Tu^gerlIJkFstand: Laatste berichten. H a si dLe 1 sib a r i c h-1 a n. Mmjgwatergetij te Ter Neuzen. ®en tweejang kindje uit de Blindeman- S 7 Amsterdam ontsnapbe Maandagavond omstreeks hatt zeven in de Reguliersdwarsstraat aan het toezicht der moeder, en liep, terwijl wildpV°° i 6eU P^anten beladen handkar lijn 4 W 6n' JU1S^ voor een motorwagen van Hoewel de bestuurder den wagen spoedig tot staan wist te brengen, schoven de wielen net kmdje nog eemge meters voort, zoodat het op slag werd gedood. Telefonisch ontboden beambten van den ge- neeskundigen dienst brachten het lijkje naar het Blnnengasthuis, alwaar de dood werd ge- constateerd. schuld Wagenbestuurder h'eft niet de minste .Terwijl de familie naar het Juliana-feest was, is er Maandagavond te Doetinchem bii den secretans der feestcommissie, den heer R. inge- ro en. De dief of dieven, die door den kelder bjunen zijn gekomen, hebben SO, een gouden norioge, benevens verscheidene andere voor- weipen, die nog niet opgegeven konden worden, medegenomen. Een kranige politiehond Den 19e,i April werd te Denekamp J. v. Bentkem door een 3tal personen deerlijk met messen toegetakeld. De getroffene wees als de daders een 3tal personen aan, werkzaam op de fabrieken te -Noordhorn. Dezen ontkenden eehter alle schuld. Daar evenwel de toestand van v. Benthem ians^ zeer zorgelijk is, zoodat hij elk oogen- n sterven, werd een nader onderzoek gelast. De hulp werd hierbij ingeroepen van den eer b. K. Visscher te Oldenzaal, die met zijn gedresseerden politiehond naar Denekamp kwam om zoo mogelijk de daders aan te wijzen. P de plaats van 't misdrijf was een pet gevonden, welke vermoedelijk een der verdachten toebeboorde, wat deze ontkende. De veimoedelijke daders werden op eenigen alstand van den bond tusschen verschillende andere personen geplaatst, terwijl de bond daar- nar ""e iucht van de pet kreeg. dot drMmaal toe wees de bond den man als eigenaar van de pet aan. Het 3tal werd daarop gearresteerd. Een van hen moet reeds bekend hebben dat de pet zyn eigendom was. Men meldt uit Bergeyk Op Zondag 23 April 1.1. is door de dianconie der Her v. gemeente alhier aan het adres der bankiersnrma Ketrich en Voonbergh, te Am sterdam, een brief verzonden, die niet is terecht gekomen. Dit schrijven bevatte geen gelds- waarde, doch kon door zijn vorm, in verband met het adres, allicht het vermoeden wekken, dat zuiks wel het geval was. De brief is met den trein van 9.19 Zondagmorgen 24 April van Valkenswaard weggegaan en had dus te Am sterdam moeten aankomen met den trein van 1.31 aan het Centraal-Station. Van het voor- gevallene is aangifte gedaan. In de Meppeler Ct. leest men Ze staan er nog steeds, de verkoolde over- blijfselen van het den 2 Juli van het vorio- jaar in vlammen opgegane spoorwegstatiou te Kuinerwold. Er is nu nog altijd een //hulpstation" in ge- bruik van oude dwarsliggers waar de wind van alle kanten doorwaait. Het hok van den sta- tionschef is het ergst van al. 't Is gelukkig geen strenge winter ge- weest, maar dat wist niemand vooruit. Hadden we vorst gehad, de chef en zijn helper zouden het in dat hok met uitgehouden hebben. Im- mers de dienst begint des morgens reeds te 3.0U uur en eindigt des avonds twaalf. De chef woont reeds sinds 2 jaren in een boerderp op circa 200 meter van 't station, waar een paar. kamers voor hem zijn ingericht Vroeger woonde hij in het oude station, maar op advies der Gezondheidscommissie moest hij dat krot veriaten. Door de wet over de scheiding van kerk en staat in Frauknjk, waren te Lourdes, het be- kende in de Pyreneen gelegen Katholieke pel- gums-oord, de kerkelijke bezittingen, waaronder de beroemde basiliek en de Masabiellagrot, het wettelyk bezit der gemeente geworden. Van geloovige zijde was men niet weinig beduc-ht, dat de wonderdadige grot gesloten zou worden, te meer orndat men van vrijzinnige zijde voor 1 besluit krachtige propaganda inaakte. De kwestie werd nog ingewikkelder, toen de bisschop van Tarbes, binder wiens juris- dictie Lourdes beboort, weigerde in te gaan op bet aanbod der Fransche0 regeering, om 'n //association cultuelle" te vormen, die het beheer de, berkelpke bezittingen te Lourdes zou aanvaarden. In een dezer dagen gehouden zitting van den gemeenteraad van Lourdes heeft de kwes- nTrioTA B beslag gekrege"- Met een. parigheid van stemmen werd besloten, geen veiandenng m den tegenwoordigen toestand te brengen en den bisschop van Tarbes het vnje beheer over de grot te laten. Bij de motiveeriug van haar besluit stelt de stede'lijke regeering van Lourdes de economische belang- gen op den voorgrond, die de bevolking van het stadje bij den bloei van het pelgrims-oord heeft. Een overweging, die doorslag gevend is, omdat Lourdes en de otnliggende steden in de eerste plaats moeten bestaan van de talrijke pelgrims, die jaarlijks uit de geheele wereld naar Zuid-Frapkrijk optrekken. Maandag is de Noordpoolreiziger Peary te Londen aangekomen. In antwoord op vragen zei hij zeif geen tochten naar Noord- of Zuid- pool meer te zullen ondernemen hij zal het veld voor jongeren vrijlaten. Hij zei eenvoudig te zijn gekomen om voordrachten te houden, eerst te Londen, daarna te Berlijn, Weenen, Boedapest en Rome. Vervolgens denkt hij einde dezer maand te Londen terug te zijn om dan tot 10 Juni daar te blijven. Hjj weigerde te spreken over de kwestie-Oook. Hij zeide voorts dat geldgebrek dit jaar zal noodzaken het plan voor een Amerikaansche Zuidpool-expeditie los te laten ttooit is daar- mede^ beoogd te concureeren met de expedite van Scott, die trouwens een andere route volgt. Peary geloolt dat Scott de Zuidpool zal bereiken hij vond het plan om naar de Pool te gaan door middel van een vliegtoestel be- lacbelijk, en noemde dit ondenkbaar. Maandagavond kwart voor 10 werden door de politie op den Riedijk, te Dordrecht, aan- gehouden twee minderjarige jongens, die zwer- vende werden aangetroffen. INaar bet hoofd- bureau gebracht, gaven zij daar op te zijn de broeders E. en J. J. van B., resp. oud 17 en 14 jaar en thuis te behooren te Arnhem. Bij het nazien hunner zakken, werd op den oudste dier zwervelingen, die doof-stom is, gevonden een bedrag van ruim 5 aan halve stuivers, welke hij met veel moeite verklaarde gisteren te Rotterdam uit een muntgasmeter te hebben weggenomen. Naar aanleiding daarvan werden de beide broeders verder in verhoor genomen, waarbij aan het licht kwam, dat de oudste geruimen tijd was verpleegd geweest in de doofstommen-inrichting te Groningeii en ver volgens in het Rijks-opvoedingsgesticht te Alkmaar, waaruit hy onlangs was ontslagen en ter verpleging in een gezin te Arnhem opge- nomen. De jongste woonde daar bij zijne ouders thuis. J.l. Donderdag hadden zij te Arnhem een rijwiel gehuurd en dat te Nijmegen te gelde gemaakt, waar zij hadden overnaeht en een deel van het geld opgemaakt. Zaterdag waren zij per "stoomboot naar Rotterdam vertrokken, waar zij eveneens intrek namen in een logement en, zooals gezegd, de muntgasmeter plunderden. Nadat van een en an der proces-verbaal w^s opgemaakt, zijn de beide deugnieten gisterna- middag naar Rotterdam overgebracht en daar ter beschikking van de politie gesteld. (D. Crt.) Onaangename verrassingen. De zangeres mevr. Marguerite Carre, echtgenoote van de'ri directeur der Opera Comique te Parijs, had in de laatste weken herhaaldelijk brieven ontvangen, waarin zij bedreigd werd met minder aangename verrassingen. En deze zijn niet uitgebleven. Veertien dagen geleden ontving zij een zen- ding boter, die er zeer verdacht uitzag en die dan ook bij scheikundig onderzoek zinkoxyde bleek te bevatten. Vrijdagmiddag had de generale repetitie van een nieuw werk, de //Mariage de Telemaque" plaats en mevr. Carre, die daarin een groote rol te vervullen had, begaf zich te 5 uur naar haar kleedkamer om een glas port te drinken en zij schonk uit een aangebroken flesch voor zichzelf en eenige personen, die zich in haar kleedkamer bevonden, een glas in. De wijn was donkerder dan gewoonlijk, daarop sloeg men echter geen acht; ieder nam een teugje, maar spuwde het afschuwelijk smakende, i op de tong brandende vocht onmiddellijk weder uit. De wijn was blijkbaar vergiftigd. Er is een aanklach't bij dejustitie ingediend. i Omtrent het doodschieten van Dr. Her- berich te Neurenberg door zijn vrouw wordt tbans bekend, dat op Donderdagmiddag reeds een heftige woordenwisseling tusschen de echte- lieden had plaats gehad, naar aanleiding van verzoeken om geld van den oudsten zoou, een zwaar levend student, welke verzoeken door zijn stiefvader werden afgeslagen. Toen Dr. Ilerberich nu des avonds naar huis teiugkeerde, herhaalde dit tooneel zich, waar- op mevrouw Herberich een klein Browning- pistool greep en verscheidene schoten op haar vluchtenden echtgenoot loste, waarvan er een de long doorboorde en het hart raakte, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Opvallend wordt de harteloosheid genoemd, door den stiefzoon na het onheil aan den dag gelegd. Hij bekommerde zich volstrekt niet om den stervende, maar begon een heftier dis- puut met een kenuis van den vermoorde, die tei hulp wilde Snellen. Ook de moordenares toont geen spoor van berouw. De stiefzoon is gearresteerd onder verden- king van medeplichtigheid maar wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten gesteld. Te Locust Valley, in Long Island, is zekere heer W. H. Burret overleden. Hij had de reputatie, de zwaarste man te zijn van de V. St. Hij woog dan ook, in zijn goede dagen, 568 pond (Eng. gew.). Te Kingston op Jamaica, is overleden Nord Alexis, gewezen president van Haiti. Nord Alexis was geboren in 1820. Zijn vader was een zoogenaamde prins van Cap Haitien, het noordelijkst deel van het land. Generaal Alexis kwam in 1896 in opstand tegen den toenmaligen president Hippolyte, die vroeger president Le'gitime van het kussen had veidreven. Hippolyte overleed nog in hetzelfde jaar en werd opgevolgd door generaal Sam. Deze moest in 1902 vluchten en generaal Alexis aanvaardde nu 't prbsidentschap. On middellijk begon hij met een reorganisatie van het staatsbestuur en daarbij trachtte hij zooveel mogelijk den invloed van Frankrijk en Duitsch- land uit te schakelen. Bij de vervolging zijner vijanden wist deze zwarte president van geen mededoogen, in een enkele maand liet hij eens 27 zoogenaamde l ebellen ter dood brengen. Een groot aantal Haitianen namen toen de wijk naar de buiten- landsche legaties en dat gaf aanleiding tot in fringing der mogendheden in de zaken der negerrepubliek. In 1908 ontstond er weder een opstand, die eindigde met de verdrijving van Nord Alexis. De strenge heeren beginnen in Duitschland hun komst al aan te kondigen. In het Fulda- dal is er in den nacht van Maandag een pak sneeuw uit de lucht gekomen. De omcrek van Fulda, de Rhon-bergen en de Meissuer, bodeu het schouwspel van een winterlandschap. Over een groote uitgestrektheid is de bloesem in de boogerden te loor gegaan. le Boulanges, bij Diedenhoven, heeft, terwijl de man naar zijn werk was, een vrouw in een aanval van zinneloosheid drie harer kinderen 6, 4 en 2 jaar oud, om het leven ge bracht. Een vierde kind, een meisje van 10 jaar, slaagde er in te ontsuappen, hoewel het ook reeds een wonde in den hals had. De zinne- looze vrouw brucht daarna zichzelven vreeselijke wonden toe. Twee van de kinderen waren terstond dood, het derde leeft nog. maar zijn toestand is, evenals die der moeder, hopeloos. Te Burgerhout wilde Vrijdagmiddag aan het station van Stuyvenberg een vrouw op den aankomenden stoomtram springen vooraleer deze geheel stilstond. Zij sprong verkeerd, viel onder het tweede rijtuig en werd er door vermorzeld. De ongelukkige was letterlijk in twecen ge- sueden. Men heeft het rijtuig moeten opheffen om het lichaam er onder uit te halen. Te Virton bevonden vier kinderen zich in eene weide, waar zij bloempjes plukten. Het jongste kind, een knaapje van Sjaar, ging naar de beek om te drinken. Het boog zich te ver over, en stortte in het water. Zijn 11- jarig zustertje, sprong hem moedig achterna, maar verdween met haar broertje in de diepte. De beide andere kinctererr namen verscuiikl; de- vlucht, en gingen in het dorp hulp halen, die echter te laat opdaagde. 's Graveuhage, 4 Mei Op verzoek is eer- v°l ontslagen als notaris te Ter Neuzen, de heer W. A. de Ridder. Op de alphabetische aanbevelingslijst \oor kantonrechter te Gouda, komen voor de heeren Mrs. W. W. van Haersma Bunia, W. G. Delbaere, M. P. Sipkes, kantonrechters te Emmen, Woerden en Ter Neuzen. Middelhurg. Heden slaagden o. m. voor de akte onderwijzeres, de dames E. A. Lansen, van Ter Neuzen, en M. C. Adriaansen, van Sluis. Vlissingeii. De heer A. Loois, lid der Provinciale Staten voor dit district, heeft aan de a. r. party bericht, dat hij niet meer voor een benoeming in aanmerking wenseht te komen. Hefc verslag van de Dinsdag te Zaamslag gehouden raadszitting raoet door orastandig- hfcden uitgesteld worden tot het volgend nummer. Red. Hulst, 2 Mei 1910. DAGEN. Voorm Nam. Donderdag 5 Mei 10.45 11.17 Vrijdag 6 n 11.44 Zaterdag 7 n 0.7 12.29 Zondag 8 0.50 1.12 Maandag 9 1.31 1.52 Dinsdag 10 n 2.12 2.32 W oensdag 11 u 2.55 3.17 CUnse. Huwelijks-aangiften. 30 April. Florent Emiel De Coster, oud 26 j., jm. en Maria Ludovica de Wulde, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Kamiol Van Den Branden, oud 27 j., jm. en Eleonora Zaman, oud 24 j., jd. Ludovicus Geldkof, oud 46 j., jm. en Johanna Lucia Bleijenberg, oud 42 j., jd. Cornelius Bleijenberg, oud 37 j., jm. en Maria Veneranda de Puijsseleyr, oud 29 j., jd'. Geboorten. 19 April. Maria Josephina, d. van Jacobus van de Voorde en van Rosalia Joanna Maria Oe Beukelaer. 24 April. Ren6 Ludovicus, z. van Josepkus Malcontent en van Wilhelmina Louisa d'Hont. 27 April Alberic, z. van Theodorus Annaart en van Clementina van Tienen. 29 April. Augusta .Maria, d. van Constantinus van Roeyen en van Maria Rosalia Paulina van Om- bergen. Agnes Rosalia, d. van Theodoor Kiel en van Maria Antonia Bogaert. Overlijden. 16 April. Desire Srnet, oud 3 w., z. van Petru3 Augustinus en van Maria Florentina de Cock. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. ge- slacht van Aloijsius Weemaes en van Maria Blondina Stevens. 24 April. Gilles van Poele, oud 77 j., echtg. vau Maria Christina Tock. 27 April. Eugene Franeis- cus de Kever, oud 3 w., z. van Josephus Johannes en van Maria Leonia De Kever. (Iraanw. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Victor Alphonsius d'Haens, oud 50 j., jm. en Maria Amalia Franssens, oud 3t j., jd. 8 April. Corneiis Koole, oud 32 j., jm. en Leonie Dingeman, oud 24j., jd. Ludovicus van Laere, oud 39 j., jm. en Maria van de Voorrie, oud 42 j., jd. Corneiis ivens, oud 30 j., jm. en Louisa Mathilde de Beule, oud 27 j., jd. Geboorten. 3 April. Maria Phelomina, d. van Josephus Boone en van Apolonia Maria Daalman. 14 April. Petrus Jacobus, z. van Alphonsus van de Voorde en van Cornelia Vleeskens. 15 April. Petrus Franciscus, z. van Jan Francies Verschuren en van Maria Louisa Buijs. Overlijden. 5 April. Pieter Augustinus Maas, oud 79 j., z. van Pieter Josephus en van Apolonia de Smet. 13 April. Alphonsius Marie Plasschaert, oud 58 j., cchtg. van Maria Francken. Geboorten. 26 April. Magdaleina Maria Isabella, d. van Eduardus Verschueren en van Maria Anna Rosseel. 27 April. Maria Louisa, d. van Alphonsus Somers en van Louisa de Maagd. Overlijden. 22 April. Alouisius Josephus, oud 1 j z. van Pieter Francies Compiet en van Maria de Bakker. BBontenisse. Huwelijke-aangiften. 30 April. Petrus Judocus Puuwels, oud 29 j., jm. en Rosalia de Koniug, oud 29 j., jd. Johannes Aloysius Aarssen, oud 22 j., jm. en Mathilda Asselman, oud 23 j., jd. Petrus Fran ciscus Maas, oud 29 j., jm. en Maria Philomena de Waal, oud 27 j., jd. Hu welijks-vollrekkingen. 16 April. Constantinus Jansen, oud 32 j., weduwn. en Isabella Bogaart, oud 27 j., jd. 28 April. Pieter Corneiis Kwaak, oud 33 j., jm. en Adriana Helena Broi-re, oud 22 j., jd. 30 April. Willem van Waterschoot, oud 30 j., jm. en Anna Maria Bun, oud 24 j., jd. Geboorten 19 April. Honorfi Petrus, z. van Judocus van der Poel en van Louisa Eggermont. 21 April. Josephus Alphonsus, z.. van Bernardus Corneiis Stuck en van Euginia Maria van Steene 22 April. Adriana Elisabeth, d. van Johannes de Eeijter en van Janna de Bruijne. 23 April. Petrus Leonardus, z van Petrus van de Velde en van Maria Louisa van Overmeeren. 29 April. Martha Elisabeth Bernardina, d. van Petrus Moortkamer en van Angelina van Mol Overlijden. 12 April. Petrus Catle, oud 87 j., weduwn. van Maria Juliana Buijs. 20 April. Juliette Maria Kouijzer, oud 10 m., d. van Johannes Henricus en van Johanna Maria Meerschaert. 22 April. Joseph Leonardus van Waterschoot, oud 3 w., z. van Petrus Johannes en van Apolonia Heijman. 28 April. Dorothea Verschuren, ond 57 j., echtg. van Pieter Bogaert. 30 April. Chris tina Vaai, oud 72 j., echtg. van Theodoor Baart. Hneivaclil. Iluwelijks voltrekkingen. 19 April. Petrus Joannes Baert, oud 26 j., jm en Emelia Adam, oud 20 j., jd. 26 April. Wilkelmus Augustinus van der .Bill-, oud 30 j., jm. en Honorina Raes, oud 25j.,jd. 28 April. Joannes Cerpentier, ond 29 j jm. en Josephina Maria de Viiegher, oud 28 j., jd. Geboorten. 21 April. Theophilus Alphonsus, z. van Petrus Wouters en van Marie J. van Santbergken. 22 April Irma Maria, d. van Augustus A. Lrubbel en van Maria L. van Ilecke. Rachele Maria, d van Edmondhs L. van Hooye en van Clementina Wuytack. 25 April. Elisabeth Louisa, d. van Aloysius F. Pxjl van Stephanie van Mossevelde 27 April. Alice .I. j a 1 1 Axel. Huwelijks-aangiften. 22 April,'Camiel Marre de Coninek, oud 25 j., jm. en Anna Maria van de Walle (van Hulst), oud 24 j., jd 22 April. Alphonsus Modestus Breepoel, oud 26 j., jm. en Catharina Herman, oud 27 j., jd. 29 April. Corneiis Andries Verschelling, oud 21 j., jm. en Jannekre Bakker, oud 21 j.. jd Jau van de Velde, oud 20 j., jm. en Ebrina Wilhelmina .Jansen, oud 21 j, jd. Jacobus Hamelink, oud 23 j., jm. en Leuntje Boeije, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 April. Petrus Francis cus Slock (van Zuiddorpe', oud 28 j., jm. en Rosalia de Smet, oud 24 j. jd, Geboorten. 17 April. Francois, z. van Jacobus de Jonge en van Martina Scheele. Francois Pieter, z. van Gerardus Marinus Stouthamer en van Adriana Paulina Wie-d. 19 April. Janna, d. van Jacob Geensen en van Susanna Buijze. 25 April. Adriaria Levina, d. van Ma rinus Dieleman en van Elisabeth Catharina Witte. Overlijden. 25 April. Mels Verhelst, oud 52 j,, echtg. van Hebrina Jansen. SioNcliUapelle. Huwelijks-aangiften. 8 April. Jaco bus Vink (van Stoppeldijk), oud 25 j., jm. en Serapkina Apolonia Kroes, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 April. Johannes Augus tinus van Meelen, oud 44 j., vyeduwn. (van Mathilda Janssen) en Apolonia van Hove, oud 41 j.,jd. 29 April. Jacobus Vink (van Stoppeldijk), oud 25 j.,jm.en Seraphina Apolonia Kroes, oud 20 j., jd. Geboorten. 21 April. Charles Ludovicus Petrus, z. van Johanna Coleta van Vooren. 26 April. Anna Maria, d. van Johannes Franciscus Ingnatius Trnijman en van Johanna Maria Vonk. Overlijden. 8 April. Emma Mel, oud 10 m., d. van Jan Francies en van Maria Anna van Eertvelde. 9 April. Maria Fruijtier, oud 60 j., d. van Adrianus en van Johanna Verbost (beiden overleden). cu van kDbcjJuciiijc au iuvoooiuiuc t Coleta Alpbonsa, d. van Aloysius J. van Hove en van Maria A. van Hove. 29 April. Veneranda. "aria Hono rina, d. van Alphonsius A. van Damme en van Maria L. van Regenmbrtel. Overlijden. 15 April. Joannes Bapt, der Weduwe, oud 85 j., weduwn. van Johanna Catharina van Goethem. 20 April. Benoni Charles Louis Bruggeman, oud 63 j., echtg. van Virgenia JVleert. Overslrtsf. Overlijden. 19 April. Ulanie Sophie van Bambost, oud 69 j., echtg. van Eduardus van Bambost. SKuiddorpe. Hu welijks-aangiften. 19 April. Hen ricus Franciscus van Bambost, oud 28 j jm.en Petronella Seij, oud 28 j., jd. Edemondus Johannes Simoen, oud 24 j., jm. en Ciementia Maria Louisa Vellemun, oud 23 j., jd. Overlijden. 16 April. Germaine Clementine van de Vijver, oud 3 j., d. van Alphonsus Bernardus en van Sophia Maria PauwelB. Middenprijs WiM' [uiaenprijs per lfO K. G. Tarwe 8,50, Rogge f 7. itergerst f 7,50, Zoinergerst 7,Haver f 6,75, Evwten 12,— Witte boonc;n f 12,50, Bruine boonen J 12, iluivenboonen yi0,50, Paardenboonen /*8,50,Boekw eit,T Lijnzaad Kooizaad f 9. 9S Boter per kilo nt.iiks f 0.S5. 24 vnrkens. Aardappels f 2,25. Lieren per 26 fituks f 0,85. Ter weekmarkt waren aangevoerd 36 stuks Rundvee, arkens waarvan verkocht 15 stuks rundvee en 21 yarkc H n B 2 De En De 3 No 2 En Be 3 Du Be En Rn Du Z\v De

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2