70-jarig man versfuikt zijn voef. Advertenlien. Wanneer de Nieren ziek zijn, Nederlandsch Tooneel te Gent. Laatsie berichten. Een 4-jarig lijden. Door den KLOOSTERBALSEM gered. De man op de markt wist zijn publiek bezig te houden gelijk onze Kokadorus stond hij te praten en terwijl hij niemand aan de beurt iet komen om zelf door zijn toestel naar de komeet te turen, draaide hij zijn astronomische verhandeling met zulk een smijigheid af, dat niemand er aan daclit, zijn stamtafel zoo gauw weer op te zoeken. Maar eindelijk was zijn theoretische voordracht afgeloopen en nil werden de Salzburger burgers in de gelegenlieid ge steld zelf voor den kijker plants te nemen. Men hoeft niet te vragen welk een gedrang daar op die markt ontstond Grooten Schouwburg te Gent. a Dositie der Stoomsehepen. L E VIN A SCHEELE, Geboren HELENA ELISABETH, Op Walcheren is onder de broodbakbers een concurrentiestrijd uitgebroken, die tengevolge iee t gehad de boycot van een paar leveranciers. ij11!! com^® waarbij de meeste bakkers uit lddelburg, lissingen en Souburg aangesloten zijn, heeft eenige weken geleden aan de leve ranciers van bloera, gist en andere benoodigdheden een buet gericht, waarin verzocht werd, niet meer te leveren aan twee bakkers te Middelburg, c le volgens het comite minder eerlijke concur- renten zijn. De firma's, die aan bedoelde personen bleven leveren, zouden door de aan- geslotenen geboycot worden. 1 wee firma s die aan den gestelden eisch niet Wilden voldoen, ontvangen thans van de ver eenigdebakkers geen bestellingen meer. Te Barneveld is in ruini 83jarigen ouder- dom overladen mej. E. A. Gaasbeek, die sinds haar 16e jaar steeds te bed heeft inoeten door brengen. ,.Zfl geuoot steeds een goede gezondheid, dock zij kon (uaar t heet wegens //losliggend hart" geen andere houding aannemen, zoodat zij ge- noodzaakt was steeds te blijven liggen. Misschien had deze vrouw den eigenaardigen lichaamsbou w, waarbij bet hart, zijn natuurljjken stenn, het middenrif, mist, zoodat men in staande houding, met //hangend" hart, ernstige bezwaren ondervindt. In elk geval is t merkwaardig, dat zoo iemand nog 60 jaar lang gezond is kunnen blijven. De Amsterdamsche politie heeft aange- houden zekere R., die een juffrouw op de vol gende wijze heeft opgelicht. Hij plaatste advertenties waarin trouwlustige nette dames door een rijken boerenzoon ten huwelijk werden gevraagd. Daar bij kwam nog de geruststeltende mededeeling, dat op geld nie^ zou worden gelet. Een juffrouw schreef daarop met het gevolg dat zij met denl stellerl in kennis kwam. Van deze kennismaking kwam spoedig een nauwere relatie. Eens dat R. met zijn ,/aan- gebedene aan het wandelen was, vroeg hij haar 30 te leen, aangezien hij toevallig geen geld bij zich had. De juffrouw gaf hem het gevraagde, doch kwam ras tot de ontdekking dat zij het geld kwijt was. De politie werd in de zaak gemoeid, met het gevolg dat R. aangekouden werd. De politie te Utrecht kreeg Vrijdagavond van een advocaat te dier stede de mededeelipg, dat hem bij het inwisselen van geld, valsche kwartjes waren ter hand gesteld. De muntstukken werden in beslag genomen en een onderzoek ingesteld. Het bleek toen, dat er Zaterdag in de stad bij vele kleine winkeliers eveneens valsche kwartjes wa.ren aangeboden. De politie is thans, naar wij vernemen, in het bezit van een aantal valsche kwartjes. Ze zijn met zorg nagemaakt en haast niet van de goede munt te onderscheiden. Ook op het postkantoor bleken deze kwartjes in betaling te zijn gegeven. Ook werden Maandag op het agentschap van de Nederlandsche Bank te Utrecht eenige val sche bankbiljetten van f 40 in beslag genomen. V ermoedelijk heeft men hier te doen met eenige exemplareu van het valsche bankpapier, dat een jaar of vier geleden in omloop was. Op de bank werd de valschheid ontdekt en de politie gewaarsckuwd. le Zwolle is Zaterdag eveneens een valsch bankbiljet, en wel van 25, ontdekt. Een wissellooper had het aan het kantoor van de Ned. Bank ontvangen, waar de valschheid niet geconstateerd werd. Toen hij het aan een ander kantoor aanbood, zag men dat het valsch was. De wissellooper is schadeloos gesteld; Herkend tsedert 7 jaren was Klaas reeds in dienst bij den aannemer van de groote kanaal- werken op Westerwolde (Groningen) en steeds onderscheidde hij zich van zijn metgezeiien door zijn beschaafde manieren. Iedereen mocht hem en gaarne namen hooger geplaatsten hem in bun kring op. De man verdiende goed geld en was den laatsten tijd voor de kanaalwerken op Westerwolde te Nieuwe' Schans woonachtig. Zoo nabij de Duitsche grens, wilde een der opzickters van het kanaal graag eens 'n uit- stapje doen naar Duitschland en Klaas, als vriend en als Duitscher, werd gevraagd om mee te gaan. Deze wilde dit wel graag en dezer dagen werd dan een reisje naar Oldenburg gemaakt.. Na aankomst werd het stadje bekeken en eindelijk 'n hotel bezocht. Daar zaten om een tafeltje vier nette heereu druk te praten. Een hunner, die Klaas reeds eenige malen zeer nauwkeurig had opgenomen, stond plotseling op en met de woorden, gericht tot Klaas ,/Sind sie dasz, Johan verliet hij het cafe. Klaas bleek dus 'n valsche naam te zijn en kort er op kwam de pas vertrokken Duitscher met 2 gendarmes terug en Klaas werd gearresteerd. yn leisgenoot ontstelde hevig en veruara van den Duitscher, dat Klaas was geboren te assei en daar nu 'n 7tal jaren geleden een meisje had doodgeschoten dat eerst met hem en later met dezen Duitscher liefdesbetrekkingen bad aangeknoopt. - Ook in Belgie vreest men nieuwe rampen van het water, dat de laatste dagen in de ri- vieren weer onrustbarend wast. Het regent voortdurend en toen men te Ckarleroi Dinsdag- morgen ontwaakte, stond het water alweer op de kaden. De weg van Charieroi naar Bergen is weer overstroomd en reeds is het water eenige fabrieken in den omtrek van Charieroi binnengedrongen, zoodat men er den arbeid moest staken. De Sambre was van Maandagavond 10 uur tot Dinsdagmorgen 10 uur 1,20 M. gerezen. Uit Namen en Luik kornen eveneens ongunstjge berichten. De Maas staat reeds 1,50 M. boven peil, de Ourthe wast snel, de Lesse is reeds een meter gestegen. Te Tilleur was de Maas al buiten haar oevers getreden en te I lemalle worden de aan de oevers gebouwde huizen door overstroomiug bedreigd. Qn')e .®eine is te Parijs sedert'Vrijdag weer 30 a 40 c.M. gerezen en de stijging houdt nog steeds aan. In de Yonne en de Grand Morin aaalt het water weer eenigszins. De Doubs daarentegen wast nog aldoor en heeft reeds eenige straten van Besamjon overstroomd. Verder meldt men overstroomingen uit Savoye en uit den omtrek van Remiremont. Benedite had voor 6000 frank radium op zyn neus Benedite, een zeven-en-twintig-jarig Pai yzenaar, had iets heel ergs aan den neus hij weid in het ziekenhuis opgenomen, de dok- teis vonden het geval mooi en een stuk van den neus werd weggenomen. Op het oversclrot weid een zeer bijzonder verband gelegd. In watten gewikkeld werd n.l. op den neus van Benedite een heel klein stukje radium geplaatst. Maar daar radium heel duur is, lag de man met het geschonden aangezicht met een waarde van 6000 frank op zijn halven neus. Hoe wel men nie* aan Benedite gezegd had, wat kost- baar verband hem was aangelegd, schijnt hij dit begrepen te hebben. Op een goeden morgen was het stukje radium uit het verband ver- dwenen Benedite bezwoer van uiets te weten hij werd uit het ziekenhuis weggestuurd en eeigisteren is hij aangehouden met een vriend, die hem geholpen had het stukje radium werd gevonden tusschen de voering van zijn, Benedite's, vest. Komeet-fopperij. In Salzburg hebben vmdingrijke lui den volgendeu streek uitgehaald in verband met de komeet, die zoozeer aller belangstelling trekt Een jonge man plaatste eenige avonden ge leden, toen de maan nog niet op, doch do kernel onbewolkt en helder was, op de groote markt van de stad een grooten sterrenkijker dien hij zorgvuldig naar het firmament richtte, gewend naar den westelijken hemel. En na even getuurd en gezocht te hebben, begou hij opgewonden te doen en riep en juichte dat hij de komeet in den kijker had. Er was niet eens zooveel noodig geweest om een aantal Salzburgers om zijn toestel te verzamelen. Want toen de sterrenkijkende man daar zoo te keer ging liep het volk te hoop, er waren er een aantal die het relletje aanwakkerden dat waren zijn handlangers en haastig de om de markt gelegen koffiehuizen en kroegen waren binnengeloopen om de bezoekers daarvan naar buiten te roepen. Natuurlijk bleven er slechts weinigen rustig achter hun biertje zitten, want bijna iedereen stormde naar buiten, om vlug zijn beurt te krijgen bij den sterrenkijker. De burgerij zag evenwel niet veel, want het toestel was een blikken bus en de lens was van gewoon vensterglas al was er niemand die dat zoo vlug merkte. En toen zij het merkten, was het reeds te laat want als zij teruggekeerd waren in koffie- huis en kroeg bleken daar hun pelzen en jassen en wandelstokken en alles wat ze in het ook door kellners en kastelein verlaten cafe achter hadden gelaten verdwenen. Het Salzburger politierapport vermeldde den volgenden ochtend 283 gestolen kleedingstukken, doch wat het officieele rapport niet vermeldde, was, dat de dieven overal gedrukte kaartjes hadden achtergelaten, waarop medegedeeld werd, dat in verband met de nabijheid van de komeet de dampkringswarrate zooveel aan het stijgen was, dat niemand in Salzburg meer een overjas noodig zou hebben. De komeet van Halley. Op initiatief van den Noorschen professor Birkeland, bekend door zijn langdurige onder- zoekingen over de Noorderlicht-verschijnselen, zal er in het voorjaar een expeditie naar Fiu- markeu worden gezonden, om daar den invloed gade te slaan welke, mogelijkerwijs door de komeet van Halley zal worden uitgeoef'eud, in verband met het Noorderlicht en magnetische storingen. Vooral van de inogelijkheid, dat er op den 18en MSi, wanneer de staart van de komeet naar de aarde toewijst en onze planeet er misschien wel doorheen zal gaan, belang- wekkende magnetische storingen en lichtver- wordt het geheele lichaam langzamerhand vergiftigd. Niets is meer te vreezen dan vergiftiging door urinezuur, omdat dit zoo langzaam voortwoekert en zoo dikwijls niet verdacht wordt, voordat de ziekte zich door het geheele lichaam ver- breidt heeft. Het groote werk der nieren is om uit het bloed de urinezuur-vergiften af te scheiden. Wanneer deze organen echter zwak of ziek zijn, kunnen zij hun werk niet behoorlijk volbren- gen en wordt het geheele lichaam langzamer hand vergiftigd. Dat is de reden, dat gij u zoo afgemat, ter- neergeslagen en prikkelbaar gevoelt. Het is of gij geen kracht, geen energie of werklust hebt. 's Morgens hebt gij een ellendig gevoel in uw rug, en pijn in de lendenen en zijden, uw oogen zijn opgeblazen en uw ledematen rheumatisch, vooral bij vochtig weer. Uw urine is bewolkt en komt branderig en onregtd- matig. Tenzij het urinezuur onmiddellijk wordt uit- gedreven, worden uw levensdeelen aangetast en treden noodlottige ziekten op de nieren worden eel na cei vernietigd en de blaas verliest mis schien haar kracht om het water op te houden Alleen een nierengeneesmiddel kan het urine zuur oplossen en de nieren helpen om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Foster's Rugpijn Nieren Pi lien zijn als zoodanig bekend. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas en herstelien hun natuurlijke werking. Let erop, dat de juiste naam Foster's Rug pijn Nieren Pillen, en de handteekening van James Foster op de doos voorkomen en weigert alle namaak. De echte zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10.— voor zes doozen. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 13 Februari a. s., te 2^4 ure, dagvoor- stelling opvoering van De Dear stxiat open, nieuw blijspel in drie bedrijven van Blumenthal en Kadelburg. Vertaling van A. van den Heuvel voorafgegaan door linn 1'Jerste Ileis, blijspel in een bedrijf door G. Delattin. Zondag 13 Februari a. s., te 2l/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Manon, opera in 5 bedrijven en 6 tafe- reelen van H. Meilhac en Ph. Gille. Muziek van Massenet. schijnselen zullen zijn waar te nemen, willen 3 trekken°1SC Seleerden trachten, partij te Prof. Birkeland acbt het nl. niet onmogelijk, dat kometenstaarten electrisch-geladen stralingen zyn, hetgeen dan op den avond van den 18en tot grootsche Noorderlichtverschijnselen in de boveuste lagen van onze atmosfeer zou kunnen leiden. Antoine Favier, de moordenaar van den bankbediende Thain te Rijsel, is te Nancy mi- arresteerd. Hij was 's nachts uit Parijs aange- komen en wilde in een hotel logeeren. Daar wist men spoedig met wien men te doen had en de politie zorgde voor de rest. Favier liet zich zonder verzet arresteeren, erkende Thain met een hamer te hebben doodgeslagen. Hij ontkende zijn slachtoffer met voorbedachten rad'e vermoord te hebben: ook heeft hij 't lijk niet geplunderd. Juist toen te Rijssel de begrafenis van het slachtoffer plaats had, gaven de bladen extra- edities uit met 't bericht van de aanhouding van den moordenaar. Phoenix, in den Amerikaanschen staat Arizona reed een automobiel over een parti- culieien weg, die langs de steengroeven voert, ondanks de waarschuwing, dat het betreden van dien weg zeer gevaarlijk was, omdat men daar met dynamiet aan het werk was. Het scbijnt dat de auto over een dynamietpatroon heeft ge reden, want een ontplofiing sloeg het voertuig in stukken en doodde de 7 menschen die er in za"en. 'S Gravenbago, 11 Febr. Eerste Kamer. Door den heer Van Heeckeren is aangekondigd de verzending eener nota te zijner rechtvaar- diging en ter beantwoording van de geheel onverwachte mededeelingen gisteren door den Minister van Buitenlandsche Zaken in de Kamer- zitting gedaan. Na een kort debat is aangenomen de be- grooting van Waterstaat. De Minister Talma, die wegens een lichte ongesteldheid van den Minister van Waterstaat, den heer Regout, de sprekers beantwoordde, verzekerde dat de Regeering deelt in den treurigeu toestand van Friesland en Groningen wegens den hoogen waterstand, en spoedige afdoende verbetering noodig acht. De Kamer is tot nadere bijeenroeping uit eengegaan. De beer Sey Wiersma te Brandgum, oud /0 jaar, verklaarde ons, dat hij voor 4 jaar geleden zijn linkervoet verstuikt had, hetgeen hem vreeselijk deed lijden. //Ik had er veel last van met werken en mjjn voet deed mij met loopen veel pijn. Mijn voet was opgezwollen en wilde maar niet genezen, niettegenstaande tal van mid- delen, die ik ter genezing daarvoor had aangewend", zeide de heer Wiersma ons. Opmerkzaatn gemaakt op de goede wer king van den KLOOSTERBALSEM ging ik tot het gebruik daarvan over en kocht een potje bij den heer J. H. Boorsma te Dokkum. Door het gebruik van dat eene potje KLOOSTERBALSEM is mijn voet totaal genezen en heb ik nergens geen last meer van. loen ik kort daarna mijn schouder- blad ontwricht had, heb ik weder den KLOOSTERBALSEM aangewend en ten tweede male heeft de KLOOSTERBALSEM sucees gehad en mij genezen. Mijn zoon, G. Wiersma te Brandgum, heeft den KLOOSTERBALSEM ook met veel succes aangewend voor pijn in den rug, die ont- staan was door koude. Een ieder, die Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, gebruikt, zal moeten erken- nen dat er niet te veel gezegd wordt van dit middel bij uitnemendheid tegen Rheu- matiek, Rheumatische aandoeningen, ver- stuikingen, wonden van allerlei aard, en alle huidziekten. Kloosterbalsem mag dan ook in geen enkel huis ontbreken, ten- einde elk oogenblik, bij ziekte ofpngeluk, bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 et., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50". Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depothouders. ZEETIJD1NG LC IN. Van 9 tot en met 10 Febr. a S VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem idem Eng. s.s. idem Noor. s.s. Eng. s.s. stukg. 2879 Midrflesbro ijzer stukg. Voor 'Ver Senzen I Ronan 3391 Leith Amulet River Thames 2242 Londen oil Ter Aeuwn River Scheldt 2199 Londen Amulet i 2879 iRotterdam t «>or (lenl Dag 1787 Goole Sea Serpent 2554 Lmden T on 41 out 3269 Goole 3085 Londen 2559 Goole stukg. idem kolen stukg. ledig stukg. idem idem ledig idem idem Eng. s.s. Frankfort idem Sea Hound 10 idem Ilebble idem Truro 2367 Hull Noor. s.s. Dag 1787 Guole Russ. s s. Graf Tedleben 419S Blyth iDeen. s.s. Caledonia 5136 Hamburg Vau 9 tot en met 10 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 24 biunenvaartuigen op en 34 afgeschutdoor de Westsl. 3 op- en 3 afgeschut. s.s. flARALD vertrok 5 dezer van New-Castle on Tyne naar Algiers. s.s. JENNY vertrok]3 dezer van Sunderland naar Algiers, u.s. ELISABETH vertrok 11 dezer van Seaham naar Cette. s.s. RICHARD van Algiers naar Slockton on Tees pas- seerde 11 dezer des middags 12 uur Gibraltar. s s. HELENA in iossing te West Hartlepool. s.s MAGDELENA wordt heden te Algiers verwacht. It OE II S VAN RET GELD. Belgiscbe per 100 fr. f 47,875 a 47,90. Engelsch per M rr 12,u 12, Zoo de Heere wil en zij leeft hoopt a. s. Maandag 14 Februari onze geliefde Moeder haar 5()3ten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoek, 12 Febr. 1910. dochter van G. VERL1NDE. C. A. VERLIN DE-Hoeb^. Ter Neuzen, 11 Februari 1910.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6