A I g e m e e n Nieuws- en Advertentiebiad voor Zeeuwsch-Vlaaaderen. No. 5364. Dinsda^ 12 October 1909. L ANDWEE R. JAARLIJKSCH 0NPERZ0EK. Binnenland. 49e Jaargang. BEB3T1! BIAD. FE UILLE T 0ii! ABONNEMENT: Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6cr 3 uren op den dag der uitgave. 23) Assistent- resident Tangerang vermoord. TER NEUZEN, 11 October 1909. TEB JEU/jESSCHE COUIAIT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika 1,321/2 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DM bind versclaijnt VIittutilrtc-, e»i Vrijilagavond, aUgezonrteril op feeMdaseo. bij de Flrm» I". J. Dl1^ MA Sim*. te Ter ^ea»ea. b. Burgemeester en Wethouders der Gemeente TER NEOZEN raalien, ingevolge art. 30, tweede lid, der Landweerwet, bekend, dat het onderzoek van de ■in deze Gemeente gevestigde verlofgangers van de Landweer zal worden gehonden te Ter Neuzen, in het aisenaal, op: n. Woensdag 24 November a. s., des voormiddags 8 uur, voor de verlofgangers van de lickting 1903, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met L des voormiddags 9,15 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1903; des voormiddags 10,30 uur, voor de verlofgangers van de lichting 1906, wier geslachtsnamen begin nen met de letters A tot en met L\ des voormiddags 11,30 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1906; Donderdag 25 November a. .v., des voormiddags 8 uur, voor de verlofgangers van de lichting 1904, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met L; des voormiddags 9 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1904; des voormiddags 10 uur, voor de verlofgangers van de lichting 1905, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met L des voormiddags 11 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1905 Vrijdag 26 November a. s., des voormiddags 8 uur, voor de verlofgangers van de lichting 1907, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met Q; des voormiddags 9,15 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1907 Zaterdag 27 November a. s., des voormiddags 8 uur, voor de verlofgangers van de lichting 1908, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met L des voormiddags 9 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1908; des voormiddags 10 uur, voor de verlofgangers van de lichting 1909, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met L des voormiddags 11,30 uur, de overige verlofgangers van de lichting 1909. Aan dat onderzoek behoeft niet te worden deelge- nomen door a. verlofgangers, die in het loopende jaar overeenkom- stig artikel 11 van voornoemde wet voor herhalings- oefeningen onder de wapenen zijn geweest; verlofgangers. in het genot van ontheffing van den werkelijken dienst (artikel 15, eerste lid, van voor noemde wet); verlofgangers, die het onderzoek niet behoeven bij te wonen, als behoorende tot de categorien, bedoeld bij artikel 15, tweede en derde lid, van voornoemde wet; verlofgangers, die bij de toestemming tot verblijf buitenslands vrijstelling hebben verkregen van de verplichting tot het bij wonen van het onderzoek (artikel 27 van voornoemde wet); verlofgangers, die bij de toestemming tot het aan- gaan van eene verbintenis voor de buitenlandsche zeevaart vrijstelling hebben verkregen van de verplichting tot het bij wonen van het onderzoek (artikel 20 van voornoemde wet). <i. b. c. d. Magdalen zette zich en nam een luisterende kouding aan. Zij was in eene gevaarlijke stemming dien avond. Ze wierp hem een coquetten blik toe. Hi) schoof dichter naar haar toe en sprak glimlachend Ik bemin u. Magdalen, schoone vrouw, ik heb u lief, meerdan ik zeggen kan." //Zoo moet ge niet tot mij spreken," zei ze vriendelijk verwijtend. ,/lk mag niet naar u luisteren, wanneer ge zulke dingen zegt. Gij zjjt Violet's toekomstige echtgenoot Hij nam hare hand in de zijne en kuste haar hartstochtelijk. Hi) vervolgde heftig //Violet is niets voor me. Ze heeft mij ook niet lief. Ik wensch geen marmeren beeld tot vrouw, maar een vrouw van vleesch en bloed, een die het leven met mij genieten kan, eene vrouw, die ik verafgoden kan zooals ik dweep met jou, Magdalen. Zeg mij, is er hoop? Mag ik je leeren mij lief te hebben Ik kan niet buiten je leven. 't Leven is een last voor me Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende wetsbepalingen dat de verlofgauger van de Landweer bij dit onderzoek moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de hem uitgereikte kleeding- en uitrustingstukken en van zijn zakboekje met daarin gebeckten verlofpas dat een arrest vau twee tot zes dagen, te ondergaan in de uaastbij gelegen provoost of het uaastbij zijnde huis van bewaring, door den Landweerdistrictscomman- dant kan worden opgelegd aan den verlofgauger If. die zonder geldige redeu niet bij het onderzoek verschijnt 2". die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden met voorzien is van de hiervoren vermelde voorwerpen 3 wiens kleeding- of uitrustingstukken bij het onder zoek niet in voldoeuden staat worden bevonden 4". die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont; dat het personeel van de Landweer wordt geacht onder de wapenen te zijn niet alleen gedurende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar in het algemeen, wanneer het in uniform is gekleed, zoodat.degeueu van dat personeel, die ougeregeldheden plegen of zich aan strafbare feilen schuldig maken, hetzij bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake vallen onder de toepassing van het Crimineel Wetboek en het Keglement van knjgstucht voor het krijgsvolk te lande. De verlofgauger, die bij herhaling kleeding- of uit rustingstukken aan een ander behoorende, als de zijne vertoont, wordt in werkelijk/in dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Uorlog bepaald, die tevens het korps van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. De verlofgauger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den ■werkelijken dienst, wordt als deserteur behandeld. Nog wordt den verlofgangers uildrukkelijk herinnerd, dat het niet-ontvangen eener hoofdelijke kennisgeving hen niet ontheft van hunne verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofgauger behoorlijk is opgeroepenterwijl, ingeval ziekte de opkomst mocht verhinderen, daarvan moet blijken door overlegging van eene gezegelde en gelegaliseerde geneea- kundige verklaring. Geldt het verlofgangers, aan wie wegens onvermogen .eene ongezegelde verklaring is afge- geven, dan kan deze aldus, ter verzeuding aan wien behoort, ter Gemeentesecretarie worden ingeleverd. Be- treft het verlofgangers, aan wie, in verbarid met een vorig onderzoek als hier bedoeld. door dmzelfden geneesliundige reeds eene verklaring is uitgereikt, dan kan ook voor niet-onvermogenden met eene ongezegelde en niet-gelegaliseerde verklaring worden volstuan. Ter Neuzen, den 11 October 1909. Burgemeester en Welhouders voornoemd, J. A. P. GE1LL, Burgemeester. W. S. J. D1ELEMAN, Secretaris. Uit Batavia wordt aan de N. Ct. telegrafisch bericht dat de assistent-resident van Tangerang door een districtshoofd uit wraak is vermoord. Tangerang is de dicht bij Batavia gelegen hoofdplaats van de afdeeling van dien naam. Volgens den regeerings-almanak is daar zonder je. 't Leven heeft zonder je geen waarde. Laat me je slaaf zijn, Magdalen". Magdalen's oogen hadden een droeve uit- drukking gekregen. Zij speelde prachtigkomedie. z/Ik ben diep geroerd", zei ze zacht, vmaar ik geloof, ik moet liever niet luisteren. Ik zou u moeten teleurstelien, sir James, en we zoudeu alle drie ongelukkig worden, gij, de arme Violet en ik". z/Maar Magdalen, laat me je leeren te be- minnen. Ik zou de heele wereld voor je willen opgeven. Zeg me, is er geen hoop Kun je me niet liefhebben Ja", fluisterde ze met afgewenden blik en een beminnenswaardigen glimlach. Hij trok haar naar zich toe, zoodat hij in hare oogen lezen kon. z/Lieveling", fluisterde hij. Hij was in diepen ernst. Zijn hartstocbt had gezegevierd over de begeerte naar Violet's geld. Zijne liefde voor Magdalen was sterker geweest. Zij sprak geen woorder lag een droeve glimlach over haar schoon gelaat. Zij huichelde prachtig, want geen haar op haar hoofd dacht er aan, hem te huwen. z/Ik heb je lief." Hij drukte haar vaster tegen zich aan en kuste haar hartstochteljjk. ...ssistent-resident de heer J. Dunnewold, sedert 1902 dien rang bekleedende en sedert April 1908 te Tangerang geplaatst. Blijkens een nader uit Nederlandsch-Indie ontvangen telegram is de vermoorde assistent- resident, in deD ochtend van 6 October j.l. op zijn kantoor doodgeschoten door den wedana van het district Tangerang, wiens ontslag aauhangig was. De dader pleegde daarop zelfmoord. In verband met de „Nationale Aanvrage" dit jaar 23 Oct. tot 6 Nov. te houden, heeft Nellie van Kol een brochure geschreven over het Leger des Heils, onder den titel Afdrukken van Indrukken. Deze brochure is met ver- schillende afbeeldingen geillusteerd. Zij prijst daarin zeer het werk van het Leger en verzekert dat wie daaraan geeft weet dat hij niet verkeerd geeft. Niet verkeerd en niet eenzijdig. Na afgelegd examen is op het conserva toire te Gent toegelaten voor het volgen van den viool-cursus de jongeheer J. J. Bierle, alhier. Bij een gisteren door de vischclub //de Baars" gehouden onderlingen vischwedstrijd wer- den de prijzen behaald door de heeren Ch. L. de Cooker le, Fr. de Pauw 2*, P. van Jole 3\ B. P. de Boij 4e en E. de Sinet 5e prijs. De talrijke toeschouwers bewezen dat ook vischsport, en speciaal //de Baars", zich in de gunst van het publiek mag verheugen. 't Was dsn ook aaraig te zien hoe de visschers met alle mogelijke moeite trachtten een waterbewoner te bemachtigen en wanneer er zoo'n gelukkige was, ging er een boera uit het publiek op, als ware er een groote overwinning of iets dergelijks behaald. Nu, 'twas dan ook ondanks het prachtig weer niet gemakkelijk een vischje machtig te worden. Waarom is moeder natuur ook altijd zoo precies. Bij't raooiste weer, laat ze je toch voelen dat de vischtijd voorbij is, den raad gevende een volgenden zomer eens terug te komen. Door het hoofdbestuur der schippersver- eeuiging //Schuttevaer" is een adres gezonden aan den inspecteur der volksgezondheid met verzoek wel te willen bevorderen, dat de ver- beterde gelegenheden voor de schippers, om zuiver drinkwater te bekomen, welke tij dens het voorkomen van choleragevallen zijn ingesteld, van blijvenden aard zullen zijn. Verder is een adres gericht aan den Minister van Waterstaat, met verzoek het wel daarheen te willen leiden, dat voor stoom- en motor- booten gedurende de vaart het voeren van een achter- of spiegellicht verplichtend wordegesteld. Plotseling rukte Magdalen zich los. z/Maar 't is )n'aukzinnigheid," zei ze droevig. z/Wat moet ge wel van mij denken Ik ben zoo zelfzuchtig geweest, zoo slechtWanneer gij er dan niet om denkt, zal ik hetdoen. Ik zou toestaan, dat ge uwe prachtige toekomst verwierp Vergeef me, dat ik hierover spreek, maar gij zi)t arm sir James. En ofschoon de liefde, die gij mij biedt, oneindig hooger staat dan geld en goud, mag ik u niet huwen. Ik heb niets. Ofschoon ik in weelde leef, weet, ge, dat ik geen cent den mijne kan noemen. Wanneer Violet meerderjarig is, staan we als bedelaars op straat. „lk zal voor je werken. Ik zal me als een reus zoo sterk gevoelen, wanneer ik voor u werken mag." z/Maar ik heb enkel en alleen aan u gedacht, niet aan mij zelve. Gij zijt Violet's toekomstige echtgenoot, dat beteekent een groote toekomst: Gij zoudt u niets hoeven te ontzeggen, geen hand behoeven uit te steken. Hoe zal ik den moed hebben, u daarvan te berooven »Beroof er mij van en geef mij in de plaats uw hart en al de liefde, waartoe ge in staat zijt. Ik zal Violet alles vertellen. Zij zal er niet om treuren, want ze heeft me toch niet lief." De zoo lang op het verlanglijstje der ver- eeniging voorkomende gasboei in het Brabantsch vaarwater is gelegd en bewijst aan de scheep- vaart zeer goede diensten. Ten raadhuize te Breskens werden Zater- t dagmorgen aan de visschers J. W. van den Heuvel, J. van dea Heuvel J. Wz. en C. de Munck, uitgereikt de medaille en het diploma, bun geschonken door den Koning van Belgie, wegens menschlievend hulpbetoon op 1 Sep tember 1908, toen de opvarenden van een Heyster vischbom met vliegend stormweer in nood verkeerden. Verder ontvingen de schippers Jac. van den Heuvel en A. Haartsen het diploma, wijl hun de gouden medaille, voor hetzelfde reddingswerk toegekend, reeds vroeger is uitgereikt. Met de boot van half elf ging Zaterdag van Breskens naar Vlissingen over een gezel- schap Hongaren, die eenigen tijd te Sluis vertoefden. Toen ze daar aankwamen werden enkelen hunner geweigerd door te reizen, omdat hun papieren niet in orde waren. Het gezelschap bestaat uit 40 personen, mannen, vrouwen en kinderen, naar het aantal mannen te oordeelen uit zeven gezinnen. Van Vlissingen vertrekken zij naar 's Hage om daar hun beroep uit te oefenen. Zij zijn nl. koperslagers, zeer bekwaam in hun vak. Het gezelschap ziet er door de eigenaardige kleeding vreemd uit en maakt wat zindelijk- heid betreft geen slechten indruk. Met den trein van 12.25 vertrokken de vreemdelingen, die ruim van geld voorzien waren, onder geleide van marechaussee's. (M. Ct.) Hoek. Door de Geref. gemeente alhier is tot predikant beroepen den Weleerw. heer Ds. H. van der Wal te Midsland. Hoek. Donderdagavond bracht de muziek- vereeniging «Elk naar zijn krachten" bij fakkel- licht een serenade aan een van hare werkende leden, bij gelegenheid zijner huwelijks-voltrek- king. Door den voorzitter werd namens de ver- eeniging eene passende toespraak gehouden en het jonge bruidspaar hartelijk gelukgewenscht. De bruidegom, niettegenstaande den ernst van het oogenblik, dankte in goed gekozen woorden voor de blijken van belangstelling, en noodigde de leden binnen, om mede aan te zitten aan den feestdisch. Dankbaar werd van deze uitnoodiging gebruik gemaakt en, weldra zat men gezellig bij elkander en werd door gepaste ontspanning zooals muziek, voordrachten, aangename verrassingen enz. de op- gewekte stemming onderhouden. Intusschen was de tijd daar, wilde men des morgens bijtijds bij zijn dagtaak zijn, dat men zich ter ruste moest begeven. Alvorens heen te gaan dankte de voorzitter voor de guile gastvrijheid die zij hadden genoten en wees den leden op het nuttige z/Neen, ge moet het haar nog niet zeggen. Volg in dezen mijn raad. Wacht, neem tijd. Er is geen haast. 't Geheim is tusschen ons beiden uiterlijk moet alles voorloopig blijven zooals 't was. Wanneer ge mocht veranderen nog. zien dat ge u vergist hebt, blijft alles zooals 't geweest is, en kraait er nooit een haan naar. Beloof mij dat dan." z/Ik zou 't haar liever zeggen, dat is fair. En lieveling, nooit, nooit zal ik veranderen." z/Maar dit is mijn eerste verzoek, en ge moogt dat niet weigeren. Beloof het me z/Goed dan. Ik kan je niets weigeren, schoone Magdalen maar denk er om maak het kort. Ik kan me niet indenken, dat ik straks weer als een vreemde tegenover je zal moeten staan." Zij streek hem liefkozend over zijn haar en gelaat. //Jim, lieve, zoo ga ik je noemen, niet James, dat is veel te koud voor ons. lb ben jaloerSch. Wat had je toch met Eleonora te verhandelen Ik kan 't niet goed hebben, dat ze straks zoo vertrouwelijk naast je zat Jim zag haar gelukkig aan. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 1