I VENO'S Indien ge lijdt hebt ge er dan wel eens over gedacht Malaria Infectie Palm-Pillen, Dr. Staring's Alraanak Twee genezingen. Wat Abdijsiroop is. LIGHT Advertentien. ZS JJ DeAi e r ST AS, HOESTGENEZING Hoogwatergetij te Ter Neuzes. den Heer en Mevrouw MEIER, 1 9 1 O, Ter Neuzen. FirmaP. J. YANDESANDE. Het slachtoffer, men begrijpt in welk een toestand, wees den bandiet een sleutel aan, die aan den muur hing, en zeide, dat hij het geld in den koffer zou vinden, die tegen de kast stond. De inbreker liet haar vervolgens los, nam den sleutel en opende den koffer, waarin hij slechts vonddrie vijffrankstukken, vier enkele franks en ettelijke "centiemen. Ook nog een gouden ketting van ongeveer 1,50 meter lengte met een schuiver er aan alsmede drie gonden ringen. De scburk beweerde, dat dit al het geld niet kou zijn. Hij bracht zijn slachtoffer in de kamer van de zieke en daar werd verder beslist, wat den bandieten te doen stond. Een hunner vatte zijn mes en begon de matrasseu der bedden open te snijden, om te zien, of deze geen geld of waarden inhielden. Alles werd verder doorzocht, de lijsten werden zelfs van de scliilderijen gedaan, de kasten opengebroken, ook het lederen zitsel van den leuningstoel der zieke zuster werd opengesne- den, doch de schelmen vonden geen geld meer. Na de gezusters nog eens goed aangemaand te hebben, geen gerneht te maken, indien zij haar leven lief hadden, vertrokken zij door het venster, door hetwelk zij binnengekomen waren. Zij hadden meer dan een uur in de woning vertoefd. De gendarmerie van Herenthals, met de zaak in kennis gesteld, deed dadelijk een eerste onder- zoek. Sommige inwoners hadden laat in den avond drie vreemde personen samen gezien, die zich schenen te verschuilen. Daaruit volgt, dat de bandieten met z'n drieen geweest zijn. Een hunner zal de wacht hebben gehouden. De bandieten waren gekleed als landbouwers en spraken de taal der streek. Verder is er weinig van hen bekend. Oniploffing te Hamburg. In de gasfabriek op de Grasbrook te Hamburg was men Dinsdag bezig met het vullen van een nieuwen gashouder, die 250,000 kubieke meters kan bevatten en de grootste op het vasteland is. Toen men ongeveer 100,000 kubieke meters in den gashouder gebracht had, kwam er in de telescopisch gebouwde caisson een scheur daardoor ontsnapte gas, dat in een naast den gashouder staand schaftlokaal drong, waar een licht brandde. Zoodoende ontplofte de geheele gasvoorraad. Het deksel van den gashouder vloog de lucht in en de heele steiger om den gashouder heen raakte in brand. De vlammen van den brandenden steiger sloegen naar den ouden gashouder over, waarvau het dak vuur vatte. Om half vijf ontploften ook de ongeveer 50,000 kubieke meters gas die daarin bevat waren. Een reusacbtige vuurzuil, die onder den nieuwen gashpuder uitschoot, gaf aan heel den omtrek het sein, dat er een onheil gebeurd was. De werklui, die op een naburigen bonw- steiger stonden, namen dadelijk de vlucht. Maar de vlammen van het brandende gas ver- sperden een aantal hunner den uitweg, .zoodat verscheidenen, brandende fakkels gelijk, in de Elbe sprongen. Onder den puinhoop liggen, naar men vermoedt, nog een ingenieur met 15 arbeiders, die er onmogelijk het leveo kunnen afgebracht hebben. In en bij het schaftlokaal werden gedood de waardin Olaussen, haar dienstmeisje, de opzichter Graf en drie auderen. Van de 40 gewonden, die meerendeels in het Havenziekenhuis werden opgenomen, waren er Woensdagavond om elf uur zes bezweken. Men kon het geheele aantal dooden dus toen reeds op een kleine dertig stellen. De aangerichte schade is nog niet te ramen. De nieuwe gasfabriek, waar het ongeluk ge- beurde, zou kant en klaar 14 millioen mk.kosten. Over de ramp worden nog de volgende bij- zonderheden genield Een geweldige vuurzuil steeg honderden meters de lucht in, gloeiende stukken ijzer en brandende buizen werden over de stadswijken in de buurt en over de haven geslingerd. In wilde drommen vluchtten de duizenden toeschouwers, die in een grooten kring om het terrein van den brand stonden. Bij de tweede ontploffing zijn gelukkig geen menschen meer gewond of gedood, daar de directeur van de gasfabriek met het oog op het dreigende gevaar, het terrein waarop be- halve tal van werklieden ook vele dokters aanwezig waren, snel had laten ontrnimen. De groote vlam, die uit den gashouder sloeg, ver- breidde een gloeiende hitte, zoodat ook het machinegebouw gevaar liep van uit te branden. Maar de brandweer kon het behouden. De meeste lijken zijn geheel verkoold. Een geredde werkman verteltIk was aan den nieuwen gashouder aan het werk. Het was even over drieen toen de geweldige gas houder plotseling opgebeurd werd, daarna daalde en weer de hoogte in ging. Een groote straal water schoot uit het benedenste gedeelte te voorschijn, waarop onmiddellijk een vuurzuil volgde. ,/Redde zich wie kan was de alge- meene kreet. Wij waren met tusschen de 40 en 50 man op den bouwsteiger, die dadelijk in vlam stond. Een aantal onzer vielen met zware brandwonden in de diepte, terwijl de anderen klauterend en springend den grond bereikten. De meesten onzer hadden echter ook ernstige brandwonden opgeloopeti. Vreese- lijk had de ontploffing het schaftlokaal ge- havend, dat vlak bij. den voet van den gas houder in een gemetseid gewelf was. Het lokaal was tengevolge van den grooten lucht- druk uiteengevlogen en de drie vrouwen, die daar bedieuden, werden onder het puin bedolven. De vlammen sloegen naar andere gebouwen over, die eveneens in korten tijd in lichtelaaie stonden. Vijf minuten over half zes ging ook de tweede gashouder eraan. Een torenhooge vlam sloeg omhoog en vulde de straten in de nabijheid met zulk een verzengende hitte, dat de brandweerlui met moeite hun lijf konden bergen. Het treurigste gevolg van de ramp is het verlies van zooveel menschenlevens, waarvan het aantal nog geenszins vaststaat. Tot dus- verre worden behalve het reeds gemelde aantal dooden nog 16 personen vermist, terwijl een even groot aantal zwaar of licht gewond is. Als oorzaak der eerste ontploffing vermoedt men, dat de nieuwe gasometer niet geheel gas- dicht is gebleven en het uitstroomende gas door de vuren der nabijliggende retorteu gebouwen in brand is geraakt. - r> De nieuwe gasometer, de grootste van het vasteland van Europa, had veertien millioen mk. gekost, bezat een hoogte van 76, een door- snede van 75 meter en kon 250,000 kubielre meter gas bevatten. Zes ovens voor de ga$- fabricage waren nog ten deele in aanbouw en men hoopte den geheelen aanleg in 3 a4jaren gereed te hebben. De ochtendbladen bevatten reeds een annonce van de directie der gasfa- brieken met het verzoek aan de gebruikers, om het gasverbruik zooveel uiogelijk te beperken, terwijl de gaslantaarns der straatverlichting op halve kracht worden gesteld. Het groot aantal offers is een gevolg daar- van, dat de nieuwe gasometer van onderen door een muur omringd was en in de ruimte tus schen deze en het bassin ongeveer 40 personen aan het werk waren. Na deu yader geuezen te hebbeu, genezen de Pink Pi Hen de dochter. In dezen tijd, nu ten gevolge van de guurheid der temperatuur de rheumatieklijders een verer- gering vau hunne pijnen gevoelen, is het nuttig eens mee te deelen hoe wel bedachtzame men schen zich van die pijnen verlossen. Onder de talrijke personen die dank zij de Fink Pillen zich van hunne rheumatiscbe pijnen heb ben verlost, vermelden wij heden den beer Iiaal en zijn dochter,mevrou w J. Nijman te Doetinchem, Nieuwe weg no. 86. i Mem. J. Nijman. Mevrouw J. Nijman, schrijft ons//Mijn vader is twee jaren geleden genezen van rheu- matiek die hem sedert langen tijd pijnigde en waartegen hij voor dien tal van geneesmiddelen had beproefd. Sedert zijn genezing door de Pink Pillen is hij altijd gezond geweest en heeft hij niet de minste pijn meer gevoeld. De rheumatiek is overerfelijk zegt men. Ik heb er het bewijs van gehad, want ik heb er laatst een aanval van gehad en wel zoo hevig dat bet mij onmogelijk was mijn werk te doen. Ik heb natuurlijk aan de ondervinding va,a mijn vader gedacht en de behandeling met de Pink Pillen gevolgd, die mij spoedig van mijne pijnen heeft bevrijd en mij tegelijkertijd heeft verlost van eeeige kwalen als hobfdpijilCn, c!or- suizingen en duizelingen." Het is te betreuren, waar te nemen dat er menschen zijn die onuoodig lijden, die onver- dragelijke pijnen lijden wanneer het zoo ge- makkelijk is te genezen. Wij hopen dat deze regels ben onder de oogen zullen komen en hen zullen genezen zooals zij den heer Kaal en zijn dochter zoo goed genezen hebben". De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijuen, Scheie hoofdpijn, zenuw pijnen, neurasthenie. Verkrijgbaar a 1.75 per doos en f 9,de zes doozen, bij Snabilie, Hoofd-depot, Groote Markt N°. 7 te Rotterdam, Job. de Roos. Vlasmarkt K 175, Middelburg. voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. ledereen leze deverklaring van twee Rijksveldwachters daaromtrent. De Gemeente- en Rijksveldwachter C. Stadlander, te Wagenborgen, een plaatsje in Groningen, verzocht ons het volgende op te nemen //Mijn dochtertje Harmke, een kind van drie jaar, had het vreeseiijk aan de longen zij was zeventien weken hevig ziek. Allerlei geneesmiddelen, die ik ter gene- zing voor haar aanwendde, hielpen niet. Nacht op nacht bleven wij bij haar waken en ik dacht ieder oogenblik straks is het gedaan met mijn schat. Een vriend, die het zieke kind kwam bezoeken, riep Ge- bruik toch Abdijsiroop Ik liet toen een flesch Abdijsiroop halen bij J. Prenger, en na haar daarvan een lepellje te hebben ingegeven, begon het kind twintig minuten daarna slijm te spuwen, terwijl deze altijd zoo vast had gezeten, dat het maar niet los komen kon. Ik liet de kleine de Abdijsiroop door- gebruiken en na 5 flacous te hebben in- geuomeu was zij radicaal genezen. Boven- staaude gebeurtenis had een jaar geleden plaats en nog steeds is het kind zoo gezond als het maar wezen kan." De heer J. Reyntjes, Gemeente- en onbez. Rijksveldwachter te Ohaam (N.-B.l schrijft ons, dat zijn dochtertje Cornelia, oud 3 jaar, gedurende een half jaar ziek was vau het vreeselijke hoesten, dat zij voortdurend deed, terwijl zij zichtbaar vermagerde. Daar hij voor zijn kind alle denkbare geneesmiddelen geprobeerd had, terwijl zij maar niet beter werd, begon hij zich ongerust te maken. //Het was voor mij en mijne vrouw verschrikkelijk om aan te zien, zooals het kind leed" zoo schrijft bij. Ik hoorde toen, dat de Abdij siroop, Klooster SanCta Paulo, zulk een uitstekend geneesmiddel was en kocht deze bij den wiukelier H. Donkers, alhier. Na die eene flacon Abdijsiroop te hebben ingenomen, was mijn dochtertje genezen en is thans weer gezond en alles is weer goed." De Abdijsiroop geneest zoowel kinderen als ouden van dagen van alle borst- en longaandoeningen, asthma, pleuris, bron chitis, keelpijn, verkoudheid, enz. Prijs per flacon van 230 gr. 1, van 550 gr. 2, van 1000 gr. 3,50. Hoegrooter flacon, hoe voordeeliger dus 1 Centraal-Depot L. I. Akker, Van Alke- madestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende weder- verkoopers, alle Drogisten en de meeste Apothekers. GOGENBLIKKEN OM HIT te blazen zijn aHeesi mogelijSi wanneer Sunlight Zeep wordt Zij bespaart tijd want gebruikt. ep doet het werk DAGEN. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag V rijdag 11 12 13 14 15 16 17 Dec. 12.51 1.24 1.57 2.31 3.8 3.45 4.27 1.7 1.42 2 15 2.50 3.27 4.6 4.50 VERKOUDHEDEN T. van Borssum-Waalkes, Noordstraat 45 te Ter Neuzen A. C. Beniest, M. C. Braat te Vlissingen Gebrs. Mulder, Nathan Emanuel te GoesJoh. de Roos, C. A. Schulte Co. te Middelburg. Bij de voornaamste Drogisteu in Nederland, waar niet verkrijg baar direct per post van de VenoDrugCo., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents ver- hooging. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zander pijn der ziekste tanden. Valsche tandeu zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. aan afmatting, vermoeidheid, doffe pijnen in voor-en achterhoofd, koude rillingen, afgewisseld met bovenmatig transpireeren, slapeloosheid, koude voeten, klamme handen, gebrek aan eetlust, bloedarmoede en zenuwzwakte, dat al deze verschijnselen, die bet leven maken tot een kwijnend bestaan, eene voortdurende kwelling en die U w geest verdooven en afmatten, U w veerkracht verslappen, Uw lichaam en zenuwen uitputten en ondermijnen, hun oorzaak vinden in de eenige en oudste ziekte der menschheid, de Malaria Hebt ge er wel eens over gedacht dat SUNLIGHT ZEEP SCHS&FJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. KOERS VAN HET G E L D. Belgische per 100 fr. f 47,8o k f 47,87°. Engelsch per 12,— //12, de oorzaak is? Spoedig zal Uw lijden, indien dit reeds niet het geval is, chronisch worden, of, wat nog erger is, de Malaria infectie gaat over in //sluipende" Malaria, de gevaarlijkste en verraderlijkste aller ziekten. Het is meer dan onverautwoordelijk, ja zelfs gevaarlijk wan neer ge lijdt aan een dezer verschijnselen, door te gaan met yhuismiddeltjes" of zoogenaamde geneesmiddelen waarvan de eenige verdienste is dat zij tijdelijk verlichten in plaats van afdoend genezen. Het eenige specifieke geneesmiddel tegen de oudste en eenige ziekte der mensch heid en dat reeds sedert onheugelijke tijden in de voornaamste geneeskundige geschriften welke thans nog als leerschool dienen voor de huidige geneeskundige wetenschap, aangeprezen en ver- trouwd werd, zijn de gefabriceerd door de Palm-Pill Company, de eenige eigenaren van de echte Palm-Pillen. Centraal-Depot voor Nederland: Palm Pill- Company, 278 Heerengracht, Amsterdam. De Palm-Pillen zijn verkrijgbaar bij verschillende goede Drogisten, Apothekers en Handelaren in Geneesmiddelen a 1.75 per doos. Zes doozen te gelijk genomen kosten f 10. Te TER NEUZEN verkrijgbaar bjj A. van Overbeeke—Leunis, J. J. Kense en T. van Borssum Waalkes Jr., Noordstraat 4 ie 8A8 VAN GENT bij M. Verhaak; te HULST bjj F. L. Verwilghenv. d. Hooftte AXEL bij Jos. de Feijter. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen eliieri werltdnfj van 10 tot 4 tint', voor land* en siiOFBsJsicsi'4en, alsook voor het gslssatsen wan valsche yebiRen. in leer en linnen. (CI. Rrincker, Zntphen). Voorm. BBiksem&reeltc Het zuiverato en zekerste geneesmnidel tegen HOESTEM BKONCH5TIS ASTHMA INFLUENZA KIF3KHOE8T NEUS CATARRH ZWAKKE LONGEN Albert Smith, M.S.B.Sc.. de beroemde I.ondensche scheikundige zegtVENO'S Bl.I KSEMSNELLE HOESTGENEZING bestaatuit zuivere bestauddeeleii en is een byzonder uilstekend geneesmiddel tegen bronchitis, asthma en aile longaandoeningen." Prys 55 cts., 75 cts. en Fl. 1,80 per fiesnh. Verkrygbaar by

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2