Mtor ALEX FONTEYNE, Een Ictor Rijwielmetlapeet, een LEMMERAAK, een H00GAARS, Advertentien. D okter ST AS, Dokter G. DE DECKLE. Fantasie-, Stroohoeden, PETTEN en BARETTEN. j Ter Senzen. f SM1DT-P0TH0VEN. Genezen op 75jarigen ouderdom. Hoogwatergetij te Ter Neuzeii. De Stoom- en Chemische Waschinrichting „DE VLIJT" den Heer en Mevrouw MEIER, GEVRAAGD: Nieuwste modellen Hooge Zij den, L2 g s URINE-OHGANrNT GEHEIME ZSEKTEN - NIEREN. heel glad is, terwijl men bij de vinvisschen aan de bovenzijde een rugvin en aan de onder- aijde vele in de lengte verloopende sleuven of groeven waarneemt die zich van af den kop, naar gelang van de soort, min of meer ver naar achteren uitstrekken. De gewone vinvisch is het iangste van alle bekende dieren op onze aarde en bereikt eene lengte, van 34 meterde bovenzijde is fraai glanzend zwart, de onderzijde wit. Hij bewoont bet meest noordelijk gedeelte van den Atlan- tischen Oceaan en de IJszee en voedt zich met visch, kabeljauw, schelvisch, haring enz. In de maag dezer kolossale dieren heeft men soma GOO, ja 800 kabeljauwen of schelvisschen aan- getrotfen, eene hoeveelheid voldoende voor den maaltijd van 1200 of 1600 menschen. Doordat de gewone vinvisch dikwerf groote scholen van landwaarts zwemmende visschen achtervolgt, geraakt hij ook in de nabijheid der gevaarlijke kusten, waar hij dan niet zelden verongelukt en strandt. In de vorige eeuw zijn er op deze wijze wel 10 of 12 dier zeemonsters op onze kusten aaugeland. Door de walvischvangers wordt op den ge- wonen vinvisch weinig jacht gemaakt, daar hij te weinig spek oplevert, te vlug en te ge- vaarlijk is. Voor den sneltrein, die Dinsdag om 11 u. 12 min. uit Hoorn naar Alkmaar vertrok, waren de spoorwegboomen aan den straatweg te Berkhout nietgesloten. Een paard en wagen werd door den trein gegrepen, met het gevolg, dat het paard werd gedood en de wagen geheel werd verbrijzeld. De voerman de heer P. Stapel Szn., te Berkhout, kwam er wonder boven wonder met een niet ernstige verwonding en een hevigeu schrik af. Ook de spoorwegwachteres werd licht gewond. Hoewel men aan het station te Hoorn zegt, het vereischte signaal tot het sluiten der boomen te hebben gegeven, voordat de trein uit Hoorn vertrok, beweert de spoorwegwachteres, dat het signaal door haar eerst werd vernomen, toen de trein reeds vlak bij den overweg was en dien ze door een daar aanwezige bocht niet had zien aankomen. Ze was buiten, en had een 5 minuten tevoren de boomen bediend voor den trein, die 11.08 te Hoorn van Haarlem aankomt. Het paard, door den trein gegrepen werd in het wachthuisje geslingerd, waardoor de wachte- res aan arm en been werd gewond. Het huisje zelf werd belangrijk beschadigd. Van het gebeurde is zoo wel door de rijks- politie als door den commissaris van politie te Hoorn, proees-verbaal opgemaakt. Door het uit elkander springen eener machine zijn Woensdagmorgen in de bouten- en moerenfabriek van Hendrik van Thiel Oomp. te Helmond vier personen gewond. Een is reeds overleden, twee anderen liggen zeer ernstig. De commies H. der H. IJ. S. M. te Bent- heim werd 30 April j.l. aldaar, terwijl hij belast was met 't toezicht op 't rangeeren, tusschen de rails gevonden met afgereden voet en zware inwendige verwondingen. Thaus is hij aan de gevolgen overleden. Te Kerk-Driel heeft een 20jarige jongeman in een twist over geldzaken, met zijn moeder, die hem uit'sHertogenbosch was komen bezoeken, zich zoo opgewonden, dat hij in drift een mes greep en haar een diepe wonde in het dijbeen toebracht. Haar toestand was zoo ernstig, dat zij op advies van den dokter niet naar haar woonplaats mocht worden vervoerd, zoodat zij per brancard naar het gasthuis te Kerk-Driel werd overgebracht. De dader werd onmiddellijk in hechtenis genomen, maar na verhoor, weer op vrije voeten gesteld. Als curiositeit wordt aan de Stichtsche Ct. gemeld Een predikant uit de provincie Utrecht, onge- huwd, en zelfs niet verloofd, kreeg eenige dagen geleden bezoek van een deputatie van zijn kerkeraad, door welke hem werd meegedeeld, dat men over zijn arbeid zoozeer tevreden was, dat men op de eerstvolgende kerkeraadsver- gadering een bespreking wilde houden betreffende traktementsverhooging. Reden waarom zijn Eerw. verzocht werd, alsdan de vergadering te verlaten. Eenige dagen later werd bedoelden predikant aangezegd, dat de bewuste traktementsver hooging werd toegestaan en hij van heden af voor elk kind dat hij kreeg f 25 per jaar toe- lage zou ontvangen. De gezondheid van Koning Eduard van Engeland of juisterde noodige maatregelen om hem gezond te houden of te maken, hebben reusachtige sommen verslonden. Toen de toenmalige prins van Wales eens ernstig ziek was, kreeg Dr. Ilenner voor zijn behandeling, die vier weken had geduurd, 10.000 pond sterling honorarium, en een zelfde bedrag werd in 1871 aan sir William Pull betaald, toen hij den prins van typhus genezen had. De geneesheeren, die koning Eduard dadelijk na zijn troonsbestijging behanclelden, kregen 20.000 pond. In vergelijking met deze for- tuinen lijkt het honorarium van 2000 pond, dat voor de laatste behandeling van koningin Victoria voor haar dood werd betaald, een bagatel. Het is waar, dat die behandeling ook niet met een gunstig resultaat werd be- kroond. De Brusselsche /Matin" verneemt uit Eeckeren, Belgie, dat in den nacht van Zondag op Maandag zich daar een verschrikkelijk drama heeft afgespeeld. In een aantal houten hutten, bij de nieuwe waterbassins, wonen Hollandsche arbeiders, die aan het uitgraven dezer bassins werken. Naar aanleiding van een geschil over een jong meisje, ontstond er een twist, in den loop waarvan een der Hollanders een messteek in de keel ontving, die hem op slag doodde. Zijn twee broeders werden eveneens gewond. Het lijk van den verslagene is naar het lijken- huis overgebracht, terwijl het parket gewaar- schuwd is. Het heeft maar weinig gescheeld, of de Engelsche onderzeesche boot A 8 was Dinsdag bij Plymouth vergaan. Zij was 's ochtends met vier andere onder- zeeers uitgevaren om oefeningen in het afschieten van torpedo's te houden. Alles ging goed tot half twee 5s middags, toen de A 8 dook en 200 voet daalde. Maar toen zij naar boven wilde, lukte het rijzen niet. Een uur lang heeft de bemanning gewerkt als een paard, tot de boot ten laatste weer in de richting van den water- spiegel kon gestuurd worden. Toen de boot eindelijk steeg, barstte de bemanning van 11 koppen in gejuich los. De A 8 is dezelfde boot, die vijf jaar geleden in de Cawsandbaai bij Plymouth is gezonken. Toen zijn er vijftien man mee verdronken. Later werd zij bovenge- bracht en hersteld. Een buitengewoon kostbaar pand is tegen- woordig in de Rijksbank van leening te St. Petersburg. Het is een parelsnoer, dat daar voor f 600,000 is beleend. De verpander be- taalde er onlangs 16,200 rente voor. In een krankzinnigengesticht in den om- trek van Brussel, waar de verpleegden op bepaalden tijdstippen een bad inoeten nemen, gebeurde het volgende De verpleger, die een hunner bijstond, werd geholpen door een anderen zinnelooze, die soms heldere oogenblikken heeft. Deze vond dat het water te koud was en draaide de heetwaterkraan open. De ougelukkige die in het bad zat, werd hevig gebrand en be- kocht het met den dood. De verpleger wordt nu vervolgd voor man- slag door onvoorzichtigheid. Onder de getuigen, die voor de rechtbank geroepen werden, was er ook een dokter, die, zegt een blad, kwam verklaren dat de verongelukte door lamheid was aangedaan en hij toch niet lauger zou geleefd hebben, waarop de ambter.aar van het openbaar ministerie dadelijk antwoordde dat dit juist geen reden was om hem te koken en men hem een rustiger en minder pijnlijken dood had kunnen laten sterven. Uit Toulon wordt gemeld, dat Dinsdag- nacht aan boord van het daar in herstelliug liggende Braziliaansche opleidingsschip Benjamin Constant uit de hut van den gezagvoerder de brandkast gestolen is. De brandkast bevatte 157,000 frank eergisteren had de commandant 200,000 frank van het Credit Lyonnais ontvan gen en van dat geld een paar betalingen gedaan. Men heeft gisterochtend uit kunnen maken, dat de brandkast van boord geheschen is, maar dat de kabel gebroken is, zoodat de brandkast in zee ligt. Men weet nog niet of het geld nog in de brandkast is of dat het er uit gestolen is. Een afschuwelijke raoord. Zaterdagmorgen, schrijft het Handelsblad van Antwerpen, werden de rustige gemeenten Deerlijk en tlarelbeke, in Oost-Vlaanderen, in opschudding gebracht door een ijselijke misdaad. Het lljarig dochtertje van den landbouwer Adolf de Gezelle werd in een boschje vermoord gevonden. Het slachtoffer, Alice de Gezelle, was als naar gewoonte Vrijdagnamiddag om 1 uur uit het huis haars vaders vertrokken, om naar de school te gaan. Toen het kind 's avonds nog niet thuis was, werden de vader en broeders en zusters ongerust, en hoe later het werd, hoe bezorgder men uit- zag naar Alice. Eindelijk besloot men te gaan zoeken, en, moe van 't zoeken en ten einde raad, kwam men om 11 uur, nat van den regen, onverrichter zake naar huis. Toen gingen de vader en zijn zoon Achiel met 'n braudenden bollantaarn naar 't boschje en zochten 't gansch af, doch nergens was een spoor van het vermiste kind te vinden. Om 3 uur kwamen de familieleden thuis en om 5 uur gingen vader en zoon wederom weg om te zoeken, daar het reeds klaar dag was. Het eerste gedacht was, wederom naar het boschje te gaan. Adolf, de zoon der weduwe Ostyn, vergezelde hen. Na een tijd lang gezocht te hebben, stonden zij plotseling genageld stil. Op een 30tal meters van den rand van het bosch vonden zij het meisje liggen. Zij was zorgvuldig met haar grooten donker- grijzen shawl gedekt. Alleen haar hoofd lag bloot. Na de eerste oogenblikken van verstom- ming zagen zij, dat Alice vermoord was. Zij had een groote snede over de keel van onder de kin tot aan het linker oorvan aan haar linkermondhoek was gansch haar wang opengesnedenhaar gelaat, haar en handen waren vol slijk en bloed. Haar kleeren waren van haar lijf gerukt en gescheurd en lagen onder haar. Het kind was vreeselijk mishandeld. Op de plaats der misdaad vond men het korfje van het vermoorde kind, met haar boter- ham er in in 't ronde lag een boord met bloed bevlekt, een kaatsbal, een paternoster, een geld- beugel met een medaille van den H. Antonius, een scapulier en een paar schoenen van haar zusterke, die Alice mede droeg, om ze te doen herstellen in het dorp. Het meisje moet tegen den misdadiger wreed geworsteld hebben, dat bewijzen de bebloede en beslijkte handen, haar en aangezicht. De gendarmes bewaakten het lijk in het bosch, in afwachting van het parket. Vrijdag met het vallen van den avond heeft een onbekend manspersoon op den weg van Yichte naar Kortrijk een ander kind, het lOjarig dochtertje Alice van den wagenmaker Theofiel van Neste gepoogd mede te lokken. Het kind kon vluchten. Niemand kan iets over den zonderlingen man zeggen. De gen- darmen volgen dit spoor. AANBESTEDINGEN. Op Woensdag 25 Mei 1910, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het vernieuwen van hoekblokken en dekzerken van de groote sluis te Wemel- difige en bet onder profiel brengen van het plateau ten oosten daarvan, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid- Beveland. (Raming 6300). 2. Het verricbten van bestratingen en den aanleg van een rijwielpad op den Rijks grooten weg der le klasse No. 3 op Walcheren en voor het verrichten van be stratingen op den Rpks grooten weg der le klasse No. 3 op Tholen in twee perceeleu. (Raming le perceel 2250 2e perceel f 2700). De heer G. Rengerink, oud 75 jaren, wonende te Diepenheim, waar hij lang en goed bekend is, heeft den volgenden belangrijken brief aan den bereider der Pink Pillen geschreven „lk verklaar dat uwe Pink Pillen mij genezen hebben. Ik kan zeggen dat mijn leven nutteloos door lijden vergiftigd is. Gedurende 40 jaren heb ik geleden aan maagpijnen, slechte spijs- verteering, duizelingen, verblindingen en bra- kingen door mijn slechte maag veroorzaakt. Ik heb alle soorten van geneesmiddelen zonder succes gebruikt en eindelijk, door het hooren van den veelvuldigen lof der Pink Pillen, heb ik dat middel ook willen beproeven. Van af het begin der behandeling heb ik mij veel beter gevoeld en spoedig heb ik mijn eetlust voelen terugkomen. Ik ben met die weldadige behandeling doorgegaan en ondanks mijn hoogen leeftijd heb ik de ziekte overwonnen. Ik ben nu goed gezond." Uit dezen brief moet dit worden onthouden lo dat de heer Rengerink, zooals- hij zelf zegt, gedurende jaren nutteloos heeft geleden, ter wijl er een middel bestond dat geen on be kende zaak maar zoo bekend mogelijk was, dat hem heeft kunnen genezen en dat hem vroeger ook zelter had kunnen genezen. Duizende personen verkeeren in het geval van den heer Rengerink, zij lijden en lijden nutteloos. Waarom volgen zij niet het voor- beeld van hen die hun een goed middel ter genezing aanwijzen 2" De heer Rengerink was, op het oogenblik van zijn genezing door db Pink Pillen, 75 jaren oud. Nu is de genezing van personen op ver- gevorderden leeftijd, vooral zoo 'zij sedert 40 jaren aan een kwaal lijden, geen gemakkelijke zaak, eu dat strekt geheel en al tot lof van de Pink Pillen, die, wat wij niet mogen vergeten, goed zijn voor alien, voor kinderen zoowel als voor volwassenen en grijsaards. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en y per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van"' Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. bericht, dat hare afdeeling voor 't reinigen van WOLLEN- en GESTIKTE DEKENS in gereedheid is. Beneven3 kunnen reeds Wasschen nat en droog van stole inge- wacht worden. Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Statiestraat 23, ST. NICOLAAS. Neus-, Keel- en Oorziekten, Heelkunde, Breuken, Vrouwenziekten enz.alle soorten van operation. Consulten dagelyles van 8 tot 10 uren Dinsdag en Zaterdag uitgezonderd. aan billyleen prijs. Defect komt ook in aanmerking. Brieven onder motto Motor" aan het bureau van dit blad. Door stil te gaan leven een flinke zaak te koopj PapierhandelKrnideniers- waren, Galanterien, op een welvarend dorp van Zuid-Beveland. Brieven letter Eft, bureau dezer courant. ladende 150 ton Mosselen, en ladetule 75 ton Mosselen. Te bevragen bij J. iCEGGE, Kade, TEioSen* Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 14 15 16 17 18 19 20 Mei 5.14 6.12 7.22 8.45 10.4 11.9 11.56 5.43 6.45 8.3 9.27 10.39 11.34 Tandarts, Statiest rant 8, GENT, is te raadplegen elken werJedag van 10 tot 4 unr, voor tand- en Rjondzickten, alsook voor het plaatsen wan valsche gehiiten. Geneeskundig Cabinet te GENT. 64 Bagattenstraat 64. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag", Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van f®ser>- en SSIaas- ziekten, Traebei water, en ahe versche en verouderde geheinrse ziek- ■iens verzwakking, vrou^ea- ziekten. Specialist Tandmeester, Ottograclit 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 nre, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pyn. Alle soorten van Runsttauden. O O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2