Been getroffen met een bijl. Laatsts berichten. Nieraandoeningen zijn ernstig. Vreeselijke Wonde. Nederlandsch Tooaeel te Gent. Theatre Minard te Gent. De justitie deed Donderdag een inval in het gebouw der levensverzekeringmaatschappij ,/De elf provincien" aan het Rokin te Am sterdam. De huiszoeking duurt voort. De justitie weigert inlichtingen. Omtrent de ramp, die de Nederlandsche tjalk //Ora etLabora" in den storm van Donderdag der vorige week trof, vinden wij eenige aan- grijpende bijzonderheden in de „Koln. Ztg.", welke dit blad uit Hamburg werden medegedeeld. Aan boord bevonden zich de sckipper Schmidt, zijn vrouw, zijn kind en zijn broeder. De Duitsche reddingboot //Vegesack" trachtte hun te redden. Zij kwam dan ook met de schip- breukelingen aan boord tot aan het Minsener Sand, bij den mond van de Elbe. Inmiddels was de storm ontzettend in hevigheid toe- genomen, terwijl de geredden zoo uitgeput waren dat zij meer dood dan levend in de boot waren. zoodat op hun hulp niet te rekenen viel. Het gevaar was zoowel voor de redders als de geredden zoo nijpend, dat der bemanning van de 1/ V egesack" niets anders overbleef dan te trachtten de vooruitspringende vuurbaak te bereiken. De eerste die het waagstuk door de branding aan- durfde, moest zijn poging met het leven boeten voor hij de baak had bereikt, zonk hij ineen en verdween in de golven. Zijn makkers brachten het er beter afzij slaagden er in land te be reiken. Ininiddels was echter de //Vegesack" afgedreven en Zaterdagnacht werd zij opgepikt door den Geestemiinder stoomtrawler'//Berlin", die tot de treurige ontdekking kwam, dat zich zeven lijken aan boord bevondeu, namelijk die van de familie Schmidt en drie andere, waar- schijnlijk van de schippers van een andere in nood verkeerende tjalk, die door de zieltogenden van de //Ora et Labora" werden opgenomen. In den trouwring van een der mannen stond de naam Klaver gegrift. De luchtschipper Fernandez, die Maandag te Nice 50 meter hoog vloog kwam te vallen en stierf terstond. hernandez was een nog vrij onbekend vlieger, die op vlieggebied nog niet veel lauweren oogstte. Een der helpers van den vlieger Fernandez verhaalt nog het volgende De machinisten en ik hielpen Fernandez om zijn vliegtoestel buiten de loods te brengen, en hij vloog weldra omhoog en bereikte een hoogte van omtrent 30 meters de motor werkte heel regelmatig en Fernandez vloog omtrent 300 meters ver. Toen maakte hij een korte draai en kwam terug. Wij bemerkten, dat zjjn toestel niet meer zoo regelmatig werkte. Eensklaps bleef het geheel stilstaan, kantelde om en plofte lood- zwaar op den grond. Ik snelde toe met eenige boeren, die van ver hadden toegekeken. Fernandez lag met de borst onder de motormen moest er hem bij de beenen van onder trekken en toen stelde men vast, dat hij geen teeken van leven meer gaf. Te Dillenburg heeft een droom ongeluk- kige gevolgen gehad. Een vrouw droomde van inbrekers, die in huis waren gekomen. Op het oogenblik, dat zij uit dien droom wakker werd, kwam haar man thuis. De vrouw ge- loofde nu, dat haar droom geen bedrog was en sprong in haren doodsangst uit het raam op de birmenplaats, waar men haar met ernstige kwetsuren vond. Na de mijnramp te Hamm had de Dort- munder Arbeiterzeitung een bericht, dat het bestuur van de Radbod-mijn een weduwe van een omgekomen mijuwerker met hare kinderen onbarmhartig de huur van haar huis had opgezegd. De Simplizissimus gaf op grond van dat be richt een prent met het volgende bijschrift in den vorm van een gesprek,/Nu heeft de bende van de mijneigenaars ook nog een vrouw met acht kinderen op straat gezet." Mopper niet, daarvoor geeft zij ons hier nog altijd vrij logies. Uit de prent bleek, dat dit gesprek gevoerd werd tusschen twee mijnwerkers, die in de mijD onder de kolen beklemd lagen. Gulbranson, de redacteur van de Simplizissimus, heeft van den schepenrechter te Bamm voor die plaat zes maanden gevangenisstraf gekregen. Een burgemeester als vaische muuter. In het stadje Grauiti op Sicilie heeft men de geheime werkplaats van een bende vaische munters ontdekt, waarin voor een half millioen lives aan vaische bankbiljetten voorhandeu was. Onder de leden der bende, die gearresteerd zijn, bevond zich ook de burgemeester van het stadje. Spiritisme en testament. Voor de burgerlijke rechtbank te Parijs is een proces gevoerd tusschen mevr. Turc en mej. Trinchant. Mevr. Turc eischte, dat een testament zou worden nietig verklaard, waarbij een bloedver- wante van haar, mevr. Lob, onlangs overleden, 25000 francs vermaakt had aan mej. Trinchant en wel op grond, dat mej. Trinchant een spi- ritiste is en mevr. Lob haar medium was, waaruit de eischeres afleidde, dat het testament gemaakt was terwijl de erflaatster onder den invloed van de spiritiste was en dus niet in hef voile gebruik van haar geestvermogens. De rechtbank heeft even wel mevr. Turc in het ongelijk gesteld en dus het testament van mevr. Lob als geldig verklaard. Wel nam de rechtbank aan, dat hetgeen mevr. Turc omtrent spiritistische manoeuvres verklaarde, waar kon zijn, maar zij acbtte het spiritisme een weten- schap en wilde niet aannemen, dat de om- standigheid, dat een medium onder spiritistischen invloed was, voldoende zou zijn om te verklaren dat het medium ontoerekenbaar zou zijn. Bedelaars-streek. In Parijs is onlangs een bedelaar aangehouden, die de virtuositeit in zijn vak zoo ver gedreven had, dat de politie hem strafbaar achtte. De bedelaar speelde de volgende komedie Hij slofte in armoedige plunje de straat af, op een aanzienlijke afstand door een grooten New-Foundlander bond gevolgd. Bij het zien van een been of een korst brood, snelde de bedelaar daar heen, doch de hond sprong hem achterna en trachtte hem den afval te ontrukken. Een hevig gevecht ontstond, eindigende met de overwinning van den hond, die met het been in zijn bek vluchtte. En de uitgeputte arme man lag snikkend op straat. Dan waren er altijd mede'ijdende voorbij- gangers, die hem opbeurden, om den hongerige in de gelegenheid te stellen, wat eten te koopen in plaats van het door den hond weggenomen been. De dagelijksche inkomsten van dezen bedelaar bedroegen ongeveer f 25, waarvan zoowel hijzelf als zijn goed gedresseerde viervoetige handlanger ruim konden leven. Doch de straatvertooning liep in de gaten, —•'en bedelaar en hond zullen een nieuw nnmmer moeteu instudeeren. De New-Yorksche politie is een samen- zwering op het spoor gekomen, die niets meer of minder beoogde, dan de ontvoering van den befaamden raillionnair Rockefeller. Een troep ondernemende boeren had besloten, den petro- leumkoning op te lichten en hem slechts tegen betaling van een zeer hoog losgeld weder in vrijheid te stellen. Er zijn dientengevolge bui- tengewone maatregelen genomen om den kost- baren Rockefeller te beschermen. De particu- liere detectives, die hem dag en nacht bewaken vervullen dien plicht thans in verdubbeld aautal. Niemand heeft verlof, om het landgoed van den petroleumkoning te Forest Hill bij Cleve land zonder pas te betreden, die door Rocke feller's lijfarts geviseerd moet worden. Alle toegangen tot het park worden door zwaar gewapende, dubbele wachtposten bewaakt. Arme, arme koning Een belangwekkende uitvinding op't gfe- bied van draadlooze telegrafie is door den Italiaanschen professor Cerebotani te Miinchen tot stand gebracht. Hij heeft een toestel uit- gedacht, dat in den zak gedragen kan worden en als ontvangstation voor draadlooze telegrafie dient. Het toestel zal allereerst voor militaire doeleinden worden gebezigd. Het bestaat uit een apparaat, gelijkend op een chronometer en is als deze voorzien van een ronde sehaalver- deeling. Op twee plaatsen zijn knoppen aan- gebracht, waaraan draden kunnen bevestigd worden. Bovendien is de man, die een draadlooze depeche opnemen moet, voorzien van een staak, met metaalbeslag, en van een bundel draad. De draad wordt aan den top van de staak en met de knoppen van den //chronometer" ver- bonden. Tot over een afstand van 30 a 40 KM. kunnen telegrammen wordeh opgevangen. De ontvanger dient op een verhoogd punt, een heuveltje bv., post te vatten, of in een boom te klimmen, en zijn staak, die de elektrische golven moet opvangen, in de hoogte te steken. Op de schaalverdeeling wijst dan een wijzer de verschillende letters aan, die van 't afzendsta- tion worden geseind, en het telegram is uit de letters gemakkelijk af te lezen. Dit seintoestel in zakformaat moet practisch bruikbaar zijn voor den velddienst in 't leger en heeft bij een proefneming door de militaire overheid zulke gunstige resultaten opgeleverd, dat deze nieuwigbeid binnenkort bij het Duitsche leger zal worden ingevoerd. De agent van politie J. van Hermon alhier, is met ingang van 1 Januari 1910, door den Commissaris der Koningin in Zeelaud benoemd tot gemeente-veldwachter te lloek. Door den Commissaris der Koningin is in de gezondheidscommissie zetel Hulst be noemd de heer Mr. G. W. F. Wentholt, griffier bij het kantongerecht te Hulst. Apeldoorn. Meer en meer wordt het waar- schijnlijk dat het Hof van H. M. de Koningin dezen winter op het Loo zal blij veil in verband met de blijde verwachting waarin H. M. opnieuw verkeert. 's Gravenhage. Yan bevoegde zijde wordt verzocht geen geloof te schenken aan een door niets gewettigd bericht als zou het Hof dezen winter op Het Loo doorbrengen in verband met blijde verwachting. Naar het ons voorkomt spreekt het laatste bericht volstrekt het eerste niet tegen, doch meldt dit eenvoudig /dat de blijde verwachting niet de oorzaak is van het verblijf op Het Loo gedurende den winter. Red. 's Gravenhage, 10 December. Tweede Kamer. De landbou wbegrooting is aangenomen, nadat een uitvoerig debat had plaats gehad, waarbij de heeren Patiju en Tydeman het centraliseerend karakter van de in te stellen visscherij- inspectie bestreden, en nadat met 41 tegen 28 stemmen was verworpen het amendement van de heeren Patijn c. s„ om de begrootings- posten, waarbij 600 wordt uitgetrokken als jaarwedde enz. voor een aan te stellen visscherij- inspecteur, weder in een memoriepost te her- stellen, teneinde op dat oogenblik niet te prejudiceeren ten aanzien van de organisatie der inspectie voor de visscherij. De Minister Talma had het amendement nadrukkelijk bestreden. Ook is aangenomen de suppletoire landbouw- begrooting voor 1909, o.a. betrekkelijk de in- specteurs der visscherij. Daarna is hervat de beraadslaging over de waterstaatsbegrooting. Gemeenteraad van Hoek. Lijdt gij aan rug- of lendenpijn Hebt gij opgeblazen oogen Opgezwollen enkels of lederaaten Is uw water bewolkt, zanderig ofbrandend I Geschiedt de urineloozing te veelvuldig of te weinig Yoelt gij u rheumatiscb bij slecht of vochtig weer Hebt gij veel last van zware hoofflppn of duizeligheid Zijt gij zwaarmoedig, zwak en altijd ver- moeid Nieraandoeningen fasten niet iedeven lijder op dezelfde manier aan geen enkele patient vertoont alle verschijnselen, doch iedere patient heeft sommige verschijnselen. Indien gij echter eenig teeken van nier- of blaaszwakte hebt, dan is vernietiging der nieren misschien korter bij dan gij denkt, en is uitstel zoo gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pilleu beginnen kunt. Zij zijn een geneesmiddel uitsluitend voor nier en lilaaskwalen en alleen een nierengenees- middel kan elken wort el van de gevreesde nierziekte uitroeien. De naam Foster's en de handteekening van James Foster op de doos is een waarborg, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Fillen bekomeu hebt. Zij zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, We'stkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een, of 10,voor zes doozen. De KLOOSTERBALSEM geneest in een ommezien. De heer Hendrik Theunissen, oud 32 jaar, landbouwer van beroep te Meyel, was bezig brandhout te kappen, toen de bijl plotseling uitgleed en met een gewel- digen slag zijn been trof. Zijn been was een en al kloof, akelig om aan te zien. Weken achtereen kon de Heer Theunis sen zich daardoor niet verroeren en er natuurlijk niet aan denken om werkzaam- heden te verrichten. Hij schreeuwde het uit van de pijn en dacht voor altijd orige- lukkig te zijn, omdat vele smeerseltjes, die hij al gebruikt had niet hielpen. Toevallig hoorde een zijner huisgenooten met veel lof over den KLOOSTERBAL SEM, Klooster Sancta Paulo, spreken. Daarop werd onmiddellijk bij den win- kelier H. Gortz een potje KLOOSTER BALSEM gehaald en deze met een zwachtel om de wonde gewikkeld. Sedert de KLOOSTERBALSEM op het been kwam, voelde de heer Theunissen ver- lichting van pjjn. De zwachtels met KLOOSTERBALSEM werden telkens ververscbt en telkens als er nieu we Balsem opgedaan werd riep de heer Theunissen uit„0, dat is heerlijk", zoo goed deed de KLOOSTERBALSEM hem. Van dag tot dag werd de wonde mooier en gezonder en na eenige potjes KLOOSTERBALSEM te hebben opgebruikt, was de heer I heu- nissen weer in staat zijn been te bewegen. Met een verheugd gezicht zeide hij aan onzen verslaggever ,,Kijk, Mijnheer, dat heeft de KLOOSTERBALSEM gedaan. Ik kan weer met mijn been doen wat ik wil". De Kloosterbaisem, Klooster Sancta Paulo, is steeds onschadelijk. Wooden van allerlei aard, als brand- en snijwonden, zweren en abcessen, Rheumatiek, Rheu- matische zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Iscbias, stramheid in de ledematen, spit in den rug, spierverrekkingen en alle der- gelijke ziekten worden er onvoorwaardelijk door genezen. Ook alle huidziekten wijken als bij tooverslag voor dezen kostelijken balsem. Prijs per pot van 20 gram 35 ct.van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrjjgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depothouders. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 12 December a. s. te 2'/4 ure, dag- voorstelliDgopvoering van ]tJ(ivyiievite Gauthier (La Dame Aux Camelias). Toneel- spel in 5 bedrijven door Alexander Dumas, zoou. Vertaald doori A. T. Legras. Directie EUGENE DURAT Zondag 12 December a. s., te 21/s ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzeu opvoering vail Left Maris De Leontine, comedie in 3 bedrijven, van Alfred Capus, gevolgd door Manu Militarivaudeville in 1 bedrijf van Paul G a vault. Vergadering van Vrijdag 10 December 1909. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. Aanwezig de heeren Geelhoedt, Kaan, J. de Feijter, riatteeuw en J. D. de Feijter. Afwezig de heeren Jurrij en Van Drongelen. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde Mededeeling van ingekomen stukken. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbesluit van 26 Nov. 1.1., tot het aangaan eener geldleening van ten hoogste 12,250 voor het uitvoeran van verschillende buitengewone werken. b. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, waarnevens van het het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. c. Een schrijven van Gedep. Staten, waarbij wordt bericht de goedkeuring der gemeetebegrooting voor 1910. A1 deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Verder wordt mededeeling gedaan van een adres der Firma Gebr. Van 't Holt, waarin deze verzoeken den gang tusschen de oude school en door hen gebouwde woningen. ter breed te van 1,80 M.. van de gemeente te mogen koopen. De Voorzitter deelt, mede dat blijkens eene door hem in overleg met de Wethouders ingestelde informatie ge- bleken is, dat de Gebr. Van 't Hoff voor dien gang ten hoogste J 50 over hebben. llet ontwerp van het gemeentehuis met daarnaast eene spreekkamer, tevens kunnende dienen voor zitdag van den rijks ontvanger, een arrestantenlokaal, verder brand- spuithuis en ziekenhuis, is ontworpen met inbegrip van overbouwing van dien gang en loopt dan tot aan de schutting die thans het ziekenhuis afscheidt van het overig deel der school. Wordt de gang verkocht, dan nioeten de 2 lokalen van het ziekenhuis dus 1,80 M. smaller worden. Dit is op zichzelf nog wel mogelijk, maar dan komt men in de kosten van het verplaatsen van 2 schuttingen. Spreker meent dat daarmede ook rekening moet worden gehouden en acht de voor den doorgang geboden som, ook in verband met de waarde die deze voor adressanten heeft, te laag. De heer J. de Feijter: Hoe moeten ze van die wonin gen in den gang komen, want de smid verklaarde dat hij hun in geen geval ook maar het kleinste stukje grond wilde verkoopen. De Voorzitter: Dat is hun zaak, daar hebben wij niet mede te maken. De heer Kaan Ze kunnen een opening in den muur van de kelderverdieping maken. Ik wilde voorstellen hun 75 te vragen en tevens opdragen de verplaatsing der 2 schuttingen in de school. Dat zou naar ik ineen billijk zijn. De Voorzitter had gemeend dat 100 niets te veel zou zijn I De heer KaanAls ze, zooals mijn voorstel is, de schuttingen moeten laten verplaatsen, zal dat ook onge veer tot die som komen, met de f 75 koopsom. De Voorzitter wijst er nog op dat er van de thans voor de gemeente beschikbare ruimte een groot stnk zou af- gaan. De heer KaanOch dat geeft toch mindef, als er nog genoeg ruimte voor de behoefte overblijft, we krijgen dan toch ook het geld. De heer J. D. de Feijter Moeten ze dan ook den gang dicht maken De Voorzitter Die eisch kan gesteld worden. Ik meen dat een muur ter hoogte van 3 M. zou nioeten worden geeischt, met een poort er in. De heer Kaan spreekt van een houten schutting wat de Voorzitter en anderen ontraden. De heer J. de Feijter betoogt dat het altijd leelijk zal staan en zag liever het gemeentehuis gebouwd aansluitende tegen de huizen van Gebr. Van 't Hoff. De heer Kaan vraagt of hij het als deskundige geen voordeel acht, dat dan op de oude fundeering zou kunnen worden gebouwd. De heer J. de Feijter antwoordt dat er volstrekt geen bezwaar is met een steensmuur tegen die huizen te bouwen. Gevaar voor verzakking is er niet. Met algemeene stemmen wordt alsnu afgewezen het verzoek om voor 50 den doorgang te verkoopen. Op de vraag van den Voorzitter of iemand op andere voorwaarden den gang wenscht af te staan, handhaaft de heer Kaan zijn voorstel, om dat toe te staan voor 7. benevens de kosten voor het verplaatsen van 2 schuttingen in de oude school. De Voorzitter voegt daaraan toeEn de verplichting om den gang van den weg af te scheiden met een steenen muur ter hoogte van 3 M.. waarin een poort. Adressanten deelden echter mede dat 50 hun hoogste bod was. Nog kan ik meedeelen dat bij verkoop van den grond de lokalen van het ziekenhuis 3 M. breed blijven. De heer J. de Feijter zou de gang maar met willen verkoopen, er kan dan mooier gebouwd worden en dat beetje geld dat men er voor krijgt beteekent voor de ge meente toch ook niet veel. De Voorzitter en de heer Kaan wijzen op de waarde die het bezit van den gang voor Gebr. van 't Hoff heeft. De heer Platteeuw zou kunnen toestemmen in verkoop voor 75 met de andere voorwaarden. In stemming gebracht wordt het voorstel van den heer Kaan aangenomen met 4 tegen 1 stem. oor stemmen de heeren Geelhoedt Kaan, Platteeuw en J. D. de Feijter; tegen stemt de heer J. de Feijter. Bepaald wordt dat Gebr. van 't Hoff, nog hedenavond hunne beslissing hierop aan het gemeentebestuur moeten inzenden. Nog wordt met algemeene stemmen benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer J. H. Goor, die als zoodanig aan de beurt van aftreding was. Met dezen werd door Burg, en Weth. aanbevolen de heer J. J. van Doeselaar. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6