Gemengde berichten. Zij bezat de jeugd, maar de gezondheid ontbrak haar. Hoog water getij te Ter Neuzen. mindere uitgaven dan eene voorraadsbemesting, terwijl deze laatste ongetwijfeld beter resultaten zal opleveren dan de jaarlijksche bemesting. Bang dat de genoemde meststoffen in den ondergrond zullen wegzinken of in apneembaarheid zullen achteruitgaan, behoeft men niet te zijn, want dat gebeurt eenvoudig nooit. Onze geachte lezers worden attent gemaakt op de, in ons nummer van heden voorkomende advertentie der Hollandsche Credietbank, die origineele premie-loten aanbiedt op maande- lijksche afbetaling van f 1,2,en 3, Zooals uit de advertentie blijkt, hebben er bp deze loten bijna elke maand een of eenige trekkingen, met vele hooge prijzen, plaats op 1 en 2 November trekken reeds Hollandsche Witte Kruis- en Italiaansche Roode Krnis loten resp. met 750 en 1309 Prijzen en met Hoofd- prijzen van 10,000 en L. 30,000 enz. Uit Hansweert meldt men dat de beide laatste cholerapatienten Flipse en zijn vrouw Dinsdag genezen verklaard zijn, en na ont- smetting uit de barak ontslagen, welke nu ontruimd is. Alle personen worden echter nog enkele dagen in observatie in de oude barak gehouden. Bij het opruimen van het materieel en het in orde maken der baan na de botsing van den vleeschtrein op het station te Roosen- daal Woensdag j.l., is een der rails, toen deze losgewrongen werd, tegen bet onderbeen van den ploegbaas Van der Muren geslagen, dat verbrijzeld werd. Maandag is te Zwartemeer (Dr.) de 18jarige werkman R. Kap met zijn fiets in de vaart gereden en levenloos daaruit opgehaald. Toen een dochter van P. te Kaatsheuvel aan 't stoeien was, viel zij achterover en kwam met haar rug terecht in een mes, dat haar zuster bezigde om een peer te schillen. Haar toestand is ernstig. Te Wernhout, gem. Zundert (N.-Br.), was een 69jarig man uit Meerle den molen van L. van Tichelt aan het herstellen. Bij bet aanzetten van den molen stak hij zijn boofd door een gat en werd zijn hoofd door de wieken te pletter gestagen. De man was onmiddellijk dood. Even buiten Woudenberg (Utrecht) was het 8jarig zoontje van den molenaar v. L. met andere kinderen bezig op de straat beuke- nootjes te zoeken. Het knaapje wilde uit- wijken voor een rijtuig, doch werd op hetzelfde oogenblik gegrepen door een van denzelfden kant komende automobiel, waardoor het oogen- blikkelijk gedood werd. Men meldt dat de chauffeur van de auto geen schuld heeft aan het noodlottig ongeval. Een zoutloos dorp Te Herpt (Noord-Brabant) hebben Maandag een zeer groot getal huismoeders haar „middag- potje" moeten klaar maken zonder zout, wijl in geen enkelen winkel aldaar iets meer was te verkrijgen. De reden Nu het hooi zoo vochtig binnenkomt, strooien de boeren zout tusschen het opgestapelde hooi om het broeien tegen te gaan. Daardoor was nu zoo groote hoeveelheid opgekocht, dat alle winkeliers //finaal uitverkocht" waren. Dinsdagnamiddag is te 's Hertogenbosch bericht ontvangen, dat is gearresteerd, als ver- dacht van dietatal met braak, Th. J. W., oud 23 jaar, laatst wonende te Amsterdam thans zwervende. Deze W. is de persoon die ver- dacht wordt in den nacht van 15 op 16 Aug. den gevangene A. Boere uit de gevangenis te 's Hertogenbosch te hebben bevrijd, ter zake waarvan door de rechtbank aldaar, dd. 10 Sep tember, rechtsingang is verleend met last tot instructie. Opiumschuivende eenden. In de nabijheic van eene eendenkooi in den Westpolder (gem. Ulrum) werd in dit jaar een perceel zoogenaamc blauwmaanzaad (Papaver somniferum) verbouwc door den eigenaar der kooi, den heer H. J. Louwer. Het is bekend dat de stengels en bladeren, alsmede de onrijpe vruchtkapsels dezer cultuurplant een melkachtig sap bevatten, waar- uit opium kan worden gedistilleerd. Hierin kregen de lokeenden der naburige eendenkooi trek, toen $e planten begonnen te bloeien, en wel zoodanigen trek, dat men met recht kon zeggen ze zijn er aan verslaafd. De uitwerking was nagenoeg dezelfde, als die van opium op menschen ze werden loom en suflferig, de eetlust voor normaal voedsel vdr- dween, ze vermagerden bij den dag, en als er geen paal en perk aan gesteld was, zouden zij waarschijnlijk alien gestorven zijn. De eigenaar stelde er natuurlijk oppassers bij aan, eerst overdag, en toen bleek, dat dit niet voldoende was, ook bij nacht, waar door het verlies zich bleet bepalen tot enkele dieren. De meeste dieren hebben een instinctmatigen afkeer van elk voedsel, dat nadeelige gevolgen voor hun gezondheid heeft, hier schijnt het instinct ze in den steek te hebben gelaten. De Vlaamsche Gazet meldt dat de Minister van Oorlog aan een Antwerpsche firma heel het geraamte heeft besteld voor een bestuurbaar luchtschip, waarvoor majoor Clement de StMarcq de plannen vervaardigde. Belgie zal dus ook zijn militairen bestuur- baren ballon hebben en dat nog wel zeer spoedig, want over drie maanden uiterlijk moeten de be- stellingen al afgeleverd zijn. In de aanstaande lente zullen er met den militairen ballon proefnemingen gedaan worden. Op het placer Montona Mine in Suriname werd aan den voet van een berghelling door eenige arbeiders goud gewasschen, toen zich plotseling een grondverschuiving voordeed. leder nam de vlucht, doch een der arbeiders struikelde over een stuk goudkwarts, bekwam daardoor een ernstige verwonding aan het gelaat, en vo6r hij kon opstaan, werd hi] onder een aard- laag bedolveu. Toen men hem had uitgegraven, bleek de man overleden. Op de plaats waar het ongeluk voorviel, vond men later een stuk gedegen goud van 450 gram gewicht. Een vreeselyk ongeluk had Maandag avond in een friseurwinkel te Londen plaats. Onder hartverscheurend gillen kvvam een in vlammen gehulde vrouw uit den winkel loopen en wilde een nabijzijnd theater biunengaan. Personeel en brandwachts schoten de ongelukkige te hulp en hadden nauwelijks de vlammen gedoofd of een tweede en daarna een derde vrouw, wier kleeren in vlam stonden, liepen in wanhoop de straat op. De brandweer was intusschen ver- schenen, die de vlammen doofde. Alle drie werden naar het ziekenhuis vervoerd. Zij waren de 42jarige vrouw en de 18jarige dochter van den friseur Leon en een bezoekster Lily Hoehkirch. Bij 't kappen bad een spirituslamp het haar doen vlam vatten. Vrouw en dochter deden al 't mogelijke om de vlammen te dooven, maar geraakten zelf in brand en de een na de ander vluchtte gillend de straat op. De bezoekster van het friseursaton is in het ziekenhuis overleden. Een kapitein te Berlijn, Yon Hildebrand, heeft den avond voor zijn trouwdag zelfmoord gepleegd door uit het raam van zijn hotel te springen. Men brengt dit in verband met een tragische hi(?torie van 1901. Toen had een luitenant Blaskowitz, die trouwen ging, een afscheids- partij aan zijne mede officieren gegeven, waar veel gedronken werd. Hij werd door Hildebrand en een ander naar huis gebracht, en heeft toen Hildebrand een stag gegeven. Hoewel hij zich er niets meer van herinnerde, werd hij door een raad van eer gedwongen te duelleeren, en Hildebrand schoot hem bij den eersten kogel door het hart. Eenige noodzakelijke herstellingen aan een telegraafkabel, op de Oostkust van Nova Scotia, maakten het noodig dat een ijsberg van 160 voet lengte, die boven het einde van den kabel aan den grond geloopen was, moest wegge- sleept worden. Men maakte 600 voet ijzer- kabel rond den berg vast, doch het kabelschip ,,Mockay Bennette" slaagde er niet in den berg te verwijderen. Daarna trachtte men den berg te laten springen, door een groote hoeveel heid ontplofbare stoffen in een daartoe gemaakt gat te plaatsen. Plotseling echter scheurde de berg en viel onderste boven, waarbij alle personen te water gingen, die er op waren. Allen werden gelukkig gered. Daarna slaagde men er in den berg weg te sleepen. Aan het gebruik van giftige paddestoelen zijn in het Italiaansche dorp Concarrezzo nabij Monza de gezinnen van 2 broeders, Natale en Serafino Berretta, te zamen 12 personen telleu- de, ten offer gevallen. De paddestoelen waren door kinderen uit een nabijzijnd woud gehaald en met tomaten, aardappelen en salade door de beide gezinnen gebruikt. Weldra kregen alien buikpijn, maar men meende te veel van de smakelijke salade gegeten te hebben en dat het wel zou overgaan. Het werd echter voort- durend erger en toen de een na den ander zich te bed moest begeven, besloot men ein- delijk een dokter te halen. Deze gaf een sterk tegengif in, maar het mocht niet meer baten. De werking van het vergift der paddestoelen was al te ver gevorderd en alle 12 zijn over leden. De Daily Chronicle verneemt uit New-York, dat de nalatenschap van den spoorwegkoning Harriman zal blijken ongeveer 300,000,000 p. st. te bedragen. Hoewel mevr. Harriman verreweg het meest erft, had Harri man reeds vroeger op elk zijner kinderen 6,000,000 p. st. vastgezet, en bovendien nog 3,000,000 p. st. bestemd voor neefjes en nichtjes. Het fortuin van Harriman is het grootste, dat nog ooit in de Vereenigde Staten door erftating is opengekomen. Marshall Field had 200,000,000 p. st. nagelaten, Cornelis Vanderbilt 125,000,000 p. st. H. H. Rogers 100,000.000, Weightman, uit Phila delphia, 80,000,000 en Russell Sage maar 65,000,000 p. st. Overigens staan wij niet in voor de betrouw baarheid van bovenstaande cijfers, voor zoover die op Harriman's nalatenschap betrekking hebben. Er is daarover in de Amerikaansche couranten al zoo veel gefabeld. Een origineele waarschuwing heeft een gerant in zijn cafe's te Miinchen laten ophangen. Op het biljet staat te lezen*Men wordt be- leefd verzocht, klachten over prijsverhooging, veroorzaakt door de zwaardere belastingen, niet aan mij, maar aan den Rijksdag te zenden Tengevolge van de tabaksbelasting en het inperken der fabrieken zijn te Hamburg 1100 en te Mannheim 1800 sigarenmakers ont slagen. De Rijksdag heeft, zooals men weet, dit massa-ontslag voorzien en een krediet van 21/s millioen gld. voor de ontslagen of tijdelijk ontslagen tabakswerkers toegestaan. »De Blauwe Yaan" deelt mede, dat de koning van Zweden op zijn tafel geen wijn aan biedt. Zelfs bij een diner, door hem dezer dagen gegeven aan 200 personen, ter gelegenheid der manoeuvres, kwam er noch wijn, nochbier op tafel. De epidemie van kinderverlamming in het Westen van Duitschland neemt een onrust- barenden omvang aan, vooral in het district Arnsberg. Tot dusver zijn 450 ziektegevallen en 70 sterfgevallen aangegeven. Het Reichs- gesundheitsamt is van plan, verscheidene genees- heeren uit te zenden, om Prof. Krause uit Bonn, die in opdracht van de regeering in Arnsberg een onderzoek naar de ziekte instelt, ter zijde te staan en hun over ruime middelen de beschikking te geven. eeae week later, hare functie als onderwijzeres weer zal kunnen hervatten. Nog wordt besloten de pogingen tot het ver krijgen eener pont weder te hervatten en wordt door den Voorzitter in overweging gegeven bp het bestuur der gemeente Axel te inlormeeren of dat ook te vinden zou zijn overeen te komen tot afkoop der door deze gemeente volgens reeds tang bestaande overeenkomst jaarlyks aan Axel verschuldigde uitkeering ad 150. Daarna wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad wan Westdorjue. Vergadering van Dinsdag 12 October. Tegenwoordig de heeren Voorzitter, leden, behalve de heer Van Waes en de secretaris. Een vacature. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Voorgelezen worden a. Eene kennisgeving van den heer F. Ingels dat hij wegens failiissement, een der vereischten voor het lidmaatschap van den raad verliest, en mitsdien ophoudt daarvan lid te zijn. b. Een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger op den 5 October jl. wanneer boeken en kas in orde werden bevonden. In kas was 1960,60 benevens 3000,— uitgezet bij de boerenleenbank. c. Een besluit van Ged. Staten van den 10 Jept. waarbij het presentiegeld der leden van den Raad dezer gemeente met ingang van 1 Jan. 1910 wordt vastgesteld op 48, d. Eeue kennisgeving van den Minister van Waterstaat, d.d. 23 Sept., dat het hulptelegraaf- kantoor alhier ook voor deD iuterlocalen tele- foondienst zal worden dienstbaar gemaakt, zoodra daartoe, in verband met meerdere aan- vragen om vestiging van hulptelefoonkantoren gelegenheid bestaat. e. Bericht van goedkeuring van Ged. Staten der gemeenterekening over 1908. f. Mededeeling van Mr. De Witt llamer te Middelburg dat de raad van Ter Neuzen besloot van het vonnis der Rechtbank te Middel burg niet in hooger beroep te gaan, zoodat het geschil over de verdeeling der kosten van onder- wijs aan de openbare lagere school te Sluis- kil is beeindigd in het voordeel der gemeente Westdorpe. Aan Mr. De Witt Hamer is dank gezegd voor zijn goed geslaagd optreden voor deze gemeente. Overigens worden deze vooi* kennisgeving aangenomen. 2. Voorgestelde besluiten tot beschikkingop den post van onvoorziene uitgaven der begrootmg 1909 krachtens machtiging, en tot wijziging dier begrooting, worden goedgekeurd. Deze wijziging houdt o. a. verband met de inrichting eener spreekcel. De ingekomen prijs- opgaaf van eene losse spreekcel schijnt de vergadering wel wat hoog toe; de wenschelijkheid wordt uitgesproken deze binnen de gemeente te laten vervaardigen. De Voorzitter wijst er op dat de prijs wel verband zal houden met de gehoorvrije inrichting. Zoo mogelijk zal met den gegeven wenk gaarne rekening worden gehouden. 3. Tot leden van het stembureau bij de a. s. verkiezin<r voor den gemeenteraad, worden be- noernd d°e heer C. van Waes, tot voorzitter, en de heeren D. B. van Acker en Ch. Stejjaert tot leden; de drie overige leden tot plaats- vervangers. 4. Een verzoek van F. Ingels om vnjstelling van betaling van hoofdelijken omslag en andere gemeentebelastingen wegens zijn failiissement, moet ter zijde worden gelegd, eerstens omdat de tijd, waarbinnen bezwaren kunnen worden ingebracht, is verstreken, en ten tweede omdat in° de tegenwoordige omstandigheden daarop toch niet zou kunnen worden beslist, wjjl adressant persoonlijk niet tot indiening bevoegd is. 5. Een besluit wordt genomen om de ver- ordening tot heffing van leg- of plaatsgeld en straatgeld, die op 1 Januari e. k. zou verva leu, te handhaven, welk besluit aan de Komnklyke goedkeuring zal worden onderworpen. 6. De gemeentebegrooting voor 1910 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 14458,06. 7. Medegedeeld wordt een heden ontvangen schrijven van mej. Waelput,dat ze in zooverre bei - steld is, dat ze Maandag 18 Oct., ot uiteuyk Ziet eens, bloedlooze, bleekzuchtige jonge meisjes, wat de Pink Pillen hebben gedaan voor hen die, nog slechts enkele dagen geleden waren als gij. Gisteren nog bleek en vervallen, roemt men ze heden om hunne blakende gezondheid. Gelooft gij dat de Pink Pillen niet in staat zijn hetzelfde voor u te doen? Bedenk dat zij goed zijn voor alle gestellen en dat de Pink Pillen die gij koopt gelijk zijn aan die welke zoo goed en zoo spoedig Mej. Christiaans te Cuijk genezen hebben, die ons het volgende schrijft Het verheugt mij zeer u mee te deelen hoe gunstig de Pink Pillen voor mijn gezondheid zijn geweest. Ik heb aan erge bloedarmoede geleden, ik had geen krachten meer, was ver- schrikkelijk bleek en het scheen alsof ik geen bloed meer in mijne aderen had. Twee jaren geleden was mijn gezondheid gaan verminderen, en al dien tijd hebben de geneesmiddelen mij niet kunnen baten ik was tot wanhoop gekomen door de gedachte dat ik nooit zou genezen. Ik heb toen de behandeling met de Pink Pillen willen volgen, die, zooals ik wist, wonderbaai- lijke genezingen hadden tot stand gebrachtik hoopte dat zij zich voor mij even werkdadig zouden toonen als zij dit voor andere jonge meisjes waren geweest. De Pink Pillen hebben mij inderdaad genezen en goed genezen, en ik had waarlijk niet gedacht dat zij mij zoo gemakkelijk en zoo spoedig zouden kunnen ge nezen. Twee jaren zijn verloopen sedert ik door de Pink Pillen genezen ben, en het beste bewijs van de uitmuntendheid der behandeling is, dat ik sedert dien tijd geen enkelen dag ge leden heb. Lezers, zoo gij bloedarmen kent, die blee^e uitgeputte ongelukkigen, die de tering in het vooruitzicht hebben, toont hen dan dit getuig- schrift opdat zij, door de Pink Pillen te ge- bruiken een eind kunnen maken aan hun tang martelaarscbap. De Pink Pillen zijn onovertrofifen tegen bloed armoede, bleekzucht. algemeeue zwakte, maag- pijneu, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, zenuw- uitputting. Prijs 1,75 de doos 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depotbouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken, bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekerS en goede drogisten. psi'sui® ZE IS "'UiVER SPAART TSJSj G£LO. SUNLIGHT ZEEP SCKAAFJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekoraen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 16 Oct. Zondag 17 n Maandag 18 Dinsdag 19 n Woensdag 20 n Donderdag 21 Vrydag 22 u 2.49 3.17 3.45 4.14 4.50 5.30 6.27 3.2 3.31 3.59 4.32 5.8 5.56 7.4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2