Landbouwberichten. Gemengde berichten. Nieuw Circus van Gent. Middelen van vervoer. De beklaagde erkende de brieven te hebben geopend, doch uitsluitend om kennis te nemen van de namen der afzenders. Het openbaar ministerie eischte tegen be klaagde een gevangeaisstraf van 6 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis, aan de reehtbank overlatende om het gepleegde teit te qualifieeeren als diefstal of wel als verduis- tering. De verdediger meende, dat het wettig bewijs niet geleverd is en vroeg vrijspraak van zijn client. Voor de bovengenoemde reehtbank werden heden de volgende eischen gedaan Tegen L. J. d. B., oud 45 j., koopman en herbergier te Clinge, wegens het niet voldoen van een door een ambtenaar gegeven bevel 10 boete subs. 10 dagen hecht. Tegen M. v. C., oud 22 j., werkman te Axel, wegens alsvoren, f 10 boete subs. 10 dagen hecht. Tegen J. d. P., wonende te Eekeren bij Antwerpen, wegens wederspannigheid gepleegd te Ter Neuzen tegen twee agenten van politie 15 boete subs. 15 dagen hecht. Tegen F. D. M., oud 26 j., koopman te Graauw, wegens huisvredebreuk 10 boete subs. 10 dagen hecht. De gratie, gevraagd door den heer Sythof, uitgever van het //Rotterdamsch Nieuwsblad", die veroordeeld werd tot drie dagen gevangenis- straf wegens smaad ten opzichte van Mr. Slob, vroeger advocaat te Rotterdam, is geweigerd. De Vroege Aardappel. De toestand van den bij Velp met zijn paard gevallen luitenant der rijdende artillerie Jhr. Calkoen is iets voovuitgaande. Het hoofd wordt steeds helderder. De ruggegraatis evenwel gebroken en ten dezen aanzien blijft de toestand onveranderd dezelfde. Arbeidscontract. De kantonrechter te Apeldoorn beeft beslist, dat een dienstbode, die tegen het verbod van mevrouw eenige uren uitgaat en daarna terugkeert, daardoor geen eind maakt aan haar dienstbetrekking. De kantonrecbter in Amsterdam II heeft uitgemaakt, dat een werkgever verplicht is, op verzoek van den arbeider, terstond na het ein- aigen der dienstbetrekking een getuigschrift af te geven, en tot schadevergoeding verplicht is als hij daarmede eenige dagen wacht, omdat een arbeider, die geen getuigschrift kan toonen, vrijwel buiten staat is een andere betrekking te krijgen. Een boterfabriek zoek Een aardig staaltje van een zoogenaamden boteragent geeft het officieel orgaan van den Algemeen Nederlandschen Zuivelbond (F. N. Z.). Een inwoner van Haarlem ontving een prijs- courant van boter, afkomstig uit //de grootste roomboterfabriek in Nederland, waaraan ver- bonden 60 boerderijen en 1860 stuks melkvee." Deze fabriek behoort aan de Onderlinge Vee- houders-Vereeniging te Delft maar toen een journalist, die er eens wat meer van wilde weten, op kondschap uittrok, kon hij wel vinden het huis van den agent te Haarlem, maar omtrent de fabriek werd nadere inlichtingen botweg geweigerd Dan maar eens in Delft zelf ge'informeerd Daar wisten ze niets van een dergelijke fabriek af zelfs ten stadhuize was ze onbekend Ze zal ook wel alleen bestaan in de fantasie van van den agent! Deze man met dat vruchtbare voorstellingsvermogen woont te Haarlem Jan Frederik Helmevstraat 13, de naam van den braven burger is mij niet bekend. Terecht vraagt men hoe lang het nog zou duren, eer dergelijke praktijken verdwijnen, doordat geen enkele huisvrouw boter koopt, dan die voorzien is van het Rijksmerk Wel schijnt de nieuwe boterwet reeds goed te werken en enkele zoogenaamde boterfabrieken in de engte gedreven te worden. Tel. In een kleermakersvakblad komt de vol gende advertentie voor z/Ondergeteekende kan methetmeeste vertrouwen de Houtskool van J. Lobstein te Goor aan zijn Vakgenooten aanbevelen, en verklaart dat zij goed brandt en beslist reukeloos is. W. VAN MANEN Jz., Kleermaker, Oud-lid der Tweede Earner, Veenendaal." Een geldincasseerder in Den Haag had bij de politie aaugifte gedaan, dat hij, op weg naar de Nederl. Bank, een portefeuille, o.a. inhoudende ongeveer 4000 aan bankpapier, had verloren. Deze portefeuille, echter zonder het gelds- waardig papier, is in den loop van den dag ten huize van den verliezer terug bezorgd geworden door iemand, die beweerde haar te hebben ge- vonden aan de Vaillantlaan in Den Haag, waarlangs de incasseerder inderdaad ook had geloopen. De vinder, wiens naam niet bekend is, moet het ad res van den verliezer te weten zijn ge- komen door een pensioenakte, welke zich in de portefeuille bevond. De zaak is nog in onderzoek bij de politie. Een dure os. Te Moncalvo, bij Turijn, werd een os door zijn eigenaar aan een slager verkocht. Gedurende de onderhandelingen, viel 't herkauwersoog op een pak bankbiljetten ter waarde van 800 lire. Hi] draaide den kop een weinig terzijde, stak een groote tong uit en weg waren de 800 lire. Tot straf werd hij onmiddellijk geslacht, maar van de hankjes waren niets dan waardelooze flarden te vinden. Een zeldzame moordgeschiedenis wordt uit Kopenhagen gemeld. Een ldjarige knaap en een 12jarig meisje hebben zich 's Dachts van kant gemaakt. Beiden werden gister- morgen vroeg in een kelder gevonden. Het meisje was door den knaap doodgeschoten. De jeugdige moordenaar had zich zelf zwaar ge- kwetst en werd in het ziekenhuis opgenomen. De ouders der kinderen behooren tot den wer- kenden stand. De stad Reno in den Amerikaanschen staat Nevada, gold langen tijd als het paradijs voor alle Amerikanen, wien het huwelijksjuk kerven in de schouders sneed, en die wel eens wilden proeven van het leven, zooals dit is, wanneer men bevrijd is van Hymen's zachten rozenketen. De Nevadasche staatswetten en de rechtbanken van Reno nu waren wijd en zijd beroemd om hun gemakkelijke en eenvoudige scheidings- proeessen. Maar thans bangt het den wetgevers van Nevada voor den goeden roep van staat en stad, want er staat een voorstel aangenomen te wor den voor alles beoogende den termijn van in- gezetenschap te Reno, die tot dusverre aan scheidingslustigen was voorgeschreven, om een eisch tot echtscheiding bij een der rechtbanken te kunnen indienen, te verlengen. Tot op dezen dag ging men eenvoudig ge- trouwd naar Reno toe met een paar dagen va- cantie, en men kwam als gescheiden man en vrouw terug. Zoodat Reno meer den indruk maakt van een mondaine badplaats dan van een landstadje, dat het eigenlijk wil wezen. De straten krioelen in bepaalde seizoenen van ele gante dames en heeren, die uit alle 45 bonds- staten naar het dorado voor te-lang-getrouwd- zijnden samenstroomen, om er zich te laten ontdoen van kuellend geworden huwelijks- banden. De komeet van Halley. Tegen het einde dezer maand zal de komeet van Halley wel met het bloote oog zijn waar te nemen. Een Amerikaan, Barnard, heeft door middel van fotografische opnamen, de doorsnede gemeten, die 300.000 K. M. is. De lengte van den z/staart" is 18 millioen K. M. doch zal echter als de komeet in de nabijheid van de zon komt nog veel meer bedragen. Maar die staart is zoo ijl, dat van optische, magnetische of electrische storingen wel geen sprake zal zijn. De komeet 1910 a (de nieuwej schijnt overigens nog veel grooter afmetingen te hebben. Omtrent het vergaan van het Engelsche schip //Kate Thomas", op de Zuidkust van Engeland, waarbij 18 man omkvvamen, verhaalt de eenige geredde, de scheepsjongen Nelson, 't volgende 'sNachts door een hevigen schok uit zijn kooi geslingerd, snelde bij naar het dek en zag hoe een groot stoomschip met den boeg in de z/Kate Thomas" was gedrongen. De stoomboot stoomde achteruit en verdween. Nelson vond de bemanning meerendeels reeds aan dek. De »Kate Thomas", werd door de kleine sleepboot //John Bull" gesleept, maar deze deed, evenmin als het stoomschip, dat de ramp had veroor- zaakt, eenige moeite om het zinkende schip te hulp te komen. De vrouw van den kapitein riep met doordringende stem om hulp. Nelson weet niet, waarom geen poging werd gedaan om de reddingsboot neer te laten. Hij her- innert zich alleen, dat het schip plotseling kap- sijsde, waarop het water met geweld het ga- pende lek binnenstroomde. Hij greep een reddingsgordel en sprong te water. Binnen enkele oogenblikken was de //Kate Thomas" geheel verdwenen. Nelson zwom naar de sleep- boot, die op ongeveer een halven kilometer afstand rustig dobberde. Plots zag hij naast zich den derden stuurman, Strangmann. Deze zwom met moeite, daar hij zware waterlaarzen droeg. Nelson traehtte hem die uit te trekken, maar tevergeefs. Strangmann, die reeds meermalen schipbreuk leed, verklaarde echter, zich wel boven water te zullen houden. Hij vroeg Nel son vooruit te zwemmen naar de sleepboot en daar hulp te halen. Toen de scheepsjongen echter de sleepboot had bereikt, was hij zoo uitgeput, dat hij op het dek in zwijm viel. De kapitein van de sleepboot, die eveneens te Falmouth aankwam, beweert, dat hij langen tijd op de piaats van de ramp heeft gekruist, maar niemand heeft gezien. Hij acht het onbegrijpelijk dat de aanvaring kon plaats hebben, daar de lichten van de Kate Thomas" helder brandden. Het schip was zoo suel ge- zonken, dat men op de sleepboot nauwelijks tijd had de touwen te kappen. Men vermoedt dat de stoomboot, die het ongeluk veroorzaakte, de //India" is, die met sterk beschadigde boeg te Peuzance aankwam en volgens verklaring van den gezagvoeder met een lichtschip in aan varing was geweest. Te Eecke Nazareth (0. Vlaanderen) zat een gezin na de begrafeuis van een twintig- jarigen zoon rustig in een kamer bijeen, toen plotseling een oudere broer in een aanval van krankzinnigheid het vertrek binnenstormde met een hakmes, en daarmee zijn oom, die voor de begrafenis overgekomen was, een zware hoofd- wond toegebracht. De vader was zoo getoffen door het tooneel dat hij bewusteloos ineenzakte. De dader, die vroeger ook al een tijd in een krankzinnigen- gesticht heeft vertoefd, kon slechts met moeite overmeesterd worden. De gewonde oom ver- keerd in zeer ernstigen toestand, maar de dokters hopen hem nog te redden. Uit Spanje komen opnieuw berichten van zwaren sneeuwval. Men vreest dat de boom- gaarden sterk geleden zullen hebben, daar vele vruchtboomen reeds in vollen bloei staan. Te Busdongo werd een huisje, bewoond door een seinwachter, diens vrouw en zes kinderen, door een la wine verwoest. Man en vrouw zijn zwaar gewond onder het puin vandaan gehaald, de kinderen zijn alien omgekomen. Te Kopenhagen heeft dezer dagen een 1 9jarig schildersgezel een revolver op zijn vader leeggeschoten. Aan de politie zei hij, dat zijn vader eendronkaardis en sedertjaren zijn moeder mishandeltin den laatsten tijd zoo erg, dat zijn moeder met gedachten aan zelfmoord omging. Dat kon de zoon niet langer verdragen. De vader, die niet gevaarlijk gewond is, pleit voor zijn zoon, en ook de openbare meening hoopt op ontslag van rechtsvervolging. De chef van het station te Kikerino, tusschen St. Petersburg en Gatschina, is gearres- teerd wegens berooving van passagiers. In den laatsten tijd had een groot aantal trein-dief- stallen plaats, waaronder een, ten nadeele van baron Girard, tot een aanzienlijk bedrag. Het treinpersoneel zag scherp toe maar vermocht niet de dieven te snappen. De stationschef, die Bergmann heet, was gewoon 's avonds de bil- jetten te controleeren. Toen hij dat weer ge daan had, maakte een dame in een coupe 2e klasse alarm. Haar handtaschje was wegge- nomen en zij beschuldigde den chef. Deze werd gefouilleerd en men vond het taschje bij hem. Bij een huiszoeking vond men in zijn woning nog een groot aantal voorwerpen, die aan reizigers toebehoorden. Een millionairs-restaurant. Te New- York is een kolossaal luxe-restaurant geopend dat zich van Broadway tot de 7e Avenue uitstrekt. Het heeft acht verdiepingen. ledere etage is in een anderen stijl versierd met de meest weelderige decoratie-vormen. In het parterre herleeft Assyrieer hangt een schilderjj van Bochegrasse: ,/De val van Babylon", dat met f 175,000 betaald werd. Lange breede marme- ren trappen voeren tot balkonruiiuten, waarvan de eene eveneens Assyrische ornainenten ver- toont en de andere geheel als een Boeddhistiscbe tempel is aangelegd, kwistiggetooid metJapansch houtsnijwerk en bekroond met een groot Boed- dhabeeld, uit Nikko afkomstig. Vijftig eetzalen staan den bezoekers ten dienste, waaronder reusachtige pronkvertrekken en intieme kleine salons, alle zoo kostbaar mogelijk ingericht. Door de 800 bedienden kunnen tegelijkertijd 1500 diners in het hoofdrestaurant worden be- diend. Wie voor het diner, b.v. na een automobiel- tocht, van linnen wil verwisselen, kan dit doen linnengoed kan men er koopen eu kleedkamertjes staan ten dienste. K 0 E R S VAN HET G EL D. Belgisch per 100 fr. f 47,826 a f 47,85. Engelsch per 12,— 12,— ZEETIJDING KN. Van 6 tot en met 7 April. Van 6 tot en met 7 April werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartnigen op- en 25 afgeschutdoor de Westsl. 4 op-en 5 atgeschut. Positie der Stoomttchepen. Zondag 10 April, om 3 ure, dagvoorstelling opvoering van Gent die lacht, groote Gentsche revue, met 3 groote balletten. Schitterende, tooneelschikking. De beroemde komiek Janssens in verschillende rollen. Desverlangd kunnen kaarten per brief worden aangevraagd duidefijke opgave van naam en adres is gewenscht. Spoorweg Ter Neuzen—Gent. Ter Neuzen—Rrussel over Lolceren. Spoorweg Ter Neuzen Mechelen. Vftii Ter Neuzen over St. Nicolaas naar Gent. Van Gent over St. Nicolaas naar Ter Neuzen. In de laatsle jaren wordt de iandbouw veel krach- tiger gedreven dan vroeger. Een gevolg daarvan is, dat aan den bodem zeer hooge eischen gesteld worden, wat zijn voedselvoorraad betreft. Dit is Wn der redenen, waarom tegenwoordig zelfs de kleigronden dikwerf gebrek hebben aan kali. Inzonderheid is dithetgeval, wanneer men gewassen teelt, welke in korten tijd moeten knnnen beschikken over veel voedsel. Ditgeldt o. a. voor de teelt van vroege aardappelen. Immers bij deze teelt hangt de geldelijke opbrerigst minder af van de grootte van den oogst dan wel hiervan of men het Crodukt eene week vroeger of later aan de markt kan rengen. Om in de groote behoefte aan voedsel voor de vroege aardappelen te voorzien, wendde men vroeger groote hoeveeiheden stalmest aan. Deze wijze van doen had o. m. dit nadeel, dat de aardappels dikwijls zeer »spek- kig" waren. Tegen woordig gebruikt men dan ook liever kaiimeststoffen. Heel veel, inzonderheid op de kleigronden, maakt men gebruik van ammoniak-superphosphaat; opdezand- en veengronden tevens van kalimest. Toch is het, om bovengenoemde redenen, vaak ook op kleigronden zeer rioodig, om kalimest aan te wenden. Talrijke proeven hebben aangetoond, dat eene kalibemesting voor vroege aardappelen ook op kleigronden, groote voor- deelen oplevert. Wij achten dit echter zoo bekend, dat wij het onnoodig achten, dit door voorbeelden te staven. Wij zouden voor de teelt van vroege aardappelen het liefst patentkali aanwenden ka'iniet, zelfs wanneer dit in het najaar in den grond wordt gebracht, achten wij voor deze teelt minder geschikt. Het patentkali oefent een zeer gunstigen invloed uit op den smaak van den aardappel, wat vooral bij de vroege aardappels eene zaak van belang is, daar deze toch allicht, vooral als men wat veel stikstofmest bezigd, een niet lekkeren smaak bezitten. Het gebruik van patentkali opent ons het uitzicht op het verkrijgen van fljne, melige/tafel- aardappels. Dit is vooral iets voor onze tuinier, die wel eens een beetje te veel chilisalpeter gebruiken om toch maar de aardappels aan te drijven in hunnen groei, waardoor de smaak nu bepaald niet beter wordt. Laten zij er wat patentkali bij gebruiken, dan wordt de zaak gezond. De hoeveelheid patentkali, welke men bij den verbouw van vroege aardappelen aanwenden moet, wis- selt af van 2—5 K.G. per are dit hangt af van de vrucht- baarheid van den bodem. Daar het patentkali tegen woordig maar ruirn J 6 de honderd K.G. kost, loopen de kosten eener bemesting met deze meststof niet hoog. Het patentkali strooit men doorgaans in het voorjaar uit. Daar de teelt van vroege aardappels meestal over geen groote oppervlakten loopt, kan men het patentkali zeer gevoegelijk in de pootgaten strooien, ten minste als men die gaten met een houweel maakt, en als men werkelijk strooit en niet maar zoo neerwerpt. In andere gevallen strooie men liever deze meststof over den akker uit en egge of harke men haar flink in. De vroege aardappel wordt dikwijls opgevolgd door kool. Ook op dit gewas als navrucht oefent het patentkali en de ammoniak- superphosphaat een gunstigen invloed uit. Men behoeft dus niet angstvallig te zijn met de hoeveeiheden welke men van genoemde meststoffen uitstrooien wil; wat de aardappels niet opinemen, komt den koolen ten goede, of welke groenten men ook als navrucht telen wil. Met het chilisalpeter, dat bij sommigen in de plaats treedt van den amraoniak dient men voorzichtig te zijn, daar groote hoeveeiheden hier licht schadelijk werken. V L A G NAAM MS. Van en naar. Lading Eng. s.s. Eng. a.s. Russ. s s. Deen. s.s. Eng. s.s. «or Ter leiueii I Ronan I 3391 |Leith Tan Ter \euten i River Scheldt 2199 ILonden leer <>esi( Graf Todleben 4199 Riga Klarupenborg 5053 idem Mersey j 3075 Goole an f.ent I Port Bail stukg. stukg. stukg vlaa stukg. 1036 Morley 5716 Antwerpen 3085 Londen 2367 Hull 3921 Stettin 1980 Middlesbro phosph. ledig stukg. idem phosph. krijt 6 Fran. s.s. Ned. s.s. La Flandre Eng. s.s. Sea Hound idem Truro Duitsch s.s. Juno Belg. s.s. La Flandre s.s. HARALD vertrok 5 dezer van Algiers naarTyne dok. s.s. JENNY wordt heden te Algiers verwacht. s.s. RICHARD in lading te New-Castle on Tyne voor Genua. s.s. ELISABETH vertrok8 dezer van New-Castle on Tyne naar Algiers. s.s. HELENA in lading te New-Castle on Tyne voor Algiers. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van Algiers naar Rotterdam. Amsterdamsche tijd. v. Ter Neuzen n. Gent a6,00 8,56 12,19 5,31 8,29 Sluiskil 6,07 9,04 12,27 5,39 8,37 Sluiskil (brug) 6,10 9,17 12,30 5,42 8,40 Philippine 6,14 9,11 12,34 5,46 8,44 Sas van Gent 6,23 9,20 12,43 5,55 8,53 G r e e n w i c h t ij d. SeWnetP (aat|komst 6,08 9,05 12,28 5,40 8,38 (vertrek 6,22 9,10 12,41 5,50 8,54 Aank. te Gent (kl. st.) 6,54 9,42 9,26 v te Gent (gr. st.) 7,08 9,55 1,24 6,37 9,38 a Deze trein loopt alieen 's Maandags en 'a Zaterdags. v. Ter Neuzen 6,00 8,56 12,19 5,31 v. Selzaete 6,18 9,12 12,54 5,49 a. Brussel 10,04 12,37 3,31 9,43 v. Brussel 5,30 10,15 2,12 6,17 a. Selzaete 9,10 12,43 5,55 8,52 a. Ter Neuzen 10,03 1.38 6,48 9,47 Am. T. Gr. T. Am. T Ter Neuzen Sluiskil Axel Kijkuit Hulst Amsterdamsche tijd. 6,53 7,05 7,12 7,19 7,27 10,00 10,08 10,17 10,26 10,38 Greenwichtijd. Clinge 7,20 10,36 St. Gillis 7,29 10,45 Aank. te St. Nicolaas 7,38 10,54 Vertr. 8,22 10,57 Aank. te Mechelen 9,15 11,55 1,48 1,66 2,04 2,13 2,22 2,18 2,26 2,35 3,00 3,57 6.12 6,20 6.29 6,37 6,46 6,42 6,51 7,02 7.13 8,12 Greenwichtijd. v. Mech. n. St. Nic. 6,38 10,30 1,29 6,03 St. Nic. n. T. N. 7.50 11,40 3,05 7,15 St. Gillis 7,59 11,52 3,16 7,25 Clinge 8,08 12,04 3,26 7,35 Amsterdamsche tijd. Hulst 8,40 12,58 3,58 8,C6 Kijkuit 8,47 1,05 4,06 8,13 Axel 8,54 1,12 4,14 8,20 Sluiskil 9,02 1,19 4,22 8,27 Aank. te Ter Neuzen 9,10 1,26 4,28 8,34 v. Ter Neuzen 6,58 10,00 1,48 6,12 Am. T St. Nicolaas 8,18 11,33 2,49 7,11 Gr. T Aank. te Gent ^Waes) 9,02 12,35 3,29 8,15 v. Gent (Waes) 6,28 10,36 2,07 6,00 Gr. T. n St. Nicolaas 7,50 11,40 3,05 7,16 Aank. te Ter Neuzen 9,10 1,26 4,28 8,34 Am. T

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6