A I g e m e e n Nieuws- en Advertentiebiad voor Zceuwsch-Vlaanderen. IfiffliM Weekmarkt. Bekendmaking1. Onderwijzer No. 5394. Pinsdag" 21 December 1909. 49e Jaar^ang. AANKONDIGINQ. wegen en voetpaden FEUILLETO N. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per post Voor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika f 1.321/) en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert. zich bij alle Boekhande- [aars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzellde advertentie wordt de prps slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Tel efoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave Bij het openbaar lager onderwijs in de gemeente TER NEUZEN wordt gevraagd een in het bezit der akte j. De jaarwedde bedraagt 575,— met regel- matige opklimmingen overeenkomstig de des- betreffende verordening tot f 900,na 24 dienstjaren. Voor het bezit der hoofdakte wordt de jaarwedde met f 100,verhoogd. Is deze akte verpliehtend dan bedraagt de verhooging der jaarwedde 200, St.ukken in te zenden aan den Burgemeester voor 3 Januari 1910. Ter Neuzen, 13 December 1909. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. 53. J. D1ELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente PHILIPPINE brengen ter algemeene kennis dat overeenkomstig 1 van art. 28 juncto art. 14 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zee- land, Provinciaal blad no. 2 van 1887, van 21 December 1909 tot en met 21 .Januari 1910 dagelijks op de werkuren ten gemeente- huize voor ieder kosteloos ter inzage ligt een door Burgemeester en Wethouders opgemaakt ontwerp van wijziging van den ligger der in de voornoemde gemeente, met de kaart, alsmede dat gedurende dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebraeht bij den Raad. Philippine, 18 December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. CUELENAERE, Burgemeester. A. VOETEN, Secretaris. 55) XXIX. Den volgenden dag, precies om vieruurtrad prins Schebersoff Magdalen's boudoir binnen. Zij begroette hem met haar liefelijksten glim- lach. //Twee jaren, schoone dame, is het geleden, dat deze oogen rustten op het mooiste gelaat in Europa." „En ge zijt geen dag ouder geworden, prins Veroorloof mi] u te zeggen, boe welkom ge zijt in mijns vaders huis." z/Ach ja, wat eene verandering, he De arme jonge dame, uw nicht, is in de eeuwige rust gegaan Mejuffrouw Sorosis, ik ben gekomen om u te vragen, of ge mij de groote eer wilt aandoen, mijne vrouw te worden. Twee jaar geleden, toen ik hier was, was mijn oog reeds op u gevallen, maar een man van mijn positie is, zooals ge weet, uiet altijd zijn eigen meester." //En ge kondt geen arme vrouw gebruiken," dacht Magdalen erbij, doch haar glimlach was een en al toewijding »Waarde prins, ge overvalt mij," mompelde ze. z/Maar mijn brief heeft u toch eenigszins voor- bereid drong hij aan. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat met het oog op de komende feestdagen, de wekeBijksche marki in deze gemeente zal worden gehouden respectie- velijk op Vryday 24 en 31 December a. s. Axel, 13 December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De wnd. Secretaris, P. VAN VESSEM. TER NEUZEN, 20 December 1909. Heden werd alhier door Burg, en Weth. ten gemeentehuize aanbesteed a. het bouwen eener onderwijzerswouing aan school C. Voor het le perceel (metselwerk) werd inge- schreven door de heeren D. de Smidt en J. M. van der Velden voor 2578, P. J. Rijn- berg voor f 2510, Joh. van der Velden voor 2499, Joris Kolijn voor f 2336 en W. P. Nieuwelink en Gebr. Wisse voor f 2298. Voor het 2e perceel (timmerwerk) werd in- geschreven door de heeren G. J. F. Rijnberg voor f 2236, P. L. Bogaard voor f 2183, A. Verlinde voor 1965 eu F. C. Herrebout voor 1890. Voor het 3e perceel (verf- en glaswerk) werd ingeschreven door de heeren O. F. (J. de Pauw voor f 425, Alph. Guilliet voor 286, J. J. Verjaal voor 281, A. Casteleijn voor f 244, Joh. van Herp voor f 210 en P. A. Geelhoedt voor 170. Voor de massa werd ingeschreven door de heerenH. Kaijser voor f 5185, Joh. van der Velden voor f 4745 en A. Verlinde voor 4582. b. de levering van schoolboeken en andere leermiddelen ten behoeve der openbare scholen. Hiervoor werd ingeschreven door de firma P. J. van de Sande, voor school A f 285, school B 310, school C 320, school D 250 en voor de massa f 1114,57, en door den beer M. de Jonge voor school A 270, school B f 276, school C 284 en school D 225, of voor de massa 1055. Voor de levering van voorwerpen voor het onderwijs in de handwerken werd ingeschreven door mej. A. E van der Heijden, voor school ,,lk dacht wel, dat ge een bijzondere reden voor uw bezoek zoudt hebben," zei Magdalen met een verlegen bios. „Maar mijn lieve juffrouw Sorosis dan zult ge al wel overwogen hebben en wel, ik hoop, dat ge me niet lang in onzekerheid zult laten. Ik wilde zelfs aaudringen op een spoedig huwe lijk als ik dat zoo reeds zeggen mag." Magdalen dacht even na en stale hem ver- volgens beide handen toe. Prins, ik ben zeer vereerd met uw aanzoek en wel, ik zal er trotsch op zijn uwe vrouw te mogen worden." Hij boog zich tot haar over en kuste haar op het voorhoofd. 't Was noch een hartelijke, noch een hartstochtelijke begroeting van een verloofde. Voor Magdalen was zijn kus uiet zoo onaangenaam als die van James Messager. ,,Er zal veel in orde te brengen zijn, be? Maar denkt ge over een week te kunnen trou wen" Magdalen stemde toe. Spoed was haar welkom. Zij moest prinses Schebersoff zijn, voor James Messager terug zou komen van zijn vergeefsche reis naar het zuiden van Frankrijk. ,,Weet ge, dat Engeland onze woouplaats zijn zal?" vervolgde hij. ,,Er zijn veranderingen op handen, waarvan ik u nu, als mijne aanstaande vrouw, wel mededeeling kan doen. Ik zal den ambassadeur van den Czaar hier vervangen." Na eenigen tijd nam den prins afscheid met de verzekering, den volgenden morgen een j bezoek bij haar vader te zullen brengen. A f 52,25, herhalingsonderwijs aan die school f 18,26, school B 24,85, school C 43,66, school D f 30.79, herhalingsonderwijs aldaar f 26,17 en voor de massa 193,68. c. voor de levering van bureaubehoeften ten behoeve der gemeente-secretarie was eene aan- bieding ingekomen van den heer M. de Jonge ad f 109 en van de firma P. J. van de Sande ad 106,83'/j. d. Voor de levering van brandstoflen werd ingeschreven door de heeren J. A. van Rompu, voor sehaalkolen f 12,50 en anthraciet J 20 per 100 K.G. en voor cokes 0,70 per H.L. en door den heer F. van de Ree voor sehaal kolen 12, anthraciet 12 en cokes 68 cent per H.L. e. Het schoonhouden en verwarmen der open- bare scholen in de kom en ook het verlichten van de school te Sluiskil. Voor school A werd ingeschreven door Fr. d'tlondt voor schoonhouden f 109, verwarmen per 100 uren 4,75, en door L. van der Velden voor 90 eu /4,20 per 100 uren bij verwarming met schep- en f 4,90 bij verwarming met stukkolen. Voor school B werd ingeschreven door H. Bannier voor f 115 en 4,35. Voor school C werd ingeschreven door J. M. Leijs voor f 105 en 4.00. Voor school D door M. Scheele voor schoon houden f 96, verwarmen f 4,25 en verlichten 2,10 en door M. Adriaansen, voor resp. 96, f 2,50 en 4,50. f. Voor bet ophalen van vuilnis enz. acn den Baandijk, werd ingeschreven door G. J. Bakker voor f 55 en M. de Zeeuw voor J 54 per jaar. Voor het ophalen van straatvuil enz. te Driewegen werd ingeschreven door A. S. de Zeeuw voor f 55 en Joz. Schoonakker f 54 per jaar. Naar we vernemen is in verband met het heerschen der mazelen, die hier veel voor- komen, en reeds verschillende sterfgevallen teugevolge hadden, de chr. bewaarschool voor- loopig gesloten. Het onderzoek naar de militaire bekwaam- heid en lichamelijke geoefendheid van de lotelingen die als viermaander der lichting 1910 in aanmerking wenschen te komen. zal op 7 Januari te lJzendijke en op 11 en 12 Januari te Ter Neuzen worden gehouden. Te Breda slaagde Vrijdag voor de akte vrije- en orde-oeieningen der gymnastiek mej. E. A. Lansen, te Ter Neuzen. Hij schoof haar bij het heengaan een dia- manten ring om den derden vinger. XXX. Sir James bracht een ellendige week in Monte Carlo door. Den dag na zijne aankomst ont- ving hij een briefje van Magdalen, dat hunne komst nog was uitgesteld, en waarin ze hem verzocht te wachten. Toen outving hij een telegram, nog een dag gjeduld te hebben, en den zevenden dag las hij in de ,/New York Herald" de mededeeling van het huwelijk van prins Boris Schehersoff met Magdalen Sorosis, van Park Lane. In het eerst geloofde hij het bericht niet, maar ten laatste begon hij te twijfeleu. Hij zond een lelegram naar een vriend van hem in Londen, die zijne vraag bevestigend beant- woordde. Dit verklaarde hem nu Magdalen's listig beraamd plan. Zij was nooit voornemens geweest hem naar het Zuiden te volgen. Terwijl zij toegelaten had, dat hij haar kuste, haar zoete woordjes toefluisterde, had zij den prins ver wacht. Twee jaren geleden, herinnerde hij zich, had hij hooren fluistereu, hoe Magdalen teleur- gesteld was geweest over het vertrek van den prins. Toen reeds hadden de lastertongen hun uamen samen genoemd. En hem had ze voor den gek gehouden. Hij werd nu als een stuk speelgoed wegge- worpen erger nog, zij verwaardigde zic'n niet eens, hem mededeeling te doen van haar huwelijk Te 's Gravenhage slaagdef Vrijdag voor akte wiskuude lager onderwijs de heer H. L. C. Kok te Zaamslag (Otbene). De uitslag van den prijskamp op het biljart bij Ferd. de Vleeschauwer, te Philippine, station, waaraan 38 spelers deelnamen, is als volgtle prijs Alfons Dhaene te Westdorpe en Arthur Coene te Sas van Gent; 2e prijs Aug. Gendbrugge te Sas van Gent en Omer Rammeloo te Philip pine 3e prijs Theophile Roegiers te Sas van Gent en Prudent Pluim te Westdorpe; 4e prijs Wil- lem Dumoleijn te Philippine en Edmond Ver- moet te Sas van Gent, terwijl de 2 prijzen welke verspeeld werden onder de verliezers in de eerste ronde afgespeeld, werden gewonnen door le prijs Ferd. de Vleeschauwer te Sas van Gent en August Mette te Sas van Gent 2e prijs Piet Baert te Sas van Gent en Piet Jacobs te Sluiskil. In de buurt van lJzendijke trekt weer een troepje Zigeuners, 10 personen sterk, langs de grenzen heen en weer. Aan beide zijden boudt de politie de wacht om hen te verhinderen hun tenten op te slaan. Uit de 43 sollicitanben die zich hebben aangemeld voor de betrekkiug van agent van politie te Sluis is door den burgemeester benoemd A. D. J. Sacij, marechaussee te paard, gestation- neerd te Doetinchem. Tot gemeentebode is D. A. de Kramer benoemd. Philippine. Door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente werd Zaterdag het straatgeld verpacht. Twee mededingers waren aanwezig. De oude tolbaas M. de Baets werd het straatgeld gegund voor de som van 1050, terwijl de grazingen op de gemeentegronden werden toegewezen aan Ad. Bockstael voor 7,50. Koewacht. Vrijdag overleed alhier in den ouderdom van slechts 41 jaar de heer C. A. V. de Blieck, lid van den gemeenteraad en van het R. K. Parochiaal armbestuur. De overledene was tevens lid van den Raad van Toezicht van de Cooperatieve Boerenleenbank en onder-voorzitter van de fanfaremaatscbappij //De Eendracht". Heden (Maandag) heeft de plechtige ter aarde bestelling plaats. Clinge, 19 Dec. De op 17 dezer gehouden aanbesteding van meststoffen door den Boeren- bond had het volgende resultaat. Er waren 16 inschrijvers. De laagste waren Voor superphosphaat, Adriaansens-Polfliet te Walsoorden a 2,11. Ze had hem weggezonden om vrij baan te hebben, hem lieve briefjes nagestuurd, hem in slaap gesust de wreede Daarom had ze niet van een publiek engage ment willen weten ze had den prins verwacht. Voorwaar, ze had haar spel goed gespeeld Zij was onoprecht, valsch in merg en been. Zij had zich niet ontzien de eene leugen op de andere te stapelen. O, dat hij haar kon vermorzelen, haar trotsch hoofd buigen Wraak dat was zijn eerste troostHaar aan de kaak stellen in al haar naakte valschheid Dien nacht bracht hij aan de speeltafel door voor het eerst was Fortuna hem gezind. Als een razende speelde hij won, won telkens meer. Den volgenden morgen vertrok hij naar Engeland. Ten laatste bevond hij zich in Devonshire bij het groote kasteel ,/Highilere", hetwelk de rijkste hertog van Engeland den prins geleend had, om er zijne wittebroodsweken door te brengen. Hij wandelde de laan door naar het kasteel, verteerd van jaloezie. Hier vertoefde ze aan de zijde van den prins, die nu recht had haar te kussen, haar overal te volgen, waar hij verlangde. Plotseling verscheen ze alleen. Ze stondeu het volgende oogenblik tegenover elkander. l»it til ml verBChjJwt Waandaw. Woensdwg- en *e Ver le"ien' Burgemeester en Wethouders Tan TER NEUZEN bren- gen ter kennis van belangkebbenden dat de levering der geneesmiddelen enz., ten behoeve derarmen, gedu- rende het eerste halfjaar 1910 is opgedragen aau den apotheker A. J. KLAASSEN alhier. Ter Neuzen, 17 December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. D1ELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 1