mmmm VENO'S Dottor ALEIFONTEYNE, SJ A. MASQUELIER, Ookter SIMS, jeukende huidziekten, HOESTQENEZINQ Hoogwatergetij te Ter Neuzeo. Advertentien. den Heer en Mevrouw MEIER, De hevigste Kiespijn. In het nummer van 16 dezer maakt u melding van het bezoek van 6 heeren per auto, aan mijn persoon. Het deed hun goed eens met mij kennis te maken, en om hun vreugde te toonen, maakten zi] een rondedans om het echtpaar Van Manen. Hier heeft, M. d. R., uw berichtgever u veiv keerd ingelicht, want als het zoover was gekomen, licht dat dan de kennismaking was uitgeloopen op persplank of strijkijzer. W. VAN MANEN Jz., Oud-lid der Tweede Earner der Staten-Generaal. Een der deurwaarders bij een der kanton- gerechten in Groningen had dezer dagen iemand te dagvaarden, die reeds in 1905 overleden was. Een dame uit Reverwijk, bemerkte, nadat zij pas het Centraal-station te Amsterdam had verlaten, dat zij in den trein in een '2e klasse coupe een taschje had achtergelaten, inhoudende rnim f 260, een dameshorloge en een gouden halsketting. Niettegenstaande zij dadelijkterug- keerde, was van het taschje met inhoud niets meer te vinden. Drie bewoners van woonwagens, die in de buurt van Rijsen stonden, hebben Zondagavond op t minst bezochte gedeelte van Rijsen en even er buiten schrik en ontsteltenis verspreid door hun beestachtig optreden. Aan acht personen werden min of meer ernstige verwondingen toege- bracht, zoo ook aan een 72jarigen grijsaard, die geen kwaad vermoedde. Een doc'nter van P. werd door de dronken woestelingen gemolesteerd. De gemeenteveldwachter E. heeft Maandagnamiddag twee der verdachten aan den Goorschen berg bij Markeloo gearresteerd, eerst in de mare- chausseekazerne te Goor ondergebracht en daarna geboeid naar Rijsen vervoerd. Zij zijn gecon- fronteerd met de mishandelden, die hen her- kenden. Een van hen, L. L. v. L., heeft reeds bekend. Beiden zijn gevankelijk naar Almelooi overgebracht. De derde is verdwenen in de richting van Deventer en nog niet gevat. Ambtelijk wordt uit Brussel dd. 27 October bekend gemaakt, dat te Boom zes menschen aan cholera bezweken en twee in behandeling zijn. Alle inwoners, die met de slachtoffers in aanraking zijn geweest, zijn in het ziekenhuis ter waarneming afgezonderd. De Minister van Buitenlandsche zaken heeft onverwijld alle regeeringen met het heerschen van de cholera in kennis gesteld. Nader wordt gemeld Zes personen in het gehucht Schomme waren daar kort achter elkaar gestorven na slechts enkele uren van lijden, en twee andere personen waren ziek. De plaatselijke overheid waar- schuwde toen de provinciale gezondheidscotn- missie, die weldra vaststelde dat men met cholera te doen had, en de noodige maatregelen werden genomen. Uit het onderzoek is gebleken dat de eers^e lijder, een grondwerker aan de terreinen van Brussel-Zeehaven, vaak in Klein Willebroek in aanraking kwam met Hollandsche schippers. Men vermoedt dat hij de ziekte heeft overge bracht. Een elders wonend jongmensch die bij dien grondwerker thuis een glas water had ge- dronken, werd ook door de vreeselijke ziekte aan- getast en bezweek. Een put in het gehucht, die besmet bevonden werd is ontsmet en gesloten. Woensdag heeft zich geen nieuw geval voor- gedaan. De Humanite geeft den tekst van het testament van Ferrer. Het begint aldusIk teeken voor alles zoo krachtig mogelijk verzet aan tegen de onver- wachte straf, die men mij heeft opgelegd, en verklaar overtuigd te zijn, dat mijn onschuld biunen zeer korten tijd openlijk erkend zal worden. Ik wensch, dat men bij geenerlei gelegenheid, noch binnenkort noch later noch om welke reden ook, bij mijn stoffelijk overscbot betoogingen van politieken of godsdienstigen aard zal houden, naardien de tijd dien men gebruikt, om zich met dooden bezig te houden beter besteed wordt aan de verbetering van den toestand, waarin de levenden verkeeren, die daaraan meerendeels groote behoefte hebben. Wat mijn stoffelijk overschot betreft, betreur ik, dat er geen lijkoven hier ter stede bestaat, zooals te Milaan, Parijs en zoovele andere steden, want ik zou verlangd hebben dat het verbrand werd en zou dan de hoop uitgesproken hebben, dat binnen niet te langen tijd de kerkhoven in het belang van de openbare gezondheid ver dwenen en vervangen werden door lijkovens of door andere inrichtingen, waarin men nog beter lijkeri snel zal kunnen vernietigen. Ik wensch ook, dat mijne vrienden weinig of niet over mij spreken, omdat men afgoden schept wanneer men menschen verheft, wat voor de toekomst van het menschdom een groot ongeluk is. De daden enkel, onverschillig van wie zij uitgaan, moeten beschouwd, verheerlijkt of verguisd worden; laat men ze prijzen om ze na te volgen wanneer zij aan het algemeen belang dienstig schijnen laat men ze hekelen, opdat zij zich niet herhalen, indien men ze schadelijk voor het algemeen welzijn acht. Ferrer heeft aan een vertrouwd vriend last- gevingen en de noodige middelen acbtergelaten, om zijn ondeiwijswerk en de uitgaven van de Moderne School voort te zetten. In de wonderdoende kapel te Czenstoehau in Polen hebben dieven zich daar meester gemaakt van een aantal onschatbare kostbaar- heden. Het zilveren gordijn voor het Madonna- beela werd afgescheurd en de juweelen kronen van dit beeld en van dat van het Jezuskind, in 1719 door Paus Clemens XI geschonken en samen een waarde vertegenwoordigende van meer dan 100.000 gulden, benevens een paarlen- kleed, een geschenk van de Poolsche koningin, werden door hen meegenomen. Twee andere kostbare gewaden, waaronder een, dat met robijnen bezet is en 10 mill. kr. waard is. lieten zij onaangeroerd. Vijftig bril- lantringen echter ter waarde van eenige mil- lioenen gld., zijn verdwenen. Afgezien van de historische waarde der ontvreemde kostbaar- heden, wordt de schade geraamd op 7 millioen gulden. De roovers hadden een v^nsfei; van de kapel stukgeslagen en waren zoo in de kefk gekcftnen. 's Ochtends te 8 uur waren in de uabijkeid der kerk twee mannen, die zware pakken droegeii, aangehouden, ruaar op hun verklaring dat zij pelgrims waren, weer vrijgelaten. Toen de gepleegde diefstal in de stad bekend werd, ontstond er groote verslagenbeid onder de be- volking. Er zijn een aantal huiszoekingen ge- daan en er is naar alle nabijzijnde stations ge- telegrafeerd, maar van de daders is nog geen spoor ontdekt. Flink aangepakt. Te Londen is de vogelhandelaar Collins, die, zooals ten onzent vroeger ook vaak gebeurde, vinken de oogen uitbrandde, opdat ze beter zouden zingen, tot drie maanden dwangarbeid veroordeeld. Noodlottige brand. Zondagavond brak brand uit in de Vlaanderenstraat te Brussel. Het vuur was ontstaan in een gemaakte kleeren- winkel, waarvan het bovenhuis door verscheidene gezinnen was bewoond. De bewoners van het winkelhuis, gebroeders Com merman, konden met hun huisgenooten nog tijdig vluchten, maar de bovenbewoners verkeerden in groot gevaar, zoodat zij met ladders uit de vensters gered moesten worden. Aan die redding namen de beide heeren Commerman moedig deel, meer- malen gingen zij in het brandende huis en ten slotte werd een hunner, Frans Commerman, vermist, terwiji bleek, dat een 55jarige weduwe ook nog in het brandende huis moest zijn. Eenige spuitgasten, die zich weer in het huis waagden, droegen den redder, door den rook bewusteloos en met ernstige brandwond&i bedekt, naar buiten. Kort daarop stortte het huis in. Frans Commerman werd in levens- gevaarli]ken toestand naar het hospitaal vervoerd. Den volgenden morgen, bij het opruimen van het puin, vond men het verkoolde lijk d^r weduwe. In het afgeloopen jaar hebben de be- dragen door onze trans-oceanische buren ten koste gelegd aan hun weelde-behoeften, weder een fabelachtige hoogte bereikt, volgens de onverbiddelijke statistiek. Alleen voor alcohol werd rond 240 millioen dollar uitgegeven. Dan komen de uitgaven voor schouwburgbezoek met 96 millioen dollat. Circussen en kinematograaf-theaters inden onge- veer 80 millioen dollar. Voor luxe-rijtuigen werd 13 millioen en voor automobielen, wel te verstaan alleen voor in Amerika vervaardigde auto's, 26,2 millioen dollar besteed. Niet onaanzienlijk is ook het verbruik van snoeperijen, geconfijte vruchten en dergelijke lekkernijen. De uitgaven op dit gesuikerde ge- bied, die in het jaar 1905 nog slechts 24 mil lioen dollar bedroegen, hebben thans juist bet dubbele van dat bedrag bereikt. En wat de bekoorlijke Amerikaanschen anders nog uitgeven Ziehier eenige cijfers 23 mil lioen dollar voor juweelen, 2,6 millioen voor parfums en andere cosmetische verfraaiingsmid- delen, 2,4 millioen voor boedveeren en bloemen, 8 millioen voor kant, 15,8 millioen voor andere snorrepijperijtjes en bijna 48 millioen voor zijden boven- en onderkleederen. Waarbij nog kan worden gevoegd12 tol| 14,5 millioen voor piano's en zoowat 4,5 mil lioen dollar voor fonografen. Gevaarlijk kanon. De klokkengieters Wohlfart te L^ningen, bij Augsburg, kregen dezer dagen eenige afgekeurde kanonnen, af- komstig van het Oostenrijksche legerbestuur. Op 't oogenblik dat men ze in de smeltkroezen meende te werpen bemerkte men door een gelukkig toeval, dat een dier kanonrren nog geladen was. Men liet een militair kanonnier komen, om de lading te doen afschieten, maar deze weigerde, omdat het een vreemd kanon was. Men besloot toen bet kanon terug te zenden, maar intusschen was de zaak ruchtbaar geworden en de Beiersche spoorwegen weigerden nu dit gevaarlijk vrachtje te verzenden. De klokkengieters verklaarden zich toen bereid de lading te doer, springen door middel van dyna- miet, maar dat verboden de overheden en zij eischten dat er een bijzondere dienst van be- j waking zou worden ingericht, tot er een op- lossing van het incident zij. Men voorziet nog niet hoe dat zal afloopen. Een bootwerker te Antwerpen, Peter De Jongh genaamd, leefde gescheiden van zijn vrouw, die hem met hun 3 kinderen verlaten had en in de Kloosterstraat woonde. De man kwam Zondag bij zijn vrouw om haar te vragen hem een der kinderen, zijn dochtertje, af te staan. Zij weigerde, hetgeen een twist lusschen hen teweegbracht, waarin zich een buurman van de vrouw, Frans De Laet genaamd, mengde, die De Jongh een vuistslag in het gelaat gaf. Deze werd hierover zoo woedend, dat hij zijn mes trok en dit zijn aanvaller diep in de borst stak. De lever werd doorbdord en de man stierf aan inwendige verbloeding. De Jongh vluchtte en werd niet gevonden, maar den volgenden morgen stelde hij zich vrijwillig ter beschikking van de justitie. Twee rioolwerkers te Parijs hebben Maan- dag in een riool van de rue Neuilly een kinder- arm ontdekt, heel zuiver aan den schouder af- gesneden wat later vonden zij het hoofd en de andere deelen van het lichaam. De politie-com- missaris stelde vast, dat de misdaad niet lang geleden kon gepleegd zijn, en daar in de riool, waarin de akelige ontdekking gedaan werd, bijna geen loop is, meent hij dat de plichtige in de wijk moet wonen. Elf stukken van het lijk zijn reeds naar het doodenhuis overgebracht. Niets kwelt u meer dan een jeukende huid- ziekte. Aambeien zijn door hun pijnlijk karak- ter bijzonder lastig te verdragen. Het jeuken ervan maakt u bijna krankzinnig. Zij verwoesten uw slaap en maken u mismoedig en wegkwijnend. Nooit krijgt ge de miuste verlichting, of gij staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, maar ook besmettelijk, en het breidt zich schrikbarend vlug uit. De prikkeling is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. fluiduitslag, puisten, schurft en gordelroos zijn eveneens zeer pijnlijk en in staat om u moedeloos te maken. Voor aambeien, eczema en iedere jeukende huidaandoening is Foster's Zalf zonder wederga. Zij doet onmiddellijk de kwellende prikkeling bedaren, en geeft een ongekend gevoel van rust. A1 naarmate de aanwending der zalf Wordt voort- gezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patient wordt ten slotte beloond door een volkomen en duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug opdrogen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekende lioe- danigbedeu niets apders dan lof. Verzfekert U, daV gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te TeV Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke— Leunis, Westkolk- straat. Toezending gescbiedt franco na ont- vangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. VErtl-SAT 0 GP ZE IS ZUIVER SPAAZ1T Ti<JD7 EN GELD. DAGEN. Yoorm. Nam. T. van Borssum-Waalkes, Noordstraat te Ter Neuzen A. C. Beniest, M. C. Braat te Vlissingen Gebrs. Mulder, Nathan Emanuel te Goes; Joh. de Roos, C. A. Schulte Co. te Middelburg. Bij de voornaamste Drogisten in Nederland, waar niet verkrijer- baar direct per post van de VenoDrugCo., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents ver- booging. die bang zijn, weuden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pipi der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Genezing zonder operatie door den nieuu en bund van Brenk m e e s t, e r, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den I?®Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUVVAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Trr Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Npccialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzonder sfceSseE voor bet recht maken van scheef itOEi'OOiil^ kmfler^n. Tan darts, Stat iestraat 8, GENT, is te raadplegen eliten werkdag van 10 tot uur, voor tand- en irsondziekten, alsook voor het plaaisefs wan walsche gebitien. SUNLIGHT ZEEP SCHAAFJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. Zondag Maanaag Dinsdag W oensdag Donderdag Vrijdag 31 1 2 3 4 Nov. 2.58 3.39 4.22 5.8 6.3 7.13 3.19 4.1 4.45 5.35 6.36 7.55 Statiestraat 23} S T. NICOLAAS. Neus-, Keel- en Oorziekten, Heelkunde, Breuken, Vrouwenziekten enz.; allesoorten van opeiatien. Consulten dagelijks van H tot 10 uren, Dinsdag en Zaterdag uitgezonderd. Zenuwkoorts, Flenrecyn in het hoofd en Influenza-pi}nen worden in eenige uren genezen door de uit stekende KOORTSPOEDERS van H. VAN AKEN, Apotheker te Selzaete. j'yijs per doos f 0,30. MAAGLIJDERS Het beste geneesmiddel tegen MA AG K R A MP ENm aagontsf eki n g, ge- brekkige eetlust, slecbte spijsvertei'ing, water gal, oprispingen, brakingen, zijn de MAAGPOEDERS van VAN AKEN, Apoth.-Speciahst te Selzaete. Zij kuiinen door geen enkel ge neesmiddel vervangen worden, 't is eene ernstige geneeswijze die verdient warm aanbevolen te worden aan elk persoon die aan de maag lijdt. J'rijs per doos To cent Verkrijgbaar bij alle solide Apothekers en Drogisten en in bet Centraal-depot voor Holland en Belgie bij H. van Aken, Apo- theker-Specialist te Selzaete; verder te Ter Neuzen bij J. J- Kense en Van Over beeke -Leunis'; te Axel bij Van Dixhoorn te Sluiskil bij Begheijnte Hoek bij Michielseu te Westdorpe bij Dienckx te Sas van Gent bij Aug. Slock te Zaamslag bij Buijsse te Hulst bij Verwilghen-Van der Hooftte Hontenisse bij Wullems. Blikscmsnelle Het zuiverste en zekerste geneesmiddel tegen O 17 9 37 VERKOUDHEDEN HOESTEN BRONCHITIS ASTHMA INFLUENZA KINKHOEST NEUS CATARRH ZWAKKE LONGEN ALBERT Smith, M.S.B.Se.. de beroemde Londensche scheikundige zcet -—"VENO'S BLIKSEMSlJELLH HOESTGENEZING bestaat uit zuivere bestanddeelen en is een byzonder uitstekend geneesmiddel tegen bronchitis, asthma en alle longaandoeningea. Prys 55 eta., 75 eta. en Fl. 1,80 per fleaeh. Verkrygba*r by b si e WmT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2