Ter Neuzensche Courant. - Zaterdag 26 Februari 1910. 50e Jaargang T"vraiBDa bl-A-id. Stayrfe. Gemeogde berichtefr. No. 5423. BinnenSand. FETJILLETON. Predikbeurten. He-, srs .1 s T<:;i4pomieliing waop Sluisstf Sijt. 66) Zondag 27 Fsljr'aair'a IESC3. Aerschillende afdeelingen der dezen zomer te Scheveningeu te houden tentoonstelling beginnen langzamerhand vorm aan to nemen. Voor de afdeeling der moderne huisvlijtschool, waarvan mej. Peke!baring te Utrecht secretaresse is, wordt inzouderheid Veel moeite gedaan. Da afieeling uit kolonien en buitenland be- looft mede in alien deele ter opluistering te strekken. Voor Zweden is hulp toegezegd, en voor Noorwegen is eene mooie collectie aan- wezig Tyrol, Beieren en verschillende streken van Duitsokiand, eveneens Bohemen, znllen goed vertegenwourdigd zijn. Denemarken's huisvlijt- vereenigingen laten zich officieel vertegenwoor- digen voor Rusland en Roemenie wordt gezorgd. En ook uit andere landen is veel moois te vef- wachUv V leze irffornatioaale inzending is vrijdom van invoerrechten verkregen. Vooy eene inzending nit de kolonien zoowel Oost als West, beeft. zich eene bijzondere com- missie ggvormd, waarvan de heer Van Es, oud- hoofdingenieur in Indie, thans te Delft, voor- zitter is, terwijlhettentoonstellingsbestnurdaarin door ztjnen secretaris, den heer EL van der Mandere, wordt vertegenwoordigd. TER NEUZEN, 25 Februari 1910. Gistereri werd alhier in het Hotel de Com merce" door notaris Van der Moer, voor de erfgenamen van wijlen de echtelieden Pieter Loot en Oathelijutje de K raker, in het openbaar verkoeht 1. Eenwoonhuis met schuur en verderen opstal en het' recht van erfpacht op den grond aan het Nieuwediep bij de Vlooswijkstraat, groot 5 aren. Kooper werd de heer W. Loof Jr. te Ter Neuzen voor 4200. 2. Een woonhuis en toebehooren en het recht van erfpacht op den grond aan het Nieuwediep, groot 38 centiaren. Kooper werd de heer C. Pladdet te Ter N'enzen voor f 460. 3. Een woonhuis met toebehooren en het recht van erfpacht op den grond aan den weg achter aan den vroegeren Pelmolen, groot 62 c.a. Kooper werd de heer M. 't Gilde Chrz. te Tor N-euzen voor f 650. 4. Een woonhuis met toebehooren en erf in de buurt Java, groot 71 c.a. Kooper werd de heer Joz. Pladdet te TerNeuzen voor 725. 5. Een woonhuis met toebehooren en erf aan het Schoolplein, groot 62 c.a. Kooper werd de heer M. van Kerkvoort, sluis- knecht te Ter Neuzen, voor f 1190. 6. Een woonhuis met toebehooren en erf aan de Blokken, groot 66 c.a, Kooper werd de heer Joz. Pladdet, voornoemd, voor 1200. Gisterenavond werd alhier bij de familie bericht ontvangen dat het schip bevaren door de Gebr. Lauret, varende met steen van Boom naar Selzaete, door een sleepboot op de Schelde met mast en tuig overboord was aangetroffen en te Bath binnengesleept. Een particulier alhier ontving een bericht dat het schip door de sleepboot Jupiter" met een sleep achter zich, in ontredderden toestand nabij Bath was- aangetroften. Nadat de door de //Jupiter" gesleepte schepen ten anker waren gekomen, ging de stuurman van de //.Tupiter" op het vaartuig der Gebr. Lauret over, daar er niemand aan boord was en werd z/Vergeet, dat ik de echtgenoot van die vrouw ben," zei de prins. //De gerechtigheid zal haar loop hebben." z/Maar de doctoren zei de dominee. //Die waren nog niet geheel zeker." ,/Denkt gij niet," vroeg de kolouel, ,/dat wanneer een meisje verteld wordt, dat de kwaal in hare familie is en zij ook voorbeschikt is, zij overspannen wordt en nerveus 't Zou geen wonder geweest zijn, wanneer ze daardoor alleen al gek geworden was »Om Gods wil, stil," stiet de predikant uit. z/Lk was degeen, die het haar vertelde." //Gij hebt het haar ongetwijfeld met de beste motieven gezegd," zei de kolonel. z/Maar waai-toe al dat gepraat. Ik begrijp het niet," zei de dominee. //Ik tast in het duister. Wat heeft de anue Eleonora op haar geweten De prins hield hem Eleonora's portret voor. z/Eleonora," kreet de predikant. //Violet," zei de kolonel. //Violet? Wat bedoelt u dit naar Bath gesleept. Men meende toen in de verte een roeiboot te zien met 2 personen in. Daar omtrent het lot der opvarenden niets werd vernomen, verkeerde de familie alhier in groote ougerustheid. Op een door ons ingestelde informatie ont- vingen wij bericht dat de 2 gebroeders hed^n morgen aan boord Waren. Meerdere brjzonder- heden vernamen wij niet. Binnen weinige weken zal de aanbesteding plaats hebben voor het in rich ten van toestellen der electiische verlicbting op het Belgische ge- deelte van het kanaal Gent—Ter Neuzen. V olgens mededeeling van den Inspecteur van het Loodswezen worden l Maart a.s. de 2 witte vaste geleidelichten van den Noorddijk- polder gebluscht en op dezelfde plaats 2 nieuwe gelijksoorcige lichten ontstoken a. het voorste, lage licht, 4,7 M. boveu hoogwater, op ongeveer5lu 22',9 N.b. en 0° 51',0 W.l. (4° 2',1 0.1. van Greenwich), is zichtbaar in \T 270°O. tot in N 340°O. (70°) met een vi-> xt'>. kten sector van 36", zjjnde 18" beO. en beW. de iijn der lichten (N 306°O) lichtopstand (4,7 M.)vierkante stoel waarop een roodbruin, vierkant lichthuis b. het achterste, hooge licht, 10,1 M. boven hoogwater, is zichtbaar in N 20"O. doorNoord, Vest en Zuid tot in N 110°O. (270°) met een versterkten sector gelijk aan dien van het lage licht; lichtopstand (9,4 M.) roodbruine, vier kante, opengewerkte opstand, waarop een gelijk- gekleurd roud lichthuis. AxeL Dinsdagavpnd gaf de rederijkers- kamer //De Herleying" alhier bij dhr. Blansaart een uitvoering. Het lokaal was goed bezet, en de stukjes liepen uitstekend van stapel. Op- gevoerd werden het drama (in dichtmaat) z/Jean Marie", het blijspel //Een koddige rois- vatting" en een vijftal voordrachten. Pianospel begeleid met vioolspel van dhr. Goudstikker gaf voor muziekliefhebbers een aangename atwisseling. Zaamsiag, 24 Febr. In den nacht van Woensdag op Douderdag 1.1. is den landbouwer A. Dees een praehtige vrouwelijke zwaan ont- stolen. Uit de bioedsporen bij den waterput waarin het dier zich bevond, bleek, dat het beest al- daar is ter dood gebracht. Het ondei zoek door de politie ingesteld bracht aan het licht dat hier geen honden in het spel zip, zooals door sommigen werd beweerd, raaar er wel degelijk (fiefs till heeft plaats gehad, wat door voetsporea bewezen wordt. Door een jager die dezer dagen in het jaehtveld etui kijkje nam, werden niet minder dan 12 volwassen hazen dood aangetroffen ter- wi.jl een drietal kleintjes in hun nestje eveneens dood werden gevonden. Sommigen schrijven deze sterfte toe aan de langdurige regens. Philippine. In de raads vergadering van 24 Febr. is na de voorlezing en goedkeuring der notulen van de von'ge vergadering een schrijven van den inspecteur der posterijen voorgelezen, dat het telephoonkantoor voortaan voor het publiek opeugesteld zal zijn van s morgens 8 tot's avonds 71/2 uur, een schrijven van Gedep. Staten, dat het salaris van burpe meester en secretaris door den raad kan ge bracht worden op 525. Verder een schrijven van datzelfde college, omtrent het politiereglement op de haven. Beide werden voor kennisgevingaangenomeu. ■Art. 6 van dat reglement luidtHet is verboden andere goederen te lossen en te laden dan mosselen aan den Zuid- en Westkant der haven. Hierbij is nu een tweede lid toege- z/Zeg het hem," zei de prins. z/Dit is de pbotograpbie van mijn pupil Violet 1 borne," begou de kolonel, //het eenige kind van mijn liefsten vrieud Ronald Thorne en zijne vrouw, wier naam voor haar huwelijk Violet Sorosis was. Ik zag haar als meisje van vier jaar. Ik zag haar 't laatst, toen zij aan de zorgen van Richard Sororis was toe- vertrouwd, den dag voordat ik weer naar Indie vertrok." z/Ge zaagt haar toen, Eleonora z/lk heb haar sedert meermalen gezien. En nu vertelt de prins mij, dat zij leeft." z/Het origineel van deze photo leeft, ja. Eleonora heeft een merk op een barer polsen. E11 Eleonora Sorosishebt ge nooit van haar gehoord //Die bestaat niet" zei de kolonel. //Richard Porosis had slechts een zuster, Violet, en geen andere bloedverwanten, Eleonora Sorosis, het meisje dat uw vrouw tot zich nam, was Violet Thorne." //En de geschiedenis, die men mij vertelde van haar vaders mesalliance Zij gaven het kind aan mijne vrouw ter verzorgiug z/Dat moet alles gelogen zijn". //En hoe wisten ze, dat ik haar meenam. En dat ze bij Margaretha was z/lk weet het niet. Men moet haar reeds toen slecht gezind zijn geweest. Denk slechts voegd n.l. De raad zal bevoegd zijn het ver- bod aan den Zuidkant bij eventueele gevallen tjjdelijk op te heffen. S:ts van Gent, 24 Febr. Bij de heden ge- houden stemming voor een lid van den ge- meenteraad hadden van de 230 kiezers 218 bun stem uitgebracht, waarbij 5 van onwaarde. Hiervan verkregen de heer E. Buijsse 140 en de heer D. van den Bei'g 73 stemmen, zoodat de heer E. Buijsse gekozen werd. Westdorpe, De muziekvereeniging //Eikels worden boomen" hield ten huize van Aug. Puijlaert hare jaarlijksclie algemeene vergadering die deze keer bijzonder druk bezocht was. De reden daar van zal zeker wel gelegen hebben in de bekende «zaalkwestie." Wat er oofc van zij, op ondubbelzinnige wijze is ge- blcken dat de muziekvereeniging zich tijdens haar bijna dertigjarig bestaan bij de ingezetenen heeft bemind gefnaakt en datieder Westdorpenaar c/'ji ievviuiig ueiang stelt in alles, wat de ver- C-aniging betreft. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de dntvangsten in het afgeloopen jaar 343,616 en de uitgaven 263,91 bedroegen zoodat er een goed slot is van f 80,606. Verder werd het geheele bestuur herkozen en het salaris van den directeur op 100,gebracht. j De mededeeling, dat er goede kans op eene meuwe zaal bestaat en dat de onderhandelingen djenaangaande goed vlotten, werd met a'gemeeiie idstemming begroet. Ook bestaat het plan bij de gemeente -eene jaarlijksche subsidie aan te vragen. Vaderhand hebben wij nog vernomen dat //Eikels worden Boomen" haar intrek zal nemen bij Aug. Puijlaert en dat de inwijding der nienwe zaal gepaard zal gaan met het houdeu van een festival. Koewacht. Naar wij uit goede bron ver- nemen zal er van het verbouwen der kerk op Belgisch grondgebied vooreerst niet veel komen en zal de toestand voorloopig blijven, zooals die op het oogenblik is. In den vlashandel begint toch eenige ver- betering te komen, de prijzen zijn vastdoch de vraag is, vooral naar mindere soorten niet groot. We hebben eens inlichtingen genomen, waarom er van Belgische zij de zoo weinig vraag is naar Nederlandsch vlas. Nu is het gewoon- lijk niet gemakkelijk de redeneu op te geven, waarom een artikel nu eens meer gewild dan n -nder gevraagd is. Toch meende onze zegsman dat de groote invoer van Russische en Fransche vlassen de eenige oorzaakwas. De Belgische mark- ten worden, als het ware, overvoerd door vreemde vlassen, waaronder vele van minder- waardige kwaliteit. Zoo zond Rusland in de maand December 11. ruim 16 millioen Kg. vlas naar Belgie en in de eerste maand van dit jaar 12 mill. Kg. Bovendien zond Frankrijk in December ruim 2,5 mill, en in Januari 2,3 mill. Kg. Door dezen grooten aanvoer waren de Belgische fabrieken steeds ruim voorzien van vlas en behoefde men in Nederland weinig vlas te koopen. Alleen vlas van uitstekende kwali- teit bleef steeds gezocht. Daardoor was, vol- gens opgave van het Belgisch ministerie van financien, onze invoer van vlas in Belgie in de maand December slechts 288,535 Kg. en in Januari 1910 663,488 Kg. RoschkapeHe, 24 Februari. Bij de heden middag gehouden aanbesteding van den verbonw der school met onderwijzerswoning was inge- schreven als volgtG. Stoffels en J. v. d. Velde, Zaamsiag, f 11786; P. F. Dnerinck, Graauw, 11600; W.' Callq en D. Galle, Zaamsiag, j 11386; C. Wisse en P. Leusen, Zaamsiag, 11280; .P. Duivensteijn, Zaamsiag en A. aan de vrouw, de schaduw, waarvoor uw vrouw u waarschuwt in haar brief". z/En bet meisje dat stierf de gefungeerde Violet Thorne „Ik weet niet waar zij vandaan kwam, noch wie zij was. Alles wat wij weten is, dat Violet Thorne leeft, niet krankzinnig is en al dien tijd onthouden is van de erfenis, die haar toekwam". z/iiet fortuin," murmelde Johan Tempest. z/Dat was ik vergeten. Ja, dat is niv het hare". z/Het zal haar gegeven worden," zei de prins, die de laatste vijf minuten sprakeloos had ge- luisterd. //Maar nu nog het ergste. Ze is weg. We moeten haar zoeken. Er is geen moment te verliezen. Ik vrees het ergste. Reeds vroeger zou zij de dupe geworden zijn van een boos opzet te mijnen huize. Herinner u de geschiedenis met het gas slechts Juf- frouw Polly heeft mij dit briefje gegeven zij vond het bij haar thuiskomst. De prins overhandigde het briefje aan den predikant. Hij werd doodsbleek. z/Dat hebben ze gedurfd", prevelde hij. z/De hand is kunstig verdraaid", zei de prins. z/Toch geloof' ik haar te kennen. 't Moet de band van mijn echtgenoote zijn. E11 nu hebben wij u op de hoogte gebracht van alles en vragen wij uwe hulp. Wilt gij voor het oogenblik Lambert, Boschkapelle, f 10526 J. B. Ver straten, Tilburg, 10315 J. Schopman, Hulst 10090 B. Reuling, Hulst, 10075 A. v. d. Walle, Hulst, 10050J. Boeijkens, Lams- waarde, f 10000P. Wisse en J. Kaijser, Zaamsiag, 9950 Jos. Bleijenberg, St. Jan- steen, 9850 L. J. Colsen, Ter Hole, 9706 P. F. Voet, Kloosterzande, 9576. llervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Da A. Timmerman. Sluiskil. 's Avonds 6 uDs. Raams van Hoek. Axe). 9J u. en 2 u., Ds. J. 8. T. Hugenholtz. Zaamsiag. 9 u., Ds. G. van Dis en 2 0, Ds. G. van Dis, H. Doop. Hoek. 9 u. er u., Ds. E. Raams Jr. Sas van Gent. 9J- u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u„ Ds. De Boer. Gereformeerde Kertcen. Ter Neuzen. 9 11., Bevestiging van Ds. J. F. van Hulsteijn door Ds. R. Hamming van Zaamsiag en 2 u., Ds. J F. van Hulsteijn, Iatrede. Axel A. 9 n. en 2 n., Da. Mulder van Zuid-Laren. u SS. 9 11en 2 n., Ds. Lammertsma. Zaamsiag9 n., Ds. M. Uijtenhoudt en 2 u., leeskerk. u i*. 9 u, leeskerk en 2 u., Ds. M. Uijtenboudt. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i uleeskerk. Oud-Gerefomneerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „JEben-lIaezer" (Kerklioflaan). Ter Neuzen., 5J udhr. J. J. Kense. Donderdagavond 8 u, Evangelisatie in de consistoriekamer achter de Pastorie. Lokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gerefoinneerde gemeente. Axel. 9 u„ 2 u. en u Ds. A. Janse van Ter Neuzen. In verband met de arrestatie van L. A. S., assuradeur to Vlissingen meldt de Midd. Ct. nog het volgende. S. was agent van een bookmakersfirma te Louden, welke te Vlissingen een kassiersfirma beeft aangesteld. Aan den directeur derEngelsche firma was ter oore gekoinen dat haar toebe- hoo'enAe jiostal-orders „yerzilve-rd Aterdevi bij een andere dan de door haar aangesielde kassiers firma. Een onderzoek werd ingesteld waaruit bleek dat reeds meermalen door IS. of zijn bediendett postal-orders aan laatstbedoelde firma waren aangeboden. Maandagmorgen kwam S. weer met een pakje orders, waaronder enkele waaruit de naraeu door radeering weggemaakt waren. De firma weigerde ze aan te nemen en waar- schuwde de politie, die een uur daarna S. op het bureau in verhoor nam. Op bet kantoor van den verdachte werden een zestigtal postal- orders in beslag genomen, waaronder een aantal tot een prop bije'en gedaan en half verbrand, daar zij in het vuur gegooid waren. De sluismeester H. Bakker van Wildervank is gisteren te Muntendam met beide beenen onder de tram geraakt. Een been is gedeeltelijk verbrijzeld. De visscher J. Buurmeester te Hellevoet- slnis heeft Dinsdag in het Voorusche kanaal met den hengel een baars van zeldzame grootte gevangen. De visch was 55 c. M. lang en woog ruim vier pond. thuis blijven, dominee Tempest Ik zal spoedig terug zijn. Ik ga zien of mijn vrouw thuis is en ik zal trachten haar vader te vinden. Kolonel Browne zal naar Scotland Yard gaau en de hulp van de lcnapste detectives inroepen, ingeval het noodig mocht zijn Eleonora op te sporen, wanneer zij aan het opgegeven adres niet meer is." De beide heeren gir.gen samen heen en Johan Tempest zette zich neer, om Frank Jerningham te schrijven. Hij verzocht hem terstond te komen. Toen de jonge man kwam, vertelde hij hem alles. „Vert.rouwt gij den prins" vroeg Frank Jer ningham. //Zijt gij er zeker van, dat hij ook niet in het complot is Johan Tempest sehudde het hoofd. r Daar ben ik zeker van." //O, Johan denk eens," zei Frank vol afschuw. z/Ze heeft ons toen verteld, dat de arme Violet vermoord is geworden ffJa, toen ter tijd dachteD we, dat ze niet toerekenbaar was." //O, welk een ontzettende vergissing hebben wij gemaakt, Johan. Eea rnooi gedeelte van ons ieven is voorbij gegaan, en we zijn blind geweest voor de verschrikkelijkste misdaden, die er gepleegd zijn." (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 5