i A i g e m e e n s- en Advertentieblad e e u voor sch-Vlaandere 5410. 50e Jaargang. ONDESZOEK MELK, Kamer van Koophandel en Fabrieken Binnenland. Geroengde berichten. Donderdag: 27 Januari 1910. BEK EN DM AK I N G. Openbare Vergadering ABONNEMENT: Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. vl Alphabetische (ijst van de in deze Gemeente raetterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van panrden. te Ter BSenzen. TER NEUZEN, 26 Januari 1910. De Homeet. 1VSCHE Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika f l,321/2 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zicb bij aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10 Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Oil Iila«l ver sellijlit .Ha»ndag-, Wneuidag- en fiijilagavoud, nilgeznndrril op rrmldnnjenIiiJ de Finna J. »K Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen hieronder ter algemeene kennis den nitslag van het onderzoek met Gerbes tolcentrifuge van de ruelk, die aan de huizen der ingezetenen wordt afgeleverd. DATUM van onderzoek. N A M E N der Melkverkoopers. WOONPLAATS. 18 Januari 1910 Gerard us van de Wege id. Wed. J. van der Gouwe id. Marinii9 Machielsen id. Abraham Koole id. Elias de Koeijer id. Jan Klaassen id. Willem Fredsrik Kaijser id. Cornelis Maas id. Hendrik Koekkoek id. Adriaan de Fouw id. Vrouw Joannes Gerres id. P J. Klaaijssen id. Jan van Driel id. P. de Kraker id. Abraham 't Gilde id. Jan de Ruijter id. Michiel II. van Doeselaar id. Reinier Scheele Hz. id. J. P. Vercouteren id. Levinus Dieleman id. Fianfois Dekker Az. id. Arend Dieleman id. W. Loof Mz id. Krijn Dees id. Erven P. Loof id. Jan de Feijter Mz. id. Jae. van den Ende id. Jac. Deij id. II. Bannier id. Wed. J. van der Meer id. II. de Koeijer Ter Neuzen, den 24 Januari 1910. Ter Neuzen. Hoek. Ter Neuzen. Zaamslag. Ter Neuzen. Zaamslag. Ter Neuzen. Hoek. Ter Neuzen. Hoek. UITSLAG van het onderzoek. AANMERILINGEN. f Cijfers 2,7 tot 2,9 zuivere melk. Idem daarboven lioo- ger vetgehalte. Idem daar beneden melk van twijfelaehtigen aard. 2,4 3.1 3.2 3,1 2,1 3.0 2,8 2.1 2.7 3,0 4,0 3.0 3.3 2.8 2,7 2,7 2.2 2,2 3.4 3.5 2.9 3.1 3,5 2,0 3,0 3.5 3.6 3.2 3.0 2.1 2,9 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A P. GEILL, Burgemeester. W. S J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter algemeene kennis, datde ingevolge art. 17 van het Koninklijk besluit van 16 December 1902 (Staatsblad no. 222)opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van een of meer ter vordering aan te biedcn paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Ter Neuzen, 24 Januari 1910- Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. op Donderdag den 27 Jan. 1910, 's nam. 8 uur. De Voorzitter, A. C. LENSEN. De Secretaris, H. J. VOOREN. De Haagsche kroniekschrijver van de Nieuwe Gron. Crt. zegt Het is niet waarschijnlijk, dat H.M. de Konin- gin en de Prins der Nederlanden dezen zoruer, althaus reeds in 't voorjaar en voor den ge- bruikelijken duur Hun bezoek aan Amsterdam zullen brengen. En dat te meer omdat, naar ook mij is bevestigd, de Koninklijke Familie reeds in de eerste helft van Maart nit Den Haag naar het Loo denkt terug te keeren. Of dit enkel en alleen ter wille is van de gezondkeid van onze kleiue Prinses, laat ik in 't midden^ De Provincial Staten van Noord-Holland hebben gisteren gqkozen tot lid van de Eerste Kamer (vacature Veiling Meinesz) Jhr. Mr. J. Roell, oud-voorzitter van de Tweede Kamer, met 38 stemmen tegen 23 op Mr. De Vries, wetbouder van Amsterdam. De rest van de stemmen was verdeeld. De heer Roell beeft in 1887 en 1898 ook deel uitgemaakt van de Eerste Kamer. (n eerst- genoemd jaar had Zeeland, in 1898 Zuid-Hol- land hem afgevaardigd. o Jl. Maandagavond werd in de bovenzaal van het //Hotel Centraal" alhier de aange- kondigde uitvoering gegeven door de zang- en tooneelvereeniging //Viaamsch en Vrij" van Temsche. De bezoekers waren in redelijken getale aanwezig. Bij de opvoering van het drama in 3 bedrijven „De boerencommandant Schepers", eene episode nit den Transvaalschen oorlog, werden de ver- schillende rollen goed vertolkt, vvat niet ver- heelde dat bet Viaamsch dialect het voor de hoorders niet steeds gemakkelijk maakte de handeling te volgen en ook de zinsbouw meer- malen vreemd in onze ooren klonk. Niettegenstaunde dit, waren de hoorders vol aandacht en zeer voldaan, zoodal ze hun bijvals- betuigingen niet spaarden. Tot slot werd opgevoerd bet blyspel //Het Minnebrugje". Dit aardige, goed uitgevoerde blijspel, een stukje Viaamsch volksleven. bad veel succes en werd uitbundig toegejuicht. Door den directeur werd aan de medewerkende dame mej. M. Hartog van hier, namens de ver- eeniging dank gezegd voor de thans en reeds meermalen van haar ondervonden medewerking als blijk van waardeering bood hi] baar een bloementuil aan, waarmede het publiek door applans instemde. Een geanimeerd bal was bet slot. Volgeus mededeeling van den lnspecteur van het Loodswezen is de rood en zwart vert, gestr. lichtbrulboei Oostgatop ongeveer51° 35',4 N.b. en 1» 28',3 W.l. (3° 24',8 0.1. van Greenwich), weder gelegd. Volgens een statistiek wordt in Zeeland f 299,463 provinciate belasting betaald of 1,31 per hoofd. Het meest wordt betaald in de provincie Groningen en wel f 698,325 of f 2,18 per boofd bet minst in de provincie Gelderland en wel f 198,080 of f 0,32 per hoofd. Onze provincie neemt op het staatje de vierde plants in. Maandagmorgen is het Belgische plezier- jacht //Marisette", thuisbehoorende te Gent, even beneden de haven te Hansweert, opdeWester- Sehelde gezonken. De eigenaar en de scbipper redden zicb in de sloep, die door de hoogaars Havik" van de visscherijpolitie, werd opgepikt en in de haven binnengebracht. Nieuw-Namen, 24 Jan. In den afgeloopen nacht is G. P., alhier woonachtig, die in Belgie wegens mishandeling nog enkele maanden ge- vangenisstraf te goed had, te Kieldrecht, terwijl hij zich over de grens waagde om aldaar zijne vrouw te spreken door de aldaar aanwezig zyude gendarmen aangehouden. Hoofdplaat. Vorige week werd bij den petroleum-verkooper van den Automaat, in den morgeu, dat hij zy n paard in den stal vgrzorgde, een som van ongeveer 50 gld. weggenomen. De vrouw des huizes was elders en de dief had aan de achterzijde der woning het raam opgeschoven. Deze week, Dinsdagmiddag, is de verrnoedelijke dief, een zekere L. V., door de mareehaussee gearresteerd. Een inwoner van Rolde, die te Assen in hecbtenis is op vermoeden dat hy zyn woning, die 31 December afbrandde, in brand beeft gestoken, beeft bekend zich daaraan te hebben schuldig gemaakt en dat zipi vrouw daavby luedeplicbtige is geweest. Deze is dientenge- volge ook naar de gevangenis Assen overgebracht. In de De Clercqstraat te Amsterdam is Zondagnamiddag een beer, die op de in vollen gang zynde tram wilde springen, gevallen en door den bijwageu overreden. Hij bekwam twee beenwonden en werd naar het Gereformeerd ziekenhuis in de Ter Haarstraat vervoerd, om daar te worden opgenomen. Maandagmorgen was zijn toestand, den ernSt der verwonding in aanmerking genomen, bevredigend. By het garmzoen te Harderwijk is een hospitaai, een officier van gezondbeid met den geheelen nasleep van personeel, dat noodig is doch de zieken moeten ter verpleging worden gezonden naar Amersfoort omdater geen bedden zijn. Deze toestand duurt reeds sinds de komst van het garnizoen, op 2 Nov. j.l. Maandagmorgen is de 23jarige sleeper van de fir ma A. Broos te Watergraafsmeer bekneld geraakt tusscben zijn zwaar beladen wagen en een paal by den overwegaande Linaeusstiaat te Amsterdam. Ilij was dadelijk dood. Op de Keizersgracht bij het Molenpad te Amsterdam is Maandagnamiddag een 17jarige jongen met zijn fiets te water gereden. tly werd levenloos opgehaald. Te Dordrecht is Zondagavond J. H. de G., ongehuwd, oud 25 jaren, in de Kalkhaven verdronkeri. Ilij stond aan die kade en viel plotseling te water. Overmatig gebruik van sterken drank is aan dit ongeluk vermoedelyk niet vreemd. Te Baarn heeft de 20jarige zoon van den timmerman J. Zaterdagavond een revolverschot op zijn meisje gelost, zonder haar evenwel te raken. De jonge man, die zeer overspanuen was en als oppassend bekend staat, is gearresteerd en Zondag gevankelijk naar Utrecht gebraeht. Toen een scbipper Dinsdagochtend per fiets de Oude Waal te Amsterdam afreed, zag ie daar langs den wallekant een kennis staan. Van zijn kar afspringen, het ding tegen den muur van een huis zetten en den ander aan- klampen, was 't werk van een oogenblik. Al pratend over koetjes en kalfjes, verloor ie echter zijn twee-wieler niet uit het oog en zoo zag hij dan ook hoe langs het trottoir een man kwam aanwandelen. De oubekeude bleef bij de fiets staan, voelde aan de banden, greep naar't stuur en ras, met een plotselinge beweging, zat ie op 't zadel en ging er full speed van door. Dat was den sehipper nu toch te machtig. Den ouden kennis in den steek lat'end holde hy den ander onder laid misbaar naver- schillende menscben voegden zich by hem en op de Geldersche kade was men den dief zoo dicht genaderd, dat deze het.raadzaam achtte de fiets neer te gooien, in de vage hoop waar- schynlijk dat men hem dan kalm zijn weg zou laten vervolgen. Dit echter lag allerminst in des schippers bedoeling. De jacht werd voort* gezet en 't eind resultaat was, dat men den brutalen dief in triomf naar den naastbijgelegen politiepost kon g.eleiden. Schip gestolen. Zondagavond is te Am sterdam, op een schip, liggend in het IJ, nabij het Tolhuis, een sehipper aangehouden, die verdacht wordt dat schip te Meppel te hebben ontvreemd. Het vaartuig is in beslag genomen en naar den steiger van de gemeente-vischhal gesleept. Nader bleek een geschil te bestaan tusschen den bouwer en den persoon voor wiens rekening het vaartuig gebouwd was over een boete wegens de late oplevering. De sehipper, die het „stal" wist met het vaartuig, dat de bouwer niet wilde laten gaan, voordat het geschil opgelost was, het ruime sop te kiezen. Vrijdag werd een visscher te Gorinehem, die netten herstelde, lastig gevallen door eenige opgeschoten knapen, die met kluiten aarde enz. naar hem wierpen. De man waarschuwde her- haaldelyk, doch wijl men niet ophield en hem aanhoudend raakte, werd hij boos en gaf een der jongens een draai om de ooren. Deze jongen, 16 jaar oud, zeide dat zat ik je betaald zetten, ging naar huis, haalde daar een mes dat hij in z'n broekzak borg, ging daarop naar den visscher, waarmede bij gemoedelyk een praatje maakte en gaf toen plotseling den man een steek in den hals. Geconstateerd werd een wond van 7 c.M. en een weinig dieper zou de man oogen- blikkelijk een lyk zijn geweest. De dader die gearresteerd werd, is uit een gezin, waaruit de vader indertyd zyn vrouw vermoordde. De tram van Marssum, die ongeveer 8 uur 's morgens te Leeuwarden moet zijn, lietMaandag op zich wachten. Ten gevolge van den sneeuw- val derailleerde de locomotiet even voorbij Halfweg, en stond in een ommezien dwars over de rails. De reizigers, meest schooljongens en-meisjes, konden uitstappen en, begeleid door den con- ducteur, die het nieuws naar de stad moest brengen, trokken alien door de sneeuwbuien naar Leeuwarden. Een kwartier later kwam er opnieuw een tram, die den weg versperd vond en die aan een tvveeden groep reizigers de gelegenheid gaf een kouden neus te balen. De medewerker van bet Hbl. schrijtt d.d. 23 Januari o. m. Ook gisterenavond stond ze.daar weerinhet Westen, reeds eenigszins van plaats veranderd. Haar helderheid scheen nog toegenomen, ook haar ,/staart" leek langer. Jammer dat de groote cumulusbank hetonraogelyk maakte haar zien wegdaiken achter den horizon. Laten wy echter hopen op beter weer. En dan na zons- ondergang direct op postwant de komeet van Drake behoort tot een grillige klasse en kan heel goed ons met een schitterend vuurwerk komen verrassen. Reeds Ovidius maakt er melding van, dat in 1200 v. C. een der //Zevensterren" naar het Noorden toog, omgeven door lange wapperende haren dit is de eerste beschryving omtrent een komeet in de oudheid. Eigenaardig is het, dat men toen men bracht het in verband met de verwoesting van Troje al hierin iets tragisch zag. Of 't komt door het flauwglorend matte licht, dan wel zijn ontstaan dankt aan de groote zeldzaamheid van zichtbare kometen in het algemeen, bet feic blyft bestaan, dat door

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1