Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Midde18n van vervoe r. 2. Instructie gemeentcarbeicters. 3. Af- en overschrijving. 5. Vaststellm verordening regelende openstelling Secretarie. 6. Benoemen leden schoolcommissie. 7. Benoemen hoofd vanen onderwijser bij het herhalingsondermjs. 8. Versoekschrift zangvereeniging „Orelio" om ge bruik van een schoollokaal- 9. Verzoekschrift gemeente Zaamslag om steun voor wegsverbetering van den Pouckepolderschen dijk. 10. Verzoek van P. Dieleman Pz. e.a. om vol- doende waterloozing in den Buitenweg. 11. Adres van J. C. van Leeuwen te Hilversum, verzoekende concessie voor bouw en exploitatie van em steenkolengasfabriek. 12. Verzoekschrift A. Butler om verhoog ing jaar wedde. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 23 Dec. 10.42 11.14 V rijdag 24 11.43 Zaterdag 25 n 0.9 12.34 Zondag 26 0.59 1.21 Maandag 27 1.45 2.7 Dinsdag 28 2.29 2.52 Woensdag 29 r 3.13 3.35 Spoorweg Ter Neuzen—Gent. Ter Neuzenlirussel over Lokeren. Spoorweg Ter Neuzen Mechelen. Van Ter Neuzen over St. Nicolaas uaar Gent. Van Gent over St. Nicolaas uaar Ter Neuzen. Stoomtramweg Hulst—Walsoorden. b Eene circulaire van Oedep. Staten, waarbij ter kennis van den Raad wordt gebracht de herinnering van den Minister van Binnenlandsche Zaken aan het tijdstip voor de toepassing van art. 4 der drankwet, indien de Raad vermindering van het aantal vergunningen zou wenschen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt deze circulaire voor kennisgeving aangenomen. c. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, waar- nevens wordt toegezonden eene uitspraak van dat college op een bezwaarschrift tegen den hoofdelijken omslag van W. van de Bilt, en waarbij de reclament wordt terug- gebracht van de 19e naar de 6e klasse. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een adres van P. de Visser, waarin deze verzoekt hem met ingang van 1 Januari a. s. wegens zijn hoogen leeftijd en voortdurenden ziekelijken toestand, eervolontslag te willen verleenen als gemeentebode, bode van het Alge- meen Armbestuur en bode van de commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl hij tevens den Raad dank betuigd voor de regeling van zijn wachtgeld. De Yoorzitter stelt namens bet Dag. Bestuur voor De Visser niet te ontslaan als gemeentebode, daar hem dan geen wachtgeld kan worden toegekend, doch hij dan zou moeten gepensionneerd worden en eenvoudig te besluiten dat hij op wachtgeld gesteld wordt. Vervolgens aan het Burgerlijk Armbestuur kennis te geven van zijne ontslag- aanvrage, daar dit college, dat hem tot haar bode benoemde, hem ook ontslag moet verleenen, doch hem eervol ontslag- te verleenen als bode van de commissie tot wering van schoolverzuim. Aldus wordt z. h. s. besloten. Een missive van Ged. Staten van Zeeland, waarbij kennis wordt gegeven van het besluit van den Raad der gemeente Hulst tot verandering van den dag der week- markt, wanneer die samenvalt met algemeen erkende, of R. K. feestdagen. De Raad verklaart daartegen geen bezwaar te hebben. f. Een schrijven van C. Hagers, waarbij deze bericht met ingang van 1 Jan. a. s. te kunnen in dienst treden als hoofd der openbare school. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een verzoek van C. W. Bouwman, om zijn verzoek tot het yi gebruik verkrijgen van een schoollokaal niet in behandeling te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een schrijven van P. C. van Bendegem, waarin deze dank betuigt voor de verhooging zijner jaarwedde als grafdelver. Aangenomen voor kennisgeving. I Het advies van den advocaat Mr. P. Dieleman in zake de kwestie der uitwatering met P. Haak. De Yoorzitter stelt voor dit thans niet te behandelen, maar dit te doen in eene vergadering met gesloten deuren. Aldus wordt besloten. J. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, waarnevens wordt teruggezonden een exemplaar van de goedgekeurde gemeentebegrooting voorV1910. Aangenomen voor kennisgeving. Daar de gewijzigde toestand der gemeente, in verband met de aangebrachte rioleering, verandering in de regeling der werkzaamheden noodig maakt, wordt door Burg, en Weth. eene nieuwe instructie voorgesteld, waarbij de Yoorzitter meedeelt dat de 2 vaste arbeiders bij wijze van proef reeds eenigen tijd volgens die regeling hebben ge- werkt en dat deze voldoet. In de instructie worden geregeld de dagen en uren voor het ophalen der vuilnis, en het reinigen der straten, het schoonmaken der zinkputten en goten, het aansteken en uitdoven der lantaarns, benevens ook de wijze van aan- stelling der vaste en losse arbeiders, het loon, verloftijd enz. Deze instuctie wordt na voorlezing zonder discussie of hoofdelijke stemming, goedgekeurd. De Yoorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de gemeentebegrooting voor 4909 af- en over te^schrijven, op versehillende posten, een bedrag van f 272,50. Aangenomen z. h. s. 4. Aangehouden adres van R. Blankert e. a. en C. Smies e. a. te Axel betreffende rioleering. De Yoorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. een raming van kosten hebben laten maken van eene rioleering als door adressanten bedoeld, van de openbare school tot aan de Weststraat. De bouwmeester lieeft daarvoor drie be- grootingen gemaakt, welke resp. beloopen /950, 1450 en f 1600. Burg, en Weth. stellen voor deze zaak thans van de agenda af te voeren, doch later, als de gemeenteraad overgaat tot uitbreiding van de aangevangen rioleering, met deze adressen rekening te houden. Z. h. s. wordt aldus bestoten. Naar aanleiding der vroeger door Gedep. Staten gemaakte opinerking dat in de instructie voor den Secretaris en het Secretarie-personeel niet was bepaald wanneer zij ten dienste van het publiek moeten te spreken zijn, wordt thans door Burg, en Weth. eene verordening voorgesteld regelende de openstelling der Secretarie en de diensttijd derambte- "^In deze conceptverordening wordt bepaald dat de Secre tarie behalve op Zondagen en erkende christelijke feest dagen voor het publiek zal geopend zijn des voormiddags van 9—12 en des namiddags van 2—4 ure. Verder zal het personeel ter secretarie nog dienst doen van 44—6 ure, uitgezonderd des Zaterdags; op avonden van verkiezingen zijn zij verplicht dienst te doen tot de werkzaamheden daarvoor zijn afgeloopen. In tijden van drukte kunnen Burg, en Weth. de diensttijd des avonds met 1 uur verlengen. Deze verordening wordt goedgekeurd z. h. s. De Yoorzitter stelt aan de orde de verkiezing van leden der commissie tot wering van schoolverzuim, zulks wegens periodieke aftreding en door het overlijden van den heer Yan Ruijven. In laatstgemelde vacature wordt benoemd met 5 stem- men de heer C. Hagers. Op den heer C. Dijkwel zijn 2 stemmen uitgebracht. Verder worden voor de versehillende categories herbe- noemd de heeren A. van 't Hoff, Ph. J. van Dixhoorn, J. A. Dregmans en M. L. van Vessem elk met 7 A. E. E. Kruijsse en J. Verijzer elk met 5 en A. van Esselbrugge met 4 stemmen. Verder zijn bij de versehillende stemmmgen uitgebracht 2 stemmen op den heer P. A. van Hoeve, en 1 op de heeren Joh. Rollf, J. Smies, C. Smies Hz. Tot hoofd van het herhalingsonderwijs wordt benoemd het nieuw benoemde hoofd der school, de heer Hagers, die tevens ook wordt benoemd tot onderwijzer bij dat onderwijs, beide met algemeene stemmen. De Yoorzitter doet mededeeling van een verzoekschrift van het bestuur der algemeene zangvereeniging »Orelio te Axel, om voor het houden van repetitie's der vereeniging op Woensdag- en Zaterdagavond gebruik te mogen maken van een lokaal der openbare school en des Zaterdags des na middags van 1—2 en van 56 ure voor de repetition van de kinderkoren. Burg, en Weth. stellen voor het verzoek toe te staan voor wat de repetities der vereeniging betreft, doch te kennen te geven dat het voor de kinderkoren niet kan worden ingewilligd, aangezien de school op die uien voor andere doeleinden moet wor8en gebruikt. De heer Kruijsse meent dat er geen bezwaar is om het ook voor de kinderkoren toe te staan, wanneer de vereeniging dat op andere uren kan stellen, en vraagt of de Raad Burg, en Weth. willen machtigen ook op dat punt het verzoek in te willigen, als de vereeniging daar voor andere uren kan aangeven, waarop de school niet voor andere doeleinden gebruikt wordt. Het voorstel van Burg, en Weth., met het amendement van den heer Kruijsse wordt aangenomen z. h. s. Yan het gemeentebestuur van Zaamslag is ingekomen een schrijven waarin wordt te kennen gegeven dat met leedwezen is kennis genomen van de afwijzende beschikking van den Raad van Axel, om eene bijdrage te verleenen voor het bekeien van den weg op den Pouckepolderschen dijk, waarbij de redenen die tot afwijzing hebben geleid niet werden medegedeeld. Naar het oordeel van den Raad van Zaamslag mag niet over het hoofd worden gezien, dat, al is de weg niet in die gemeente gelegen, de belangen van Axel bij het in goeden staat zijn van dien weg grooter zijn dan die van Zaamslag, aangezien die wegsverbetering dienen zou om het den bewoners dier omgeving gemakkelijker te maken de hoofdkom van Axel te bereiken. Vrees voor het scheppen van een entecedent behoeft. niet te worden gekoesterdde verbetering is dringend noodig, want er is reeds genoegzaam gebleken dat een aarden verbindingsweg als de onderhavige, niet meer van dezen tijd is. Nogmaals wordt verzocht vanwege Axel, verbetering van dien weg financieel te willen steunen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Wethouders deze zaak opnieuw hebben overwogen, doch zich houden aan hun vroeger uitgebracht advies, en dus voorstellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer De Feijter verklaart ten deze wel eenigszins van standpunt verandert te zijn; behoorde hij vroeger tot de tegenstemmers, hij zou thans aan het verleenen van steun zijn stem kunnen geven. Alleen de vroeger ge vraagde som was te hoog, maar hij meent dat men van- wqge Zaamslag ook wel met een minder bedrag genoegen zal nemen. Spreker was eerst ook huiverig voor het scheppen van een antecedent, maar bij nader inzien moet hij erkennen dat men daar ook niet altijd buiten kan. Van wegsver betering op de grens der gemeenten moet men, om daartoe te kornen, wel eens van den gewonen regel afwijken. Hij wil daarom voorstellen in beginsel te besluiten dat dezer zijds de uitvoering der wegsverbetering met eensgevend geld zal worden gesteund, om dan later de grootte der som te bepalen, na overleg van Burg, en Weth. met die van Zaamslag. De heer Van Driel verklaart ook van meening te zijn veranderdhij vind echter het gevraagde bedrag te hoog. De Yoorzitter herinnert dat de helft f 900 a f 1000 gevraagd werd. Door den heer F. Dekker is voorgesteld /500 te geven. Nu gaat het niet gemakkelijk om zoo maar ineens een bedrag te noemen, daarvoor is overleg noodig. Spreker geeft daarom in overweging de zaak aan te bouden, dan kan eens over de grootte der bijdrage gesproken worden. De heer De Feijter: Dat ligt juist in de bedoelingvan mijn voorstelthans in beginsel te besluiten tot het ver leenen van steun, dan weet Zaamslag wat we willen en later de som bepalen. De heer F. Dekker ziet er ook geen bezwaar in, om maar aanstonds een bedrag te noemen. Negenhonderd gulden zooals gevraagd werd was te veel, maar Kij zou 500 willen toezeggen. Dan weet Zaamslag waaraan zij zich houden kan. De heer Yan Driel meent dat ze dan tevreden zullen zijnhij acht het ook van belang voor Axelde weg ligt wel op Zaamslags gebied, maar nu de weg zoo slecht ligt rijdt men langs den onderberm van den dijk en die ligt in Axel. Hij zou ook de zaak maar terstond willen be- slissen, overeenkomstig het voorstel van den heer F. Dekker. De heer Joz. de Feijter ontraadt dit thans te doen, hij weet ook nog wat, waarvan kennisneming voor de leden nuttig kan zijn, alvorens hieromtrent te beslissen. Hij kan dat echter niet in openbare zitting meedeelen, omdat het niet voor publiciteit is bestemd, en zal het dus straks in de vergadering met gesloten deuren zeggen. Besloten wordt deze zaak aan te houden. De Voorzitter geeft lezing van dit adres, waarin adres santen wijzen op den ongewenschten toestand waarin de Buitenweg verkeert, door onvoldoende waterloozing, Bij de vele regens der laatste tijden stond het water tot onder de vloeren der woningen en in de kelders, waardoor de daarin geborgen winterprovisie aan gevaar van be- derven wordt blootgesteld. Deze ongewenschte toestand wordt ook toegeschreven aan het ter plaatse ophoogen van den weg door vuilnis, die daar blijft leggen, waarom ook gevraagd wordt aldaar van gemeentewege de vuilnis weg te halen. Nog wordt geklaagd over de verlichting en daarin verandering gevraagd. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan adressanten te berichten, dat zij zich voor de waterloozing hebben te vervoegen tot de eigenaars der woningen, dat blijkens de juist vastgestelde instructie voor de stadsar beiders de vuilnis ook elke week in den Buitenweg zal worden weggehaald en wat de verlichting betreft, dat Burg, en Weth. een onderzoek daarnaar zullen instellen en dat, als daarin door verplaatsing van den daar staanden lantaarn verbetering kan worden gebracht, daartoe zal worden overgegaan. De heer F. Dekker stemt toe dat de verbetering van de waterloozing eene zaak is, waarvoor de eigenaars der woningen moeten zorgen, maar vraagt of Burg, en Weth. zelf niet eens met hen in overleg zouden willen treden, daar dit meer van invloed zal zijn dan wanneer de huur- ders het doen. De Voorzitter merkt naar aanleiding hiervan op, dat van de zijde van Burg, en Weth. moeilijk sprake kan zijn van daarover te onderhandeten. Dan zouden Burg, en Weth. de eigenaren moeten aanschrijven om ver betering aan te brengen. Dit is vroeger al eens geschiedt, doch leverde geen resultaat. Nu meent spreker echter dat er misschien wel verbetering zou te krijgen zijn alth&ns met den eigenaar van de laagst gelegen perceelen is overeenstemming verkregen. Wat nu het gemis aan waterloozing betreft, de oorzaak daarvan ligt bij de bewoners, die de achter de huizen liggende goot hebben dichtgeloopen, zoodat deze geen water meer afvoert. Als ze zorgden voor het openhouden der goot, zou de toestand, hoewel niet volmaakt, toch reeds veel verbeteren. De heer Kruijsse is van meening dat er voor Burg, en Weth. niet te onderhandelen valt. De eigenaren moeten zelf de afwatering van hunne perceelen in orde maken en kunnen het water afvoeren in het riool der gemeente. De heer F. Dekker zou het toch gewenscht achten dat Burg, en Weth. de eigenaren eens op hun plirht wezen, omdat hij daarvan meer resultaat verwacht. De heer KruijsseDaar heb ik niets tegen, ergens op wijzen is geheel anders dan er onderhandelingen over aanknoopen. Ten slotte wordt besloten overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. terwijl de Voorzitter toezegt, dat met den wensch van den heer F. Dekker rekening zal worden gehouden. De Voorzitter stelt voor dit adres niet te behandelen r het te stellen in handen der commissie die belast is met het onderzoek naar de rentabiliteit eener gasfabriek in deze gemeente. Aldus wordt besloten. De Voorzitter geeft lezing van een adres van A. Butler waarin deze verzoekt zijne jaarwedde als klokkenist te verhoogen. Adressant wijst er op, dat hij steeds met ijver zijne taak tracht te vervullen en dat eene belooning zooals thans ongeveer 16 cent daags waarvoor hij dagelijks tweemaal den toren moet beklimmen, zeker te gering mag worden genoemd. Hij wijst er ook op dat eene zorgvul- dige behandeling van een zoo oud uurwerk zeker ook voor de gemeente van groot voordeel mag worden geacht. Hij verzoekt zijne bezoldiging van 60 te willen brengen op 85. Burg, en Weth. stellen voor op dit adres te beschikken bij de behandeling der begrooting voor 1911. De heer De Feijter merkt op dat er nog ongeveer een jaar moet verloopen eer dat geschiedt en dat is watlang. De jaarwedde is nu al eenige jaren f 60 en waar nu algemeen de salarissen der andere ambtenaren zijn ver- hoogd, meent hij dat de Raad ook aan deze verhooging behoort mede te werken. De man is bescheiden in zijn vraag en f 60 is voor een dagelijksche vaste verbintenis wel wat weinig, te meer waar er klimmen naar den toren aan verbonden is. Het maakt toch verschil of men in een toren, dan wel in een kelder moet werken. De heer F. Dekker sluit zich aan bij de woorden van den heer De Feijteralle ambtenaren zijn verlioogd, het is billijk dat ook deze meer krijgt. De Voorzitter merkt op dat het voorstel van Burg, en Weth. niet betreft den perseon, maar eeu aangenomen principe, om niet tusschentijds over te gaan tot salaris- verhoogingen. Daarvoor is het tijd bij de vaststelling der begrootingis die eenmaal vastgesteld dan behoort men weer een jaar te wachten, anders loopt de administratie niet regelmatig en kan zelfs in de war komen, door het stijgen der uitgaven, daar men toch in den loop van een jaar steeds voor onverwachte uitgaven komt, die niet waren te voorzien. Voor verhooging van vaste posten behoort men zich dus te mijden. Andere verhoogingen zijn bij de begrooting toegestaan, welke verzoeken voor de be handeling waren ingekomen. De heer F. Dekker wijst er op, dat deze man niet ge- weten heeft, dat hij, om verhooging te krijgen daarvoor met een verzoek bij den Raad moest komen. Hij vindt het nog al erg hem nu, omdat hij een paar maanden te laat komt, te straffen met hem nu een geheel jaar op verhooging te laten wachten. De Voorzitter stemt toe, dat men niet altijd moet wachten met salaris-verhooging tot daarom wordt gevraagd. Als men van de billijkheid overtuigd is, behoort men daartoe uit eigen beweging over te gaan. Maar nu be hoorde adressant juist tot de weinige bevoorrechten over de verhooging van wiens salaris gesproken is, zonder dat hij er om vroeg. Althans in de commissie-vergadering is het denkbeeld besproken, maar werd besloten daartoe vooralsnog niet over te gaari. De heer De Feijter kan zich in principe wel vereenigen met den regel, door Burg, en Weth. voorgestaan, maar merkt op, dat er geen enkele regel zonder uitzondering is. Hij meent dat er thans wel reden is om daarvan af te wijken en stelt voor, teneinde het verschil eenigszins te deelen, aan adressant 15 verhooging toe te kennen. In stemming gebracht verklaren zich 5 stemmen voor het voorstel van Burg, en Weth. en 2 voor dat van den heer De Feijter; de 2 laatstgenoemden de heeren F. Dekker en De Feijter. 13. Omvraag. a. De heer Kruijsse vestigt de aandacht op den toe stand van den grindweg van de R. K. kerk naar den Armendijk. Na uitvoering van de rioleeringswerken is die weg in een toestand gekomen dat die zoo niet gehou den kan worden, er is geen redden meer rnogelijk. Het zal misschien eenigszins vreemd klinkeu dat hij, als Wet houder, dit hier bij de omvraag ter sprake brengt, maar in de vergaderingen van het Dag. Bestuur is daarover herhaaldelijk gesproken, zonder dat men er een goede oplossing voor vinden kon. Hij wilde den Raad vragen of deze er genoegen mede neemt, dat Burg, en Weth. een plan laten opmaken voor verharding van dien weg met keien. Het is nog de eenige weg in de kom der gemeente die niet met keien verhard is en spreker durft met te meer vrijmoedigheid dit voorstel doen, waar er in 1910 eene som van f 5000 vrijkomt, als verkoopsom van het postkantoor. Spreker meent dat Ged. Staten geen bezwaar zullen maken, dat die som voor dusdauige straatverbetering wordt aangewend. De heer De Feijter is mede ten voile overtuigd, dat verbetering van dien weg noodig is. Van jaar tot jaar was er meer grint noodig en het vervoer daarover wordt steeds drukker, waartegen de' tegenwoordige verharding niet bestand is. De heer Kruijsse bespreekt nog de omstapdigheid of van polders daarvoor eene bijdrage zou kunnen worden verkregen, welke vraag hij ontkennend meent te moeten beantwoorden, aangezien dat reeds vroeger aan den polder Beoostenblij gevraagd is zonder resultaat. De Voprzitter merkt op, dat hiernaar wel een onderzoek is in te stellen, daaromtrent kunnen Burg, en Weth. dan bij een in te dienen plan verslag uitbrengen. Z. h. s. wordt goedgevonden dat Burg, en Weth. een plan met begrooting zullen indienen. b. De heer F. Dekker vestigt de aandacht op groote putten liggende in den Zaamslagschen weg, waarin voor- ziening gewenscht is. De Voorzitter deelt mede dat reeds enkele putten zoo- veel rnogelijk op afdoende wijze zijn hersteld. Mogelijk zijn er later andere ontstaan. Een onderzoek zal worden ingesteld en zoo mogelijk verbetering worden aangebracht. Alsnu wordt de openbare vergadering geschorst en gaat deze over in eene zitting met gesloten deuren. Na ongeveer 14 uur de vergadering weder openbaar ge- worden zijnde stelt de Voorzitter in zake de afwatering- kwestie met den heer P. Haak, namens Burg, en Weth. in verband met het rechtskundig advies voor de verordening toe te passen en niet in te willigen het verzoek van den heer P. Haak om hem voor de afwatering in zijne sloot eene retributie van f 10 'sjaars uit te keeren. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. De heer De Feijter wil thans, 11a zijne mededeeling in besloten vergadering, nog terugkomen op zijn voorstel betreffende financieelen steun aan de gemeente Zaamslag voor wegsverbetering aan den Pouckepolderschen dijk. Hij stelt voor eene subsidie te verleenen in eens van f 250, onder voorwaarde, dat de wegsverbetering is voltooid voor 1 December 1910, dat de betaling der bijdrage ook dat jaar zal geschieden, en dat het onderhoud blijft voor rekening van den tegenwoordigen onderhouds- plichtige. De Voorzitter meent dat, om dit te behandelen, eerst het besluit om het verzoekschrift van Zaamslag aan te houden, moet worden ingetrokken. Daartoe wordt z. h. s. besloten. De heer Kruijsse deelt mede dat zeker de meerderheid van Burg, en Weth. genegen is, het afwijzend voorstel in te trekken. De heer De Feijter vraagt of Burg, en Weth. ook ge negen zijn om zijn voorstel over te nemen. Na raadpleging met de Wethouders antwoordt de Voor zitter daarop bevestigend. Het voorstel wordt alsnu z. h. s. aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. V v Amsterdamsche Ter Neuzen n. Gent a6,00 8,56 Sluiskil 6,07 9,04 Slniskil (brug) 6,10 9,C7 Philippine 6,14 9,11 lias van Gent 6,28 9,20 Greenwichtijd. (aankomst 6,08 9,05 12,28 (vertrek 6,22 9,10 12,41 Aauk. te Gent (kl. 8t.) 6,54 9,42 te Gent (gr. st.) 7,08 9,55 1,24 t ij d. 12,19 12,27 12,30 12,34 12,43 5,31 5.39 5,42 5,46 5,55 5.40 5,50 6>7 8,29 8.37 8,40 8,44 8.53 8.38 8.54 9,26 9,38 a5,04 5,16 5,48 5,55 6,20 6,25 6,33 6,37 6,40 6,48 57,86 8,03 8,40 8,53 9,18 9,24 9,32 9,36 9,39 9,47 Deze trein loopt alieen 's Maandags en 'a Zaterdags Greenwichtijd. v. Gent (gr. st.) n. T. N. 5,23 8,19 11,50 h Gent (kl. at.) 5,35 8,31 12,02 c (aankomst 6,09 9,03 12,33 oelzaete (ymrek 6>l2 9>,0 ^43 Amsterdamsche tijd. o of (aauk. 6,37 9,35 1,08 Sas van Gent |vertr(jl[ „;42 9'40 115 v. Philippine 6,50 9,48 1,23 r Sluiskil (brug) 6,54 9,52 1,27 y Sluiskil 6,57 9,55 1.30 Aank. te Ter Neuzen v 7,05 10,03 1,38 a Deze trein loopt des Zondags niet. b Deze trein loopt niet dan 'a Vrijdags en s Zondags. CORRESPONDENT! E. Greenwichtijd. v Selzaete n. Eecloo 6,18 9,10 12,35 5,50 8,58 v Ke doo n. Selzaete 5,15 8,12 11,29 4,52 7,05 y Selzaete n. Moerbekeen Lokeren 6,18 9,12, 12,51 5,49e*9,27 (De trein van 9,27 loopt niet verder dan Moerbeke). y Lokeren n. Moerbeke en Selzaete 5,16 7,15 11,58 5,00 8,12 w Gent n. Brussel 7,18 10,02 1,40 6,57 9,44 h Brussel n. Gent 5,58 9,32 3,57 6,14 u Gent n. Ostende 8,21 11,02 11,05 6,50 9,49 Ostende n. Gent 6,30 8,48 8,51 11,03 11,34 3,20 5,30 i Ter Neuzen 6,00 8,56 12,19 6,31 Am. T. V. Selzaete 6,18 9,12 12,54 5,49 Gr. T. V, brussel 10,04 12,37 3,81 9,43 y y V. Brussel 5,30 10,15 2,12 6,17 w y a. Selzaete 9,10 12,43 5,55 8,52 y y a. Ter Neuzeu 10,03 1.33 6.48 9.47 Am. T Amsterdamsche t ij d. Ter Neuzeu Sluiskil Axel Kijkuit Hulst 6,53 7,05 7,12 7,19 7,27 10,00 10,08 10,17 10,26 10,38 Greenwichtijd. Clinge 7,20 10,36 St. Gillis 7,29 10,45 Aank. te St. Nicolaas 7,38 i0,54 Vertr. 8,22 10,57 Aank. te Mechelen 9,15 11,55 1,48 1.56 2,04 2,13 2,22 2,18 2,26 2,35 3,00 3.57 6.12 6,20 6 29 6,37 6,46 6,42 6,51 7,02 7.13 8,12 Grt enwichtijd. v. Mech. n. St. Nic. 6,38 10,30 1,29 6,03 y St. Nic. n. T. N. 7,50 11,40 8,05 7,15 y St. Gillis 7,59 11,52 3,16 7,25 y Clinge 8,08 12,04 3,26 7,35 Amsterdamsche tijd. y Hulst 8,40 12,58 3,58 8,C6 8,13 y Kijkuit 8,47 1,05 4,06 Axel 8,54 1,12 4,14 8,20 Sluiskil 9,02 1,19 4,22 8,27 Aank. te Ter Neuzen 9,10 1,26 4,28 8,34 COR11ESPON DENTIE. Greenwichtijd. v. St. Nicolaas n. Antwerpen 8,23 11,42 2,50 7,16 v. Antwerpen n. St Nicolaas 6,47 10,38 2,06 6,18 St. Gillis n. Moerbeke 8,08 11,20 3,26 7,47. Moerbeke n. St. Gillis 6,45 9,59 1,20 6,15 y Mechelen n. Brussel 9,23 11,59 4,14 8,16 brussel n. Mechelen 5,59 9,40 12,40 5,36 Mechelen n. Leuven 9,31 12,35 4,20 10,27 Leuveu n. Mechelen 5,36 9,34 10,01 12,27 5,18 v. Ter Neuzen 6,58 10,00 1,48 St. Nicolaas 8,18 11,33 2,49 Aank. te Gent (Waes) 9,02 12,35 3,29 v. Gent (Waes) 6,28 10,36 2,07 6,00 Gr. T. y St. Nicolaas 7,50 11,40 3,05 7,16 Aank. te Ter Neuzen 9,10 1,26 4,28 8,34 Am. T 6,12 7.11 8,15 Am. T Gr. T Amsterdamsche t ij d. Hulst, Station 5,05 8,00 f 10,45 f2,25 5,30 *8,05 8,03 10,48 2,28 5,33 8,08 8,06 10,51 2,31 5,36 8,11 8,09 10,54 2,34 5,39 8,14 8,15 11,00 2,40 5,45 8,20 8,20 11,05 2,45 5,60 8,25 8,28 1j,13 2,53 5,58 8,33 8,33 11,18 2,58 6,03 8,38 8,41 11,26 3,06 6,11 8,46 8,44 11,29 3,09 6,14 8,49 8,47 11,32 3,12 6,17 8,52 8,55 11,40 3,20 6,25 9,0 Postkantoor 5,08 Dubbele Poort 5,11 Tivoli 5,14 Rustwat 5,20 Terhole 5,25 yHoefkensdijk 5,33 Kuitaart, Tol 5,38 Kloosterzande Tasdijk 5,46 i Dorp 5,49 Walsoorden Kruisweg 5,52 Aank. Walsoorden, Dijk 6,00 t Vrachtgoederen worden slechts met deze treinen vervoerdO Rijdt slechts op werkdagen tot Kloosterzande, aes Zondags* en feestdagen tot Walsoorden. Walsoorden, D(jk Kruisweg Kloosterz., Dorp 6,21 Ttsdijk 6,24 Kuitaart, Tol Hoetkeusdijk a Terhole Rustwat Hulst Tivoli Dubbele poart Postkantoor A.k. Hulst Station t Vrachtgoederen worden slechts Deze trein rijdt slechts op Zon dagen van Walsoorden om 8,48. 6,10 f9,30 6,18 9,88 9,41 9,44 6,32 9,52 6,37 9,57 6,45 10,05 6,50 10,10 6,56 10,16 6.59 10,19 7,02 10,22 7,05 10,25 12,05 f3,55 12,12 4,08 6,50 *9,10 6,58 9,17 12,15 4,06 7,01 9,20 12,18 4,09 7,04 9,23 12,25 4,17 7,12 9,30 12,30 4 22 7,17 9,35 12,37 4,30 7,25 9,42 12,41 4,35 7,30 9,46 12,46 4,41 7,36 9,51 12,49 4,44 7,39 9,54 12,52 4,47 7,42 9,57 12.55 4,50 7,45 10,00 met deze treinen vervoerd. i- ee feestdagen op werk-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6