M ALAR I A. MALARIA. SLECHTE LUCHT. burgeFujke stand." DOET 0E HO EST IN EEN NACHT OPHGUDEN Dokier ST AS, (Boop. cfioomBoter/aBrieR zJi- ou buissq BEWONDERENSWAARDIG GENEZEN. Een dame te Rotterdam, die sedert lang aan bloedarmoede leed, herkrijgt hare gezondheid dank zij de Pink Pillen. Advertentien. ij Prima R00MB0TER, mlsluitend onder RijUcontrole a 1,60 per K.G. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. den Heer en Mevrouw MEIER, noteert tot nader bericht De Directeur P. J. R. DAMSTE. Na lang zoeken en scharrelen en met be- hulp van hun collega, gelukte het den dolenden eindelijk een uitweg te vinden. Nog lang zullen zij met genoegen aan dit avontuurtje terugdenken en daarbij vooral de goede voorlichting van den Prins niet vergeteu. (Hbl,) Een rechterlijke dwaling? Sedert een paar^ dagen gaat te Sneek het gerucht, dat in het Ziekenhuis is overleden een verpleegde, die op zijn sterfbed bekend heeft de dader te zijn geweest van den voor 18 jaar op Pinkster- Maandag te Oudesehoot gepleegden moord, waarvan een boerenvrouw het slachtoffer was. Als het gerucht waar blijkt te zijn, heeft de man van de vermoorde vrouw ten onrechte 11 jaren gevangenisstraf ondergaan. Dp een karwei aan den Singelweg te Gioningen ontstond op den steiger tweede veidieping ruzie tusschen den metselaar J. Wen den sjouwerman D., waarbij laatst- genoemde den eerste te lijf wilde. De zoon van V\dit ziende, pakte den aanvaller beet en smeet hem van den steiger, tengevolge waarvan D. met gespleten schedel werd opgenomen en naar het ziekenhuis werd vervoerd. D. is ge- huwd en vader van 3 kinderen. De dader was intusschen gevlucht. De politie begon toen een jacht op hem, door velden en over slooten, met het resultaat, dat W. eindelijk gegrepen en gearresteerd werd. bterken drank moet de oorzaak van deze treurige geschiedenis zijn. Een boertje uit Katwijk bezocht een //dame" in de Lange Wijngaardstraat te Haarlem. Men was daar zoo beleefd hem van een bankbiljet van f 1000 te ontlasten. 4 Brieves van f 10 had men in zijn portefeuille laten zitten. De rechtbank te Almelo veroordeelde Dinsdag een baker te Lonneker, tot 6 maanden gevangenisstraf, ter zake dat het aan haar schuld is te wij ten, dat den 17en Mei j.l. een vrouw te Lonneker is overleden, tengevolge van de hoogst onoordeelkundige hulp door haar, be- klaagde, verleend bij de bevalling. De eisch was 3 maanden. Een hoender-mysterie. Het //R. Nwsbl." vertelt lien mooie kippen en een haan mocht buur- man zijn eigendom noemen. Met het nieuwe hok was het zijn trots en zijn glorie. Lang, lang had hij gepeinsd van welk nut hem het kleine lapje grond kon zijn, dat hij achter zijn bescheiden woning in een bescheiden straat in het westelijk stadsdeel bezat. Yoor koren-, rogge- en haveraanplant was het veel te klein evenals voor aardappelbouw of boonen- teelt. Toen had hij het wijs besluit genomen zich te gaan toeleggen op hoenderteelt. De helft van het tuintje werd ingenomen door een prachthok, van eigen vinding. Geen deurtje, dat klemde en dat de risico gaf de bewoonsters te doen ontglippen, als men het met een ruk open had, neen, er was heelemaal geen deur in. Het lage dak was voorzien van een vierkant gat, waardoor niet alleen de kippen ingebracht of uitgehaald konden worden, maar dat tevens dienst deed als voedercrat. Geen denken aan, dat een vlieglustige kip de opening op eigen wieken uit kon daartoe zou zij de vleugels moeten uitspreiden en dan was het gat te klein. Buurman verlustigde zich elken dag in den aanblik van zijn mooie kippetjes en zijn mooie hok en hoopte spoedig van de lekkere eitjes te kunnen smullen, die zijn gevleugeld bezit hem zou verschaffen. Zoowat een week na de installatie der hoenders kwam buur als naar gewoonte voor het ontbijt zijn kippetjes begroeten, toen hij tot zijn ont- steltenis bemerkte, dat er een aan het getal ontbrak. Hoe was dat mogelijk De eenige oplossing was een kippendief, hetzij mensch of dier en, in verband met die suppositie, werd 's avonds listiglijk een val opgesteld. Maar tot buur's grooten schrik ontbrak den volgenden morgen weer een hoen. En er was geen spoor te zien van een roover. Dan maar een deel van den nacht gewaagd. Mogelijk was het een roofvogel en als het zoo was, dan zou hij er van lusten. Tot twee uur hield buur het uitde kippen waren niet van stok geweest en geen enkel verdacht geluid had de stilte verstoord. Toen buur "'s morgens om zeven uur met slaperig gezicht in den ren keek, zag hij nog maar zeven kippetjes. 0 0 dat was te erg Dan maar een heelen nacht er aan gewaagd. Er werd 's avonds een verdekte opstelling gemaakt in de serre, vanwaar uit het hok kon waargenomen worden. Het was een zenuwoverspannend corvee, dat muisstil turen naar een plek en meermalen betrapte buur zichzelf er op, dat hij zat te knikkebollen. Met blijdschap begroette hij den dageraad en kwam toen tevens tot de gelukkige ervaring dat het getal kippen van den vorigen dag nog compleet was. Nu was het uitkijken En hij deed het totdat zijn oogen er pijnlijk van aangedaan werden. Sapperloot wat was dat Een der kippen sprong eensklaps op naar iets, dat bij het voedergat zweefde. Een worm of rupsje zeker. Slok 't was naar binnen. Maar de kip kwam niet op den grond terug het dier zweef'de door het gat heen Met een sprong was buur de serredeuren uit en kreeg nog juist zijn eigendom te pakken. Een ruk en met de kip vielen een lijn en een daaraan verbonden hengel in het tuintje. Het hoender-mysterie was opgelostdeburen van de eerste etage waren liefhebbers van kippenbout Mevr. G. de Graaf. z/lk heb gedurende langen tijd veel geleden aan een verderfeiijke bloedarmoede die mij ge- heel en al ondermijnd had. Ik had geen eet- lust meer en ik was zoo zwak geworden dat ruijn toestand, die niet meer verergeren kon, een rioodlottig einde deed vreezeu. Bij de pijnen door de bloedarmoede veroorzaakt zwakte, be- nauwdheid en duizelingen, was bovendien een algeheele zenuwuitputting gekomen. De voor- geschreven geneesmiddelen hadden geen uitwer- king gehad, daar ik in een staat van volkomen verval was geraakt. Men vroeg zich af wat te doen V Men dacht alles te hebben gedaan wat mogelijk was en men leidde uit mijn toe- stand af dat ik ongeneeslijk en dus veroordeeld was. Toch was hier gelukkig niets van aan de Pink Pillen, dat wonderdadige geneesmiddel waaraan ik de gezondheid dank, waren nog niet beproefd. Ik, die zooveel ellende heb doof- gemaakt, kan zeggen dat men niet mag wan- hopen aan de genezing zoo men nog geen ge bruik van He Pink Pillen heeft gemaakt. Ik was als verloren beschouwd en nu ben ik, voortreffelijk gezond." Geloolt nu niet dat dit geval een uitzondering is. De Pink Pillen hebben duizende menschen genezen die veroordeeld schenen. De Pink Pillen zijn buitengewoon werkzaam. Zij hebben een ongeevenaarde kracht om het bloed te herstellen en alle geneesheeren die van dfe vorderingen der geneeskunde op de hoogte zijn, weten welk een hulp zij kunnen vinden in dit merkwaardige middel. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, maagpijnen, rheumatische pijnen, Scheie hoofdpijnen, neurasthenie en de storin- gen die aan het vrouwelijk geslacht eigen zijn. Verkrijgbaar a f 1,75 de doos, en f 9,de zes doozen, bij Snabilie, Hoofd-depot, Groote Markt N°. 7 te Rotterdam, Job. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelbnrg, voor Ter Neuzen en omstreken, hij A. van Overbeeke-Leuriis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. T. van Borssum-Waalkes, Noordstraat te Ter Neuzen A. C. Beniest, M. C. Braat te Vlissingen Gebrs. Mulder, Nathan Emanuel te GoesJoh. de Roos, C. A. Schulte Co. te Middelburg. Bij de voornaamste Drogisten in Nederland, waar niet verkrijg baar direct per post van de VenoDrugCo., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents ver- hooging. VER1.AAT 0 OP ZE IS ZuiVER SPAART TIJD, ARBEID EN GELO. SUNLIGHT ZEEP SCHAAFJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Nov. 1.52 2.5 Zondag 14 2.21 2.36 Maandag 15 1 2 51 3 5 Dinsdag 16 3.22 3.38 Woensdag 17 3.56 4.14 Donderdag 18 4.34 4.56 Vrijdag 19 5.18 5.47 die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijtt der ziekste tanden. Yalsche tanden zonder plaat. Rugattenstraat 38, GENT Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken wevkdog van 10 tot vnr, voor tand» en mondzielsten, alsook voor het plaatsen van walsche gebitten. anders gezegd: De eenige oorzaak en ziekte- kiem van elke ziekte der menschheid. Het kan niet anders of Malaria, eene ziekte die het intense wezen van ons lichaam, ons bloed, aantast, moet inwerken op hart, longen, maag, lever, milt en nieren. Indien ge dan ook niet kuut werken, niet kunt eten, niet kunt slapen en niet kunt denken, indien met den dag Uw lichaam magerder, Uw gelaat bleeker, bw pols zwakker, Uw geest dolfer en Uwe eetlust minder wordt tengevolge van de afmattende en uit.puttende Malaria-infectie, de bacil, die ge uit de atmosfeer, waarin wij leven en ademen, ingeademd hebt en die medeleett in en ten koste van Uw bloed, dan is het hoogst gevaar- lijk en meer dan onverantwoordelijk om nog verder te blijven sukkelen en Uw lichaam lang- zaam maar zeker te zien wegkwijnen. Er is slechts een Geneesmiddel ter wereld dat U ge nezen kan. Het is geen middel dat L tijdelijk verlicht, maar het is een Standaard-Genees- middel dat reeds sedert jaren door de mensch heid in bijna alle landen ter wereld wordt ge bruikt. Millioenen doozen worden jaarlijks door de gebeele wereld verzonden en slechts met de grootste moeite waren de eigenaren van dit zeldzaam Geneesmiddel, de Palm Pill Company, te bewegen een nieuw land aan hun gebied toe te voegen. LJe Palm-Pillen die door de grootste Geneeskundigen sedert onheugelijke tijden als het voortreffelijkste geneesmiddel, dat ooit Tiitge- vonden werd, beschouwd worden, zijn, voor zoover men uit oude manuscripten kan nagaan, oorspronkelijk uitgevonden en samengesteld volgens het recept van een kluizenaar, die ver- blijf hield in de tropische wouden van Zuid- Amerika, het land, dat, zooals men weet. het hevigst door de Malaria geteisterd wordt. Naar diens woning in het bosch stroomden, zooals het manuscript duidelijk aangeeft, de lijders bij duizenden om het kostbare geneesmiddel mach- tig te worden dat men vertronwde als het eenige oprechte geneesmiddel voor de ziekte der menschheid, de Malaria. Bereid uit zeldzame kruiden, planten en bladeren, die met de grootste zorg bijeen gegaard worden en waarbij gevoegd zijn alle geneeskrachtige sappen en extracten van den Palmboom, vormen de Palm-Pillen een geneesmiddel, zoo zuiver plantaardig, zoo be- trouwbaar, geneeskrachtig en weldadig als tot op heden nog niet geevenaard is. Nimmer werden de zeldzame geneeskrachtige extracten, kruiden en planten, waaruit het recept bereid is, gewijzigd, want dit was een der voorwaarden waarop de kluizenaar, de uitvinder van het recept, het voor zijn dood aan een der be- roemdste Geneesheeren die ooit geleefd heeft, mededeelde en van ouder op ouder werd sedert dien steeds dezelfde belofte geeischt. Y ij zouden genezingen kunnen publiceeren, indien wij zulks wilden, waarvan de wereld versteld zou staan, maar de eigenaren der Palm-Pillen hebben steeds beslist geweigerd om slechts eene genezing, welke ook, te publiceeren, hetgeen ook trouwens door het groote aantal niet moge lijk zou zijn. Met het volste recht durven de eigenaren der Palm-Pillen dan ook verklaren dat er geen geneesmiddel ter wereld is, dat zooveel genezingen tot stand heeft gebracbt in gevallen van algemeene zwakte, lichaams- uitputting, bloedarmoede, zenuwzwakte, huive- ringeu, bovenmatig transpireeren, dofle voor- en achterhoofdspijuen, milt-, lever-, nier- en inaagaandoeningen als de Palm-Pillen en deze verklaring, gebaseerd op de onderviuding van honderdeu jaren wordt door de voornaamste Geneeskundigen in de geheele wereld erkend en bevestigd. Nimmer bleef genezing uit, zelfs niet in die gevallen die de Geneesheeren als ongeneeslijk beschouwden of waar alle andere middelen begrflpelijkerwijze gefaald hadden. De Palm-Pillen zijn verkrijgbaar bij verschil lende goede Drogisten, Apothekers en Hande- laren in Geneesmiddelen a f 1,75 per doos. Zes doozen tegelijk genomen kosten 10,— Te TER NEUZEN verkrijgbaar bijA. van Overbeeke— Leunis, T. van Borssum Waalkes en J. .1. Kense. Drogisten; te AXEL bij Jos. de Feijter, Drogist. n^TTi Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. VAN UEES en R. SCHLKLK Hzn. /~iii 9 Hontenisse. Huwelijksvoltiekking. "23 Oct Leo Joseph Colsen, oud 28 j., jm. en Louisa Maria van de Velde, oud 27 j., jd. Krijn de Zeeuw, oud 28 j„jm.en Elisabeth de Lange, oud 21 j., jd. Geboorten. 23 Oct. Anna Maria Catharina, d. vjm Petrus Franciscus Fassaert en van Rosalia Cornelia van Remortel. 24 Oct. Anna Maria Philonaena, d. vttn Petrus Heijman en van Leonie Janssens. Alphonsus Alouisius Franciscus, z. van Jacobus de Blok en van Maria Louisa van den Houten. Maria Petronella, d van Cornelis Bogaart en van Rosalia Verschuren. 26 Oct. Antoon Alouis, z. van Augustus de Foorter en van Maria Cornelia Maas. 28 Oct. Rosalia Johanna, d. van Petrus Ras en van Louisa Catharina Pauwels. Theophile, z. van Bernardus van Riet en van Elisabeth Goossen. Albertus Cornelis, z van Andreas Hermans en van Maria Clementina de Meijer. 29 Oct. Louisa Maria, d. van Louis van Waterschoot en van Cornelia Bogaart. 31 Oct. Leonia Theodora Maria, d. van Eduard Joseph van Waterschoot en van Corrolie Elisa Isabella Mangnus. Overlijden. 16 Oct Eugene Petrus van Jole, oud 14 j., z van Pieter Angustinus en van Leonie Heijman. 18. Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Christiaan Everhardus Liesker en van Petronella Lucia Maria van der Grinten. 21 Oct. Alphonsins Albert Hendriks, oud 3 m., z. vanTheodorus en van Alberdina Ort. gebruik VENO'S BLIKSEMSNEL HOESTGENEESM IDDEL. (Portret Waterstokerij Mevrouw G. de Graaf, Speelmanstraat n». 50 A, schrijft ons Hoesten komt door een der navolgonde oorzaken Catarrhale Verkoudheden. Onlsteking. Opgezette Mangelen. Longcntsteking. Influenza. Tering. Opgezette Huig. Pleuris en Croup. Ontstoken Keel. Mangkwaal. Bronchitis. Asthma. Een hoest kan droog en scherp of los met veel opgeven zyn. Het kan zyn eene catarrhale met droge prikkeling in de keel, vergezeld van een ver stopt gevoel in den neus en kortademigheid Veno's Bli'ksemsnel Hoestgeneesmtddel is bereid met het doel de oorzaak van den hoest weg te nemen, niet den hoest te smoren, of tegen te houden, of gemak- kelyker te maken, maar integendeel den ziekelyken toestand te genezen, die er de oorzaak van is. Het is ontegenzeggelylc een wetenschappelyk middel, aan- bevolen en gebruikt door doctoren. De voor- naamste Engelsche scheikundigen spreken er met den meesten lot over. Het is oneindig beter en heilzamer dan de meeste hoestgeneesmiddelen, hoest-pastilles, en dergelyke, die meerendeels geen andere waarde hebben. dan dat zy den hoest op het oogenblik ver- zachten. Veno's Bliksemsnf.l Hoestgenees- mii?del geneest niet alleen den hardnekkigsten hoest maar versterkt de longen en verruimt de ademhaling. Beproeft eens Veno's Bliksemsnel Hoest- geneesmiddel, prys 55 cts., 75 cts. en Fl. 1,80 per flesch verkrygbaar by

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2