PrijskampophetBiljart, RHEUMATIEK 393® Staatsloterij. PRIKKELDRAAD, Vreeselijke Rheumatiek Lijkdienaar. Openhare Verkooping VERKOOPING Advertentien. Niervergiften Theatre Minard te Gent. Nieuw Circus van Gent. Nederlandsch Tooneel te Gent. door den Kloosterbalsem genezen. Handelsberichten. op Zondag- 27 Februari, GRATIS f 2.50 COUPON Eene partij HUiSRAAD, Waterkeering van het Calamiteuze Waterschap Walsoorden. Het eerste Boeddhistenklooster in Europa. Het Italiaansche tijdschrift Coenobinm, dat te Lugano verschijnt, deelt mede dat de Boeddhis- tische monnik Bhikkoe van plan is het eerste Boeddhistenklooster in Europa te stichten. Het klooster zal komen te staan op een lief plekje in het bosch bij Paz in het gebergte van Novaggio. Acht monniken zijn reeds be- stemd om het klooster te betrekken, onder wie een Hollander. De Boeddhisten schijnen er op te rekenen spoedig meer aanhangers te zullen viuden. Een architect te Breslau moet reeds het ontwerp van het klooster in gereedheid hebben. Engeland wordt de moeder, die haar pasgeboren kind vermoordt, ter dood veroordeeld, maar het vonnis wordt steeds gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. Na eenigen tijd kunnen zij dan in een verbeterhuis wor'den geplaatst en ten slotte gaan zij geheel vrij nit. Zoo is 't gegaan met Daisy Lord, een 21jarige ongehuwde moeder, die haar kind om 't ieven had gebracht. Het publiek was zeer met haar lot begaan en heeft aanhoudend bij den minister van binnenlandsche zaken voor haai gepleitook bij de koniugin. Het gevolg is geweest dat zij, na anderhalf jaar in de ge- vangenis te hebben gezeten, nu ontslagen is onder voorwaarde, dat zij in een tehuis wordt opgenomen. Gedraagt zij zich goed dan volgt na eenigen tijd algeheele vrijheid. Op de rivier Susquehanna, die door den Amerikaanschen staat Maryland vloeit, dreven groote ijsschotsen af, die nabij de stad Port- Deposit een dijk deden doorbreken, zoodat de rivier deze geheele stad overstroomde, Tal van iuwoners kwamen om, alle audere vluchtten naar de naburige heuvelen. Steeds meer ijsschotsen dreven aan, die zich ten slotte in de overstroomde stad vastzetten en toen het daarop weder begon te vriezen werd de geheele stad door een ijs- vlakte bedekt. Men vreest dat zij, wanneer de d°oi weder intreedt geheel verwoest zal worden. De zoon van een herbergier te Lorch- bausen had een lootje in de loterij van de Dusseldorpsche tentoonstelling voor christelijke kunst eenigen tijd na de trekking verscheurd, omdat hp dacht dat er niets op gevallen zou zjjn en niet de moeite genomen had, de trekkings- lijsteu te zien. Pas eenige dagen geleden las hp in een krant, dat op zijn numtner de hoofd- prijsL een voorwerp ter waarde van 30,000 mk. of 25,000 mk. in contanten, gevallen was, waar- voor de gelukkige winner zich niet aangemeld had. De prjjs kon niet meer uitbetaald wor- den, daar bij het lot niet meer bezat, en ook de termijn voor het afhalen van den prjjs ver- streken was. Een Amerikaansche roman. In 1890 had een veekoopman in Texas met name Williams gevochten met een ander, die Carter heette. Williams stak Carter een tnes in het lijf en wierp hem in de Pecos-rivier. Een paar weken later werd een half vergaan lijk uit de rivier gehaald, waarin men Carter herkende. Williams we?j* *ot veertig jaar gevangenisstraf veroordeeld. Maar het lijk was niet dat van Carter. Hij werd bewusteloos uit het water gered en her- stelde in het hospitaal van El Paso. Vandaar egaf hij zich naar Middel-Amerika, vanwaar hij tien jaar geleden als een rjjk man terugkeerde. Hij vestigde zich te Seattle. Onlangs las hij toevallig van wreedheden in gevangenissen van lexas, en van een Williams, die daarover ge- tuigenis aflegde. Hij onderzocht de zaak^en kwam te weten, dat Williams nu twintig jaar gevangen zat als moordenaar van hem die leefde. illiams is nu op vrije voeten, een grijsaard ofschoon nog maar 53 jaar oud. Carter' heeft gezorgd, dat hij voor zijn verdere leven ge- borgen is. Woensdagavond omstreeks acht uur hiel- den zich twee personen op verdachte wijze in de buurt op van het kantoor der firma S. en Co. O.Z. Voorburgwal te Amsterdam. Een portier van het naastgelegen perceel vertrouwde deze mannen niet en voor het raam zittende, sloeg hij hen gade. N"a eenige oogenblikken werd door den portier waargenomen, dat met bebulp van valsche sleutels getracht werd de deur van het bovengenoemd perceel te openen. De portier waarschuwde de politie, waarna eenige rechercheurs de mannen op heeterdaad arresteerden. Deze beide inbrekers, de 21jario-e M. en de 23jarige T. zijn bekenden van de justitie. Zij hadden een groot aantal loopers en vele inbrekerswerktuigen bij zich. te doen uitkomen. Ze bekende het geheele verhaal van den man met de zuurtjes en het plegen van slechte handelingen verzonnen te hebben Ze had met haar broertje gevochten en was bang geworden naar huis te gaan, waar ze door haar ouders zou gestraft worden INGEZONDEN ST U KEEN. Mijnheer de Eedacteur Met verwondering nam ik kennis van het verslag der landbouwvergadering op den 16en dezer te Ter Neuzen, waarin door den heer I. Dekker van Axel is gezegd, dat de werk- loosheid in het landbouwvak niet veel te beduiden heeft. Ik wil hopen, dat de Regeering beter ingelicht wordt dan de bezoekers van genoemde vergadering, want anders ziet het er treurig uit. Is de beer Dekker dan een vreemdeling in Jeruzalem Heeft hij niet eens nagedacht over de vraag, hoe het komt, dat het uitdragen der koleu voor de vereeniging te Driewe°en wordt uitbesteed a 16 cent per 1000 Kg. Zou iemand dat voor zulk een lagen prijs willen doen, als er ander werk te krijgen was Ge- tuigt ook uiet de aanbesteding van het leggen van een grindwegje onder Zaamslag a 9 cent per Meter van slapte in het werk Weet de heer Dekker niet, dat er dezen winter vele vaders van gezinnen, die anders bij den boer werken, nu ledig loopen Zij willen wel werken, zij doen alle moeite om werk te vinden, zoeken het zelfs in het Land van Cadzand (een man reed er tweemaal tevergeefs heen met een vlegel op de fiets), maar alles zonder resultaat. Laat de heer Dekker rondweg bekennen, dat er dezen winter in het Landbouwbedrijf voor vele gezinnen geen werk te vinden is 'en laat hij meewerken om dat te brengen ter kennis van de hoogere Regeeripg dan zal hij een nuttig werk doen. 6 Hopende door deze regelen, Mijnheer de Kedacteur, de aandacht te vestigen op den droevigen toestand van menig arbeidersgezin te platten lande, blijf ik dankzeggend Uw ge- trouwe lezer. Een werkwilligen werkman, X. ontrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. De nieren zijn de belangrijkste organeu van het lichaam, omdat zij het bloed filtreeren. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzuiverheden uit het lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheele lichaam ziek, omdat het bloed de onzuiverheden op zijn weg door het lichaam mededraagt en ziekte in plaats van ge zondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijn, rheumatiek, schelehoofd- pijn, waterzucht, onfsteking van de blaas, hevige lendenpjjn bij het bukken, siapeloosheid, enz. worden veroorzaakt door de onzuiverheden in het bloed, die de nieren eruit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frisch, rein en zuiver zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de nieren en verwijderen de ziekte-verwekkende stoffen. Zij genezen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen. Wjj waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke- Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f E75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Grooten Sohouwburg te Gent, Zondag 27 Februari a.s., te 21ji uur, dag- voorstelJins aan verminderde prijzen opvoering van Paillassedrama lyrique in 2 bedi-jivei" van Leoncavallo, gevolgd door Pa Ponpee, operette in 4 bedrijven, van Mauriche Ordon- neau, muziek van Edmond Audran. Directie EUGENE DURAY. Op Zondag 27 Februari, te 21/2 ure, dag voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van „La petite cliocolatiere"comedie in 4 bedrijven van Paul Gavault. De aanranding was verzonnen Het ljarig meisje, dat op den Maasdijk onder 's Gravenzande om hulp roepend werd aangetroffen en door een der ingezetenen den heer reugdenhil naar het gemeentehuis is ge- voerd, nadat het kind verteld had, dat ze door een man van de school was afgehaald en op den dijk was aangflrand met slechte bedoelingen, blijkt een zeer ondeugend kind te zijn. Na herhaaldelijk door de politie te Hoek van Holland te zijn ondervraagd, gelukte het den rjjksveldwachter Neyse haar voor de waarheid Groote Koninklijke Circus O. Carre, Gedurende de foore schitterende voorstelliugen. 300 personen 100 paarden. Prachtige balletten en pantomiemen. Zondag 6 Maart a. s., om 3 ure, eerste dagvoor- steiling optreden o. m. van de ,/Dame Blanche" te paard, door Mej. E. Renzhet paard ,/Walzerstraum", door den heer Alb. Carre bereden de Ubessums, eenig in hun soort groot ballet, clowns enz. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 27 Februari a. s. te 2J/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van l)e dear staat opennieuw blijspel in drie bedrijven van Blumenthal en Kadelburg. A ertaling van A. Van den Heuvelvoorafgegaan door Haar vevledea, schets in een bedrijf door Mevr. Verschuur. Mej. G. Schuilenburg, inwonende als huishoudster bij den heer J. van Ingen, Hien, gemeente Doodewaard, verklaart ons dat zij gedurende een klein jaar aan on- duldbare rheumatiek in de beenen heeft geleden. //De pijn die ik uitstond was vreeselijk", zeide mej. Schuilenburg ons. z/Het trok mij van de heup tot de knie en zelfs onder mijn voeten kon ik de pijn voelen. Ik lag soms uren op twee stoelen met mijn beenen uitgestrekt en dan dacht ik dikwijls dat mijn beenen zouden bre- ken, zoo'n gevoel had ik. Ik kon mij zeer moeilijk bewegen en eens gebeurde het dat ik door de pijn geen stap ver- der kon doen. Alle mogelijke middelen heb ik aangewend, doch niets hielp. Door het gebruik van den KLOOSTLRBAL- SEM, dien ik kocht bij mej. de wed. M. van Kraaikamp te Hien, ben ik vol- komen genezen en voel heelemaal geen pijn meer. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is steeds onschadelijk. Rheuma tiek, Rheumatische zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, stramheid in de lede- maten, spit in den rug, spierverrekkin- gen en alle dergelijke ziekten worden er onvoorwaardelijk door genezen. Ook alle huidziekten wijken als bij tooverslag voor dezen kostelijken balsem. Prjjs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depothouders. Antwerpen, 24 Februari. Chilisalpeter kalm loco fr. 21.40, Febr. fr. 21.40, Maart fr. 21,70, April fr. 21,70, Mei fr. 21,40, Febr./Maart 1911 fr. 21,90. Onzen welgeineemleu dank voor de vele blijken van belangsteiling, op den 24 dezer ondervonden. P. A. AUDENAERD en Echtgenoote. Onzen hartelijken dank aan alle inschrijvers voor de ingezamelde giften, beloopende f 780.171/2, ten behoeve van de weduwe C. M. JaicsenWisse met haar gezin. Namens de geheele commissie, A. MOGGRE, Voorzitter. Ondergeteekende maakt bij deze aan het geachte publiek bekend, dat hij van af heden ophoudt met het inkla^en wan goederen, Hartelijk dank zeggende voor het zoo ruimschoots genoten vertrouwen. J. BUURMAN. Ter Neuzen, 11 Februari 1910. Verwijzende naar bovenstaande advertentie heb ik de eer het geachte publiek bekend te maken dat ik mij van af heden zal belasten met het inSclaren en verzenden van goederen. Alle verzendingen zullen ten spoedigste door mij uitgevoerd worden. Aanbevelend, B. N. v. DUKE, Expediteur, Donze-Visserstraat 101. Ter Neuzen, 11 Februari 1910. Ondergeteekende beveelt zich min- zaam aan als A. OE HIODER, te Hoek. 11 Februari 1910. des namiddags om 4 uur, bij FL. DE BARKER—ACKE, Nieuwediep- straat 112, Ter Neuzen. Elkeen die lijdende is aan ontvangt gratis en franco ter beproeving een paar Wonder-Voetpleisters van f2.50 en een prachtig nieuw boek, in twee kleuren gedrukt, rheumatiek behandelend. Naam Adres Slechts £6n gratis paar aan £6n adres^JI Wanneer U aan rheumatiek lijdt, knip dan dezen gratis coupon, ter waarde van 2.50, uit en zend dezen naar ons met Uw naam en adres duidelijk geschreven op de stippellijnen. U zult per keerende post, om te probeeren, gratis een paar van de beroemde Wonder-Voet- pleisters (van f 2.50), de groote genezing voor rheumatiek, ontvahgen. Zij genezen de ergste gevallen van elke rheu- matieksoort, chronisehezoo- wel als acute,'onverschillig hoe erg het geval is. Zij genezen gevallen van 30 en 40 jaren oud en nadat doctoren, baden en medieijnen zelfs gefaald hebben te genezen. Zendt ons heden den coupon. Wanneer de pleisters in Uw bezit zijn, probeer ze dan en indien U tevreden zijt met het resultaat, dan kunt U ons de 2.50 zenden. Indien U geen baat hebt gevonden, rekenen wij op Uw eere- woord en de pleisters kosten U absoluut niets. Is het niet de moeite waard om ze op die conditie te probeeren? Ons vertrouwen is zoo sterk, dat wij zeker weten dat zij U zullen genezen. Knip daarom den coupon uit en zend hem nog heden aan de MAGIC FOOT DRAFT Co., (50) Singel Amsterdam. Zend geen geld of postzegels, doch alleen den coupon ingevuld. Verzoeke tevens te melden of de aanvrage voor een maD of vrouw is. De Collecteur A. IE. J A NSSEJV te Goes maakt bekend dat de loten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 21 Rlaag't. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. ie TER NEUZEN. Notaris Tan der Moer, zal op Dinsdag 8 Maart 5310, ten verzoeke van de erven van de echtelieden PIETER LOOFenCATHE- LIJNTJE DE KRAKER, aan het door deze erflaters bewoond geweest zijnde huis, Nieuwe- diep, Ter Neuzen, in het oj>enbaar verkoopen U. des voormiddags te 10 uur 1 grijs Paard (ruin), 1 vos Paard (ruin), 1 bruin Paard (ruin), 1 vos Paard (merrie), 1 zwart Paard (merrie), 5 Melkkoeien, 2 Runderen, 3 Yarkens, 2 Wagens, 4 Karren, 1 Mallejan, 1 Ploeg, 1 Snijmolen, 1 Peen- molen, 1 Bascule met gewichten, Rieken, Vorken,3choppen, Paardentuig, Aanschijnen en Zwingen, Karngereedschap, Hooi, Mest en zoo voorts. b. des namiddags te 1 uur als voornamelijk Bureau, Kabinet, Kastjes, Kachels, Stoelen, Klok, Spiegels, Tafels, Lampen, Kisten, Vaten, Trog, For- nuis, Pluimen- en Kapokkenbedden met toebehooren, Dekens, Ledikanten met Res- sorts, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, en zoo voorts. Koopen tot en met 5,— contant. Betaaldag 1 Mei. van een party groot ongeveer 20,000 M., komende van boven- genoemde waterkeering, in rollen elk van 200 M. Inschrijvingen met opgaaf van prijs per rol en het benoodigde aantal rollen of in massa, vdor den 12 Maart eerstkomende, te zenden aan den Voorzitter der waterkeering voornoemd. Hontenisse, 25 Februari 1910. Het Bestuur der Waterkeering, P. S. VAN JOLE, Voorzitter. K. J. A. G. Baron COLLOT d'ESCURY, Secretaris-Ontvanger.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6