AI g e m e e n ieuws- en Advertentieblad Z e e u voor sch-Vlaanderen. nia m No. 5359. Donderdag 30 September 1909. Buitenland. Binnenland. 49e Jaargang. NATiONALE FEUILLETON. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postVoor Nederiand 1,10. Voor 3elgie 1,40. Voor Amerika 1,32P/8 en voor bet overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. I advertentien voor 3 uren cp den dag aer uitgave advertentie n Van Bij prijs slecbts 1 tot 4 resrels f 0,40. Voor elken regel meer 0,10. directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de a.o tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend Telei'oon No. 2 5. Inzending van Voorts maken zij belanghebbenden indachtig op de navolgende bepalingen 19) Magdalen verzocht haar, naar haar boudoir te gaan en lady Taversham te condoleeren met haar verlies, en vervolgens neef Richard in zijn laboratorium op te zoeken. Eleonora deed wat haar gevraagd werd, was zelfs voornemens haar neef eveneens excuus te vragen voor haar wegloopen van den vorigen avond, maar eenmaal in het laboratorium, kwam hetzelfde gevoel over haar van gisteren. Ze had hard weg willeu loopen en dien vreeselijken man, die zijn leven scheen door te brengen met 't mengen van vloeistoffen, nooit weerzien. vGoeden morgen, lieve nicht. Je ziet wat bleekjes vandaag, zou ik zeggen." Hij was bezig, uit een flesch eenige droppels in een dampend pannetje op een gasvlam te gieten. Wil je me genoegen doen en dit zoo meteen aan Violet brengen? Ik inaak 't altijd zelf voor haar gereed, een versterkend voedsel, in melk opgelost en gekookt. Zij eet zoo bitter weinig en heeft dit hard noodig. 't Zal haar zeker genoegen doen, wanneer je het haar brengt. We vertrouwen Violet aan je bijzondere zorgen toe." Ten slotte brengen Burgemeester en Wethouders nog ter kennis Hij hield haar een dampenden kop voor en Eleonora stak hem hare bevende hand toe. //Mag ik proeven Hij schudde ontkennend het hoofd en maakfce eene beweging om den kop terug te neraea/ z/In geen geval 't is zoo precies afgemikt, dat, wanneer ze niet alles krijgt, het verster- kende voedsel niets waard is. Violet moet alles hebben." Eleonora nam zonder een woord den kop aan, keerde zich om en ging de kamer uit. XIII. Zij was niet bevreesd meer alleen voelde zi] zich wanhopig koud. Versterkend voedsel I Zij vond iolet in hare kleedkamer onder Alitalia's behandeling. Violet zag er goed uit. Zij begroette Eleo nora opgewekt. z/lk ben zoo blij," zei ze. //We gaan vandaag naar dien dominee, niet waar? Ik voel me bijzonder goed. Je doet mij meer goed, dan honderd neven ais Richard 1" „Neef Richard verzocht me, je dit te brengen," zei Eleonora den kop op een tafeltje neerzet- tende. //Maar ik zou, ais ik jou was, het niet uitdrinken." z/Waarom niet? Hij maakt het zelf voor me klaar. Ik krijg het iederen morgen." berichteu uit Madrid blijven De ambtelijke gunstig luidgn. De Spanjaardea dringen steeds dieper't Riff- gebied in, zonder veel verliezen te lijden. an Zondag af zijn er weer bslangrijke vorderingen gemaakt. Nador werd bezet door 5600 man, onder de geueraals Tovar, Morales en Alfau, met 16 veldstukken en 4 groote kanonnen. Ten zuiden van Melilla nemen 14,000 Span- jaavden aan den opmarscb deel. Maaudag zijn, volgens een Spaansch bericht, de kolonnes van Orozo, Seloean voorbijgetrokken en dwars over den Goeroegoe voorwaarts gerukt. 'lotdusver -hadden zij geenerlei tegenstand ontmoet. De konvooien zijn zonder gewapende dekking ver- trokken. hlet schijnt", dat de vijand gevlucbt en volkomen uit de streek verdwenen is. Een ambtelijk telegram meldt, dat de Spaan- sche troepen zich vau de kasbah Seloean hebben meester gemaakt. De Mooren vluchten dieper het binuenland in en zouden de huizen van hun hoofden in brand gestoken hebben. De ministercrisis in Hongarije zal waarschijn- iijk parlementsontbinding tengevoige hebben, en de Kossulhpartij verwacht bij de nieuwe ver- -kiezingen de verpletterende meerderheid te zullen verkrijgen. Dan kan Kossuth hooge eischen stellen aan de regeering- te Weenen. In de onat'hankelijkheidsparti] heeft Kossuth zijn plan- nen meegedeeld hij wil aanstonds het kiesrecht hervormen, maar 't bankvraagstuk en de mili- taire uitgaven uitstellen. Kossuth zal dezer dagen op audientie gaan bij den Keizer. Wellicht wordt hem opdracht gegeven tot kabinetsformatie, waarin ook ver- trouwensmannen ais Csaky en Zichy opgenomen zullen worden. Gisteren zou de kamer bijeen komen, maar deze zou aanstonds tot 5 October verdaagd worden. De sociaal-demokraten be- sloten, ondanks 't verbod der politie, toch bij z/lk zou niet tusschentijds eten of drinken. 't Is zoo prettig om tegen de koffie eens echt trek te hebben." Ze stoud versteld over hare eigen stoutmoedig- heid. vJe hebt gelijk. Ik zal het van morgen dan eens niet gebruiken." Amalia, die het gesprek had aangehoord, goot den kop in den toiletemmer leegenglim- lachte. z/Waarom doe je dat, Amalia? Je had daar toch zoo'n haast niet mee z/Mijnheer heeft het klaargemaakt en mijn- heer is een kundig man maar 't zou kunnen zijn, dat, wat voor u gebrouwen wordt, daarom nog niet voor iedereen goed is." Toen de dambs de kamer hadden verlaten, mompelde Amalia //Zoo, zoo, juffertje, ze zullen geen gemakke- lijke aan je hebben. Een lastige, een erg las- tige misschieu wel. Dat is er een, die oogen in d'r hoofd heeft //Zoo, nichtje," zei Richard Sorosis tot Violet toen hij zijn gewoon ochtendbezoek bij haar at- legde. //Dat voedsel schijnt je goed te doen. Je ziet er patent uit." z/lk heb het niet genuttigd." z/Waarom niet?" //Eleonora raadde het me at. Ze zegt, dat het j niet goed is, tusschen de maaltijden in te eten, de Kameropening een optocht te houden ten gunste van het algemeen kiesrecht. De Portugeesche bladen rnelden, dat het huwelijk van Koning Manuel met de Prinses Van Fife in April gesloten zal worden. De Cortes zullen in Januari bijeenkomen, om een civiele lijst voor de nieuwe Koningin goed te keuren. Het nieuwe Servische hofstatuut, waann de verhouding van den Koning tot de Prinsen wordt vastgesteld, omvat 25 artikelen. Ben er van luidt//De leden van het komnklijk huis mogen slechts zooveel schulden maken ais het vierde deel van hun jaarlijksche apanage bedraagt." De regeering is van plan, een kwart millioen gulden te verschaffen, om daarmee de schulden van Prins George te betalen en hem verder een apanage van 60,000 toe te kennen. Het blad //Zvono" heeft een tel artikel tegen deze plannen. Het met bloed verworven vei- mogen van de Servische boeren mag, zegt net blad, niet aan een nietsdoener en een moorde- uaar worden uitgeleverd, om het door hem te laten verkwisten. De liberale ,/Daly News" schrijft aan t slot van een artikel over de Duitsch-Engelsche vloottoerusting ais volgt: Wij hebben leden om te gelooven, dat onze regeering de Duitsche admiraliteit uitgenoodigd heeft tot bet open- stellen van de wederzijdsche scheepswerven. De verdachtmaking van geheimen ooilogs- scheponbouw en overvleugeling zou daarmee voorkomen worden. Daarmee zou in elk geval een begin gemaakt worden voor 'n overeenkomst omtrent den vlotenaanbouw. W E E D SCfilVIE Vergadering van Dinsdag. R. Beeedigd worden de heeren De fetuers en Van der Voort van Zijp. Besloten wordt Dinsdag om 11 uur te behan- delen het ontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst met de zeehaven en het kolensta- tion ,/Sabang". Behandeld wordt de conclusie der commissie (voor de geloofsbrieven) betretfende de toelating van den heer Ruys de Beerenbrouck, ge^ozen lid voor Gulpen. Men herinnert zich dat het voorstel dier commissie strekt om, met het oog op beweerde onregelmatigheden bij de verkiezing, een nader onderzoek in te stellen en den Mi nister van Binnenlandsche Zaken te verzoeken de stembriefjes enz. op te vragen aan het ge- meentebestuur van Gulpen. Bij raonde van den heer V an een wordt, naar aanleiding van het nader door de heeren en ik geloof het ook. Ik wil eens weten, wat trek of honger is." Was maar goed, dat Eleonora den donkeren blik niet opving, dien Sorosis haar toewierp. z/Dat is eene wijze raadgeving voor gezonde menschen, maar voor u past ze allerminst. Entin, voor een keer zal 't je geen kwaad doen maar wees voortaan verstandiger." XIV. De heele huishouding van Park Lane was ovevgegaan naar Herousmere, het praehtige buitengoed in Hampshire, dat deel uitmaakte van Violet's erfdeel. September bracht mooie, warme dagen en Eleonora trachtte iolet ei toe te bewegen, den ganscben dag in de open lucht door te brengen. Violet was aanmerkelijk beter. Zij zag wel zeer bleek en was smalletjes, doch de omgang met Eleonora had reeds een gunstige uitwerking op haar. Doch na een paar dagen verauderde alles weer. Violet, die zeer opgewekt was geweest en verscheiden malen had deelgenomeu aan den gemeenschappelijken maaltijd en s avonds in den familiekring had doorgebracht, verscheen op een ochtend weer niet aan het ontbijt, en toeu Eleonora haar ging opzoeken, vond zij haar uitgestrekt op eene sofa, met een boek in de hand. (Wordt vervolgd). Dii bKutl verschijut JW»and»R:-» mwk»' u "nfrnrnrrnrrT Woensdn^- en Vv?J«l»«r»vond, op Feesldaifen, bij «le Fl„n» V. J. t *e Ter Men.en^ Bureemeester en Wethouders der Gemeente TER NEUZEN maken bekend, dat de zitting van den MILITIERAAD voor deze gemeente zal worden gehon- den op Woenadag, den 17 November aan&taande, des voormiddags te 10 uren, te TER NEUZEN, in bet ge- meentehuis. Zij brengen daarbij onder de aandacht van belang- hebbenden, dat in deze zitting uitspraak zal worden gedaan omtrent: a. de lotelingen, door of voor wie eenige reden van vrijstelling wordt ingebracht; b. de loteiingen, die hetzij voor goed, hetzij voor- loopig van den dienst mocteu worden uitge- gloten en c. alle overige lotelingen. Het opgeven of doen opgeven van eene reden van vrijstelling bij het doen van de aangifte ter inschrijving of bij de loting, zoomede het doen opmaken en bij den Burgemeeater inleveren van de vereischte bewijsstukken is NIET voldoende om zich de gewenschte vrijstelling te verzekeren de reden van vrijstelling moet in elk geval op het tijdstip hiervoren vermeld worden ingebracht BiJ DEN MILITIERAAD. Ook bet niet ontvangen eener persoonlijke kenniageving nopens de zitting van den Militieraad ontheft niet van de verplich- ting tot het verschijnen voor dien Raad of tot het inriienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken. Het recht op vrijstelling wegens eigendienst en wegens broederdienst is alleen dan geldig, zoo het bestond op den lsten Augustus 1.1.; het recht op vrijstelling wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken en wegens gemis.van de gevorderde lengte moet bestaan tijdens de zitting van den Militieraad. In persoon moeten voor den Militieraad verschijnen de lotelingen, die vrijstelling verlangen wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis van de ge vorderde lengte. De lotelingen echter, die wegens ziekte of gebreken buiten staat zijn voor den Raad te verschijnen en binnen het Rijk verblijf houden, worden onderzdcht ter plaatse waar zij zich bevinden, mits zij van de onmogelijkheid, waarin zij verkeeren om voor den Raad te verschijnen, tijdig bij gefrankeerden brief aan den Voorzitter van den Militieraad kennis geven, onder overlegging eener door den Burgemeester banner woonplaats geiegaliseerde geneeskundige verklaring. ilouden lotelingen ais hier bedoeld vei biijf buiten het Rijk, dan kali worden volstaan met het tijdig bij gefrankeerden brief aan den Voorzitter van den Militieraad. inzenden eener door twee bevoegde feneeskundigen afgegeven bekoorlijk geiegaliseerde ver- iaring van ongeschiktheid voor den dienst. Inpersoon moeten voor den Militieraad ook verschijnen de lotelingen, die ais tweelingbroeders of ais in het- zelfde jaar geboren broeders eene overeenkomst van dicnstplichtruilinghebben aangegaan. Verschijnen deze personen op het hierboven aangegeven tijdstip niet voor den Raad, dan kan ingevolge de wet hunne overeenkomst geen gevulg kebben. Voor het aangaan dier overeen komst behoeven ruinderjarigen de toestemming van hem of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent. Deze toestemming moet staande de zitting van den Militieraad mondeling worden gegeven, zoo niet een schriftelijk bewijs van toestemming wordt overgelegd. Is verschijuing ill persoon niet noodzakelijkdan kan de reden van vrijstelling behalve door den loteling zelven ook worden ingebracht door diens vader, moeder, vodgd, curator of door een gemachtigde. Lotelingen, die verblijf houden buiten het Mihtie- district waarin door of voor hen is geloot, kunnen met goedvinden van den Commissaris der Koningin in de Hrovincie, binnen welke zij voor tie Militiezijningeschre- ven, verschijnen en hunne aanspraken op vrijstelling doen gelrien voor een anderen Militieraad, al zoo ook voor den Militieraad, binnen welks rechtsgebied zij--verblijf houden. Het verzoek daartoe moet tijdig reehtstreeks aan dien Commissaris der Koningin worden gedaan; het behoeft niet op gezegeld papier te zijn gesteld, doch moet gefrankterd worden toegezonden. 1°. dat de zitting van den Militieraad is openbaa7 en dat tegen de beslissingen van dien Raad gedurende tien dagen, te rekenen van den dag der uitspraak, bij Gedeputeerde Staten der Provincie, behalve door den Militiecominissaris alleen bezwaren kunnen worden ingebracht a. door den loteling, omtrent wien uitspraak is gedaan, of door diens vader, moeder, voogd of curator b. door den loteling, wiens nummer tengevoige van de uitspraak zou worden opgeroepen, of door diens vader, moeder, voogd of curator; en C. door den reeds ingelijfden loteling, die ten gevolge van de uitspraak niet uit den dienst zou worden ontslagen, of door diens vader, moeder, voogd of curator 2°. dat de bezwaren, zoomede de \erzoeken tot het doen van herkeuring, moeten worden gericht aan Gede puteerde Staten bij een behooriijk onderteekend en door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoek- schrift, hetwelk ongezegeld kan zijn, doch binnen de tien dagen, hiervoren vermeld, tegen beivijs van ontvang moet worden ingeleverd bij den Burgemeester dezer Gemeente 3°. dat echter geen bezwaren kunnen worden ingebracht tegen eene uitspraak, waarbij a. een loteling voor den dienst i9 aangewezen, zonder dat door hem op bovenvermeld tijdstip in de zitting van den Militieraad eenige reden van vrij stelling was ingebracht; en b. vrijstelling van dienst is verleend of geweigerd op grond van het niet of al bezitten van de ge vorderde lengte 4°. dat van de door Gedeputeerde Staten gedane uitspraak zoo deze althans niet geldt het al of niet verleenen van vrijstelling wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken, gedurende tien dagen, te rekenen van den dag waarop zij ter kennis van belanghebbenden is gebracht, bij de Koningin in beroep kan worden gekomen door den Commissaris der Koningin en verder alleen a. door den loteling, wiens bezwaren door de uitspraak niet zijn weggenomen, of door diens vader, moeder, voogd of curator; b. door den loteling, wiens nummer ten gevolge van de uitspraak zou worden opgeroepen, of door diens vader, moeder, voogd of curator; en C. door deri reeds ingelijfden loteling, die ten gevolge van de uitspraak niel uit den dienst zou worden ontslagen, of door diens vader, moeder, voogd of curator 5°. dat het bezwaarschrift, waarbij dit beroep wordt ingesteld, op ongezegeld papier kan zijn gesteld, doch, behooriijk onderteekend reehtstreeks aan de Koningin moet worden toegezonden het behoeft niet gefrankeerd te worden. 6 1 dat, waar in deze bekendmaking gesproken wordt .van ,/vader", »moeder" of voogd", dit betrekkmg heeft op den minderjarige en de uitdrukking ''vader strekt voor het geval dat de vader de ouderlijke macht uitoefent, deuitdrukking ymoeder vooi het geval dat de moeder de ouderlijke macht uit oefent, de uitdrukking /voogd" voor het geval dat de minderjarige onder voogdij staat; waar aldaar gespruken wordt van ..curator' geldt ueze uitdruk king den meerderjarige, die onder curateele staat. Voor zoover omtrent een en ander nadere in- lichtingen worden gewenscht, vervoege men zich ter Gemeenlesecretarie op een werkdag, tusschen 9 6n 12 ure des voormiddSgs. Ter Neuzen, den 30 September 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DiELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 1