Gemengde berichten. Nooit te oud om te genezen. SUNLIGHT Advertentien. 5S 2-jl Hoogwatergetij le TerNeiizen. den Heer en Mevrouw MEIER, zijn er nog veel producten in onvoldoenden staat van droogheid in de schuren geborgen. Op de klei hebben de meeste gewassen dan ook niet meer dan matige uitkomsten gegeven. Wat Zeeland aangaat wordt het volgende gem eld Van tarwe zijn de uitkomsten over 't geheel slechts matig. De opbrengst is vrij goed, doch de qualiteit is slecbt. Gerst heeft een vrij goede opbrengst gegeven. De haver heeft door het ongunstige weer van alle korensoorten het meest geleden. Aan- vankelijk stond het gewas er zeer goed voor, doch bij de langdurige regens begon de haver door te schieten, vooral op de zwaarderegronden, terwijl later de korrels begonnen te kiemen. In sommige streken waren de hokken van boven groen begroeid. Het grootste deel van de haver is in onvoldoend drogen toestand binnengebracht. Over 't geheel is de opbrengst in H.L. vrij goed, doch de hoedanigheid is slecht, het gewicht zeer laag. Koolzaad heeft voor een deel langen tijd in den regen op het veld gelegen, waardoor er veel zaad verloren is gegaan en de qualiteit sterk verminderde. Over 't geheel was de op brengst vrij goed, de qualiteit vrij slecht. Van vlas was de oogst matig. De qualiteit heeft vooral in het zuiden des lands sterk geleden, doch het gewas was daar reeds te voren tegen hooge prijzen verkocht. Paarde- en andere boonen geven in het zuiden slechts een matig beschot. Van bruine boonen is de oogst matig, terwijl die van haver (oogst 1909) vrij goed genoemd wordt. Blauw maanzaad geeft een vrij goeden oogst. Omtrent de consumtie-aardappelen wordt medegedeeld, dat de opbrengst en qualiteit van dat gewas, tot dusver niet tegenvallen, hoe- wel de verwachtingen omtrent den oogst niet hooggespannen warende stand is in deze provincie vrij goed. "V an suikerbieten is de stand vrij goed. De uien geven overal een vrij goeden op brengst, doch ook de hoedanigheid van dat gewas laat dikwijls te wenschen over. De stand van jonge karwij is goed, die van mangelwortels en koolrapen vrij goed of goed. De klavers staan voldoende. Wat het grashooi 2e snede aangaat, daarvan heeft men in deze provincie zeer weinig hooi geoogst, terwijl van klaverhooi, 2e snede de oogst matig was. Als eene bijzonderheid wordt gemeld dat de heer H. H. G. van Everdingen, burgemeester van Beusichem en Zoelmond, dit jaar voor de zevende maal de tienjaarlijksche volkstelling uitvoert. Te Amsterdam is een 13jarig meisje, dat een doos met kostumes bij zich droeg, zoo zwaar, dat deze last de krachten van het kind te boven ging, naar een politiebureau geleid. De kostuumnaaister, die volgens het kind, den last had gegeven die doos weg te brengen, werd daar later ontboden. Eenige dagen geleden werd eene portemon- naie met een aanzienlijk bedrag aan Duitsch- en Engelsch geld op het postkantoor te Vlis- singen verloren. Dinsdag werd dezelfde som teruggevonden in de brievenbus van het post kantoor, doch het geld was nu geborgen in eene andere portemonnaie dan die waarin het geld verloren was. Een melkstaking. Men schrijft uit Heeren- veen aan Het Volk Het overgroote deel van Heerenveen's in- woners is in staking, nl. als melkverbruikers. Zaterdagavond was eene conferentie gehouden door de verschillende melkleveranciers hier ter plaatse en besloten met ingang van Maandag- morgen, den melkprijs per liter te verhoogen van 7 op 8 cents. Onze burgerij hiervan niet gediend, liet den omroeper langs de straten bekend maken, dat niemand melk tegen den verkoopprijs inoest koopen. Met het gevolg, dat, toen Maandagmorgen de venters de melk aan den man trachtten te brengen, zij overal een blauwtje liepen. Winkeliers en andere, neringdoenden, die wellicht noodgedwongen aan den melkboycot geen gehoor gaven, zijn reeds met een bezoek van de stakers vereerd met de boodschapwGij den melkverkooper boycotten, of ge wordt zelf geboycot." Denkelijk zal 't gevolg van een en ander zijn, dat de leveranciers genoodzaakt worden den ouden prijs te handhaven, of dat zij ze opsturen naar de zuivelfabrieken. Maandagavond tegen 9 uur hoorde de jachtopziener G. J. v. d. Berg, te Meu-Lunteren (gemeente Ede) een schot vallen, zoodat het voor de hand lag, dat nachtelijke stroopers zich in het jachtveld bevonden. Bijgestaan door zijn twee broeders, begaf de beambte zich in de aangewezen richting en weldra bemerkten zij een paar personen, voor- zien van lichtbak en geweer. Terstond werden deze personen achtervolgd, doch toen zij bijna ingehaald waren draaide de man met bet geweer zich om en loste op 4 a 5 meters afstands een schot op zijn achtervol- gers, zonder hen evenwel te raken. Toen enkele oogenblikken later de jachtopziener den strooper wilde grijpen, sloeg deze den beambte met het geweer zoo hevig op het hoofd, dat hierdoor een wond van 5 cM. lengte ontstond, waaruit het bloed in groote hoeveelheden gutste. Toch had de jachtopziener nog de tegenwoordigheid van geest den strooper te grijpen en tegen den grond te werpen. Enkele oogenblikken later werd hij echter bewusteloos. Gelukkig echter waren toen ook zijn broers toegesneld, die met behulp van een lucifer, den verzetpleger herkenden. Het bleek te zijn een berucht persoon, die reeds vele straffen ondergaan heeft. Intusschen was de persoon met den lichtbak indeduister- nis verdwenen Thans werd voor den nog be- wusteloozen jachtopziener zoo spoedig mogelijk geneeskundige hulp ingeroepen en geruimen tijd had de geneesheer noodig om de hoofd- wonde, die tot op het been toe bleek doorge- drongen te zijn, te verbinden. Ware de jachtopziener alleen geweest dan had hij hoogstwaarschijnlijk er het leven niet afgebracnt. Ten gemeentehuize te Wildervank deed Woensdag de koopman J. W. aangifte van de geboorte van een zoon Salomon genaamd. Gister- morgen komt de man wederom aldaar en zegt, dat er een vergissing heeft plaats gehad hem was geen zoon, maar een dochter geboren. De fout kon helaas direct niet hersteld worden. Men meldt uit IJmuiden: Door J. Dienaar, Bloemstraat 44 alhier, is aan het zeestrand, bij paal 58, tusschen IJmui den en Zandvoort, gevonden een klein beestje, dat door het verspreiden van een hel groen licht reeds op ruim 200 meters zichtbaar was. Het verspreidt dit licht alleen bij donker. Bij licht heeft 't een grijzen boven- en groene onderkleur. De vorm is die van eene kleine muis met voelhorens en acht pooten en 2 zwarte kraaloogen. Ofschoon de vinder aan bevaren en oude visscherlieden navraag deed, kon nie^ mand zich berinneren zoo'n wonderdiertje ge- zien te hebben. 't Yerraste ook ons zeer, toen we 't bij avondlicht en in duister zagen. Blijk- baar is 't een weekdier. Omtrent de mishandeling van een schild- wacht te Leiden, wordt nader gemeld Dinsdagnacht half twee is de scbildwacbt Werkhoven, van de 2de compagnie 4de batt. van het vierde reg. inf. ernstig door een drietal burgers mishandeld, bij het kruithuis aan den weg naar //Endegeest". Hij hoorde angstgeschrei en, denkende, dat iemand in nood verkeerde, spoedde hij zich er heen. Het bleek nu, dat drie burgers, waarvan twee eenigszins als heeren waren gekleed en de derde als schipper met wijde Belgische broek, een ander burger, die op een rijwiel zat, mis- bandelden. De schildwacht zou dezen man helpen, doch toen keerden de drie belhamels zich tegen hem en vielen tegelijk op hem aan. Het was den schildwacht daardoor onmogelqk zich met zijn geweer te verdedigen. Een der mannen bracht hem een ernstige wonde met een mes aan den slaap toe. De burger, die het eerst aangevallen was, kwam nu vrij en zette zich op het rijwiel, reed naar Leiden en waarschuwde de wacht aan de Morschstraat. Dadelijk ging er een patrouille heen, doch deze vond den schildwacht niet meer, evenmin als de drie mannen. Aan het kruithuis was de schildwacht ook niet. Men vond hem echter op de boerderij aan de Slaag, waarheen hij gevlucht was en liefderijk opgenomen. De veldwachter Heisterborg, uit Oegstgeest, die in den omtrek surveilleerde, werd met het geval in kennis gesteld, doch deze vond geen spoor van de daders. Werkhoven, die ondanks bloedverlies nog te voet naar de boerderij waS"gegaan, werd per rijtuig naar het Militair Hospitaal gebracbt, waar hij thans wordt verpleegd. Hoewel de woDde vrij ernstig is, is zij niet levensgevaarlijk. Waarschuwing. De afdeeling handel van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel vestigt er de aandacht van belangheb- benden op, dat een Duitsche //Kunstanstalt", welke door reclame op zeer uitgebreide schaal o.m. ook in Nederland, tracht koopers voor hare artikelen photographische vergrootingen van portretten, lijsten enz. te lokken, dit veelal schijnt te doen door bedoelde photographische vergrootingen kosteloos aan te bieden, om zich daarna schadeloos te stellen, ten eerste door het als noodzakelijk voorstellen van retoucheeren dier vergrootingen (tegen betaling) en vervolgens door het leveren van lijsten, enz. Omtrent deze onderneming, zoomede nopens hare wijze van werken, zijn bij de Afdeeling Handel (Lange Houtstraat 36, 's Gravenhage) nadere bijzonderheden te vernemen. Te Mengtze, in Opper-Tonkin, heeft de bevolking een eigenaardige bron van inkomsten. Zij bestaat uit een houtmijn. De mijn was oorspronkelijk een pijnbosch, dat bij de een of andere ramp door de aarde werd verzwolgen. Enkele der bedolven boomen hebben een dia- 1 meter van meer dan 1 Meter. De boomen liggen in schuine richting in zandige aarde tot op een diepte van circa 8 Meter bedolven. Daar de bovenste takken goed bewaard zijn gebleven, gelooft men, dat de ramp, waardoor zij werden bedolven, van tamelijk recenten datum is. Het hout is zeer gezocht door Chi- neezen, die er hun doodkisten van maken. Een geleerd bedelaar. Een paar agenten bespeurden op een der Parijsche boulevards 'njongen man, die bij alle voorbijgangers om geld bedelde. De jonge man werd gearresteerd en naar een politiebureau gebracht, waar de commissaris hem ondervroeg. z/Uw naam #Verquand, doctor in de rechten." hWatV Doctor in de rechten?" tfja, sinds 2 jaar." De jonge man liet als bewijs zijn bul zien. ffEn bedelt u nu ,/lk bedel niet." Bedelt u niet? Men heeft toch gezien, dat u de voorbijgangers aanhield en hun geld vroeg?" z/Jawel dat is zoo. Maar ik bedelde niet ik leende alleen. Men heeft me wel geld ge geven, maar dat zal ik teruggeven, zoodra ik in m'n goeie dagen kom." Desniettegenstaaude werd de zeergeleerde in het klabakarium geinterneerd. Microscopisch schrift. Een eigenaardig geschenk heeft de ltaliaansche letterzetter Nicolo Urso, te New-York, gezonden aan de koningin van zijn vaderland. Het bestaat in een bnef- kaart van gewone grootte, waarop de zetter, die een meester in het kleinschrift is, een geheele episode uit de geschiedenis van Montenegro heeft geschreven. Het geschrift bevat 10996 woorden die alle met het bloote oog duidelijk leesbaar zijn, alles gedaan zonder behulp van een loupe of vergrootglas en zal koningin Helena nog des te aangenamer zijn, waar zij van geboorte een Montenegrijnsche prinses is. Door een plotselinge windvlaag sloeg in de Minashaven te Halifax, Nieuw-Schotland, een zeiljacht om, waarbij de eigenaar met vrouw en 3 kinderen verdronken. De 2 bootslieden slaagden er in, op de kiel van bet omgekeerde vaartuig te klimmen en werden gered, na 6 uren in dien hachelijken toestand te hebben doorge- bracht. In een huiden- en lederfabriek te Mon- treuil-au-Bois werd het vliegwiel eener machine eensklaps dol. Het deed gewoonlijk 90 omwen- telingen in de minuut en de snelheid vermeer- tot 250 omwentelingen. Te vergeets trachtten de twee machinisten de machine te houden dit niet kunnende namen zij de vlucht. Op hetzelfde oogenblik sprong het 4000 kilo's wegende vliegwiel uiteen, en de stukken vlogen door het dak en de muren van het werkhuis. Buitengewoon groote blokken ijzer werden tot 20 meters ver geslingerd. De winkelruit van een wijnverkooper, bij wien zich versehei- dene personen bevonden, werd ingeworpen gelukkig werd niemand gekwetst. De stofifelijke schade is zeer groot. Een brutale diefstal wordt uit Simferopol gemeld. Zaterdag zijn twee gewapende mannen binnengedrongen in het slachthuis aldaar, waar op ze zich meester maakten van den inhoud der kas, ten bedrage van 300 roebel. Terwijl men de roovers vervolgde, slingerde een hunner een bom waardoor een meisje gewond werd. De andere roover werd gepakt, doch hij ver- zette zich zoo hevig, dat men hem neer moest schieten. Toen later de politie nog eens een onderzoek ter plaatse wilde instellen, ontplofte een bom, welke door de roovers achtergelaten was. Een politie-officier werd gedood, twee agenten en twee soldaten werden ernstig ge wond, terwijl drie werklieden licht gewond werden. Bij een inspectie te Potsdam vroeg Keizer Wilhelm, volgens zijn gewoonte, aan verschillende soldaten bijzonderheden over hun familie. Daar- onder bevond zich een zekere Andree. Dien naam hoorende, begon de Keizer te lachen „Zoo!" zeide hij, „heet je Andree? Weet je, dat je een zeer beroemden naamgenoot hebt, een Poolonderzoeker. „Ik weet het,Majesteit." Wie heeft het je gezegd ,/Mijn kapitein, Sire." „0 i je kapitein. En wat heeft je kapitein je gezegd over Andree i ,/Hij heeft mij gezegd, Sire, dat hq maar een ding wenschte dat de andere Andree mij had meegenomen en hij mij nooit meer zag Het is ongeoorloofd te zien dat bej aarde lieden jammeren en wanhopen wanneer zq ziek zijn, en wat erger is, dat zij weigeren zich te verzorgen en zeggen//het is nutteloos, wq zijn te oud." Deze verdrietige zielstoestand kan de nadeeligste gevolgen hebben en bewerkt altijd dat de zieke nog meer wordt ter neer gestagen, terwijl hij vooral behoefte heeft te worden opgewekt. De bejaarde lieden lcunnen, zonder de weerstandskracht van jonge menschen en volwassenen te hebben, en zonder over dezelfde hulpbronnen te beschikken, zeer goed genezen, en zq genezen zoo zij een goed ge- neesmiddel als de Pink Pillen te baat nemen. Ziet eens wat de Pink Pillen hebben gedaan voor den heer Verschut, woneude te Gouda, Groenendaal, no. 68. De heer erschut, 64 jaren oud, schreef ons het volgende z/Ik verklaar gaarne dat ik in de laatste drie jaren veel geleden heb door een toestand van algemeene zwakte. Geheel mijn gestel was aangetast en hel was als of. ik een verti aging van al mijn functies ondervond. In het bq- zonder was mijn ademhaling moeilijk geworden, ik was benauwd en kon niet meer vlug loopen zonder steken in de zijde te hebben. Mqn spqsvertering was langzaam en pijnlijk geworden en dat had mij zeer verzwakt. Ik had^ vele artikelen vol lof over de Pink Pillen in de bladen gelezen en ook hadden vrienden en kennissen ze mij aanbevolen. Zoodra ik de Pink Pillen ben gaan innemen, heb ik een merkbare verbetering ondervonden en een be- trekkelijk korte behandeling is voldoende geweest om mij geheel en al te doen herstellen. Wacht u er voor te verouderen, bewaar al uwe krachten. Wanneer de menschelijke machine begint te slijten, komt de ouderdom spoedig en vermindert men. Het bloed wordt arm en waterig, de bloedsomloop vertraagt en de zeuuwkrachten nemen af, wat alles aanwijst dat zekere noodzakelijke levenselementen ont- breken. Een der eerste verschijnselen is een aanhoudende koude der handen en der voeten. De maag, de ingewanden, de blaas geven tee- keneu van zwakte, schijnen dikwerl gedeelte- lijk verlamd. De zwakte neemt toe en de levensbronnen zijn zoo gering dat gij begint te zien dat uwe gezondheid wel ondermqnd is. De Pink Pilleu zullen uw bloed weer rijk maken en al uwe orgauen nieuwe kracht geven. Zij zullen de orgauen die stil stonden weer in gang zetten. Zij zullen jaren aan uw leven toe- voegen en leven in uw laatste jaren brengen. Prqs f 1,75 de doos f 9,per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depotbouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Job. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken, bij A. van Overbeeke-Leunis, VVestkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. dagen. Voorm. Zaterdag 9 Oct. Zondag 10 n Maandag 11 n Dinsdag 12 Woensdag 13 Donderdag 14 Vrqdag 15 10.49 11.53 0.16 0.55 1.26 1.55 2.22 Nam. 11.26 12.37 1.10 1.42 2.8 2.35 OOGENBLIKKEN OM UIT te bSazen zijn alleen mogelijk wanneer Sunlight Zeep wordt gebruikt. Zij bespaart tijd want de zuiverste zeep doet het werk. SUHLIGHT ZEEP SCK&AFJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. K O E It S VAN HET GELD. Belgische per 100 fr. 47,85 k f 47,87 s. Engelsch per 12,— u -» die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behandeling zonder pip) der ziekste tanden. Yalsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. it it tt tt mm 1244

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2