t Soep-tabletten m Advertentien. Christelijke Werkliedenvereeniging Laatste berichten. BURGERLIJKE STAND. Waterzucht. Dulzencbn huisvrouwen gebruiken Sunlight voor de wasqh, in de keuken en voor de schoonmaak, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. j. HUIZINGA, misverstand, beide kleppen gelijk en in een oogwenk vlogen de duizenden keien met over- groot geweld uit die bnis, de lucht in, en verbrijzelden verscheidene ruiten in den omtrek. Gelukkig kon men dadelijk de onderste klep sluiten, anders hadde men een groote ramp te betreuren, want van onder, op een diepte van 18 meters, werkten werklieden, die door het water zouden zijn overweldigd als de luchtdruk te veel was verminderd. Een proces heeft een kwakzalver ont- maskerd. Een zekere Dr. Bodie, die geen doctor is, maar een wonderdokter, beelt zonder bloedstorting, geneest met mesmerisme en electriciteit enz. Vooral verlamden vonden bij hem baat; Hp liet ze zitten in een electriscben stoel, waardoor hij een sterken stroom liet gaan. De patient verwrong dan het lijf in allerlei bochten, stond genezen op en wandel- de weg. Of een aantal mannen vormden een magnetischen kring om den verlamde met dezelfde uitwerking. Deze genezingen werden gewoonlijk te Londen en in provinciale steden op het tooneel van tingeltangels vertoond. Een jongmenseh was er zoo door getroffen, dat hij door Dr. Bodie in zijn wonderbaarlijke geneeskunst ingewijd wenschte te worden. Dr. Bodie eischte daarvoor f 6000. De heil- begeerige discipel vond dat niet te veel, maar zijn ouders dachten er anders over. Toen na eenigen tijd het jonge mensch meerderjarig was geworden, weudde hp zich weer tot Dr. Bodie, die nu f 12,000 vroeg. Het vermogen, dat de jonge man nu in handen had, bedroeg iets meer en gewillig stortte hp de j 12,000. Dr. Bodie onderwees hem nu in de kunst en behield hem als helper tegen f 24 in de week. De kun3t was gauw geleerd, want de patienten waren eenvoudig huurlingen. Er kwam zelfs geen electrische stroom bij te pas. De teleurgestelde eischt nu schadevergoeding. Een duobel onheil had plaats in een ge- sticht voor oude lieden te Blois. Op de kamer van een lam me dame was een dienstbode bezig de kachel aan te maken, toen haar kleederen vlam vatten. Toen men op de jammerkreten van het meisje toesnelde, was zij reeds geheel in vlammen gehuld en zoo hevig gebrand, dat zij weldra overleed. De lamme, die in haar stoel voor het venster zat en alles gezien had zonder dat zij iets kon doen om hulp te bieden, vond men later dood, vermoedelijk door den schrik gestorven. Zaterdag zakte in de rue Damremond te Parijs plotseling het plaveisel in over een breedte van vijf bp vier meter en een nog onbekende diepte misschien 20 meter. Een man en vrouw verdwenen in den grond, de ma.n werd gered, doch de vrouw onder het puin bedolven. Aanstonds is men aan het graven gegaan, maar Maandagavond was men nog niet geslaagd, de vrouw te bereiken. De belendende huizen moeten gestut worden, daar er groot gevaar bestaat, dat zp anders verzak- ken^ zullen een hangt over den afgrond heen. Een ingenieur van open bare werken schreef de instorting toe aan het wegspoelen door voortdurende regens van het puin, waarmede de steengroeve, die zich ter plaatse bevonden heeft, was opgevuld. Op het vliegterrein te Hamburg is het vliegtoestel Sanchez Besas, bestuurd door Peg- net, op vrij aanzienlijke hoogte in brand ge- raakt. Het benzine-reservoir ontplofte. Het toestel ging eerst zwevend naar beneden. Peg- net sprong van een hoogte van 5 meter uit het toestel en werd met een schijubaar lichte borstwond naar een ziekenhuis gebracht. De linnen draagvlakken van het toestel ver- brandden. Een paar opliehters eerste klas zijn te Parijs in hechtenis genomen, die in Weenen en in andere groote steden tal van menschen geld uit den zak klopten. Bij den Parijschen juwelier Fontana was eind September een elegante dame versehenen, die zich gravin Gubata noemde en door de vrouw van een lid der bpaansche ambassade werd aanbevolen. De juwelier verleende de gravin een groot krediet, men spreekt van 100,000 gld. De gravin wist den juwelier op handige wijze te verschalken en overblufte hem door haar weelderig inge- richte woning, die zij en haar man aan de avenue Kle'ber in huur hadden voor 5000 gld. per rnaand. Onder belofte van dieps geheim- houding deelde de gravin den juwelier mee dat haar man eigenlijk Karel Hendrik, de derde zoon van den overleden Oostenrijkschen aarts- hertog Otto was. De gewaande hertog kwam toen voor den dag, betuigde dat hij tijdelijk in geldverlegenheid was, maar spoedig zou men uit Weenen t noodige zenden. Tegelijkbestelde t paar weer 'n kostbaar kleinood van f 60000. Maar de juwelier begon eindelijk lout te ruiken en stelde de justitie op de hoogte. Wat stond onze juwelier te kijken 't 6leek dat hij 't slachtoffer was geworden van een 1 handige oplichtster, 'n Amerikaansche, die in weelde was grootgebracht, maar later arm op de wereld achterbleef. Na een ongelukkig huwelijk begon zij in Europa haar loopbaan als avonturierster. In Oostenrijk-Hongarije, Zwitserland en Frankrijk knoopte zij betrekkingen aan met de voorname wereld en leefde op grooten voet. De ,/graaf" bleek een kok te zijn, Karl Gubata, die in Oostenrijk, wegens oplichting vervolgd, naar Amerika uitweek. Voor zijn beweringen dat hij graaf was en lid van het Oostenrijksche hof en 'n pensioen genoot, kon hij natuurlijk geen bewijzen leveren, maar van de diamanten was er geen een terug te vinden, zoodat net gevaarlijk tweetal achter slot werd gezet. Axel, 3 Nov. Heden werd alhier door het bestuur van den polder Beoosten- en Bewestenblij aanbesteed 1°. bet maken en met keien en kantsteenen bestraten van een 612 M. langen weg in den Zuid-Oostelijken hoek van den polder in- en bij het Olmendreefje, gemeente Koewacht. Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer G. Balkenstein Jr. te Ter Neuzen voor f 4530. 2o. het vervangen der grindbaan in den 950 M. langen Kinderdijk, gemeente Zuiddorpe, door eene bestrating van keien en kantsteenen beide werken met bijlevering van alle mate- rialen en met het onderhoud gedurende zes maanden. Hiervoor was de minste inschrijver de heer Balkenstein voornoemd voor 6860. 's Gravenliage, 3 Nov. Heden werd alhier in het gebouw van den dierentuin het hulde- blijk van den landbouw aan den beer Lovink overhandigd. Door den voorzitter van het Neder- landsche Landbouwcomite, den heer De Bruijne, werd het uitgereikt, met eene toespraak waarin hp de verdiensten van den heer Lovink huldigde, voor al hetgeen deze voor den landbouw in al zijne vertakkingen deed. Hij bood hem een gouden gedenkpenning aan, om hem, nu hij naar indie gaat, een riem onder het hart te te bevestigen voor zijn mooi zelfvertrouwen en om de liefde van den Nederlandschen Landbouw te symboliseeren. Z. K. H. Prins Hendrik heeft heden telegra- fisch laten weten dat hij voor het huldeblijk wenschte bij te dragen. De heer Lovink dankte alien hartelijk, in eene rede, waarvan de grondtoon was, dat de staat alles wat uit het particulier initiatief is voortgekomen moet blijven steunen. Hij hoopte later zijne ervaringen te dezer zake op schrift te stellen. Niettegenstaande de DURE VLEESCHPRIJZEN kan de huisvrouw G0EDK00PE VOEDZAME en SMAKELIJIlE SOEPEN bereiden met J met A de m a 5 cents voor 2 porties. In korten tijd en slechts met water klaar te maken. Verkrijgbaar bij A. van Overbeeke-Leunis, Ter Neuzen. Blazen onder de oogenOpgezwollen enkels en handen, en Gezwollen ledemafen toonen aan dat de nieren nalatig zijn in het uit het lichaam afvoeren van de vloeibare onzuiverheden en opgeloste vergiften. Waterzucht is een zeer ernstig verschijnsel, omdat dit aantoont, dat de nieren en blaas hun werk niet behoorlijk doen. Langzamerhand verliezen zij hun kracht om de vloeibare onzuiver heden en opgeloste vergiften uit het lichaam af te voeren. Het buitensporige water in uw lichaam verarmt het bloed, en het verzwaart aanmerkelijk het werk van het hart. De oogleden van den patient worden opge- blazen en bijna doorschijnend. Uw gelaat zwelt op, voornamelijk onder de oogen. Het water verzamelt zich in de handen, enkels en beenen. Daarna zwellen de ledematen buitenge- woon op door het water, en wordt de huid gespannen en glimmend, en wanneer men met den vinger op de zwellingen drukt, blijft die indruk eenigen tijd zichtbaar. Vroeger dacht men, dat herhaaldelijk aftap- pen van het water het eenige middel was om de ernstige waterzucht te doen verdwijnen. Maar de verlichting die men door aftapping krijgt, is slechts tijdelijk. De genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn blijvende genezingen, omdat dit geneesmiddel de werke- lijke oorzaalc van waterzucht namelijk de uieren bereikt en geneest. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, zij voeren hen zachtjes tot gezond- heid en kracht terug, zoodat het opgehoopte water door de natuuriijke kanalen wordt ont- last, en de vloeibare onzuiverheden regelmatig uit het lichaam worden verwjjderd. Let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een, of 10, voor zes doozen. -iGEBRUiKT GU omdat ZE ABSOLUUT IU1VER IS. SUNLIGHT ZEEP 5CHAAFJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekoraen bijj|uwen Winkelier in ruil voor S omslagen. Grooten Schouwburg te Gent. Directie R. RAFFIT. Zondag 7 November a. s., te 2,/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Mignon, komische opera in 3 bedrijven en 4 tafereelen van Carre en J. Barbier, muziek van Ambroise Thomas. D A G E N. Nam. Donderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag 4 Nov. 6.3 6.36 5 n 7.13 7.55 6 n 8.43 9.30 7 a 10.11 10.45 8 11.16 11.40 9 n 12.1 10 0.20 12.37 Op Donderdag 4 November f* 1909 hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, ADRIAAN KOSTER JANNEKE DE PUTTER, hun vijftigjarig huwelijk te her- denken. Namens de familie, J/ L. KOSTER. //i) Axel, November 1909. Op a. s. Donderdag 4 November, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, MARINUS DE RUIJTER JANNA M. VAN DER PEIJL, hunne oOjarige eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog fang mogen gespaard blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Othene, 3 November 1909. Bij deze vervullen wi] den treu- rigen plicht kennis te geven van het over lijden van onzen geliefden Vader, Groot en Overgrootvader den heer JAN YAN LAARE RIEMENS, in den gezegenden ouderdom van 81 jaar en ruim 6 maanden. Uit aller naam, JAN RIEMENS JvLz. Zaamslag, 3 Nov. '09. 2*"* Voor de vele blijken van belang- stelling zoowel van binnen als buiten deze gemeente ontvangen op 27 October j.L, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. FRANSE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 3 November 1909. Het Bestuur van de Ned. Hervormde Zondagsschool ffT I M O T H E U S" staande onder toezicht van den Kerkeraad, hoopi dezer dagen met eene lejst rond te gaan bij de belaogstellende gemeenteleden om giften in te ".amelen voor het te vieren K ERST FEES T in de Herv. Kerk met de kinderen van genoemde Zondagsschool. Namens het Bestuur, H. J. VAN DEN OUDEN, Secretaris. Ter Neuzen, November 1909. te TER NEUZEN. OPENBARE VERGADERING op Don derdag 4 itovember 190S, des avonds ten S nre, in het nieuweJLokaal BETHEL, 2e Verbindingsstraat. Sprekerde Edelachtb. Heer van AXED, met het onder werp: ,,ls Organisatie naar Christe lijke beginseien noodig TOEGANG VRIJ. HET BESTUUR. Axel. Huwelijks-aangiften. 21 Oct. Cornells Joos van Liere (van Yerseke), oud 22 j., jm. en Jacoba Loof, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Oct. Ernest, z. van Alphonsius Adam en van Maria Ludovica Baert. 19 Oct. Francoise, d. van Frederik Buijze en van Maatje Verstrate. 21 Oct. Alma Maria, d. van Ludovicus de Clercq en van Nathatia Steel. 27 Oct. Cornelia Pieternella, d. van Louis de Putter en van Helena de Bruijne. 27 Oct. Catkarina, d. van Krijn Witte en van Elisabeth Wolfert. 29 Oct. Job, z. van Jan Cornelis Bom en van Antoinetta Adol- phina Meerburg Snarenberg. Overlijden. 16 Oct. Cornelis Gelein Jan9en, oud 11 m., z. van Jacobus en van Elizabeth Hamelink. 17 Oct. F*eeltje de Feijter, oud 2 m., d. van Pieter en van Maria Cornelia Dieleman. 21 Oct Bernardus Franciscus de Clercq, oud 9 j., z. van Ludovicus en van Nathalia Steel. Boschkapelle. Geboorten. 16 Oct. Josephus, z. van Antkonius de Bakker en van Apolonia Dorothea Klaassen. 17 Oct. Irma Prudentia, d. van Johannes Alphonsus Koxen van Natalia Ferket. 25 Oct. Alphon- sina Maria, d. van Jozef Lafarre en van Maria Elisabeth van den Eeekhout. 29 Oct. Alphonsus Franciscus, z. van Adriaan Crombeen en van Regina van Meelen. ClinKe. Geboorten. 15 Oct. Maria Magdalena, d. van Gustaaf Andreas De Block en van Maria Josephina Colman. 16 Oct. Gustaaf Cijriel, z. van Petrus Josephus Vermeulen en van Maria Theresia Rottier. 17 Oct. franciscus Ceiestinus, z. van Petrus Joannes Goossens en van Eulalia Maria Virginia Laureijs. 27 Oct. Francois Marie, z. van Ludovicus Cerijlus Srnet en van Maria Francisca Bleijenberg. Overlijden. 16 Oct. Franciscus Elisius van H'auten, oud 71 j., echtg. van Johanna Catharina Herdewel. 19 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Fredericus Augustinus Goossens en van L lauia Maria de Wilde. 20 Oct. Lucia Penneman, oud 66 j., echtg. van Egidius Franciscus Lockefeer. 22 Oct. Maria Magdalena De Block, oud 1 w., d. van Gustaaf Andreas eri van Maria Josephina Colman. 26 Oct. Maria Francisca Vermeulen, oud 2 m., d. van Petrus Cirillus en van Mathilda Maria de Vos. Hoek. Huwelijks-aangiften. 7 Oct. Levinus Vers brugge, oud 22 j., jm. en Magdalena Elizabeth Donze, oud 29 j, jd. 15 Oct. Franfois Buijze, oud 23 j., jm. en Jozina Dees, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct. Benjamin de Kraker, oud 26 j., jm. en Neeltje Nieuwelink, oud 22 j., jd. 21 Oct. Levinus Verbrugge, oud 22 j.,jm. en Magdalena Elizabeth Donze, oud 29 j.,jd. 28 Oct. Francois Buijze, oud 23 j., jm. en Jozina Dees, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Oct. Jan, z. van Jacobus Deij en van Pieternella Janna Zunrveld. 11 Oct, Joziasj z. van Levinus Mechielsen en van Magdalena Bakker. 13 Oct. Anna, d. van Marinus Meertens en van Adriana Catha rina Vinke. 15 Oct. Jan, z. van Daniel Maas en van Janna Riemens. 19 Oct Jacobus, z. van Abraham de Feijter en van Catharina Meertens. 20 Oct. Adriana Cornelia, d. van Jacobus Zegers en van Janneke Suzanna Kolijn. 21 Oct. Hendrik Pieter, z. van Jannis Cornelis Rinders en van Mecbelina Moens. 29 Oct. Helena Jacoba, d. van Cornelis de Fouw en van Cornelia Pladdet. Overlijden. 6 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Jan Bolleman en van Neeltje van Cadsand. 21 Oct. Anthonie de Jonge, oud 5 m z. van Hermanus en van Maria Pijpelink. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Jacob van 't Hoff en van Bonna Leunis. 23 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van bet vr. geslacht van David Marinus Machielsen en van Tanneke Verbrugge. V I/f Kaamslag. Huwelijks-aangiften. 28 Oct. Krijn Hamelink (van Ter Neuzen), oud 30 j., weduwn. en Levina Krane, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Oct. Leendert Dieleman. oud 28 j., jm. en Jacoba Cornelia de Regt, oud 23j.,jd. Geboorten. 18 Oct. Wilhelmina, d. van Cornelis de Feijter en van Geertrnida Janna Verpoorte 21 Oct. Catharina, d. van Daniel Heijnsdijk en van Licia Buijze. 23 Oct. Jacobus, z. van Jacobus Dieieman en van Tanneke de Visser. 28 Oct. Tanneke, d. van Hubrecbt Bakker en van Janna Hamelink. Catharina Pieternella, d. van Jacobus Cornelis de Koning en van Adriana Hans. 29 Oct. David, z. van Adriaan Nijssen en van Ebrina de Zeeuw. 30 Oc Marinus Izaac, z. van Jacobus de Jonge en van Jacomina Herrebout. Overlijden. 23 Oct. Pieter van Tatenhove, oud 64 j* weduwn. van Maria Dees. 24 Oct. Jozina Bareman, oud 3 w., d. van Cornelis en van Metje Riekwel - I2S7 Voorm. M aan dag II EN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2