Examens in Boekhouden (M. 0. en Diploma's) HuisYlijt-TentooEsteliing K AANBESTEDING. aanbesteding: R R RI k li S HandelSC0rreSp0ndentie(Fransch, Duitsch, Engelsch) en De booze droom Adverlentien. Paardea, Koeien, Yeulens en Kalveren. A. MASQ.UELIER, de Zomer-Artikelen, voor Heeren, Dames en Kinderen, Dokter C. DE DSCKEH. ST AS, STEN0GRAFIE. Schriftelijke opleiding binnen den kortst mogelijken tijd ad f 1,per week. A. G. L. W. VAN KREGTEN, Moogwatergetij te Ter Neuzea. van een neurasthenie-lijder. if Mi VLISSINGEN. o aan te besteden: den Heer en Mevrouw MEIER, CONST. C. N0BELS, Hebt uzegezien? Wie? Wel, Een landbouwer te Heidingen in O.-Vlaan- deren, die veel misbruik van sterken drank niaakt, kwam Maandag weer dronken thuis en zocht twist met een 21jarigen zoon die alleen thuis was. Preeies weet men niet waarover het liep, maar de zoon die als een oppassende jongen bekend staat, werd plotseling zoo woedend dat hij een geweer greep en twee schoten op zijn vader loste, die dood neer stortte. De zoon ging zijn moeder en zusters op het veld waarschuwen, en daarna zich zelf aangeven bij de gendarmerie. Van een slang en een varken. Onder een afdakje, aldus de //Sum.-Post", naast het Pathologisch Laboratorium was een ruim 5 M. lange python veilig opgeborgen in een goed dicht getimmerde kist om over eenigen tijd naar Holland te worden vervoerd. Ook was er een varken, opgesloten in geijzertraliden hondenhok. Die leefden daar sinds een poos vredig naast elkaar. Tot opeens 's nachts de slang uit de kist kroop door een dier planken open te drukken, zich door de tralies van het honden hok heenwerkte en het geheele varken inslikte. De heer Dr. De Bussy was zoo vriendelijk ons er van in keunis te stellen en uit te noodigen het monster te bezichtigen, vermeldt verder het blad. Het varken te oordeelen naar de plaats, welke het in 't lichaam van den python innam, meet circa 21/i voet terwijl de slangepens daar een omvang van 68 c.M. had. Een merkwaardig gezicht een slang van ge- wone bovenarmsdikte met een zeer sterk opge- zette maag te zien en ongelooflijk, wanneer men bedenkt, dat de kleine kop voldoende rekbaar moet geweest zijn dat het heele zwijn er door kon. Nadat eerst eenige kiekjes genomen waren, werd het gevaarte uit het traliehok op het gras getrokken, doch kon zich tengevolge van zijn zwaren last niet voortbewegen. Een schrikkelijk ongeval had Maandag- avond rond 6 ure plaats in de fabriek van M. Hebbelynck, gelegen Maasstraat 15 te Antwerpen. Een jongen, Jozef Steurs geheeten, 16jaaroud, wonende Dylestraat 68, die daar slechts sedert tien dagen werkzaam was. moest een ketel, ge- vuld met 2000 liters olie, omroeren, terwijl een andere jongen een mengsel moest ingieten. Dit werk was wat zwaar voor den jongen, zoodanig, dat hij aan .zijn werkgezel vroeg hem af te lossen, dat dadelijk werd gedaan. Steurs ging nu het mengsel ingieten, en was daarvoor op een vat geklommen. Eensklaps verloor hij het evenwicht en viel voorover in den ketel olie, die op dit oogenblik tot op 90 gr. gestookt was. In een paar oogenblikken stond geheel de fabriek in rep en roer. Er werd in den ketel gedregd en eerst vijf minuten later werd de jongen bovengehaald, in een toestand te ver- schrikkelijk om het te vermelden. Dokter Van Hoof kon niets anders meer dan den dood bestatigen. Het parket is verwittigd geworden door den adjunct M. Sanetorum, die het eerste onderzoek instelde. Het jonge slachtoffer behoort tot een gezin waar negen kiuderen zijn, dit jaar waren er twee die hun eerste communie hebben gedaan Toen de geneesheer en de adjunct het vreeselijk nieuws gingen melden aan de ongelukkige - ouders, was de moeder nog met haar twee eerste communiekanten uit. Een moord na zes jaren opgehelderd Op 11 April 1904 verdween zekere Ferdinand Fabian, een grijsaard van 72 jaar, die bij de echtgenooten Kramm in het Duitsche dorpje Altenheil inwoonde, plotseling op oaverklaar- bare wijze. Vrouw Kramm was een nicht van Fabian, die op het grondstuk een hypotheek ten bedrage van 300 thaler bezat. Daar Fabian den laatsten tijd voor zijn verdwijning in onmin met zijn bloedverwanten had geleefd en hun de hypo theek had opgezegd, zoo werd er gefluisterd, dat de Kramm's den ouden man uit den weg hadden geruimd, om den lastigen grijsaard kwijt te zijn en om de hypotheek niet te be- hoeven uit te betalen. Het aldus betichte echtpaar loochende na- tuurlijk, maar deed overigens niets tegen de z/lasteraars". Langzamerhand geraakte de zaak in het vergeetboek en binnenkort zou de doods- verklaring van den verdweneu oude worden afgegeven. Met een slag echter is thans de zaak in een geheel nieuw stadium getreden men heeft het stoffelijk overschot van Fabian gevonden en zijn moordenaars, het echtpaar Kramm, ge- arresteerd. Op 11 April 1904 werd de moord gepleegd, en preeies zes jaar later, op 11 April 1910, werden de moordenaars door de aardsche ge- rechtigheid achterhaald. In Kramm's huis woonde sinds langer dan 30 jaren een vriend van den vermoorde, de hoefsmid Hermann. Het huis brandde in Januari van dit jaar af en Hermann kon slechts met groote moeite worden gered. Hij kreeg zware brandwonden, waarvan hij pas onlangs ge- nezen is. Destijds werd dadelijk aan brandstichting gedacht. De gendarmerie van het plaatsje onder- zocht de zaak en begaf zich op 11 April ook naar Hermann, om dien te ondervragen. Deze uitte daarbij het vermoeden, dat het echtpaar Kramm den brand wel kon hebben gesticht om hem als gevaarlijk medeweter van den moord op Fabian uit den weg te ruimen. Daar Hermann geen bepaalde bewijzen kon aanvoeren had hij lang gezwegen, maar gaf nu verscheidene gewichtige vingerwijzingen en bracht de gen darmes naar een plek op den akker, op ongeveer 80 meter afstand van Kramm's huis, die hem den dag na Fabian's verdwijning was opgevallen daar ze versch omgespit leek en er kleine bloedvlekken te zien waren. Men groef op de aangewezen plek en vond na eenig zoeken, op l1/, meter onder de aarde een zak, die het geraamte van den vermoorden grijsaard, diens lederen riem en nog verschei dene stukken van zijn kleeding, bevatte. Onmiddellijk werd nu het echtpaar Kramm gearresteerd, en talrijke getuigen werden op- geroepen, die zulke voor het echtpaar ver- zwarende getuigenissen aflegden, dat het hard- nekkig ontkennen der moordenaars hun weinig zal baten. Dezer dagen wordt het echtpaar naar Frankfort overgebracht, om daar in de gevangenis te worden opgesloten. Vrouw Kramm ziet de geboorte van haar achtste kind tegemoet. Leeraar M. 0. Ilaudelswetenschappen, MIDDELB VUG. Zij viel l>oven van een rots. 4m/. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 23 24 25 26 27 28 29 April 1.26 1.56 2.25 2.53 3.21 3.50 4.22 1.43 2.11 2.40 3.6 3.35 4.6 4.38 De arme lijders aan neurasthenie hebben dag noch nacht rust. Na geheel den dag door al hunne ellende te zijn gefolterd, na te hebben geleden aan de schedelhoofdpijn die hen eigen is, aan vrees en zelfs aan verschrikkingen die hen telkens overvallen, tehuis zoowel als op straat, kunnen zij des nachts geen rust genieten, hun slaap is vol met ontzettende bersenschirw- men en pijnlijke booze droomen. Hierbij ver- dient opmerking dat, tot overmaat van smarten, sommige neurasthenie-lijders een bijzondere nachtmerrie hebben, die uitermate pijnlijk en altijd dezelfde is en die verschijnt zoodra de slaap huune oogen gesloten heeft. Ziehier een voorbeeld dat wij vinden in een brief van Mevr. Bouchard, die dezer dagen in de courauten van Parijs voorkwam een brief waarin zij het genoegen heeft hare genezing, dank zij een behandeling met de Pink Pillen verkregen, mee te deelen. Mevr. Bouchard, wonende te Parijs, 26, rue Oambronne, schrijft daarin //Tengevolge van een groot verdriet, was mijn geestestoestand somber geworden en lang- zaamaan was ik aan neurasthenie gaau lijden. Mijn algemeene toestand was zeer slecht gewor den, ik was zwak, verteerde mijne spijzen slecht en was voortdurend benauwd. Ik werd den ganschen dag door hoofdpijn gekweld. Desf nachts kon ik bijna niet slapen, en gelukte het mij in te slapen, dan had ik altijd denzelfden boozen droom ik viel van een zeer hooge rots in de golven der zee. Ik had een gestadig hinderlijk geluid in de ooren en dikwijls verblindiDgen en duizelingen. Ik kon niemand om mij heen velen. Na verscheidene middelen zonder succes beproeld te hebben, heb ik de Pink Pillen ge nomen. Men had mij gezegd dat zij goed waren voor de zenuwen. De toestand van mijn zenuw- stelsel heeft zich inderdaad spoedig verbeterd en eindelijk heft ik, na met de behandeling te zijn voortgegaan, van mijn neurasthenie verlost." De Pink Pillen zijn een krachtige hersteller van het bloed en een volmaakte versterker van het zenuwstelsel. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en f 9,per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. 10—22 AUGUSTUS iSU. Georganiseerd door de Yereeniging ..VLISSINGEN VOORUIT." Zij die willen inzenden naar bovenbedoelde Tentoonstelling worden verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan den Voor- zitter, den heer 4V. L. WINKELMAN, Groote Markt, Ylissingen, met opgave van het ten- toon te stellen artikel en de in te nemen plaats- ruimte. Plaatsruimte voor HUIS V LIJ 1 wordt gratis afgestaan, voor het tentoonstellen van HANDKLSAllTIKELEN vrage men condities. De lste Secretaris, J. G. VA^ NIFTRIK Jr. Het Bestuur der Vereeniging LANDBOUWBELANG te Bruinisse zal op Woensdag 27 April SS30 aan- besteden de levering van minstens Voorwaarden van aanbesteding verkrijgbaar bij den Secretaris Jb GOUDZWAARD. Ondergeteekende zal namens zijn principaal op Urijdag 29 April, half zes, in het cafe »De Zwaan", trachten aan te besteden Ilet bouwen van een en WinkslhusS) (met kelders en regenbaklten) enz., in 3 per cede n a. metselwerk; b. timmerwerken c. schilderwerk. Bestek. en teekening liggen in genoemd cafe ter inzage. Plaatselijke aanwijs op den dag der besteding des nam. 1 ure. C. VAN DEN BROEKE, Axel. Bouwkundige. Het Bestuur van het Waterschap BAARLAND c.a., zal op Urajdag 2© April 1910, des voormiddags om 11 uvr, in de gemeenteherberg te Oudelande, onder nadere goedkeuring, trachten Ilet verb oogen van den binnen- berm des Zeedfjks, tusschen de dijkpalen JO en 26, over eene lengte van 650 Meter. Het bestek is tegen betaling van 0.75 ver krijgbaar bij F. Klefcwens en Zoon te Goes. Aanwijzin'g Vrijdag 22 April des voormiddags om 11 uur. Samenkomst bij dijkpaal ^o. Baarland, 11 April 1910. D. MEULENBERG, Dijkgraaf. L. SCHOUTEN, Ontv.-Griffier. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonfjer pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT Ondergeteekende,- Fabrikant van Ilollaiken en Jaloezicen in alle houtsoorten geeft door deze te kennen dat hp als Agent voor Zeeland heeft aangesteld Noordstraat, Ter Neuzen. Mijne geachte clienten worden beleefd ver zocht zich tot hem te wenden. Concurreerende prijzen alsmede solide al- werking zijn U verzekerd. Beleefd aanbevelend, &&I1LLJIUBSE DE OSSJ, St. Gilies Waes. Ondergeteekende verklaart zich W bereid tot het opkoopen van gestorven Aanbevelend, Axel, Weststraat. C. WITT E. 0 Genezing zonder operatie door den n iev wen band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. AN LEEUVVAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in 0E1NTURES, EL AS IIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijsonder stelsei voor het recht maken van scheef gegroeido kinderen. IN DEM GROQTEN ST. M1COLAAS, Staiiestraat 70, St. N icolaas Waas). Ileeren-Costumes, geheel gemaakt, vanaf 13,50 15,50 19, 25, 32, en 38 francs Naar maat in alle soorten van stoffen vanat 6J tot 125 francs. Hinder-Costumes, zeer schoon gemaakt vanaf 3,50 tot 25 francs. Dames- 111 on sen en Bovenrokken, Pelerines en Ruchen Zomennantels, alles van goede kwaliteit en aan de laagste prijzen. Vrije Ingang. PrSjse-n. Specialist Tand^eester', Ottogracht 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van S tot 5 tire, behalve des Donderdagsmorgens. -^ Behandeling zonder ppn. Alle soorten van Kunsttanden. Tandavts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen el ken werkdag van lOjot 4 UUr, voor tand- en monds.ekten alsook voor het plaatsen wan valsche gebstten. ht<> szien esi oorcioolt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2