Gemengde berichten Predikbeurten. Laatste berichten. Storm. De provinciate boot „Zeeland" welke Woensdagavond van Vlissingen naar Breskens vertrok kon wegens den storm niet aan het hoofd aldaar gemeerd worden. Na vele vergeefsche pogingen werd de terugreis naar A lissingen aanvaard en konden dus pas- sagiers en post eerst den volgenden dag (Don- derdag) vervoerd worden. Zondag 5 December 1909. RiJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en de daar- onder ressorteerende, hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1909 ingelegd 18551.11; terugbetaald 23319.77. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven bpekje, draagt het nummer 8154. Gedurende die maand werden 25 nieuwe boekjes uitgegeven, en 14 boekjes geheel af- betaald. RECHTSZAKESI. Arrondissements-Rechthank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 December de volgende vonnissen uitgesproken J. K., oud 61 j., aannemer te Ter Neuzen, is wegens overtreding der bouwverordening der gemeente Ter Neuzen veroordeeld tot 25 boete of 14 dagen hechtenis, met vernietiging van het vonnis van het Kantongerecht te Ter Neuzen. D. v. D., oud 46 j., huisvrouw van J. R., arbeidster te Clinge, is wegens diefstal ver oordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. L. d. D., oud 41 j., landbouwersknecht te Biervliet, is wegens mishandeling veroordeeld tot I maand gevang. Th. C., oud 41 j., werkman te Zuiddorpe, is wegens beleediging van een ambtenaar ver oordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. M. P. W., oud 21 j., opperman te A.xel, is wegens huisvredebreuk veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. H. d. V., oud 48 j., bierhuishouder te Ter Neuzen, is wegens huisvredebreuk ver oordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. C. G., oud 31 j., schipper te Ter Neuzen, beklaagd van overtreding der gemeenteverorde- ning te VVonseradeel (Friesland), is ontslagen van rechtsvervolging. De bovengeuoemde rechtbank heeft heden staande de zitting, C. M. M., oud 33 j., geboren te ler Neuzen, zonder bekende woon- of verblijf- plaats, wegens bedelarij, gepleegd te Middelburg op 27 November j.l., overeenkomstig den eisch van het 0. M. veroordeeld tot 2 dagen hechtenis, en opzending naar eene Rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar en zes maanden. Wegens beleediging van een ambtenaar werd f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis geeischt tegen M. L. oud 33 j., huisvrouw van E. G. geboren en wonende te Stoppeldijk. Tegen A. J. S. d. M., oud 26 j., mossel- visscher te Philippine werd wegens mishande ling en wederspannigheid een maand gevange nisstraf geeischt. Bij beschikking der bovengenoemde recht bank is rechtsingang verleend met verwijzing naar de terechtzitting tegen E. J. P. Z., oud 50 j., gesch. vrouw van H. H., zonder beroep, wonende te Middelburg, geb. te Aardenburg, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van mis handeling, met hare buitenvervolgingstelling betreffende de haar ten laste gelegde misdaad van afdrijving en met hare invrijheidstelling. De kantonrechter te 's-Gravenhage deed uitspraak in buitengewone zitting in de zaak tegen den heer Haighton, directeur der Maat schappij tot verzekering van risico in loterijen, wegens het, in strijd met de Loterijwet verkoopen ad 3.50 van de z.g. „orderbriefjes." De kantonrechter veroordeelde hem tot /100 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Het vonnis heeft o. a. aangenomen, dat die orderbriefjes te beschouwen zijn als aandeelen in een loterij in den zin der Loterijwet 1905 en zulks door hun inhoud zelve. Verder werd overwogen, dat de bewering van beklaagde, dat er hier geen strafbaar feit is gepleegd op grond dat in de dagvaarding niet is ten laste gelegd, dat de houders die als winners worden aangewezen door de trekking der eerstvolgende Nederlandsche Staatsloterij, daarop geen overwegenden invloed kunnen uit- oefenen, niet opgaat, daar door de verwijzing, in de telastlegging, naar de trekking der Staats loterij, voldoende wordt aangenomen dat de deelnemers op de trekking geen invloed kunnen uitoefenen, zoodat dit niet nogmaals in de dag- vaarding behoefde te worden herhaald. Wat voorts het door bekl. beweerde verband betreft tuschen de orderbriefjes en het polis- bedrijf der maatschappij, werd de daaraan ont- leende verdediging ongegrond bevonden en aangenomen, dat de orderbriefjes hadden een zelfstandig bestaan, zoodat waar de uitgifte dier briefjes, geschiedende zonder de bij de wet vereischte toestemming, een strafbstar' l$it op- levert, zij dat karakter niet kunnen verliezen doordien de maatschappij tot de uitgifte wordt geleid om haar eigen risico te dekken en zoo- doende haar bedrijf te kunnen voorzetten. Ten slotte werd nog in het vonnis opgemerkt, dat in ieder geval in het stelsel van beklaagde moest aannemelijk gemaakt worden, dat de orderbriefjes verband hielden met de twee serien voor 1 Juli 1905 uitgegeven polissen, hetgeen door bekl. echter niet is beweerd en nog minder aannemelijk is gemaakt. Dinsdagmiddag is bij een scbuurbrand bij den kleermaker E. van Bruggen te Barneveld de bijna 87jarige bewoner slechts met braud- wonden overdekt gered. De Engelsche barge Lord Napier, kapitein Howland, van Par naar Antwerpen en geladen met porceleinaarde, is Donderdag te Westka- pelle gestrand. De kapitein en drie man zijn te Westkapelle aan land gekomen, doch een jongen van achttien jaar is daarbij verdronken. Het schip moet als totaal verloren worden be- schouwd. Hit Westkapelle meldt men nog omtrent de schipbreuk van de Lord Napier: Dq stranding van het vaartuig heeft heel wat schade aan het staketwerk toegebracht. De bemanning sprong ten laatste tusscben de palen op de steenen glooi'ing. De 18jarige kok, die voor het eerst de zee* reis medemaakte, verloor op het laatste oogent blik zijn bezinning, sprong te vroeg over boord en verdween in de zee. De kapitein klaagt over pijn in een zijner beenen de verwonding aan het hoofd van een 'auder lid der equipage is niet ernstig. Het schip kwam van Nord Cornwall en was bestemd voor Antwerpen. Bevroren konijnen. Uit Australie zijn te Londen aangevoerd per s. s „Dorset" 60.000 kisten met bevroren konijnen, totaal inhoudende 1.444.000 stuks, waarvan echter een deel moet worden doorgezonden naar Liverpool, Birmin gham en andere Engelsche steden. Dit is de grootste lading bevroren konijnenvleesch, die ooit te Londen aankwam. 's Gravenhage, 3 Dec. Eerste Earner. Ver- schillende kleinete wetsontwerpen werden aan genomen, waaronder verbodsbepalingen op het gebruik van absinth en wijzigiug der wet op de personeele belasting. De Minister van Justitie deelde mede dat de wet in zake het Nederlanderschap spoedig ver- wacbt kan worden. De Earner is tot 27 Dec. a. s. gescheiden. Tweede Earner. Na nog eenig debat,- waarbij de Minister Nelissen de voorgestelde salarisregeling voor het personeel der gevan- genissen en rijkswerkinrichtingen als voldoende verdedigde, en waarbij hjj betoogde dat aan wetteljjke bepalingen tegen. bedelarjj en land- looperij algeheele reorganisdtier der werkin- richtingen te Veenhuizen moet voorafgaan, werd Justitie-begrooting aangenomen. Bij de voortzetting der algemeene beschouwin- gen over de Marine-begrooting, verdedigde de heer Bos verbeterde bedrijfsboekhouding voor de rijkswerven, en meerdere openbaarheid daar- omtrent door het samenstellen van jaarljjksche verslagen. De heer Thomson keurde op verschillende punten 's Ministers beleid afhij drong er bij den Minister op aan, om terug te komen op zijne circulaire, waarbij censuur wordt uitge- oefend op mededeelingen van zeeofficieren. Spreker bleef onze kleine pantserschepen van geen nut achten voor de handhaving der neu- traliteit. Cliuge, 3 Dec. Hedennacht is bij de wed. Coenen, alhier een varken, dat reeds geslacht aan den haak hing, gestolen. De dieven zijn oubekend. Gemeenteraad van Ter Neuzen. t Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Geen dienst. Axel. u- en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Sas van bent. 9J u., dhr. H. J. v. d. Ouden v. Ter Neuzen. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Scheele v. Yeere. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. 9 u. en 2 u., Ds. C. W. Bruins. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds M. Uijtenhoudt. H. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5* u., Ds. A. Janse. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., dhr. Van der Garde Opheusden (Gelderland). Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5£ u., dhr. J. J. Kense. Donderdagavond 8 u., Evangelisatie, in de consistoriekamer achter de Pastorie. 7 o o Vergadering van Donderdag 2 December 1909. Voorzitter de heer J. A. P. GeiU, burgemeester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moes, Wieland, Moggre, De Jager, Scheele, Drost, De Feijter, Van de Ree en De Bruijne. Afwezig de heeren Lensen en Kerkhoven. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd'. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van het bestuur der Ambachtsschool te Hulst, waarbij dank wordt betuigd voor de verhooging der subsidie tot een bedrag van f 100, terwijl de verzeke ring wordt gegeven dat het bestuur alle pogingen zal aan- wenden om de belangstelling in die school te doen toenemen. Aangenomen voor kennisgeving. It. Een schrijven van het bestuur der Christelijke Werkliedenvereeniging alhier, dat kennis genomen heeft dat de Raad naar aanleiding van haar verzoek goedgunstig heeft beschikt, en aan haar tot wederopzeggens heeft toe- gekend eene jaarlijksche subsidie van f 50. Het Bestuur zegt bij deze dank voor dien steun, welke voor de ver- eeniging eene aansporing zal zijn om steeds het vakonderwijs meer te doen opbloeien en vruchtdragen, tot welzijn van den toekomstigen vakman. Aangenomen, voor kennisgeving. c. Een. sfllpOjven van I, A. Koene, waarin deze zijn hartelijken daiik betuigd voor het bewijs van welwillend- lieid, door hem tijdelijk aan te stellen tot klerk bij den gemeente-ontvanger. Tevens neemt hij de vrijheid zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de bestendiging van het wachtgeld, dat hij, met inbegrip van dit jaar, gedurende een zev'ental jaren genoten heeft. Aangenomen voor kennisgeving. «1. Een adres van P. Dees, slachter en vrachtrijder, wonende te Ter Neuzen, welke onder overlegging eener schetsteekening, zich tot den Raad wendt metbeleefd verzoek hem tegen eene jaarlijksche retributie in gebruik te willen afstaan een gedeelte van de openbare straat tusschen de Tholensstraat en de Donze-Visserstraat, voor het aanbrengen van een sehuifdeur, tegen den zijgevel van het perceel Donze-Visserstraat 38. De Voorzitter stelt namen's het Dag. Best, voor het verzoek in te willigen. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. e. Een zoo juist ingekomen schrijven van den heer Kerkhoven, dat hij, ingevolge advies van zijn geneesheer, verhinderd is de vergadering bij te wonen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van den heer Lensen, dat hij door uitstedigheid de vergadering niet kan bijwonen. Aangenomen voor kennisgeving. tr. Een adres van N. J. Imandt, onderwijzer te Sluiskil, welke beleefd verzoekt de vergoeding voor woninghuur voor hem gelijk te stellen met die zijner collega's te Ter Neuzen, aangezien de huur der woningen te Sluiskil even hoog is als die in Ter Neuzen en de levensmiddelen te Sluiskil duurder zijn dan in de kom der gemeente. De Voorzitter stelt namens het Dag., Best, voor het verzoek van adressant af te wijzen. Adressant verliest naar het schijnt uit het oog, dat de gemeenteraad aan de onderwijzers geene vergoeding van huishuur toekent, maar slechts eene tegenwetkomihg wat ook uit art. 5 der ver- ordening tot regeling van de salarissen der onderwijzers blijkt. Ilet voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. aan genomen. li. Een schrijven van de Gezondheidscommisiie wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen, waarbij deze in overweging geeft in de politieverordening eene bepaling op te nemen, waarin verboden wordt dieren te slaehten zichtbaar van den openbaren weg. Door Burg, en Weth. is daarop der commissie gewezen op art. 30 der verordening tot handhaving van de orde en veiligheid op openbare wegen en wateren, in deze ge meente, luiderrde als volgt»Het is verboden op of aan den openbaren weg (behalve aan en op de slachtplaats), paarden, geiten, varkens of ander vee te doodenj te slaeh ten of te villen", met de vraag of deze bepaling naar het oordeel der Gezondheidscommissie voor het beoogde doel niet voldoende wordt geacht, waarom niet en welke ge- vallen bekend zijn, waarbij dat artikel werd overtreden. Door de Gezondheidscommissie is daarop bij missive van 11 Nov. 1.1. in overweging gegeven in het aangehaalde artikel het woord zichtbaar in te lasschen. De Voorzitter merkt op, dat de Gezondheidscommissie alleen in overweging geeft de wijziging in de verordening aan te brengen, zonder eenige motiveering van haren wensch of het aangeven van een geval, waardoor ze tot het doen van haar voorstel gekomen is. Burg, en Weth. hebben de zaak beredeneerd en zijn tot de conclusie ge komen dat inlassching van het door de Gezondheidscom missie aangegeven woord, bij de uitvoering van dat artikel voor velen groote bezwaren zou opleveren, terwijl hun ook geen omstandigheden bekend zijn, die het invoeren van dusdanige bepaling noodig rnaken. De heer Drost weet niet hoe de Commissie tot het doen van haar voorstel gekomen is en welk geval zij op het oog heeft gehad, maar hij heeft ook al meermalen opge merkt, dat het slaehten van een dier in de slachterij nabij zijn kantoor, bepaald op een soort voorstelling gelijkt, door de vele toeschouwers, waaronder tal van kinderen. Als daar een dier geslacht wordt, staat nl. de voordeur der slagerij open. De VoorzitterU bedoelt de slagerij van den heer Hartog, daarvan kan de voordeur niet gesloten worden, omdat men dan geen licht in de slagerij zou hebben. De heer Dees betoogt, dat de inlassching van dat woord veel last zou veroorzaken aan de buitenwonenden, die zelf slaehten, daar het hun bijna niet mogelijk is, dit zoodanig te doen, dat het niet van af den openbaren weg zichtbaar ishem is dat althans op zijne hofstede on- fndgelTjk en dat zal wel bij meerderen het geval zijn. Hij wil toegeven dat invoering dier bepaling missehien niet bezwarend is Voor de groote slagerijen, die allicht voor het slaehten der dieren eene plaaLs kunnen vinden die 4 an af den openbaren weg niet zichtbaar is, of hunne inrichtjng. kHViei1 verauderen, maar er moet ook rekening iborden gehoiraen met de kleinere inrichtingen, de daarin wonende menschen trachten ook hun brood te verdienen, en die zullen niet aan dat voorschrift kunnen voldoen. Als er op straat kinderen naar dat slaehten staan te kijken, kunnen die toch verwijderd worden De politie zou daarvoor kunnen zorgen. Spreker heeft bepaald bezwaar tegen het inlasschen van het woord rzichtbaar. De heer Van de Ree kan, als secretaris der gezondheids commissie wel mededeelen, dat de commissie, bij het doen van haar voorstel, is geleid door het denkbeeld, dat de heer Drost zooeven te berde bracht, dat die slachtpartijen meestal een oploop veroorzaken van velen, waaronder een groot aantal kinderen, die blijven kijken naar het binden enz. van een dier en de commissie meent dat er toch geen opvoedende kracht kan uitgaan van het aanschouwen hoe een dier wordt doodgemaakt. De slachtpartij dient daarom vanaf den openbaren weg niet zichtbaar te zijn. Spreker meent dat men althans de deuren toch wel zou kunnen sluiten. De heer Moggre: Zijn er hier nog wel veel slagerijen waar het slaehten nog vanaf den openbaren weg zicht baar is 1 Ik geloof dat de meesten dat wel veranderd hebben. Hij zou daarom wel met het denkbeeld der Commissie kunnen meegaan. De Voorzitter deelt mede dat hij niet weet of het veel gebeurt, klachten zijn er nog niet omtrent ontvangen. De heer Moes vindt het ook nog al erg, dat die slacht partijen geschieden ten aanzien van vele kinderen, hij zou het ook gewenscht achten, dat dit veranderd kon worden. Het zal echter bezwaren opleveren, de eene zal het gemakkelijker kunnen veranderen dan de ander; daar bij Hartog meent hij dat het al heel gemakkelijk te ver- helpen zou zijn door het aanbrengen van een bovenlicht, of door de deur in twee deelen te maken, een onder- en een bovendeur. De onderdeur zou dan tijdens het slaehten kunnen worden gesloten. De Voorzitter merkt op dat dit niet zou gaan, daar de slachterij met eene sehuifdeur wordt gesloten. De heer Dees kan het nu ook niet zoo erg vinden dat de kinderen het slaehten zien, ze zullen er toch geen schrik van krijgen. ze schijnen het zelfs graag te zien. De heer Van de Ree meent dat de heer Dees toch wel zal moeten toestemmen dat een dergelijk schouwspel niet opvoedend werken kan. De heer Moes is het daarmede eens. De heer Van de Ree wijst er op, dat de uitwerking van dat schouwspel bij de kinderen van verschillenden aard kan zijn, naar gelang van hun temperamentze gaan later ook slachtertje spelen, en meermalen is het voorgekomen dat dan daarbij ook een mes te pas kwam, wat aanleiding gaf tot ongelukken. Hij gelooft, ook uit overweging, dat reeds vele slagerijen hier anders zijn ingericht, dat de invoering der bepaling zoo geen bezwaar zon opleveren. De heer Moes zou daartoe toch ook nog niet over willen gaan, de zaak is nu besproken en de aandacht er op gevestigd er kan nu eens uitgezien worden, wat de slagers zullen doen. De heer Dees heeft bij slagerijen in de Dijkstraat gezien, dat de deur op een kier werd gezet. De heer Van de Ree: Dat helpt ook, om het van de straat minder zichtbaar te doen geschieden, maar als er bovenlicht is, kan de deur geheel dicht worden gedaan. De Voorzitter meent dat Burg, en Weth. aan dat be zwaar tegemoet zouden kunnen komen, door bij het geven van vergunningen voor het oprichten van slachterijen, den eisch te stellen, dat er een bovenlicht moet gemaakt worden, waardoor het slaehten met gesloten deur kan geschieden. De heer Van de Ree zou zich daarbij neer kunnen leggen, dat zou eene oplossing zijn. Om de kinderen door de politie te laten wegsturen, als ze naar slaehten staan kijken, zou niet uitvoerbaar zijn daar de burgemeester toch niet steeds een agent er heen zou kunnen sturen. De Voorzitter: Dat zou alleen mogelijk zijn, als de slachters eerst kennis kwamen geven, dat ze zouden slaehten, maar dan zou dat toezicht bij het slaehten toch op den duur te druk worden. De zooeven door spreker aangehaalde eisch, zou in de bouwverordening voor slachterijen kunnen worden voor- geschreven. Dat zou dan alleen gelden voor later op te richten slachterijen. De heer Moes zou zich thans maar met de gehouden bespreking tevreden willen stellen en dan de zaak eens afzien. Het voorstel van Burg, en Weth., om thans niet in te gaan op het verzoek der Gezondheidscommissie, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Wieland, De Jager, Scheele, De Feijter'De Bruijne, Visser, Dees en Moes; tegen stemmen de heeren Moggre, Drost en Van de Ree. De Voorzitter verklaart voornemens te zijn later met een voorstel te komen tot het opneruen van een voorschrift als zooeven besproken, betreffende bovenlicht in slagerijen in de bouwverordening. i. De Voorzitter brengt in behandeling het reeds vroeger behandelde verzoekschrift van t. Dekker Az., tot ovei name door de gemeente van de door hem aangelegde tweede Verbindingsstraat tusschen de Donze-\isserstraat en het Nieuwediep. Dit verzoek was gesteld in handen der Commissie van Fabricage, die daaromtrent voorstelt, tot overname van de straat te besluiten, onder voorwaarde dat door den verzoeker een verklaring wordt overgelegd, waarbij deze zich verbindt binnen vier weken na de voltooiing der nog te stichten gebouwen, het daarvoor liggende trottoir in orde te laten brengen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. een voor stel doen, overeenkomstig dat der commissie, doch dat hij voor zich eene andere regeling beter acht, en zou willen bepalen dat het trottoir geheel moet worden gelegd alvorens de straat wordt overgenomen. Volgens het voorstel der Commissie zal het trottoir bij gedeelten worden gelegd, en zal men daarop dus niet steeds kunnen loopen. By regenachtig weer, zooals tegenwoordig, zal men dan zelfs op poeleti of plassen stuiten. Daarom wenscht hij tliuns reeds geheele voltooiing, dan kan men er over de geheele lengte der straat over gaan. Er is volstrekt geen bezwaar in om, als daar later een huis wordt gebouwd, vergunning to verleenen het trottoir daarvoor tijdens het bouwen op te breken en latei weer te herleggen. Dat is dan wel dubbel werk, maar het gemak van het publiek dat er passeert weegt, naar sprekers meening, toch ook. Bovendien is Dekker dan ook terstond van de verantwoordelijkheid af en berust de zorg oor het weder in orde opleveren van het trottoir bij de menschen die er eventueel zullen bouwen. De heer Wieland verklaart veel voor het denkbeeld van den Voorzitter te gevoelen. De heer Scheele Het behoort maar zoo, dat het trottoir eerst geheel gemaakt wordt De heer WielandWe hebben in de vergadering der Commissie in die oplossing geen erg gehad, en alleen maar waarborg verlangd dat het trottoir er zou komen, de steen er voor, staat daar reeds. De heer Drost: Als de Voorzitter zoo noodig acht dat het onderhavige trottoir over de geheele lengte wordt. in orde gebracht, met het oog op het gemak van de passage, zou net dan niet gewenscht zijn. dat we de oogen ook eens vestigden op andere plekies, waar het niet alleen met in orde, maar zelfs gevaarlijk is, zooals daar b.v. voor de womng van de woning van de wed. Guequierre, waar nog eene gevaarlijke diepte is. Ligt het niet op den weg der gemeente daar eens naar te zien en aan dien toestand een eind te maken De Voorzitter deelt mede, dat daar vroeger een sloot lag. waar de huizen achter zijn gebouwd. Al de huizen stonden daar vroeger zoo laag als thans nog dat bewoond door de wed. Guequierre. De anderen zijn echter reeds verbouwd en de betrokken eigenaars djer huizen hebben het terrein opgehoogd met grond, en daarna aan de gemeente de materialen verschaft, om de bestrating te maken. V oor cje woning die hier besproken wordt kan het terrein nog niet opgehoogd worden, omdat de deur zoo laag staat. De heer Drost stemt toe, dat het terrein niet tot tegen het huis kan worden opgehoogd, maar dit zou toch over de helft of twee derden der breedte kunnen geschieden, met een trapie naar de voordeur, en afgesloten met een hekje, al was het maar een houten. Dan was de straat er toch breeder en het gevaar weg. De VoorzitterEn inoeten wij dat dan bekostigen De heer Drost: Natuurlijk, het is een publiek belang De Voorzitter: Dat ben ik niet met u eens De heer DrostJa, als u dat een particular belang noemtj De VoorzitterAls we dat daar voor rekening van de gemeente gaan maken, zullen de anderen die het vroeger voor eigen rekening gemaakt hebben, by ons om restitutie, dier kosten komen vragen. Opgemerkt wordt dat de betrokken eigenares der laag staande woning, deze wel niet zal laten optrekken, omdat haar dit niet mogelijk is, en dat er dus geen mtzicht op is, dat zij daar dien toestand zal veranderen, zooals door de eigenaars van nevensgelegen perceelen is geschiedt. De heer Drost zou het daarom op de door hem aange geven wijze van gemeentewege willen verbeteren; zoo doet men in zulke gevallen in andere gemeenten ook. De heer Van de Ree is het eens met den heer Drost het is daar een zeer gevaarlijk punt, vooral als men er des avonds of des nachts moet passeeren. Hy zietmetm dat, als de gemeente dit in het algemeen belang maakte,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6