A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaaideren. Aarsbesteding. No. 5382. Dinsdas: 23 November 1909. 49p Jaargan^. '«J E A A D* Gemeiigde berichlen. FEUILLET0N. Predikbeurten. ABONNEMENT: Per drie maauden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per post Voor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika 1,321/J en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing aerzelfde advertentie wordt rie prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van adveivtentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van TEH NEUZEN zullen op Maandag den 20 December IS09, des voormiddags 11 uur, ten gemeentehuize, in het openbaar in drie ■perceelen en in massa aanbesteden: het bouwen van eene WONING voor het hoofd van school C op Java. Het bestek met teekening ligt van af heden ter gemeente-secretarie ter inzage en is aldaar voor 1,verkrijgbaar. TER NEUZEN, 22 November 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. TER NEUZEN, 22 November 1909. In de op Donderdag a. s., des voormiddags te 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken benoemen leden Bur- gerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren R. J. Scheele en P. M. C. van Sprangvoorstel tarief loon ruimen privaat- putten enz.verordening toelating schippers- kinderen op schoolbenoemen onderwijzer school C (op de voordracht komen voor J. F. Moes, H. Vermandel en D. Houtkamp). Door Gedep. Staten van Zeeland is het aandeel in de licbting van de nationale militie voor 1910 voor onderstaande gemeenten bepaald als volgt Ter Neuzen 27, waarvan 19 voor volledige en 8 voor korte oefeningAxel 17, 12, 5 Boschkapelle 3, 2, 1; Clinge 9, 6, 3 Graauw 9, 6, 3j Hoek 6, 4, 2 Hontenisse 17, 12,5; Hulst 9, 6, 3 St. Jansteen 10, 7, 3 Koewacht 8, 6, 2Ossenisse en Hengstdijk 5, 3, 2 Philippine 4, 3, 1 Sas van Gent 5, 3, 2 Stoppeldijk 6, 4, 2 Westdorpe 4, 3, 1Zaamslag 10, 7, 3 Zuiddorpe en Overslag 5, 4, I. 37) //Gij weet," zeide hij vriendelijk, ,/dat ik u niet zou vragen terug te gaan, wanneer ik geloofde wat gij zeidet. Maar, Eleonora, nit ^den grond van mijn hart, ik geloof dat gij ongelijk hebt. Denk er niet meer aan zulke gedachten ziin uwer onwaardig." z/Maar ik kan met," volhardde zij, haar gelaat naar hem opheffende. Nooit zou hij die uitdrukking verceten z/Ook met, wanneer ik het u vraag z/Wanneer," zeide zij langzaam, nadruk leggende op elk woord, //wanneer gij mij zegt, dat Margaretha het ook zou gewild hebben, dan zal ik feruggaan." Er was een oogenblik stilte. Margaretha, die de droevige waarheid kende, zou niet gewenscht hebben, dat het meisje, dat zij lief had gehad, aan de genade der wereld was overgeleverd geworden in armoede en on- bekend gevaar. Hij zelf kon niet voor haar zorgen, en waar zou zij heen moeten gaan Zou niet ieder redelijk mensch het beter oordeelen, dat zij Bij ministrieele besehikking is de haven j en reede van Ter Neuzen aangewezeu als haven en reede, die schippers van vaartuigen, ko- mende uit landeu of plaatsen, door den Minister van Binnenlandsche Zaken besmet verklaard, of aan boord waarvan een geval dier ziekte tijdens de jongste zeereis is voorgekomeu, mogen aan- doen, al vorens hun schip hetgezondheidsonderzoek, voorgeschreven bij de wet van 28 Maart 1877, te hebben doeu ondergaan. Zaterdag werd alhier in het n Hotel Centraal" door den bouwkundige L. de Brupue, namens de heeren J. D. Thielman Co. aanbesteed bet bouwen van eene stoomwaschinrichting met directeurswoning aan den Stationsweg te Ter Neuzen. Voor het le perceel (metselwerk) werd inge- schreven door de heerenD. de Smiat voorf 6447, P. J. Rijnberg voor f 5980, P. Simons voor f 4480 en W. P. Nieuwelink Gebr. Wisse voor f 4389. Voor het 2e perceel (timmerwerk) werd in- geschreven door de heeren J. A. Rijnberg voor f 3308, G. J. Balkenstein voor f 2638, P. L. Boogaard voor 2430, A. A. E. Vermast voor 2285, A. Verlinde voor 2178 en 1. P. Casteleijn voor /2177. Voor het 3e perceel (ijzerwerk) werd inge- schreven door de heeren: A. Dhaeze voor 644, J. Harte voor 566, J. G. Verlinde voor f 562 en J. J. VerlindeHoebe voor 550. Voor het 4e perceel (zink- en loodgieters- werk) werd ingeschreveu door de heerenJ. Knijff te Zaamslag voor f 485,50, A. Dhaeze voor f 418 en mej. wed. D. J. Guequierre voor 407,50. Voor het 5e perceel (schilderwerk) werd in geschreveu door de heeren A. Casteleijn voor f 637, J. de Zeeuw Joh. van Herp voor f 615, A. van Duijse voor f 563,34, J. J. Verjaal voor 498 en O. C. F. de Pauw voor f 469. Voor de massa werd ingeschreveu door de heerenPierre Smagge te Vlissingen voor 16,674, H. Kaijser voor 13,722 en A. Verlinde Joris Kolijn voor 8,600. Het werk werd in perceelen gegund aan de minste inschrijvers. waarvan het totaal bedrag is 7994,50. Het ijzeren scheepje van schipper Kamp van Hoofdplaat is op het slik in de voorhaven alhier gesleept, orn aldaar voorloopig het lek dicht te maken. Gisteren is met een lichter van de berging- maatschappij ook aangevangen met het lichten van het in de haven gezonken scheepje van schipper Stols. Dit is van morgen geschiedt waania het eveneens op het slik is gesleept, om leeggepompt te worden. bleef waar zij was, van weelde omgeven, tegen de wereld beschermd En toen, te goeder trouw, met de beste mo- tieven, gaf hij het meisje, dat in hem geloofde en bereid was, om ter wille van ztjne over- ledene vrouw hem te gehoorzamen, in de handen barer vijanden over. Ja", zei hij flink. //Ik ben er zeker van, dat Margaretha zou gewild hebben dat gij teruggingt". z/Dan zal ik gaan", zeide zij, hem weer aan- ziende met oogen, die hem van een vreemd, vaag voorgevoel vervulden. En hij wenschte bjjua, dat hij niet gesproken had maar voor hij iets kon zeggen werd een andere gast aan- gediend, en zij verliet hem zwijgend, zorider hem aan te zien. XXIV. Toen Eleonora in Park Lane terugkeerde, ontmoette zij Magdalen, die. rusteloos in de gang op de eerste verdieping heen en weer liep. z/Dus gij zijt teruggekomen," zeide zij met een schrillen lach. ,/Ik dacht, dat gij voor eeuwig het stof van onzen drempel van uw voeten had geschud z/De heer Tempest wenschte, dat ik zou terutjkeeren", zei Eleonora op zachten toon. //Gij vleit onsriep Magdalen uit. Bij kon. besluit is aan J. Kielman te Sluiskil, op zijn verzoek, eervol ontslag ver- leend als gezworene van den //Pierssenspolder." Bij Kon. besl. van 19 dezer is aan Louis Joseph Valay, geboren te Mirecourt (Frankrijk) Louis Marie Leprete, geboren te Le Portel (Frankrijk), en Alfred Jean Louis Dreux, ge boren te Parijs (Frankrijk) vergunning verleend tot het geven van hooger onderwijs aan de bij- zondere inrichting voor hooger onderwijs, ge- naamd vInstitut Saint Francois d'Assise", ge- vestigd te Sluis. Uit Groede schrijft men aan de M. Ct. De burgerij alhier verkeerde den ganschen Vrijdag in een begrijpelijke spanning. Toen dan ook te half zeven uur haar de tijding be- reikte van het besluit der Staten waarbij een subsidie voor een verbinding KnockeBreskens was toegestaan, heerschte er een algemeene vreugde, die later op den avond haar uiting vond in het brengen van een huldebetoon aan den heer Hammacher, die als lid der Staten zoo vurig en dapper de bestrijders had weerstaan en de belangen der streek en die van het ge- west had bepleit en bevorderd. Als secretaris van het comite kreeg de heer Van Oostrom Soede mede een muzikale hulde. Daarentegen heerschte over de lakonieke houding der heeren Statenleden Neeteson, Van Dam en Van Oyen, die met geen enkel woord de zaak hebben gesteund, eenige ontstemming. Axel. Vrijdag is alhier opgericht eene ver- eeniging //Floialia" welke zich ten doei stelt vooral bij het opkomend geslacbt Iiefde te wekken voor het kweeken van bloemen en zoo daarvan de wenscheltjkheid blijkt, er aan te verbinden het beoefenen van huisvlijt. Al de aanwezigen die op de bovenzaal van den heer Koole ter vergadering waren gekomen, traden als lid toe. Het bestuur werd samen- gesteld uit de heeren J. Huizinga, voorzitter, C. P. Minjon, secretaris, F. C. Zonnevijlle penningineester, P. H. Esselbrugge generale secundus en D. van Doeselaar. De contributie werd bepaald op een minimum van 25 cent 'sjaars en de reeds toegetreden leden verklaarden zich bereid om propaganda voor de vereeniging te maken om het aantal leden zooveel mogelijk uit te breiden. Sas van Gent. Zaterdag werd alhier in het hotel //De Zwaan" door den candidaat-notaris J. A. Dregmans, ten verzoeke van het bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Gent in het openbaar verkocht een perceel grond in deze gemeente, gelegeu aan het uieuw gebouwde belastingkantoor, groot 5 aren 30 centiaren. Voor de kapitale som van f 3700, werd dit //O, Magdalen", fluisterde het meisje met verschrikkelijken ernst. //Magdalen, zeg mij, dat ik ongelijk heb. Zweer het mij Zweer bij al wat u heilig is, dat Violet haar natuur- lijken dood is gestorven Een oogenblik meende zij vrees in Magdalen's som here oogen te zien, doch zij keerde zich terstond met een scherpen lach om. tfWaarachtig, Eleonora, gij zijt totaal be- lacbelijk, ongerijmd Ik kan mij zelve niet vevlagen, zulk een belachelijkheid te verdedigen. Wees dankbaar, dat wij u terugnemen en uw onteerend, onnatuurlijk en oudankbaar gedrag over het hoofd willen zien". Zij keerde zich om en ging naar hare kamer. Op den drempel gekomen sprak een bediende haar aan. Hij zag er ontdaan uit. //Amalia is teruggekeerd en wenscht u te zien", zei hij. „Teruggekeerd herhaalde Magdalen, hare zwarte wenkhrauwen fronsende. //Hebt gij haar niet gezegd, dat ik vandaag voor niemand te spreken ben z/Dat zei ik haar, maar zij stond er op u te spreken. Zij had een zeer belangrijke bood- schap en wilde van geen belet weten", zei bij gewichtig, onwillekeurig denzelfden toon aan- slaande als Amalia gedaan had. vMaar het is ongerijmd!" riep Magdalen uit. ffDat ben ik niet gewoon, dat ontsiagen ge- stukje grond toegewezen aan den heer G. de Meijer, expediteur alhier. Koewacht. Zondagnamiddag werd ten huize van den heer Ch. Swartelee de eerste vergade ring gehouden van de R. K. Leesbibliotheek, die onlangs hier door den Boerenbond is op gericht. Een reglemeot werd vastgesteld. Besloten werd iederen Zondagmorgen in een der lokalen der bijzondere meisjesschool gelegenheid te geven voor het halen en terugbrengen van boeken. De heer A. Geerards werd belast onderhandelingen aan te kuoopen omtrent den aankoop van een geheele, goedingerichte lees bibliotheek, waaromtrent een aanbod was inge komen. Bovendien zal getracht worden eereleden en begunstigers te krijgen, die de zaak finan- tieel kunnen steuuen. Middelburg, 22 Nov. Hedenmiddag werd op de Kath. begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. A. Mes, den bekenden grootiudustrieel te dezer stede. Behalve leden van de Kamer van Koophandel en vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen waarin de over- ledene zitting had, werden vele belangstellenden opgemerkt. Een treflfende bijzonderheid is het zeker dat de heer Mes heden juist zijn 60sten verjaardag zou herdenken. Woensdag 24 November 1909. Door een jachtopziener van H. M. de Konin- gin te Hoog-Soeren is in de bosschen aldaar een arend gesc'noten, die een vlucht van 2 M. had. 't Kolossale dier had zich reeds eeuige dagen in den omtrek opgehouden, tot het den jachtopziener Vrijdagavond gelukte't ouder schot te krijgen toen de vogel zich had neergezet om te slapen. Broodalslag Te Rotterdam is ten voor- deele van de huismoeders het brood 2 centen per kilo afgeslagen. De reden is dat een groote bakkersfirma in het noordeu der stad depots oprichtte, waar oudbakkeu brood ver kocht wordt en bij wijlen ook versch brood. Hierdoor ontstond geduchte concurrentie en moesten de kleinere bakkers vanzelf volgen, om den prijs op 16 cent te stellen. Een zelfs ging tot 15 cent. De gewone prijs is 18 cent. Maar er wordt gewaarschuwd op het gewicht te letten en ook op de kwaliteit. dienstigen op die manier er op aandringen mij te spreken, en wel het allerminst op een dag als dezen. Zeg haar zonder omwegen dat ik weiger haar te ontvangen." Zij trad haar boudoir binnen. Eenmaal alleen. verdween de hooghartige, onverschillige uit- drukking van haar gelaat, welke plaats maakte voor eene onzekere, bijua vreesachtige. Zij hield de oogen op de deur gericht, en toen er geklopt werd en dezelfde bediende binnentrad, toonde zij niet de minste verwon- dering. De man zag er hoogst verbaasd uit. Bardon, mejuffrouw," zei hij aarzelend, //Amalia neemt uw weigering niet aan als antwoord. Zij heeft op de bank plaatsgenomen en verklaart dat zij niet zal heengaan. Zij verzocht mij, u dit te geven." Hij overhandigde haar een strookje papier. /Zullen wij haar de deur uitzetten of om de politie zenden Magdalen las de weinige woorden in het Duitsch geschreven. Hare oogen stondeu don- ker, boos. „Wij kunnen geen schandaal maken," zeide zij kortaf. ,/Haar aandringen is onverklaarbaar Ik geloof, dat ik haar maar even zal ontvangen, laat haar hier komen." (Wordt vervolgd). TER VEi I,mm. COIIRAST. ■lit blad verschijnt naandag-, lVueu.da|{. en Vrijdagavund, alt|{e»>nderd op fee.tdaven. bij tie Iflrmtt 1*. J. IAW SSK MA* OK te Ter Semen. De Burgemeester der gemeento T&K NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare V ergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen S^Miilerslai; den Wovember des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 22 November 1909. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. - O O llervormde KerJc. Hoek. 's Avonds 5| u., Ds. E. Raams, Zending.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 1