iBUiUIHT. I. R. de Fouw, Yalsche ioaden KRULLEN, ®oop. cffiooinBoi&rf&Bri&li &fonfcnisse KINDERSPELEN, Advertentien. Ontvangen: Prima kwaliteit in aile grootten. Jd Ja! Ongelooflijk en tocb waar! de Prima BOTERSPECUL A A S, Prima R00MB0TER. uusluitend onder Rijkscontrole a 1,60 per K.G. Zenuwachtigheid der vrouwen. Een Gemeenteraadslid door de Abdijsiroop genezen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. den Heer en Mevrouw MEIER, URI3E-0R6ANEN. - N1EREN GEHEIKiE ZIEKTEN. HOEK. uit de Eiscuitfabriek „DE LINDSB00M,f. Firraa Wed. B. v. D0ESBURG. Tm KLOOSTERZAInTDB noteert tot nader bericht De Directeur P. J. IE DAMSTE. Ter Neuzen. Firma P. J. v. fl. 8ANDE. Noodzakelijkheid van een versterkende behandeling. O0QENBLIKKEN OM HUT te bSazen zijn aSieen mogefijk wanneer Sunlight Zeep wordt gebruikt. Zij bespaart tijd want de zuiverste zeep doet het werk. SUNLIGHT ZEEP SCHAAFJES Bagattenstraat 38, GENT De wonderbare Poeders van liet Wit Kruis versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerksel. Fr. 1,25 de doos fr. 3,25 de drie doozen fr. 6,25 de zes doozen. a 30 cent per stuk, in groote verscheldenheid voorlianden roepen geneesheer, de arts 6. Bourna, spoedig aanwezig, achtte directe opneming in liet St. Antonius-Ziekenhuis noodzakelijk, waar de ge- troffene tbans verpleegd wordt. Het gelukte de politie eergisteren den dader te arresteeren. Ma verhoor bekende brj ten slotte de misdaad gepleegd te hebben en reeds 's avonds in de zaal, zonder eenige bedoeling, bet rnes geopend in den zak gedragen te hebben. In deri avond is hij weer op vr.ije voeten gesteld. De referendaris te Breslau, die vrijende paren daar met een revolver bestookte, heet Peig. De man is op een eigenaardige manier in de val geloopen. Eenige beambten van de politie hadden zich als paren verkleed en waren naar het Siidpark gegaan. Toen de referendaris een van die gewaande paren aanviel, zetten de agenteu hem na. In de duisternis verdween hij eerst in het struikgewas, maar politie-honden hadden hem spoedig opgespoord, zoodat hij in heebtenis genomen kon worden. Peig is een sexueel ontaard individu. Voor dat Helgoland in 1890 van Enge- land aan Pruisen overging stond daar een O O predikant, Schmidt genaamd, die, evenals de smid van Gretna Green, paaitjes in't huwelijk verbond welke de toestemming hunner ouders of voogden niet konden krijgen. De man heeft zicb daarmee een mooi fortuintje ver- gaard, want de trouwende paartjes zien niet op wat geld. De overheid maakte een eiude aan dit winstgevend ambt en de dominee vroeg een scbadeloosstelling van 6000 mark per jaar aan den Pruisischen fiscus. Na 18 jaar onder- handelingen heeft de fiscus zich bereid ver- klaard hem eene schadeloosstellin g iets minder dan het gevraagde per jaar te betalen. Achteraf is gebleken, dat de als rechters verkleede Berlijnsche oplichters, die in deze vermomming formulieren voor de inning van gerechtskosten stalen en de daarop door ben ingevulde bedragen later als deurwaarders inden, behalve te Berkjn, ook te Leipzig, Bonn, Dussel- dorp en Elberfeld aan het tferk zijn geweest. Te Leipzig heeft een oude trouwe bode in het gerechtsgebouw, uit wanboop dat hij zich door de schelmen had laten misleiden, zelf- moord gepleegd. Het eerste wat gedaan moet worden bij hen die aan zenuwstoringen lijden, is zoo mogelijk de oorzaak er van weg te nemen, indien zij voortkomen uit vermoeienis of overspanning. Vervolgens moeten de zenuwen een goede voeding ontvangen en daartoe moet het bloed gezuiverd en verrijkt worden. Dat is de roeping van de Pink Pillen en het is daarom dat zij zooveel succes hebben. De Pink Pillen zijn goed voor beide geslach- ten, maar zijn in het bij zonder geschikt voor de teerheid van het vrouwelijk gestel op alle leeftijdeu, en zij bezorgen haar den noodigen steun die haar van hare zenuwstoringen verlost. Zie eens wat zij hebben gedaan voor Mevrouw N. v. d. Vijver, geboren 't Hart, wonende te Breda, Terheijdensche Weg no. 39. Mevr. N. v. d. Vijver. (Portret de Jong.) //Ik verklaar gaarne, schrijft deze, dat ik ge- dureude jaren aan zenuwuitputtiug, aan alge- meene zwakte, hartkloppingen en duizelingen geleden heb. Alleen de Pink Pillen hebben een einde aan mijne pijnen kunnen maken en daarna ben ik 7 jaren geheel en al gezond geweest. Ik heb in den laatsten tijd de Pink Pillen weer genomen om mij te verlossen van zekere storingen die daaruit voortkwamen dat ik in den voor vrouwen kritieken leeftijd ben aangekomen." De Pink Pillen bevatten de noodige bestand- deelen oin nieuw, rijk en zuiver bloed te geven. Dank zij die eigenschap, zijn zij onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, Scheie hoofdpijnen, zenuw- pijnen, heupjicht, rheumatiek, zenuwzwakte. Verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f 9,de zes doozen, bij Snabilie, Hoofd-depot, Groote Markt N°. 7 te Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken, bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Yerhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. De Edelachtbare heer A. W. Rooyakkers, oud 61 jaar, lid van den Gemeenteraad van Meyel (L.), verklaarde ons het volgende ,/Maanden lang leed ik aan een long- en borstaandoening, gepaard gaande met vreeselijke hoestvlagen, die mij veel pijn veroorzaakten. De slijm zat mij muurvast op de borst en niettegeustaande ik allerlei geneesmiddelen gebruikte, kwam dezelve niet los. Macht noch dag liet de hoest mij met rust. Ik was soms zoo bekletnd op de borst, dat ik geen adem kon halen. 's Nachts kon ik geen oog toedoen van- wege het hevige hoesten, de kriebelingen in de keel en het hijgen van de borst. Ik was daardoor 's morgens altijd uitermate vermoeid. Door het vele lezen van dank- betuigingen van menschen, die door de Abdijsiroop genezen waretf, ging ook ik tot het gebruik van dat geneesmiddel over en toen ik deze twee dagen gebruikt had, kwam de slijm gemakkelijk en zonder pijn los, terwijl mij dat vroeger veel pijn ver- oorzaakte. Nadat ik die flacon Abdijsiroop had opgebruikt, was ook ik van mijn kwaal verlost en volkomen genezen. Volgaarne geef ik toestemming mijne ver- klaring te publiceereu." De Abdijsiroop kost per flacon van 230 gram 1, van 550 gram f 2, van 1000 gram f 3,50. Centraal-Depot L. 1. Akker, Van Alke- madestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende weder- verkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen- DAGEN. Yoorm. Mam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 25 Vrijdag 26 20 21 22 23 24 Mov. 6.16 7.35 9.— 10.17 11.19 0J1 6.53 8.18 9.40 10.50 11.45 12.9 12.53 HOEST sv mm Het Heilzaamste Middel is VENO S BUKSEMSNCL HOESTGENEESMIDDEL. Dit nieuwe middel dat thans verkrygbaar is by alle voorname apothekers en drogisten in Nederland heeft de aandacht getrokker. van alle moeders omdat niets heilzamer is voor kinkhoest, of gewone hoest en verkoudheden by kinderen. Het geeft onmiddellyk verlichting is niet leelyk om in te nemen en geheel vry van alle schadelyke bestanddeelen. Het wordt dan* ook door de geneesheeren aanbevolen. Ver- leden jaar werden er meer dan 2,000,000 flesschen van dit beroemde Engelsche geneesmiddel verkocht. Neemt eens de proef met Veno's Bliksemsnel Geneesmiddel tegen den hoest, prys 55 cts., 75 cts. en Fl. 1,80 per flesch, verkrygbaar by T. van Borssum-Waalkes, Moordstraat te Ter NeuzenA. C. Beniest, M. C. Braat te Ylissingen Gebrs. Mulder, Nathan Emanuel te Goes; Joh. de Roos, C. A. Schulte Co. te Middelburg. Bij de voornaamste Drogisten in Nederland, waar niet verkrijg baar direct per post van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvatigst van postwissel met 10 cents ver- hooging. -g die bang zijn, wendeu zich -MjJl in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en 1 and- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valscbe tanden zonder plaat. Geneeskundig Gesticbt te GENT, Spiegel- straat 30, (bij St. Baafskerk). Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 101/3 tot 12l/a ure. Radicale genezing van R5iBS',-S3aa3 ziekten, Ti*oebel water en alle geheime ziekten. ledereen bevestigt het, de Poeders van liet Wit Kruis verzachten oogenblikkelijk en genezen spoedig alle Zenuwziekten, smartelijke en verachterende maandstonden, scbele hoofdpijn (migraine), draai'ingen, ze- nuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slapeloosheid, ge- jaagdbeid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rheu- matisme, flerecijn, jicht, enz. enz. Hoofddepot: F. TUYPENS, Apotheker- Scheikundige, Houtbriel 23, St. Nicolaas. Ook verkrijgbaar bij den heer YAN D1X- HOORN, Drogist te Axel. Vraagt V>ij uwen Kmidonier of Comestibleshandelaar uitsluitencl MIJDRECHT. AMSTERDAM. Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. YAN BEES en II. NCUEFLK Hzr. Bovenstaande teekennig is een schets, gevonden in een der oudste geneeskundige manuscripten hetwelk ooit bestaan heeft. In een der tropische wouden van Zuid-Amerika, het land, dat, zooals men weet, het hevigst door de ziekte der mensch- heid, de Malaria, geteisterd wordt, leefde sedert onheugelijke tijdeu her, een kluizenaar, de oorspronkelijke uitvinder en samensteller van het grootste en weldadigste Geneesmiddel dat der menschheid ooit aangebodeu werd. Naar diens woning in het bosch stroomden, volgens het manuscript, de lijders bij duizenden om het kostbare Geneesmiddel machtig te worden, dat men vertrouwde als het eenige, oprechte Geneesmiddel tegen de Malaria, de eenige oor zaak en ziektekiem van alle menschelijke ziekten. Slechts op voorwaarde dat het recept ten alien tijde nauwkeurig zou nagevolgd en bereid worden als hij bet oorspronkelijk had samen- gesteld, was de kluizenaar bereid het voor zijn dood mede te deelen aan een der beroemaste Geneesheeren die ooit geleefd heeft en wier werken thaus nog als standaardwerken gelden voor de geneesheeren van onzen tijd. Deze geneesheer die inzag van welke onschatbare waarde dit recept voor de menschheid was, be- sloot het bekend te maken in die landen, waar de bevolking het hevigst door de Malaria in- fectie geteisterd werd. Nirnmer echter werden de zeldzame, geneeskrachtige extracten, kruiden en planten waaruit dit recept bereid is, ge- wijzigd, want van ouder op ouder werd steeds dezeltde belofte geeischt als de kluizenaar, de uitvinder van het recept van den geneesheer geeischt bad. Geen preparaat ter wereld heeft 111 den loop van jaren dan ook zoodanig den steun van de menschheid ondervonden als de Palm-Pilien, want zij zijn het Geneesmiddel dat als het ware even noodig is als brood of water. Indien ge derhalve het slachtolfer zijt van acute of chronische Malaria, de eenige ziekte der menschheid en dientengevolge niet kunt slapen, niet kunt eten, niet kuni werken en niet kunt denken, wanneer ge U bij het minste werk vermoeid en afg'emat voelt, dofie pijnen in voor- of achterhoofd hebt en wanneer ge nu eens aan koude rillingen ten prooi zijt, dan weder bovenmaiig transpireert, wanneer Uw mond droog, Uwe handeu klam, IJwe voe ten koud zijn, wanneer ge lijdt aan hartklop pingen, sterkeri dorst, pijn in de lendenen, armen en beeneu, uitputting, bloedarmoede, bleekzucht en zenuwzwakte, wanneer het levey U alzoo een last in plaats van een genoegen is en Uw lichaaiu met den dag magerder en Uw tint slechter wordt, dan kan het niet anders of vveldra wordt Uw weerstandsveruiogen zoo gering. dat slechts zeer weinig noodig is om U spoedig ten grave te doen dalen. Dan zul- len de Palm-Pillen, bet grootste Geneesmiddel dat de wereld ooit gekend heeft U genezen omdat zij tienduizenden voor U genezen hebben. Millioenen doozeu van dit geneesmiddel worden jaarlijks door de geheele wereld verzonden en wij zouden genezingen kunnen publiceereu,indien wij zulks wilden, waarvan de wereld versteld zou staan, maar de eigeuaren der Palm-Pillen heb ben steeds beslist geweigerd om slechts eene genezing, welke ook, te publiceeren. Met het volste recbt durven de eigeuaren der Palm- Pillen dan ook verklaren, dat er geen genees middel ter wereld is. dat zoovele genezingen tot stand heeft gebracht als de Palm-Pillen en deze verklaring, gebaseerd op de ondervinding van honderden jaren, wordt door de voornaamste Geneeskundigen in de geheele wereld erkend en bevestigd. De Palm-Pillen zijn verkrijgbaar bij verschillende goede Drogisten, Apothekers en Handelaren in Geneesmiddelen a j 1,75 per doos. Zes doozeu tegelijk genomen kosten f 10, Te TER NEUZEN verkrijgbaar bij A. van OverbeekeLeunis en J. J. Kense, Drogisten te AXEL bij Jos. de Feijter, Drogist; te SAS VAN GENT bij C. Yerhaak. als Lotto. Zwarte Piet. Ganzenbord. Vroolijke jongeling. Kegel Mozaiek. Panorama. Borduurschool. Halma. - Belegeringsspel. t ragen en ar.twoorden. Matjes vlechten. Schilderschool. Naai- scbool. Prenten Lotto. Bouw-Vlecbtdoos. Ylooienspel. Zeppelinvaart. - Een maal een. Klok en Hamer. Kasperl-Theater. Teekenschool. A. B. C. spel. Hengel- Spek Teekenlei. Arke Noach. Spiegel- beelden. Zakdomino. Enz., en z.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2