Openhare Verkoopiug r misclieiilM Altp voorradigo SEsJ Laatste berichten. Advertentien. ERICHT. Muziek- en Tooneeliutvoering „Manusde Bnorder," alle voorkomenda Ondergoederen. Eenig Meubilair en Huisraad, Eene partij Manufacturen, VERKOOPING St. Kicoiass. Chocolads en Suikerworken, St. Nicolaas-cadesu. Nier- en blaaszwakte bij kinderen. BURGERLIJKE STAND. Wekelijksche aanbieding. Muziekvereem'ging„DeYolhar(Iing",TerNeiiz8n. „De gedropen Student," den Heer en Mevrouw MEiER, W 0 0 N H U I S, PHILIPPINE. De nieuwste soorten Parapluies, voor Dames, Heeren en Kinderen. Zeer geschikt voor boot, indien men daartoe overgaat, nog eenig licht ontstoken wordt omtrent de oorzaak van de ramp, maar zooveel is zeker, dafc niemand der opvarenden eenig getuigenis zal kunnen al- leggen. De vier opvarenden moeten zijn om- gekomen. Peilingen op het wrak hadden tengevolge, dat een plank losscboot en naar boven kwam. Vermoed mag worden, dat, misschien met uit- zondering van den machinist Boersma, die wellicht in de machinekaraer zal hebben ver toefd, de andere drie opvarenden aan dek zul- len zijn geweest en bij het zinken van de boot door de zee zullen zijn meegevoerd. Opmerkelijk blijft het, dat geen goederen zijn aangedreven of opgevischt. Alleen spreekt men van een baaltje meel dat te Enkhuizen zou zijn aangebracht. Heeft men misschien, beducht voor het booze weer uit de N.w. buien, zooveel mogelijk alles wat los was, vastgesjord Naar we vernemen is het wrak van den Handel en Nijverheid van Rijkswege betond en in den afgeloopen nacht verlicht geworden. De betrokken assurantie-maatschappij zal nu hebben te overwegen of ze er voordeel in ziet tot het lichten van de boot over te gaan. Zoo niet, dan zal zeker eerlang van Rijkswege tot opruiming worden overgegaan, wijl het wrak vrijwel in het vaarwater zit van de veerbooten en deze bij lagen waterstand daarvau last zouden kunnen ondervinden. De lading van de Handel en Nijverheid was verzekerd voor 6000. V olgens sommige deskundigen was de stoom- boot, die oorspronkelijk niet voor zeereizen bestemd was, onzeewaardig. Men vermoedt, dat de oorzaak van de ramp hoofdzakelijk daarin gelegen is, dat de boot zeer zwaar beladen was; voorts dat zij binnen enkele minuten ge- zonken is. Tot dusver zijn nog geen lijken van de be- manning aangespoeld. Toen Dinsdagavond een logeergast in een logement te Weert, door de vrouw van den houder niet spoedig genoeg bediend werd, gaf hij haar een slag in het aangezicht. Om hulp roepende, verscheen haar man, welke den loge die de vlucht nam, achtervolgde en hem op straat een levensgevaarlijke wonde toebracht. De politie arresteerde den logementhouder, die naar Roermond getransporteerd werd. De gewonde werd nog denzelfden avond in het St. Jansgasthuis opgenomen. De Zwitserscbe militaire overheid heeft door proefnemingen vastgesteld, dat de Alpen op buitengewone manier de electrische stroomen, gebruikt voor de draadlooze telegrafie, aantrekken. Te Bern en Ebikon, in de nabijheid van Lucern, hebben proeven bewezen dat, hoewel het voor de beide plaatsen onmogelijk was met elkander in verbinding te treden,zij toch gedurigEngelsche telegrammen uit Poldhu in Cornwallis, en Duitsche telegrammen uit Berlijn ontvingen. Eenige dagen geleden werd het station van Bern naar Aigle verlegd de verbinding naar Ebikon was onduidelijk en onbevredigend, terwijl de militaire stations op den St. Gothard, den Rigi en Fort St. Maurice, de telegrammen klaar en onverminkt ontvingen. Deze drie laatste stations worden dagelijks met telegrammen uit de voornaamsteEuropeesche centrums overstroomd, natuurlijk onopzettelijk en zonder het te willen, en de soldaten amuseeren er zich mee, de draadlooze telegrammen, welke voor anderen bestemd zijn te vertalen. Ze kregen er onlangs een voor Londen bestemd telegram dat door een boot op den Atlantischen Oceaan naar Poldhu was afgezonden. Dat kon (wel eeus tot rare gevolgen leiden in geval van oorlog. Zooals Vrijdag onder Laatste Berichten reeds werd medegedeeld is te Krasica bp Fiume, Donderdag het verscheu'rde overblijfsel gevonden van den ballon Kolmar" der luchtscheepvaart- vereeniging te Kolmar in Posen. De ballon was Maandag te Berlijn opgestegende lucht- schippers waren Dr. Brenckman uit Berlijn en de architect Francke uit Kolmar, doch deze waren eerst niet te vinden. Later vond een vrouw, die in een kloof van het Karstgebergte hout sprokkelde, het lichaam van een nog levenden man die aan gezicht en lichaam zware verwondingen droeg. Voor er hulp was gekomen, was de man dood. Uit den inhoud van zijn portefeuille bleek het Francke te zijn. Men vond op de berghelling stukken papier, en dat spoor volgende vond men in een drie meter diepen kloof het vreeselijk verminkte lijk van Brenckman. Blijkbaar had deze den doo- delijken val zien aankomen, want hij had voor zijn oogen een doek gebonden. Zij werden blijkbaar yerrast door een bora- storm, maar de juiste oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld. Het strenge verbod van het dragen en invoeren van wapenen in Korea, dat de Japan- neezen met alle energie doorvoerden, om de revolutionaire neigeningen van de Koreanen in toom te houden, heeft 'n overwacht en gevaarlijk gevolg gehadde roofdieren hebben zich, nu er niet meer gejaagd kan worden, schrikbarend vermenigvuldigd en het geheele land is ontsteld. In 't binnenland van Korea kan men, naar be- weerd wordt, dagelijks wolven en tijgers* op velden zien, en het reizen brengt tegenwoordig groote gevaren met zich mee. In de provincie Pingua bijv. zijn in enkele dagen niet minder dan 33 menschen door tijgers aangevallen. In een dorp drong een lijger in een huis en doodde een kind. De overheid is zeer bezorgd over deze plaag, en men zint op middelen, om de vermeerdering der roofdieren krachtig tegen te gaanmen heeft zich tot de zoologische afdeeling der keizerlijke universiteit te Tokio gewend om inlichtingen omtrent de mogelijkheid de tijgers en wolven met succes te bestrijden, en zonder twijfel zal de regeering zich zeer spoedig ge- noodzaakt zien, op groote schaal systematisch de wolven en tijgers, die nu de schrik van het land zijn, te dooden. 's Gravenliage, 29 Nov. Voor den Hoogen Raad werd heden behandeld het hooger berOep van Wouter Prins, door het gerechtshof te Arnhem veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf, wegens moord op zijn patroon. De verdediger Mr. Plantinger ontwikkelde als cassatiemiddel, dat recht was gewezen op aanwijzingen, welke aanwijzingen weder op aanwijzingen waren bewezen geacht. De uitspraak is bepaald op 13 Dec. Door de Hoogen Raad is verworpen het hooger beroep van den heer C. Sythoff, uitgever van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tegen het vonnis van het gerechtshof alhier, waarbij hij. wegens beleediging werd veroordeeld tot 3 dagen ge vangenisstraf. Tweede Kamer. Bij de voortzetting der replieken over het algemeen begrootingsdebat stelde de Minister Heemskerk in zijn nader antwoord in het licht, dat de Regeering vol- strekt niet bedoelt kiesrechtregeling op de lange baan te schuiven. De Regeering wil al 't mogelijke doen om verzekeringswetten tot stand te brengen en tegelijkertijd voorbereiden, met aanwijzing van de grondslagen voor het kiesrecht. Geenszins is het echter de bedoeling dit op te houden door een generale grondwetsherzie- ning. Indien de commissie met haar taak gereed is, zal kunnen worden nagegaan welke zaken tot stand zijn te brengen. Op dit oogeublik verleent de Regeering wel aan sociale wetgeving prioriteit, maar dit behoeft geene wet van Meden en Perzen te zijn, want het is goede Staatsmanskunst de handen niet te veel te binden. Vervolgens, verdedigde de Minister Kolkman nader zijn beleid, betoogende belastingverhooging niet te kunnen uitstellen. Heerenveen. Zaterdag is het der politie eindeiijk mogen gelukken den rijwieldief, die voor een paar maanden uit de gevangenis wist te ontvluchten, weer te arresteereu. De man had zich al dien tijd in zijne woning schufil weten te houden in eene geheime kast, over welks deur hij behangselpapier had laten plakken. Die schuilplaats was zoo goed verborgen, dat de politie hem bij eene huiszo^king in de woning, niet vond. Een der dikwijls verkeerd-begrepen verschijn- selen van zwakte der nieren bij kinderen is bedwateren. Vele ouders zijn geueigd om deze onaangename kwaal toe te schrijven aan een kwade gewoonte. Niets is echter minder waar nierzwakte komt veel voor bij kinderen en is dikwijls overerfelijk, zoodat ouders, die aan de nieren lijden, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, die met nier- of blaaszwakte aan- gedaan zijn, verschiilen in vele opzichten van gezonde kinderen. Zij zijn niet opgewekt, niet sterk of levenslustig en vroolijk, maar prikkel- baar en knorrig. Het spelen vermoeit hen spoedig, op school zijn ze dikwijls niet in staat om de lessen behoorlijk te volgen, en voort- durend hebben zij last met de urine, die zij niet op kunnen houden. Foster's Rugpijn Nieren Fillen kunnen vol- komen veilig door kinderen gebruikt worden. De nieren worden spoedig geregeld en versterkt, en de zwakte der blaas verdwijnt, waardoor een einde wordt gemaakt aan hun onaangename kwaal. Hoe langer gij echter dergelijke kenteekenen verwaarloost, des te meer zal de ziekte zich uitbreiden en gij kunt dus niet spoedig genoeg beginnen met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die alom ten zeerste geprezen worden. Let op den juisten naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen en weigert alle namaak. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Nog voorradig enkele zakken Zaaigerst, afkomstig uit den Kanaalpolder. Willielmina Tarwe slechts eenmaal en Witte Monarch j verbouwd. G. KLOUWERS, Zaadhandel, Ter Neuzen. KOERS TAN HET GEL I). Belgische per 100 fr. 47,876 a f 47,90. Engelsch per 12,„12., Amsterdam, Bellamystraat 8IH, 29 November 1909. Voor het HUIS bewoond door J. Carpreau te Sas van Gent is op gisteren slechts geboden /2000,— HER VEILING op Zaterdag 4 De cember 3903, des nam. 3 lirein het „Hotel de Zwaan" te Sas van Gent. Axel, J. A. DREGMANS. 27 Nov. 1909. plv. Notaris. Direkteur de heer F. Andrews. op Vrijdag 3 December 19D9 (in plaats van Donderdag 2 December) ten voordeele der kas, op de bovenzaal van Mej. de Wed. Michielsen. 0: M. ZAL WORDEN OPGEVOERD Tooneelspel, door Rosier Faassen en Komisch Terzet, door Humorus. Aanvang 'savonds 8 uur. ENTREE le rang 50 ct. 2e rang 30 ct, Plaatsbespreking op den dag der uit- voering's middags van 1 2 uur, a 10 cent. HET BESTUUR. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Taud- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Ondergeteekende beveelt zich min- zaam aan voor het maken van Ook niet ongenegen voor winkels te naaien. SOPHIA DE PAUW, Zandstraat. Ter Neuzen. te TER HEUZEI. De familie van den op 22 dezer zoo plotseling overleden I. DE JONGE, brengt aan de bewoners van het gehucht Kampen haar oprechteu (lank voor de goede zorgen aan den overledene bewezen. Uit aller naam, J. DE JONGE. Othene, 29 Nov. 1909. Wartelijk dank voor de vele be- wijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van den heer A. H. de Vries, vroeger hoofd eener school te Zaamslag. Wed. A. H. DE VRIESLeysennaar en familie. Notaris Van der Moer, zal op Woens- dag I December S90S, des namiddags te 3 uur, bij Mej. de Weduwe Michielsen, aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer Ch. F. DURT te Deurne, in het openbaar verkoopen Een net en geriefelijk ingericht met toebehooren en Erf, op den hoek van de Grenulaan en de Korte Dijkstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie C nommer 1866, groot 1 are 23 centiaren, thans on- bewoond en bewoond geweest door den verkooper. Te bezichtigen op aanvrage bij den Notaris. Betaliug der koopsom 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toegestaan. Grondlasten voor den kooper van 1 Januari 1910 af. De Notaris De Midder, zal op Dinsdag den 7 December IS09, des morgens om 10 ure, ten verzoeke en ten huize van JAN PLADDET, winkelier te Ter Neuzen, Tholens- straat, in het openbaar verkoopen als; 1 Kachel, Tafels, 1 Lamp, Petro- leumstellen, Schilderijen, Kerkstoof en eenig Antiek, 1 Naaimachine. als Schortbont, Flanel, Bevertin, Voe- ring, Sporthemden, Sehorten, Vitrages, Kant, Franje, Vrouw- en Kinderrokken, Wollen- en Sitsendekens, Wasch- en andere Galons, Boorden, Dassen en Kousen, eene partij Geemailleerd, voorts eenig Glaswerk, Keulsche Inmaakpotten, Teelen enz. Nog Glas-, Deur- en Raamkozijnen enz. enz. Koopen tot en met 4,contant. Kijkdag daags te voren des namiddags van 2 tot 5 ure. De Notaris Zijlstra te lJzendijlce, is voornemens Donderdag 2 December a. des vooriniddags elf liar, publiek te verkoopen op het hofsteedje, bewoond door den heer M. J. Dieleman te Philippine, Vergaertpolder 2 Paarden waar- van een beveu- lend, 3 Kaif- dragende Koeien, 1 bekalfde Vaars, 2 vette Runders, 1 Stier, 4 Kalveren, 5 Varkens, 60 Hoenders, 4 Kalkoenen, 3 Ganzen, 2 Menwagens met ijzeren assen, 2 Chaisen, Landbouwgerief, Eggen, Ploegen, Rolblok, Wanmolen, Moesmolefi, Snijmolen, Melk- ontroomer, merk Melotte, met Tuimel- karn, Bascule, Waterbakken, enz., Mest in den mestput, een groote partij Stroo, Hooi, Voederbeeten en 45 aren Rajien te velde. I'ersch illende soorten Aanbevelend, Zaamslag (Veerstraat). D. MAUSER. Aanbevelend, A. GEENSEN. AdresHotel den Arend bij de R. K. Kerk te Ter Neuzen. TVr MeHcen. Huwelijks-voltrekkingen. 2> Nov. Aloijsius Josephus van Jole, oud 32 j., jru. en Louisa Maria Goethals, oud 26 j., jd. Jacobus Huijssen, oud 52 j., weduwn. (van Tanneke de Putter) en Johanna Scheele, oud 39 j., jd. Geboorten. 22 Nov. Jacobus, z. van Cornelis Levinus Deij en van Jacoba Cornelia Klaassen. 23 Nov. Pieter Hendrik, z. van Johannes Anthonie Hendrik Aarnoudse en van Elizabeth Jorens. Helena Elisabeth, d. van Abraham Dobbelaar en van Janna van der Hooft. 24 Nov. Jacobus Pieter, z. van Jacobus Pieter Vereau- teren en van Janneke Maria Mielen. Catharina, d. van Pieter van Drongelen en van Janneke Kolijn. 25 Nov. Maria Janneke, d. van Jan van Aalst en van Janna Cornelia Harte. 26 Nov. Maatje Jacomina, d. van Wil- lem Jansen van Rosendaal en van Hebrina de Bree. TB

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2