cTZeHen H op I ubd vingers i cflHdijsiroop BHEilKEN Bokter C. BE BECKEH. Hooge Zij den, Fantasie-, Stroohoeden, Gemengde berichteri. Stralen van hoop. A. MASQUELIER, Hoogwatergetij te Ter Neuzen, het geneesmiddel, Advertentien. den Heer en Mevrouw MEIER, Nieuwste srsodsllors Ter Neuzen. J. DE SM1DT-P0TH0VEN. PETTEN en BARETTEN. 1,45 bedragen, met uitzondering nochtans in het verkeer van a. Hoek met Aalst, Aeltre, Audenaerde, Berchem, Cruyshautem, Dendermonde, Deynze, Eecloo, Gavere, Gent, Lemberge, Lokeren, Ronse, Selzaete, Sint-Nicolaas, ISottegem en Thielt b. Weatdorpe met Aalst, Aeltre, Antwerpen, Audenaerde, Berchem, Boom, Capellen, Cruys- hautem, Dendermonde, Deynze, Eecloo, Gavere, Gent, Hove, Lemberge, Lier, Lokeren, Moll, Ronse, Selzaete, Sint-Nicolaas, Sottegem, Thielt, Turnhout en Zwijndrecht waarop het grenstarief ad f 0,60 per enkelvoudig gesprek van toe- passing zal zijn. Dinsdagmiddag vond in de Chr. Bewaar- school Glacisstraat een vergadering plaats van afgevaardigden der Afd. vande Nationale ChriS- telijke Gebeelonthoudersvereeniging in Zeeland, waarin besloten werd tot oprichting van een provinciaal comite van bovengenoemde Ver- eeniging. Een commissie voor propaganda en organisatie voor beneden en boven de Westerscbelde werd benoemd. Vervolgens werden eenige huishoudelijke za- ken besproken en het bestuur als volgt samen- gesteld J. de Visser, Middelburg, voorzitter, C. Gillissen, VlissiDgen, secretaris, J. Huizinga, Axel, penningmeester, R. Meeuwenberg, Bres- kens, A. de Gussinklo, Wissekerke. (M. Ct.) Middelburg. Na maanden en jaren van wachten is zij er dan eindelijk. Wij bedoelen de electrische tram MiddelburgVlissingen. Wei heeft nog geen enkel passagier er in gezeten, maar gisteren (Donderdag) is zij toch reeds een paar maal over den weg gereden en bebben ook vele bewoners van Middelburg de nette gele wagens kunnen bewonderen. 's Morgens kwam een motorwagen tweede klasse bier en des middags dezelfde wagen met tweeaanhangwagens van dezelfde klasse. Geiijk met de ,/Oude" tram vertrok de ,nieuwe" om kwart over vier, na- gegaapt door honderden, die nog altijd schenen te twijfelen of nu werkelijk de betere verbinding met onze zusterstad tot stand is gekomen. Nog een paar weken en de oude stoomtram, met haar stoffige wagens beboort voor goed tot bet verledene. Te Sneek vonden fietsrijders, aan den Hemdijk, de 74jarige Marijke Plantenga, uit Oosthem, bewusteloos. Na binnengedragen te zijn in het tramstation bleek de oude vrouw een wonde aan de slaap te bebben, veroorzaakt door den knop van het oorijzer, daar in het vleesch gedrongen. Zij werd per rijtuig naar huis vervoerd. Zooals bleek, was zij te laat gekomen voor den trein naar Sneek, waar zij een bezoek zou afleg- gen. Zij had toen besloten, de reis te voet te doen. Onderweg schijnen oververmoeidheid en de warmte te veel van hare krachten te hebben gevergd, zoodat zij uitgeput is neergevallen. Omtrent den moordaanslag Zondagavond gepleegd door een vrouw, eigenares van een minder gunstig bekend staand huis, te Gronin- gen, lezen we nog het volgende in de Pr. Gr. Ct. Van Egmond is 28 jaar en Leidenaar van geboorte. Hij behoort te Rotterdam thuis en had te Groningen tijdelijk werk aan de gas- fabriek. Omdat het ecbter voor tijdelijk was bleef van E.'s huishouding de man is gehuwd en vader van 8 kinderen te Rotterdam. Hij zou te Groningen een kosthuis zoeken en we- kelijks aan zijn vrouw in Rotterdam het geld sturen, dat zij noodig had. A1 heel spoedig is echter v. E. in de Singelstraat terecht gekomen en heeft hij zijn intrek bij vrouw Gezina E. genomen. Zondagnacht is V an Egmond uit geweest met Gezina's vader en kwam diep in den nacht, ongeveer halfvier thuis, waarin Gezina aan- leiding vond v. E. een standje te geven en hem verschillende dingen te verwijten. Van E. is daartegen opgekomen, heeft gezegd te willen weggaan, maar op't zelfde oogenblik is de vrouw naar een muurkast geloopen, zij heeft daar een dolk uitgenomen en daarmede v. E. een ernstige steekwond in de hartstreek toegebracht. De getroffene verkeert nog in levensgevaar. Te Almelo is een negen maanden oud kind van den fabrieksarbeider V. gestikt, doordat het een spoeltje eener naaimachine in het mondje had gestoken. Woensdagavond omstreeks half zeven ge- raakte te Amsterdam op het Prinsessenland een voerman van een verhuiswagen bekneld tusschen zijn voertuig en een muur. Naar hetgasthuis vervoerd, overleed hij spoedig naaankomstaldaar. De 47jarige werkman A. A. te's Graven- land had het ongeluk, zich bij zijn arbeid in den pink te hakken. Hij liet zich terstond ge- neeskundig behandelen, maar toch ontstond bloed- vergiftiging, gevolgd door klemming in den mond. Op raad van den geneesheer naar'tzieken- huis te Utrecht overgebracht, is bij echter weldra bezweken. Te Zuidlaarderveen is Woensdagmorgen de 78jarige heer M. te water geraakt en verdronken. Te Oude-Pekela werd een bruiloft gevierd, waarbij als gewoonlijk werd geschoten. Men vulde een metalen pijp met kruit en hield daarbij een lucifer. Met een geweldigen knal vlogen de stukken der buis alle kanten heen, waarbij het zoontje van den machinist Van Dijk zoo- danig in het aangezicht werd gekwetst, dat het kind onmiddellijk naar Groningen moest worden vervoerd. De //Dordt. Ct." schrijft Een stadgenoot, de heer V., is de vorige week gehuwd en maakte een huwelijksreisje naar Belgie. Zaterdagmiddag vervoegde zich aan zijne woning een brievenbesteller met een expresse bestelling, doch de heer V. was nog niet van zijn reis teruggekeerd. Na inlichtingen te hebben ingewonnen besloot de bode, de be stelling te bezorgen bij V.'s schoonvader, den heer D. Deze nam een en ander in ontvangst. De expresse bestelling bleek te bestaan uit een met grauw papier omwikkeld pakje onder kruisband, doch zonder adres, benevens een aan den heer V. geadresseerden brief uit Dinteloord, welke op eene leverantie betrekking bleek te hebben. Toen het grauwe papier van het pakje werd algetrokken, kwam weer ander papier zichtbaar, waarop lakken waren aangebracht en het opschrift//Aan de Nederlandsche Bank te Amsterdam". De heer D. dacht met een grapje te doen te hebben en kwam tot de gissing, dat het pakje een cadeau voor de jonggehuwden zou bevatten. Derhalve werd het zonder rneer opgeborgen. Zondagavond, toen de heer Y. met zijn vrouw waren thuisgekomen, werd bun het pakje ter hand gesteld. Het werd verder geopend en nu bleek de inhoud voor een huwelijksgeschenk van wat te rijken aard te zijn, namelijk Spaansche, Portugeesche, Mexicaansche, Russische etfecten, en obligaties van de stad Veendam, tot een gezamenlijke waarde van ruim f 100,000. Bij nadere beschouwing bleken de lakstempels den naam te dragen van een bankier te Steenbergen, ter wij 1 op den omslag het opschrift ,/Aan- teekenen" was aangebracht. Dus was het adres aan de Nederlandsche Bank stellig geen grapje en waren, daar de brief los tusschen het pakje was gestoken, beiden onverhoopt in elkaars gezelschap geraakt. De directeur van het postkantoor werd van een en ander verwittigd en ook stelde de heer D. de politie van de zaak in kennis. Gister- morgen vervoegde zich een postbeambte bij den heer D. en wilde de etfecten in ontvangst nemen. Deze wenschte daaraan evenwel zonder meer niet te voldoeu. Gistermiddag kwamen twee postautoriteiten en een inspecteur van politie, die de geldswaardige papieren meenamen tegen bewijs van ontvangst en nadat men zich langs telegrafischen weg in verbinding had gesteld met den bewusten bankier te Steenbergen, ten- einde den inhoud van het pakje nauwkeurig vast te stellen. Wanneer deze bestelling niet in handen van strikt eerlijke menschen gekomen ware, zou de verdwijning der etfecten stellig moeilijk te ver- klaren zijn geweest. 't Heeft op de Pinksterdagen in verschil lende streken van ons land zwaar geonweerd. Te Arnhem werden wel 300 telefonen ver- stoord en eenige telefoonpalen getroften, alsook de schoorsteen van het Volksbadhuis aan de West-Peterstraat. Nabij Doetinchem sloeg de bliksem in een huis. Er ontstond geen brand, maar de buren moesten de ruiten inslaan, daar de bewoners bedwelmd waren. Te Renkum werden van een houten schuur- berg twee roeden vernield. Nabij Montfoort sloeg de bliksem in den schoorsteen van een hofstede en zocht. een uitweg door den muur, gelukkig zonder brand te ver- oorzakenen te Blokland sloeg de bliksem in de schuur van een veehouder, eveneens zonder brand te veroorzaken. Te Boven-Pekela is een huis afgebrand. Te Sappemeer geraakte een arbeidersvrouw even in brand .een paar kinderen werden be dwelmd, maar kwamen spoedig weer bij. In de Neder-Betuwe ging het zware onweder gepaard met hevige regen- en hagelbuien. Te IJzendoorn duurde het een kwartier lang zoo geweldig, dat men dacht aan een waterhoos of wolkbreukin korten tijd stonden tuinen en akkers blank. De tabakskassen, welke niet spoedig genoeg gedekt konden worden, werden beschadigd de nieuw gepote tabaksplanten dreven van de wallen en toen de bui bedaarde, lag onder de vruchtboomen een laag bloesems. In geen jaren was daar zulk een zware regen gevallen. In de gevangenis van Centerville in Alabama haddeu verschillende neger-gevangenen 't plan ontworpen om te ontsnappen. Men zou de gevangenisgebouwen in brand steken en dan van de verwarring gebruik maken om te vluchten. Het plan werd uitgevoerd ook, maar had allergruwelijkste gevolgen. Wanthet vuur plantte zich in de houten gebouwen zoo snel voort, dat tal van gevangenen men noernt het cijfer zes en dertig in de vlammen om- kwamen. Er is in de buurt van Cherbourg een moord gepleegd, die, ook te Parijs, groot op- zien gebaard heeft. In den nacht van Zondag op Maandag is op zijn kasteel Clos-Giot de 72jarige baron de Montrond vermoord. Toen de huisknecht 's ochtends in de slaapkamer van den ouden heer binnenkwam vond hij hem dood in bed, met een wond aan den linkerslaap en blijkbaar door middel van een kussen verstikt. Baron de Montrond, die zeer vermogend was, was in Parijsche Bonapartistische kringen een zeer bekende figuur. Tijdens het Keizerrijk was hij onder-prefect geweest. Het gouden horloge en de sleutels van den baron waren uit zijn slaapkamer verdwenen, maar een pakje bankpapier en andere papieren van waarde waren onaangeroerd gebleven. Men veronder- stelt, dat landloopers den moord gepleegd heb ben. Een paar dagen te voren waren er 's nachts landloopers gesnapt, die door het park van Clos-Giot zwierven. Te Berlijn had het vijf dagen achtereen el ken dag geonweerd. En elken dag zijn er onder bliksem en donder hagelsteenen gevallen, onder welke er waren als kersen en duiveneieren zoo groot. De Berlijners zijn vast overtuigd, dat de staartster van Halley er niet vreemd aan is. Maar Dr. Archenholtz, de directeur van de sterrenwacht, meent dit te kunnen tegenspreken. Dezer dagen is er in Loughmoe in het Iersche graafschap Tipperary een zeldzame be- grafenis gehouden. Meer dan tienduizend menschen en vijftig geestelijken namen er aan deel, 600 Iersche wagentjes reden er in mee en twintig muziekkorpsen lieten er zich bij hooren. In gewijde aarde werd het stoffelijk overschot begraven van William en Daniel McCormack, die den lien Mei 1858 wegens moord werden opgehangen, maar sedert on- schuldig waren gebleken. De moord werd gepleegd op Ellis, een rent- meester die zich gehaat had gemaakt door de onbarmhartigheid, waarmede bij de menschen van hof en haard liet zetten. Den 22en October 1857 werd hij op den weg doodgeschoten. De McCormacks werden er om terechtgesteld, maar later bekende een zekere Michael Gleeson, een der uitgezette pachters, dat hij het had gedaan. Een zoon van dezen nam nu aan de begrafenis deel. De rechter, die de onschuldigen had gevonnisd, heett zich opgehangen. Laat dit aan uwe zieken lezen en, hoe ont- moedigd zij ook zijn, toch zullen zij een straal van hoop bewaren. Gij vindt hier een voor- beeld van genezing door de Pink Pillen van een zeer ernstig geval, dat weer eens aantoont dat Pink Pillen genezen wanneer andere middelen hebben gefaald De heer H. Heurkens, wonende bij den heer Thijssen, Kreupelstraat, n<>. 111a, te Boxmeer, oud 62 jaren, schrijtt ons het volgende //Ik heb aan groote zwakte en groote bloed- armoede geleden. Mijn gezondheidstoestand was zoo ongunstig geworden dat ik voor mijn leven was gaan vreezen. Na zonder succes vele ge- neeswijzen te hebben beproefd die geen andere uitwerking hadden gehad dan dat zij mij veel geld hadden gekost, heb ik toen de Pink Pillen willen gebruiken, waarvan iedereen zooveel goeds zegt. De Pink Pillen zijn zeer gunstig voor het herstel van mijn gezondheid geweest en hebben mij een zoo volkomen genezing bezorgd, dat ik zeggen kan dat al mijne wenschen zijn verhoord." Het bestaan van een ziekelijk mensch voort- slepen, op zijn gelaac de sporen van 1 ijden dragen, zich nooit gezond en krachtig ge- voelen, dat is het lot van vele menschen. Duizenden hebben zoo geleefd, in kwellingen, in pijnen, tot op den dag dat zij, dank zij de Pink Pillen, krachtige menschen vol gezond heid zijn geworden. Uwe pijnen behoeven dus geen reden tot wanhoop te zijn. De Pink Pillen hebben dikwijls menschen genezen wie geen enkele andere geneeswijze had kunnen helpen. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en f 9,per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Zaterdag 21 Mei Zondag 22 Maandag 23 Dinsdag 24 n Woensdag 25 Donderdag 26 u Vrijdag 27 Voorm. i Nam. 0.15 0.50 1.23 1.54 2.25 2.56 3.31 12.33 1.17 1.40 2.10 2.41 3.13 3.46 ,'- - w c s t De schilderwaarover men het meeste spreektis zeker reel de be- roemdste schilder. De dichter iciens naam op ieders lippen ligtis zonder twijfel degrootste van zijn tijd. Het geneesmiddel, waarover men het meeste spreekt is het geneesmiddel dat de meeste genezingen heeft ver- richt. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulois waarover in onzen tijd het meeste gesproken wordt door haar altijd genezende jerking. Borstlijders enAsthmalijdersneemt om U te genezen de wonderbare be- roemde AbdijsiroopKlooster Sancta Paulo. Prijs per flacon van 230 gram fl,~, van 550 gram f2en van lOOO gram f 3,50. Hoe grooter flaconhoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Apothekersalsmede bij de bekende verkoopers. Centraal-Depot L. I. Akker, Rotterdam. i -afcB&aiSa -N",-.. •- - v •- die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Brenkmeestor, Knnstlei 30, Antwerpen. Is den W©ensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Sijzonder1 stelset voor bet recht maken van scheef gegrueide kinderen. Speciaisst Tandsnea^tas*, Ottogracht 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van S tot nre, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttauden. I"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2