L'«xht™.pii<srkc6nA=s~ Handelsberichten. "S,0lVoB.SK'd";»'mXS™ Kb— "De'YrS'anTwofdrTardit voor het herhalings- 2. Omvraag. 3. Behandeling primitief kohier van den hoofde lijken omslag. extra daarboven Haver 6,50 a 7,25 en daarboven, per hectol. lange Haver f B,a 4,dikke /4,50 a /5,— Paardenboonen /7,a 7,50; Witte Boonen/10,a/13, Bruine Boonen f 8,a 13,en puike daarboven; Kookerwten 9,— a 11,25; Voedersoorten 6,50 Kanariezaad 7,en per 100 kilo 13,a 13,50. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo f 210 a 225; Rogge per 2100 kilo 160 a f 165Gerst Zwarte Zee 130 a f 132 Amerik. Mais mixed 125 a f 130 Odessa 144 per 2000 kilo Haver 6,50 a 7,— per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch en dito Belgisch f 14,a 14,25 le soort inlandsch en dito Belgisch 13,25 a 13,75 Zeeuwsche Tarwebloem 14,50 prima Duitsch 13,75 a 14,25 extra puik Hongaarsch 22,— a 23,prima Amerik. patent/15,a 15,50; le soort 14,a 14,50 2e soort Bakers 12,75 a 13,25; inl. en Duitsche Roggebloetn 8,75 a 10,25 per 100 kilo. Runderprijzen 60 a 72; Stieren 50 a 60; Kalveren 90 a 110; Schapen 50 a 60 Varkeus 54 a 57 cents per kilo. Melkkoeien 140 a 275 Kalfkoeien f 160 a 300 Vaarzen 110 a f 130 pinken 50 a 90 vette kalveren 46 a 110 fokkalveren /15 a 22 nuchtere 7a 12 Biggen 12 a 20 alles per stuk. Aardappelen. Brielsche /2,75 a 3,25 Zeeuwsche 2,40 a 2,75 Geldersehe 2,50 a /3,10 Zeeuwsche Eigenheimers /2,10 /2,80 per mud. Maltha 10 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 50 a J 58 stukken van 1/3 kilo 75 cent. Zoetemelksche kaas 26 a /30 per 50 kilo. Leidsche /60a/76 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren, 3,20 a 3,40. Buitenl. f 2,50 a f 2,70 per 100 stuks. V 1 a s. Blauw Holl. 1,90 a 2,40 Gron. f 2,25 geel 2,50 wit Zeeuwsch 1,50 a f 2,per steen. L ij n z a a d lager, in overeenstemming met de lijnolie 12,— a 13,per hectol. Koolzaad 10,50 a 11,per mud. Karwijzaad 15,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum onveranderd loco 12,20 per 100 kilo en 8 a 9 cents per kan. Java-koffie, in balen gewone soorten 423/4 cent en dito Santos 25% cent. Beetwortel-suiker 17%. Ter Neuzen, 25 April. Eieren per 26 stuks 0,80. Boter Vs °'571/2- Antwerpen, 23 April. Chilisalpeter kalmloco fr. 21,25, April fr. 21,25, Mei fr. 20,80, Febr./Maart 1911 fr. 21,60. KOERS YAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. f 47,625 a 47,65. 12,u u 12, ZEET1JDINGEN. Van 22 tot en met 24 April. Rotterdam, 25 April. Binnenl. Granen. Door het gunstige voorjaar werden de hooge prijzen voor Tarwe moeilijk ingewilligd. Haver onveranderd. Rogge en Gerst weinig ter markt. Goede soorten Boonen en Erwten gevraagd. Inlandsch Meel V4 a gulden lager. Ook Roggebloem en Duitsch meel. Amerik. patent alsvoren. Men noteert: Goede Tarwe per hectol. 7,50 a 8,50 mindere 5,— a 6,— Tarwe per 100 kilo 8,— a f 9,75 en extra daarboven Rogge per hectol. f 5,— a 5,70 en per 100 kilo 7,—Wintergerst 4,50 a 5,—; Chevalier 5,— a 5,50 Gerst per 100 kilo 7,70 a 9,— en Chevalier tot 10,50 en Van 22 tot en met 24 April werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschutdoor de Westsl. 14 op- en 20 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. het raadsbesluit van 31 Maart 1.1. aangaande voorziening in gebrek aan schoolruimte hebben verdaagd. Aangenomen voor kennisgeving. 1». Jaarverslagen der vereeniging Ambachtsschool voor Hulst en omstreken en Avondvakteekenschool voor Hulst en omstreken te Hulst, over het jaar 1909. Deze worden ter visie gelegd. c. Verslag van den toestand van het Lager Onderwijs in de gemeente TerNeuzen over het jaar 1909, door de plaatselijke commissie van toezicht pgcmaakt inge vol ge art. 97 der wet van den 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127) zooals die wet nader is gewijzigd. In hare algemeene beschouwingen zegt de commissie dat het aantal leerlingen per klasse te groot is en er te weinig superieure krachten zijn, om de kinderen op de 6e klasse zoover te brengen dat zij met succes toelatings- examen kunnen doen voor de Hoogere Burgerscholen, zooals elders vaak het geval is. Op school B zou dat bereikbaar zijn, mits voor elke klasse ook een afzonderlijk lokaal ter beschikking komt. De deelname aan het Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, is te gering, voornamelijk omdat het schoolgeld te hoog is, ook daar geen reductie voor meerdere kinderen uit een gezin wordt verleend. Dit geldt evengoed voor het bijzonder als voor het openbaar onderwijs. Een weinig huiswerk is wenschehjk, bevordert helanD- stelling bij de ouders en gewent de kinderen aan eigen studie tegen later, wanneer dat noodig is. Het lezen is voldoende. Wenschehjk blijft het, meer werk te maken van eene zuivere uitspraakbij net lezen doorgaans is deze te veel Zeeuwsch te weinig Nederlandsch, Het schrijven is voldoende. Het verdient aanbeveling, zoo weinig mogelijk gebruik te maken van de lei en by het gebruik van papier de zuinigheid niet zoover te dnjven, dat slordigheid in de hand gewerkt wordt. Het rekenen is goed, eveneens de beginselen der Neder landsche taal, die der vaderlandsche geschiedems, die der aardriikskunde, die van de kennis der natuur, en hetzingen. Omtrent dit laatste wordt opgemerkt dat meer werk dient gemaakt te worden van het muzieklezen het zingen en leeren van echt nationale liederen dient meer te worden gedaan dan thans. Omtrent het Meer Uitgebreid Lager Onderwijs zegt de Commissie. De beginselen der Fransche taal. Goed. Nog steeds geldt bij de kinderen de Fransche les als een minder noodzakelijk ietsde lessen worden gegeven van 3,80 ure tot 4,30 ure namiddag; de scholieren noemen dit de »avondschool." Voor zoover dat mogelijk is, komt het gewenscht voor met die gewoonte te breken en, Fransche taal te onderwijzen bij voorkeur des voormiddags. Hoogduitsche taal. Goed. Op de bijzondere school voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs wordt deze taal nog niet onderwezen. Engelsche taal. Goed. De vraag mag gedaan worden of invoering van de phoenetische methode met wenschelij k is elders zijn de resultaten daarmede zeer goed. Beginselen der algemeene geschiedenis. Inkrimping in deze is gewenscht te veel details schaadt en doet veel van het geleerde vergeten. Wiskunde. Voldoende. Samenkoppehng van 2 klassen bij het onderwijs verdient afgekeurd te worden, ™eer practische toepassing van het geleerde door zelfstand g uitwerken van vraagstukken verdient naar het oordeel der commissie aanbeveling. Handteekenen. Het steeds teekenen naar yoorbeelden, al of niet in kleuren, moge eenige vaardigheid geven in het trekken uit de hand van zuiver rechte of gebogen liinen, werkelijk teekenen teruggeven hetgeen men met het oog waarneemt, leert men daarmede met. Teekenen naar de natuur, voornamelijk van takjes, bladeren, bloemen, enz., liefst in kleuren, wordt sterk aanbevolen. Gvmnastiek. Betreurd moet worden het germs van gymnastieklokalenvan orde-oefemngen komt over het algemeen niet veel terecht. Omtrent den toestand der lokalen merkt de Commissie op dat de ventilatie te wenschen over laatvaak wordt opgemerkt dat buiten de gewone schooluren deventileerende ramen gesloten blijven. Verwarming met ondeugdehjke kachels en slechte kolen diende verandering teondergaan. De reinheid van lokalen en meubelen laat hier en daar te wenschen over. De inrichting der pnvaten is onvoldoende Wat betreft de openbare scholen werden het afgeloopen aar geene verbeteringen aangebracht. Algemeene beschouwingen omtrent de onderwijzers en nndprvviizeressen Zij verrichten hunne taak over het Xem^n met voldoenden ijver. Het verdient echter de aandacht dat de jonge krachten, die bl.jk geven goede onderwijzers te zijn, slechts korten tijd hier werkzaam ziin- de minder uitmuntende daarentegen blijven. De reden daarvan is gelegen in de hoogere salarissen op vein andere plaatsen, gebrek aan gelegenheid tot verdere studie, betrekkelijk duur leven en de weimge gelegenhe t0 Aanvmlling van vacatures diende naar het oordeel der Commissie vlugger te geschieden, verhooging van het salaris, vooral voor degenen die niet meer dan 10 dienstjaren hebben, zou eene vluggere vervulling mogelijk maken, en bovendien, jonge goede krachten voor Ter Neuzen doen beD0eUdschMef werden bezocht door 529 betalende en 478 "^mtrenTde bijzondere school in de kom te TerNeuzen merkt de commissie op dat er op de lagere klassen teve kinderen ziin voor een onderwyzer. De aard en strekking van het onderwijs op de ver- sehillende scholen geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkmgem eveneens ter visie gelegd. d. Een adres van W. J. Balkenstein, welke wegens huwelijk met 1 Juli a. s., eervol ontslag verzoekt uit hare betrekking als onderwijzeres aan school C en als onder- onEe vacatore gem nieuwe Imk.trt.t beho.ft u worian ooaeroepen. Er zal na het vertrek van mej. Balkenstein no| een vcldoend aantal onderwijzers en eene onderwijzeres WTnZ^rbandn met het verzoek van mej. Balkenstein is ingekomen een adres van E. J. P. Eijke, wed. H. Hasse ^.Ho^wii/pres aan school A, die zich, vernomen hebbende dat eerstgenoemde ontslag heeft gevraagd als onderwijzeres bij het herhalingsonderwijs, aanmeldt als sollicitante naar diDeTooSr meent dat er geen bezwaar kan rijnmej Fiike te benoemen; de onderwijzeres mej. Klots is bij net heJrhaUngsonderwijs te Sluiskil en dan is zy de oudste 0nDTWheeTeKerkhoven vraagt of benoemd mag worden onderwhs mag g^chieden. Er kan echter ook nog we Tet benoemen worden gewacht, daar het advies van het hoofd der school daarover ook met is ingewonnen. Z h s wordt besloten het adres te renvoyeeren naar Burg, en Weth. om advies. f De rekening en verantwoording van het Burgerlyk Armbestuur over het jaar 1909, bedragende in ontvangsten 5034,311, in uitgaven 4709,34*, goedI slot /32 Deze rekening zal later worden behandeld. f. De rekening der Commissie voor ie Nieuwjaars- bpdeelingen, bedragende in ontvangsten 717,19, in uit gaven /716,19, goed slot /l. Later isnog/1,25 ontvangen, zoodat het werkelijk goed slot 2,25 bedraagt. Dp Voorzitter stelt voor deze rekening aan te nemen voor kennisgeving en de Commissie dank te zeggen voor haar gehouden beheer. g. Een adres van A. de Doelder, namens de sloeproeiers te Ter Neuzen, om de rooilijn te willen vaststellen voor een te bouwen wachtlokaal voor de sloeproeiers volgens de overgelegde teekening, op het glacis nabij de Westelijke buitenhaven te Ter Neuzen, aan den weg in het verlengde van de rolbrug en op het perceel kadastraal sectie B no. 682. De voorgevel van het aangrenzend kantoor voor de invoerrechten en accijnsen is gebouwd op 4,80 M. uit de as van den weg. De Voorzitter stelt voor de rooilyn te bepalen m de richting van den voorgevel van het aldaar gebouwde kantoor voor de invoerrechten en accijnsen. Die ligt 4,80 M. uit de as van den weg, zoodat voldaan wordt aan den eisch der bouwverordening dat eene straat minstens 8 M. breed moet zijn. Hij kan ook meedeelen dat de ingenieur van 's Rijks Waterstaat, onder wiens beheer het terrein is, geen bezwaar heeft dat aldus wordt gehandeld. Het voorstel van den Voorzitter wordt z. h. s. aangenomen. I, Een adres van J. Wolfert, wagenmaker te Ter Neuzen, welke verzoekt hem afwijking toe te staan van art. 28 der bouwverordening voor het bouwen van een woonhuis, wat betreft de bepalingen van de open ruimte. Hij wenscht dat woonhuis te bouwen op het open erf voor zijn werkplaats, aan de Grenulaan, met den achter- gevel aansluitend aan die werkplaats. Daar deze over de geheele breedte van het terrein is volgebouwd, zoodat er achter het te bouwen woonhuis geen open ruimte kan gevonden worden, verzoekt hij de open ruimte te bepalen naast het gebouw, waarvan nog een oppervlakte van 52 M'2. onbebouwd blijft. De gemeente-bouwmeester adviseert tot mwilligmg van het verzoek. De heer Van de Ree vraagt inlichtmgen over de in richting van het te stichten gebouw. De Voorzitter merkt op dat de inrichting van het gebouw nog niets met dit verzoek te maken heeft. Lr wordt thans alleen gevraagd de ruimte elders dan achter het cebouw te bepalen. Als dit wordt ingewilligd kan I adressant aan Burg, en Weth. zijn verzoek om te bouwen indienen, die dan beoordeelen of het plan voldoet aan eischen der bouwverordening. Z. h. s. wordt besloten het verzoek in te willigen. i. Een adres van A. van Overbeeke te Ter Neuzen, bewoner en eigenaar van het perceel kadastraal sectie L no. 4051, aan den hoek van de Westkolkstraat en de Dijkstraat, welke verzoekt hem voor den bouw van eene keuken achter zijne bovenwoning, volgens de overgelegde plattegrond-teekening, ontheffing te willen verleenen van de bepaling van art. 28, le alinea der bouwverordening op grond dat deze woning gelegen is aan den hoek van 2 straten en omdat alle woon- en slaapvertrekken aan de straat gelegen zijn en de toevoer van licht en lucht dus wordt belemmerd. De gemeente-bouwmeester rapporteert dat alle raam- kozijnen van deze woning onmiddellijk licht en lucht van buiten kunnen ontvangen. Door het bybouwen van eene keuken achter de bovenwoning, zooals op de overgelegde plattegrond-teekening is aangegeven, verandert deze toe stand van woon- en slaapvertrekken niet, omdat geen raamkozijnen zijn aangebracht in de gevels, waartusschen de keuken zal worden gebouwd. In verband met het tweede gedeelte van art. -8 der bouwverordening, waarin bepaald is dat de gemeenteraad de open ruimte voor hoekhuizen ook elders dan achter het gebouw kan toelaten, adviseert hij de gevraagde ontheffing te verleenen. Z. h. s. wordt het verzoek ingewilligd. j. Een adres van G. Buijze welke daarin te kennen geeft dat hij op het erf van zijn perceel gemerkt I- no. 498 aan den Kanaaldijk wenscht te bouwen een houten bergplaats dat hem door Burg, en Weth. de vergunnmg is ge- weicerd op grond van art. 38 der bouwverordening dat hij op grond van dat artikel beleefd verzoekt in afwijking daarvan te mogen bouwen. De Voorzitter merkt op dat art. 38 verbiedt in de kommen van de gemeente een gebouw van bout, riet of andere licht brandbare stoffen te bouwen of deze met licht brand- bare stoffen te bedekken. Buiten de kommen gelden deze bepalingen alleen voor gebouwen op minder dan 20 M. afstand van andere ge- bouwen verwijderd, echter met inachtneming van de door Burg, en Weth. te geven voorschriften. In bijzondere gevallen kan door den gemeenteraad at- wijking worden toegestaan. Daar de door adressant te bouwen houten bergplaats volgens het ingezonden plan op minder dan 20 M. afstand van zijne woning zou worden opgetrokken, konden Burg- en Weth. geen toestemming verleenen. Hij vraagt thans aan den Raad afwijking, die deze, wanneer er geen be- zwaren tegen zijn, kan toestaan. De heer Dees meent dat er geen bezwaar is om het verzoek in te willigen. De heer Wieland gelooft ook niet dat het gevaar voor andeie gebouwen zou kunnen hebben. Adressant woont daar alleen. Hij zal door den watergang achter zijn ert niet over voldoende terrein kunnen beschikken om op 20 M. van zijne woning te bouwen. Besloten wordt het zoo pas ingekomen verzoek te stellen in handen van den bouwmeester, en daarover zoo mogelijk nog in deze zitting, die ook nog morgen zal voortgezet worden, te beslissen. It De Voorzitter stelt aan de orde het adres van E. van Doeselaar, winkelier te Sluiskil, aangaande het voor het verkeer sluiten van den weg boven op den Coegorspolderschen dijk te Sluiskil, wat adressant voor hem een groot bezwaar acht en een bemoeilijking in zijn bedrijf. De Voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede, dat Euro- en Weth. het voldoende achten dat de weg boven op den dijk alleen in de bietencampagne voor het verkeer wordt afgesloten, daar deze in die tijden te veel zou lyden door het vervoer en daarvoor evengoed gebruik kan worden gemaakt van den weg beneden langs den dijk. Verder zou voor die tijden aan adressant en andere bewoners langs dien dijk het gebruik van den weg bovendijks voor nood- zakelijke gelegenheden kunnen worden toegestaan en aan den a^ent Meulbroek een sleutel worden verstrekt om voor die noodzakelijke gevallen de afsluiting van den weg te "beheer Kerkhoven vraagt nog of het gebruik van den weg boven op den dijk geen aanleiding zou kunnen geven tot groote onderhoudskosten, waarop de Voorzitter ont- kennend antwoordt. Naar hij mededeelt moet de weg waarvan het onderhoud door de gemeente van den Coegors- polder schijnt te zijn overgenornen, al bestaat daaromtrent geen contract, eerst goed in orde worden gernaakt en dan zal daaraan niet veel onderhoud meer zijn. De vrachten die adressant daarover moet vervoeren met het oog op zijn handel zijn niet van die zwaarte, dat zij tot buiten- gewoon onderhoud zouden aanleiding kunnen geven. Z. h. s. wordt de door Burg, en Weth. aangegeven op- lossing in deze zaak goedgekeurd. I. Een schrijven van Gedep. Staten, d.d. 15 April 1910, waarbij zij te kennen geven dat bij hen eenige bedenkingen ziin gerezen tegen de ingezonden verordenmg voor het helfen van loon voor het ruimen van privaatputten enz. In de eerste plaats achten zij een afzonderlijk tarief voor de privaatputten in beheer bij zedelijke lichamen met gemotiveerdhet schijnt wenschehjk, de categorie s te doen vervallen en aan c toe te vregen»en voorbesturen van zedelijke lichamen." In de tweede plaats doen zij oprnerken, dat eene be paling betreffende ontheffing van belasting in bijzondere cevallen" alleen dan kan worden toegelaten, als de belasting- verordening zelve die gevallen aanwijst Daar dit laatste hier wel niet mogelijk zal zijn, verdient het h. i. aanbe veling de bedoelde bepaling geheel te doen vervallen. Zii verzoeken de noodige verbetenng te bevorderen. De Voorzitter deelt mede dat dit schrijven van Gedep. Staten nog niet door het college van Burg, en Weth. is behandeld en dat dit dus geen advies daaromtrent kan geven. Hij gelooft evenwel dat er geen bezwaar is om deze zaak thans af te handelen en te voldoen aan den wensch van Gedep. Staten. De afzonderlijke regeling voor de zedelijke lichamen is nog overgebleven van de vroegere regeling, maar spreker meent ook, dat er geen reden is om daarvoor eene uitzondering te maken. Hij stelt daarom voor alinea d te doen vervallen en alinea c te lezen »voor hen die in den hoofdelijken omslag zijn aangeslagen naar een belastbaar inkomen van f 700 en hooger en voor zedelijke lichamen 1,25. Dit voorstel wordt aangenomen z. h. s. De heer Wieland vindt het nog altijd jammer, dat niet meer dan 1,25 kan worden gevraagd, terwijl hij verder ook van meening is dat men te vroeg aan het helfen van dat bedrag begintvoor hen die aangeslagen zijn naar een belastbaar inkomen van f 700 is dat wel wat veel. De Voorzitter wijst er op dat de Minister heeft te kennen gegeven dat niet meer mag gevraagd worden dan den kostenden prijs, dat die door den Raad is beraamd op f 1,25 en dat verandering in de regeling van de betaling der vastgestelde bedragen de gemaakte berekening van de opbrengst weer zou omver werpen. De heer Van de ReeWe kunnen het nu toch wel eens voor een jaar zoo laten werken. De heer Wieland Goed, goed, ik zal er mij nu niet tegen verklaren. De Voorzitter stelt alsnu voor te doen vervallen de be paling dat aan hen die onder de klasse A vallen, dat zijn zij die niet in den hoofdelijken omslag zijn aangeslagen en zij die daarin zijn aangeslagen naar een belastbaar in komen van 50 tot en met 300, door Burg, en Weth. ontheffing van de betaling van het loon kan worden verleend. De bedoeling van deze bepaling is geweest om aan som- migen, behoorende tot die categorie, voor wie tijdelijk het betalen van het loon ad f 0.30 bezwarend kan zijn, daarvan vrijstelling te verleenen. Nu zeggen Gedep. Staten dat die gevallen, waarbij vrijdom zou worden toegestaan in de verordening moeten worden aangegeven. Daar dit. zooals zij ook zeggen niet wel mogelijk is, is het maar het best om die bepaling te laten vervallen. Doen zich van die gevallen voor, dan is er nog wel wat op te vinden dat de Raad hen van betaling kan vrijstellen. De heer MoggreHet komt dan op hetzelfde neer, alleen is de weg die dan bewandeld moet worden langer. De Voorzitter: De menschen komen ook gemakkelijker met zoo'n verzoek bij Burg, en Weth. dan bij den Raad. Het is echter eene delegatie van macht welke aan Burg, en Weth. werd toegestaan, die door de wet niet is toe gelaten. Wel mag de Raad vrijstelling verleenen. maar niet Burg, en Weth. Die worden daarvoor niet capabel geacht. De heer Wieland Och, niet capabel, niet capabel zij worden er niet voor vertrouwd. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel van den Voorzitter, om ook deze gewraakte bepaling te schrappen aangenomen en de geheele verordening daarna opnieuw vastgesteld z. h. s. a. De heer Van de Ree moet nog eens terug komen I op het werpen van allerlei vuil in de gedempt wordende gemeentehaven, wat meermalen een ondraaglijken stank verwekt. Hij zou willen dat althans in de zomermaanden, de vuilnis naar een andere plaats werd gebracht. De Voorzitter deelt mede dat er nog geen klachten over stank zijn ingekomen en dat hij zelf ook nog niets daarvan heeft bemerkt. De heer Van de ReeDan is u zeker verkouden. Ik heb het dan wel bemerkt, onlangs op een Zondag voor- middag. De heer Kerkhoven bevestigt, dat ook hij al een alles- behalve aangenamen geur heeft waargenomen. De Voorzitter meent dat wel wat overdreven wordt en dat vroeger de modder in de gemeentehaven, bij laag water meer stank verspreidde dan de thans daarin ge- worpen vuilnis. Bovendien, er zullen waarschijnlijk spoedig maatregelen kunnen worden genomen om de vuilnis met grond te kunnen overdekken. Aan het Departement van Waterstaat is het verzoek gedaan om aan den kanaaldijk grond te mogen weghalen en naar het zich laat voorzien zal daarop spoedig eene beschikking komen. De heer Visser zou het jammer achten, indien niet met het storten der vuilnis kon worden voortgegaan, daar dit eene goedkoope manier is om de haven dicht te werpen. Als er grond over wordt geworpen, zal men er geen last van ondervinden. De heer Van de Ree wil toegeven dat dit verbetering brengen zal, maar acht het, zooals het nu is, met het oog op de te wachten warme dagen een onhoudbaren toestand. Met het oog op de toegezegde verbetering kan hij er voorloopig in berusten. b. De heer Kerkhoven vraagt hoe het staat met de voorziening in de vacature Dobbelaar aan school C. De Voorzitter deelt mede dat blijkens kennisgeving van het hoofd van school C na het opheffen der parallelklassen aan die school het aantal daar thans werkzame onderwijzers voldoende is en er dus geen nieuwe leerkracht behoeft te worden benoemd. Met het oog daarop zijn aan sollici tan ten de stukken teruggezonden. Ter behandeling hiervan schorst de Voorzitter de open- bare vergadering welke overgaat in eene met gesloten deuren. Deze vergadering wordt, met eene pauze onderbroken, voortgezet tot des avonds en daarna verdaagd tot \rijdag voormiddag 10 ure. De vergadering met gesloten deuren wordt Vry dag voor middag weder aangevangen en met eene pauze onder broken voortgezet tot des avonds half zeven ure. De vergadering daarna weder openbaar geworden zijnde stelt de Voorzitter voor het kohier van den hoofdelijken omslag, zooals dit in de vergadering met gesloten deuren is besproken, vast te stellen op een bedrag van 32,279,61*, met 1521 aangeslagenen. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. Vervolgens wordt medegedeeld een rapport van den gemeentebouwmeester, naar aanleiding van het verzoek van G. Buijze, wonende aan den kanaaldijk, om hem voor het bouwen van een houten bergplaats afwijking toe te staan van art. 38 der bouwverordening, in welk rapport wordt geadviseerd tot inwilliging van het verzoek. Z. h. s. wordt aldus besloten. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. g VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. 24 Eng. s.s. 22 23 22 23 24 22 23 24 Duitsch s.s. Russ. s.s. Eng. s.s. Eng. barge Belg. s.s. Eng. s.s. idem Noor. s.s. Belg. s.8. Eng. s.s. idem idem idem Duit. Zeel. Eng. s.s. Eng. s.s. idem Russ. 8.8. Noor. s.s. Eng. s.8. l'nor Ter Wenzen t River Scheldt 2199 |Londen Van Ter Neuzen i 2375 Seaham Leda 3529 Rotterdam River Thames 2241 Londen Cimbri 424 I idem Voor Client Maurice Christ. 546 jOstende Algol 1552 Goole Rescue 2011 idem Odin 2958 Riga La Flandre 1980 Londen Rawcliffe 2450 Goole Grade 3609 New-Castle Sea Gull 2763 Londen Moray Firth 1015 Goole Deutsche Warte 2251 Hamburg Truro 2367 .Hull Van Gent Eng. barge Eng. s.s. idem idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem Saltmarshe Avocet Graf Scbuwalow Dott Harelda Isa Gravelines II Amulet Don Sea Serpent Maurice Christ. Rescue Algol 2633 Goole 3985 Liverpool 4995 Blyth 2907 Rendsburg 3645 Manchester 418 Ostende 227 Exeter 2839 Leith 2658 Goole 2554 Londen 546 Ostende 2011 1552 Goole idem stukg. ledig idem stukg. phosph. ledig kolen idem stukg. ledig stukg. kolen stukg. kolen vlns stukg. ballast atukg. ledig phosph. stukg. ledig cem. gl. stukg. idem idem ledig idem idem Van Selzaete 22 Eng. s.s. Commercial 821 |Pourtsmouth ledig s.s. HARALD in het Droogdok te South Shields, s.s. JENNY in lossing te Stockton on Tees s.s. RICHARD in lossing te Livorno. s.s. ELISABETH vertrok 24 dezer van Algiers naar Stockton on Tees, s.s. HELENA in lossing te Algiers. s.8. MAGDALEN A in lading te Hull voor Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6