1 Wrgerlijke stand. Gemengde berichten. Nederlandsch Tooneel te Gent. Theatre Minard te Gent. Nieuw Circus van Gent. 5. Verordening toelating schipperskinderen op school. De Voorzitter brengt in behandeling het volgende, in- gevolge vroeger besluit van den Raad, ontworpen concept eener verordening. 6. Omvraag. de Handel en Nijverheid gevaren en was goed bekend met den kapitein Kloosterman. Op het vinden van het lijk van den kapitein Kloosterman is door diens vader 25 gesteld. De betrokken verzekeringsmaatschappij heeft besloten de gezonken stoomboot te doen lichten, zoodat spoedig zal blijken of zich in de boot lijken bevinden. Op het wrak ligt thans een Enkhuizer hotter ten anker. Als belooning daarvoor wordt door het Rijk 6 per etmaal toegekend. Een gebeimzinnig geval. Aan het station Rastwochar, Rusland, werden MaaDdag twee vaten gevonden, die het opschrift ,/Pekelvleesch" droegen. Toen men ze opende, vond men in ieder vat het lijk van een vrouw met sneden keel. Bij een vossenjacht in Ledbury-country, Engeland, vluchtte de door de honden ver- afge- vervolgde vos een woonhuis binnen. De honden volgden hem en in de huiskamer ontstond een verwoed gevecht, dat met den dood van Reintje eindigde, maar van het meubilair bleef daarbij niet veel heel. Zondagmiddag te kwart na een is te Gent, men weet nog niet door welke oorzaak, in de Centrale der Bomastraat, een der dikke kabels welke den electrischen stroorn in de stad voeren, in brand geraakt en totaal vernield. Het tram- verkeer moest onderbroken worden gedurende 3 uren, wat de maatschappij, gezien het slechte weer, een aanzienlijk verlies zal berokkend hebben. In den Nederlandschen Schouwburg had men geen licbt; men moest zich behelpen met de eletrische hulpmachine om de zaal te verlichten's avonds zelfs liet de electrische stroom nog te wenschen en machine voort blijven gebruiken. Schouwburg en in den nieuwen Te Stavoren loopt het gerucht, dat er zich nog een vijfde persoon op de in de Zuider zee gezonken stoomboot .Handel en Nijverheid" zou hebben bevonden en wel Jotje Boschma uit Bakhuizen, gepensionneerd koloniaal, die terugkeerende van de logger-haringvangst, Zater- dag de reis van Amsterdam naar Friesland met genoemde boot zou hebben gemaakt. Boschma wordt sedert de ramp der H. en N. uit Amsterdam vermist. Noch bjj zijn vrouw, die van Lemmer afkomstig is, noch bij zijne familieleden te Bakhuizen zijn sedert Zaterdag berichten van hem ingekomen. Boschma heeft zelf vroeger eenigen tijd op moest men de In den Grooten Cirk had men van het ongeval niet te lijden. Een generaal van Kopenick. Heeft Berlijn zijn kapitein van Kopenick gehad, Ween en had dezer dagen zijn generaal van Kopenick. Een tohesch, die later bleek Cosek te heeten, stapte in een der voornaamste hotels van de hoofdstad af. Hij droeg generaalsuni- form. bracht bezoeken bij verscheidene hoofd- officieren en werd bij deze als om strijd te dineeren gevraagd welke uitnoodigfng Zijn Excellence steeds minzaam aannam. Ook deed hij verscheidene inkoopen, o.a. van juweelen, zonder te betalen, zooveel vertrouwen wekte zijn uniform. Plotseling was de „generaal" evenwel verdwenen en nu ontdekte men met een handigen oplichter te doen gehad te hebben. Hij werd evenwel te Brunn achterhaald en is naar Weenen teruggebracht, waar hij nu weer logeert, maar in een ander hotel. Fransche bladen maken melding van een poging, die er gedaan is om het achtste regi ment huzaren, dat te Yerdun in garnizoen ligt, te vergiftigen. De onwetendheid van den dader is de oorzaak geweest dat er een verschrikkelijk ongeluk voorkomen is, Hij had nl. cyaankalium in de voor de soldaten bestemde soep gedaan en dat wel in zulk een hoeveelheid, dat de soep stonk, zoodat er niemand van gegeten heeft. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek heeft toen aan het licht gebracht, dat indien de dosis vergift kleiner geweest was en de soldaten van de soep gegeten hadden, tachtig man binnen een kwartier gestorven zouden zijn. Het geval heeft te Verdun groot opzien gewekt. De verdenking valt op een brigadier. Toen het vergif in de soep gevonden was zjjn alle manschappen van het eskadron dadelijk onderzocht. In den broekzak van een huzaar werden sporen van cyaankalium gevonden. De huzaar vertelde dat hij zijn broek vier dagen aan een brigadier had uitgeleend en in het goed van dezen brigadier is toen een sigaretten-koker gevonden, die een tijd geleden aan een officier ontstolen was. Den dag, dat de soep ver- giftigd was, is de verdachte verschillende malen in de keuken van de kazerne geweest en toen hem gevraagd werd wat hij er toch uitvoerde antwoordde hij, dat hij kijken wou of er aard- appelen waren. Tegen etenstijd hield hij zich ongesteld. De vader van den brigadier is ver- gulder en heeft bij zijn vak cyaankalium noodig. De verdachte brigadier had aan een jongen soldaat een schuld van 150 frank en was reeds eenige keeren gemaand zijn schuld af te doen. Heeft hij zich van zijn schuldeischer willen ontdoen Hij is in hechtenis genomen. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 5 December a. s., te 21li uur, dag- voorstelling opvoering van De Lnstige Boer (Der Fidele Bauer), nieuw zangspel in 3 bedrijven van Victor Leon. Vertaling van A'. L. van den KOERS VAN Belgiscbe per 100 fr. Engelsch per HET HELD. f 47,876 k 47,90. n 12,12, ZEETIJDINGEN. Van 1 tot en met 2 December. Van 1 tot en met 2 Heuvel. Muziek van Leo Fall. Grooten Schouwburg te Gent. Directie R. RAFFIT. Zondag 5 December a. s., te 2V4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Lakme, comische opera in 3 bedrijven van E. Gondinet en Ph. Gille. Muziek van Leo Delibes. Directie EUGENE DURAY. Zondag 5 December a. s., te 21/2 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van ZJne N nit de Nocesvaudeville in 3 bedrijven van Keroul en Barre. Zondag 5 December a. 8., te 3 ure, dagvoor- steliing aan verminderde prijzen opvoering van Werner-Amoros Cie, kluchtig tafereel in een werkhuis (op heeterdaad)Brice Bolton, buik- spreker Refala Cecilia, muzikale kunstenaars, oud-kweekelingen van het jongelingsweezen- gesticht van GentM. de Savoye, baszanger Van Houte, komiek de troep Lepicq, 10 per- soneu, de grootste ingewikkelde luchtoefeniugen der wereld de Lichtfonteinen, de serinabe- nevens ciuematograaf-vertooningen. December werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op en 39 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 2 afgeschut. Bonitie der Stootnschepen. s.s. HARALD in lading te Algiers voor Middlesbro on Tees. de kombewoners eene regeling wenschen als wordt voor- gesteld. Maar hoe doet men in andere gemeenten Ziet naar Vlissingen, daar is de rioleering en beerruiming ingevoerd en is men voor het dekken der kosten overgegaan tot het invoeren van een straatbelasting. De Voorzitter: Die maar zoolang duurt, tot de uitgaven voor die werken zijn betaald. De opbrengst van speciale heflingen mag alleen worden aangewend voor het bestrij- den der kosten van de zaken waarop ze van toepassing zijn. De heer Visser vraagt of de heer Moes zou wenschen, dat alle ingezetenen den vollen prijs van /1,50 moeten betalen Hij meent dat daarvan niets zou kunnen komen. De heer Moes zou dit ook niet willen, maar wel, dat de gegoeden wat meer betalen. Door den heer Van de Ree werd toen nog wel een tarief voorgesteld loopende tot 6. De heer Dees wijst er op, dat er op de begrooting 1000 als opbrengst is uitgetrokken. Het college heeft beproefd daartoe te geraken, binnen de grens door den Minister gesteld en dat is haar gelukt op de wijze zooals zij hebben voorgesteld. Daarbij is verder overwogen, dat de gegoeden en alien die gebruik maken van de machine, er welgeen bezwaar tegen zouden hebben om hun eigendom, dat door de gemeente uit hunne putten wordt weggehaald. aan haar cadeau te doen en dat dit dan kon vallen buiten de zaken die als ontvangstposten in verband met den rui- mingsdienst in aanmerking behoorden te komen. En nu kan men er lang of kort over redeneeren, er is niets aan te doen. De Minister zegtje moogt niet meer rekenen als de kostende prijs en de Raad heeft gezegd we wenschen er 1000 van te ontvangen. Aan die beide verlangens wordt voldaan in het voorstel van Burg, en Weth. Spreker ontraadt aanneming van het voorstel van den burgemeester, en beveelt aanneming van dat van Burg, en Weth. aan. De heer WielandJuist, dat loopt tot 2,50 en daar ben ik sterk voor. De heer Dees vreest dat invoering van het door den burgemeester voorgestelde tarief, bij de toepassing tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven, en moet het op dien grond ontraden. De Voorzitter verklaart zijn voorstel niet absoluut te willen doordrijven, maar acht dit meer in overeenstemming met de werkelijkheid. De Minister spreekt in zijn schrijven met beslistheid van het kosten-bedrag. Daarmede is het voorstel van spreker evenredig. Hij heeft verder het bedrag voor alle andere klassen iets hooger genomen en komt ook aan een opbrengst van f 1000. Bovendien, dat er dan maar 4 klassen zijn, is eenvoudiger voor de admini- stratie. De heer Moes trekt zich daar niets van aanhij ziet daar niet veel verschil in, of er veel of weinig klassen zijn. Ziet eens naar Vlissingen. daar hebben zij by den hoofdelijken omslag, eer ze aan een inkomen van 5000 zijn, 65 klassen en klimmen dan pas met f 300 gelijk op. Om een eind aan de zaak te maken wil hij zich neerleggen bij het voorstel van Burg, en Weth. De heer De Bruijne vraagt wat het wel zou moeten kosten, als de machine eens moest komen naar de school te Driewegen? De Voorzitter: Ja, volgens tarief 10 cent voorelke 100 Meter buiten de kom en verder het gewone tarief, dat anderen betalen. De heer De Bruijne wijst er op, dat dit dan toch zeer duur zou worden en dat daaruit ook blijkt, dat de menschen buiten de kom er als het ware ook niet van kunnen profiteeren. De heer Dees: We kunnen er nog lang over redeneeren, maar de pas is ons afgesneden om anders te doen. De heer Moes is nog niet overtuigd dat de Minister goed is ingelicht geworden. Hij meent dat er integendeel ver- keerd advies is gegeven. Er heeft toen eene beschouwing in een plaatselijk blad gestaan, die alles behalve ten voor- deele van het genomen besluit was en het zou spreker niets verwonderen, als van die courant een exemplaar aan den Minister was gezonden. De heer Wieland zou nu maar willen blijven bij het voorstel van Burg, en Weth. Als we daarmede aan de 1000 kunnen komen, zegt spreker, is het toch overeen- komstig de raming. Waarom daar maar niet terstond mee doorgegaan en er nog zooveel over geredeneerd De VoorzitterJa, omdat ik nu nog met een ander voorstel ben gekomen, dat volgens mij, zooals ik zeide meer is overeenkomstig den werkelijken toestand. De heer MoggreAls de hefting gelijk is aan den kostenden prijs, is het toch ook voldoende 7 De heer De Bruijne merkt op, dat hij verschillende kombewoners over de beerruiming heeft gesproken en dat deze er allemaal op roemen. Er waren dan ook meerderen die er gaarne wat meer voor wilden opofferen, dan ze nu moes ten betalen. Wat bezwaar zou er dan zijn om wat meer te heflen De Voorzitter Bij eene hefting mag men niet partijdig zijn, die moet gelijkmatig drukken en hooger dan de kostende prijs mogen we niet gaan. De heer Moes wijst er op, dat hij niet voor zichzelf spreekt, want hij behoort ook tot de kombewoners die gebruik maken van de machine, maar hij spreekt voor het recht. Hij wil gaarne meer betalen. De heer Wieland Laat ons dien rijksdaalder maximum maar aannemenik voor mij ben anders er wel voor tot J 5 te gaan, maar het blijkt dat dit niet kan. De heer Scheele merkt op dat vele menschen met een geririg inkomen in huizen wonen met kleine putten en daarom, doordat bij hen zoo dikwijls geruimd moet worden, ten slotte per jaar evenveel betalen als sommige gegoeden. De heer Drost vraagt of de Voorzitter denkt dat de Minister de door Burg, en Weth. voorgestelde hefting zal goedkeuren. Hij heeft toch in zijn schrijven duidelijk doen uitkomen dat hij van geen progressie weten wil. Mocht die hefting niet goedgekeurd worden, dan zijn we w60r evenver. De heer MoesAls de Minister goed ingelicht wordt, zal hij dit wel goedkeuren. De Voorzitter kan er niets van zeggen, hij weet het bepaald niet. Dit wil hij nog wel zeggen, dat naar zijne meening de zorg voor de armen en minvermogenden niet ten laste van eene zekere categorie der ingezetenen kan worden gelaten, maar dat de gemeenschap in het alge- meen daarvoor moet zorgen. Ook is hij van gevoelen, dat de 1800 die de beerverkoop oplevert, ook van de kosten moeten worden afgetrokken, dat komt in mindering der kosten. Hij trekt zijn voorstel in, om de zaak thans te vereenvoudigen. De heer MoesMaar het is twijfelachtig of de beer dat bedrag zal opbrengen. Dat hangt van omstandigheden af. Verondersteld dat men eens viel in eene periode van besmettelijke ziekten, dan kon men er niet van af geraken en had men geen opbrengst. De heer Wieland wil maar steeds aanneming van het voorstel van Burg, en Weth. Zoo n klein beetje progres sie is voor het publiek ook veel mooier. De heer Moes verklaart er zich bij te zullen neerleggen, maar dan moet de Minister goed ingelicht worden. De heer Dees heeft goede hoop, dat deze hefting wel zal worden goedgekeurd. De heer Wieland meent ook dat de opbrengst van de faecalien wel zal beterenhij ziet gedung het scheepje lossen en weer geladen liggen. Als dat zoo voort blijft gaan, is de zaak goed. De heer Dees stemt dat toe. De heer Drost wijst er op dat de heer Moes herhaaldelyk de meening heeft uitgesproken dat de Minister met goed op de hoogte is. Zou het daarom, vraagt hy, met van belang kunnen zijn, dat we eens iemand naar den Minister afvaardigden Als dat tengevolge kon hebben dat de gemeente misschien een 1000 of 2000 meer kon ont vangen, was het de kosten wel waard. De heer Moes zou dan zelf de zaak kunnen gaan bepleiten. De heer Moes verklaart dat hij daarvoor niet sehromen zou, hij meent voor de verdediging van zyn standpunt yver zeer goede motieven te kunnen beschtkken. De heer Drost houdt het er voor, dat de Raad deze verordening ook weer zal terugkrijgen. Nadat de heer Moes heeft verklaard, dat hij het zou toegejuicht hebben als deze zaak op haar oorspronkelij ken basis was gebleven, n.l. dat de kombewoners alleen de kosten er van zouden betalen, wordt het voorstel van Burg, en Weth. in stemming gebracht, en aangenomen met 10 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer De Bruijne voor de overige leden. Ontwerpverordening tot het toelaten van schippers kinderen op een der openbare lagere scholen te Ter Neuzen en op de hefting van het voor hen te betalen schoolgeld. Art. 1. Onder schipperskinderen verstaat deze verorde ning kinderen wier werkelijk verblijf aan boord is. Art. 2. De Gemeenteraad wijst een der liestaande openbare lagere scholen aan als nSchippersschool". Art. 3. Het hoofd dier school neemt schipperskinderen aan op ieder tijdstip, zonder daartoe machtiging te behoeven van Burgemeester en Wethouders. Art. 4. Het te heffen schoolgeld bedraagt voor den kind 0,30, voor elk van twee kinderen uit een gezin 0,25, en voor elk van drie of meer kinderen uit een gezin 0,20 per tien schooltijden bij vooruitbetaling te voldoen. Art. 5. Het hoofd der school geeft van elk ontvangen bedrag kwitantie. ledere maand draagt hij de ontvangen gelden tegen kwitantie af aan den gemeente-ontvanger. Art. 6. Het hoofd der school houdt iederen schooltijd aanteekening van de schipperskinderen, die de school be- zoeken. Deze kinderen worden niet gerekend te behooren tot de op 15 Januari van ieder jaar werkelijk schoolgaande kinderen. Art 7. In de maand Mei zendt het hoofd der school een verslag in aan het gemeentebestuur over hetafgeloopen leerjaar. Dit verslag moet bevatten het totaal der kinderen die aan het onderwijs hebben deelgenomen en het totaal der les- uren dat ieder kind van het onderwijs genoten heeft, be- nevens de uitkomsten van het onderwijs. De Voorzitter merkt op, dat de leden zullen gezien hebben dat de hefting eenigszins van het genomen besluit afwijkt, aangezien Burg, en Weth. van meening waren dat eene reductie van 2i cent te gering moest worden genoemd. De verordening wordt eerst artikelsgewijze behandeld en vervolgens in haar geheel in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. De heer De Jager vraagt of nu maar niet meteen de school ook zal worden aangewezen. De Voorzitter zou dat liever later doen, als de verorde ning is goedgekeurd. Aldus wordt besloten. a. De heer Drost vraagt of Burg, en Weth. ook een onderzoek zouden wilen instellen naar de kosten van het zooveel mogelijk in orde maken van de Vlooswijkstraat, voor de woning van de wed. Guequierre, zooals de heer Visser van morgen nog besprak. De heer Dees vraagt of het de bedoeling is het terrein te maken zooals het door den heer Drost van morgen is bedoeld. De heer Drost wil de wijze waarop men het wil doen geheel overlaten aan Burg, en Weth. De Voorzitter zegt toe dat aan den wensch zal voldaan worden. to. De heer Drost vraagt of Burg, en Weth. al iets hebben gedaan in zake het veranderen van de borgstelling der industrieele maatschappij 7 De Voorzitter antwoordt ontkennend. c. De heer Drost vraagt of Burg, en Weth. al zijn werkzaam geweest in zake het adres aan de Regeering, betrelfende wijziging van art. 26 der armen wet. De Voorzitter zegt dat daaraan nog niets is gedaan. d. De heer Drost vraagt, of er, nu de opmeting der erfpachtsperceelen door het kasdaster tot verschillen heeft aanleiding heeft gegeven met de grootten in de contracten vermeld, of nu voor het vervolg bij de berekening rekening zal worden gehouden met de uitkomsten volgens den werkelijken toestand, die door het kasdaster zijn opgemeten. De Voorzitter antwoordt dat in deze door het Dag. Best, nog niets gedaan is, de landmeter heeft pas deze week medegedeeld dat zijne werkzaamheden zijn afgeloopen en de perceelen waarbij verschil gebleken is, zijn aan Burg, en Weth. medegedeeld, zoodat daaromtrent een onderzoek kan worden ingesteld en nader beslist, hoe moet worden gehandeld. De heer Drost dankt voor de ontvangen inlichtingen op zijne vragen en hoopt dat, voor zoover deze besluiten van den Raad betreffen, aan die zaken uitvoering zal worden gegeven. e. De heer De Bruijne) vraagt, of er door Burg, en Weth. al werk gemaakt is van den put op Driewegen, waarover hij in de vorige vergadering heeft gesproken. De Voorzitter antwoordt dat Burg, en Weth. daarvan nog geen werk hebben gemaakt, maar aan het bestuur der brandweer opdracht hebben gegeven daar eens naar te kijken en er adviezen over uit te brengen. De heer De Bruijne verklaart er nog eens op terug te komen, omdat er wel eenige haast noodig is daar anders de mogelijkheid bestaat dat de put wordt gedempt. De VoorzitterJa, mijnheer De Bruijne, ik hoor dat u al lang bezig zijt met het dempen van dien put I De heer De Bruijne zegt, dat dit toch geen waar is. De VoorzitterIn elk geval, de zaak is in behandeling bij het bestuur van de brandweer, dat tevens ook zal uitzien of er nog andere geschikte waterputten in de omgeving zijn. De Voorzitter schorst hierna de openbare vergadering, die overgaat in eene met gesloten deuren. Nadat de vergadering met gesloten deuren weder in openbare zitting is overgegaan wordt vastgesteld het tweede suppletoire kohier van den hoofdelijken omslag over het loopende dienstjaar tot een totaal van 169,004- Verder wordt onthefiing verleend a. wegens schoolgeld aan C. F. Keersemaker 10,10, J. G. de Reus /1,08, A. 't Gilde 0,55 en wed. K. Hame- link 5,50 en b. wegens hoofdelijken omslag aan wed. K. Hamelink 2,62, G. J. Acket 16,08 en wed. F. A. Susijn /8,81. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. O Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Nov. Frederik Willetn Dieleman, oud 30 j., jm. en Adriana Helena Vink, 23 j., jd. Geboorten. 20 Nov. Geertruida, d. van Jacob Goossen en van Neeltje Dieleman. 25 Nov. Maria Anthonia Leonia, d. van Camillas Alphonsius Verstraeten en van Leonia Breepoel. 28 Nov. Abraham, z. van Jan Riekwel en van Janna Wilhelmina Koster. Pieter, z. van Adriaan Dieleman en Lijcia Janna den Hamer. 29 Nov. Jozina Pieternella, d. van Leendert Deij en van Catharina Maria Sraies. 30 Nov. Jacob, z. Francois Wolfert en van Maria Verpoorte. Overlijden. 22 Nov. Adriana Cornelia de Mul, oud 38 j., echtg. van Jozias Jan de Feijter. Bosclikapelle. Geboorten. 6 Nov. Ednardus Josephus, z. van Judocns de Rijk en van Elisabeth Erpelinck. 10 Nov. Petrus Franciscus, z van Petrus de Schepper en van Nathalie Romel. 21 Nov. Petrus Johannes Franciscus, z. Petrus Remorie en van Rosalia de Schepper. 22 Nov. Bertha Louisa Rosalia, d. van Alphonsus Mahu en van Emma Seraphina Eetvelde. Overlijden. 4 Nov. Johannis Verdurmen, oud 62 j., weduwn. uit het le huwelijk van Maria Paulina de Poorter thans echtg. van Rosalia Lambert. Moeli. Huwelijks-aangiften. 4 Nov. Willem de Feijter, oud 22 j., jm. en Janna den Hamer, oud 22 j., jd. 11 Nov. Pieter van der Peijl, oud 22 j., jm. en Neeltje Hubrecht Verbrugge, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Nov. Willem de Feijter, oud 22 j., jm. en Janna den Hamer, oud 22 j., jd. 25 Nov. Pieter van der Peijl. oud 22 j., jm. en Neeltje Hubrecht Verbrugge, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Willem, z. van Willem Jansen en van Anna Johanna van Tatenhove. 5 Nov. Aaltje Maria, d. van Willem Jansen en van Maatje Donze. 15 Nov. Wilhelmina, d. van Marinus Meertens en van Maria Kervink. Leunis, z. van Sibrand Cornelia Sol en van Cornelia Klaassen. 20 Nov. Willem Jan, z. van Johannes de Feijter en van Janna Pieternella van Es. 22 Nov. Johanna, d. van Jacobus de Groote en van Maria de Fouw. Overlijden. 22 Nov. Adriaan Mechielsen, oud 15 m., z. van Levinus en van Magdalena Bakker. Christiaan Mechielsen, oud 2 j., z. van Levinus en van Magdalena Bakker. 24 Nov Maria Tollenuar, oud 64 j., echtg. van Hendrik van Tatenhove. 30 Nov. Nikolaas Frederik Scherpenisse, otid 74 j., echtg. van Berbera Verlinde. Jan Buijze, oud 35 j., z. van Jan en van Catharina van Tatenhove (beiden overl). Sn» v»n Gent. Geboorten. 21 Nov. Polidor Adolf, z. van Petrus Paulus Verplanken en van Jeannetta Maria de Bakker. 24 Nov. Joseph Alexandre Lucien Gillain, z. van Arthur Joseph Giliain HoM en van Felicie Namur. Xaain«la;. Huwelijks-aangiften. 18 Nov. Jan Roose, oud 27 j., jm. en ningetje Covd, oud 39 j-,jd. Geboorten. 19 Nov. Antheunis, z. van Dirk Dekker en van Clara Wolfert. 20Nov. Jacobus, z. van Jacobus Hofman en van Adriana Maas. Marinus Johannes, z. van Gijsbrecht Daniel Heinsdijk en van Janneke Balken- ende. 24 Nov. Jan, z. van Abraham Kolijn en van Levina Wiebregt Witte. 25 Nov. Elizabeth, d. van Jan Frederik de Jonge en van Jaeomina Jacoba Dieleman. Overlijden. 13 Nov. Joghem van de Wege, oud 27 j., echtg. van Elizabeth Jaeomina Dekker. 22 Nov. lzaak de Jonge, oud 52 j., echtg. van Janneke Dieleman. 25 Nov. Sara Leenhouts, oud 18 m d. van Abraham Marinus en van Magdalena Hoste. 1 Eng. s.s, idem Zweed s.s. Eng. s.s. idem Noor. 8.8. Eng. s.s. Deen. s.s. Venzeii I 2199 Londen 3506 Leith 3381 Sekea 1818 Milium 1796 Goole Eng. s.s. idem Rus. 8.S. Eng. 8.8. idem idem I'onr Te* River Scheldt Heriot Gunnar The Monarch Ralph Creyke t un Ter leaieni Dag 1787 Goole River Lagan 2272 Londen Kronp. Frederik4634 New-Castle I'oor Gent i 1830 Goole 2412 idem 4955 Riga 1862 New-Castle Eng. s.s. idem idem idem Rus. 8.8. Eng. s.s. idem Bamburgh Airmyn Natalie Warkworth Sea Serpent Margaret Ian Hebble Truro Uearne Sea Hound Olga Active I Norton 2554 Londen 617 Montrose stukg. idem idem ijzer kolen ledig stukg. ledig kolen idem Istukg. idem idem haver Van en naar. 1 Lading. VLA ft NAAM Gent 2559 Goole ledig 2367 Hull stukg. 2784 Goole idem 3085 Londen idem 4737 Blyth ledig 816 Boston idem 5165 iFowey idem s.s. JENNY vertrok 24 dezer van Algiers naar Middlesbro on Tees. s.a. RICHARD is lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH in lading te Riga voor Gent, s.s. HELENA in lading te Algiers voor Tyne Dock, s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 10