A I g e m e e n iseuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. prijsopgaaf per W. A ANBESTEDIN G. Aankondiging. No. 5445. 50e Jaargang. wegen en yoetpaden met de kunstwerken. Gemengde berichten. Donderdag 21 April 1910. FEUILLET0 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/g en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prps slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN verzoeken voor 25 April 1810, des namiddags drie uur voor het VERVOEREN van ongeveer 300 M3. Grond, gelegen op den Weste- lijken kanaaldijk naar aantewijzen plaats in de gemeentehaven. Ter Neuzen, 20 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. 8. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat de aangekondigde aanbe- steding van het maken van keibestrating zal plaats hebben op Donderdag 28 April 1910, des namiddags 4 lire, en de aanwijs om 12 lire, in plaats van Vrijdag 29 dezer. Hoek, 20 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HOEK brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen op 6 Mei 1910, vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Hoek, 13 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. TER NEUZEN, 20 April 1910. Heden werd alhier in het /Hotel Cen- traal" door den plaatsvervangend notaris J. A. Dregmans, krachtens art. 1223 B. W. geveild een woon- en winkelhuis en erf, in de Noord- straat te Ter Neuzen, groot 70 centiaren, thans nog bewoond door A. Klaassen Az. Hiervan werd kooper de beer J. F. van Fraeijenhove te Ter Neuzen voor f 6725. Heden werd alhier door den notaris Van der Moer ten verzoeke van mej. M. de Meper in het openbaar geveildeen woonhuis (ge- deeltelijk ingericht vctor slagerswinkel) met 12) ffDat geloof ik gaarne," mompelde Warfield bp zichzelven, //omdat zij onderweg ziek werd omdat zij elf maanden in bet hospitaal te Norfolk lag en toen zonder geld niet verder kon omdat zij zes maanden moest werken om de reiskosten bij elkaar te seharrelen. Arme Grannyzij werd wel zwaar beproefd. z/lk zag of hoorde niets meer van haar," vervolgde Capitola, zij zal zeker wel dood zijn, daar zij niec meer terugkeerde." Capitola wischte bij deze woorden een paar tranen uit hare oogen, die zij als cijns van dankbaarheid aan hare brave pleegmoeder wijdde De oude heer moest zijn das losmaken, daar. bij van innerlijke ontroering bijna stikte. //In de twee eerste maanden, die op Granny's vertrek volgden," ging Capitola na eene kleine pauze weder voort, //ging het mij tamelijk goed. woonde en had mijn kost bij Simsons, in Ik verdere toebehooren, aan de Dijkstraat alhier. Op dit perceel werd niet geboden. Aan het gebouw van het Provinciaal be- stuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed Het verlengen van het remmingwerk in de oostgeul van de Oosthaven te Ter Neuzen. Raming 4200. Inschrijvers de heerenA. Tholens Dz. voor f 4122, G. J. Balkenstein Jr. voor 3835, G. F. J. Rijnberg voor f 3799, en W. F. Staal voor 3719. A1 deze inschrijvers wonen te Ter Neuzen. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt in de Stct. bekend, dat het hulptelegraafkantoor te Hoek met ingang van 27 April a.s., op werkdagen zal zijn opengesteld van 8—1, 2—4,30, 6—7.30 uur'. Bij de rijks normaallessen te Axel zijn geslaagd voor het overgangs-examen naar de 2<le klasse G. J. van der Bent, J. A. Rijnberg, C. J. Herrebout en F. Hansen alien van Ter Neuzen, J. A. Breepoel van Kuikuit, R. Lafarre van Boschkapelle, P. Devolder van Heugstdijk, E. de la Ruelle van Overslag, R. Waelput van Zuiddorpe en M. Stroeken van Hulst. Voor de 34e klasse J. J. Kolijn van Ter Neuzen, M. Engels en H. Duijm van Axel, G. Eggermont van Clinge, W. d'Haens en W- anugeiuroes van nuis'., u. Woltert van Hoek, Th. Boddaert van St. Jansteen, J. Naessens van Koewacht, A. de Vries van Kloosterzande, J. J. Eijke en C. Weststrate van Zaamslag. Voor de 4de klasse G. Boddaert en G. Remerij van Koewacht, P. van Es en P. Maelsaeke van Zaamslag, A. Carstel van Zuiddorpe, A. van der Veecken van Stoppeldijk en Kindt van Boschkapelle. Voor het overgangs-examen van de l8le klasse der voorbereiding naar de 2<ie zijn geslaagd: H. J. Pauw, J. Dhaeze, A. Dhaeze en J. de Vries alien van Ter Neuzen, C. Feijen en A. Pladdet van Westdorpe, J. Eijke van Zaamslag, A. Mignon en A. Platteeuw van Axel. Te Kloosterzande is Zondagavond een zekere J. G., wonende aldaar, door vijf personen aangevallen en mishandeld, en hem met een mes door een zpner handen gestoken, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De raarechaussee waren Maandag druk in de weer geweest om de verdachte personen op te sporen. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is benoemd tot pastoor te Westdorpe de Z.Eerw. heer P. Mijnen, tot kapelaan te Aardenburg de WelEerw. heer J. van Genk. Op verzoek is eervol ontslagen de klerk der posterijen en telegrafie 2e kl. P. Sandee te IJzendijke. ruil waarvoor ik eenige kleine huiselijke bezig- heden verrichtte. Spoedig daarop geraakte Vorige week zijn vanwege het loodswezen de tonnen weggenomen. welke voor enkele jaren de Schelde bij Everinge zijn gelegd, ter aanduiding van een geschikt vaarwater voor de binnenvaart. De algeheele verdroging van dit vaarwater maakte zoo scbrijft men ons de opneming dier tonnen noodzakelijk en voor de binnenvaart beteekent dit een niet gering te schatten ongemak. Voor het waterschap Ellewoutsdijk duidt deze verdroging evenwel op een belangrijk gunsti- geren toestand langs den oever daar ter plaatse. Werden voor een paar jaren nog eenige kostbare werken uitgevoerd, omdat zich langs den wal een gleuf geformeerd had, wier aan- wezigheid men er liever niet zag, door de ge- melde verzanding is een gewenschte toestand ingetreden. Voor de zooveelste maal en niet sedert vandaag of gisteren is weer gebleken hoe veranderlyk de toestanden bij dit gedeelte van den oever van het waterschap Ellewoutsdijk zijn en waarop ook reeds wordt gewezen in het bekende werk van den Prov. Hoofdingenieur Hogerwaard //De oeververdediging in Zeeland." (M. C.) Te heer ^felden te echter die familie zelf in den bittersten nood, want Dick Simsons brak zijn arm en nu wilden zij, dat ik voor hen bedelde. Daartoe kon ik echter niet besluiten. Liever sterven riep ik uit, en nu gaven zij mij te kennen, dat ik mijn brood ergens anders moest zoeken." //Arm, arm kind jammerde majoor Warfield in stilte. ;/Maar wat toch een fierheid van karakter Liever sterven dan de schaude Juist zoo, mijn kind, juist zoo Ook daariu herkeu ik je." z/Kondt ge dan niet bij de klanten uwer pleegmoeder in dienst komen, mijn kind vroeg de recorder. z/Neen, sir, Granny had geene vaste klandizie. De geringe burgermenschen, waarvoor zij waschte, waren in den regel vreemdelingen, die in de logementen vau de buurt op hunne door- reis afstapten en voortdurend afwisselden. Ik bood in drie of vier zulke huizen mijne diensten aan, maar men kon of wilde mij niet gebruiken. Onder voorwendsel dat ik te zwak was, werd ik afgewezen." i/O, o, o steunde de oude heer, wien de treurige toestand vau Capitola zeer ter harte ging- Het Loo (gemeente M. Berghorst, een der oudste en eenvou- digste, doch tevens een der rijkste ingezetenen. Zijn woning, bij het Paleis gelegen, wordt, volgens testamentaire beschikking, eerlang af- gebroken en daar ter plaatse een jongensweeshuis gesticht, waarvoor nagenoeg het geheele ver- mogen beschikbaar gesteld is. Te Kwadeudamme had het meisje van J. de Jonge het ongeluk, terwijl ze in de school zat, een speld in te slikken. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch de behandelende geneesheer achtte het wenschelijk, dat het kind naar Middelburg ver- voerd werd. Daar is het met X-stralen onder- zocht en het is gebleken, dat de speld zich aan de zijde van de keel bevindt. De speld zal nu worden verwijderd. De brievengaarder H., in de Lutte, bij Oldenzaal, is Maandagnamiddag op eigen aan- gifte gearresteerd, wegens verduistering van een bedrag van ongeveer, 1400 van spaarbank- boekjes en andere onregelmatigheden. Maandagavond heeft te Velp (Gelderl.), in de Schoolstraat, de 69jarige G. v. D., uit Arnhem, zijn neef v. D. met een revolvei trachten te dooden. De bedreigde wist te ont- komen vermoedelijk richtte de oude man toen het wapen op zich zelf; hij werd opgenomen met een schotwond in het hoofd en naar het ziekenhuis vervoerd, waar de dokter vaststelde, ,/VVelnu, mijn kind, vertel verder," zeide de recorder tot de kleine, die weder een kleine pauze liet intreden, als om hare gedachten bijeen te verzamelen. ,/Trots dat alles, ging het met mij nog zoo heel slecht niet," vervolgde Capitola, ,/want ik had ten minste altijd nog een onderkomen bij Simsons, die mij toestond, dat ik bij hem bleef slapen. Daar kreeg Dick Simsons een betrek- king als baanwachter by een ver afgelegen spoorwegmaatschappij en nu verliet hij met zijn familie de stad." z/En zij namen je niet mee ,/Neen ik bleef alleen achter," antwoordde het meisje, allien in de verlaten woning, waar niets meer in was, geen stoel, geen tafel geen bed, niets waar ik mij op neer kon leggen, dan de harde steenen. Doch het was ten minste onderkomen. Daarmede tevreden, was ik dat de kogel in het hoofd was blijven zitten. De oorzaak van den twist was een iamilie- kwestie. In het in beslag genomen wapen zaten nog vier scherpe patronen. Aan boord van hetNederlandsch stoomschip Ellewoutsdijk is Dinsdagnacht ter hoogte van Hoek van Holland een stoker door het overmatig gebruik van sterken drank gestikt. Een zestienjarige jongen is Maandag al spelende in de Le Mairegracht te Amsterdam gevallen. Pogingen om hem te redden mislukten na korten tijd werd zijn lijk opgehaald. Het oordeel van de Stad Oss over den vertrokken burgemeester Barge wordt te niet gedaan door de Maas en Waler, die opmerkt Het grootste deel der ingezetenen van Oss oordeelt echter geheel anders over burgemeester Barge. Dankbaar erkennen zij, dat hij orde wist te scheppen in de voorheen rotte toestanden dezer gemeente, en de man was, die steeds recht door zee ging, zonder te buigen voor de macht van het groot kapitaal. Ook is het in Oss volstrekt geen geheim waarom de Stad Oss steeds gereed stond, om burgemeester Barge fel te bestoken. Zondagavond kreeg een milicien van het 6e reg. inf., op de Markt te Breda een aanval bajonet en zekeren ff. verwonade 111) aWdrimouo aan het been. Niemand durfde hem naderen tot een veld-artillerist gelast werd hem met zijn sabel aan te vallen. Deze sloeg hem daarmede tegen den grond, waarna de ongelukkige door de politie werd overmeesterd en gearresteerd. Des avouds is hij door een patrouille afgehaald en naar de kazerne gebracht. een alleen maar bang dat er andere huurders zouden komen en mij er uit zouden verjagen. Nochtans bleef het Ihuis onbewoond, omdat naar men zeide, deze geheele wijk zou worden afgebroken. Zoo mocht ik wel hopen", voegde Capitola er in bittere smart aan toe, //dat ik ten minste niet eerder zou verdreven worden dan de ratten.' Een brutale treindiefstal is in den nacht van Zaterdag op Zondag in een der laatste treinen van Rotterdam naar Amsterdam ge- pleegd Op het bureau van den postpakket-dienst aan het Centraal-Station te Amsterdam bleek n.l., dat uit den colli-wagen van trein 48 uit een aantal zakken verscheidene postpakketten waren verdwenen. De zakken waren opengesneden en daarna weer dichtgenaaid ook de lakken waren ver- broken. Dat de dader van dezen diefstal met allerlei toestanden op de hoogte moet geweest zijn, mag afgeleid worden uit de omstandigheid, dat bovendien het advies, d. i. het gelei-biljet met de opgave der pakketten was verdwenen. Bierdoor kon tot nog toe niet worden vast- gesteld, hoeveel pakketten er gestolen zijn. Van het kantoor vau verzending moet men dus eerst de opgave van de verzonden pakketten hebben, en daarna kan eerst bij de afzenders geinformeerd worden naar den iuhoud. z/En hoe verdiende je je brood vroeg de recorder. ,z Brood Brood, sir bestond er voor mij niet brood zou voor mij te duur zijn geweest. Ik gaf van mijn kleedingsiukken het een na bet andere aan een jood, die tegenover ons woonde kocht voor het geld, dat ik daarvoor ont- ,.jg mais. Met kleine spaantjes, die ik van de straat opraapte, maakte ik een beetje vuur, waarop ik een oude pan, die ik van een vodden- raper had ingeruild, een pap kookte. Zoo liefde ik twee of drie weken lang. \anliever- lede waren echter mijn kleedingstukken tot op het laatste, onontbeerlijkste verdwenen en nu begon ook bet meel op te geraken. Van nu af kreeg ik geen pap meer, maar slechts een dunne watersoep, want dit eene voordeel bezit de arme in New-York, dat ten minste het water hem niets kost." z/Maar hoe is het mogelijk, mijn kind, dat je in 't geheel geen werk kondt vinden, alvorens in zulk een ellende te vervallen. Ik geloof haast, dat je niet ernstig er naaromkeek, maar liever luierde langs de straat." (Wordt vervolgd.) IEIIZEUSCHE (Ol ttAVT. I»it blatt Tersiciiijnt tVoenndag. en Vrpdagavond, nllgezont7erd op Peestdatren- »»ij lie VlrmR P. 3. VAX OK I1KBB te Ter Meinen. IMIIIMIIIIIl IM—I IH IIWIIlHHI IIll "II" A 1,(4ni ULjliU UV VyG HpliriiiTn, Torlappon fall Zijn P

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1