Gemengde berichten. Laatste berichten. Theatre Minard te Gent. Nieuw Circus van Gent. Grooten Schouwburg te Gent. I 154 anderen te Groede om bet voorsfel van Gedep. btaten ongewijzigd aan te nemen. De afdeelingen werden als volgt samenge- steld. Eerste afdeeling de heeren Sprenger, Moerdijk, W ondergem, Houterman, Loois, Van Dam, Kakebeeke, Den Bouwmeester, Hammacher, Van Voorthuijzen, Dekker, Bolle en de leden der Gedep. fetaten de heeren Siegers en Van Rotnpu. Tweede afdeeling de heeren Neeteson, Heijse, an leylingen, Hollestelle, Mulder, IJsebaert, Merckens, Hombach, Hocke Hoogenboom, Noor- drjke, fichelman, Van Waesberghe en de leden ,,^TedeP- Staten de heeren De Jonge en Fruijtier. Derde afdeeling de heeren Fokker, Giljam, Hennequin, Van de Putte, Erasmus, Dumoleyn, De Veer, Moolenburgh, Moes, Elenbaas, Lucasse, Vorsterman van Oyen en de leden der Gedep. Staten de heeren De Casembroot en Blum. Op voorstel van den Voorzitter werd besloten om de eerstvolgende openbare vergadering te houden op Vrijdag 19 November, des voor- middags te 10 uren. Hierna werd de vergadering gesloten. Op 22 October werd van het Rijk?licht- schip //Noord Hinder", gezagvoerder J. Naere- bout die dezer dagen is afgelost, gezien dat de jol van de vischsloep //Ostende 161", waarin drie man gezeten waren, omsloeg. De stuurman en vier vrijwilligers bemandden een sloep en smaakten de voldoening twee der drie mannen te redden. Voor zij op de plaats van 't ongeval kwamen, was de jol reeds in de diepte verdwenen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is vermoedelijk door de mist, op de zandplaat in de Merwede nabij het Middelveer te Sliedrecht geloopen het schip Suzanna, van de maatschappij Suzanna, geladen met stukgoederen en allerlei koopwaren enz., en bestemd voor Duitschland. Zondagmorgen half 12 brak de geheele kop van het 't schip af, waardoor heel wat van de lading vlot werd en in de Merwede drijft. Persoon- lijke ongevallen hebben zich er niet bij voor- gedaan. Te Lekkerkerk is de 16jarige zoon H. in den stal door een der paarden zoo hevig geslagen, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. - Te Wageningen is Zondagavond in de Dijkgraaf verdronken de arbeider v. F. uit Achterberg. Vermoedelijk is hij door de duis- ternis misleid te water geraakt. Zijn hond stond op den wal te blaffen, wat tot de ont- dekking leidde. Te Wildervank is Zaterdagavond laat de jager B. Veldhuis, toen hij per fiets van zijn jachtveld uit Dreute kwam, in het kanaal al- daar verdronken. Een mooie waschvrouw Te Hoogeveen is een waschvrouw aangehouden, wegens verschillende diefstallen. Toen de vrouw gefouilleerd werd, bleek dat zij niet minder dan 3 zakken onder haar kleeren droeg Te Haarlem doet zich het geval voor dat een jongen van 17 jaar, die voor 2l/% jaar werd veroordeeld tot 1 jaar tuchtschool, die zich daar en na zijn ontslag goed gedroeg, in dienst wil treden. Doch dit wordt hem nu onmogelijk gemaakt, omdat men ten raadhuize heeft gemeend, die ondergane tuchtschoolstraf te moeteu vermelden op het aangevraagde bewijs van goed gedrag. De jongen heeft thans de tusschenkomst ingeroepen van den Minister van Oorlog. De politie te's Gravenland heeft een meisje gearresteerd, dat bij een kunstschilder aldaar als dienstbode en als model in dienst was en ten nadeele van haar patroon eenige schilde- rijen had ontvreemd, welke zij te Amsterdam verkocht. Te V inkel (N.-H.) kreeg Zaterdag de 18jarige boerenknecht van de wed. M. een ernstig ongeluk met een driewielskar. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar de ouder- lijke woning vervoerd, waar hij spoedig daarna overleed. Buren hadden opgemerkt. dat de woning van een alleenwonende 73jarige weduwe in de Kerkallee te Velp sedert eenige dageu gesloten bleef. Toen Maandag een onderzoek werd inge- steld, vond men de oude dame, bij het nog brandende licht, dood op den vloer liggen. Waarschijnlijk was zij door een beroerte ge- trofien. Zaterdagnacht is de burgemeester van Buren, die per fiets van Tiel huiswaarts keerde, aangehouden door een drietal kerels, die hem om geld vroegen en met moord dreigden, als hij weigeren durfde. Toen de aangehoudene zijn revolver trok, deinsden de aanranders af. Te Rotterdam is Zondagavond nog op verschillende plaatsen ingebroken. De buit van de dieven was echter, met uitzondering van dien in den ju welierswinkel, van weinig be- teekenis. In verbantl met de vele inbraken in goud- en zilverwiukels aldaar, hebben verschillende assurantiemaatschappijen in de laatste maanden de verzekering opgezegd. Zelfs weigeren som- mige maatschappijen verzekering bij juweliers, wier panden voorzien zijn van ijzeren rollujken. Vrijdagavond had aan het station te Arnhem, bij het vertrek van een trein der Centraalspoor naar Ede, een ongeluk plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. De trein was reeds in beweging en de conducteur zou juist instappen, toen een reiziger, die eeniger- mate onder den invloed van sterken drank ver- keerde, nog met den trein mee wilde. Hij pakte den conducteur beet, met het gevolg, dat beiden vielen, de reiziger rolde op het perron, doch de conducteur geraakte onder de treeplank. Gelukkig kwam de man er met eenige kneuzingen aan een zijuer polsen af. Benoorden de noordpier te IJmuiden is Maandaguacht gestrand de Duitsche gaffel- schoener //Ida" van Hamburg met een lajiihg granietsteenen van Zweden qaar Rotterdam. Het schip is gebroken. De bemannihg is geland. Een vermakelijk geval in de smokkelaars- wereld is te Borken voorgekomen. Een bewoner dier plaats stond reeds lang bij de Duitsche belastingbeambten onder verdenking geregeld vleesch van Winterswyk uit over de grens te smokkelen. Zoo had hij Vrijdag ook een zak spek van Winterswijk meegenomen. in het station Burlo stapte een persoon in den trein, die een praatje met hem aanknoopte. Deze persoon, een Duitsch tolbeambte, wilde hem op heeterdaad betrappen op smokkelarij. De smok- kelaar kreeg tijdens het gesprek vermoeden hier met een beambte te doen te hebben. Zonder iets daarvan te laten merken, reed hij verder. Bij het station Borken gekomen, vroeg hij zijn medereiziger beleefd, of hij hem wilde helpen den zak vleesch uit den trein te beuren, want hij moest dit nog //verzollen". De belasting- beambte hielp hem, kon echter een verwensching niet onderdrukken en droop af, teleurgesteld, dat de smokkelaar hem zoo leelijk had beet- genomen. Zaterdagochtend was de landbouwer D. Sleepers te Slagharen met zijn dienstbode op het laud aan het werk. Zijn vrouw was naar den winkel om boodschappen te doen terwijl een klein kind thuis in de wieg lag te slapeu. De dienstbode ging even naar buis om te zien of de kleine nog goed sliep. Op eenigen afstand der woning zag ze, dat de vlammen uit het dak sloegen. Zij had nog juist den tijd om de zuigeling te redden; een koe alsinede eenjong beest, benevens eenig huisraad werd door de hulp der buren gered. Een paard en vijf varkens kwamen in de vlammen om. Vier varkens, die gered werden moesten worden afgemaakt, wegens de brandwonden. Alles was verzekerd oorzaak onbekend. Dit is de derde brand in deze kleine plaats binnen een week tijds. De tiendcommissie te Zutfen voor de noor- delijke provincien en een deel van Gelderland heeft natuurlijk ook geen gebrek gehad aan correspondentie. Niet minder dan 20,000 brieven moesten worden geschreven. Een brief kwam terug met de mededeeling van de postadministratie, ,/dat de geadresseerde in 1600 overleden was." De man, die, doodelijk gewond door een kogel, Zaterdagnacht door de politie aan den Kweekerijweg te 's Gravenhage werd gevonden is herkend als de grondwerker D. Nol, wonende in de Messtraat te Scheveningen. Hij laat een vrouw met 3 kinderen achter. Duister in deze zaak is dat men den man blootshoofds vond liggen en ook ziju pet in de omgeving niet is gevonden, terwijl het slacht- offer met een pet op van huis is gegaan. Zondag is te Kielwindeweer J. S., een ongehuwd man van 44 jaar, dood in zijn woning gevonden. S. is waarschijnlijk tengevolge van drankrnisbruik in het vuurgevallen en bezweken. Het lijk vertoonde ernstige brandwonden. Een paartje te Edam zpu in het huwelijks- bootje stappen. De a. s. bruidegoaj had nog f 300 op de spaarbank staan, waarvoor meu- "belen en een nieuw trouwpak werden aange- schaft. Samen gingen ze naar Amsterdam om een en ander te betalen. Maar daar bemerkt de bruidegom dat zijn geld uit den binnenzak van zijn jas is verdwenen. Dit moet hem zeker te Amsterdam ontstolen zijn. Ook kan hij het verloren hebben, want zijn zak is stuk. Van betalen kwam dus niets. Maar bet ergste bleek later. Het bruidje had blijkbaar niet zoo'n onbeperkt vertrouwen in haar aanstaanden echtgenoot, dat zij een onderzoek overbodig achtte. En wat bleek V Voor zoover bekend, had de bruidegom nergens 300 op 'n spaar bank. Omtrent den diefstal rees gcgronde twijfel en van de voltrekking des huweiijks zal vooreerst wel niets komen. Men meldt uit Rotterdam Maandaguacht omstreeks halt vier is inge broken in het kantoor van den cafehouder C. A. N. Loos, aan het Hofplein, behoorende tot het gebouw waar tevenS is gevestigd bet stations- gebouw van de Zuid-Holl.-Elect. Spoorweg- maatschappij. Een dag of vier geleden werd in hetzelfde gebouw inbraak gepleegd. Thans verschaften de dieven zich toegang door middel van een valscben sleutel. Na op deze wijze de voordeur geopend te hebben, trachtten zij de kan- toordeur met een breekijzer te forceeren. Toen dat niet gelukte, licbtten zij de scharnieren er uit en bereikten zoo bet kantoor. De kleine brandkast namen zij van de groote af, legden haar op den grond, en boorden er een gat in. Juist passeerde een politieagent die, toen hij de deur open voud, alarm begon te blazen. Met behulp van anderen verschafte hij zich toegang tot het kantoor. Toen de inbrekers dit merkten, trachtten zij door de ramen van het koffiehuis het perceel te verlaten. Dit lukte hen echter niet, waarna zij door de straatdeur ontkwamen. Zij liepen den agent, die post gevat had voor de deur, omver. Deze loste toen drie revolverschoten op de viudhtertden en ten slotte gelukte het tocb nog de inbrekers te arresteeren. Het zijn drie beruchte individuen: Th. en Johannes Wynne en C. Donker, woonacbtig in de Wenastraat. De inbraak bij de juweliers te Rotterdam. In verband met de inbraak bij de juweliers Schreuder en Baksteen aan de Binnenrotte is aangehouden M. W. d. V., wonende aan den Oppert en betrokken in vele inbraken te Amsterdam, Scheveningen en Rotterdam. Zondag avond 10 uur is bij door een banketbakkers- bediende gezien toen hij bet bovenhuis van een juwelier verliet met een pakket. Een chauffeur van 'n taxameter van 't Beursstatiou heeft d. V. en diens broeder herkend toen hij beiden per auto naarde Rosestraat bracht, waar zij uitstegen. Ook W. d. V. is gearresteerd. Van bet gestolen goud is nog niets terecht. Zaterdagavond was de mist te Gent en omstreken zoo zwaar dat er versckeidene onge- lukken veroorzaakt zijn. Een 71jarig uian iiep op de Kasteelkaai regelrecht den kaaimuur at. Men hoorde hem wanhopig om hulp roepeu maar men kon hem niet zien, en eerst een kwartier later haalde men zijn lijk op. Een wielrijder die in dezelfde gracht viel, kon zich zwemmende redden. Te Wondelgem liep een rijtuig, waarin eenige kinderen van school gehaald waren in een sloot, gelukkig zonder nadeel voor de inzittenden. Het treinenverkeer was geheel in de war. Bij Manage ziju tengevolge van den mist twee treineu tegen elkaar gereden waardoor drie wagons vernield werden. Er zjjn 20 ge- kwetsten. Zondagnacht zoo meldt het H. v. Antwerpea is op St. Anna een zonderling en vreeselijk drama voorgevallen, in de woning van den concierge van de Royal Vachtclub, M. Frans Xaveer Ceulemans. M. Ceulemans woont daar met zijne vrouw Adele Maes, 36 jaar oud, en vier kinderen, twee zonen en twee dochters. Een der dochters was gisteren- avond in de stad gebleven. Achter de slaap- kamer der ouders is de kamer waar de twee zonen slapen. Dezen nacht nu is de oudste zoon Albert, opgestaan, denkelijk in een toestand van slaap- wandeling, is de kamer zijner ouders binueu- gegaan en heeft daar in den boek een tweeloopig geweer genomen, geladen met bagel. Toen naderde hij bet bed zijner ouders tot op een afstand van omtrent drie meters, haalde de twee hanen van het geweer over en loste de twee scho- ten tegelijk op bet bed. De moeder, die aan de voorzijde lag met den rug naar hem, kreeg de voile lading in het acliterhoofd en in de schouders en was op den slag dood. Door den schok viel het lijk uit het bed. De vader, door het schot gewekt, sprong uit het bed en toen hij zag wat er gebeurd was, ontnam hij ziju zoon het geweer. De zonderlinge doenwijze van den jougen ziende, en vol angst over wat er nog gebeuren kou, greep hij een koord en bond hem vast. Verbaasd vro> g hij Vader, waarom bind gij mij lu- jtustefen was de concierge van de Sport Royal NatfteiueViroeijesheld en deze ging aanstonds de gendarmen verwittigen en een dokter balen, die enkel den dood kon vaststellen. De dader van dit vreeselijk bedrijf schijnt niet te weten wat hij gedaan heeft. Het par- ket van Dendevmonde wordt nu ter plaatse verwacht. Dit vreeselijk treurspel maakt een onge- looflijke opschudding op St.-Anneke. 's Gravenhage, 10 Nov. Tweede Kamer. lndische begrooting. De heer Bos oordeelde den heer Malefijt's optreden als Minister van Kolonien in de gegeven orastandigheden onge- rechtvaardigd. Hiermede bedoelde spreker geen geringschatting van den Minister. De heer Troelstra noemde het optreden van den Minister een raadsel en voorzag dat in de eerste jaren geen hervorming zal komen in onze, door kapitalistische belangen beheerschte* koloniale politiek. De heer De Visser begroette's Ministers komst met sympathie. Deze sprekers waren teleurgesteld door de conclusie waartoe het rapport van den heer Lieftinck moet leiden. De heer Thomson zag in dit rapport eene bevestiging van de kritiek in de Kamer op het Atjeh-beleid uitgeoefend. De heer Bogaerdt achtte den financieelen toestand bevredigend en ontkende dat wij door actie in de buitenbezittingen een imperialistische politiek voeren. Spreker huldigde de wijze van bewindvoeren van generaal Van Heutsz. INGEZONDEJi STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Jri uw blari van 2 dezer komt een ingezonden stuk voor van den heer A. de Feijter Jz., waarin genoemde heer zijn verhazing te kennen geeft, over het gezegde van onzen Wethouder Dees, inzake de a. s. paarden- en veemarkt en wel om dat dhr. Dees voorstelde aile hengsteh te laten mededingen. Wel is waar leven we onder de wet op de paarden- fokkerij van 1901, maar die zal toch niet aller keuring kunnen verwerven (zooals meest alien weten) wat bij den heer Dees vermoedelijk ook 't geval is. Dal iiet voor hen geen eer zou wezen als bestuuTslid der Landbouwmaatschappij, afdeeling Axel, betwijfel ik, aangezieu er in die vergadering ook wel eene wrij- ving van gevoelen is Ik kan u, vriend De Feijter, wel zeggen, dat ik het aangenaam vond, het voorstel-Dees, maar ik had liever gezien dat heel dat subsidie geven uit gemeentekas om premies uit te loven was afgescliaft. Ik meen dat die oude kwestie van subsidie in deze verlichte eeuw dient te worden afgeschaft. Is het in) het belang van den kooper en van den verkooper om met en bij het vee te ziju, dan zullen ze daar wel zijn, zonder dat men hen door premies lokt of koopt. En wat gebeurd er raeestal met die verwprven penningen Waar u, De Feijter zegt, dat de meeste eigenaars meer gesteld zijn op dat blikje, zou dat nog de vraag zijn, wanneer de keuze gelaten werd tusschen dat blikje of de gelden daaraan besteed. Maar enfln, als n eens wat ouder wordt, zult u misschien de zaak ook wel eens aan de keerzijde bezien, althans ik wensch het u toe. Had u, De Feijter, uwe afkeuring te kennen gegeven over de brulale handeling van ons lid van den Raad den heer Van de Ree, tegeuover Moes, ik was het vol- komen met u eene. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing, K. D&KOEIJER Lzn. Ter Neuzen, 10 Nov 1909. Directie R. RAFFIT. Zondag 14 November a. s., te 21I4 ure, dag- voorstelbng aan verminderde prijzen opvoering van Werther, lyrisch drama in 4 bedrijveu van Edouard Blau.'Paul Milliet en G. Hartmann, muziek van Massenet. Directie EUGENE DURAY. Zondag 14 November a. s., te 21/'a ure, dag- voorstelliug aau verminderde prijzen opvoering van La Tosctl, stuk iu 5 bedrijren en 6 tafereelen van Victorien Sardoux. Zondag 14 November a.s., om 3 uren dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Gne' Gevloffe, lokale revue in 1 proloog, 2 bedrijven, 7 tafereelen. Proloog. De trekking van den Tombola der rentoonsteiling van Brussel. Eerste bedrijf, eerste tafereel Gent immer grootertweede tafereelBarakspel. Tweede bedrijf, eerste tafereel: In de Rathskeller: tweede tafereel: Een reisje naar Holland deide tafereelHet paleis der kleuren (optocht der Nationale vlaggeu). ZEETIJDINGEN. Van 8 tot en met 9 -November. VLAG. NAAM Ms. Von od naar Lading. Eng. 8.s. Belg. a.s. Ned. a.s. Eng. s.s. idem Noor. a.s. Eng. s.s. Rus. 8 8. Eng. s.s. Eng. a.s. idem 9 Noor. s.s. Eng. s.s. Voor Ter ienzeal Fulmar 3593 |Leith t an Ter Teuzen i La Flandre 2071 Sunderland Helena j 6093 jNew-Castle Voor Went i Ousel 3333 Manchester stnkg. Liberty 3355 Goole Finis 3749 jRafso Spen i 2548 Goole Graf Tolstoi 3776 |Riga tan Genl I Otto 2367 Goole Astrologer 2580 iLeith Sea Gull I 763 Londen Hard 2485 Hull llumber I 2895 j Goole Van 8 tot en met 9 November werden langs de Oostsluizen alkier 56 binnenva^rtuigen op en 49 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 7 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. s s HARALD vertrekt heden van Brugge naar Seaham Harbour. s.s. JENNY vertrok 6 dezer van New-Castle on lyne naar Algiers. s.s. RICHARD iu lading te St. Petersburg voor ler Neuzen. s.s. ELISABETH in lossing te Ter Nenzen. S.s. HELENA wordt heden te New-Castle on I\ ne verwacht. s.s. MAGDALEN A in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. stukg. ledig idem idem ho ut stukg. stukg. stukg. idem idem ledig stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2