H.H. Paordenfokkers H. H. Paardenfokkers. Ijiemengde berichteu. Zwak, ellendig en altijd vermoeid. Advertentien. BURGESLliKfc STAND. LOUIS STALLAERT, Hontenisse. HULP DR1NGEN0 N00DIG. sluis kunnen geschut worden. Verder worden door de sluis gescbut binneiischepen wier af- metingen bet schutten door de midden- en Oostsluis niet toelaten. De maximum afmetingen voor het bevaren van de nieuwe sluis en bet boofdkanaal tot Sluiskil zijn lengte 140 M. breedte 17 M. diepgang 8 M. V anaf Sluiskil tot de Belgische grens lengte 120 M. breedte 14,63 M. diepgang 6,50 M. De ingang van de nieuwe buitenbaven zal des nachts worden aangeduid door een rondschijnend groen licht op elk der koppen van de haven- dammen en de asrichting van de invaart der haven zal worden aangegeven door twee witte geleidelichten geplaatst op het plateau bewesten de nieuwe sluis aan het zuideinde der haven. Naar wij vernemen is in de hedennamiddag alhier gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Her v. kerk besloten tot verandering van de inwendige inricbting der kerk volgens plan B, n.l. verplaatsing van den kansei meer vooruit, en daarmede in verband de noodige verandering in de zitplaatsen, terwijl het orgel zal verplaatst worden en opgesteld waar nu de preekstoel staat. Enkele leden waren voor verandering volgens een reeds vroeger medegedeeld plan (A), waarbij de preekstoel naar den zijkant zou ver plaatst zijn, terwijl een derde plan, beoogende eene algeheele verandering in de zitplaatsen wegens de hooge kosten buiten bespreking bleef. Nog werd besloten het kerkgebouw en de zitplaatsen te laten sehilderen. Er is nog geen groote tijdsruimte verloopen sedert melding gemaakt werd van het hon- derdste particuliere perceel, waaraan de aan- sluiting bij de electrische centrale was voltooid en beden kan dit, naar wij vernemen, gemeld worden van het 200ste, nl. de woning van den heer 0. Hamerlinck. Bij deze gelegenbeid woei van de centrale de driekleur, terwijl hedenavond van de cen trale in electrische lampjes het getal 200 zal schitteren. Heden werd alhier door den bouwkundige J. fecbeele, in het Hotel de A rend" namens zijn principaal aanbesteed het maken van eenige veranderingen aan het woonhuis staande aan den Schuttershofweg alhier, plaatselijkkenbaarno.il. Voor het eerste perceel (metselwerk) werd ingescbreven door de heeren Joris Kolijn voor 451, J. M. van der Velden voor 450 en D. de Smidt voor f 445. Voor het tweede perceel (timmerwerk) werd ingeschreven door de heeren 1. P. Casteleijn voor f 543, H. Kaijser voor f 515, P. L. Boogaard voor 4*93 en F. O. Herrebout voor 478. Aan den gisteren in het cafe ,/Het Scheepje" gehouden biljartwedstrijd namen 32 personen deel. De prijzen werden gewonnen als volgt: eerste prijs C. 't Gilde van Ter Neuzen en C. de Mette van W estdorpe, tweede prijs A. Schieman van Zaamslag en J. Oostdijk van Ter Neuzen, derde prijs J. Eekman en Th. Acke van Ter Neuzen en vierde prijs F. Romeijnsen en F.J. Dhaeze van Ter Neuzen. Wij ontvingen brochures betreffende de Philips metaaldraadlamp, die voor electrische verlichting eene groote stroombesparing teweeg- brengt, en omtrent de fabrieken te Eindhoven, waar deze .gloeilampen worden geprodueeerd. De vele gebruikers dezer lampen hier ter stede hebben ruimschoots kunnen ondervinden de voordeelen die deze lamp boven de kool- draadlampen biedt. Van welke beteekenis deze industrie is blijkt ook uit eene verhandeling over de fabriek waarin die lampen worden vervaardigd, dat het vorig jaar, ter vervanging van het oude fabrieksgebouw een nieuw is verrezen, waarin thans ruim 2000 personen werk vinden, in 1891 waren er nog slechts 30 personen werkzaam. Gisteren namiddag bevonden zich een tweetal vreemde zeelieden in zeer levendigen toestand op derf openbaren weg, waarom de gemeentepolitie, om verstoring der orde te voorkomen, het dienstig achtte hen in verzekerde bewaring te brengen, wat vrij kalm gescbiedde. Gisteren wilde een wielrijder uit de om- geving aan den Westelijken kanaalarm eens blijken geven van zijn kunnen. Hij reed over de deksteenen van den basaltmuur, met het gevolg dat hij door een verkeerde beweging, of slippen van zijn fiets, in het kanaal tuimelde. Aanstonds waren velen bij de hand om den waaghals uit het natte element te verlossen Hij was echter, als goed zwemmer, niet bang en wilde zich eerst niet laten redden vooidat ook zijn rijwiel door hem gegrepen was. Hij werd echter op den wal getrokken waarna hij later, met een haak, zijn fiets uit het kanaal kon opvisschen en druipnat den thuisreis aanvaarden. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep van J. K., aannemer te Ter Neuzen, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 25 boete wegens de uitvoering van een werk strijdig met de Ter Neuzensche bouwverordening. De 's Hertogenbosscbe Courant verneemt dat het bestuur van </s llertogenbosch' belang" voornemens' is in het einde van Juni eenige vliegdagen te organiseeren. De onderhande- lingen zijn zoover gevorderd, dat de aeronauten het terrein geschikt gevonden hebben. De vliegdagen zulien samenvallen met de muziekfeesten ter gelegenheid van de jaarver- gadering van de //Toonkunstenaarsvereeniging", die ook in Den Bosch zal piaats hebben. De 63jarige weduwe D. M. teWijhe, die aan toevallen leed, is Vrijdag bij het aalscheppen voorover in het water gevallen en verdronken. Bij het spoelen van goed is de 18jarige dienstbode K. Ton te Zandbraak (N.-H.) van de walstoep te water gevallen en verdronken. Vrijdagmiddag heeft een passagier op een boot te Schiedam 3 revolverschoten gelost op een conducteur deze bleef ongedeerd. De dader werd overmand en naar bet politiebureel over- gebracht. De aanleiding tot het schieten zou geweest zijn dat de conducteur den man een „enkele reis" zou hebben gegeven, terwijl hij een ,,retour" zou hebben gevraagd. Reeds vroeger moet er oneenigheid tusschen den schutter en den con ducteur zijn geweest. Door een deurwaarder te Rotterdam werd met toestemming van den president der recht bank in een bovenhuis conservatoir arrest op den inboedel gelegd, en een bewaarder aangesteld. De bewoner weigert- den bewaarder alle voedsel, tot zelfs een glas water, en het is ook niet mogelijk hem van buiten af van het noodige te voorzien. Zelf kan hij er niet op uitgaan, want eenmaal buiten zijnde wordt hij niet meer Sas van Gent. Zaterdagmorgen gebeurde alhier in de glasfabriek een droevig ongeluk met doodelijken afloop. De 15jarige Aug. van Rentergem, wonende te Assenede, wijk /,Staak", werkte reeds een maand of zes in die fabriek, afdeeling slijperij om portret en kleine spiegelglaasjes te slijpen, waarvoor ieder slijper van een machientje ge- bruik maakt, welke in beweging worden ge- bracht door een groote as, welke draait met een snelheid van circa 160 omwentelingen in de minuut en geplaatst is op circa 1/3 meter afstand van den buitenmuur en den grond. Om het nat worden bij zijn werk te voorkomen had Van Rentergem evenals andere slijpers een groote lederen schort voor, welke schort Zater dagmorgen na schafttijd bij het ingangstellen van zijn machientje in aanraking is gekomen met die as, met het noodlottig gevolg dat deze daar omheen draaide. Een poging om de schort nog los te rukken mislukte helaas. In duizeling- wekkende vaart werd de jongeling rondgeslingerd en daarbij telkens tegen den muur en den grond geslagen. Ook kwam hij met de voeten in een raam terecht met zulk een kracht dat een der voeten op het kozijn werd afgeslagen en dit lichaamsdeel buiten de fabriek terecht kwam. Eer men de machine stop kon zetten was de ongelukkige reeds een lijkhij was als het ware geradbraakt. Het lijk werd in de infirmerie der fabriek gebracht en daar door dokter Mabilde van Selzaete onderzocht. Na de schouwing door dokter Temmerrnan is het ljjk Zaterdagiiamiddag gekist en naar het lijkenhuis alhier overgebracht. Koewacbt. Vrijdagnacht hebben de ambte- naren van de vliegende brigade van Moerbeke onder geieide van den brigadier Goetgebuer in de nabijheid dezer gemeente een belaugrijke aanslag gedaau op de veesmokkelaars. Niet minder dan 4 schoone vaarzen ter waarde van 900- gulden werden aangeslagen. De smokke- laars zeiven wisten over de Nederlandsche grens te ontsuappen. Zondagnamiddag werd in de openbare school alhier eene algemeene vergadering ge houden van den R. K. Boerenbond, waarop tevens alle geitenhouders uit deze gemeente waren uitgenoodigd. De heer J. A. Lyppens van Zuiddorpe, secretaris van de vereemging tot bevordering van de geitenfokkerij in Zealand hield eene interessante lezing over de verbete- ring van het geitenras en over geitenfokvereeni- gingen, welke onder de meeste aandacht door de taliijk opgekomen personen werd gevolgd. Ten slotte werd eene afdeeling van de veree- niging van de geitenfokkerij gevormd. Den volgenden Zondag zal weder eene vergadering gehouden worden, waarin het reglement zal worden vastgesteld en het Bestuur gekozen. Middelburg. De heer Mr. J. Adriaanse alhier is met ingang van 1 Mei benoemd tot hoofdredacteur van het //Weekblad voor Deur- waarders". binnen gelaten, en in zulk een geval is bij de wet niet voorzien. rijdagmorgen half zes werd het echtpaar J. van den Brink in het Veen hevig verschrikt wakker door den uitroep ,/Je geld ofjeleven." Terwijl ze zich in bun bed oprichtten, zagen de reeds bejaarde menschen drie inannen voor zich met lange messen gewapend en met on- kenbaar gemaakte gezichten. De brutale gasten hadden de lamp in het vertrek opgestoken en begonnen op aanwijzing van het ontstelde echt paar het kabinet te onderzoeken. Daar de buit, bestaaude uit eenige zilveren voorwerpen, hen niet kon bevredigen, dwongen zij Van den Brink en zijn vrouw het bed te verlaten en ontnamqn hun het geld dat zij in den zak hadden. De vrouw, die even aan hun aandacht was ontsnapt, wist naar buiten te sluipen om de buren te hulp te roepen, wat de onverlaten de vlucht deed netnen. le Lissabon reed Dinsdagavona op vas- tenavond in een optocht een groote door vijf paardeu getrokken praalwagen mede, geheel met witte watten en papier versierd om sneeuw en ijs na te bootsen. Plotseling, tot groote ontzetting der menigte, stond het gevaarte in brand. De d^rtien meisjes, die op den wagen zaten, konden slechts met moeite gered worden aile dertien werden min of meer ernstig gekwetst, daar het vuur in de licht brandbare stoffen met angstwekkende snelheid rond zicli greep. Drie meisjes kregen hevige brandwonden in het aan- gezicht hun boofdhaar verbrandde geheel. Men zegt, dat een jongmeusch, die vergeefs naar de gunst van een der meisjes dong, het vuur aangestoken heeft. te Constantinopel kwam uit Mekka een aautal bedevaartgangers aan die, trouw aan hun gelofte, zich in zeven maanden niet verschoond hadden. Aan de Antwerpsche tooneelbesturen is een onaangenaam avontuur overkomen. Een hunner was op de ongelukkige gedachte gekomen om te protesteeren tegen de belasting waaraan ondernemers van openbare schouwspelen zijn onderworpen. Daarop heeft het centraal bestuur den toestand te Antwerpeu nader onderzocht en bevonden dat de nog bestaande wet van 1819 nooit meer te Antwerpen is toegepast sedert 1822 en dat die wet de jaarlijksche belasting bepaalt op het maximum cijfer van een ontvangst. Dus, in piaats van 8 a 900 fr. zal de be- stuurder van den Franschen Schouwburg 4500 fr., die der Vlaamsehen Opera 3500 a 4000, die der V ariete's 2500 en die van het Nationaal Tooneel, de leegstaande zaal waar vroeger de Mertensvereeniging was, inbegrepen, zelfs 5000 fr., moeten betalen. Het zal wel zoo'n vaart niet loopen, maar de kwetstie is nog niet uitgemaakt. Het Belgisch bestuur van bruggen en wegen is zeer verontrust over de afschuivende beweging van //l'Etienne qui rote," het stuk van den berg van La Plante, bij Namen waarop een gedeelte der oude citadel staat. Een ambtenaar is reeds gekomen om den toestand te onderzoeken eu des noods maat- regelen voor te schrijven. Men vreest dat de afschuivende massa op den duur de aangreozende straat, den weg naar Dinant en zelfs de rivier zal bereiken. Een aantal woningen zouden in dit geval in gevaar zijn. De beweging is zeer langzaam, maar zij kan ongetwijfeld sneller worden. Peilingeii zijn bevolen. Een 20jarig meisje van Civry-Cireourt (Luxemburg) was ter gelegenheid van karnaval haar ouders komen bezoeken. Opeens sprong zij op haar zuster toe en beet haar in de rech- ter wang en in den hals. Een oor werd letter- lijk afgebeten. Den mond vol schuim viel de door een aanval van hondsdolheid ge- troffene een knecht van haar vader aan en beet hem schier gansch een wang af. Zij huilde als een bezetene en smeekte haar ouders zich te verwijderen, wiklen zij ook niet door haar gebeten worden. Men slaagde erin de ongelukkige in een kamer op te sluiten, en toen, een uur later, een geneesheer kwam, was het meisje in een verschrikkelijken aanval van dolheid overleden. Verdenkt gij uw nieren wel Zij worden misschien eel na eel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het leveugevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zoo ongemerkt dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat erover verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo_vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren eel na eel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte tot dat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uwge'neele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urine-afscheiding te regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of bran- derig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij mgpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ont- wikkeld dan gij denkt, en uitstel is zoo gevaar- lijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen blijuend genezen hebben. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Ondergeteekenden betuigen hun bartelijken dank voor de vele be- wijzen van deelneming ondervonden bij het verlies van haren geliefden Echtgenoot eu Vader. Wed. H. D. L'ECLUSE -Mahd, en Dochtertje. Axel, Febr. 1910. In den krachtvollen leeftijd van ruim 32 jaar overleed op 8 Februari 1.1. S. Jansen, werk- man alhier, nalatende eene weduwe met 7 jeug- dige kinderen, waarvan het oudste slechts 10 jaar en het jongste 3 weken oud is. Daar hulp dringend noodig is hebben onder geteekenden 'eene commissie gevormd om eene lijst aan de ingezetenen aan te bieden ten einde in de behoeften van dat zwaar beproefde huis- gezin eenigszius te voorzien. Ten zeerste aanbevelend, A. MOGGRE, Voorzitter. P. C. v. d. HOOFT, Secretaris. P. DEES, Penningmeester. h; kaijser, W. W1SSE, J. DE KRAKER, W. FOSTER, J. KOLIJN, G. ANDR1ESSEN, J. MEIJER, Commissieleden. O. DE PAUW, G. D. VERELST, KOTV1S, J. VROEGOP, KOEES VAN RET GEL I). Eelgische per 100 fr. f 47,875 k f 47,90. Bngelsch per 12,12,—. Genegen hun merrie's te laten dekken van den hengst 2. B. S. K0. SS4, geven hiervan ten spoedigste kennis aan onder- geteekende, daar nog slechts twtoitig merrie's zulien aangenomen vvorden. Dekgeld f d contant. De hengsten Cambriiius no. 76 en Mow Revo de Roeulx 110. Ill Z. II. S., zulien weer als voorheen roudgeleid worden dekgeld twintig gulden, niet drachtig volgend jaar half geld. DRAGON zal niet worden rondgeleid. Namens de Ver. vDe Toekomst", W. DIELEMAN Pz., Secr.-Penningmeester. Ondergeteekende maakt bij deze bekend, dat zijn hentrst CESAR, Z. B. S. No. 170, zal worden roudgeleid d f 5 dekgeld en 10 veulengeld. De zaak wordt op denzelfden voet voortgezet. Ter Xeuzeu. Huwelijks-aangiften. 10 Febr. Ctiarles van Wijck, oud '23 j., jm. en Hendrika Johanna van Doeaelaar, oud 23 j., jd. 11 Febr. Gerard Snap, oud 24 j., jm. en Teuntje Adriana van der Klooater, oud 20 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Leijntje Ciasina Maria, d. van Izaak Cornelia Bliek en van Jokajina Tollenaar. Cor nelia Pieter, z. van Daniel Kaan en van Anthonia Jo hanna Adriana DeJkker. 9 Febr. Johanna .Leuntje, d. van Cornelia de Zeeuvv en van Rachel Florentina van Oriel. 10 Febr. Pieter Jan, z. van Pieter Griep en van Johanna Stouthamer. 11 Febr. Helena Elisabeth, d. van Geleijn Verlinde en van Cornelia Adriana Hoybe. Overlijden. 8 Febr. Salomon Jansen, oud 32 j., eehtg. van Cornelia Maria Wiase. Suzanna Tanneke de Smit, oud 7 m d. van Jan en van Tanneke Suzanna de Kraker.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2