F1BMA P. J. VAN DE SANDE St. Nicolaas-Geschenken, Gemengde berichten. Handelsberichten. Nederlandsch Tooneel te Gent. Theatre Minard te Gent. Naar komt het mij bewijst voor- dat reeds voldoende dat bovenstaand adres zeer solide is voor het koopen Uwer als Een schipper, die met zijn vaartuig 'tHariugvliet te Rotterdam lag, werd 's nachts wakker door pogingen, die werden aangewend om het gesloten achteronder van zijn schip open te breken. Hy begaf zich aan't dek waarop de daders de vlucht namen. Toen even later dezelfde lieden terugkwamen en zich aan board begaven van een anderen schipper, haalde hij zijn met hagel geladen geweer te voorschijn en loste in de richting van de verdachte lieden, schot, waarop alien, zij waren met hun een een drieen, op de vlucht togen. Een hunner, bootwerker, is door de politie gegrepen. De 60jarige kleermaker Janssen, uit Elden, wilde Zondagavond per Betuwsche tram naar huis gaan, en aangezien de tram niet voor zijn woning stil hield, stapte hij aan den Arend uit de in beweging zijnde tram. De man kwam te vallen en geraakte onder den wagen. Hij is aan de verwondingen overleden. Door den gemeentelijken keuringsdienst in Den Haag is, naar de Avondp. meldt, Maandag- morgen voor de consumtie afgekeurd en aan het verbruik onttrokken een partij van circa 125 K.G. St. Nicolaas-suikergoed en chocolade, waarop in verschillende winkels beslag is gelegd Men meldt aan de Tel. uit Eindhoven Zaterdagavond en Zondagmorgen zijn enkele personen in hechtenis genomen, verdacht van diefstal van geheime stukken, betrekking heb- bende op de vervaardiging van een metaal- draadlamp. De verdachten zijn oud-geem- ployeerden van de fabriek, doch thans weikzaam aan de nieuwe gloeilampenfabriek te Tilburg. Het schijnt een geheel complot te zijn. De rijkspolitie deed Zondag heel den nacht ijverig onderzoek. De 12jarige zoon van K., te Gramsbergen, speelde Zondag met een geladen geweer, dat hij aanlegde op den 12jarige zoon van de weduwe Regeling. Deze werd door het hoofd geschoten en was onmiddellijk een lijk. De gaarder van den Bloemendaalschen tol te Gouda, de 67jarige A. de Bruin, yer- wondde zich enkele dagen geleden met een spijker aan de hand. Er werd geen acht op geslagen doch na korten tijd zwollen de hand en de arm op en werd geneeskundige hulp ingeroepen, die bloedvergiftigingconstateerdeendirecteoverbren- gin<* naar het gasthuis noodzakelijk achtte hetgeen j.l. Vrijdag geschiedde. De infectie was evenwel reeds te ver gevorderd. De man is Maandag na ernstig lijden aan bloedvergif- tiging overleden. In de gasfabriek te Groningen viel Maan dagmiddag een ernstig ongeval voor. De ar beider J. Smit was bezig met het laden der retorts. Door een ongelukkig toeval raakte plotseling zijn arm in de riem der machine en werd de hand geheel afgerukt. De man verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij wandelde de trap at naar beneden, waar een ander hem steunende naar het schaftlokaal bracht. De directeur leidde juist enkele leden van den Raad rond. Deze den man ziende, snelde dadelijk naar de telefoon, zoodat er binnen eenige minuten heelkundige hulp aanwezig was De man werd naar het ziekenhuis gebracht. waar de arm werd geamputeerd. Een onheilbrengende mummie De Londensche correspondent van de Matin doet aan zijn blad het verhaal van een zich in het Britsch Museum bevindende mummie, welke alien, die er mede in aanraking zijn creweest, ongeluk heeft aangebracht. Onder nummer 22542 staat in de eerste Egyptische zaal van het Britsch Museum een sarcophaag met een mummie, welke, volgens de om het hoofd der mummie gewikkelde be- schreven doeken, het stoffelijk overschot is van de hoogepriesteres van Ammon Rha, den E<ryptischen zonnegod, gestorven 16 eeuwen voor Christus in Thebe. Reeds de oyerbren- ging der sarcophaag naar Engeland ging met ongelukken gepaard. De Engelschman, die de sarcophaag kocht van een Arabier, verloor spoedig een van zijn armen. Een ander lid van de expeditie, aan wien de bewakmg der mummie was toevertrouwd, verloor zijn ver- mogen en stierf spoedig daarna. De derde, die voor het voorwerp moest zorgen, stiert in armoede en de vierde werd doodgeschoten Eindelijk kwam de sarcophaag in handen van een fotograaf, die" haar moest fotografeeren. De man zegt bij het ontwikkelen van het cliche ontdekt te hebben dat de plaat niet vertoonde het gelaat, zooals het met enkele sobere, zwarte lijnen op de sarcophaag geschilderd was, maar het gelaat van een levende vrouw. De onge- lukkige fotograaf stiert enkele dagen nadat hp de foto had genomen. De man, die belast werd met de overbren- ging van het voorwerp naar het museum, stierf plotseling, en degene, die de kist in het museum plaatste, werd daarbij ernstig gewond. Een zekere mr. Fletcher schreef de histone der mummie en stiert enkele dagen nadat zijn ge- schrift klaar was. Kort geleden stonden een geleerde en een ingenieur bij de sarcophaag en staken den gek met de onheilbrengende kracht van de mummie. Weinige dagen daarna pleegde de geleerde zelfmoord en kwam de ingenieur om bij een ongeluk. De mummie heeft ook bij de museumsup- poosten een slechten naam en zij weten te ver- halen van een groot aantal onheilen. welke de priesteres van Ammon Rha reeds berokkend heeft. Niet zonder vrees doen zij dienst in de buurt van de sarcophaag en vertellen ieder, die het hooren wil, dat de regeering er goed aan zou doen, de mummie maar weer naar Thebe te brengen. De Matin-correspondent is naar het museum gegaan en heeft met de suppoosten gesproken. „Mijnheer", zeide een bewaker, „spreekt u er asjeblieft niet over. Er zijn zulke verschrik- kelijke diugen mee gebeurd, dat het beter is er zich niet mede te bemoeien". In het museum was geen foto van de sar cophaag te krijgen. In de buurt echter woonde ten fotograaf, die er nog een paar had. Daar heen ging de Matinman en vroeg om de foto van de sarcophaag, die indertijd door Clarke Davies, zoo heette de man, gefotografeerd was. Lachend vroeg de correspondent,,Gelooft u ook, dat de mummie onheil aanbrengt De fotograaf antwoordde „Lach alsjeblieft niet, mijnheer Ten minste lach niet in mijn huis, want sedert ik haar gefotografeerd heb, ben ik volslagen blind geworden." En inderdaad de man was bijna stekeblind. Vrijdag vervoegde zich aan de woning van John D. Rockefeller te Cleveland Ohio een heer die zeide Nederlander te zijn en graaf De Cries te heeten. Hij vroeg den millionnair te spreken aan wien hij, zooals hij op aandrang van den persoon die hem ontving, bekende, een plan wilde voorleggen tot droogleggen van de Zuiderzee, in verband waarvoor hij financieele hulp hoopte te krijgen. Toen hem verklaard werd dat bij niet ont- vangen kon worden, zei hij van plan te zijn niet heen te gaan, voor hij Rockefeller gezien had. Hij probeerde toen met geweld binnen te komen. Daarop loste een der wachters, die altijd rondom het huis van den millionnair op post staan, een schot op hem, maar miste. Tegen dien tijd waren echter verscheiden bedienden naderbij gekomen, en werd de man met vereende krachten, in weer wil van zijn verzet, buiten het hek geworpen. Dinsdagnamiddag gingen eenige jongens schaatsenrijden op den vijver, buiten het dorp Ruddingen, Luxemburg, op de Fransche grenzen. Opeens brak het ijs en vier kapen verdwenen onder water. De twee oudsten, van ongeveer 12 jaar, klampten zich aan het ijs vast en konden alzoo gered worden. Hun makkers, 9 jaar oud, konden eerst een half uur later opgehaald worden. Zij hadden reeds opgehouden te leven. Er schijnt eenig licht te zijn verspreid over de poging tot vergiftiging van een aantal Oostenrijksche officieren. Er is n.l. gearresteerd een eerste luitenant te Linz. De aanwijzingen tegen hem zijn, dat hij in Weenen was in den tijd van de vergiftiging, hoewel hij zes dagen verlof had gekregen om naar een andere plaats te gaan voorts is hij herkend als de kooper van pillen, doosjes en enveloppen, gelijk aan vliegtoestel van die welke aan de officieren gezonden werden. En pillen van hetzelfde soort werden nog in zijn bezit gevonden. Hij ontkent echter beslist. Zijn naam is Hofrichter. Men kwam op het spoor door dat hij aan een kameraad iets zond in een doosje gelijk aan die waarin de pillen zaten. Hij had de reputatie van zeer eerzuchtig te zijn, en gaf in den laatsten tijd blijken van zenuwoverspanning. Een Amerikaansche cementsteenfabrikant, Nicholson te Kansas-City, schat de waarde van zijn bestaan zeer hoog hij heeft voor vijf jaren zijn leven verzekerd voor ongeveer 8 millioen gulden, waarvoor hij, na door 25 geneesheeren te zijn onderzocht en goedgekeurd, aan een combinatie van maatschappijen 185.000'sjaars premie heeft te betalen. Maar een landgenoot van hem, te Philadelphia, heeft een nog grooter idee van ziju eigen waarde. Hij is voor 91/, millioen verzekerd. Marconi schatte, bescheidener, de waarde van zijn bestaan slechts op 1.800.000. Zaterdag wilde Paulhan's mecanicien een vlucht doen met het fameuze zijn patroon. De vlucht was prachtig, doch bij het neer- komen sloeg een rukwind den biplan van 20 meters hoogte op den grond. Het toestel lag in stukken, doch de mecanicien kwam er met eenige schrammen af. Men gaat nu zoo spoedig mogelijk aan het herstellen, daar Paulhan met dit toestel bin- nenkort naar Amerika moet vertrekken om er een rondreis van 6 maanden te doen. In de voornaamste steden zal hij vluchten afleggen en daarvoor ontvangt hij 100.000 fr. per maand Zijn debut zal in California plaats hebben. De statie van Erquelines was Vrijdag over- hoop. Een wagon met meubelen was uit Frank- rijk aangekomen. Een werkman en twee douaniers bemerkten, bij het openen der schuif- deur, dat achter en tusschen het stroo, waarmee de meubelen waren ingepakt, een man ver- scholen zat. En, flap de deur vloog opnieuw toe. Een derde douanier wilde er bet zijne van weten en op zijn beurt de deur openend, zag hij eveneens een vrouwenhoofd dat zich bewoog. Hij telefoneerde naar de gendarmerie en toen de bevelhebber der gewapende macht den wagen opende 't was reeds donker geworden en met moeite ontwaarde hij ook het vreesaan- jagende menschengelaat sommeerde hij den man, in naam der wet, zich over te geven. Maar geen antwoord volgde. En, om in het avondduister geen ongelukken te maken werd de wagen gesloten met een hangslot en heel den nacht bewaakt. Des morgens, nieuwe sommatie in regel. En nog altijd 't zelfde stilzwijgen van den dief. Moedig ging men binnen, wrong het stroo op zij en stondvoor een grooten spiegel. Hulst, 29 Nov. 1909. AANBESTEDING. Op Woensdag 15 December 1909, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het leveren en storten van steen voor en langs het wesfelijk hoofd van de Wester- of Koopmanshaven, het Leugenaarshoofd en het daartusschen liggend gedeelte zee- wering te Vlissingen. (Raming f 9000.) Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 5 December a. s., te 2V4 uur, dag- voorstelling opvoering van De Lustige Boer (Der Fidele Bauer), nieuw zangspel in 3 bedrijven van Victor Leon. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Muziek van Leo Fall. Grooten Schouwburg te Gent, Directie R. RAFFIT. Zondag 5 December a. s., te 2V4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoeriDg van Lalinte, comisehe opera in 3 bedrijven van E. Goqdinet en Ph. Gille. Muziek Leo Delibes. van DURAY. te 21/2 ure, dag- Directie EUGENE Zondag 5 December a. s. voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van TJne Nii.it de Noces, vaudeville in 3 bedrijven van Keroul en Barre. ZEETUDINGEN. Van 29 tot en met 30 November. Van 29 tot en met 30 November werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op en 40 afgescbutdoor de Westsl. 1 op- en 4 afgeschut. Pnsitie der Stoamsehepen. BOEKHANDEL NOORDSTRAAT TER NEUZEN PRENTENBOEKEN, WANDTEKSTEN, PLAATWERKEN, FAMILIELIJSTEN, PORTRET-, POESIE-, BR1EFKAARTEN-, PLAK-, ZWARTJES- EN POSTZEGELALBUMS, DOOZEN LUXE POSJPAPIER, CORRESPONDENTlEKAARTEN> KINDERSPELEN, SCHRIJF- EN ZAKPORTEFEUILLES, VULPENHOUDERS, 1NKTSTELLEN, BRIEFWEGERS, PRESSE-PAPIER, SCHOOL- EN MUZ1EKTASSCHEN, ROMANS, JONGENS- EN MEISJESBOEKEN IN PRACHT- BAND ENZ. ENZ. in Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9,75, Rogge /7,50 Wintergerst f8,75, Zomergerst 8,—Haver/7,—Erwten f 18,—, Witte boonen f 17,Brnine boonen 15,50. Duivenboonen /ll.Paardenboonen /TO,—.Boekweit/ Lijnzaad Koolzaad Aardappels 2,75. Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks f 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 stnks Rundvee, 19 varkenswaarvan verkocht 10 stuks rundvee, 7 varkens. VLAG. NAAM Ms. Van en naar. Lading. 29 30 29 30 Noor. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. Rus. 8.8. Duits. s.s. 29 Eng. s.s. t/»»r Ter NeuzenI Dag 1787 |Goole Vnn Ter Keuien 1 River Thames I 2242 ILonden W.Mir tieut 816 .Boston Active Dearne Truro Alekto Hebble Serula Avocet Taarnholm Gen. Kutasow Minna Cords 2784 Goole 2367 Hull 1164 Straalsund 2559 Goole 3927 Manchester 3985 4028 5470 I 4576 Liverpool Narva Libau 1 mi (rent Sea Gull 2763 Louden kolen stukg. graan stukg. idem graan stukg. idem idem hout stukg. idem stukg. s.s. HARALD in lossing te Algiers. 8.8. JENNY vertrok 27 dezer van Algiers naar Middlesbro on Tees. s.s. RICHARD is lossing te Ter Neuzen. s.9. ELISABETH in lading te Riga voor Gent, s.s. HELENA in lossing te Algiers, s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen. <34INTIENBS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6