Bekendmaking, Ontl?/jt~cacao Prijskamp op het Biljart KINDERKLEEDING, berich t. Opentare Verkooping. Gemengde berichten. Advertentien. f.1.50 FERWLO A. DE VRIES, Korte Goristr., Middelburg, gaat niet door. Laatste berichten. BURGER LUKE STAND. In de klauwen van een nierziekte. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. W oenscieg a. s., 6 April, gesloten Gehrs. HAMERLINGS. 'S ZU1VER SAIAKELUK YOEDZAAM. Ziekenfonds „Stsunt Eikandsr" den Meer en Mevrouvv MEIER, op Zaterdag 9 April a.s., Zondag werd gespeeld in de korpswedstrijd (baan A) door een 5tal uit Ter Neuzen, dat op die baan de hoogste serie, 88 punten, maakte. Op baan B (pev^oneele) is de stand hoogste 37, laagste 22 (19) p., op baan 0 (personeele) hoogste 20, laagste 12, en op baan D (perso neele uitsluitend voor inwoners van Walcheren) hoogste 70, laagste 60 p. Bij Kon. besluit van 2 dezer is benoemd tot directeur der Rijkskweekschool voor onder- wijzers te Middelburg, de heer J. G. Nijk, te Amsterdam. Axel. In plaats van wijlen den heer B. van Ruijven is tot Directeur der R. N. L. benoemd de heer C. Hagers hoofd der 0. L. School alhier. St. Jansteen. Zaterdagnacht hebben een complot plunderaars in dezen orotrek een groot getal, naar men zegt 2 a 300 stuks kippen gestolen. In den Absdalepolder alhier hebben zij bij een vijftal landbouwers de hokken open- gebVoken en zijn onder Axel ook enkele dief- stallen gepleegd. De politie is op het spoor en heeft reeds een menigte kippen, zich reeds bevindende te Stekene, Belgie, in beslag genomen. In uw nummer d.d. 31 Maart 1910, Mo. 5436, komt een nieuwsbericht voor uit deze geraeente over den handel die bier gedreven zou worden in gefraudeerde suiker benevens het bekeuren der smokkelaars en het aanhalen van suiker door de douanen. Aangezien mij van bovenstaande niets b.ekend was heb ik als corres pondent van uw blad eens naar een en ander een onderzoek ingesteld waarbij mij is gebleken dat het heele bericht uit den duim gezogen, dus onwaar is. Montenisse. Het festival dat in de maand Juni zou worden gehouden, is uitgesteld tot 24 Juli. In de Friesche gemeente Het Bilt zijn Vrijdag een man en een vrouw getrouwd, die in 1829 en 1830 zijn geboren. Spaansche hofetiquette. Aan geen hot in Europa is met zulk een hardnekkigheid aan de sedert eeuwen iugestelde etiquette de hand gehouden als in Spanje. Feitelijk zijn de strenge vormen sedert de dagen van koningin Isabella meermalen onderbroken Ferdinand Vllontsloegnogeen minister-president, omdat die zijn geheiligde hand had aangeraakt. Koningin Isabella maakte zich van het tot toen- maals streng opgevolgde ceremonieel op vele punten af en hiel'd ze slechts voor den schijn staande. Een der kinderachtigste voorschriften is de plechtige avondsluiting van de poort van het koninklijk paleis te Madrid. Hoewel het paleis reeds lang elektrisch verlicht wordt begeeft zich niettemin elken avond om 11 uur een kamerheer, door eenige bedienden vergezeld, die antieke lantarens dragen uit den tijd van hun bet-over-grootmoeders, naar de paleiswacht, om daar van een ander hoog- geplaatst hofbeambte een reusachtigen sleutel in ontvangst te nemen, waarmede hij de poorten van het paleis heeft te sluiten. De vertooning is des te dwazer, omdat de geweldige sleutel in het moderne sleutelgat niet meer past. Het teruggeven van den sleufel aan een derden kamerheer vindt na het sluiten van de poort met een modernen sleutel, eveneens met zwaar wichtige formaliteiten plaats. Op middeleeuwsche gebruiken berust ook de nachtdienst der kamer heeren, die ondanks de militaire bewaking des nachts door de corridors van het slot moeten op en neer wandelen, om hun slapenden koninklpken heer te behoeden. Utrecht. Alhier is weder een geval van gasverstikking voorgekomen. Eene juffrouw was in slaap gevallen in eene kamer die zich, naar het schijnt door het niet goed sluiten van de buis, met gas vulde. Toen men het ge- beurde ontdekte was dejuffrouw reeds overleden. Yeenendaal. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het veerhuis te Rheden. Eene toonbanklade, waarin een bedrag van f 15, werd meegenomen. De lade werd op eenigen afstand van het buis teruggevoriden. Leeiiwartlen, Zondag, onder kerktijd, were te VVolvega in een buitenstaand privaat, het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Uit het ingesteld onderzoek bleek het geleefd te hebben. In verband met deze vondst is eene jonge vrouw, die gescheiden van haar man leefde, gearresteerd en heeft naar men verneemt bekend. Zij is naar het buis van bewaring alhier over- gebracht. Pail. Het bestuurbaar luchtschip //Astra" ondernam heden een eersten tocht, die een half uur duurde. Het luchtschip had 14 personen aan boord. Berlijn. De ballon „Poiumeren" die gisteren te l'/4 uur te Stettin opsteeg is in de Oostzee gevallen. Er waren in den gondel 4 personen, waaronder de rijksdag-afgevaardigde voor Stettin, de heer L. Bruk. Deze en nog 2 der inzit- tenden zijn bij dit ongeval omgekomen. Dikwijls maakt een nierziekte zich geheel van een lijder meester, voordat deze er zich in het minst iets van bewust is. Jarenlang heeft deze ziekte zich misschien reeds kunnen ontwikkelen, terwijl hij er een geheel andere oorzaak voor zocht en er een verkeerd genees- middel tegen«-gebruikte. Dan leidt zijn kwaal plotseling tot niersteen, waterzacht, lendenjicht en martelende urinestoornissen. Zijn nieren worden gaandeweg eel na eel vernietigd en verliezen hun kracht om het bioed te filtreeren en wanneer het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordt, dan wordt het geheele lichaam langzamer- hand vergiftigd. Indien gij een nier- of blaasaandoening hebt, zult gij optnerken, dat de urine bewolkt en zanderig is, dat de loozing moeilijk geschiedt, of dat gij geen macht meer hebt over bet water. 's Morgens staat gij met een ellendig gevoel in uw rug op, uw oogen zijn opgeblazen, uw enkels gezwollen. Bij slecht weer gevoelt gij u prikkelbaar, terneergeslagen en afgemat, en krijgt gij rheumatiscbe pijuen in de spieren en gewrichten. Alleen een geneesniiddel, uitsluitend voor de nierenlean de nieren genezen. Foster's Rugpij.il Nieren Ptllen zijn uitsluitend voor nier- en blaasziekten. Zij werken rechtstreeks op de nieren en komen deze op een zachte wijze te hulp, Zij heeleu de nieren en geven bun gaandeweg de kracht terug om de ziekte-aan- brengende stoffen uit het bloed te verwijderen. De naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zij zijn te Ter Neuzen verkriigbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 5 April W oensdag 6 Donderdag 7 Vrijdag 8 Zaterdag 9 n Zondag 10 u Maandag 1J n 9.59 11.22 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders ANDRIES DE VISSER ELIZABETH SO HIE MAN, op 7 April aanstaande bun veertigjarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch Hnnner Dankbare Kinderen, Axel. Behuwd- en Kleinkinderen. Getrouwd FREDERIK H. VAN DER PEIJL en MAGDALENA S. DONZE, die, ook namens wederzijdsche familie, hun har- telijken dank betnigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 4 April 1910. Heden overleed plotseling, voor- zien van de H.H. Sacramenten der ster- venden, onze geliefdeEchtgenoot, \uder, Behuwd- en Grootvader, de WelEd. Heer JStUS. iOH. HAWIERLIMCK, in den ouderdom van bijna 73 jaar. Wed. L. HAMERLINCK— V. R. KRAMER-Hamerlinck. H. W. R. KRAMER en hunne Kinderen. O. F. A. HAMERLINCK. CHIl. A. S. IIA ME R LIN 0 K - Kramer en hunne Kinderen. H. L. HAMERLINCK. E. T. HAMKRL1NCK. M. A. C. HAMERLINCK - De Coninck en hun Kind. Ter Neuzen, 2 April 1910. Heden overleed plotseling in den ouderdom van 69 jaar, onze geliefde Vader, Behuwdvader en Breeder, ABR&HAS® 6CLAHSSEN Sr. A. KLAASSEN Jr., Ter Neuzen. M. KLAASSEN, West-Souburg. M. KLAASSEN, Helder. JOHa KLAASSEN, Ter Neuzen. West-Souburg, 1 April 1910. Algemeene kennisgeving. - Wegens Sterfgeval zullen onze Kolenmagazij nen op DREEWEGEN - TERNEUZEH. Het Bestuur maakt bekend dat voor manne- lijke personen van 18 tot 40 jaren binnen het ressort van liet ziekenfonds, nog gelegenheid bestaat als lid toe te tredep van 1 tot 30 Anvil 1910. Zich aan te melden bij een der Bestuursleden. Namens het Bestuur, L. DE FEIJTERHuijssen, Voorzitter. J. C. JAN SEN, Secretaris. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder -pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. llagatteustraat 38, GENT. Voor Glas, Poraelein, Aarde- werk, Galanterien, iluish. Artikelen, enz., wordt een alleszins ver- trouwd persoon gevraagd, genegen met paard en wagen te reizen. Couditien bij overeenkomst. Brieven motto GLAiS, adres Ter Neuzensche Courant. Het Bestuur der waterkeeriug van de calamiteuze MARGARETHA-, KLEINE HUIbSENS- en EENDRAGTPOLDERS maakt bekend, dat de door den dijkraad vastgestelde begrooting wegens de inkomsten en uitgaven van het waterschap, opgericht voor bet besturen, beheeren en be- kostigen vau de zeewering en oeververdediging van bovengemelde polders, over het dienstjaai 1910/11 met de memorie van toelichting, gedurende acht dagen, te rekenen van Dinsdag 5 April a. S., ten kantore van den Secretans- I Ontvanger ter inzage van de besturen van- en p grondeigenaren in de polders, die bij de zee wen ng en oeververdediging van dit waterschap zqn betrokken, is nedergelegd, en tegen betaling der kosten voor hen verkrijgbaar gesteld. Zaamslag, 31 Maart 1910. Het Bestuur voornoemd, F. DE RUIJTER, Voorzitter. WORTMAN, Secretaris-Ontvanger. zal wederom Si. s. 1 r-. Hotel des Pays-BaysEXPOteEEKEN, een buiten"-ewone fraaie colleetie zooals darken, Mantels, Pakjes, Uoeden enz. enz. voor elken leeftijd. Beleefde uitnoodiging tot druk bezoek. De aangekondigde Suerueiiiag van het buis van C. BALKENENDE te Axel, op Woensdag 6 April a. s,, J. A. DREGMANS, Axel, 2 April 1910. plaatsverv.-Notaris_ Deurwaarder Hninernante Ter Neuzen, zal op Woensdag B 3kpnl »9I0, des namiddags 1 unr, te Ter JSeuzm, Vloos- wijkstraat, aan bet huts, gemerkt 34, pubhek verkoopen 1«. Voor den heer C. J. Diiont waaronder mab. Tatel op een poot, 0 tnah Kussenstoelen, 2 mah. Penanttafels, greote vierkanteTafel,Bloementateltjes,Salonlamp, Open Haavd met Haardstel, Turf- en Kool- bakken Petroleumstellen, PiilajiltOestan- daard, Vloerkleeden wat meer zal worden geveild. Na aflooy daarvan terzel/der plaatse, 2°. Voor den beer G. van der PjHjl Fornuis, zoo goed als nieuw (inh- liters), Peenmolen, Aardappe tnolen Melk- ton 2 groote Drinkbakken, Viggeubakkeu, steenen Varkensbakken, houten Voedeibak, Meelton, Zuig- en Perspomp met toebe- liooren, enz. Ter ^tMtzen, Huwelijks-aangiften. 31 Maart. Fran- ciscus Johannes Marinus Bukker, ond 24 j., jm. en Pieternella Cornelia Moggre, oud 22 j., jd. Iluwelijks voltrekkingen. 30 Maart. Abraham Fre- lier, oud 27 j jni. en Elisabeth Suzanna Kijnberg, oud 24 j., jd. 31 Maart. Frederik Hendrik van der Peijl, oud 22 j., jm. en Magdalena Sophia Donze, oud 23 jjd. tieboorten. 28 Maart. Anton Frans, z. van Anton Frans Berwald en van Clasina Moens. Jacomina, d. van Adriaan Francois de Ritter en van Maria Dieleman. 30 Maart. Cornelis Krijn, z. van Krijn Dees en van Anna Krina de Vos. 31 Maart. llenri.Simon, z. van Henri van Zeveren en van Adriana Hamelink, Overlijden. 2 April. Augustinus Joannes Hamerlinck, oud 72 jechtg. vau Maria Ludovica Schauvlieger. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Maart. Frangois David Dieleman, oud 21 j., jm. en Pieternella de Feijter (van St. Jansteen), oud 20 j., jd. Geboorten. 19 Maart. Dingetje, d. van Daniel Dees en van Adriana Verpoorte. 20 Maart. Francois, z. van Leendert de Kraker en van Leentje Koster. 21 Maart. Maatje Elisabeth, d. van Itarel de Koeijer en van Elisabeth Hamelink. 22 Maart. Sara Anna, d. van Anthonie de Putter en van Catharina Christina van tlermon. 25 Maart. Gabriella Johanna, d. van Honore Dellaert en van Emma Maria de Vrieze. 26 Maart. Geertruida, d. van Jacobus Marinus Dggel en van Hilda Engelina Sijpkens. 30 Maart. Eliza Rozalia, d van Petrus Gerardus Johannes Claessens en van Maria Louisa Schelleman. Overlijden. 24 Maart. Suzanna Cornelia Hamelink, oud 10 m., d. van Jacobus Dirk en van Debora de Visser. 26 Maart. Jacomina Poivliet, oud 78 j., wea. van Sibrand Cornelis Sol. 28 Maart. Anna Jacoba Wolfert, oud 6 m (1. van Daniel Cornelis en van Cornelia Bareman. 31 Maart. Johanna Pieternella de Kraker, oud 59 j., echtg. van Jacobus Verstraten. SJo<icliliapelle. IIuwelijks-aangiften. 18 Maart. Jo hannes Augustinus van Mee'len, oud 44 j., weduwn. (van Mathilda Janssen) en Appolonia van Hove, oud 41 j., jd. Geboorten. 7 Maart. Rene Benedictus Petrus, z. van Petrus van Bunderen en van Apolonia Vink. Overlijden. 20 Maart. Jan Francies d'Hondt, oud 8(i j., weduwn. van Pieternella Gelderland. 25 Maart, Apolonia Mannaart, oud 73 j., wed. van Jacobus Kint. 29 Maart. Constantinus Vink, oud 1 m z. van Johannes en van Maria Louisa van Bunderen. Clinsft*. Huwelijks-aangiften. 21 Maart. Ivamiel Van Den Branden, oud 27 j., jm. en Eieonora Zaman, oud 24 j., jd. 22 Maart Leonardos Marinus Roels, oud 28 j., jm. en Silvia Blommaert, oud 3.2.j., jd. 25 Maart. Edmond Weemaes, oud 64 j., weduwn. (van Anna Petronella Mathildis Ketelair, van Temsche) en Emma Prudentia Coeven, oud 29 j., jd. 29 Maart. Victor Emanuel Pollet, oud 28 j., jm, en Anna Maria Stevens, oud 23 j., jd. Geboorten. 19 Maart. Maria Rosalia Josephs, d. va,n Alphonsius Franciscns Schuerman en van Louisa Maria Petronella Kerckhaert. 20 Maart. Josephus Petrus Mathildus, z. van Augustinus Desiderius Ferket en van Paulina Francisca Volleman 21 Maart. Maria Bertina Mathilda, d. van Ludovicus Josephus Lockel'eer en van Pelagia Schuddings. 22 Maart. Ddsir6, z. van Petrus Augustinus Sinet en van Maria Florentina de Cock, 23 Maart. Malvina Emilia, d. van Henricus Ludovicus Pauwels en van Sidonia Van As. 27 Maart. Henrietta Maria Josephina, d. van Johannes Baart en van Louisa Steijaert. 31 Maart. Petrus Joannes, z. van Augustus Augustinus Haegeman en van Mathilda Louisa van Dorsselaer. Overlijden. 18 Maart. Elisa Segers, oud 3 m d van Petrus Henricus en van Rosalia de Bodt. Julietta Valen,- tina de Wilde, oud 2 j., d van Theotiel Camileen van Maria Melsen. 19 Maart. Theophiiis Constantinus van Duijsse, oud 37 j., echtg. van Amelia van Kemseke. 20 Maart. Karel Lodewijk Mets, oud 74 j., weduwn. van Maria Josepha Rosiers. Joanna Cornelia Ver- meerssen, ond 77 j., wed. van Petrus Praet. 28 Maart. Paula Seraphina Rosalie Vercauteren, oud 2 m., d. van Augustus Adolphus en van Mathilda Pharailda van Dorsselaer. Weslrtorpe. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Leons Alphonsius van Vooren, oud 25 j., jm. en Fiorina Maria Lammens, oud 21 j., jd. 23 Maart. Alphonsius Fran ciscns Brijaert, oud 46 j., jm. en Amelia Luetaert, oud 53 j jd. Frans Augustien Renard, oud 35 j jm. en Maria Mathilda Goethals, oud 20 j., jd. 26 Maart. Edmundus de Maertelaere, oud 30 j., jm. en Amelia Leontina Begijn, oud 30 j., jd. Geboorten. 24 Maart. Hubertus Johannes, z. van Petrus van der Heijden en van Juliana D'haene. 31 Maart. Marguerite Melanie Marie en Hilair Henri Sophie, d. en z. van Ludovicus de Caluwe en van Emelie Ciaijs. H M EN SCHAUVLIEGHER. ,..L" em des naraiddags 5V2 "«r. Gewone conditien. Bij P. //Cafe de Vriendschap'A 11 o e k.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2