Gemengde berichten. Predikbeurten. Laatste berichten. Zondag 10 October 1909. De Hudson-feesten te Mew-York. ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hechtM. V., zonder beroep J. P. v. fl., landbouwer; A. D., koopman, alien te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot ee«e boete van 1, subs. 1 dag hecht.; P. B. E., hoofdonderwijzer te Zacmslag; C. L. G. d. N., herbergier te Sas van Gent; C. L. d. R., student te Eecloo; G. A. d. C., slager te Westdorpe en F. V., arbeider te Bouchaute, ter zake als voren, ieder tot eene boete van ft, subs. 1 dag hecht.A. C. F., landbouwer te Zuid- dorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht.T. v. W., visscher P. V., zonder beroep; J. V., arbeidster; L. d. G. en W. d. G., arbeiders alien te HoekE. d. B. en D. v. Wgasbewerkers beiden te Wondelghem T. B., gasbewerker te Everghem P. E., brouwersknecht te Watervliet, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht.; L. P., visscher te Philippine, ter zake als voren, tot eane boete an f 3, subs. 2 dagen hecht. F. J. R., schippersknecht te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van ft, subs. 1 dag hecht.; J. F. d. B., brouwersknecht te Hulst, ter zake als voren, tot eene boete van 3 subs. 2 dagen hecht.; C. v. K., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van f 15, subs. 3 dagen hecht.; L. 0., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van t 15, subs. 3 dagen hecht.; L. O., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 15, subs. 3 dagen hecht. J. J. en J. G., veldarbeiders te Zaamslag, ter zake van het loopen op een weiland zonder vergunning, teruggave bevolen aan de ouders, zonder toepassing van eenige straf. OntslaKen van reclitsvervnlginigP. D., chef-machinist te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Arbeidswet. A. v. a., veldarbeider te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding. I. v. H., landbouwer te Axel, ter zake van overtreding, der Woningwet. l'Use!ll"0ken: Th. v. H., visscher te Philippine, ter zake van oveitreding van het Scheldereglement. M. S. v. H., landbouwer te Sas van Gent, ter zake van het laten loopen van kippen op eens anders bezaaiden grond. J. G. R., wagenmaker te Hoek, ter zake van strooperij. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., Ds. A. Timmerman, viering van het H. Avondm. en 2 u., Ds. A. Timmerman Sluiskil. Geen dienst. Axel. 9 u. Ds. J. B. T. Hugenholtz en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz, voorbereiding v. h. H. Avondm. Zaamslag. 9 u., Ds. G. v. Dis, H. Avondm. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. Chrispeels van Maria Hoorebeke. Sas van Gent. 91 u., Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. H. Nieboer van Lollum. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. u H. 9 u., Ds. M. Uijtenhoudt van Zaamslag en en 2 u., leeskerk. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. r R. 9 u., leeskerk en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. Hoek. 9 u. en 2 u., dhr. Van der Valk v. Vlaar- dingen. Gereformeerde gemeente (Vlooswykstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. A. Janse. Gud-Gereformeerde gemeente (Vlooswfjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5i u., dhr. J. J. Kense. Maandagavond 8 u., Evangelisatie, in de consistoriekamer achter de Pastorie. Te Cabauw (Utr.) geraakte gistermorgen de veertienjarige dochter van J. v. K.. terwijl zij aan het melken was, in een sloot en ver- dronk. De vader, die het ongeval zag, wilde zijne dochter grijpen, doch kwam daarbij zelt in het water terecht, waaruit hij na eenige oogen- blikken levenloos werd opgebaald. Eerst later werd het lijk van zijn dochter opgevischt. Woensdagavond is te Utrecht in den onder- doorgang aan den Leidschen weg een jongetjt door een zwaar beladen kolenwagen overreden Het kind was onmiddellijk een lijk. Woensdagavond laat is te Amsterdam onder den Noordwal bij het station der Noord Hollandsche Tramwegmaatschappij, een zolder schuit drijvende gevonden met lichten op. Ook bevonden zich nog eenige goederen aan boord van den lichter, welke bleek toe te behooren aan de firma Hoogkamer. De schuit was in huur bij de firma Smit en Co. en had hall' negen nog goederen atgeleverd aan de Holland- Friesland-lijn. De schuitenvoerder, de ongeveer 59jarige K. v. d. Vlugt, was nergens te ont- dekken en is vermoedelijk overboord geslagen en verdronken. Woensdag toen de reddingsboot te Petten (N.H.) haar gewone dagelijksche tocht onder- nam, werd zij plotseling door een hooge stortzee overvallen, zoodat zij omsloeg. Van de beman- ning, bestaande uit 14 personen, wisten 2 zich dadelijk door zwemmen te redden. De andere 10 klampten zich aan de boot vast, 2 geraakten er onder. Na veel moeite werden ook deze laatsten bijgebracht. Woensdagnamiddag geraakte onder het spelen het 3jarig zoontje van den timmerman Blom te Zuid-Scharwoude te water en verdronk. S. U., oud 72 jaar, te Hillegom, heeft voor den officier van justitie te Haarlem bekend op de beide jeugdige appeldieven geschoteu te hebben. Na zijn bekentenis is U. op vrije voeten gesteld. »Het Leven" van deze week bevat, onder meer, een uitvoerig artikel over het niet-her- kozen Kamerlid Van Kol, met eenige goedge- slaagde afbeeldingen. De redacteur van het blad heeft ook met den heer Van Kol gesproken. Aan het verslag van dit gesprek ontleenen wij het volgende En spijt het u, dat u uitgevallen is Neen, ronduitgezegd, ik ben er niet rouwig om. Het wordt anders zoo'n sleur. Thans kan ik weer de wieken vrij uitslaan. Eerst ga ik, over een paar weken al, de zittingen van het Turksche Jparlement bijwonen. Den president biervan, een jong Turk, wou men in ons land gedurende de Eerste vredesconfe- rentie maar liefst het land uitzetten, toen hij zich over zijn tyran kwam beklagen. Ik nam het voor hem op. En nu is hij president en heeft hij mij uitgeuoodigd hem te bezoeken. Dan ga ik langs de Afrikaansche kust van de oude wereldzee den Islam bestudeeren. En tenslotte ga ik voor een flinke studiereis naar Indie. Zoo ben ik weer onderdak tot over vier jaar, om dan met frisscheu moed het werk te hervatten." Dus dan denkt u weer gekozen te worden Daarop heb ik goede hoop Te Oosterhout (N.-Br.) waren Dinsdag eenige militairen aan het passagieren. Toen zij langs eene smederij kwamen, werd daar juist het paard beslagen van zekeren v. V. Voordat iemand er erg in had, zat een der militairen met een fikschen sprong op het paard, hij gaf het de sporen en in vliegende vaart ging het de gemeente uit, nagestaard door den overbluften eigenaar en door een talrijk publiek. De ruiter is in noordelijke richting verdwenen. Echt Haagsch Onlangs hoorde ik zoo vertelt de Haagsche briefschrijver van de Arnh. Ct. vau een familie waar een kleintje geboren was. De man is een zeer klein ambtenaartje en geld is er niet. Niettemin had „mefro" geen gewone oud-vaderlandsche baker, maar een verpleegster. Dat is wel veel duurder, maar het staat daarentegen of waarschijnlijk juist daaroin, veel fijner. Met een baker schijnt men wat men is, met een verpleegster lijkt men meer dan men is. //Mefro" hield eenige weken lang haar verpleegster, Totdat ten slotte aan een goede wvriendin" bleek, dat de verpleegster" een gewone baker was, die verpleegsterscotuum droeg om en zich zelf en de familie bij wie zij in dienst pardon ter verpleging was, meer te doen scbijnen dan zij was. Er is op het plein alhier een aan alle Haag sche jongedames bekende banketbakkerswinkel van Sprecher. Men gaat er taartjes eten, het- geen lekker is en chic staat. Sprecher weet u, is niet de eerste de beste. Bij Sprecher taartjes te gaan eten, plaatst iemand direct in de klasse der Haagsche high life. En waar zi]n sierlijk wagentje voor de deur stilhoudt, woont iemand die niet alleen van lekker eten boudt, maar dat ook betalen kan. Welnu, een verhaal dat hier aan iedereen bekend is en karakteristiek mag genoemd worden voor de Haagsche opvattingen, is, dat Sprecher ook abonnementen aanneemt, alleen en uit sluitend voor het eens of meermalen in de week laten stilhouden van zijn wagentje voor de deur en het afleveren van een groote ledige doos. Misschien moet de verschijning van het ver- trouwen-inboezemende wagentje ook dienen om de soliditeit en credietwaardigheid van de familie te staven. In dat geval laadt Sprecher, of wie de eigenaar er van is, een groote verantwoor- delijkheid op zich. Want die schijn wordt na- tuurlijk met geen andere bedoeling gewekt, dan om er, als de gelegenheid het meebrengt, of wellicht meer systematisch, terdege gebruik van te maken. De winkeliers die crediet geven, klagen dan ook steen en been over het steeds stijgend totaal hunner uitstaande vorderingen. Wel wint ook hier meer en meer de gewoonte veld om geen crediet te geven, of zoo ja, dan tenminste op korten termijn. Een unicum. De Dommel- en Aa-bode schrijft De vorige week werden voor eene vacature in den gemeenteraad te Liempde candidaat ge steld de heeren G. H. van Eijndhoven, E. van de Sande en Joh. van der Vleuten. De wijze, waarop hier met de voorschriften van kieswet en gemeentewet is omgesprongen, mag wel eens nader worden besproken en verdient in ruimer kring bekend te worden. Het was ia het geheel niet publiek, dat er eene verkiezing voor een raadslid moest plaats hebben. Als bij toeval vernamen eenige kiezers dit en lieten voor een geschikt persoon eene candidatenlijst inleveren. Minder prettig werd de kiezer bij de inlevering ontvangen er werd hem gezegd, dat de candidaat zeker gesteld werd om ruzie in de gemeente te brengen Dat de burgemeester, die voor inlevering van opgaven van candidaten op den dag der ver kiezing, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, ten gemeentehuize dient aanwezig te zijn, dat voorschrift niet opvolgde, maar zich 'n paar uur verwijderde, was niet zoo heel erg 't liep er niet druk met inlevering van candidatenlijsten. Men koesterde reeds de stille hoop, dat de candidaat bij enkele candidaatstelling zou worden gekozen verklaard. Men had toch van meerdere candidaten niets gehoord. Vol verwachting toog men dan ook na het verstrijken van den bij de kieswet gestelden tijd, naar de publicatiekast, om zich op de hoogte te stelllen vau den uitslag. Maar te vergeefs Niettegenstaande de kieswet voorschrijft, dat de bij den burgemeester ingeleverde opgaven zoo spoedig mogelijk in afschrift moeten worden aangeplakt en het procesverbaal van de hande- lingen eveneens, kon men 24 later nog niets bespeuren. Eindelijk des avonds van den vol- genden dag wist men, dat er 3 candidaten waren. Een der candidaten, nieuwsgierig welke kiezers hem candidaat gesteld hadden, ging op onder- zoek uit en vroeg inzage der candidatenlijsten, toen hem de aangeplakte stukken niet voldoende bevredigden. In strijd met de bepalingen der kieswet, die voorschrijft, de opgave ter secretarie voor een ieder ter inzage neder te leggen, werd de gevraagde inzage geweigerd. Na eenig aanhouden volgde toezegging, dat de betrekkelijke voorschriften zouden worden nagezien en verzoeker later een boodschap zou worden gezonden. Den volgenden dag mocbt de candidaat de opgaven zien en't bleek daarbij, dat op eene lijst twee candidaten voorkwamen. Twee candidaten voor eene vacature Te Swevezele, een paar kilometers van Wijngene, was een 27jarig pachterszoon verliefd op een boerenmeisje Celina fiaesebrouek, 23 jaar. De vader van 't meisje had zich altijd tegen de huwelijksplannen zijner dochter verzet. Wan- neer men hem daarnaar vroeg, verklaarde hij dat hij Van Daele zou neerschieten, liever dan met zijn dochter te laten trouwen. Zondagnaniiddag had Van Daele zich naar Haesebrouck's hofstede begeven om te trachten hem te overhalen en de hand zijner dochter te bekomen. Haesebrouck ontstak in hevige woede, greep zijn revolver en loste drie schoten op den ongelukkigen jongeling, die aan bet hoofd en in de borst getrofien op den grond stortte, Doodelijk getroffen werd Van Daele naar de ouderlijke woning overgebracbt. Aan redding van den gekwetste valt niet te denken. De dader is aangehouden. Een Brusselsche handelaar was onlangs in het Zuidstation het slachtofier geweest van een aanzienlijken diefstal en, denkelijk geen vertrouwen hebbende in de politie, besloot hij zelf de dieven op te zoeken. Dinsdag zag hij bij de aankomst van den trein uit Holland de mannen die hij verdacht hem bestolen te hebben. Hij ontmoette ze bij het uitstappen van den trein naar Parijs. Terwijl hij verzon wat hij doen zou, werd hij eensklaps door een van zijn oude kennissen van zijn portefeuille beroofd. Doch deze was ditmaal met een ketting vastgemaakt. Hij greep den dief vast en leverde hem te saam met een medepliehtige aan de politie. Het zijn twee Engelschen, een bookmaker en een handelaar in valsche juweelen. Zij waren voorzien van een spoorwegabonnement der 2de klas. Te Wetteren bij Gent is een 24jarig meisje, toen zij deze week 's avonds van een bezoek te Gent huiswaarts keerde, door een kerel overvallen, op niet te beschrijven wijze mishandeld en daarna door messteken vermoord. Een ,80jarige heer uit Sydney heeft met zijn vrouw, die niet veel jonger is dan hij, een reisje om de wereld met een zeilschip onder- nomen. Dit is al de derde maal dat dit echt- paar zulk een uitstapje maakt. Nooit heeft de man een voet op een stoomboot gezet en nimmer, zegt hij, zal hij van dat middel van vervoer gebruik maken, om er mede een overtocht over zee te doen. Te Holte, in de provincie Hannover, heeft een politie-hond een merkwaardige redding verricht. Men vermiste daar een kind van twee jaar, dat ondanks ijverige nasporingen niet te vinden was. De burgemeester ontbood daarop telegrafisch uit Witten den politie-hond Rex en zijn leidsman. Nadat deze den hond aan kleeren van het kind had laten ruiken, ging men er op uit. Rex vond na veel moeite op een weggetje, dat doorweekt van regen was, een spoor. Het leidde vijf kilometers ver tus- schen korenvelden door. Plotseling vloog Rex een korenveld rechts van den weg in en sloeg aan. Daar lag het kind op den rug, al zeer verzwakt, maar toch nog levend. 1 wee dagen en twee nachten had het hulpeloos gelegen en het zou stellig omgekomen zijn, indien de politie-hond het niet gevonden had. In het dorpje heerschte zooveel vreugde over de red ding van het kind, dat men zelfs de klokken luidde. Koning Eduard zal binnenkort te Mon treal een instituut tegen de tuberculose inhuldigen zonder zijn paleis van Buckingham te verlaten. Hij zal daar op een knop drukken en de deuren van het gesticht zullen open gaan het licht zal worden aangestoken en de vlag zal op den top van het gebouw gehescben worden. Sinds de *kapitein van Kopenick" zooveel succes heeft behaald met zijn bekende oplichte- rij hebben vele menschen getracht zijn voorbeeld te volgen, meestal zonder resultaat. Onlangs is een bedrieger te Hagenau in den Elzas bijna geslaagd in een streek op dien van den on- steifelijken schoenmaker gelijkend. Hij trok een uniform aan van een onderofficier en vroeg drie man en een korporaal om een huiszoeking te doen bij een vefgunningboudster. Hij kreeg wat hij vroeg. Maar toen hij bij de waardin kwam, die niet voor een kleintje vervaard was, maakte deze zooveel leven, dat de politie tus- schenbeide kwam en het bedrog ontdekte. De correspondent te Rome van de Tel. schrijft De kronieken van de Maremmen, die ons ver- haalden van de vermetele daden van Tiburzi, Fioravanti en Biagini, zijn we ternauwernood vergeten, of een nieuwe brigand verschijnt ten tooneele Santella. Deze jonge man, die ontvlucht is uit de ge- vangenis van Scansans, verbaast de gansche provincie Grosseto door zijn behendigheid en toont zich werkelijk, ,/re della macchia" (koning van 't kreupelhout). Santella tart de karabiniers en is alom tegen- woordig, want hij beweegt zich met een snelheid, die aan het ougelooflijke grenst. Als de politie denkt, hem op de hielen te zijn, wordt hij al- weer, ik weet niet hoeveel tientallen K.M. verder dan men mogelijk achtte, gesignaleerd. Hij gaat weddensehappen aan met de karabi niers van den Monte Amiata, om te zien, wie het eerst boven is. Santella's behendigheid moet die van Tiburzi overtreffen, ja de bevolking van de Maremmen verzekert, dat de manvliegt. Moderner kan het niet Ik heb te Rome jarenlang gewooud in huis bij een maresciallo dei carabinieri die met I i- burzi en Compagni vaak in aanraking was ge weest. Hij was indertijd expres in de Maremmen gezonden, om die brigauten te zoeken. Op een avond, toen hij en zijne collega's zich moe hadden neergelaten in een osleria, voegden zich langzamerhand eenige contadini bij hen. Men zat genoeglijk samen over Tiburzi Fioravanti en Biagini te praten. Eindelyk verdween de een na den ander, omdat het al laat was. Ook de karabiniers stonden op om heen te gaan, toen een hunner een toegevouwen papiertje onder een der glazen vond. Zonder deverrassing te bevroeden, die hem te wachten stond, maakte hij het open en las: ,/Onze beste groeten. Het papiertje was onderteekend door de drie beruchte roovers, die men op de hielen zat. Als Santella van 't zelfde slag is, dan kunnen we er hier nog pleizier van hebben. 's Graveuhage, 3 Oct. Bij Kon. Besluit i« benoemd tot dgkgraaf van den Ser Lippens- polder, de heer F. Dekker Az. te Ter Neuzen. Hanstveert. De patienten gaan goed vooruit. De zuster van de vrouw vau den kleermaker is heden van de gewone barak naar de rijksbarak overgebracbt om nog eenige dagen in observatie te blijven. Zwyndreclit. Het verdacht geval alhier bleek geen cholera te zijn. Berlijn. Hedennacht heeft de 24jarige koop man Alfred Friedlander zijn geliefde, een 37jarige gravin von Straswitz in hare woning uit jaloezie doodgeschoteu en daarna zichzelf om het leven gebracht. Bogen. In het naburig Rimke heeft een versmade minnaar een dynamietpatroon onder de bruiloftsgasten geworpen, waardoor 8 per sonen verwond werden. Een vroegere inwoner van Vlissingen, thans te New-York woonachtig, die als oogge- tuige de feesten heeft bijgewoond, schrijft aan de VI. Ct: De grootsche voorbereidingen voor de 14 daagsche feestviering ter herdenking der 300 jarige ontdekking van de rivier die zijn naam draagt (Hudson-rivier) dreigden letterlijk geno- men in het water te vallen. Den dag voor de officieele opening der feesten, was Pluvius meester van het terrein en zijn dikwijls verkwikkende buien ontaardden in stroomen en deed het reeds vroolijk aanzien der reuzenstad ounoemelijk veel schade. Toch stroomden de vreemdelingen in ontelbare massa's de metropolis binnen om deel te nemen aan de feestelijkheden die den volgenden dag zouden aanvangen en waar vau de "hoofdschotel en het aantrekkingspunt de vlootrevue was. De weerprofeten, waarvan men luer zeer velen heeft. voorspelden alien echter mooi weer en ieder was dan ook verheugd en in vrij wat betere stemming toen Zaterdag 25 September een heerlijke herfstzon met een onbewolkte hemel het succes der vlootrevue waarborgde. 'sMorgens om 8 uur begonnen de kanonnen al te bulderen teneinde de inwoners in kenms te stellen met de officieele opening der feesten en in den rnorgen trokken reeds duizenden en duizenden rivierwaarts waar 80 van de kleinste tot de grootste oorlogschepen in een enkele lijn geankerd lagen. Deze reusachtige lyn was ongeveer 22 mijl lang waarbij 8 verschillende nationaliteiten vertegenwoordigd waren maar waarbij, zeer natuurlijk de Amerikaansche ma rine het leeuwenaandeel leverde.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6