Gemengde berichten. Predikbeurte n. Nederlandsch Tooneel te Gent. Theatre Minard te Gent. Nieuw Circus van Gent. werdeu respectievelijk uitgeloot de nummers 15, 2 en 5. Op een verzoekschrift van den Ingenieur der Rijks-Waterstaat werd tot wederopzeggens toe vergunning verleend tot het plaatsen van het wachthuisje op gemeeutegrond aan de oude brug. Op voorstel van den heer Malotaux werd besloten, een adres aan den Minister te zenden en de noodige stappen te doen, om alsnog sluiting der sluisdeuren te verkrijgen, om de vestiging van industrieele instellingen alhier te bevorderen, ten voordeele der gemeente. Met ingang van 22 dezer wordt de brigade-commandant der mareehaussee Goossen te Veghel, als zoodanig overgeplaatst bp de brigade alhier. Men meldt ons uit Vlissingen. Op 1 Maart herdacht de werkman W. v. d. Hoeven, werkzaam op de stoomschoenfabriek van de Gebroeders A. J. Klijberg den dag, dat hij voor 25 jaren bij genoemde firma in dienst trad, 's Morgens op het kantoor ont- boden, werd hem door de firmanten als blijk van waardeering een remonloir-horloge met inscriptie aangeboden. Dat is reeds de tweede maal in betrekkelijk korten tijd, dat een dergelijk jubileum werd herdacht. Voor 5 jaar werd aan A. J. v. Oosten een zelfde souvenir uitgereikt. Deze is nog op genoemde fabriek werkzaam. Niet lang geleden overleed een der werk- lieden, die met zijn 9e jaar bij deze firma in dienst trad en op 90jarigen leeftijd stierf, na circa 18 jaren een pensioen genoten te hebben. Vermelden we nu nog het feit, dat onder de werklieden zich nog verscheidene bevinden, die een volgend jaar een zelfde jubileum hopen te vieren, dan krijgen wij zoo't idee van een vete- ranencorps, dat door zijn onafgebroken werk- zaamheid te een en derzelfde plaatse met de fabriek als 't ware een is geworden. Zondag 13 Maart 1910. RECHTSZAKEN. Ammdissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank beeft in hare zitting van 11 Maart de volgende vonnissen uitgesproken C. A. d. P., oud 18 j., sehippersknecht te Biervliet, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen bechtenis. M. F. W., oud 66 j.E. C., oud 28 j., huis- vrouw van F. v. W., veldarbeidsters te Hoofdplaat, zijn wegens mishandeling veroordeeld ieder tot f 3 boete of 3 dagen hecht. A. E., oud 19 j., en Tb. E., oud 17 j., visschers te Philippine, zijn wegens mishandeling ver oordeeld, den eersten tot 10 boete of 10 dagen hecht., den tweeden tot 10 boete of 10 dagen tuchtschool. M. A. A., oud 28 j., zonder beroep te (J03t- buro-, beklaagd van diefstal, van rechts- vervolging ontslagen. P. J. S., oud 32 j., koopman te Koewacht H. V., oud 57 j., zonder beroep te Bouchaute J. F. R. oud 67 j., mosselhandelaar te Bouchaute Th. R.,' oud 49 j., A. d. M., oud 36 j., T. E., oud 36 j., mosselvisschers te Philippine en C. B., oud 33 j-, veekoopman te Wachtebeke, zijn alien 'wegens overtredingen der Rijksbelastmgen, veroordeeldden eersten tot 2 X 3 boete of 2 X 5 dagen hecbt., den tweeden tot en met den zesden ieder tot 5 boete of 5 dagen hecht., en den laatsten tot 25 boete of 5 dagen hecht., alien tevens met verbeurdverklanng der aangehaalde goederen. A. V., oud 27 j-, werkman te Bouchaute, is wegens 'overtreding der Rijksbelastingen ver oordeeld tot 5 boete, met niet-ontvankelijk verklaring van het 0. M. in de subsidiaire vordering. Bij niet voldoening van de boete executoir verklaring op den kfuiwagen, waarmede de overtreding is geschied. Door Th. J. Balfoort, 40 j., werkman, geb. te Utrecht, gedetineerd te Middelburg, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank aldaar van den 4 Maart 1910 waarbij hij ter zake van bedelarij, gepleegd te Ter Neuzen, werd veroordeeld tot eene hechtenis van 12 dagen. Mishandeling den dood tengevolge hebbende. Voor bovengenoemde rechtbank werd heden de behandeling voortgezet van de zaak tegen A. M., oud 24 j., landbouwersknecht, geboren en wonende te Koudekerke, beklaagd, dat hij op 6 Januari 1910 te Middelburg op- zettelijk Gilles Vermeulen een zoodauigen slag met eene biljartqueue op het hoofd heeft toe- gebracht, dat deze op 12 Januari daaraanvolgende aan de gevolgen van dien slag is overleden. Bij de eerste behandeling dezer zaak op 18 Februari j.l. was de beklaagde op verzoek van den verdediger, Mr. J. Adriaanse, door de vecht- bank uit de preventieve hechtenis ontslagen terwijl de zaak tot heden werd verdaagd, daar een der getuigen-deskundigen, Dr. Gelderbloem van Nieuwdorp, die den verslagene behandelde, niet aanwezig was. De andere deskundige, Dr. Schoute te Middel burg, legde toen een verklaring af, waarbij hij als zijue overtuiging uitsprak, dat tijdig inge- roepen chirurgische hulp den dood wellicht had kunnen voorkomen. De beklaagde erkende in drift geslagen te hebben. De getuige-deskundige Gelderbloem verklaart, dat hij bij den verslageiie is geroepen. Hij heeft hem met ijs behandeldhij heeft de noodzaak van eene operatie niet ingezien. Dr. Schoute blijft bij zijn eenmaal afgelegde verklaring. Het O. M. eischte tegen beklaagde eene gevangenisstraf van 6 maanden. Ook werd behandeld de zaak tegenC. L. v. A., oud 39 j., onbezoldigd Rijksveldwachter te St. Kruis en F. F. d. J., oud 56 jaar, eveneens aldaar, beklaagd van openbare dronkenschap te St. Kruis op 24 Augustus 1909. Deze beide personen werden door den kanton- rechter te Oostburg tot f 5 boete veroordeeld en thans was deze zaak bij arrest van den Hoogen Raad naar deze rechtbank verwezen. Een viertal getuigen verklaarden dat beide personen dronken zijn geweest, terwijl echter een evengroot aantal getuigen a decharge het tegendeel verklaarden. Beklaagde v. A. bleef ontkennen. De andere was niet verschenen. Het O. M. eischte een straf overeenkomstig die van den kantonrechter. De verdediger, Mr. J. Goedbloed, hield een warm pleidooi voor vrijspraak van beklaagde v. A. G. Simoni, te Middelburg, van wien is ge- meld, dat hij te Berlijn was gearresteerd in verband met bookmakersaangelegenheden, is te Middelburg teruggekeerd. De heer W. Kloet, lid van den raad van St.-Maartensdijk, heeft gemoedsbezwaren om langer dit ambt te vervullen. In een raads- vergadering heeft hij daarvan kennis gegeven Hij meent zich steeds meer en meer schuld tegenover zijn God op den hals te halen, door langer lid van den raad te blijven, en is bereid de kosten van een nieuwe verkiezing voor zijn rekening te nemen. Ruim 3000 meerderjarige ingezetenen van Drachteii hebben zich tot den gemeenteraad aldaar gewend met verzoek geen nieuwe vergun ningen te verleenen, om aldus allengs de bestaande te doen verdwijnen. Het 13jarige dochtertje van de echtelieden B. te Roermond, dat Dinsdag te veel aan touwtje- springen gedaan had, is aan de gevolgen daar van overleden. Een ernstig ongeluk heeft Woeusdag plaats gehad in een bioskoop-theater te San Benedetto bij Mantna. Een galerij, waar tacbtig menschen zaten, stortte in. Twee personen werden gedood, doch zeer velen zijn min of meer ernstig gewond. Op de grensscheiding der gemeenten Rumpst en Waerloos is een vrouw met afge- sneden keel gevonden, in een veld op 500 M. van hare woning. Het slachtoffer is een 45jarige vrouw, die ongelukkig gehuwd was. Telkens hadden er twisten in het gezin plaats die vooral voortsproten uit hef, feit dat het huwelijk was gesloten met scheiding van goederen zoodat de man, die verkwistend leefde, niet aan't geld kon komen. Verleden Vrijdag had er nog een geweldig tooneel plaats. De man, die na het vinden van het lijk dronken werd aangetroffen, ontkent stellig den moord gepleegd te hebben, en heeft een „alibi" opgegeven, dat nog nader onderzocht zal worden. De ligging van het lijk toonde aan dat de vrouw hevigen tegenstand heeft geboden. Op het nieuwe linieschip //Posen", het- welk Zaterdagavond voor de haven van Kiel zijn eerste proefvaart deed, ontstond een ernstige brand door een brandend lampje, hetwelk door een arbeider in de ammunitieruimte vergeten was. De brand was zoo hevig, dat de stalen platen, waardoor de ammunitieruimte afge- sloten was, gloeiend en verbogen werden en op hun beurt het houtwerk van de aangrenzende scheepsruimte deden ontvlammen. Nadrieuren harden arbeid gelukte het de Kieler brandweer den brand te blusschen. Met het herstel van de schade gaan verscheidene weken gemoeid. De verkiezing voor den gemeenteraad te Aken, die 20 November van het vorige jaar plaats had, is ongeldig verklaard. Op den dag der stemming verscheen juist de //Zeppelin IJ" boven de stad en de stembus werd gedurende 20 minuten gesloten, omdat ieder het lucht- wonder zou kunnen zien. Daarom is uu de verkiezing ongeldig verklaard. Twee werklieden te Homberg waren eer- gisteren in een buiten gebruik gestelden stoom- ketel afgedaald, toen in een anderen ketel, die ermee in verbinding stond, plotseling stoom gemaakt werd. De twee werklieden werden door den heeten stoom deerlijk verbrand. De een was dadeiijk dood, de ander stierf op weg naar het ziekenhuis. Te Chalons wak Zondagmorgen Croehorf van het vliegterrein vertrokken om een vlucht heen en weer naar Chalons te doen, doch op 8 kilometers van zijn punt van vertrek, toen hij zich boven een mastbosch bevond, is zijn toestel naar beneden getuimeld, ten gevolge van bet breken van een vleugel. Geheei het vlieg- toestel is vernield, doch-Crochon bleef, wonder- lijk genoeg, ongedeerd. Maandagnacht werden te Marseille de soldaten van het 9e regiment huzaren opge- blazen, om 's nachts schietoefeningen in het veld te gaan doen. Terwijl een eskadron zich ver- spreidde, openden mitrailleuzen het vuur en schoten talrijke kogels op de ruiters. Dit duurde 40 seconden. De ruiters wilden de soldaten, die de mitrail leuzen bedienden, lynchen, en men moest ze verbergen. Naar het schijnt werden er 600 kogels afge- schoten, maar van ongelukken wordt niets gemeld. De minister van oorlog heeft een onderzoek bevolen om te weten te komen, hoe men de mitrailleuzen met kogels heeft kunnen laden. De bladen, die een paar jaar geleden een veldtocht hebben gevoerd tegen eenige groote zeepziederijen hebben alle reden hun euvelmoed bitter te beklagen. De Gebr. Lever hebben ongeveer f 1,100,000 aan schadevergoeding ontvangen (van de Daily Mail en verwante bladen) weike zij aan de universiteit van Liverpool ten geschenke hebben gegeven en nu wordt nog gemeld dat te Edinburg de rechter de zeepzieders Ogston and Tennant een schade vergoeding heeft toegekend van f 108,000, te betalen door de Daily Record, van Glasgow, en van 54,000, te betalen door de Associated Newspapers. Bij een brand in een sigarenfabriek te St. Amandsberg (Gent), sneden de vlammen den terugtocht langs den trap af, zoodat een aantal werklieden naar het dak vluchtten. Plot seling zagen zij hoe de laatste van hen, die zich reeds half door het dakvenster geheschen had, half verstikt door den zwaar uitslaanden rook, zijn greep losliet, en in het brandend gebouw stortte. Een oogenblik nadien hoorde men een ge- vaarlijk gekraak, de plankenvloer der verdieping was ingestort, de ongelukkige in een vuurpoel medeslepeud. De ooggetuigen van het gruwelijke voorval moesten zich reppen zooveel ze konden, om van het brandend dak af te komen. Een uur later was de brand gebluscht en vond men het verkoolde lijk. Twee Parijsche politiebeambten bezochten Maandag een wijnhuis, om den waard, die er van verdacht werd, een clandestiene totalisator op na te houden, te verrassen. De kroegbaas, op heeterdaad betrapt bp het inschrijven van weddenschappen, riep drie geweldig groote Deensche doggen, die zich op de twee agenten wierpen en hen naar de keuken tracbtten te sleuren. Daar gekomen, wierp de waard de wed-biljetten in de kacbel en begoot een der beambten, toen deze dit wilde beletten, met kokende olie, te vuur staande, om er reepjes aardappelen in te koken. De twee politiebe ambten konden nog terechter tijd hulp inroepen. De gevaarlijke waard werd gearresteerd. INGEZONDENSTUKKEN POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een vulpenhouder en twee sleutels, waarvan een bijzonder groot. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 13 Maart a. s., te 2x/4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van Hen Walsdroom, (Ein Walzertraum), nieuw zangspel in 3 bedrijven van F. D. Dorman en L. Jacobson. Muziek van Oscar Strauss. Ver- taling van A. van den Heuvel. Grooten Sohouwburg te Gent, Zondag 13 Maart a. s:, te 21/i uur, dagvoov- stellingtweede opvoering van Madame Butterfly, Japansche tragedie in 3 bedrijven van Illicia Giacosa. Bewerkt inhetFransch door Paul Ferrier, muziek van G. Puccini. Groote Koniuklijke Circus 0. Carr^. Zondag 13 en Maandag 14 Maart a. s., telkens om 3 ure, groote dagvoorstelling, waarin o.m. zal worden opgevoerd de kolossale prachtige pantomime //Constantinople." AANBESTEDINGEN. Op Woensdag 23 Maart 1910, des voormiddags 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het af breken en vernieuwen van een gedeelte beschoeiingsmuur in de haven te Breskens, behoorende tot de havens in Zeeland. (Raming f 9300.) JfOEBS VAN HET GELD. Belgiscb per 100 fr. f 47,925 a 47,95. Engelsch per 12,12, ZEETIJDINtiEN. Van 9 tot en met 10 Maart. a Van 9 tot en met LO Maart werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 5 algeschut. Positie der Stoomschepen. Hervornide Kerk. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9£ u, Ds. Raams van Hoek. Axel. 9J u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Sas van Gent. 9i u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. Lammertsma. B. 9 u. en 2 u., Ds. Bruins. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. B. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., dhr. Hubregtse van 's Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haeser" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5J u., dhr. J. J. Kense. Donderdagavond 8 u., Evangelisatie in de consistoriekamer achter de Pastorie. Lokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., leeskerk. Mijnheer de Redadeur Kan ik wellicht door rniddel van uw veelgelezen blad ook worden ingelicht wat toch wel de oorzaak kon zijn dat gisteren bij de teraardebestelling van den EdelAchtb. heer Aloes, niemand van de belangstellenden op het kerkhof werd toegelaten Eene bescheidene schare familie, vrienden en notabelen pi. m. 30 personen volgde den zeer eenvondigen lijkstoet. Ongeveer een gelijk aantal belangstellenden was ter begraafplaats aanwezig. Waarvoor dan dien uitgebreiden en mijns inziens volkomen onnoodigen politiemaatregel Niet minder dan 2 agenten, met den inspecteur, zorgden er voor behalve de pers - dat buiten den stoet niemand werd toegelaten. De politie alhier heeft gewoonlijk zoo iets eieen- .l'digs oyer zich, wat men in andere plaatsen, groote zoowei als kleine gelukkig tevergeefs zoekt. Politiemaatregelen zijn goed, maar laat ze toch niet belackehjk worden; om niet van ergernis te spreken. Dankend voor de toegestane ruimte. X Ter Neuzen, 11 Maart 1910. Mijnheer de Redadeur! In uw blad van Dinsdag 8 Maart jl. kwam onder vNieuws uit de omgeving" een stukje voor uit Axel waarin beweerd werd, dat Woensdag 2 Maart il. een achttal leerlingen der R. N. L. zich in de naraiddag- pauze hadden ///ermaakt' met het stukwerpen van een vijftal isolatoren der telegraafleiding. Kan schriiver van dat vnieuws bewijzen, dat die leerlingen zich werkelijk hebben vermaa.kt met het stukgooien dier voorwerpen Ik zal niet beweren, dat er niet gegooid is en ik kan my wel voorstellen, datde leerlingen zich met gooien hebben vei'maakt, of minder sterk, zich daarmee hebben beziggehouden. Bij toeval is hierdoor schade ontstaan, doch dat zij zich r/verniaakt3 hebben met het werpen naar de bewuste isolatoren, is beslist onwaar. Boven- dien zijn er niet 5 isolatoren vernield, doch er is er slechts een stuk en dan nog per ongeluk, zooals hier- boven reeds gezegd is. Een groot onderscheid, dunkt mij. was te wenschen dat de nieuwsschrijver zich beter hadde vergewischt van de ware toedracht der zaak, alvorens er een courantenberichtje van te maken. U, mijnheer de Redacteur, dankende voor de verleende plaatsruimte, heb ik de eer mij te noemen EEN VAN HET ACHTTAL. Zondag 13 Maart a. s., des nam. 2y3 ure, buitengewone. dagvoorstelling door de Oomedie- Parisienne opvoering van „V Entoleuse" dramatisch stuk in 5 bedrijven en 6 tafereelen van Pierre Seron. B p •-> a VLAG. NAAM MS. Van eD naar. Lading. tuorTe> Kenzen 10 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. Van Ter 1%'euzen t 9 Eng. s.s. River Scheldt 2199 |Londen stukg. V oor lleni s 9 Noor. s.s. Dag 1787 Goole kolen Deen. s.s. Skanderborg 5349 Windau vlas idem Hjortholm 3961 Riga stukg. Eng. s.s. Knottingley 2333 Goole kolen 10 idem Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Serpent 2554 Londen idem Duitsch 8.8. Anna Podeus 4671 Windau hout Vhii (lent 9 Eng. s.s. Harlingen 2655 Memel phosph. idem Truro 2367 Hull stukg. idem Saltmarshe 2633 Goole idem idem Sea Hound 3085 Londen idem 10 Russ. s s. Graf Todleben 4199 Blyth ledig Eng. s.s. Mercey 3075 Goole stukg. 9,8. HARALD in lossing te New-Castle on Tyne. s.s. JENNY in lading te New-Castle on Tyne voor Algiers, s.s. RICHARD van New-Castle on Tyne naar Algiers pas- seerde 7 dezer des v. m.7 uur Dungeness. s.s. ELISABETH vertrok 9 dezer van Algiers naar Stock ton on Tees. s.s. HELENA in lading te Algiers voor Yarrow, s.s. MAGDALEN A in lossing te Middlesbro on Tees.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 10