Goedkoope ¥/inkel, Noordstr.70, K V erhoeven, T er Neuzen. Tentoonstelling Axe! -m— Bekendmaking. Adverlentien. Nieraandoeningen zijn ernstig. Mieuw Circus van Gent. Theatre Minard te Gent. Taschjes. JACS DE KOK. - Ter Neuzen. Op uitnoodiging van de heeren J. G. Nijk, destijds hoofd eener openbare lagere school, alhier, thans directeur der Rijks-kweekschool voor onderwijzers te Middelburg e. a. vereenig- den zich een aantal dames en heeren, te Amster dam, bij het openbaar of het bijzonder lager onderwljs werkzaam, tot eene commissie, die zich tot taak steide, bij gelegenheid van het eerstvolgend bezoek der Koninklijke familie aan de hoofdstad eene aubade van schoolkin- deren te doen plaats hebben. De directeur der Amsterdamsche vereeniging tot verbetering van den Volksstand, de heer H. J. den Hertog, verklaarde zich desgevraagd bereid de muzikaTe leiding op zich te nemen. Ruim 8000 kinderen namen aan de uit- voering deel. Reeds vroegtijdig traden de kinderen op de Nieuwe Zijds Voorburgwal aan, alien voorzien van een vlag of een met een krans en oranje- linten versierden s'taf, alles naar artistiek ont- werp van den heer Ed. Cujpers. Rustig en geleidelijk zonder de minste wanorde steide de reusacbtige stoet knapen zich op voor het Paleis. De dirigent neemt zijn plaats in, de zes kleine orkesten staan geposteerd. De 8000 knapen wachten het sein. Zoodra de Vorstin te 9 uur op het balkon verscheen, werd het Wilhelmus, nieuwe toonzetting, z.g. Prinsenmarsch, door het orkest ingezet. Hierop volgden nog 4 andere iiederen. Hoe heer]yk schoon steeg het geluid van die ■duizenden frissche knapenstemmen van het an- tieke Damplein. Hoe plechtig stil was het na elke rust en hoe hield het schoone, innig mooie -die duizenden toehoorders in een aandacht- spanning. Doch hoe krachtig alomme barstten daarna de luide bijvalsbetuigingen los en hoe spoutaan werden die jonge menschen door het handge- klap dier tienduizenden beloond. Met welbehagen luisterde de Vorstin naar het gezang van deze kinderen, gezang, dat weer- klank vond in de harten van die tienduizenden toehoorders en toehoorderessen. Nadac de dirigent ten paleize was ontboden, defileerde men in volmaakte orde onder de oogen der Vorstin, waarna werd afgemarcheerd. In den middag werd voor het eerst door het Koninklijk Echtpaar, vergezeld van de Prinses een rijtoer ondernomen. Deze lichtte zich naar de Oranjebuurt bij uitnemendheid Het Willemstraatkwartier en den Zandhoek. Langs den geheelen weg klonken luide toejuichingen van het publiek op, welke H. M. en de Prins vriendelijk knikkend beantwoordden. Bij den ingang van de Willemstraat hield de Koninklijke rijtuigstoet stil en plaatste zich de jongenswacht van de straat voor de paarden van de Koninklijke koets en schaarden zich de heer Albert v. *d. Horst en eemge andere heeren ter rechterzijde van genoemd rijtuig. Aan de linkerzijde van het Vorstelijk rijtuig steide zich het bestuur der buurtvereenigino- Willemstraat" op. s s Stapvoets ging men hierop onder het gejuich der menigte verder de Willemstraat in. Elk plaatsje was dichtbezet met publiek, terwjjfuit de ramen in dikke trossen de menschen hino-en. In het midden der Willemstraat was°een tribune opgericht, waarop 800 kinderen zich bevonden. Hier voor deze tribune hield de stoet weder stil en trad de heer v. d. Horst naar voren. fhj bracht een welkomstgroet aan de Koninklijke Familie, inzonderheid aan Prinses Juliana. Aan de Vorstelijke Familie gaf spreker op nieuw de yerzekering van trouw en verknocht- aan het Huis van Oranje en sprak den wensch nit dat 't Gode behagen moge dat II. M. nog vele jaren deze straat zal bezoeken Op dit oogenblik trad een lieftallig meisje naai H. M. en bood de Vorstin een bloemruiker aan. De heer V. d Horst ging hierop voort Deze bloemen zullen verwelken, maar niet de onwankeloare trouw waarvan ik op dit plech afle6 °0genblik getuiSenis voor [Jwe Majesteit Hierna zongen de kinderen op de tribune een tweetal Iiederen nl. het Wilhelmus met eenige veranderingen in den tekst, met betrek- op Prinses Juliana en het bekende Oranie- Hed: ,/Wees begroet met jubeltonen JNadat de toejuichingen die hierop klonken veistomd waren, zette de stoet zich weder in leweging tot aan de Brouwersgracht waar H. M. den beer V. d. Horst met een handdruk Haar Orl r?°£r luisten'iike ontvangst betuigde. M- de P™ses d™kJrV.d. Horat "6n nancy e geven. Vervolgens ging het naar de Zandhoek waar de kinderen der Prins-Hendrikvereeniging en der Juliana-vereeniging op een tribune stonden opgesteld. De heer Rohner sprak hier eenige woorden van hulde tot de Koningin en de Prins, waarna de bekende Oranjejuffrouw de wed. Vork II. M. met eenige toepasselijke woorden een bouquet overhandigde, waarvoor H. M. minzaam dankte. De kinderen voerden ook een Juliana-cantate uit, waarna de stoet langs een omweg naar het paleis terugkeerde. Wij stippen nog aan dat de Oranjeboom in den Zandhoek op bijzondere wijze versierd was en de kinderen na afloop onthaald werden. De aubade. Na de aubade op den vroegen morgen steeg hedenmiddag andermaal een lied van huldiging van het oude Damplein op, een lied in een gerythmeerde cadans, omlijnde vorm dat uiting gaf aan de gevoelens waarvan de negen duizend zangers in Nederland thans vervuld zijn. Te 5 uur togen zangers en musici in de breede ruimte van de Beurs verzameld, door den hoofdingang langs verschillende wegen naar den Dam. Daar stelden zij zich op als was de reuzenmenigte een flink gedrild leger zonder front. De muziekkorpsen van het lOe uit Haarlem, het 5e regiment uit Amersfoort, het Volendammer fanfarecorps in keurige kleeding, de tamboers, sopranen, tenoren, de Kon. Kapel der Grenadiers, de muziek van het 7e, die van het 4e te Leiden, de alten en bassen dat alles trok in kleurige volgorde naar den Dam. Elke eerste partij in vier afdeelingen elk op rijen van 5 en de weezen in elke eerste rij voor alle vier de afdeelingen. Inmiddels hadden de kinderen in de Nieuwe Kerk opgesteld hun plaats aan de zijde van de Kalverstraat ingenomen. Zacht drijven de stemmen heen dan komt het koper ze versterken, weer is het even stil, doch even slechts, want opnieuw zwellen de zwakke geluidsgalmen tot een zee van zuivere klanken aan. Met aandacht en vol ernst volgt de Lands- vrouwe de regel en waarin op zoo passende wijze herinnerd wordt afwisselend aan teleur- stelling, smart en vreugde en liefde en die eindigt met een zegebee door heel het volk af- gesmeekt voor de Ouders en het Vorstenkind. Een vriendeljjke glimlach vertoonde zich meermalen op het gelaat der Koqinklijke Moeder. Als de laatste tonen zijn weggestorven barst men in toejuichingen los, in verrukking over zooveel schoons gewrocht door dit reuzenkoor door den wil van dien eenen die daar kalm en zelfbewust, zeker van zijn kunnen staat, bevelend die klankenorkanen te stijgen, dalen, forsch aan te zwellen om dan weer tot fijn zacht gefluister schier te versmelten. Intusschen trok onder het voortdaveren van het applaus en bravo- geroep de Koningin zich met haar Gemaal terug om zich inmiddels den dirigent en het bestuur der aubade te doen voorstellen. Het Koninklijk Echtpaar drukte zijn groote tevredenheid met het genotene uit en dankte veelraaals. Zoodra de heeren weder uit het Paleis terug- gekeerd waren klonk het sein voor het defile en ging de stoet in keurige volgorde voorbij de oogen van het Koninklijk Echtpaar. Op de Beurs werd de stoet ontbonden. Herhaling van de aubade heeft onder leiding van den dirigent Hennes plaats. Hedenavond dineeren de wethouders ten Paleize. s !«i aveiihage, 27 Mei. Tweede Kamer. Dinsdagmiddag a. s. wordt sectie-onderzoek ge- houden, o. m. van het wetsontwerp betrekkelijk het steenhouwersbedrijf. Het voornemen js om later te onderzoeken de Armenwet en de rege- ling van de naamlooze vennootschappen. In de commissie van voorbereiding voor de A i men wet zijn benoemd de heeren Borgesius, Drucker, Henkemans, Van Vuuren en Van der Zij p. Voortgezet werd de behandeling van het wets ontwerp tot regeling der subsidie voor de scholen voor Meer I itgebreid Lager Omferwijs die in Januari 11. bestonden, of waaromtrent toen het plan voor oprichting of reorganisatie bestond. De Minister Heemskerk betoogde dat het ontwerp met het oog op de ineenschakelings- commissie geen reformatorisch karakter mocht diagen en dat het steeds de eenige bedoelino- is geweest om alleen de bestaande scholen te steunen in den concurrentiestrijd met het ge- subsidieerde middelbaar onderwijs. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier, is als ge- vonden gedeponeerd een doos met waschgoed. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Lijdt gij aan rug- of lendenpijn Hebt gij opgeblazen oogen? Opgezwollen enkels of ledematen Is uw water bewolkt, zanderig ofbrandend? Geschiedt de urineloozing te veelvuldig of te weinig Voelt gij u rheumatisch bij slecht of vochtig weer Hebt gij veel last van zware hoofdpijn of duizeligheid Zijt gij zwaarmoedig, zwa'k en altijd ver- moeid Nieraandoeningen tasten niet iederen lijder op dezelfde manier aan geen enkele patient vertoont alle verschijnselen, doch iedere patient heeft sommige verschijnselen. fndien grj echter eenig teeken van nier- of blaaszwakte hebt, dan is vernietiging der nieren misschien korter bij dan gij denkt, en is uitstel zoo gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg met het gebruik der echte luster's Rugpiju Nieren Pillen beginnen kunt. Zij zijn een geueesmiddel uitsluitend voor nier en blaaskwalen en alleen een nierengenees- middel kau elken wortel van de gevreesde nierziekte uitroeien. De naam Foster's en de handteekening van James Foster op de doos is een waarborg, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen bebomen hebt. Zij zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Reuzen-Cinema. Zondag 29 Mei a. s., om 3 ure, groote dag- voorstelling, met een kolossaal programma. Groote Cinema Pathe. Zondag 29 Mei a. s., van 3 tot 7 ure, dag- voorstelling zonder tusschenpauze (men gaat binnen als men wil). ZEETIJD1NL1EN. Van 25 tot. en met 26 Mei. Van 25 tot en met 26 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 21 afgeschut; door de Westsl. 5 op-en 11 atgeschut. JPositie der Stoomnchepen. !i OERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,70 a f 47,72s. Engelsch per 12,— 12,—. Allen die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of pa- pieren of bescheiden onder hunne berusting hebben behoorende tot de onder het voorrecht vati boedelbeschrijving aanvaardde nalatenschap van den heer SAMUEL DE JONGE MULOCK I10UWER in leven wijnhandelaar gewooud hebbende te Goes en aldaar overleden 8 Mei 1910, worden verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris E' C. VAN JJISSETj te Goesvoor of op 4 Juni 8950. Het Bestuur van den polder BE- OOSTENBLIJ BENOORDEN maakt bekend 1. dat de gewone jaarlijksche vergadering van ingelanden zal worden gehouden op Oins- dag 7 Juni 8980, des voormiddags 10ll3 uilt', ten huize van Mejuffrouw Rot,fp te Axel 2. dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1909/10 en de begrooting met de meraorie van toelichting voor 1910/11 van af 28 Mei a. s., gedurende acht dagen ten kan tore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen 3. dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Axel, 27 Mei 1910. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den ZEVEN TRINITEIT- POLDEli maakt bekend: dat eene vergadering van stembevoegde Inge landen zal worden gehouden op Dinstfag 7 Juni 8980, des nam. 2 uur, in het Hotel ,,'s Lands YVelvaren". bij M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, en dat gedurende acht dagen voor en na dien datum ten huize van den Ontvanger-Griflier voor de eigenaars van gronden in dien polder ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1909/10, en b. de begrooting over 1910/11 met memorie tot toelichting. Ter Neuzen, 27 Mei 1910. Het Bestuur voornoemd, A. DE BRUIJNE, Dijkgraaf. JOHs. SCHEELE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den polder OATHARINA maakt aan belang- hebbenden bekend le. dat de rekening en verantwoording over bet dienstjaar 1909/10, alsmede de be grooting voor 1910/11, met de memorie van toelichting van den 31 Mei e. k. gedurende aclit dagen ten Kantore van den Ontvanger- Griffier te Hulst ter inzage zullen liggen, des voormiddags van 9 tot 12 uur. 2e. dat eene vergadering van Stembevoeg de Ingelanden zal gehouden worden op Oonderday 9 Juni ISSO, des voormiddags BI72 uur, in het Hotel ,/Het Gulden Vlies" te Axel. 3e. dat de door die vergadering vast te stellen begrooting enz. van den volgenden dag opnieuw gedurende acht dagen ter bovenge- melde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Zaamslag, 27 Mei 1910. Het Bestuur voornoemd, W. SOHEELE, Dijkgraaf. J. OGEL VANGER, Ontv.-Griffier. 16 .Juni 1910. II.H. inzenders van paarden worden hierbij verwittigd dat ondergeteekenden zich be- leefdelijk aanbevelen tot het mon&ieren "3" jssar'dsn gedurende die tentoonstelling ad f O,7o per paard. Opgave vooa* 80 Juni s. v. p. verzocht. Beleefd aanbevelefnd, JACOB COUVE. KAREL W1JNA. Axel 1910. Dames Wandel- faieuvtwe sending. Zie etalage BIAS, POBCELBDI en AABDEWERK. *"5 A VLAG. NAAM M3. Van en naar. Lading. 25 25 Eng. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. toor 'tTe. tieuzeu I 3506 Leith stukg. 5105 St. Petersb. hout stukg. Heriot Harald River Thames 2242 |Londen Van Ter 1'eusen Carbonia 4227 Grimsby River Scheldt I 2199 ;Londen V<»or Gent Duitsch s.s. Hilde Podeus Noor. s.s. Hector Ideen. s.s. J. N. Madvig Noor. s.s. Xlafursfjord Belg. s.s. Belgica Eng. s.s. Sea Serpent Belg. s.s. Pres. Stevens Eng. s.s. idem Russ. s.s. Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. Noor. s.s. ledig stukg. in i 4718 Windau hout 3245 Drontheim erts 4992 Reval stukg. 4724 Stavanger hout 2773 Gaeffle idem 25? 4 Londen stukg. ledig 600 Ostende Van Gent t Otto H umber Gen. Zimmerm. Sea Gull Algol Derrymore Hermia Europa 2-367 2895 4398 2763 1552 1425 2960 Hull stukg. Goole idem Blyth ledig Louden stukg. Whitestable macadam Tralie Stettin stukg. phosph. idem 2948 Riga s.s. HARALD in lossing te Ter Neuzen. s.s. JENNY in lading Rafso voor Londen. s.s. RICHARD vertrekl heden van Newcastle on Tyne naar Grimsby, s.s. ELISABETH in lading te Kovda. e.s. HELENA in lading te Kovda. s.s. MAGDALEN A in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 7