mnmE m in Een WINKELFR0NT, MODEMAGAZIJN „DE STES." Goedkoope en beste Damesbontmutsen. Zijden Heerenfoulards, Dassen, Boorden, enz. ZSJ TancLarts VA1T DALEU H.H. Schilders TROMKBOOMEN, Eene groote sorteering Baretter. en Kalotjes, Advertentien. Handelsberichten. j. wrssE jz. den Heer en Mevrouw MEIER, Hout- en Marmer-Jmitatie Maandag 1 November a. s. Bij inschrijving is koop 191 Wilge- en Canada- Wij berichten de ontvangst van de volgende artikelen voor het a. s. Winterseizoen Mooie witte Kinderbonten en Hoeden, IJsmutsen, Kinderkapjes, Bal- en witte Kinderdoeken, jurkjes, Manteitjes. Ter Neuzen. H. M. VOERMAN DE PAUW. Qeheisnzinnige br'anden. Eene fae3dere fabriek en zuivere zeep bczorgen U t brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. US ZOOZUiVER ALS GOUD. SUNLIGHT ZEEP SCH1&&FJES Positie der Stoomschepen. Getrouwd Bagattenstraat 38, GENT. Laatste methode. Natuurgetrouw. Vraagt inlichtingen bij JOHAN VAN HERP, Aanbevelend, genheid beeft laten liggen, welke vermissing hij pas ontdekte toen hij de boot reeds had verlaten is Zaterdag in de Reguliersbreestraat te Amsterdam op de straat teruggevonden. Maandagmiddag werd aan de Utrechtsche politie kennis gegeven, dat uit een perceel in de Lange Koestraat te Utrecht een sterke gas- lncht stroomde. Toen de politie zich met geweld toegang tot het perceel verschafte, lag de be- woonster geheel bewusteloos op den grond. De agenten brachten haar met het zuurstof- apperaat weer bijwaarua zij naar het zieken- huis vervoerd werd. Haar toestand is zeer gunstig te noemen men heeft veel hoop haar in het leven te behouden. Toen Zaterdagavond de heer M. uit Vlis- siugen met zij a auto door Biggekerke reed, schrok het paard van den landbouwer Krijger, zoodanig, dat het dier op hoi ging en tegen den muur van een huis met zulk een kracht aanliep dat het met gespleten kop neerviel, zoodat het moest worden afgemaakt. Omtrent't overvaren van de Scheveningsche bom //Johanna Maria", schipper C. Overduin, wordt nog geraeld dat de Eng. stoomtrawler //Mansfield" Vrijdagmorgen de bom overstoomde, terwijl deze nog lag aan 'n gedeelte van de vleet en alle man aan dek was om de vangst te verwerken. Bij het zien naderen van den trawler werd geroepen door de matrozen van de bom, maar men zag niemand aau dek. De aanstooming was onvermijdelijk. Toen deze plaats greep, sprong de stuurman over op den trawler, die niemand op dek aantrof, terwijl na herhaald roepen de wachtman wakker werd. Intussolien volgden de overige mannen van de bom den schipper, alleen een matroos kon niet meer overspringen en bleef op het wrak der bom. Met behulp van een ljjn werd hij door ziju lanagenooten door het water aan boord getrokken. De Engelsche matrozen hadden geen hand ler redding uitgestoken. De kapitein van den trawler liet nu naar Grimsby stoomen, waar de Scheveningsche bemanning door den consul naar Rotterdam werd geholpen. De Nederlandsche onderzeeboot I is door stroommisleiding bij Nieuwediep in het Kaap- en Molengat aan den grond geraakt. Door een torpedoboot, het vaartuig //Pampus" en eenige visschers is zij vlot gebracht en naar de werf gesleept. Een der mannen, die bij het afbrengen be- hulpzaam was, brak, door het uitschieten van een tros, een been. Zondagavond wandelde een paartje op den P. C. Ilooftweg te Hilversum. Twee opge- •schoten iongens, blijkbaar niet geheel nuchter, wilden den jongen man per se een hand geven, bewerende dat zulks in Hilversum de gewoonte was. Kwam je 's avonds iemand tegen, dan gaf je hem gewoonweg een hand. De toege- sprokeue weigerde aan het verzoek te voldoen, waarop hij plotseling een messteek in den schouder ontving. Bij het afweren van een tweeden steek greep hij 't mes, waardoor een zijner vingers nagenoeg werd doorgesneden. Toen hij den dader daarop een flinken trap gaf lieten de aanvallers af en gingen er van door. Op het politiebureau liet de gestokene, die uit Amsterdam 'n dagje over was, zich verbinden. De politie was dra den dader op het spoor en deze bevindt zich reeds in arrest. Te Horn berg bij Dusseldorf is een scheeps- jongen van veertien jaar van een Rijnaak ziek geworden onder verscbijnselen, die aan cholera doen denken. Ie Steinbekellen bij Koningsbergen is ook een verdacht geval voorgekomen. Dr. Cook is voorloopig verhinderd't bewrjs te leveren *voor zijn Poolontdekking. Hij wacht zooals men weet, op de kist met documenten, die de jager hitney te Annotok bewaarde, toen Cook naar Denemarken vertrok. Whitney die aan boord van de //Roosevelt" naar Amerika vertrok, moest Cook's documenten achterlaten, daar Peary niet duldde dat zij aan boord kwamen. Cook wordt daardoor in zijn bewijslevering verhinderd. Hij verklaarde dat de instrumenten en paperassen nu eerst volgend jaar gehaald konden worden en hij had dit bewijsmateriaal beslist noodig. 't Wordt langzamerhand een Poolcomedie en mogelijk zal 'n 3e Pooltocht noodig zijn om bewijzen voor de Poolontdekkincr te vinden. De ontploffing van de Republique" een dei Fransche militaire ballons, wordt in de //Matin' een nationale ramp genoemd. Frank- rijk is in rouw, schrijft 't blad. //Een natie heeft, evengoed in vredes- als in oorlogstijd zijn oppermacht steeds te bekostigen met bloed en tranen. Alle Franschen dienen de slacht- otters hun hulde, bewondering en smart te be- tuigen. Bij de ramp zpn oragekomen kapitein Mar- c at, luitenant; Chaure en de adjudanten Vin- ceno en Reau, alien van't militaireluchtvaart- korps. De //Republique" was nog een nieuwe ballon. ldna V001 de eerste maal °P den 24en Juni nam met succes deel aan de laatste groote manoeuvres en werd hersteld na het den ballon overkomen ougeval op 4 September 11. De Minister-president Briatid begaf zich na een bezoek gebracht te hebben aan de onheils- plek naar 't ziekenhuis te Moulins, om een laatste groet te brengen aan 'tstoffelijk over- schot der omgekomen militairen. Namens het ministerie van Oorlog stelt een militaire com- missie een onderzoek in naar de oorzaken der ramp. Uit de eerste onderzoekingen schijnt te volgen dat een schroef brak, waarvan de as 'thulsel vernielde. De //Matin"-correspondent Mathieu, die de bewegingen van de //bestuurbare" per auto volgde, verhaalt een en ander van 't groote ongeluk. De geheele vorige week belette slecht weer 't luchtschip met eigen kracht terug te keeren naar Chalais Meudon. Zaterdagmorgen werd tot opstijgen besloten en met een snelheid van 35 a 36 KM. ging de //Republique" van La Palisse via Varennes naar Moulins. Het gele hulsel schitterde in 't felle zonlicht. De landbouwers kwamen overal uitloopen om den mooien ballon te bewonderen, dien zij nooit zouden weerzien Omstreeks 9 uur's morgens voorbij Moulins, had 't ongeluk plaats. Een der bladen van de rechterluehtschroef raakte los en sneed als een scheermes 't hulsel stuk. 't Gas ontsnapte en de ballon sloeg in een oogwenk plat en 't eens zoo trotsche gevaarte daalde in duizelingwekkende vaart. De corres pondent beschrijft hoe hij op 300 M. afstand, den doffen slag hoorde, waarmee de overblijfse- len van 't luchtschip tegen den grond te pletter sloegen. 't Hulsel bedekte als een lijkwade de vier ongelukkige ofiicieren. Sommige oogge- tuigen zeggen dat zi] zagen hoe luitenant Chaure nog een poging deed om uit't schuitje te springen. Maar 't neerploffen duurde slechts weinige seconden. De hoogte waarop de bal lon zich tijdens de catastrofe bevond, bedroeg naar scbatting een 200 meters. Spoedig snelde men toe om hulp te bieden. Van 't naburig kasteel van den graaf de Cha- bannes snelden werklieden toe. Toen 'thulsel werd verwijderd vond men de vier luchtschip- pers morsdood. De beschrijving van de misvorming hunner lijken, in Fransche bladen gegeven, is te bloederig om na te vertellen. Het ballongeraarate en 't schuitje was Diets meer dan een hoop vorm- looze stukken. Generaal Roques heeft namens den Ooriogs- minister een bezoek gebracht aan het ziekenhuis te Moulins, en met 't gebruikelijke ceremonieel heeft hij 't kruis van het Legioen van Eer op 't doodshemd der 4 slachtofiers gespeld 't offi- cierskruis op het lijk van den kapitein,'t ridder- kruis op dat der overigen. Tragisch was de wijze, waarop de kommandant Chaure, de vader van den omgekomen luitenant, den dood van zijn zoon vernam. De komman dant was te Orleans en bij het middag-ontbijt vertelde een der ofiicieren, die niet wist dat luit. Chaure een der luchtschippers was, de ramp van de //Republique". De hevig verschrikte vader vertrok aanstonds naar Moulins, waar hij geleid werd in de rouwkapel, alwaar het overschot der vier omgekomenen rust. Een ontroerend tooneel had plaats. Den volgenden morgen vroeg kwam de moeder, uit Parijs. Men moest de ongelukkige met geweld van 't lijk van haar zoon wegleiden. Omtrent de oorzaken verneenit men nog, dat 't materiaal in goede orde was. Aan sabotage valt niet te denken. Als een staaltje van koel- bloedigheid wordt meegedeeld dat tijdens den val de motor moet zijn stop gezet. De ofiicieren hebben dus koelbloedigheid genoeg bezeten om den motor stil te zetten, teneinde de gevolgen der ramp zooveel mogelijk te beperken. De Fransche ballonbestuurders zijn niet ge- lukkig. Van vroegere ongelukken herinnert men zich de ramp van de //Pax", die 12 Mei 1902 op de daken te Parijs neerplofte, hetgeen aan beide luchtschippers 'tleven kostte. De//Bradsky" verongelukte 5 maanden later te St. Denis, waar- bij de ingenieur Morin en de uicvinder Bradskv den dood vonden. De militaire ballon //Patrie" koos 2 December 1907 te Verdun't luchtruim, met een snelheid van 90 K.M. per uur, en werd nimmer terug gezien. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij echter niet plaats. Een rentenierster uit Soissons, mevrouw Denis, komt alle drie maanden de huur op halen van een huis dat ze in de rue Cardinal Lemoin te Parijs bezit, en waar zij dan een kieine kamer betrekc. Dat was de vorige week weer gebeurd en den volgenden dag hield ze met behulp van haar meid een groote schoonmaak. Na afloop daarvan kwam de meid, die iets wilde zoeken, met een brandende lamp dicht bij het buflet in de eetzaal. Dit Vatte iueens vlam. Mevrouw Denis doofde het begin van brand uit, maar een verstikkende rook overrompelde de eetzaal. Het tafelkleed brandde. De rentenierster bluseb- te ook dit, maar nu schoot een gordijn in brand, zonder dat nochtans de lamp bij de gordijn kwam. Toen riep mevrouw Denis om hulp alle andere inwoners kwamen toegeloopen en tot hun groote verwondering schoten alle voor- werpen, welke zich in de kamer bevonden, in brand. Men nam toen het besluit een pak te maken van al de brandbare voorwerpen, doch dit was niet gemakkelijk, want elk oogenblik sloegen de vlammen uit den plankenvloer, die men nochthans zonder ophouden besproeide. De politiecommissaris werd verwittigd en stelde het eerste onderzoek in. Een verrassing wachtte hem toen hij in de keuken kwam. Want in de potten en ketels, vond hij een inengsel, bestaande uit azjjn, alcohol en een uittreksel van terpentijn. Hij vond dezelfde mengsels in de vazen van de eetzaal, alles met opschriften. De vermoedens vielen dadelijk op de jonge meid, welke bekende de etiketten geschreven te hebben, welke gevonden werden, maar zeide, dat men goed zou doen, de meid te ondervragen, welke v6or haar in dienst was bij mevrouw Denis. De geheimzinnige zaak is in onderzoek. 1239| om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen. llulst, 27 Sept. 1909. Middenprijs per ICO K .G. Tarwe 14,50, Rogge f Wintergerst /*jS,50, Zomergerst Haver/ 10,—Erwten j 13fWitte boonen Bruine boon en f— Duivenboonen fPaard en boon en fBoOkweit J Lijnzaad Koolzaad 14,Aardappcls f 3, Boter per kilo f 1,5". Kieren per 26 stuks f 1,10. Ter .weekm ark t wareu aangevoerd 31 stuks Rundvee, 44 varkenswaarvan verko.-ht 17 stuks rundvee en 32 varkens. ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 28 September. VLAG. NAAM M8. Van en naar- Lading. 27 28 Eng. s.s. idem Eng s.s. Fran. s.s. Zweed. s.s Deen. s.s. Eng. s.s. Rus. s.s. 3638 .Liverpool 3607 Leith 28 Eng. s.s. idem Voor Tet Keuzea s Ousel Quentin l our <»ent 2011 Goole 1331 Granville 4969 Riga 5650 idem Rescue Quistrehara Irma Vulcan Wharfe Graf Tolstoi 2585 Goole 3776 Riga l au Genl British Empire I 1589 Middlesbro stukg. idem kolen ledig hout stukg. idem idem ledig stukg. Emden j 2226 IGoole Van 27 tot en met 28 September werden langs de Oostsluizen alliier 20 binnenvaartuigen op en 36 afgeschutdoor de Westsl. 1 op- en 4 afgeschut. s.s. HARALD vertrok 29 dezer van Brugge naar Methil. s.s. JENNY vertrok 29 dezer van Ter Neuzen naat St. Petersburg. s.s. RICHARD van Blyth naar Kroonstad passeerde 29 dezer de9 v. m 8 uur Elseneur. s.s. ELISABETH in lading te Sunderland voor Kroonstad. s.s. HELENA vertrok 29 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. MAGDALENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. P. DE PUTTER, Ber. Bred, van Ambt- Vollenhove A EN A. DREG MANS. De Heer en Mevrouw De PutterDregmans betuigen bij deze ook namens wederzijdsche familie hunnen liartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Axel, 28 Sept. 1909. :fW - r. -/ T Heden ontving ik het treurig be- richt uit Gent, dat gisteren aldaar, na een zeer kortstondige ziekte is overleden mijn geliefde Broeder C O R N E L I S, in den ouderdom van 66 jaren. Zaamslag, 29 September 1909. Mede namens de familie, ®nzen liartelijken dank aan alien, die blijken van belangstelling gegeven hebben op onze vijf en twintigjarige Huwelpks- vereeniging, op 23 September 1909. JAC. VAN DORSSELAER Lamswaarde. Fruijtier. Aan het publiek wordt bekend gemaakt dat op 31 (tand(iff 4 Oct. 1909 de weegbi'ug zal geopend zijn, of zoo veel vroeger als het wordt verlangd met kennisgeving aan het Bestuur. J. P. SCHEELE, Voorzitter. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. is iedepen Zaterdag van ll—3l/2 uur in het Ziekenhuis te consulteeren. OPENING van den CUUSUS in Vlooswijkstraat 29-31, Ter Neuzen. staande op de weide bij C. .T. DE CLERCK te Ter Neuzen, Coegorspolder, alwaar biljetten in' te leveren voor of op 20 Qctofoej* 1009. (buitenwerks 3,70 X 2,50). met Deur, Spiegel- glas, Rolluik, IJzeren Balk en Toonbank, aan zeer bil,lijken pry's. Adres Bureau van dit blad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3