Gemengde berichten. Advertentien. Landbouwberichten. Laatste berichten. Mieuw Circus van Gent. Handelsber ichten. Hoogwatergetij ie Ter Seuzea. vijfde prijs, A. C. Struijk met 49 p. (1, s. 10) zesde ^erjaal met 47 p. zevende prijs, G. J. Minuik met 46 p. achtste prijs en J. J. Klaassen met 44 p. negende prijs. Verschoten waren 5 patroneD en een proefschot. Dooi den heer De Cooker werden de prijzen, bestaande uit luxe-voorwerpen onder een gepaste toespraak uitgereikt. Het programma werd daarna vervolgd met oefeningen door de leerlingen van den gymnastiek- cursus, onder leiding van den heer Van der Peijl, die met belangstelling werden gevolgd. Gioot succes hadden daarop de 2 jonge dames, die als lieve soldaatjes de voordracht Klein maar dapper" ten beste gaven. Groote aandacht was ook voor de opvoerinc van de operette in 8 tafereelen „Mignon", welke goed slaagde. De verschillende daaraan mede- werkende dames en heeren komt een woord van lof toe voor de wijze waarop zij hunne task volbrachten. De hoorders spaarden dan ook hun applaus niet. Een aardige voordracht was die van „De vier gebroeders Semmel". Alsnuvolgdeeensolo-zangnummer: ,,Moeders- lied met als toegift ,,Hetlied van de Leeu werik", waarmede de jonge dame die deze nummers zong een overgroot succes had. Voor slot kregen we „Jong Zeeland", voor- gesteld door 4 paren in verschillende Zeeuwsche kleederdrachten. Dit was een interessant kijkje, tei wijl dit nummer, ook door de wijze waarop het werd voorgedragen, een aanhoudend applaus verwierf. Na een woord van dank aan degenen die hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen avond, gebracht door den waarnemenden voorzitter, werden de aanwezigen in de ge- legenheid gesteld nog te profiteeren van een bal, dat velen nog enkele uren bijeen hield. Men was algemeen over het genotene voldaan. De door den bietenbond van Hoek te koop gepresenteerde suikerbieten zijn onderhandscb verkocht, terwijl die van den bietenbond te Zaamslag bij de tweede inschrijving weder niet gegund zijn, omdat de geboden prijzen niet hooger waren dan die welke bij particulieren worden besteed. Toen Zaterdagavond in de gemeente Zuid- zande de telegrafische tijding ontvangen werd dat de heer F. van Vessem, secretaris aidaar, tot burgemeester was benoemd, stelden zich het muziekgezelschap //Veronica' en de zangver- eeniging Wilhelmina" op, om den jubilaris een serenade te brengen. Zij werden gevolgd door vele ingezetenen. Namens die vereenigingen werd hij door de heeren H. van Peenen en 0. P. Geelhoedt geluk gewenscht en werden hunne vereenigin gen hem aanbevolen. Daarop bracht de heer Van Vessem zijn dank voor de tot hem gesproken woorden en verzekerde de vereenigingen een goed hart toe te dragen. De leden der beide korpsen genoten verder van een gul onthaal. Vele ingezetenen kwamen den nieuwen burge meester persoonlijk gelukwenschen, of deden op andere wijze van hunne belangstelling blijken. De groote meerderheid der ingezetenen toont zich zeer ingenomen met haar nieuwen burge meester. R1JKSPOSTSPAARBANSC. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Maart en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewaeht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posteryen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en de daarouder ressorteerende hulppostkantoren werd gedureude de maand Februari 1910 ingele^d 25054.69; terugbetaald 19793.25. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 8248. De Februarikeuringen van dekhengsten en van tweejarige hengsten en merrien in Zeeland zijn gehouden van 10 tot 23 Februari. Aangewezen om deel te nemen aan de cen- trale keuring te Goes, die den 4en Maart e. k. gehouden wordt, werden 8 driejarige en 19 vier- tot zesjarige hengsten. Bekroond werden met een aanhoudingsbijdrage van 100 en zilveren medaille voor stamboek- ouders de volgende hengstenTambour II van A. Moggre, Schoondijke, Fleuronvan E. P. Bonte, Sluis, Gerfaut III* van P. J. Lanoye, Aardenburg, Majoor* van Alb. de Dobbelaere, IJzendijke, Consul van P. J. La noye, Prosper van E. Modde, Oostburg, Avenir van B. C. Puylaert, Zuiddorpe, en Gamin* van wed. Jos. Daelman, Westdorpe. Verder met een aanhoudingsbijdrage van f 80 en zilveren medaille voor stamboekouders de volgende merrien geboren in 1908 Elza van A. Hoste, St. Kruis, Nora van S. Lako, Zuid- zande, Fleurine de Lisa* van G. Buysse, Bier- vliet, Meta van Leo Versprille, Aardenburg, Nickelee* van P. J. Lanoye, Meta* van J. van der Meulen, Sluis, Mina van Augs. Blondeel, Aardenburg, Fleurette* van A. Mol, Waarde, Sjora* van Ph. J. van Dixhoorn, Axel, Fanny van P. de Bruyne, Oostburg. V erder Foes van A. Leenhouts, IJzendijke, Elle comme lui* van J. P. Becu, Breskens, 1 era van Aug. de Badts, Sluis, Blondine van B. 0. Ysebaert, Axel, Mirza van A. de Peijter Jz., Ter Neuzen, Cora van wed. 1. Sanders, Sluis, Emma van P. J. Lanoye, Mina van Oh. L. Wauters, Sas van Gent, Irma* van wed. E. van llootegem, Kruiningen. Sulma van P. J. de Miliano, Yzendijke, Mina* van H. F. Aernaudts, Sluis, Meta* van Jac. v. d. Vijver, Sluis, Cora van Louis Coene, Sas van Gent, Marianne II* van Ph. J. van Dixhoorn, Styla van E. F. Bonte, Mina van J. Wisse, Anna Jacobapolder, Kate* van K. de Koeijer, Zaam slag, Flora* van C. J. Kostense, Kruiningen, Dorine van A. M. van Nieuwenhuijzeu, Wis? kerke, Benjamine van L. Koopman Cz., Zierik- zee, Marie van P. Thomaes, Hoofdplaat, Fan ny* van Ph. J. van Dixhoorn, Merveille* van wed. Jos. Daelman, Meta van wed. E. van Hootegem, Princesse de Knocke van P. J. La- noye, Caroline de Westdorpe van A. N. van Langeraad, Colijnsplaat, Lucie de Desseneer van P. Vogelaar, Anna Jacobapolder, Ration* van G. Buysse, Gaillarde de Balinque van 0. J. v. d. YVerff, Rilland-Bath en Irma van wed. H. ten Haaf, Zierikzee. De met een gemerkte dieren hebben stam boekouders. In de N. R. Crt. wordt het volgende verhaal gedaan omtrent eene gebeurtenis in een onzer garnizoensplaatsen. Een societeit, waarvan het lidmaatschap niet veel ornslag en lasten meebrengt, biedt gelegen- heid tot dansen. Van sluitingsuur geen sprake, de paperassen lijken zoo goed in orde, dat daarop geen vat is te krijgen. 't Kon echter zijn, dat tegen de drankwet gezondigd werd, en daarom permitteerde de politie zich een nachtelijken inval, terwijl het bal in vollen gang was. Alle aanwezigen moesten namen opgeven. Daaronder bevond zich een sergeant, dien men in de kazerne zou verwachteu, want hij had kamerarrest. Daarbij was een sergeant, wiens plicht hem op de hei riep, want hij had wacht- commando op het schietterrein. Nummer drie stond aan het hoofd der politiewacht van zijn bataljon. Hij had het echter niet kunnen har den het bal zat hem in de beenen en dus was hij naar de danszaal getippeld, maar had vooraf uit edelmoedigheid, zijn arrestant, sergeant nummer vier, de deur ontsloten en meegenomen voor de gezelligheid. Weg zijn de geliefde chevrons De dame, die Zaterdagmorgen in hare woning op de Nicolaas Witsenkade te Amster dam op laaghartige wijze misbandeld werd, is Maandag in het Wilhelminagasthuis aan de bekomen brandwonden overleden. De beide verdachten zijn gehoord. Ofschoon de aanwijzingen tegen het dienstmeisje en haren vrijer zeer bezwarend zijn, blijft er in deze zaak nog veel duisters. Zoo is het zeer merkwaardig dat het meisje bij haar verhoor door den com- missaris van politie steeds met de grootste kalmte is blijven volhouden, dat zij van de zaak absoluut niets wist. Zij beweerde, dat zij zich op haar eigen kamer aan het aankleeden was toen zij haar meesteres hoorde gillen. Daarop was zij naar de slaapkamer van haar meesteres gesneld, doch had daar niemand meer gevouden. Ook bleef zij ontkennen dat haar vrijer dien nacht in de woning op de Nicolaas Witsenkade is geweest. De jonge man daarentegen erkent er geweest te zijn en werpt overigens alle schuld op het meisje. Even voordat het gegil vernomen werd heett men bij de benedenburen twee personen boven met elkaar hooren spreken. Kapelaan P. van Dijk, van de parochie Nuland (Geld.), die reeds tweejaren een ernstig zenuwlijder was, is Zondagmiddag langs den Koppeldijk verdronken gevonden. Bij het ver- nemen van die tijding is de heer Verberne, pastoor te Geffen, plotseling dood gebleven. Bij een kort maar hevig on weder, dat Yrij- dagmiddag plaats had, en dat vergezeld was van een windhoos, werd een groot gedeelte van het dak der landbouwscbuur van Jb. Herweyer, te Klaaswaal vernield. Op het tramstation aidaar werd een boeren- wageu door den hevigen wind op de tramlijn geslingerd, toen de tram in aantocht was. Het geval liep zonder ongelukken af. Over een ongeluk nabij Antwerpen, waar een veerboot aangevaren werd eu zeven menschen het leven lieten, lezen wij het volgende in het //Handelsblad van Antwerpen" Zooals op vele rivieren bestaat er op den Rupel te Niel een overzetdienst, die zoogezegd officieel is. De dienst is ingericht tusschen Niel en Wintham. Dezen morgen, juist te 6 uur 20, nadat hij reeds eenige overtochten had gedaan, vaarde de zoon Frans Beeckmans met de over- zetboot van Wintham naar Niel. - Deze roeiboot is een groote jol, waar men tot 30 personen mee kan overzetten, wat meer- malen gebeurde. Bij het overzetten dezen morgen bevatte de boot, zooveel men zich kan herinneren en zooveel het Frans Beeckmans voorstaat, 14 of 15 man, hem zelf inbegrepen. Alles ging goed, tot hij gekomen was op circa 40 meters van den Nielschen wal. Op dit oogenblik zag men de stoomboot //Alexan dre" komen aanvaren uit de richting van Klein Willebroeck. Deze stoomboot is een zoutboot, een redelijk groote boot, die regelmatig naar Vlissingen vaart, er zout water iniieemt en die lading naar de zoutziederij brengt, om het zout er uit te trekken. Hoe het ongeval nu gebeurd is, zal natuur- ly'k blijken uit het rechterlijk onderzoek. Doch, ziehier hoe het voorgevallen is volgens verklaring van den zoon Beeckmans, die op het oogenblik van het ongeluk de overzetboot voerde. Op ongeveer 40 meters van den wal kwarn de //Alexandre" aangevaren en, in plaats dat zij, zooals gewoonlijk, in het midden der rivier vaarde, was zij ditmaal den wal van Niel dichter genaderd. De vele ooggetuigen, aan beide kanten van den Rupel en ook de inzittenden van de over zetboot, een ongeluk vreezende, riepen om hulp en lieten allerlei geschreeuw hooren, om de aandacht van den kapitein der //Alexandre" te trekken. De kapitein scheen dit niet te hooren, of hoorde het werkelijk niet, in alle geval hij zette onverauderd den koers voort. Een aanvaring was onvermijdelijk en nood- lottig waren dan ook de gevolgen. De //Alexandre" kwam in aanvaring eu voer met den steven recht op het achtergedeelte van de overzetboot. Verschillende der inzittenden van de jol, het hoofd verliezende, sprongen over boord. Anderen werden uit de boot in het water geslingerd, terwijl de jol zelve met de inzit tenden voortgesleept werd door de ^Alexandre". De halfgebroken roeiboot was spoedig vol water, maar bleef steeds met de nog inzittenden drijvende. Eerst- nadat de overzetboot een 200 meters ver was meegesleept en ook nadat de bevei- hebber van de Alexandre", door het aanhou dend geschreeuw van de toeschouwers opmerk- zaam geworden, den stoom had omgeworpeu, raakte de jol los. Schipper Van Steen, die met zijn binnensloep z/Roijers VI" te Niel gemeerd was, is oogen- blikkelijk toegesneld en gelukte er in vijf der drenkelingen te redden. Een baggerboot, die daar eveneens lag, slaagde er op baar beurt in, een man te redden, die dadelijk naar het veer van Niel met de andere geredden werd overgebracht. Toen een mijnwerker te Essen Maandag - ochtend van zijn nachtwerk thuis kwam, vond hij zijn kind van acht dagen dood in bed. Zijne vrouw had het in haren slaap doodgedrukt. De vrouw zelve, die zich, toen haar man aan- klopte, slaapdronken uit het venster voorover had gebogen, was op het oogenblik, dat haar achtjarig zoontje de deur voor zijn vader open- deed, uit het raam op straat gevallen en op slag dood gebleven. Vijf en twintig jaar geleden werd te Essen een man ter dood veroordeeld wegens een opeen- volging van moorden. De offieier van justitie had nooit in zijn schuld geloofd en had zijn betrekking neergelegd toen de gezworenen het schuldig uitspraken Niettemin werd de man op- gehangen. Nu, 25 jaar later, zijn er feiten aan het licht gekomen die bewijzen dat een ander de moorden gepleegd heeft. De aviateur Charles R. Hamilton heeft de Mexikaansche en Amerikaansche douanebe- ambten leeiijk beet genomen. Driemaal in een uur tijd kruiste zijn machine, met allerlei. goederen beladen, van El Plato in Texas over de grens naar Juarez in Mexico. De uit Mexico gesmokkelde waren bracht hij in de buurt van El Plato, de Amerikaansche in de buurt van Juarez. Alles geschiedde in de beste orde en met een snelheid, die verbazing wekte. De douaniers van beide landen gaven toe, dat een smokkelend luchtschipper in een donkeren nacht onbemerkt doen kan wat hij verkiest. In het tuchthuis te Koswig, in Anhalt, hebben vier groote boeven de ijzeren staven van de vensters doorgezaagd en zich daarna aan een touw naar beneden gelaten. Twee hunner, een brandstichter en een roover, zijn al weer gevat. Op het kasteel Arenfels bij Neuwied, dat aan gravin Westerholt behoort, hebben inbrekers al hare kleinoodien ter waarde van eenige hon- derdduizenden marken gestolen. Men vermoedt met een internationale dievenbende te doen te hebben. De gravin is met twee van hare zoons en een dochter op een pleizierreis in Algerie en zou pas met Paschen terugkomen. Een knecht en een paar dienstboden, die in het kasteel sliepen, hebben niets van de inbrekers gehoord. Zij waren door een venster in het kasteel gekomen en hadden een gesloten deur en verscheidene kasten opengebroken. Het schijnt, dat zij met de inrichting van het kas teel goed bekend waren. 's Gravenhage, 2 Maart. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der regeling van het militair onderwijs bij de landmacht, werd verworpen met 88 tegen 31 stemmen het amendement van de commissie van rapporteurs om niet slechts be- zitters van eind-diploma H. B. S. 5jarigen cursus en van het gymnasiaal-diploma B, zonder examen tot de Kon. militaire academie toe te laten, maar ook de bezitters van een gymnasiaal- diploma A. Wei is nader bepaald dat de laatst- bedoelden slechts een nanvullend examen zullen hebben te doen in vakken, welke wel in het getuigschrift B, doch niet in getuigschrift A voorkomen. Later is daarna aangevangen de behandeling der suppletoire justitie-begrooting, betreffende de maatregelen in 't belang van de ontslagen gevangenen. De heer Duijs achtte het ontwerp een stap in de goede richting maar keurde af, dat het wel subsidie geeft doch het eigen- lijke reclasseeringswerk niet tot haar recht doet komen. De heer Van Hamel wenschte kleine patro- nage-comites, waarin zitting hebben gevangenis- directeur en gedelegeerden van vereenigingen. Zoodoende krijgt men samenwerking tusschen staatsorganen en particulier-initiatief. De heer Van Asch van Wgck oordeelde dat het reclas seeringswerk behoort tot de taak van particu lier-initiatief gesteund door de overheid, zooals het ontwerp ook beoogt. CSHRESPOSOEMTSE. Correspondent te Koewacht. Wij ontvingen uw bericht over de kracht van adverteeren in ons blad ook van den verkooper ontvingen wij een dergelijk schrijven. Het is, dat spreekt van zelf, ons heel aan- genaam dat ook deze advertentie zoo'n succes had, doch wij meeuden dat wij in deze niet moeten volgen, het spoor van sommige andere bladen. Ons blad is genoeg bekend en heeren adver- teerders kennen uit ondervinding de resultaten. Grooten Sohouwburg te Gent. Zoudag 6 Maart a. s., te 2Gala- dagvoorstellingopvoering van Madame Butterfly, Japansche tragedie in 3 bedrijveu van lllicia Giacosa. Bewerkt in het Fransch door Paul Ferrier, muziek van G. Puccini. Groote Koninklijlie Circus O. Carr^. Gedurende de foore schitterende voorstellingen. 300 personen 100 paarden. Prachtige balletten en pantomiemen. Zondag 6 Maart a. s., om 3 ure, eerste dagvoor- stelliug optreden o. m. van de //Dame Blanche" te paard, door Mej. E. Renzhet paard ,/Walzeitraum", door den heer Alb. Carre bereden de Dbessums, eenig in hun soort groot ballet, clowns enz. Hulst, 28 Febr. 1910. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 3 4 5 6 7 Maart 5.57 6.38 7.35 8.56 10.33 11.50 0.18 6.16 7.4 8.11 9.46 11.15 12A3 Onzen hartelijken ilauk voor de w—mr vele blijken van belangstelling op onzen 50jarigen huwelijksdag ontvangen. A. BLIEK en Echtgenoote. Ter Neuzen (Driewegen), 1-3 '10. Miildenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,50, Rogge 7- Wintergerst f 7,75, Zomergerst 7,—Haver 6,75, Erwten 14 75 Witte boonen f 12,75, Bruine boonen J 1-, Duiv'enboonen /10.75, Paardenboonen f 9,—, Boekweit Lijnzaad f Koolzaad J AardappeU 2,7o. Boler per kilo f 1,35. Eieren per 26 stuks 0,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd -7 sinks Rund\ee, varkens en waarvan verkocht 14 atnkv rundvee en 10 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2