Zuiver plaDtaardig versterkingsmiddel. Soep-tabletten *JS Brandweer. Advertentien. Laatste berichten. Zenuwzwakte. Bloedarmoede Bleekzucht. Langdurig Zenuwlijden geiukkig genezen. BURGERLIJKE STAND." Rijke Amerikaan gooit zijn geld weg. Handelsberichten. Hebt gij een bleeke kleur? Hebt gij bleeke lippen? Is uw tandvleesch bleek J Hebt gij veel last van hoofdpijn? Ontbreekt u de eetlust? Ziit gij gedurig vermoeid? Kunt gij slecht inslapen? Zijt gij angstig, zonder te weten waarvoor? Hebt gij pijn in den rug en de lenden Zijt gij prikkelbaar en zenuwachtig Neemt dan gerust DE SANGUINOSEzij zal uw bloed verrijken, uwe zenuwen versterken en u een algeheele opgewektheid hergeven. Te Ter Nenzen Hijf A. van Overbeefee-Leunis en Tan Borssum Waalkes, te Axel hij Joz. de Fey ter. v^uissV' GEBRUIKT GiJ Defenders huisvrouwen gebruiken Sunlight voor de wasch, in de keuken cn voor de schoonmaak, omdat 2E A880LUUT ZJJIVER IS. SUNLIGHT ZEEP SCHAAFJES Grooten Schouwburg te Gent. Theatre Minard te Gent. z/Wie rijk sterft, sterft onteerd" is het motto van Carnegie en andere Amerikaansche rijkaards. Maar weinigen zijn zoo consequent in de naleving van dat beginsel, als de voorheeu zeer rijke heer Daniel K. Pearsons, die van zijn oorspronkelijk bezit ad £5,000,000 reeds vier millioen heeft weggegeven, meestal aan kleine inrichtingen van onderwijs. Den 14 April a.s. wordt Pearsons negentig jaar en hij is er op gesteld, voor dien datum ook het laatste dollar- millioen te hebben weggegeven. Het zal moeten dienen voor de stichting van een of ander in- stituut ter verheffing van de menschheid, dat te Chicago zal moeten worden gevestigd. PearsonS wil niet meer overhouden dan noodig zal zijn om te voorzien in zijn zeer-eenvoudige persoonlijke behoeften. Te Berlijn is Zondagavond een in spiri- tistische kringen zeer bekend medium, mevrouw Anna Abend, de echtgenoote van een masseur, ontmaskerd. Een commissaris van de crimi- neele politie had toegang weten te krijgen tot de spiritistische vertooning. Hi] volgde alles wat er op het tooneel g'ebeurde met groote belangstelling en sprang op het medium af, toen zich dit in een geest heette verauderd te hebben, om mededeelingen nit het namaals te doen. De dame bleek handig met een licht gevenden sluier en verduistering van de zaal gegoocheld te hebben, om de gewenschte uit- werking te krijgen. Haar man toonde zich zeer verbaasd, toen uitkwam, dat de boven- zinnelijke vermogens van zijn vrouw op bedrog berustten, maar werd nochtans tegelijk met haar ingerekend en naar het hoofdbureau van politie gebracht. Op het politie-bureau verklaarde mevrouw Abend overtuigd te zijn, dat de goede geesten haar ook in deze netelige omstandigheden niet zouden verlaten. Zij zou er immers wel in slagen, ook de hooge overheid te bekeeren. Tot hare vereerders behoorden oflicieren en ambtenaren, menschen uit de hooge wereld, kleine lieden uit den werkenden stand en dienst- boden. Op sommige dagen reed de eene auto na de andere bij haar voor. Men verzekert, dat mevrouw Abend uit hare bedriegerijen schitterende inkomsten trok. 's Gravenhage, 20 Oct. Tweede Kamer. Besloten werd het ontwerp tot verhooging van den drankaccijns niet thans, maar direct na afloop van de algemeene beschouwingen op de Staatsbegrooting te behandelen. Bij de behaudeling van het wetsoutwerp be- treffende de zekerheidstelling door gemeente- ambtenaren werd verworpen het voorstel van de commissie van rapporteurs, om de zeker heidstelling voor de gemeente-ontvangers niet te bepalen op minstens een tiende van de ont- vangsten, maar op minstens een twintigste en hoogstens 25000. Bij het verder debat lichtte de heer Van Limburg een amendement toe beoogende duidelijk te doen uitkomen dat de controie van Gedep. Staten zich niet beperkt tot des ontvaugers kas, maar ook omvat de speciale takken van ge- meentedienst. De heer Treub besprak een amendement om Gedep. Staten te verplichten minstens eenmaal 'sjaars controie uit te oefenen en de Minister •ontwikkelde tegen beideamendementen bezwaren. Na een uitvoerig debat werd het amendement van den heer Van Limburg aangenomeu en dat van den heer Treub verworpen met 42 tegen 29 stem men. Amsterdam. Het socialistisch dagblad //Het Volk" meldt dat Mr. Troelstra, uameus de sociaal-democratische Kamerfractie, aan de Tweede Kamer zal voorstellen een adres van rouwbeklag te zenden aan de kinderen van Francisco Ferrer, die te Barcelona is gefusilleerd. IJmuideii. De stakende bemanning der stoomtrawlers heeft in eene heden voormiddag gehoudeu vergaderiug besloten den strijd tegen de reederijen vol te houden. Kopenhagen. De universiteit albier heeft het verzoek van de Nationale Geografische ver- eeniging in Amerika, om het recht van het eefste oriderzoek van den poolontdekker Cook aan haar af te staan, afgewezen. Koningsbergeu. Volgens een ofBcieel bericht zijn een arbeider en zijne vrouw in het dorp Andreischcun, in Oost-Pruisen, overleden aan cholera asiatica. IN6EZ0NDEK STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Er wordt in deze dagen heel wat geschreven over de terechtstelling van Ferrer in Spanje. Vooral wordt critiek uitgeoefend over de wijze van berechting, nl. door een krijgsraad. Men schijnt daarbij over het hoofd te zien dat Barcelona in staat vau belcg is verklaard, dat wil zeggen dat de burgerlijke autoriteit wordt ver- vangen door de militaire en dat znlke toestanden niet alleen bestaan in Spanje, maar ook in de andere Europeesche landen. Wordt, tengevolge van oproer,de staat van beleg afgekondigd, dan treedt ook in de andere rijken, ook in one land, de krijgsraad op voor berechting van gevallen met het oproer in verband staande en dan gelden voor de uitspraak van een krijgs raad andere begrippen en andere regelen, dan bij de burgerlijke rechtspraak. Mijne heeren. Met groote dankbaarheid mag ik u melden weike goede diensten mij de SANGUINOSE bewezeu heeft. Ik was erg aangedaan met duizelingenhad veel pijn in de lenden; mijn eetlust was verdwenen, ik was lusteloos en moedeloos. Vele andere middelen die tegen bloedarmoede worden aangeraden had ik be- proefd zij hadden mij niets gebaat. Maar de SANGUINOSE heeft mij geholpen, en zoo goed en zoo gauwMijn eetlust kwam het eerst Mijne dochter is buitengemeen opgeknapt door het gebruik uwer SANGUINOSE. Zij voelde zich gedurig moe en lusteloos, vooral des morgens; maar na een trouw gebruik van de SANGUINOSE is dit geheel overwonnen zij is nu frisch en opgewekt en heeft een gezonde kieur. Wilt u van dit schrijven gebruik maken dan kan het anderen ook helpen. Amsterdam. G. KOK. Lauriergracht 97. Ik was door een langdurig zenuwlijden ge heel uitgeputwanhopig en moedeloos lag ik steeds te bed; toen ik, door het lezen van uw advertentie, op de SANGUINOSE opmerkzaam werd gemaakt. Ik heb toen eenige flesschen SANGUINOSE laten koopen bij den heer Ver- kerk, Jonkerfransstraaten na gebruik van eenige flesschen kwam er merkbaar beterschap. Levenslust en energie kwamen terug. Ik kan uwe heerlijke SANGUINOSE ten zeerste aanbe- velen als een middel dat de zenuwen bijzonder versterkt. WDE JONGH. Haarlemmerstraat 115, Rotterdam. terug; mijne duizelingen bleven wegde pijn in de lenden is geheei overwonnen. De SAN GUINOSE heeft mij afdoende geholpen U mag dit gerust overal bekend maken. Voorburg. Mej- VAN DEN* BOS-La Plein. In al die gevallen waar of het bloed, of de bloedsomloop niet in orde zijn, betoont zich de Sanguinose een middel van den eersten rang, herstellend en veerkracht gevend. Ik durf verklaren dat ik de Sanguinose heb leeren kennen als het werkzaamste middel bij bloedarmoede, bleekzucht, uitputting, hoofdpijn, slapeloosheid en algemeene verslappingstoestanden. Haeltert (Brussel). -Dr. POL DEMADE. VV a c li t u voor namaak! Prijs per fl. 1,50; 6 fl. 8,— 12 fl. 15,—VAN DAM Co.,Den Haag. Wie gaarne GOEDE SOEP eet, gebruike met A~de VncSV> a 5 cents voor 2 porties. In enkele minuten slechts met water te bereiden. Verkrijgbaar bij .J. ZUIDWEG, Ter Nenzen. Men kan anti-miiitair zijn en een tegenstander van de militaire rechtsspraak, ik behoor ook tot diegenen, mits men dan voor het eventueel handhaven der orde een politieleger inricht. Als men echter Spanje verwijt dat dit in een deel van het land de krijgsraad laat optreden, dan moet men niet uit het oog verliezen, dat ook voor de andere Enropeesche rijken dezelfde wette- lijke regeien gelden en dat ook daar zich de omstan- digheid kan voordoen, dat de krijgsraad wordt belast met de berechting van personen, in verhand met een voorgekomen oproer. Toen ik Maandagavond Uw blad las, kwam onwille- keurig bij mij de vraag op, of die omstandigheid wel was overdacbt door den voorzitter van de afdeeling Zaamslag van Volksonderwij3, toen hij zijn vernietigend requisitoir uitsprak tegenover de Spaansche regeering. Ook deed zich bij mij de vraag voor, of de leden dier vereeniging wel voldoende op de hoogte waren voor wien ze de partij opnamen, toen ze naar aanleiding der woorden van den voorzitter hulde brachten aan de nagedachtenis van »den grooten vrijdenker''. Ter illustratie daarvan wit ik hier weergeven enkele aanbalingen uit brochures van Ferrer of uitlatingen van dezen man, en dan de vraag stellen of de leden van ,/Volksonderwijs" te Zaamslag, die voor hunne rekening zouden wiilen uemen. Ferrer schreef o. m. •/Ik verklaar, dat 't mijn verlangen is, eene revolutie te verwekken." »Wij wenschen de buidige maatschappij tot in hare grondslaqen te verwoesten." ./Eigendom is diefstal en bedrog, schurkerij van de industrie en den handel." cGezellen laten wij ons mannen toonen en de lage burgerij verpletterm." »Latcn wij, alvorens op te bouwen, alles vernielen." »Wanneer er onder de Staatslieden sommigen zijn die beroep doen op uwe humaniteit, doodt hen." //D'Artal" (deze heeft een moordaanslag op Minister Maura gepleegd) //heeft zich vergeefs opgeofferd, wijl hij vergat zijn dolk te vergiftigm, Laten zij, die zijn daad zulien navolgen, voortaan zorg dragen, eerst hun dolken en bonmen te vergiftigen." »Tegen gendarmes is het eenige middel de bom en het vergif." Bij de algemeene Ferrer-agitatie die, naar het schijnt ook in onze kalme streek aanstekelijk werkt, kwam het mij, Mijnheer de Redacteur, gewenscht voor, dit onder de aandacht uwer lezers te brengen. ..Een lezer die al iets meer wist van //Ferrer", voor diens naara in den iaatsten tijd algemeen in de dagbladen genoemd werd." Zaamslag, 20 Ootobet 1909; Mijnheer de Redacteur I Gelieve mij voor het onderstaande een plaatsje te willen verleenen in Uw veelgelezen blad. Naar aanleiding van een artikeltje in de Ter Neuzensche Courant van 14 October j.l. onder de plaatselijke bericbten van Zaamslag voorkomende, acbt. ik mij verplicht op te merken, dat de opstelier van dat artikeltje wel slecht i9 ingelicht. Immers is hier noch van geringen inkoopsprijs, noch vau een toevullig bijkomende deskundige, nocb van een wederrechtelijken iuvoer in Belgie sprake. Wie belang stelt in deze zaak kan nader informaties bekomen bij de beeren Bogaert, vecarts te Axel, Jacobus de Regt, landbouwer te Zaamslag en bij ondergeteekende ADRIAAN VAN KERKVOORT Jr., Slager, Zaamslag (Val). Hentr»t<lijli. Geboorten. 1 Oct. Petrus Johannes, z. van Theodoras Boeijkens en van Anna Maria Vervaat. 7 Oct. Mathilda, d. van Ferdinandus Derijcke en van Johanna Cornelia Kool. 13 Oct. Joseph Petrus, z. van A loijsius Jacobus Kint en van Euphrasia Bertina van Loy. Mathilda, d. van Jacobus Alphonsus Muller en van Maria Catharina van Belle. Het is niet in Amerika voorgevallen, het land, waar men zich over niets ver- wondert, doch te Amster dam. In het Rem- b r a n d t- om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. Directie R. RAFFIT. Zondag 24 October a. s., te 2 ure, dagvoor- stellingopvoering van Manon, opera in 5 bedrijven en 6 tafereelen van Meilbac en Ph. Gille, muziek van Massenet. Directie EUGENE DURAY. Zondag 24 October a. s., te 2ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van Le Satyre, vaudeville in 3 bedrijven van G. Beer en Guilmaud. POLITIE. Aan het bureau van politie albier is als ge- vonden gedeponeerdeen cape. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Hulst, 18 Oct. 1909. Middenprijs per 1C0 K G. Tarwe f 14,Rogge 7,50 Wintergerst f 8,50, Zomergerst f 7,50, Haver/10,.Erwten, 17,50, Witte boonen f Brnine boonen 16, Duivenboonen /ll,Paardenboonen /TO,l o ikweitf Lijnzaad f Koolzaad Aardappela 2,75. Boter per kilo 35. Eieren per 26 atuks f 1,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd S8 atuka Rundvee, 35 varkenswaarvan verkocht48 stuks rundvee en 26 varkens. cafe aldaar kwam iederen avond een Amerikaan, die smeet met bankbriefjes vau bonderd en duizend. De toeloop der liefbebbers om zulk een gescbenkje te be- machtigen was zoo groot, dat de politie er zich mede bemoeien moest. De aandachtige lezer die het boven- staande leest, zal zeker bij zich zelf zeggen: //Ik zou mijn geld niet zoo maar weggooien, het wordt te moeilijk verdiend." Diezelfde lezer, die zoo verstandig redeneert, heeft wellicht al bonderden keeren geld weggesmeten en wel voor geneesmiddelen, die hem niet bielpen. Als gij lijdt aan borst, longen, asthma, influenza, kinkhoest, pleuris, tering, malaria en dergelijke ziek- ten moet gij onmiddellijk Uw toevlucht nemen tot de Abdijsiroop, Klooster Saucta Paulo. Dan gooit gij Uw geld niet weg, maar dan geneest gij spoedig en snel. Als gij hoest, koop vandaag nog een flesch Abdijsiroop. A lie aandoeningen van longen of borst beginnen met een boest. Door een flesch Abdijsiroop te gebruiken, voovkomt gij ziekten, die Uw leven zouden kunnen vergallen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram Fl. 1. van 550 gram Fl. 2.en van 1000 gram Fl. 3.50. Centraal-Depot L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende wederver- koopers, alle Drogisten en de meeste Apothekers. Morgen, 21 October, bopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders M. VAN DER KLOOSTER en ADR1ANA HOUTMAN, hunnen 73sten geboortedagteherdenken. Dat zij noglang rnogen gespaard blijven is de wensch van C. VAN DER KLOOSTER, Vrouw en Kinderen. Ter Neuzen, 20 Oct. 1909. De OPPERBRANDMEESTER van TER NEUZEN maakt bekend, dat er eene Oefening zal gehouden worden met het personeel van Spuit s K te Sluiskil op Vrijdag 22 October 1809, 's avonds te 7 ure. De Opperbrandmeester, J. A. DONZE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3