A s g 8 m 8 e n euws- e«a Advertentieblad voor Zeeuwsch-Viaanderen. No. 5416. 50& Jaargan^. Gemengde berichten. Donderda^ 10 Februari 1910. FEUILLETON. Laatsto berichten. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika l,321/2 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 2 5. wss' -A ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. ■mi m mr~i TER NEUZEN,. 9 Februari 1910. Maandagavond hield de afd. Ter Neuzen van de Zeeuwscke vereeniging tot cbristelijke ver- zorging van krankzinnigen eene vergadering in bet lokaal Bethel". Uit het verslag van den penningmeester bleek dat over het afgeloopen jaar is ontvangen 197,27J/2, is uitgegeven j 168,88, en er alzoo een goed slot was van I0,39ll2- Herkozen werd de heer R. Verschelling als penningmeester, terwijl werd gekozen tot bestuurs- lid de beer M. J. van Dixhoorn. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden gekozen de heeren W. Wisse en D. Scheele Hz., tot hunne plaatsvervangers de heeren J. J. de Jager en R. Verschelling. Aan de afgevaardigden werd opgedragen een bezoek te brengen aan de stichting //Vrederust" te Bergen op Zoom, en omtrent dit bezoek verslag uit te brengen in eene volgende ver gadering. Maandagavond had alhier in het //Hotel de Commerce" de aangekondigde kunst-auditie plaats, ingericht door den heer V. A. Staelens, violist en altist te Gent, met ruedewerking van mej. Julia de Winter. Bij deze gelegenheid bleek duidelijk dat de belangstelling voor de kunst. althans de muziekkunst, alhier niet groot is. Tal van vermakelijkheden, te veel gelegenheden eigenlijk voor eene plaats van den omvang der onze, waren in de laatste maand te profiteeren, zoo vele, dat vooruit te voorspellen viel dat de verschillende ondernemers geen goede zaken zouden maken. Over het algemeen was bij alle die gelegenheden het bezoek niet groot, maar toch redelijk. J.l. Maandag echter, toen er op kunstgebied iets te genieten viel, bleef het bezoek nog beneden de minste verwaehting. Om de enkele opgekomenen niet teleur te stellen had het concert voortgang, dat voor de aanwezige muziekliefhebbers veel genot bood. Bij de nummers voor piano door mej. De Winter, bleek van een accurate uitvoering, goede voordracht en bewonderenswaardige techniek. De nummers voor alt-viool en viool, gespeeld door den heer Staelens, zoowel met als zonder accompagnement voor piano, boden veel genot, en bewezen dat die heer een meester op genoetn- de instrumenten mag genoemd worden. Dit kwarn vooral uit in ,,Menuet" van Boccherini en „Fugue" van Bach. 't Was zeer te bejammeren dat de opkomst zoo gering was de uitvoering verdiende beter. Bij Eon. besluit is benoemd tot kanton- rechter te Rotterdam (tweede kanton) de heer irti inmi 60) XL VI. z/Dus ge geeft hoop," zei miss Polly Dearwen tot de beide doctoren, toen deze haar verslag van hun voorloopig onderzoek hadden gedaam Hare stem beefde en in hare oogen parelden tranen. Zij had Eleonora lief, als eene zuster, eene vriendin. //Zeer zeker. Maar we moeten haar dikwijls, zeer dikwijls observeeren. In de allereerste plaats wilde ik een onderhoud met hare naaste bloedverwanten hebben. Kunt gij mij soms eenige noemen vMet het genoegen. Wendt u tot prinses Schehersofl en haar vader, den heer Richard Sorosis. Deze zijn haar naaste, haar eenige bloedverwanten. Vreemd genoeg, hebben deze nooit aangedrongen op een onderzoek naar hare geestvermogens. Jlaaruit zou ik opmaken dat ze zoo overtuigd zijn van het droevige teit en wellicht zulke sprekende bewijzen elders in de familie hebben, dat ze een onderzoek over- bodig hebben geacht." Mr. II. M. G. Kloppenburg, thans te Leiden, vroeger alhier. Door Z. D. H. den bisschop van Breda is o. m. benoemd tot pastoor te Groede de WelEerw. heer A. van der Maden. Door de spoorwegonderneming Mechelen Ter Neuzen werd in de maand September 1909 ontvangen 96.864.58, tegen f 99.519.33 over die maand in 1908. Totaal werd ontvangen vanaf 1 Januari tot en met ultimo September 1909 732.196.04, tegen f 801.546.78 over dat tijdvak van 1908. Per dag en per kilo meter beliepen de ontvangsten in laatstgenoemde tijden resp. 39.44 en 43.02. Naar aanleiding van een bij Gedep. Staten van onze Provincie ingekomen klacht over de noodelooze uitvoerigheid der bij hun besluit van 12 Maart 1875 no. 10 gevoegde modellen voor de rekening der ontvangsten en uitgaven be- doeld iu art. 83 van het algemeen reglement voor de polders of waterschappen, de verant- woording enz. zijn door dit college daarvoor nieuwe modellen outworpen, die dezer dagen aan de verschillende polderbesturen zijn toege- zonden. Alvorens die modellen vast te stellen, wenschen Ged. Staten van die besturen opmer- kingen dienaangaande voor 1 Maart a.s. te ontvangen. Een nieuw model voor de begrooting, dat verband noudt met het voor de rekening te bepalen model, zal tegelijkertijd door hen worden vastgesteld. Het bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen heeft een werkje uitge geven, samengesteld door den voorzitter van dat college, Mr. A. J. F. Fokker, over de kreeften in Zeeland. De bedoeling dezer brochure is een overzicht te geven van hetgeen van elders bekend is over de kreeften, hun voortplanting, wasdom en verdere bijzonderheden, met vermelding vau hetgeen de praktijk der laatste jaren daarorn- trent in Zeeland geleerd heeft. ten dienste van belanghebbenden en belangstellenden in dezen tak van visscherij. Aan het slot worden opgenoemd de bepalingen die hier te lande wettelijk zouden moeten vast gesteld, om tot een regeling te komen. De landbouwer V. L. te Groede is Maandagavond, door de duisternis misleid, te water gevallen. Gisteren werd zijn lijk onder Breskens opge- haald. Sas vau Gent, Niettegenstaande het slechte weder zijn de carnavahsdagen behalve den Zondag nog al meegevallen. Vooral den vastenavond kenmerkte zich weer door een buitengewone drukte. Vele vreemdelingen waren ook aan- wezig om van de pret te genieten en bijna alles De doctoren namen atscheid. Nauwelijks waren zij vertrokken of Frank Jerningham werd aangediend. ,/Goed nieuws 2" tluisterde bij. Miss Polly knikte hem bemoedigend toe en antwoordde Ja, zij geven boon. Ga naar haar toe en breng haar het heuglijke nieuws. Ze lijkt reeds een ander mensch." De jonkuian wachtte geen tweede aanmoedi- ging af. Hij holde de trappen op en trad bij Eleonora binnen. Zij was alleen er lag een uitdrukking van geluk op haar gelaat. Hare oogen schitterden. //Er is hoop", zei ze eenvoudig. //O, mijn Beveling,stamelde Frank Jerning ham. ,/God zij gedankt'tis mij, of opeens de zon is doorgebroken." Eleonora glimlachte. z/Dominee Tempest heeft me zooveel van je verteld. Je hebt je aan een goed, edel werk gewijd. Frank, ik ben zoo trotsch op je. O, Frank, maar 't is niet zeker nog. Ze geven boop, maar als ze eens dwaalden z/Wat mij betreft lietste, ik heb nooit een oogenblik getwijfeld. 't Moet een vreeselijke vergissing geweest zijn. Heb je alles verteld aan de doctoren Ook bij voorbeeld de vreemde was gecostumeerd. Weer werd bewezen dat in onze kleine veste op behoorlijke manier pret kan worden gemaakt, daar hier het masker niet misbruikt wordt om elkander uit te maken. Met het sluitingsuur, dat bij zooveel plezier toch altijd nog te vroeg komt, vulde een joelen- de menigte onze straten om de gebruikelijke omwandeling nog eens te maken. Zonder een enkele wanklank te vernemen liep alles in de beste orde at. Koewaclit. Maandagavond werd ten huize van den heer Ch. Swartelee eene vergadering gehouden van het bestuur der fanfaremaat- schappij //De Eendracht" tot bespreking aankoop nieuw vaandel. Eene commissie van drie per- sonen werd benoemd, die belast werd met den aankoop. Bovendien werd besloten dezen zomer op een nader te bepalen dag een internationaal festival te houden voor zang-, fanfaren- en harmonie- gezelschappen ter inwijding van het nieuwe vaandel. Bij gelegenheid van vastenavond werden door eenige ingezetenen van de wijk Oude Molen, Dinsdag eenige volksspelen gegeven, waaraan verschillende personen deelnamen. Met mast- klimmen, haringhappen en harflloopen waren schoone prijzen, meest bestaande uit kleeding- stukken voor de arinen, te verdienen. Jammer dat het weder zoo ongunstig was. Nieuw-Namen, 8 Febr. Den llden dezer wordt de marechaussee H. Beuter van hier over- geplaatst naar 's Bosch, die met vervroegd ontslag, toegestaan door den Minister van Oorlog, het wapen verlaat. Een bijziende 46jarige vrouw te Rotterdam had een petroleumlamp die op tafel stond te branden, omgestooten. De kleeren van de vrouw geraakten in brand. In haar angst had de vrouw moeite gedaan uit het raam te springen, hetwelk door voorbijgangers werd opgemerkt, die te hulp kwamen. Naar het ziekenhuis vervoerd is zij aldaar aan de bekomen brand- wondeu overleden. Te 's Gravenhage kon iemand zijn huis niet verhuurd krijgen omdaf het met 11 ge- nummerd was. Burg, en Wethouders hebben nu o verlicht dagelijksch bestuur den man geholpen en aa"n het dwaze idee voedsel gegeven door het huis een ander nommer, n.l. 10a te geven. Te Middelharnis verkeert men in groote ongerustheid over de vischsloep Luctor et Emergo, schipper W. v. d. Hoek, van de firma P. L. Slis en Zoon. Ruim week geleden gebeurtenissen in bet huis in Park Lane tijdens Violet Thome's leven Hare oogen werden verduisterd door tranen. z/Ja," zei ze. //Ze hebben met aandacht ge- luisterd. En o, denk eens, Frank -wanneer het werkelijk waar is, dat er een vergissing heeft plaats gehad Dat ik ben als ieder ander wat dan te denken van de arme Violet, die ik voor mijn eigen oogen zag vergiftigen? Ik ben niet gek, neen, ik weet het zekerik zag't met mijn i eigen oogen ze hebben haar't leven ontnomen om haar geld te kunnen toeeigenen. En mij ze achtervolgen ook mij hoewel ze vriende- li]k en goed willen schijnen. Ze zoeken mij ik voel het. O, ik heb nog niet alles verteld." //Stil, lieve, Johan heeft mij alles verteld. Wanneer eenmaal bewezen is, dat je je verstand hebt als ieder ander dan zullen wij niet ophouden voor recht geschied is de schul- digen moeten gestraft worden." Hij nam haar in zijne armen en drukte haar aan zijn hart. z/Denk niet aan die akelige dingen. Laat ons gelukkig zijn met dezen dag. Laat ons hopen op de toekomst Zij zag glimlachend gelukkig tot hem op. z/Laat ons samen een wandeling gaan doen, lieve," zei ze. //De zon schijnt zoo heerlijk is het vaartuig van IJmuiden vertrokken. Men vreest, dat het bij de sneeuwstormen, die in het laatst van Januari op zee gewoed hebben. met man en tnuis is verongelukt. De beman- ning bestond uit 13 koppen 6 van hen waren gehuwd. Een onbekend persoon, een reeds bejaard man, heeft Zaterdagavond, zonder eenige aan leiding, bij het plantsoen te Rotterdam een dertienjarig meisje een messteek in de borst, ter hoogte van de hartstreek, toegebracht. Dadelijk na zijn daad bedreven te hebben vluchtte de man. - Op het station Hennersdorf wilde een moeder haar dochtertje van acht jaar, dat ge- vaar liep onder een rangeerende locomotief te komen, van de spoorstaven redden. Zij trok darbij haar andere kind van een jaar mee en alle drie werden door de locomotief gegrepen. D moeder en het oudste meisje waren op slag dood het andere kindje verloor een been. Aan het Duitsche hof is het gewoonte, dat er, wanneer leden van het keizerlijke huis, naar den schouwburg willen gaan, vooraf een teletonische boodschap wordt gezonden om het bezoek aan te kondigen. Dan wordt de konings- loge open gehouden zoo niet, dan worden de plaatsen aan de gewone bezoekers afgestaan. Dezer dagen ging de Kroonprins naar een voorstelling in het Theater des Westens te Berlijn, zonder vooraf deze voorzorg te hebben genomen. Hij vond de plaatsen bezet en moest terug. Volgens den Munchenschen correspondent van de New-York Herald, heeft zijn vader hem, wegens deze inbreuk op de etikette met twee dagen huisarrest gestraft. Schavuiten zijn 's nachts in de kelders vau het stationsbuffet te Vallorbe (Zwitserland) binnengedrongen en hebben er de krauen van alle wijn- en likeurvaten open gezet. Den volgenden dag waren de vaten ieeg. De schade beloopt 20,000 francs. >S Gravenhage, 9 Febr. Eerste Earner. Bij de behandeling der begrooting van Buiten- landsche Zaken verklaarde de heer Van Heecke- ren uit het antwoord van den Minister van Buitenlandsche Zaken, aangaaude de Noordzee- entente te hebben opgemaakt, dat de Minister onbekend is met de officieele rapporten, omtrent iets dat een paar jaar geleden, voor's Ministers optreden gebeurd is, aangezien z. i. den Minister anders zou zijn gebleken, dat voor ons bizon- dere redenen bestaau, om bizondere eischen te stellen bij het aangaan der entente, welke voor andere tweederangslauden niet noodig zijn. Toen Eleonora van de wandeling thuis kwam, vond ze een naamkaartje, den naam dragende van prins Boris Schehersoff. Ze vernam, dat de prins, een uur geleden er geweest was en straks zou terugkomen. Hij wilde dringend juffronw Eleonora spreken. Deze mededeeling vervulde het meisje met angst. Hare eerste gedachte was, dat Mag dalen ongesteld moest zijn en haar echtgenoot haar nu kwam verzoeken zijne vrouw te ver- plegen. 't Zou 'dan ook haar plicht zijn te gaan, meende ze 't zou niet anders van haar ver- wacht worden. 't Denkbeeld naar het groote huis vol mysterien te moeten gaan, vervulde haar met een onuitsprekelijken angst. Na weinige minuten werd haar het bezoek van den prins aangekondigd. Met loome schreden ging zij naar de bibliotheek. De prins groette haar beleefd en ernstig. Hij kwam haar hier niet zoo onuitstaanbaar voor als in zijn eigen huis, in tegenwoordigheid van zijne vrouw. (Wordt vervolgd). Uit b!ail verHcliiJnt KHaandug., Woentida'j;. en Vrijdagavnnd, nitgezondenl op Peeafda^en bij de Kirim« 1*. J. IAN ItK SANBE <e Ter Keuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1