Ter Neuzensche Courant. - Zaterdag 5 Februari 1910. 50" Jaargang. No. 5414. TWEBDE BIjJlJD. VERGADERINGEN Burgemeester en Wethouders. Predikbeurten. Dinsdag 8 en Woensdag 9 Febr. 1910. TEIt NEUZEN, 4 Februari 1910. Naar wij vernemen zal de nieuwe sluis alhier vermoedelijk op 15 Februari aanstaande voor hefc verkeer volledig worden opengesteld. Men verwacht dat dan ook de werken voor electrische beweegkracht van deuren en bruggen zullen voltooid zijn. Laatstleden Maandagmiddag vertrok hier van de reede de Engelsche schoener Fortuna van Antwerpeu op reis naar Londen. De loods was wegens het op de reede ten anker komen, te Ter Neuzen aan wal gezet en de schoener vertrok over de eb naar Vlissingen. Wellicbt door onbekendheid met het vaarwater is de schoener op den Hoogen Springer gestrand en volgens berichten reeds gebroken. Gister werd assistentie verleend door een sleepboot van hier. Het schip inaakte toen reeds veel water. Heden werden de pogingen tot ber- ging verhinderd door den dikken mist, die reeds den geheelen dag over het water hing, en ook de dieust van de Provinciale booten in de war heeft gestuurd. De boot die te half twee aan moest komen, arriveerde eerst hedenraiddag halfvier. Gisterenavond gaf de cinematographe Ge- ant hare eerste voorstelling in het „Hotel de Commerce". De zaal was goed bezet, waaruit weer bleek dat zoowel hier als elders dergelijke vertooningen veler belangsteUing trekkeu. Het was voor den ondernemer jammer dat op dezen eersten avond de lichtkracbt of wel de opstelling van het toestel, vooral voor de pauze herhaaldelijk te wenschen liet. Daardoor kwam de vertooning der inderdaad zeer fraaie en nieuwe films niet voldoende tot baar recht, terwijl het publiek tengevolge daarvan onaan- gename pauze's moest doormaken. Na de pauze ging het beter. De comische tableaux hebben over het algemeen geen verkla- ring noodig, maar voor de dramatische zoti bet eftect zeer worden vergroot door eene ver- klaring van het vertoonde, daar nu veel door de kijkers onbegrepen aan hun oog voorbijgaat, omdat ze niet bekend zijn met de geschiedenis van hetgeen vertoond wordt. De vertooncie films warenTtlle alhier nog nieuwe tableaux. Hedenmorgennamiddag en morgenavond worden nog vertooningen gegeven. Voor liefhebbers van muzikaal kunst-genot is, blijkens de advertentie in ons blad, alhier iets zeldzaams te genieten op Maandagavond in het //Hotel de Commerce". Het programtna bevat zeer schoone stukken voor piano, cello, enz. In de deze week gehouden vergadering van de afdeeling Ler Neuzen van //Volksweer- baaiheid werd als bestuurslid herkozen de penningmeester, de heer F. L. Rijnberg. Lit de verslagen van secretaris en penning meester bleek dat over het atgeloopen jaar het ledental bedroeg 113. De ontvangsten hebben bedragen 176,13, de uitgaven 125,30, goed slot 50,83. 8 De begrooting voor 1910 werd vastgesteld op een eindcijfer van 110,83. De onderafdeeling schietvereeniging ,/Yoor Vaderland en Koning" telt 63 leden." Hetge- heele jaar door werden oefeningen gehouden. Twee wedstrijden hadden plaats. Er werd steeds met ambitie geoefend. Omtrent de afdeeling gymnastiek onderwijs was het verslag niet gunstig. Yau dien cursus werd een redelijk en geregeld gebrnik gemaakt, totdat het lokaal in de infirmerie voor gebruik werd opgezegd en daarvoor een lokaal in de kazerne op Java moest worden gebruikt. Joen bieven, wat betreurd wordt, meerdere leerlingen achterwege. De hoop werd uitgedrukt dat alsnog ver schillende leerlingen tot dezen voor de lichame- lijke ontwikkeling zoo nuttigen cursus zullen toetreden. Begin van de volgende maand zal een propa- gauda-avond worden uitgeschreven. den loop der maand Januari werd de jaarvergadering gehouden van de vereeniginu- tot verzekering tegen het verlies van varkens" fDraagt elkanders lasten", Baandijk, alhier. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten over 1909 bedroegen HI de .uitgaven 36,01 en het goed slot 74,99 wat met de in kas zij tide gelden van af haar oestaan een totaal maakt van 244,77. Gedurende haar 3jarig bestaan heeft deze vereeniging voor verlies van varkens slechts het gering bedrag uitgekeerd van 27,15. De aftredende bestuursleden werden weder herkozen. Nieuwe leden traden toe, terwijl er nog gelegenheid bestaat orn zich als lid op te geven. Zaamslag. Dinsdag 1 Febr. gaf de muziek- vereeniging //De Volharding" ten huize van C. P. de Regt haar winterconcert. De zaal was stampvol en de vereeniging kan dan ook met voldoening op haar concert terugzien. Hoewel de heer Eeckhout pas enkele dagen voor de uitvoering zijn ontslag had gevraagd, werden de muziekstukken onder leiding van den nieuw benoemden directeur, den heer J. C. Blansaart, zeer correct uitgevoerd. Op gebied van tooneel was flink gestudeerd en het tooneelspel //Zeelui" werd dan ook ver- dienstelijk gespeeld. Het blijspel //Loontje komt om zijn boontje" zorgde er voor dat de lach- spieren in beweging kwamen en ook verschillende voordrachten totopluisteringvan dezen zoogenot- volleu avond, verdienden lof. Vooral de voor- dracht //Steven, de melkboer" viel bijzonder in den smaak. Een gezellig bal was het einde van dezen avond en we hopei; dat een volgende uitvoering ons weer het genot moge brengen dat we op 1 Febr. hebben gesmaakt. Zaamslag, 4 Februari. Gisteren hield de vereeniging //Onderlinge hulp" hare gewone jaarlijksche vergadering in de herberg bij den beer H. P. Lenseu. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat was ontvangen de s.om van /550,76, de uit gaven bedroegen 506.29°, goed slot 44.465. In 1908 bezat de vereeniging aan pandbrieven f\000 kapitaal, op het spaarbankboekje/367.73s; goed slot over 1909 44.46s. Zoodat de be- zittingen der vereeniging thans bedragen 1412.20. Het aantal contribueerende leden bedraagt thans 143 en 25 honoraire. Het nut tot ver zekering van varkens begint rneer en meer ingang te vinden. Zaamslag, 4 Februari. Toen gisternamiddag de werkman A. D. uit de buurtsckap het Veer, in een matige gang per rijwiel over het dorp reed, brak onverwachts de voorvork van zijn fiets, waardoor hij met het hoofd tegen de keien viel, en met het gevolg, dat hij aldaar met een wond aan het hoofd bleef liggeti. Met behulp van anderen werd hij hij een zijner familieleden aldaar binnen gebracht, van waar hij, nadat hem geneeskundige hulp was verleend, per as naar huis is vervoerd. Het was eerst laat in den avond eer de man ich van het voorgevallene iets kon voorstellen. Hij is thans toch herstellende. Koevvacht. Dinsdagavond omstreeks half 9 brak door eene onbekende oorzaak brand uit in het schuurtje van den werkman D. de Schepper alhier. Gelukkig was de brandweer spoedig ter plaatse. Het schuurtje brandde geheel af doch het aangrenzende huis, alsmede de nabij- gelegen woningen konden behoudeu blijven. Alles is verzekerd. Zuiddorpe. Woensdag werd hier ten huize van den heer D. van de Velde eene algemeene vergadering gehouden van de gewone en eere- leden van het ondersteuningsfoads Allen voor Elkander". Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat in het vorige jaar was ontvangen van eereleden 73,50 en van de gewone leden 155,10. Uitgekeerd was aan 14 leden 69,60. Op het spaarbank boekje is thans geplaatst 437,81, terwijl het reserve-fonds bedraagt circa 700 gulden dat grootendeels in effecten belegd is. Besloten werd bij ziekte voortaan aan elk lid 80 cent per werkdag uit te betalen, te beginnen bij den vierden dag. Bovendien zal de helft der dokters- rekening betaald worden. A-orsdag Febf»Mani !9§CS. Gereformeerde Kerken. ler Neuzen. 9 n. en 2 u., Ds. A. M. van Pernis van Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1. Aangehouden zaken. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis dat de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders dier gemeenle voortaan gewoonlijk zullen worden gehouden des Maandags aanvangende te half drie uur des namiddags. Ter Neuzen, 4 Februari 1910. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. A. P. GE1LL. llervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., fthr. Fossen van Breda, Bijbelver- Bpreiding in Nuord-Biabant en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9} u., Da. A. Timmerman en 2 u., dhr. Fossen van Breda. Axel. 9j u. en 2 u., Ds. J. B. T. Elugenholtz. Zaainsiag. 9 u. en 2 uDs. G. van Dis Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Ruams Jr. Sas van Gent. 9i u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Ilulst. 10 u., Ds. De Boer. Heeijansdam. Axel .-59 u. en 2 u Ds. Lammertsma. 9 u. en 2 u., Ds.v. d Munnik van Feijnaai'dt. Zaamslag t9 u. en 2 nDs. R. Hamming. i 9 u en 2 u. Ds. M. Uijtenhoudt. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswykstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. A. Janse. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswykstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. M. Ruben. Lokaal „Eben-IIaezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5J u., dhr. J. J. Kense. Donderdagavond 8 n., Evangelisatie in de consistoriekamer aeliter de Pastorie. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. Ds. L. Boone van St. Philipsland. Vergadering van Donderdag 3 Februari 1910. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanvvezig de heeren Visser, Moes, Wieland, Moggre, De Jager, Scheele, Lensen, De Feijter, Van de Ree, Kerkhoven en De Bruijne. Afwezig de heeren Dees en Drost, de laatste is uitstedig. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, in verband met een tot hem gericht verzoek eene verandering in de agenda te willen maken en stelt allereerst aan de orde a. Het verzoek van de IJzendijksche stoomtrammaat- schappij om wijziging in de voorvvaarden waaronder haar door de gemeente subsidie is verleend, aangezien de maat- schappij geheel buiten hare schuld niet kan voldoen aan de voorwaarde dat door haar de eoncessie vanwege het Rijk moest zijn verkregen op 1 Januari 1910. De behandeling van dit verzoek is de vorige vergadering aangehouden, om nader te kunnen overwegen of ook nog andere wijzigingen in de voorvvaarden noodig zijn, daar het in dat geval thans de gelegenheid is die aan te brengen. De Voorzitter vraagt of de Raad nog andere wijzigingen in de voorwaarden wenscht aan te brengen. Onder 2®, sub d was door den Raad bepaald, dat de Maatschappij krachtige pogingen zou aanwenden om te ver- krijgen dat de tramlijn niet door het gedeelte der gemeente Ter Neuzen, dat tusschen de beide kanaalarmen is gelegen /.al worden gelegd, doch het kanaal Ter NeuzenGent zal nasseeren over eene brug te leggen Zuidwaarts en in de nabijheid van het separatiepunt. De tramlijn zal, in verband met de van de betrokken autoriteiten ontvangen antwoorden daar niet kunnen ge legd worden. Ook kon, zooals het nieuw verzoek aangeeft niet voldaan worden aan de voorwaarde betreffende het verkrijgen der rijks-coneessie, een en ander zonder dat de maatschappij dienaangaaride eenige schuld heeft. De heer LensenIk heb de voorwaarden waaronder door ons subsidie is verleend nog eens nagelezen en acht het gewenscht deze nog wat scherper te maken d. vv. z. de omschrijving duidelijker te maken, zoodanig dat we later minder kans hebben op misverstand. In art. 1 verleenen we aan de maatschappij vrij gebruik van wegen, bermen en wateren, en al zou men nu zeggen dat het iets is dat van zelf spreekt, er staat verder toch niet wie de door de trammaatsehappij gebruikte wegen enz moet onderhouden. Hij veronderstelt dat de maat schappij wel niet in gebreke zou blijven om voor het onderhoud te zorgen, maar als zij het eens naliet en de zorg daarvoor aan ons overliet, zoude men haar toch, zooals onze voorwaarden nu luiden, daartoe niet kunnen verplichten. Wij hebben niet te maken met hetgeen zaf maar wel met betgeen kan gebeuren. Daarom stel ik voor aan art. I toe te voegen dat de maatschappij de bij haar in gebrnik zijnde wegen van de gemeente moet onderhouden ten genoege van Burg, en Weth. Het kan verder ook voorkomen dat door het aanleggen van werken op die gemeentewegen, de gemeente genood- zaakt kan worden tot verandering in, of dat door het voortdurend gebruik sehade ontstaan kan aan andere ge- meentewerken, b.v. riolen. Nu lees ik niet in de voorwaarden wie de kosten daar van dragen moet. Het is niet meer dan billijk dat de maatschappij die kosten betaalt en zij zal er ook wel geen bezwaar tegen maken, maar men behoort er haar toe te kunnen verplichten voor het geval zij weigerachtig zou zijn. He Voorzitter stemt toe dat opname van de door den heer Lensen besproken bepalingen gewenscht ishij ver- moedt wel dat er met de maatschappij geen moeilijkheden ever zouden rijzen want elke fatsoenlijke maatschappij daarvoor nit eigen beweging zorgen maar de op- name kan toch geen kwaad. Hij zou evenwel niet alleen willen spreken van riolen, maar van werken in aigeineenen zin. De heer Lensen bedoelde dat ook, maar noemde riolen, omdat het hem nog versch in het geheugen licht, dat de gemeente voor het verbeteren van rioleering een huisje heeft moeten aankoopen. De heer Kerkhoven meent dat zou behooren te worden voorgeschreven dat de maatschappij alle schade die de gemeente door het aanleggen van hare werken op en het gebruiken van de gemeentewegen mocht lijden, moet vergoeden. De heer Moggre vindt het naar zijn idee minder ge wenscht om, nu de gemeente eenmaal subsidie heeft ver leend, thans veel bezwarender bepalingen te maken. De Voorzitter acht dat door de voorstellen van den heer Lensen de bepalingen niet bezwarender worden wat claarin gevorderd wordt zou de maatschappij toch doen, maar het is beter dat in de voorwaarden te omschrijven opdat de gemeente onder alle omstandigheden gewaarborgd zal zijn. De heer MoggreMaar we hebben eerst subsidie ver leend en komen dan nu toch met verschillende voor waarden achteraan, die de waarde der subsidie verminderen. De heer Moes is het daarmede niet eens; juist als men subsidie verleent, heeft men het recht daaraan"voorwaar den te verbinden. •De heer LensenDe maatschappij vraagt om eigen- dommen van de gemeente te mogen gebruiken, de Raad stond dat toe en wil daarop ook niet terugkomen, maar er is niet-s tegen aan dat gratis gebruik voorwaarden te ver binden. Zou men, als morgen een particulier kwam met de vraag om over eigendommen van de gemeente te heschikken, dat ook rrmar onvoorwaardelijk toestaan Ik wil volstrekt niet beknibbelen op de eenmaal toegestane subsidie, maar ik wil voorkomen dat de gemeente bij die toegestane subsidie verplieht zou zijn tot misschien nog grootere uitgaven tengevolge der uitvoering van tramwerken. De heer Moggre Maar het ligt toch wel in de bedoeling der aanvragers dat ze die kosten zelf zullen dragen De Voorzitter Volkomen toegegeven zooals ik reeds zeideeen fatsoenlijke maatschappij doet dat uit zichzelf. Daartegenover staat, dat de gemeente niet voorzichtig genoeg zijn kan, door alles goed te omschrijven en het heft in lianden te houden. Verondersteld dat er ergens een sloot wordt gedempt en de waterafvoer gaat mankeeren, dan komen de menschen naar onsdan is het gewenscht dat wij voor het geval dat dat noodig kan zijn, tegen de maat schappij kunnen optreden orn haar tc noodzaken tot het herstellen van het tengevolge der uitvoering harer werken ontstaue ongemak, maar moeten we niet afhankelijk zijn van liaren goeden wil. De heer Kerkhoven Verondersteld dat de weg over een watergang loopt, waarin dan een duiker moet worden gemaakt. maar dat die duiker later blijkt geen voldoende eapaciteit te hebben. Dan zou het toch niets meer dan billijk zijn dat de trammaatsehappij de kosten der ver- grooting moest dragen en gaat het niet aan dien last voor de gemeente te Iaten. Het is gewenscht om later alien strijd te vermijden en met het oog daarop de voor waarden zoo duidelijk mogelijk te stellen. De heer Van de Ree is het daarmede eenser kan door een ongeluk met de tram schade worden toegebracht aan andere werken. Er dient vaststaand uit de voorwaarden te blijken dat de maatschappij die moet betalen. Hij actit dit niet een bezwarender maken der voorwaarden, maar alleen een voorzorg tegen later. We hebben er nu al genoeg voorbeelden van gezien, dat we door minder duidelijke contracten nadeel ondervonden, dat we nu niet te voorzichtig kunnen zijn. De Voorzitter inerkt op dat het wel van geen grooten invloed zal zijn, daar de tram wanneer die volgens de laatste ontvvorpen richting wordt aangelegd. in deze ge meente in het geheel niet over gemeentegrond zal komen en zal worden gemaakt op grond van waterstaat of van oorlog. De heer KerkhovenDes te gemakkelijker kan de maatschappij de voorwaarde aannemen. De heer Van de Ree: Later zou een gedeelte van dien grond aan de gemeente kunnen komen. De Voorzitter Jk ben ook van meening dat het ge wenscht is maatregelen te nemen voor de toekomst. L. h. s. wordt het voorstel van den heer Lensen tot aanvullen der voorwaarden aangenomen. De heer Lensen stelt verder voor in art. 2 in te lasschen dut ojaarlijks" gedurende 20 achtereenvolgende jaren 1200 subsidie zal worden verleendnu zou men het kunnen lezen alsof er in 20 jaar f 1200 zou worden betaald. Verschillende leden merken op dat er wel geen twijfel omtrent de uitlegging der bepaling zal bestaan, maar hebben geen bezwaar het woord »jaarlijks" in te lasschen. Daartoe wordt z. h. s. besloten. De heer Lensen merkt naar aanleiding van art. 2 sub b op, dat de Raad bij het verleenen van subsidie is uit- gegaan van de veronderstelling dat de ingezetenen er ge- mak en voordeel van zouden hebben en dat men er ook gebruik van zou kunnen maken. Moet er geen bepaling gemaakt worden hoe dikwijls de tram per dag rijden moet. Er staat wel in »dat de treinen ongestoord en geregeld moeten loopen en besehikbaar zijn voor het publiek maar dat is rekbaar. Als de tram eenmaal per week rijdt is dat ook een geregeld loopen. De Voorzitter en de heer Moes betoogen dat de gemeente dat niet behoeft te regelen, daar dit door de Provincie in de voorwaarden voorsubsidieverleeningis voorgeschreven. De heer Lensen Maar wat verstaat u onder sgeregeld loopen en besehikbaar zijn voor het »publiek verkeer", persouen- of goederenvervoer De VoorzitterBeide, als dit niet beide geregeld plaats heeft, is het verkeer niet ongestoord. De heer Moes deelt nog mede dat door de Provinciale is voorgeschreven dat op.de lijn PhilippineTer Neuzen Zaamslag, waarmede deze gemeente alleen te maken heeft, dagelijks minstens 6 ritten zullen worden gemaakt, zonder verplichting voor den Zondag. De heer Lensen Als daarin reeds door de Provincie is voorzien, behoeven wij het niet meer te bepalen. Ik wil het de maatschappij ook niet moeilijk maken, maar alleen maatregelen nemen voor de toekomst. De heer Moes Misschien zal het Rijk nog wel strengere voorwaarden stellen, dat is tenminste gewoonte. De heer Wieland herinnert aan vroegere toestanden op de spoorlijn naar Gent, dan kwam men dikwijls heel laat aan, omdat er met passagierstreinen ook goederenwaggons werden meegenomen, wat oponthoud veroorzaaktedan gaat het eigeniijk ook niet geregeld, maar die goederen waren voor de maatschappij juist het voornaamste.. Zoo zou het met de tram ook kunnen gaan. De heer Lensen is overtuigd dat men voor 1290 sjaars niet zoo veel eischen mag, maar anders zou hij het niet ongewenscht achten dat de dienstregeling werd vastgesteld in overleg met het gemeentebestuur. llij vraagt echter zou het niet noodig zijn bepalingen te maken dat de dienstregeling PhilippineZaamslag aansluiting geeft op de verdere lijnen. De Voorzitter meent dat dit hier niet noodig zal zijn, aangezien de verschillende lijnen in een hand komen en er dus geene onderlinge concurrentie zal bestaan. llet zal daar zoo niet gaan als met de tram van Breskens, die meestal te Schoondijke geen aansluiting geeft op de tram naar IJzendijke; daar schijnt er aan de verstandbonding tusschen de maatsehappijen wel wat te haperen. De heer Lensen meent dat toch in elk geval in sub 2°b behoort te worden bepaald dat de tram op den aange- geven datum in exploitatie moet zijn gebracht en ook »onafgebroken voor het publiek verkeer besehikbaar blijven". De Voorzitter beaamt dat dit er in kan opgenomen worden en stelt voor, overeenkomstig het verzoek den ook door de Provinciale Staten aangegeven datum aan te nemen1 J uli 1915. Eenige leden vinden dat nog al king. De heer Moes 't Zal al mooi zijn als de tram dan rijden kan, 't is een heel werk, en er is nu nog geen eoncessie van den Minister. De heer VisserNeen, maar als die er is, kan men met het werk beginnen, dan schiet het gauw op. De heer Lensen herinnert dat vroeger 1 Januari 1910 is genoemd voor het alsdan hebben der rijksconcessie, om haar tot spoed aan te zetten. Er was toen ook nog een andere aanvraag. De VoorzitterDie is van de baan. De heer Wieland: Die was van Breskens—Maldeghem. Ik sprak onlangs met den directeur en toen meende ik aan hem te bemerken dat het plan toch nog niet opgegeven was. De heer Visser bevestigt dat daarvan niets meer komt, dat plan ontvinggeen steun van gemeente- en polderbesturen. De heer Wieland: Maar waarom moet het ineensver- lengd worden tot 1915 We moeten er toch niet een prikkeltje achter zetten, want bedenk goed, dat als we het eenmaal toestaan, een ander er niet aan beginnen kan, ook al zou er vail dit plan niets komen. De Voorzitter betoogt dat daarvoor geen vrees behoeft te bestaan, want dit plan staat er nu reeds mooi voor, het hangt nog maar voornamelijk af van het tijdstip waarop de eoncessie van het Rijk zal worden verkregen en hij hoopt dat zulks nog dit jaar het geval zal zijn. De heer Lensen zou in sub e nog willen inlasschen, waar gezegd wordt dat bij niet voldoen aan de voorwaarden de subsidie kan worden ingetrokken »geheel of gedeelte- lijk". Hij stelt dit voor met het oog daarop dat de ge meente kosten zou kunnen moeten maken, ingeval de maatschappij bij beschadiging van een of ander werk naliet spoedig aan hare verplichtingen te voldoen en om dan het bedrag dier kosten van de subsidie te kunnen aftrekken. Z. h. s. werden de door den heer Lensen voorgestelde wijzigingen goedgekeurd en ook om overeenkomstig het verzoek te bepalen dat de tramverbinding op 1 Juli 1915 tot stand zal zijn gekomen zoodanig dat dan op die lijn de treinen ongestoord en geregeld loopen en besehikbaar zijn en blijven voor hot publiek verkeer. De heer Lensen merkt nog op dat de onder d aange geven voorwaarde kan vervallen, daar blijkens de mede- deeling van den Voorzitter de tram tbeh niet bezuiden het separatiepunt over het l.anaal kan komen. De Voorzitter Ja, dat is uilg maaktdoorde Nederlandsdhe spoorwegautoriteiten, daarvoor wordt geen toestemming gegevende heeren zullen /.ich wel herinnoron dat dit aan den Raad is inedegedeeld en hier besproken is. Die voorwaarde kan geheel vervallen. Z. h. s. wordt dit goedgevonden. De heer Van do Ree: Moet daarvoor niets in de plaats worden gesteld ,De Voorzitter: Neen, want onder lo heeft de Raad bepaald dat de richting van de baan in de gemeente ook in overleg met hem zal worden vastgesteld. De heer Lensen stemt toe, maar wil nog iets anders opmerken. De Raad besloot gedurende 20 jaar 1200 'sjaars te geven, maar als de tram nu eensbuitengewoon rendeert en tie aandeelhouders huoge dividenden trekken, moeten we dan toch die 1200 blijven door betalen Zoud/3 daaromtrent geen beperkende bepaling dienen te worden gemaakt? De yoorzitter acht het ongewenscht om daartoe overte gaan en meent dat men er aan houden moet de toege- kende subsidie uit te betalen. De heer MoesMaak je maar niet bang dat de divi denden zoo lioog zullen zijn. De heer Lensen: Och, dat weet ik niet, ik gun het den aandeelhouders gaarne. De heer Van de Ree zou het toch nog al bezwarend ach+en, als de aandeelhouders zeer flinke dividenden trokken, dat dan een arme gemeente als Ter Neuzen toch maar de subsidie zou moeten doorbetalen. De heer Moes: Als het zoo kwam, zou 'tzijn omdat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 5