Open'bare Verkooping. Houtverkoopingen. Nieuw gezaagd HOOT, een Pony en Kar. H. W. R. Kramer. Mr. DIELEMAN. 1°. Gemengde berichten. Adverlentien. Paarden, Koeien, Veulens en Kalveren. Herstemming op Vrijdag 29 April a. s. TE KO (Tp! Laatste berichten. BURGERLIJKE STAND? Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. Vereeniging tol Ziekenverzorging Algemeene Vergadering den Heer en Mevrouw MEIER, telkens ¥an eene groote partij Bet bedrag der spaargelden was op 31 Dec. 1909 21805,81. Aan voorschotten was verstrekt f 11287,41. De totale omzet bedroeg 128289,31. De heer P. Eggermont werd met algemeene stemmen als kassier herkozen. De heeren H. Vercauteren en A. Lansu werden herkozen als leden van bestuur en raad van toezicht. De algemeene toestand der Bank mag zeer gunstig genoemd worden. Een verkwikkenden drank in mijn vestjes- zakje zoo schrijft een toerist heb ik altijd bij mij. Ik laat mij een kop kokend water geven, doe daarin een Maggi bouillon blokje (21/2 ct.) en heb oogenblikkelijk een uitstekend vleeschnat. Dit verwarmt, is opwekkend, en heeft niet de verslappende nawerking zooals alcohol. Yerschillende soorten bouillon blokjes heb ik geprobebrd, de Maggi bouillon blokjes met de kruisster kan ik iedereen ten sterkste aanbevelen. Te Deventer is Zaterdag in den l.Tsel de 16jarige J. J. d. C. verdronken. Zijn lijk is gevonden. Vrijdag is de heer J. H., aan de Wetering- schans te Amsterdam, het slachtoffer geweest van een flauwen grappenmaker. Den geheelen dag kwamen er aan zijn woning leveranciers, die door hem zouden zijn opgebeld. Tweerij- tuigen kwamen om den heer M. naar zijn bureau te brengen, een knecht met 20 flesschen wijn, een andere met twee doozen gebakjes, een an- dere met 50 sinaasappelen, en nog een met 20 pond paaschbrooden. Verder nog bedienden met paling, gerookte zalm, bier, sigaren dit alles zOu zijn besteld voor een feestmaaltijd. De heer M. had echter niets besteld. Nog kreeg hij aan- bieding van twee heeren, die een muurvlakte wilden huren. Elf uur's morgens. Op't schoolpadeener kleine Geldersche gemeente houdteen hondenkar stil. De geleider spant zijn beestjes uit en be- gint zijn kar te ontladen hij spreidt een doek over den grond en zeer voorzichtig plaatst hij daarop den inhoud, die blijkt te bestaan uit kinderspeelgoed van de allergoedkoopste soort. Half twaalf. De school gaat uit en onze koopman is weldra omringd door een heele sehaar van nieuwsgierige en koopgrage kijkers. //Nou, motten jullie niks koopen //Of we, als we maar centen hadden." Hoett nietbewaart je moeder geen vodden z/Wabliet, vodden Ja, dat wisten ze wel zeker. »Nou, daarmee kun je de mooiste dingetjes, die je hier ziet, betalen." in een oogwenk is de troep verdwenen. om thuis 't gevraagde ruilmiddel te halen. En met succes Want geen half uur later zijn ze terug bij de kar. En daar begint de handelvoor een handvol oud-roest een prachtigen drijftol voor een paar oude sokken een penhouder een gerafelde, totaal versleten pantalon //van vader", zeit de jongen brengt een pop, een hoop botten een dwarsfluiije op, enz. Zonder loven en bieden is de negotie zoo afgeloopen tot groote tevredenheid van koopers en verkooper beiden. Meester klaagde dien middag over een roeze- moezigen schooltijd. (Historisch.) Uit Petersburg wordt aan de Lokal An- zeiger bericht, dat te Moskou een groot aantal gymnasiasten van 15 tot 19 jaar in hechtenis zijn genomen. De veelbelovende knapen had den n.l. een bende gevormd, die er haar werk van maakte de patienten in de wachtkamers van geneesheeren en tandartsen te bestelen. Veertig diefstallen, door de jeugdige boos- doeners gepleegd, brachten hun ongeveer f 6000 op en van dit geld hadden zij in de restaurants goede sier gemaakt. De aap als levensreddefr. De temmer Henricksen was in den circus Busch te Berlijn kantoor van een klein dagblad //de Morgenster" en kocht er voor mijn twaalf pence een dozijn nommers, om ze aan het spoorwegstation van de Noorderbaan weder te verkoopen. Een uur later had ik in plaats van twaalf pence er vier en twintig iu mijn zak. Wat echter nog meer waard was dan dit, al mijn sombere gedachten waren weggevaagd en een frissche blijde moed doortintelde mijn hart. Het eenige wat ik be- treurde was, dat ik niet reeds vroeger het ge- lukkig denkbeeld had gehad mij te verkleeden, want van dit oogenblik at leed ik geen gebrek meer, ik had geen honger meer te verduren en leefde als een eerlijke jongen, wien het nooit aan werk ontbrak. Dit duurt nu reeda meer dan een jaar, waarbij ik mij gelukkiger ge- voelde dan een koning en 't zou nog langer geduurd hebben, als ik niet vergeten had mijn haar te laten knippen. Ik achtte het voldoende ze onder mijn muts te stoppen, maar dat was mijn ougeluk. De wind nam mijn pet mee en mijne haren fladderden, zoo lang als zij waren om mijn gezicht, dat maakte den agent op mij opmerkzaam en zoo bracht hij mij hierheeu," (Wordt vervolgd.) bijna het slachtoffer van zijn beroep geworden> toen hij een tijger voor het publiek brachb die nog nooit een mensch in zijn kooi had gezien. Henricksen bezigt, bij het werken met zijn roofdieren, ook een chirapanse, die zeer aan hem gehecht is. Alles ging goed, maar toen de temmer een oogenblik den tijger zijn rug toekeerde, wierp deze zich plotseling op hem, smeet hem op den grond en zou hem zeker hebben verscheurd, wanneer de aap niet eensklaps op den kop van den tijger was ge- sprongeu. Deze week onmiddellijk terug en gaf den temmer, die slechts licht gekwetst was, daardoor gelegenheid de kooi te verlaten. Het was geen vrees, die den tijger dwong zijn prooi los te laten, maar de kooi van den aap stond in den stal naast die van den tijger en zoo was er een vrieudschap tusschen de beide dieren ontstaan. De tusschenkomst van zijn kleinen vriend was voor den tijger voldoende, om het leven van den temmer te sparen. Bij het heden te Middelburg gehouden akte- examen voor onderwijzer slaagde de heer E. G. van der Bent van Ter Neuzen. Arnhem. Bij den gisteren gehouden voetbal- wedstrijd tusschen een Nederlandsch en een Duitsch lltal, was de uitslag 4 2 ten voordeele van Nederland. Keulen. Het bestuurbaar luchtschip Zeppelin II dat hier gisteren opsteeg en nabij Limburg a/d Laan neerdaalde is geheel vernield. Een windvlaag wierp den ballon tegen een berg, waardoor het achterste gedeelte scheurde. De Keizer is telegrafisch van het ongeval verwittigd. Parijs. Er zijn thans van de algemeene verkiezingen voor de Earner 549 uitslagen be- kend. Deze zullen geen noemeuswaardige ver- anderingen in den stand der partijen tengevolge hebben. De nationalisten en progressisten ver- liezen enkele zetels, terwijl de republikeinen en socialisteu eenige winst behaalden. INGEZONDEN STUKKBN. Mynheer de Redacieur Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak veroorzaken dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandeude pijti ver- schaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot inwendige of bloedende aambeien, die den patient zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van verkwik- king en verlichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is een doos onvoldoende om een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Yoor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en alle jeukende huidziekten in Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonderlijk ver- zacht.end, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig op- droogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Foster s Zalt krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Den 28 April hopen onze geliefde Ouders en Groot-Ouders JACOBUS VAN ALTEN WILHELM1NA PONSE, den dag te herdenken, waarop zij voor 35 jaar in den echt zijn verbonden. Hunne Dankbare Kinderen en Kleinkinderen- A. G. D. P. VAN ALTEN—Wisse. a! H. VAN ALTEN—De Klerk. J. L. VAN ALTEN 't Gii.de. Dordrecht, 25 April 1910. Ondertrouwd CORNELIS VERIJZER PIETERNELLA A. ELVE. Vlissi"^en 23 April 1910. Ter Neuzen Getrouwd D. K A A N M. E. L E GRAND, die, ook namens hunne wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 21 April 1910. St.-Kruis Voor de vele blijken van belang- ,w—stelling op 22 dezer ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. JAN ROOSE. MAATJE ROOSE—Dieleman Hoek, 25 April 191(h te Ter Neuzen. op Vrijdag 29 April 1930, s avonds S uur, bovenzaal Hotel des Pays-Bas. HET BESTUUR. Ondergeteekende verklaart zich bereid tot het op koopen van gestorven Aanbevelend, Axel, Weststraat. C. \Y I T T E. 's GRAVENHAGE Lange Houtstraat 28. AMSTERDAM Danirak 92. De D1RECT1E bericht dat de COUPONS der Pandbrieven, vervallende I i¥Hei 1910, van dien datum at beiaalbsar zijn bij den heer F. S. P. YY UNMAN te _Ter Neuzen, alwaar tevens 4 Par«dbriewen ver krijgbaar zijn tegen den koers van 99'/s °/0 in stukken van /'IQOO.- /'50O.- IOO.- en /50.- De Directie J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROUAARDS. Ondergeteekende verzoekt de kiezers die 19 April jl. op hem hunne stem hebben uitgebracht, bij de herstemming op a. s. Vrijdag hunne keuze te bepalen op den heer Dit is voor de vrijzinnigen den aangewezen weg, om in de toekomst in ons district nog met eenig succes ter stembus te kunnen gaan, waar het de keuze betreft van leden voor de Provinciale Staten. PH. J. VAN DIXHOORN. Axel, 23 April 1910. Bij de herstemming op Vrijdag 29 April zullen wij ons niet onthouden, maar onze stem uitbrengen op Vele wyzinnige Kiezers. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gcdiplomeerde specialisten voor Mond- en I and- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT Notaris Van der Moer zal op Woens- dag 4 BUei I9IO, des namiddags te half tweeten verzoeke van mej. de weduwe JACOBUS MEERTENS, bij hare woning in den Willemskerkepolder, Hoek, in het openbaar verkoopen Zes baatsevende MFLKK0EIEN. Drie RUNDEREN. Drie KALVEREN. Twee YVERKPAARDEN. Een LOOP V ARK EN. BRANDIIOUT, enzoovoorts. Koopen tot en met f 3, contant. Deurwaarder Hninemanzal ten verzoeke van den heer DEGENAARS te Klundert, publiek verkoopen Op Oondefdag 28 Ap!*iS 1910, namiddag 5 uur, te Zaamslag, Griete, aan de haven. 2o Op VHjdag 29 April 1910, nam. 1 liter, te Zaamslag (Veer), bij den heer M. de Putter. 3o Op Zaterdag 30 AprsS 1030, nam. 1 uur, te Axel, bij den heer W. Dieleman, Statie. 4o Op Binsdag 3 Mei S9IO, nam. J uur. te YVestdorpe, bij den heer August Puijlaert, //In het Anker." 50 Op Weensdag 4 K3ei 8^30, nam. 4 uur, te Sluiskil, bij den heer A. Brakman, even voor de spoorbrug. 6o Op Zaterdag 7 Mei SSiO, nam. 4 uur, te Hoek, bij den heer L. Deij. F"7o Op IWaandag 9 nam- 1*2 uur, te Philippine, bij den heer Wijne de Foeljaeger, als- PLANKEN, BATTINGS, VLOT- DEELEN, KEPERS, LATTEN, enz. Te bevragen bij JAN DJE JOJSGK> Othene. Mag ik voor onderstaande regelen een plaatsje in Uw veelgelezen blad In het nummer van Uw hlad van Zaterdag 16 April 11. komt een ingezonden stuk voor van »Een lid der Afd. Axel Z. L. M." Waarom toch zijn naam er niet onder geplaatst? Wanneer hij iets of iemand bestrijdt dat hij het dan ridderlijk doe met open vizier! Dat lid geeft zijne afkeuring te kennen over het benoemen van Bel- gische keurmeesters voor paarden op de a. s. tentoon- stelling en voegt er, om den inhoud wat te kruiden, nog een dosis verdachtmakingen aan toe. Natuurlijk, zoo'n stuk moet toch van het noodige gif en gal voorzien zijn, om tot zijn doel te komen. Ofschoon het niet geloovende weet ik niet of die schrijver fokker is en de verschillende keuringen bezoekt, ik zeg het nogmaals ik geloof het niet, anders zou zijn vraag of hier geen goede keurmees ters zijn, (uit de Afd. zelve worden geen keurmeesters benoemd) wel achterwege zijn gebleven. Iemand die de keuringen bezoekt, zal die vraag niet stellen, maar het benoemen van Belgen toejuichen. Het waarom is hier niet in korte trekken uit te leggen. Het verbaasde mij, dat een lid der Afd. hierover in een blad ging schrijven. Waarom die kwestie niet op de laatste Afd. verg. aange- roerd, waarde heer? In plaats van Uwe verdachtmakingen in een blad te openbaren Nog lees ik, dat ge meendet dat het Bestuur U goed genoeg achtte om uwe centen te offeren. U zult ook wel weten dat een tentoonstelling geld kost, dat deze Afd. een jonge Afd. is en dus de noodige fmantien mist. Ik vermoed dat daarom het Bestuur gemeend heeft bij de leden te moeten aankloppen, opdat zij, die belang stellen in den bloei van de Afd. hiervan door een gift blijk geven. Het is daarom treurig dat die schrijver de leden aanraadt hiervan geen notitie te nemen en niets te geven, hij knoopt ook daar nog eenige beschouwingen aan vast, die kant noch wal raken. Waarom niet het tegenovergestelde Zorgt dat die ten toonstelling een succes worde, dan zullen alle leden daar direct of indirect van profiteeren. Vergeet niet dat veler oogen zich vestigen op de Afd. en hare te houden ten toonstelling. Laat ons dan zorgen, dat zij na alloop er- kennen »zoo'n tentoonstelling heb ik nog nooit bijgewoond' en dat kan niet door verdachtmakingen, maar door het Bestuur te steunen in hare pogingen. Met den wensch dat ook deze regelen haar doel bereiken en die onbekende schrijver zich bekend make, eindig ik, U mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, A. DE FEIJTER Jz., landbouwer. Ter Neuzen, 25 April 1910. Ter Seuzei. Huwelijks-aangiften. 20 April. Cor nelia Daniel van der Valk, oud 30 j., weduwn. en Anna Hendrika van Borssum Waalkes, oud 27 j., jd. 22 April. Joos Kaboord, oud 23 j., jm. en Pieternella Rachel van Oriel, oud 22 j., jd. 23 April. Cornelis Verijzer, oud 24 j., jm. en Pieternella Anna Elve, oud 20 j., jd. Jo hannes Marinus Leonardus van Iloucke, oud 22 j., jm. en Pieternella Amelia de Rijke, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 April. Pieter Jansen, oud 20 j., jm. en Dingena Jansen, oud 20 j., jd. Levinus van Cadsand, oud 25 j., jm. en Krijna Tanneke Rouw, oud 28 j., jd. Geboorten. 18 April. Adriana Janneke Pieternella, d. van Jannes de Koeijer en van Janneke Pieternella Hamelink Cornelia, d. van Jacobus van Wijck en vat. Cornelia Adriana Geelhoedt. Tanneke Maria, d. van Karel Lodewiik Beeldens en van Johanna Elena Huijssen. 23 April. Levins, d. van Willem Baremau en van Catharina Kolijn. 24 April. Francois Eduard Jacques, z. van Jacobus Eduardus Lauwereins en van Justiua Angela Missuwe. Maria Martha, d. van Pieter Dieleman en van Maatje van Cadsand. Overlijden. 21 April. Anthonie Pieter VerpoorteD, oud 19 j., z. van Pieter en van Maria Saman. Jolian Dirk Dekker, oud 25 j., echtg. van Catharina Wagenaar. Clinge. Huwelijks-aangiften. 1 April. Ludovicus Geldhof, oud 46 j., jm. en Johanna Lucia Bleijenberg, oud 42 j., jd. Cornelius Bleijenberg, oud 37 j., jm. en Maria Veneranda de Puijsseieijr, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Edmond Weemaes, oud 64 j., (weduwn. van Anna Petronella Mathildis Ketelair, van Temsche) en Emma Prudentia Coeuen, oud 30 j., jd. 13 April. Leonardus Marinus Roels. oud 28 j., jm. en Silvia Blommaert, oud 32 j., jd. Victor Emanuel Pollet, oud 28 j., jm. en Anna Maria Stevens, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 April. Emile, z. van Aloijsius Meervis en van Maria Joanna Behiels. 4 April. Eugene Francis- cus, z. van Josephus Johannes de Kever en van Maria Leonia De Kever. 11 April. Julien Joannes, z. van Fidelis Amandus van Puyveldeen van Ludovica Victoria Rogiers. Petrus Franciscus, z. v. Aloisius van Tienen en van Lucia Francisca Lievens. 13 April. Isidorus Aloijsius, z. van Johannes Sebastianus Willaert en van Fidelia van de Voorde. Josephus Jacobus, z. van Joos de Klerk en van Angelica Janssens. Overlijden. 4 April. Anthonius Lernout, oud 70 jv weduwn. uit het eerste huwelijk van Seraphina d'Hert, en echgt. van Seraphina Rottier. 12 April. Magdalena Maria Verstraelen, oud 1 j., d. van Eduardus en van Stephanie Mariman. 13 April. Theophiel Edouard Vlegels, oud 2 j., z. van Alphonsius en van Elisa Maria Burm. Johanna Catharina Van Royen, oud 67 j., wed. van Ludovicus Josephus Schuddings. 14 April Maria Rosalia van Poele, oud 34 j., echtg. van Camillas Johannes Smet. Stephania Maria de Bruyn, oud 39 j., echtg. van Fredericus Pauwels. EN EN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2