Gemengde berichten. Laatste berichten. Te Naarden liep Vrijdagavond in de Vrou- wenstraat een kind van omstreeks 3 jaar van den metselaar B. spelenderwijze onder een stil- staande tram door. Toen de tram zich in be weging zette, was het er nog niet onder door den kleinen jongen werd de beide beenen afge- reden. Men vreest voor zijn leven. Naar bet N. v. d. D. verneemt, is het aan de Postspaarbank verduisterde bedrag, dat inderdaad de som van een paar duizend gulden niet schijnt te boven te gaan, door de familie van den verdachte vergoed. Dit is reeds dade iijk bij de ontdekking gebeurd. Men meldt uit 's Gravenhage Er werd in den laatsten tijd bier ter stede nogal eens valsch geld in omloop gebracht en in beslag genomen, zonder dat't evenwel mocbt gelnkken den vervaardiger of uitgever er van te ontdekken. Tbians beeft de politie ecbter een goeden slag geslagen. Zij kreeg nl. Vrijdag uit Alkmaar bericht dat daar ter plaatse een jongeman en een vrouws- persoon, beiden afkomstig uit Den Haag, waren betrapt op bet in betaling geven van valscb geld. De politie stelde aanstonds een onderzoek in en vond in de woning van bedoeld tweetal aan de Brandstraat vevschillende vormen voor het vervaardigen van geldstukken, en afgietsels zoomede een hoeveelheid valscbe muutstukken. Vooral in de omgeving van genoemde straat de zg. Transvaalwijk was in den laatsten tijd winkeliers en andere personen valscb geld in de banden gestopt. De arrestatie van bovenbedoelde personen beeft tengevolge gebad dat er nog twee jongemannen als verdachten zijn aangebouden. Vroeg in de zorgen. Onder de bruidjes zijn er deze week te Rotterdam acbt van be- trekkelyk jeugdigen leeftijd. Een telt slecbts 16 jaren, drie 17 jaar en 4 acbttien zomers. Het 16jarig meisje buwt met een 19jarig jongmenscb. De toestand van een der beide jougens, die Dinsdag te Hillegom, terwijl ze in een boomgaard appels stalen, door een scbot bagel getroffen werden, is hopeloos. De zoon van den eigenaar van den boomgaard, die verdacbt wordt geschoten te hebben, blijft ontkennen. Dinsdagnacbt is te Scheveningen ontijdig binnengekomen een logger, waarvan de schipper doodziek was. Hij leed aan bloedvergiftiging, ontstaau door een klein wondje aan de band. Den volgenden dag overleed hij, een weduwe en vijf kinderen nalatende. Een jongmensch vervoegde zicb Vrijdag- middag aan de woning van bet meisje zijuer keuze in de Palmstraat te Amsterdam. Het meisje echter wilde niets van hem weten, waarop hij een pistool te voorschijn baalde en zicb tegen 't hoofd schoot. Wei nog levend, maar zwaar gewond en bevig bloedend werd bij door den automobiel van den gemeentelijken genees- kundigen dienst naar het Binnengasthuis ver- voerd. Te Rotterdam hebben verleden week een paar diefstallen plaats gebad van eenigebeteekenis, o. a. in de Weste Wagenstraat ten huize der firma J. H. Keller Zoon uit de braudkast werd f 2100 gestolen. Tijdeus het Koninklijk bezoek te Rotterdam hebben zakkenrollers bun slag geslagen aan bet Maasstation. Een scbippersvrouw werd beroofd van haar portemonnaie met 62,en de rijks- ambteuaar J. B. van zijn borloge met ketting. In benarde positie. Aan de Oosterkade te Rotterdam reed een wielrijder de Maas in. Gelukkig had bet jongmensch de tegenwoordig- beid van geest zich aan een der palen vast te klemmen. Het ongeval werd opgemerkt door een passagier van de Dordtsche boot. Hp waar- schuwde den kapitein en deze liet dadeiijk de stoomfluit werken, om de aandacht van de schippers op den drenkeling te vestigen. Toen was de natte wielrijder spoedig op het droge. Een been afgeslagen. Te Rotterdam geraakte de 43jarige werkman Vos aan boord van een stoomscbip met zijn rechterbeen beklemd tusschen een ertsbak en de zijde van een schip, tengevolge waarvan het been onder de knie werd af'geknepen. In Haarlem wordt ten verzoeke van de VH. IJz. Spw. M." verkocht de collectie gevon- den voorwerpen die in 1908 in den trein bleven liggen. 't Waren niet minder dan 1800 parapluies en 600 wandelstokken, verder groote manden vol baudscboenen en overschoenen, scboon en vuil linnengoed, tientallen vanjassen en mantels, boeken, fotografie-toestellen, ge- reedscbappen, valiezen, koffers, enz. en ook heel wat goud- en zilverwerk. haar eerbied afdwong, baar overtuigde, dat hij het ernstig meende. ,/Ik trouw nooit. Ik ben van den man, dien ik liefheb, verwijderd, door omstandigheden geheel huiten ons om. Ik zal nooit een auder trouwen". Mornington zag naar haar en kon niet nalaten haar te bewonderen. z/Laat mij uw vriend zijn; ik zal trachten het altijd waardig te zijn". //Gaarne", zei ze. Geeu der gasten zou zich hebben kunnen indenken, dat aan het eind der tafel zulk een ernstig gesprek was gevoerd. (Wordt vervolgd). Bij de familie te Harlingen is bericht ontvangen, dat twee opvarenden van den Emder logger E 3, ter boogte van Borkum, door een stortzee overboord werden geslagen. De eene kon nog worden gered, doch de andere, DeJ., kortgeleden gehuwd, vond den dood in de golven. Een zeer ernstig tramongeval bad Vrijdag- namiddag in de Assendelftstraat te's Gravenhage plaats. Een 4jarig meisje, was al spelende roe- keloos de trambaan overgeloopen op het oogen- blik, dat de wagen aankwam. Zonder dat de wagenbestuurder 't zoo snel kon voorkomen, ge raakte het arme kind onder den motorwagen. Door de zorgen van een politieagent opge- nomen, bleek 't dat het kind de beide beenen waren afgereden. Zoo, deerlijk verminkt, werd het meisje naar bet gemeentelijk ziekenbuis over- gebracbt. Korten tijd later is het kind overleden. Vrijdagnacbt gebeurde op de mijn W illem Sophie te Spekholzerheide een ernstig ongeluk, waaromtrent de //L. K." het volgende mededeelt Een losgeraakte wagen vloog met razende snelheid de sterke glooiing af en kwam beneden tegen een boom terecht. Van de mpnwerkers, die zicb niet ineer konden redden, werd een man van Spekholzerheide zwaar gekwetst aan beide handen. Een mijnwerker uit VTalkenburg werd onder steenen en palen bedolven. Het duurde geruimen tijd eer men den ongelukkige kon bevrijden, doch hij had zulke ernstige ver- wondiugen beloopen, dat hem door den ont- boden priester de laatste sacramenten moesten worden toegediend. - Te Leiden is door het agentschap van de Nederlandsche Bank een bankbiljet van 2o ontvangen, dat bij onderzoek valsch bleek te zijn. De notaris B. te Voorbeek is op vermoeden van het plegen van valschheid in authentieke stukken gisterennacht te Maastricht gevangen genomen. Te Werkendam zijn van de werklieden die voor een paar jaar naar China heentogen er 10 teruggekeerd. Ze hebben er flink geld ver- diend. Van hun tractemeut werd aan het gezin een behoorlijk deel per week verstrekt en nu zijn ze nog persoonlijk met f 1500 a f 2000 overschot thuis gekomen. Vrijdagnamiddag, omstreeks zes uur, heeft er bij het Nieuwe Gat, aan de overzijde van het 1J te Amsterdam, naar de Tel. meldt, een ernstige mishandeliug plaats gebad. Daar waren dezer dagen vier grondwerkers aan het werk geweest, die klei uit den kleiput daar ter plaatse naar- het Merwedekanaal ver- voerden. Zij hadden dit werkgezamenlijk aan- genomen van den aannemer Serras. Om de een of andere reden kregen zij echter zoo hevige 'ruzie, dat verdere samenwerking onmogelijk bleek en zij gisteren ophielden met werken. Een van het viertal, de ongeveer 35jarige G. van Valen, wonende op den Ringdijk te Watergraafsmeer, kwam nu met den aannemer pvereen, dat hij bet werk verder alleen zou uitvoeren, en diensvolgens ginghij Vrijdagochtend zonder de drie anderen aan het werk. Dat schijnt dezen niet naar den zin geweest te zijn. Des middags kwamen zij v. V. op- zoeken, met de duidelijke bedoeling om ruzie met hem te maken en het hem betaald te zetten. Het begon met schreeuwen, schelden en vloekeu. Maar weldra nam het drietal een zoo dreigende houding aan, dat Van A alen de vlucht nam naar een zandschuit, welke daar ter plaatste in het Nieuwe Gat lag. De drie mannen sprongen hem onuiiddellijk na, wierpen zich alle drie op hem, sloegen en stompten hem, smeten hem omver, bleven hem nog beuken en schoppen, terwijl hij onder in de schuit lag, en wierpen hem ten slotte overboord. Het water is daar eenige meters diep en indien de man niet had kunnen zwenfmen, zou de kans, dat hij er 't leven hail afgebracht, zeer gering zijn geweest. Nauwelijks was ecbter zijn hoofd naast de schuit opgedoken en zagen zijn aauvallers, dat hij wilde wegzwemmen, of zij grepen een stok- dweil en begonnen in dolle woede naar hem te slaan, zoolang zij hem konden bereiken. Eenmaal troffen zij hem aan het hoofd, doch de klap was niet goed raak. Van Valen slaagde er in, naar het midden van het kanaal te zwemmen, waar hij werd opgepikt door de bemanning van een juist passeerende motorboot, die op hetgeen er voor- viel opmerkzaam was geworden. Daar bleek, dat hij er met een nat pak en eenige builen en lichte verwondingen was afgekomen. De drie aanvallers zijn Vrijdagnaeht, toen zij uit een ark kwamen, aangehouden en in het politiebureau in de Warmoesstraat opgesloten. Te Gent hebben de vorige week twee aan- zienlijke fabrieksbranden gewoed. Woensdag brandde in de Korte Koestraat een vlasmagaziju af en Donderdag brak brand uit in de spinnerij //Union Liniere" bij de Brugsche Poort, waar 250 arbeiders werkten. De schade wordt op 250.000 francs geschat. Dinsdagavond ontstond in de magazijnen Tietz te Antwerpen een algemeenen schrik. Op de tweede bovenverdieping was een pak met fosforlucifers ontplo^t, wat een groote vlam gaf, en deed gelooven dat er brand ontstaan was. Er bevonden zich op al de verdiepingen ont- zaglijk veel bezoekers en koopers, die er elkaai letterlijk verdrongen. Op bet gezicht van die vlam, begonnen de bezoekers van de tweede verdiepingen in allerijl te vluchten, roepende dat er brand was. 1 oen begon de vlucht aan alle kanten, al schreeuwende en° huilende, en hier en daar de uitstallingen omver loopende, allerhande voorwerpen ver- brijzelende, hetgeen den angst nog deed vei- grooten en de algemeene vlucht nog wilder maakte. Een kind geraakte onder de voeten en werd vert rapt/. Toen- met het eindelijk oprapen kon, was liet op verscheidene plaatsen van het lichaam erg verwond. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon onverrichterzake teruggaan daar er geen brand was geweest. De „Kampioen" maakt melding van het volgende vermakelijke vlieg-incident dat zich te Juvisy heeft voorgedaan. Er korat een Rus naar Delagrange toe, en vraagt hem of "zijn toestel te koop is. z/Wel zeker," zegt Delagrange. Het toestel wordt te voorschijn gehaald. aan alle kanten bekeken, en Delagrange legt hem uit, hoe het werkt. De koopsom bedraagt 12U00 frs. ,/ln orde," zegt de Rus, en reikt hem 12 bankjes van duizend uit zijn portefeuille over. Onderwyl neemt hij plaats in don stum stool en gelast Delagrange den motor in gang te zetten. Groote verbazing van den aviateur en groote angst van het omstaande publiek, dat gillende uiteen stuift. ,/Ja maar," zegt Delagrange, „dat gaat zoo maar niet, u moet eerst leeren, hoe u het toe stel moet bedienen. ,/Heb ik betaald?" vraagt de Rus. z/Ja zeker." ,/En is het toestel van mij V" „Dat spreekt van zelf." u ,/Weluu, breng den moter dan in beweging. Men praat, overreedt, expliceert, wordt boos, lacht hem uit. De Rus antwoordt op alles //Ik heb betaald. Het toestel is van mij. Bieng den moter dus in beweging." Delagrange trekt zjjn schouders op en doet het. Het toestel zet zich in beweging, rolt een paar meters over het gvas, verheft zich, om weer dadeiijk neer te vallen. In plaats van gedesiljusiouneerd te zijn is de Rus verrukt, en zegt tegen Delagrange z/Het ding moet gerepareerd worden, en dan begin ik opnieuw." Onlangs is melding gemaakt van een bij zondere joodsche school in Duitschland, die maar een leerling heeft. Er blijkt nu ook een openbare sehool van hetzelfde slag te zy n. Dp het eilandje Nordstrandischmoor in delnesche wadden is zulk een school, waar een leerling, een meisje, school gaat, dat bovendien in het laatste schooljaar is. Met 1 October is op Nordstrandischmoor aan die school met een leerlinge een nieuwe onderwijzer benoemd, ter wijl op het naburige groote eiland Nordstranc een onderwijzer een klas met meer dan honuerd kinderen heeft. Nordstrandischmoor. dat nu vier woonhuizen telt, is vroeger een deel van het eiland Nord- strand geweest, tot het bij de ramp van 11 October 1634 van het eiland werd afgescheurd. In den tijd van een uur verzwolg een gewel- dige stormvloed 1332 huizen, 19 kerken en 30 windmolens op Nordstrand en meer dan 540 menschen, ongeveer vier vijfden van de bevol- king, vonden den dood in de golven Van de meer dan 22,000 H.A., die het eiland beslaat, bleven er maar 9000 over. Een dao- of tien geleden maakten de Fransche kranlen melding van het vinden van eeh kinderlijkje, bij Dinard aan het Kanaal. Deze vondst wekte bet vermoeden van een gruwelijk misdrjjf. Hier zou een kindermoord gepleegd zijn nog afgrijselijker dan die, waar- door Soleiland zijn naam berucht heeft gemaakt. Armen, beenen en hoofd waren van het lijkje afgesneden. Onder grooten toeloop van men schen werd de gevonden romp op het kerkhof van Dinard begraven. De do^er, door e parket met het onderzoek van het lijkje belust, had sporen van vele messteken aangetroffen. Het blijkt nu, dat het parket zich noodeloos heeft verontrust. Het lijkje, aan het strand der zed gevonden, is niet dat van een kind, maar van een aap. Een rijk keer daar in de buurt had een chimpansee. Dit diei leed aan tuberculose. De eigenaar had, om een eind aan het lijden te maken, zpn aapje doodge- schoten met een revolver. Daarna had hij, met een bijl, de Teden en den kop van den romp afgescheiden. voor het doen van onder- zoekingen. Hij begroef den romp aan het sti and. De zee heeft het lijk weer opgewoeld en de zee heeft bovendien al het haar van de huid gesehuurd. De haren hadden het zieke aapje in het laatst van zijn leven al los in het lijf gezeten. Op het kerkhof van Dinard is de doodgraver weer aan het graven gegaan. Hij heeft een verminkt apenlijkje opgegraven en het in de zee gesmeten. Te Croydon stond Donderdag een knaap terecbt, die een diamantenring ter waarde van 600 gulden uit een koffer gestolen had. Hij bekende den ring weer voor twee stuivers aan een anderen jongen verkocht te hebben. Omtrent de botsing tusschen een trein en een rijtuig te Hove, bij Antwerpen, wordt het volgende gemeld Donderdagavond heeft trein 437, die om 8 uur uit Gent vertrekt en 9,42 te Antwerpen aankomt, aan den eersten overweg op den weg van den Ouden God naar Oentieb een rijtuig overreden, waarin behalve de koetsier, 4 personen gezeten waren. Dadeiijk stopte de trein. Naast een dood paard en stukken van het verbrijzelde rijtuig vond men de familie Gevers in beklagenswaar- digen toestand. De heer Jan Devers, en de koetsier, werden dood opgenomen, mevrouw Gevers stierf eenige oogenblikken later aan de vreeselijke wondeu. De heer G. Gevers werd ernstig en zijn zoon Jan slechts lichtelijk gewond. De dooden en gewonden zijn naar hunne woning, het kasteel Hof ten Dorpe, te Luyt- haegen overgebracht. Het ongeluk is te wijten aan de onoplettend- heid van den baanwachter. De man is zoozeer onder den indruk dat geneeskuudige hulp moest worden ingeroepen. In de gevangenis te Kief beeft zich een tragisck geval van zelfmoord van een jong meisje voorgedaan. Het meisje. een zekere Matrena Prisjasnoek, was ter dood veroordeeld en haar terechtstelling wachtende. In de eel naast haar zat een politiek gevangene, een zekere Horn, en deze slaagde er in zich door een stelsel van tikken en kloppen in verbiuding te stellen met het meisje. Horn wist 't ten slotte, dank zij de slappe bewaking, zoover te brengen dat hij een gat in den wand kon maken waardoor hij kleine voorwerpen van de eene eel in de andere kon doen gaan. Het meisje vroeg hem, of hij haar vergif wilde verschaffen, teneinde een smadelijke terechtstelling te ontgaan. Horn stemde toe en hij deed het vergif omzichtig in de tuit van een trekpot verborgen, aan Matrena toekomen. Horn fluisterde de ongelukkige een vaarwel toe en Matrena slikte vastberaden het vergif weinige oogenblikken daarna, gaf zij den creest. Horn schreef na afloop een uitvoerigen brief aan zijn verloofde, waarin hij in aandoenly e bewoordingen het gebeurde bescbreet. Die brief werd in beslag genomen en zoo is men te weten gekomen, hoe het droevige sterfgeval zich heeft toegedragen. De zaak tegen Horn is voor het hof te Kief behandeld. Hij werd vrijgesproken. Te Parijs werd Donderdagavond in het theater Moncey een tooneelstuk vertoond, waar een kooi met wilde dieren bij te pas komt. Achter de coulissen heeft een leeuw een jonge vrouw doodelijk gewond. De jonge vrouw ging te<mn de kooi staan, zobdat de leeuw haar met een klauw kon treffen. De klauw drong diep in de borst en trof een der groote bloedvaten. Zij s(ierf eenige minuten na de verwonding. Het heet, dat men hier te doen heeft met zelf moord. Zij was de vriendin van een der dieren- temmers. Tusschen haar en dien vriend was pas een hevige twist ontstaan, die het meisje tot de wanhopige daad heeft gedreven. De redevoering, die Lord Rosebery on langs te Glasgow over de begrooting hield, is voor de dagbladen oumiddellijk naar Louden telefonisch overgebracht. Ten einde dit moge- lijk te maken, waren in de zaal te Glasgow e'en aantal zeer gevoelige microlonen geplaatst (z.g. electrofonen) die met de geleidmg Glas- ,rowLonden in verbinding stonden. le Louden waren in een kamer van de Evening News 12 ontvang-toestellen opgesteld en even- eens aan de verbindingsgeleiding gesc la e 12 stenografen naraen door middel van deze tofestellen de redevoering op, waarbij zij om de 2 minuten afgelost werden het stenograhsch neergeschrevene werd in gewoon schnft over- o-ebracht en dit naar de drukkerjj gezonden. De redevoering was op deze wijze weinige minuten, nadat Lord Rosebery haar re Glasgow had uitgesprokeu, te Londen gedrukt en kon onmiddellijk worden uitgegeven. '8 Gravenhage, 4 Oct. Bij Kon. Besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Hulst, de heer Mr. G. Weniholt, eervol ont- slagea ambtenaar van het Openbaar Mimstene, wonende te Apeldoorn. AANBESTEDINGE n. Op Woensdag 13 October 1909, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Proviuciaal Bestuur te Middelburg, van 1 Het in de tramweghavens aan den Stoof- polder en aan den Willempolder leveren

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2