5,S chuttevae r." Tandarts VAIT LALEU 5SaJ M O E SC. Luistcrrijk Concert Ciemeogde berichten. een prachfige WANDKALENDER SS1Q vier SCHILDERIJTJES in lijst. Laatste berichten. Te bekomen voor 9 Sunlight Zeep-amslagen, en voor 59, Zie verder de circulaire rond de Zeep. Theatre Minard te Gent. Handelsberichten. Advertentien. CATHALIJHTJE DE KRAKER, PIETER LOOF, Schippersvereeniging den Heer en Mevrouw M£IER, UB1KE-0RGANEN. GEHEIME 2IEKTEN-KIEREN. Door de gemeentepolitie alhier is ge- anesteerd en wordt ter beschikking van de justitie gesteld een persoon die van een raede- oge in een volkslogement een doos met zilveren voorwerpen had ontvreemd. Hij bood deze te Zaamslag te koop aan waarvan de gemeenteveldwacbter aldaar op de loogte kwam. Deze waarschuwde de politie alhier omdat de man toen reeds uit Zaamslag was vertrokken. De man is daarop alhier opgespoord, met bet bovenvermeld gevolg. Bfi de heden gehouden aaubesteding voor de levering van brood ten behoeve der Nieuw- laarscommissie alhier, werd ingeschreven voor levering in de kom door de heeren Gebr. an ^trien voor 13, A. Moerman voor 12,90, S?oeih°edt V001' /12'25' A- de Witte voor 12, en J. van der Have voor 10,99. Hen biljet ad /II was ongeteekend. voor levering te Sluiskil door de heeren J. P. van Hoeve voor 13, A. de Witte voor 100 KG J" L,eberS voor/11'90; allesper Gegund aan de laagste inschrijvers. By de heden alhier gehouden aaubesteding van de levering van brood ten behoeve van het Burgerkjk Armbestuur, voor het le halfjaar 1.HO, werd ingeschreven: Voor levering in de kom door de heeren A. Moerman voor 11,90. A. Scheele voor 11,13 en J. van der Have voor f 10,49 per 100 Kg. Voor levering te Sluiskil werd alleen inge schreven door J. van der Have voor 11,24. Gegund aan den laagsten en eenigen in- schryver. Aan het gebouw van het provineiaal bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed het inrichten tot doorvaart van twee open in gen van de spoorwegbrug over het kanaal door Zuid-Beveland nabij Vlake, met bijkomende werken. Raming 116,100. Minste inschrijvers hiervoor waren de heeren J. B. Koch A. van der Straaten Jr. te Hans- weert voor f 90,400. Ook werd aanbesteed het maken van eene dnjvende aanlegplaats met toeleidende bruo- en landboofd in de Westbuitenhaven te Ter JNeuzen en voor het maken en inhangen van twee paar vloeiijzeren ebdeuren in de Oostsluis te ler Neuzen met bijkomende werken, in twee perceelen. Raming eerste perceel f 14000 tweede perceel 25000. Raming der beide per ceelen 39000. Voor het eerste perceel werd het minst in geschreven door de firma Van Egmoud te Zoeterwoude voor 12.600. Voor het tweede perceel werd het minst in geschreven door denzelfden voor 21,600. Vooi de massa werd ingeschreven door de ma De Vries, Robbe Co. te Gorinchem voor 34,860. Voor het tweede perceel werd o. m. nocr inge schreven door den heer G. J. Balkenstein Sr. voor 23,536. Vervolgens werd aanbesteed het maken van een gewalste steen-slagbaan op den berm van den oosteiijken djjk van het kanaal van er Neuzen en van keibestrating op den oprit van dien berm naar den spoorweg tusschen de hectometerpalen 83 en 94, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. Raming 6150. Hiervoor werd het minst ingeschreven door J. van Drongelen te Hoek voor 5860. erder werd o. m. ingeschreven door de heeren G. J. Balkenstein Jr. voor /6525 en A. Tholens Dz. voor f 6500. Thans werd aanbesteed het aanbrengen en onderhouden van beplantiiigen langs de dijken van het kanaal van Ter Neuzen en van het zijkanaal naar de Axelsche Sassing en op den Rijksweg naar Hoek. Raming 5000. n ^'®rvr°or werd het minst ingeschreven door G. VV. Wontje te Heerenveen voor 4728. Nog werd o. m. ingeschreven door den heer J. van Drongelen te Hoek voor 4980. Ten slotte werd aanbesteed het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de Oost- buitenhaven te I er Neuzen, in 2 perceelen. Raming eerste perceel 1630 tweede perceel 5080. Raming der beide perceelen 6710. oor het eerste perceel werd niet ingeschreven. V oor het tweede perceel werd alleen inge schreven door den heer A. T. Volker te Sliedrecht voor 4570. Voor de massa waren minste inschrijvers de heeren J. Kraaijenveld E. van Noordenne voor 5600. Posterijen. Nieuwjaar. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarwisseling wordt het publiek verzocht, brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, als prentkaarten, visitekaartjes en circulaires, welkemenbij voorkeurop1 Januari wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snjjdende strepen, getrokken over de geheele adreszijdje en die stukken, reeds op 27, 28 of 29 December ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling gereed worden gemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van bestemming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de bestellingen opgenomen. Het opperlandgericht te Posen heeft graaf Kwilecki veroordeeld tot teruggave van zijn voorgewenden zoon Jozef aan juffrouw Meyer, de vrouw van een spoorwegwachter. Zes jaren lang is een verbitterde strijd gevoerd om 't bezit van den jongen graaf Jozet Adolf Stanislas Kwilecki en nu is beslist dat de jongen niet 't kind is van graaf Kwilecki en zijn overle- den gemalin Isabella, maar van de arbeidersvrouw Cecelie Meyer. De rechtbauk was van oordeel, dat de graaf 't kind ontvoerd had. De graaf werd in de kosten van 't proces veroordeeld. 't Ging om't bezit van't majoraat der familie Kwilecki. In October 1903 stond graviu Isa bella te Berlijn terecht om zich te verantwoor- den ter zake van het onderschuiven van een kind. Er waren nog 4 beklaagden, haar man, Ignatius Kwilecki, en drie dienstboden. De graaf en gravin hadden alle belang bij een mannelijken erfgenaam, daar 't majoraat anders aan een zijlinie der familie zou komen. Ook zou de graaf geen hypotheek op 't landgoed kunnen nemen. De geboorte van den //erfgenaam had onder geheimzinnige omstandigheden plaats 27 Januari 1897. De moeder was 51, de vader 97 jaren oud. De bloedverwanten, die zich de erfenis zagen ontglippen, beweerden, dat't kind van de spoorwacbtersvrouw was en begonneu met haar hulp een proces. Aller symphathie wendde zich tot 't knaapje om wiens bezit jarenlang de strijd ging. Nu zal 't landgoed Wroblewo in Posen, na 'toverlijden van den nu 70jarigen graaf Ignatius, overgaan aan graaf Hektor. Vrouw Meyer woont nu te Hamersdorf in Bohemen en krijgt nu haar zoontje, die de volgende maand 13 jaren wordt, terug. 'tis zeker geen alledaagsche gebeurtenis uit een grafelijk kasteel in een arbeiderswoning te wor den teruggebracht. 't Eind van den strijd is dan ook wel onverwacht. De oude graaf deed zijn zoontje" uitstekend onderwijs geven en de zwartlokkige knaap, die leergierig en veel- belovend was, zal zich in zijn nieuwe omgeving minder behaaglijk vinden. De zaak zal nu voor het rijksgerecht komen. Een hevige sneeuwstorm heeft over het Noorden en centrum van Engeland gewoed. Op verschillende plaatsen ligt de sneeuw een halven meter dik tal van dorpen zijn door de sneeuw van elk verkeer afgesloten. Te Sheffield hebben de trams wegens de sneeuw den dienst moeten opgeven. Een geweldigen brand heeft Maandag een groot Warenhuis te Londen, van Arding en flobbs vernield. Er waren bij het uitbreken tal van Kerstkoopers in het gebouw, en in de paniek bij het vluchten zijn veel ongelukken gebeurd. Men weet reeds van drie dooden, en een groot aantal werd gewond bij het springen uit de bovenste verdieping. Onder hen die reddingspogingen deden behoort ook minister Burns. Op een dag is teNew-York in drie schouw- burgen brand uitgebroken. In den Murry Hill schouwburg waren Vrijdag 1600 personen in de zaal, toen het geroep //brand" weerklonk. Waanzinnig van angst snelden de menschen naar de uitgangen, zoodat een groot aantal hunner onder den voet geraakte. Veertig per sonen werden gekwetst, alien gelukkig slechts licht. De schade aan het gebouw is onbeduideud. In den Windsorschouwburg was een kine- matografische voorstelling aan den gang, toen de brand uitbrak. Door hun tegenwoordigheid van geest wisten de schouwburgbeambten een paniek te voorkomen en de toeschouwers rustig het gebouw te doen verlaten. In de Broadwayschouwburg brak de brand 's ochtends uit. Het gebouw werd ernstig be- schadigd. Aan de Berlijnsche bladen wordt uit Weimar bericht, dat de officier van justitie een bevel heeft uitgevaardigd tot aanhouding van den voortvluchtigen JSederlandschen consul, bankier C. G. R. Schulze, die hem toevertrouwde gelden heeft verduisterd. Reeds te voren was genoemde consul bij be schikking van den minister van buitenlandsche zaken van 11 December in zijn betrekking als consul der Nederlanden geschorst. '8 Gravenhage, 22 Dec. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling der begrooting van Binnenlandsche Zaken beloofde de Minister te overwegen eenige subsidieverhooging voor bijzondere kweekscholen. Met 63 tegen 7 stemmen werd verworpen een amenderaent van den heer Schaper om in afwachting van het aanhangige onderzoek dezer zaak, alsnog op de begrooting een post te bren- gen voor tijdelijke subsidie voor bestaande open- bare leeszalen. Leden van verschillende richting hadden bij voorafgaand debat den heer Schaper aange- raden zijn amendement in te trekken en bedoeld onderzoek af te wachten, waar blijkt dat de Minister niet principieel tegen subsidieering van leeszalen is, iets wat de Minister nog nader bevestigde. Nadat de Minister tegenover den heer Yan Veen had verdedigd het recht van de leeraren bij de normaallesseu op pensioen, werd de be grooting van Binnenlandsche Zaken aangenomen. Daarna is de behandeling der oorlogsbegroo- ting hervat. Brussel. Bij de begrafenis van den Koning is hedenvoormiddag te half 11 ure eene tribune ingestort, waarbij 20 menschen werden gewond, waaronder 3 ernstig. Er heerschte eene groote drukte in de stad. Men schat dat er ongeveer twee a drie honderd duizend menschen uit de verschillende deelen van het land naar Brussel zijn gekomen. De straatlantaarns zijn met rouw omfloerst, terwijl de troepen langs den weg zijn opgesteld. De stoet verliet te 1 uur, na de Mis, de St. Gudule, om naar Laeken te vertrekken. Door den post- en telegraafdienst zijn buiten- gewone maatregelen genomen. St. Petersburg. In den atgeloopen nacht deed de politie een inval in een buis in de Astrakanstraat, waarin terroristen eene bijeen- komst hielden. Dezen wierpen verscheidene bominen, waardoor vele meubels werden vernield. De chef der geheime politie, overste Kargoff, werd gewond. Twee personen werden in hechtenis genomen. Grooten Sohouwburg te Gent. Zaterdag 25 December (le Kerstdag) te 2llA uur, groote kinderdagvoorstelling Arbre de Noel, groot ballet door de kinderen der ,,Gym- nastische Volksmaatschappij" en opvoering van Les 28 Jours De Clairette, operette in 4 bedrijven van H. Raymond en A. Mars, muziek van Victor Roger. Zondag 26 December (2e Kerstdag) te 2J/4 dag voorstelling aan verminderde prijzen op voering van La Vie de Bolieme, opera in 4 bedrijven, naar het Fransch van Paul Ferrier muziek van G. Puccini. Directie EUGENE DURAY. Zaterdag 25 December (le Kerstdag) te 21/3 ure, dagvoorstelling aan verminderde prijzen opvoering van La Griffe, stuk in 4 bedrijven van Henri Bernstein. Zondag 26 December (2e Kerstdag) te 2 ure, dagvoorstelling, opvoering van La JPem- tne X, stuk in 5 bedrijven, proloog van Bisson. ZEETIJDING EN. Van 20 tot en met 21 December. a I Van 20 tot en met 21 December werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op en 54 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Rulst, 20 Dec. 1909. Gisteren werden wij zwaar getrolfen door het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van bijna 5t jaren, en heden werden wij opnieuw smartelijk ge- troffen door het overlijden^ van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van rnim 58 jaren. Wat wij in onze ouders verliezen zullen alien beseffen die hen van nabij gekend hebben. Uit aller naam, M. LOOF Pz. J. PLADDET. Ter Neuzen, 21 Dec. 1909. Aftleeling TER NEUZEN. ALGEMEENEVERGADERlNGopWoens- dsg 29 Oec. a. ss., des avonds S ure, in het logement ,,'s Lands Welvaren bij den heer M. J. Adriaansen. Eventueele voorstellen worden met schriftelijke toelicbting voor de vergadering ingewacht bij den secretaris N. J. Harte. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEEL- HOUDERS der N. V. Werf ZEELAND te Hansvse.er4 op Woeasdiagi 3 jausiari 3310, des namiddags om half twee, in het Hotel „des Pays-Bas" te Ter Meuzen. Hansweert, 21 December 1909. DE DIRECTIE. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en 1 and- ziekten. Behandeling zonder pi)a der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. is Vrijdag a. s» tusschen 2 en G tear in het Ziekeuhuis te consulteeren. Geueeskumlig Cabinet te GENT 64 Bagattenstraat 64. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van Nier-en Viaas- zsekfen, Trocbei wafer, en alle versche en verouderde geheime atieU- ten, verzwakking, weouwen- ziekfen. doorde Muaiekcereeniging„BLKNA AJl ZIJN KHA CHTLNop Klaandag 27 Dec., aanvang te (i uur, op de bovenzaal van Mej. Wed. Jac. Drabbe. HET BESTUUR. P VLAG. NAAM Van en naar. Lading. Eng. 3aisch, Eng. 8.8. Eng. 8.8. RllSS. 8.8. Deen. a.8. Eng. 8.8. idem Belg. 8.8. Eng. 8.8. idem idem Duitsch 8.8. I'onr Te* Meuzeui Constance Mary I 497 (Plymouth Sheaffield 4337 jSevilla Voor Gem Fulmar Graf Tolstoi Uranienborg 3593 Manchester 3776 Riga 5591 idem t an Gem Astrologer Sea Gull La Flandre Don Dearse Truro Dortmund china clay erts stukg. idem idem 2580 Leith stukg. 2763 Londen idem 1980 Middlesbro krijt 2658 Goole stukg. 2734 idem idem 2367 Hull idem 2793 Stettin phosph. Tan Seliaete i 20 Eng. 8.8. ICommercial 321 ISouthampt. ledig HARALD in lading te Sunderland voor Algiers. JENNY vertrok 16 dezer van New-Castle on Tyne naar Algiers. RICHARD in lossing te Algiers. ELISABETH in lossing te Gent. HELENA in lossing te Tyne Dock. MAGDALEN A vertrok 17 dezer van New-Castle on Tyne naar Algiers. s.s. 8.S. S.S. 8.3. S.S. S.S. Middeuprijs per 100 K. G. Tarwe 8,7^, Rogge 7,50 Wintergerst f 8 Zomergerst 8,—, Haver 7,-- Erwten f 17,r0, Witte boonen 15,—, Bruirie booneu j 13,— Duivenboonen f 11,Paardenboonen f 10, ,Boekv>eity Lijnzaad fKoolzaad jAardappels f 2,75. Boter per kilo f 1.05. Kieren per 26 stuks f 1,40. Ter weekmarkt waren aangevoerd 16 stnkf Rundvee, »3 varkens waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 25 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2