PrijskampophetBiijart, Breuken. i H.H.Winkeli&rs 5381. Ter Meuzensche Courant. Zaterdag 20 November 1909. 49' Jaargang. Gemengde berichten laatste berichten. Was smelten is gevaarlijk. O p r o e p i n g. KERVEILING. Opsnlare Verkooping. No. ~B~E L A S T I N~G op het houden van honden. Predikbeurten. Zondag 21 November 1903. Advertenlien. op Zondag 5 December 1909, A. MASaiJELIER, „Goedkoope Winkel" van B Q 0 M E.N 16 Hoek. 19 zware OLMENBOOMEN. 2 opgaande WILGENBOOMEN. 38 mooie GANADABOOMEN. TWEBDB BIjAD. Het derde blad van dit nummer zal morgen- ochtend in de stad worden bezorgd. Houdt den KLOOSTEIRBALSEM bij de hand. bij E. FERK1GNT—WILLEB15, Noordstraat 70. -:- Ter Neuzen. H. VERHOEVEN. HSoogste bed f 1600. Axel. Notaris DREGMANS. Burgemee-ster en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kermis, ciat het suppietoir kohier van de belasting op bet houden van honden No. 2 in deze gemeente, voor 1909 in afschrift gedurende vijf maanden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder terlezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 18 November 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretarie. TER NEUZEN, 19 November 1909. Ter behandeling op de aigerneene ver- gadering van den Bond van Ned. Onderwijzers komt voor het volgende voorstel van de afdeeling Ter Neuzen //Het hoofdbestuur dringe bij de Regeering er op aan, dat maatregelen worden genomen tot betere behartiging voor het onderwijs van schipperskinderen. Heden herdenkt de heer A. Kok, hoofd der opeubare school te Otbene, dat hij voor 40 jaar als onderwijzer in dienst trad. Van deze 40 jaar heeft hij er bijna 28 als hoofd der school te Othene doorgebracht. Dat hij zich in zijn werkkring de sympathie van leerlingen en ouders wist te verwerven, bleek duidelijk, toen, weJhaast drie jaar geleden, zijn 25jarig jubileutu als schoolhoofd te Othene werd herdacht. Dit jubileum kreeg voor de bewoners van dit gehucht het karakter van een voiksteest. De heer Kok heeft steeds met grooten ijver en tevens met succes zijn schoone, maar moei- lijke taak vervuld. Op zijne vorige standplaatsen Colijnsplaat en Wemeldinge was hij niet minder gezien dan op zijne tegenwoordige. Waar de heer Kok dit jubileum in stillen kring herdenkt, is wellicht de bekendheid minder algemeen. Toch zal het hem ook op dezen hernuieringsdag niet aau betuigingen van hoog- achting en vriendschup ontbreken. Moge bij nog tal van jaren met lust en ijver zich aan het onderwijs, dat hij lief heeft, wijden. De brigadier der marechausee J. van Eck is met 19 dezer verplaatst van Gemert naar Aardenburg. In de Woerisdagavond te Axel door hono- raire leden van" het fanfaregezelschap //Concor dia" gehouden vergadering werden als bestuurs- leden herkozen de heeren Ph. J. van Dixhoorn, A. E. C. Kruijsse, L. Lamaitre, J. A. van Vessem, C. de Visser en Th. L. van Wiemeersch terwijl in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer B. van Ruijven, werd gekozen de heer P. H. Esselbrugge. De rekening over het afgeloopen jaar sluit met een tekort van 48,763. De vereeniging telt 80 steunende en 29 werkende leden. Aan het eind der vergadering bracht de heer Kruijsse een welverdiende hulde aau de nage- dachtenis van den overleden voorzitter, den heer B. van Ruijven. Door den directeur der registratie en do- raeinen te Middelburg, handelende overeenkom- stig een aanschrijving van den Minister van Financien, is een adres gericht aan den Minister van Waterstaat metverzoek omconcessie tot bedijking van een gedeelte der buitengronden aan de Noordzijde van den spoorwegdarn aan de Oosterscbelde en langs den Caterspolder, gelegen onder degemeenten llillaiid-Bathen Woensdrecht. In de week van 10 tot en met 16 Nov. 1909 zijn in Zeelaud voorgekomeD 2 gevallen van typhus en febris typhoidea te Groede, 6 van roodvonk, waarvan 3 te Middelburg en 3 te Retranchement en 5 van diphteritis, waarvan 3 te Aardenburg en 2 te Middelburg. Sas van Gent. In het personeel der sluis- kneehten alhier zal naar wij vernemen een geheele verandering gebracht worden. De sluis- knechten zullen voor het meerendeel verplaatst worden naar Sluiskil en Ter Neuzen, terwijl dan hier enkel brugwachters blijven, daar door het openstaan der sluizen, de sluiswachters over- bodig zijn geworden. De verplaatsirig van het kantoor der rijks- belastingen naar de glasfabriek is hier reeds goed merkbaar. Weinig of geen vaart ziet men meer door het oude kanaal, overbodig te zeggen, dat de neringdoenden reeds veel nadeel er van ondervinden. Ten gerieve der seheepvaart zal aan het nieuwe kantoor een steiger worden gebouwd, als aanlegplaats voor de schepen bij in- en uitklaring. De brigadier (tit.) bij de kon. Marechaussee M. Viergever alhier, is met ingang van 15 dezer bevorderd tot brigadier. De raadsver kiexing te Sas van Gent voor den Raad van State. In de Woensdag gehouden zitting van den Raad van State werd behandeld hot beroep van E. Buysse te Sas van Gent tegen het be- sluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dd. 3 Sept. 11., waarbij met handhaving van het besluit van den Raad der gemeente Sas van Gent van 26 Aug. te voren werd besloten dat E. Buysse voornoemd terecht niet was toe- gelaten als lid van dieu Raad, en zulks omdat hij geacbf zou moeten worden giften gegeven ot belotten gedaan te hebben welke op den uitslag der verkiezing van invloed zouden zijn geweest. Er waren namelijk aan verschillende herber- giers in de gemeente verstrekt bons goed voor f 1, voorzien van het stempel van Buysse en bestemd om ter beschikking ges(eld te syqnjeu van de kiezers (of van verschillende personen in het algemeen en waarouder ook kiezers), voor het geval Buysse zou worden gekozen, terwijl die bons weer teruggegeven moesten worden in 't geval hp niet was gekozen Appellant voerde aan, dat hij geen giften ge geven ot belotten gedaan had, maar enkel en alleen bij voorbaat de traetatie had geregeld welke, volgens gebruik in Zeeuwsch-Vlaanderen, een gekozene doet. Mr. J. Adriaanse, advocaat te Middelburg, namens appellant het beroep riader toelichten- de, deed uitkomen dat deze alleen de bedoeling heeft gehad om van de gebruikelijke traetatie geen at te hooge rekening te krpgen, (Spr. schetste daarbij hoe het de gewoonte is in Zeeuwsch-Vlaanderen om na eene verkiezing ten koste van den gekozene algemeen feest te viereu). Daarom had B. vooraf door het verstrekken van de bons te kennen gegeven tot welk be- drag men bij zijn eventueele verkiezing ten hoogste mocht gaan voor het maken van ver- teringen. Maar er was geen pressie uitge- oefeud op de kiezers. Trouwens, ook door de andere candidaten wareu bons uitgereikt. En de door dezen uitgereikte bons droegen het kenmerk van rechtstreeks aan de kiezers te zijn uitgereikt (er stond op: goed voor een, twee glazen bier), terwijl de bons van Buysse (goed voor 1), alleen aan herbergiers zouden zijn uitgereikt voor het verstrekken van bier als anderszins tot dat bedrag. Mr. P. Dieleman, eveneens advocaat te Middelburg, voor het gemeentebestuur van Sas van Gent optredende, deed uitkomen, dat 't in Zeeuwsch-Vlaanderen niet gebruikelijk is van te voren bons voor traetatie door een gekozene uit te reiken. Doordat dit nu voor Buysse we! was geschied, kon er door de herbergiers propaganda voor zijne verkiezing worden ge- maaktde herbergier wist nu wat Buysse gaf van anderen wist men niet of zij wel zooveel zouden geven en voor hem die nu het meeste bood, zou het meeste gestemd worden. En andere candidaten gaven bun bous eerst na hun verkiezing. Geraachtigde meende dat door de handeling van Buysse de moraliteit der ver kiezing werd geschonden. Men had niet de noodige waarborgen dat de uitslag der ver kiezing de vrije wil der kiezers was. Overigens hield de beide pleiters nog ver- deeld de vraag, of de Raad rechtens wel be- voegd was tot het nemen der bestreden be- slissing, of niet deRaad, waar de geloofsbrieven in orde waren, reeds daarom tot toelating had te besluiten. De Koninklijke beslissing volgt later. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Geen dienst. Axel. 9£ u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 n. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Sas van Gent. 9£ u., dkr. H. J. v. d. Onden. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. Th. Rispens v. Werkendam. Axel it. 9 u. en 2 u., Ds. C. W. Bruins. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. II. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma van Axel. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5 J u., Ds. A. Janse. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5i u., dhr. J. J. Kense. Donderdagavond 8 u., Evangelisatie, in de consistoriekamer achter de Pastorie. bankbiljet van f 25 had gesloten, is aldaar ontvangen zonder het bankbiljet. Parijs was Maandagochtend, van ongeveer 10 tot 12 uur, op sommige plaatsen volslagen in duisiernis gehuld. Zware donkere wolken hingen boven de stad en hadden den ochtend plotseling in nacht doen verkeeren. Aan voertuigen van allerlei soort werden de lautarens opgestoken en de winkels en koffie- huizen straalden alsof het midden op den avond was, in den glans van schitterend kunstlicht. In de strateii en op de boulevards echter was en bleel het donker, lantarens noch elek- trische lampen werden aangestoken. Op de vraag waarom de straten niet verlicbt werden, werd door de directie der lichtfabrieken mee- gedeeld dat men, alvorens licht te geven, moest weten hoe lang de mist zou duren. 5S Grnvenliage, 19 Nov. Tweede Kamer. Bjj de voortgezette algeuieene beschouwingen over de Staatsbegrooting critiseerde de beer Patijn het beleid van den Minister van Finan cien, die blijkbaar terugkornt op het vroeger in uitzicht gestelde belastingstelsel naar draag- kracht. De heer Tydeman onderschreef dit en oor- deelde dat de regeering zich over het algemeen zeer voorziehtig biunen de neutrale zone zal moeten bewegen. Voor terugvailen in den Kuyper-koers is de kans thans verminderd. De heer Drucker critiseerde het beleid der Regeering op financieel en sociaal gebied en ten aanzien van het kiesrecht-vraagstuk. Wat de Kuyperzaak aangaat constateerde spreker dat verschillende feiteu vaststaan, welke een Minister niet moet begaan. Door op het laatste oogenblik het boetekleed aan te trekken neemt Dr. Kuyper den indruk van jaren niet weg. De heer Vliegen keurde ons belastingstelsel af, omdat dit niet voldoende het kapitaal aantast en bestreed de voorgestelde verhooging van den drankaccijns. Een brief, dezer dagen van Harlingen naar Utrecht verzouden, waarin de afzender een De heer 1. Hoevenaars te Bergen (Lim- burg) was bezig met was te smelten, toen deze plotseling in brand vloog en de ge heele inhoud grootendeels over zijne hand stroomde. Het gevolg was, dat zijne hand met vreeselijke brandwonden werd over- dekt. De onuitstaanbare pijnen, die ik daardoor uitstoud, zijn niet te beschrij- ven, zeide ons de heer Hoevenaars. Het vel was van mijne hand geschroeid en mijne hand geleek een vurige vleeschklomp. Verschillende middelen, die ik ter gene- zing aanwendde, mochten niet baten, tot- dut ik overgiug KLOOSTERBALSEM aan te wenden, dien ik kocht bij den Drogist A. v. DijkAchten, alhier. Na den KLOOSTERBALSEM eenige dagen op de hand te hebben gesmeerd, was deze binnen enkele dagen weder volkomen gaaf en genezen en de pijn verdwenen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk oude en nieuwe wonden, brand- en snij wonden, zweren, abcessen, builen, roven, open plek- ken, dragende wonden, zeere enkels, zeere borsten en tepels, huiduitslag, ring-, dauw- en baardworm, hoofdzeer en alle ziekten, der hoofdhuid, puisten, Rheumatiek, Rheumatische zenuwpijnen, verlamming, Jicht, Podagra, ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstuikingen, lendenpijn, pijn in den rug, spit in den rug, spierverrekkingen, aambeien, zoowel droge, blinde als bloedende. Prijs per pot van 20 gram 35 ct„ van 50 gram 75 ct., van 100 gram 1.20 en van 250 gram 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Let op Alleen de echte KLOOSTER BALSEM geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de bandteekening L. I. Akker, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit Verkrijgbaar bij Drogisten, Apotbekers en de bekeude Depothouders. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen bij bet overlijden van onzen geliefden Vader, Belniwd- en Grootvader, den heer C. van Fraeijenhove betuigen wij oDzen liartelijken (lank. Namens de familie, J. F. VAN FRAEIJENHOVE. Ter Neuzen, 19 Nov. 1909. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigt de familie hartelijk (lank. Uit aller naam, J. G. G. ROLFF. Axel. 19 Nov. 1909. L'Agent Consulaire de France a Terneuzen prie les jeunes fran^ais qni out atteint I'dge de 20 ans avant la fin de 1909 et les omis des classes anterieures de se faire inscrire a l'Agence Consulaire de France a Terneuzen dans le plus brel delai possible. Houders van cognossementen over een lading bout, verwacht per stoomschip //Azira" kapitejn Traasdahl van Riga, worden verzocht zich on- verwijld aan te melden bij de agenten Gebr. VERSTRAETEN. Ter Neuzen, den 19 November 1909. Sluiskil. Ondergeteekende bericbt dat hij den eevsten Woensdag van de maand WlftART te 1 er Neuzen te spreken zal zijn bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotsenhoek), van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 tire. Ook is hij aan hnis te ontbieden. Voor eerdere behandeling wende men zich persoonlijk of scbriftelijk tot zijn adres Kunst- lei SO, Antwerpen. Bijzonder ssieSsel voor het recbt maken van sclieef gegroeide kinderen. Breukmeester. doet steeds uwe inkoopen in de Het meest gesorteerd, de laagste prijzen en de vlugste bediening, daar alle artikelen bij bestelling direct geleverd kunnen worden. -:- Speciale magazijnen van Galanterien, Garen, Band, Sajetten, Speelgoederen, Luxe en Huishoudelijke Artikelen, Man- denwerk, Borstelwerk, Poetsartikelen, Matten, Zeemleer, Sponsen, Bezems, Dweilen, Lucifers, Tabak, Sigaren, Cigaretten, Nieuwjaarskaarten, Ansich- ten, Gezelschapsspelen, Frentenboeken, enz., enz. Aanbevelend, Het ONItOEREND GOED bewoond door J. STURM te Zaamslag (Reuzenhoek) zal worden herveild op Dossderdag 2 December a. S., des namiddags S are, in het logement van dhr. C. P. de Regt te Zaamslag. Notaris Van der Moer, zal op Dinsdag 23 November SSOS, des namiddags te 1 uur, ten verzoeke van mej. de Weduwe BAKKER—Dees te Ter Neuzen, op bare hofstede in den Koudepolder, Hoek, bewoond door den heer Krijn Dieleman, in het openbaar verkoopen Onbekende koopers zullen coutant moeten betalen of borgtocht stellen. Koopsom en onkosten der Canadaboomen te betalen voor het vervoer. Bij betaling binnen 14 dagen 4 percent korting.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 5