W Bezoekt steeds de Goedkoope Winkels van H. VERHOEVEN. OP VERZOEK Art. 461 W. v. Sir. j Grossier in Galanterien, Kramerijen, -j-ep Neuzen, -> Kinderspeelgoederen, ^oordstrnt 70. walstraat 56. I Huishoudelijke Artikelen, enz. enz. Tabak, Sigaren, Sigaretten aan fabrieksprijzen. Let wel Bekendmaking Advertentien. Zeeland's goedkoopst adres en meest gesorteerde Magazijnen voor H.H. Wmkeliers en Kooplieden. BURGEBLIJKE STAND. Neemt uw maatregelen bijtijds. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. Theatre Minard te Gent. „GEBR0EDERS VAN 'T HOFF," Grooten Schouwburg te Gent. 5 volgens art. 28 van het Wetboek van Kooph. Terwijl Frankrijk met zijn 3 eerste klas slag- schepen, de //Liberte", de //Verite" en de Justice" en Duitschland met zijn 4 eerste klasse kruisers evenals Engeland, alien een geweldigen indruk maakten, was onze flollandsche marine lielaas slechts vertegenwoordigd door een enkele kruiser, de //Utrecht" en om toch nog eenig vertoon te maken was de //Nieuw Amsterdam" voor die gelegenheid als //piece de convenance" uitgeleend en nam dezeeenige vertegenwoordigers der Hollandsche koopvaardijvloot de eereplaats in naast de //Utrecht" in het centrum der lange lijn, tegenover de eere-tribune waar de autori- teiten de komst der //Halve Maen" zouden afwachten. De Hollandsche regeering heeft werkelijk zich niet toegevend getoond bij deze gelegenheid door het zenden van slechts een enkel oorlogschip. Wij, een zeevarende mogend- heid met onze rijke kolonien stonden bij deze festiviteit op eene rij met de Mexicaansche republiek. Wat had Tromp zich geschaamd, als hij zoo iets zou gezien hebben en zoo deden ook vele Hollanders met mij en toch hadden wij overal de eereplaats, toch kregen vele Amerikanen die zelden of ooit van Holland ge- hoord hadden, nu in deze dagen een kijkje van ■onze vroegere zeemanschap, want men kan dit feest bijna geheel Hollandsch noemen, overal waar men gaat waait de geliefkoosde driekleur, alles is getooid met Oranje, het is in een woord, een echte Hollandsche gebeurtenis. Terug- komende op de feestviering zelve, was tegen het middagunr reeds elke duim grond, van waar men een blik op de prachtige Hudson-rivier kan slaan, dik bezet, en groote voorzorgsmaat- regelen waren door de politie en de genees- kundige dienst genomen, en het was werkelijk niet overbodig want de toevloed van feest- vierenden was geweldig. Over piiuctualiteit der Amerikanen valt niet te klagen. Het programma werd prompt nitgevoerd en tegen half 3 's middags kwam de //Halve Maen" een getrouwe reproductie van de origineele, waarmede Hendrik Hudson de naar hem genoemde rivier in 1609 opvoer en die de Nederlandsche regeering als geschenk aan de Amerikaansche gezonden had, in het zicht van de oorlogschepen. Direct begonnen de verschillende oorlog schepen hunne begroeting ieder met 21 kanon- schoten, daarbij werden al de stoomfluiten der escorteerende jachten, plezierbooten en andere vaartuigen in werking gesteld en was het indruk- wekkend oogenblik daar. Spoedig kregen wij nu de //Halve Maen", getooid met de Neder- landsche driekleur aan den voormast en een enorme vlag aan den achtersteven in het gezicht en kwam er aan het gejuich geen einde. De geestdrift der millioenen toeschouwers was over- weldigend toen Hendrik Hudson, in den persoon van den luit. ter zee Lam zijn hoofd ontblootte en in zijn middeneeuwsch costuum met zijn 16 gemetamorphoseerde zeelieden zich aan de menigte vertoonde. Het was een niet te ver- geten oogenblik en een onbeschrijflijk indruk- wekkende scene toen de //Halve Maen" sierlijk zwaaide naar de zijde der eere-tribune en rechts daarvan het anker liet vallen, terwijl de reproduc tie van het eerste stoomschip dat ooit de Hudson- rivier bevoer en in 1809 door Robert Fulton gehouwd was, //de Clermont", aan de linkerzijde der tribune ankerde, en daarmede was de offi- cieele plechtigheid afgeloopen. Natuurlijk voeren nog uren lang alles wat maar varen kon om de twee bovejigenoemde scheepjes heen maar de politiebooteu waren ook daar talrijk genoeg om gedrang te ver- niijden, en daardoor ongelukken te voorkomen. Maar de clou van de feestviering voor dien dag kwam 'savonds, toen om precies 8 uur door een seiu van een zoeklicht op eens die geheele vloot in een enkele seconde sehitterend geillumineerd was van de waterljjn tot het topje der master) toe en waarbij zeker het admiraalschip der Engelschen //the Inflexible", de eere-palm toekwam. Tusschen zijn 2 masten was een schitterende kroou van licht en de admiraatsvlag in den voortop was ook geheel verlicht. De //Nieuw Amsterdam" met zijn 3 dekken mag niet onopgemerkt worden voorbij- gegaan, daar ook dit stoomschip een heerlijken aan blik ople verde. Het geheel was een be- tooverend schouwspel, wat in geen rivier der wereld zoo tot zijn recht komt als in deze Hudson-rivier met zijn hooge, stijle, donkere klippen aan de eene zijde en de zoo dicht met moderne huizen en paleizen bebouwde New- Yorker zijde. Precies om half negen begon van 10 vlotten het vuurwerk, wat ongeevenaard was in elk opzicht en waaraan geen kosten gespaard waren. Kortom, de openingsdag der Hudsonfeesten was een succes in alle opzichten en toonde over welke reusachtige middelen de commissie voor de herdenking dezer gelegenheid kon beschikken. IIIIIst. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Sept. Felix Kraemers, oud 67 j., weduwn. en Maria Kouijzer, oud 62 j., wed. Petrus Josephus Vermeersen, ond 26j., jm. en Sophia Maria .lanssens, oud 24 j., jd. Johannes Ludovicus Carolus Baart, oud 34 en Marie Nathalie Willems, oud 23 j., jd. Geboorten. 25 Sept. Maria Josephina, d van Josephus Burn) en van Rosalia van Huffel. 28 Sept. Leopoldus Theodorus, z. van Aluisius Jacobus Gijsel en van Juliana Cornelia van den Brande. Overlijden. 16 Sept. Josephina Maria van der Heijden, oud 10 in., d. van Desiderius Franciscus en van Johanna Maria van Mol. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 17 Sept. Jan Francies Kouijzer, oud 29 j., jm. en Maria Rosalia d'Hont, oud 20 j., jd. 24 Sept. Josephus Eijsackers (van Den Haag), oud 26 j., jm. en Apolonia Eugenia Bisschop, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Sept. Johannes Con- stantinus van Dongen (van Dongen), oud 32 j., jm. en Maria Catharina Luijten, oud 27 j.. jd. Geboorten. 19 Sept. Alouisius Alphonsus Theophile, z. van Petrus Augustinus van Kerkhoven en van Sera- phina Baart. 21 Sept. Emma Maria Josephina, d. van Eduard van Damme en van Eugenia Maria Pieters. 23 Sept. Louisa Maria, d. van Franciscus Maas en van Leonie Leenknegt. 28 Sept. Maria Apolonia, d. van Josephus Kints en van Louise Catharina Wilhelm. Overlijden. 17 Sept. Anna Maria Goossen, oud 33 j., echtg. van Theophile van Riet. 18 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Augustus van Damme en van Leontina Maria van Hooije. 19 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van bet mannelijk geslacht van Jan lvens en van Maria van Heese. 24 Sept Annette Hendrickx, oud 56 j., echtg. van Jan van Troost. 27 Sept. Edmondus Ver- durmen, oud 55 j., echtg van Rosina de Bakker. 28 Sept. Johannes Cornells Heijman, oud 79 j., weduwn. van Fidelia Fruijtier. Maria Louisa Picavet, oud 47 j., wed. van Petrus Judocus Verdurmen. 6ilii|>|ieltliJL. Huwelijks-aangiften. 24 Sept. Aloij- sius Michielseu, oud 26 j., jm. en Celestiuu van Acker, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Sept Hippolijtus, z. van Adrianus van Overmeeren en van Maria Sophia Roinel. 17 Sept. Martha Christina, d. van Josephus Boeijkens en van Cornelia van de Voorde. 23 Sept. Cornelis Andreas, z. van Johannes Sponselee en van Rosalia Verdurmen. Overlijden. 18 Sept. Petrus Johannes de Smit, oud 1 m., z. van Jacobus en van Aplonia Bisschop. Het komt dikwjjls voor, dat menschen aan nier- of blaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig vermoeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan de verschillende lichaamsgesteldheden bij verschil lende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk vervullen, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij krijgt last van pijn in de ge- wrichten en spieren en vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheumatisch. De urine laat een bezinksel achter en komt pijnlijk, soms bij zeer groote of bij zeer kleine hoeveelheden, en met een scherpe, onaangename reuk. 's Morgens gevoelt gij u dikwijls te ellendig om op te slaan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwol- len handen of enkels. Wanneer zich verschijnselen als de boven staande vertoonen, is dit een bewijs, dat de nieren te kort schieten in hun plicht om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Ver waarloozing dezer verschijnselen leidt tot gevaar- lijke ziekten als chronische rheumatiek, steen ontstekiug van de blaas en urinekanalen, hart- zwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mogelijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen,hetgrootsche nieren- en blaasgeneesmiddel, dat de nieren hun 'verioren kracht weergeeft. Zij maken deze organen weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt ten bewijze, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrygbaar bij den beer A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toezendiug geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 10 October a. s., te 21/* uur. dagvoor- stellingopvoering van Pe Lnstige Hoer (Der Fidele Bauer), nieuw zangspel in 3 bedrijven van Victor Leop. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Muziek van Leo Fall. Zondag 10 October a. s., te 3 uur, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen optreden van the wonderful Emilions, acrobatic actSbe de 4 elementen Astra, trie billardist; de breeders lhantrelles, muzikale clowns; Geni Family; lam bow, verlichte equilibriste Van Esse, Vlaamsche humoristezusters Aliator, acro- batische dansen met arabische sprongen. Directie R. RAFFIT. Zondag 10 October a. s., te 2 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van Le Grand Mogol, operette in 3 bedrijven. Muziek van Ed. Audran. Directie EUGENE DURAY. Zondag 10 October a. s„ te 2V# ure, dagvoor- stellingopvoering van La Tosca, stuk in 5 bedrijven en 6 tafereelen van Victorien Sardou van 1'Academie Fram^aise. ZEET IJ DING E IV. Van 6 tot en met 7 October. H VLAG. NA AM Ms. Van en nunr- Lading. lunr Hien»enl Eng. 9.9. Deen. 9.9. EDg. barge Eng. 9.9. Ned. 9.9. Eng. 9.b. idem idem idem Ron an E. M. Dalgas Caronation River Scheldt Ariadne Noor. a.8. Deen. 9.9 Belg. 8.a. DeenSmach. Eng. 8.8. idem idem idem idem 3391 Leith 4166 St. Petersb. 214 2199 3629 Duinkerken Londen Rotterdam Van Ter Aeuten 1 Vectis 2567 Blvth River Lagan 2272 Londen Spen 2548 Goole The Monarch 1 1818 Antwerpen t our GenD Ru8. 9.8. Dag Garg H. C. Andersen La Flandre Catherine Cottingham Warkworth Sea Gull Gracie Otto Eng. bark Cadgwan Eng. 8.8. Belg.s.traw. Eng. 9.9. idem idem idem Fran. ach. Zweed a.s. Eng. 9.9. Duits. 9.8. Eng. a.9. idem 1814 Koningsberg 3759 Riga atnkg. hout ledig 9tukg. erta ledig stukg. ledig idem hout idem kolen gerat kolen stukg. idem kolen atukg. 2070 New-Castle 568 Aiquillon 1451 Goole 1862 New-Castle 2763 Londen 36(9 New-Castle 2367 Hull 3687 CaletaCuloso salpeter Gra? Todleben 4199 Riga stukg. Vau Kent t 2585 IGoole stukg. 555 Ostende ledig 2538 New-Castle idem 3091 Goole stukg. 2367 Hull idem 2554 Londen idem 362 La Rochelle phosph. 2982 Methil ledig 4486 New-Caatle idem 2302 Boness idem 1796 Goole idem 3730 [Liverpool stukg. Wharfe (Ibis 5 [Sindbad lrwell Truro Sea Serpent St. Louis Husland 'St. Abbs Occident Ralp Creyke Tadorna Ondergeteekende bericht bij deze aan vrouw Van Kekkvooude geb. Stoffijn dat zij met is de bedoelde persoon die de lasterlyke praatjes heeft uitgebracbt, maar zoo zij in het algemeen en in 't bijzonder te Zaamslag wordt genoemd is het de vrouw van (Wannes V eelinde). HELENA VERLINDE. Schoolweg 15, Ter Neuzen. Voor leliaele Eng. 8.8. Alembic 7221 Havre creosoot Van 6 tot en met 7 October werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 43 afgescbutdoor de Westsl. 7 op- en 2 afgeschut. Poaitie der Stoomechepen. as HARALD van Methil naar St. Petersburg passeerde 7 dezer des n. m. 1 uur Skagen. ss. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor TerNeuzen. s.s. ELISABETH in lossing te St. Petersburg 8.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALENA vertrok 5 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen Bij akte, op den 14 September 19091 voor ondergeteekende verleden, is door J ALUI» V AIV 'T HOFF iuuior, timmerman en handeiaar in bouwmaterialen, 10 UNE L L NUL1NIE R VAN 'T HUFF, winkelier en ROUS VAJM 'T HOFF, winkelierster, alien wonende te Hoek, aangegaan en opgericbt eene vennootschap van koophandel, onder de firma gevestigd te Hoek, ten doel hebbende a. het voor gemeenschappelijke rekentng drijven van handel in galanterien, huishoud- artikelen, meubelen, mandenwerk, ijzerwaren als anderszins, in den uitgebreidsten zin en het daartoe exploiteeren van een winkel te Hoek, b. het voor gemeenschappelijke rekening uitoefeneu van het timmermansbedrijf met al hetgeen daaraan is verbonden, waaronder be- grepen het voor eigen rekening of voor rekening van derden sloopen en stichten van gebouwen i huizen, schuren enz.) en het doen van aan- nemingen betreffende dat sloopen en bouwen, C. het voor gemeenschappelijke rekening uitoefenen van een handel in steen en andere bouwmaterialen. De vennootschap is aangegaan voor onbe- paalden tijd en vangt aan den 1 Januari 1910. Na 1 Januari 1914 heeft ieder vennoot het recht uit de vennootschap te treden op 31 December van elk jaar. Ieder vennoot is gerechtigd gelden te ont- vangen en daarvoor te kwijten, voor en namens de vennootschap te handelen en dus deze aan derden en derden aan deze te verbinden. Ieder vennoot kan voor de vennootschap teekenen, hetgeen steeds moet geschieden door bij den 6rmanaam de eigen handteekening te voegen. Voor aanneming van werk wordt de teekenmg van twee vennooten vereischt. Toestemming of teekening van alle vennooten is vereischt voor het afgeven, accepteeren en endosseeren van wissels en ander handelspapier, voor bet sluiten van geldleeningen, voor het koopen en huren van onroerende goederen en in het algemeen voor alles wat niet bepaald valt binnen den gewonen werkkring der vennootschap. Ter Neuzen, 8 October 1909. Namens de vennooten, VAN DER MOER, Notaris. Ondergeteekende betuigt bij deze 1haren hartelijken dauk, aan den Heer Dokter, Verpleegsters en het Armbestuur van Zaamslag voor de goede behandeling die zy in het ziekenhuis te Ter Neuzen heeft onder- vonden. KRINA SNAP. Zaamslag, 6 Oct. 1909. maakt de Directie der groote Nederlandsche parapluiefabriek gaarne bekeud dat de wereld- beroemde parapluie Zeeland's poem alleen en uitsluiteud voor Zeelaud verkrygbaar is by den heer A, GEENSEN en bij zijn weder- verkoopers. Een ieder wacbte zich voor namaak. DE DIRECTIE. Teneinde die/fallen en strooperijen te voorkomen is bet ten stnengste wep» boden met vischbootenvischbakken of dergelijke vaartuigen, mijne gepachte visch- waters te bevaren. Othene, 23 Sept. '09. F. DE VOS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 7