Art. 461 W. v. Str. Wegens plaatsgebrek Gemengde berichten. ink Pillen- Deleter* S7SS, Laatste berichten. Nieuw Circus van Gent. Zij die ongeneeslijk waren verklaard, zijn door de Pink Pillen genezen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Adriana Catharina Marsilje. DANXBETUIGING. den Heer en Mevrouw MEIER, PAKKISTEN, ieder zijn, die in Nederland woonachtig of van Nederlandsche nationaliteit is. De inzenders worden onderscheiden inlo. vaklieden, 2°. mannen en vrouwen (geen vaklieden) boven de zestien jaar, 3». jongens en meisjes van twaalf tot zestien jaar en 4°. inzenders buiten mede- dinging en van voorwerpen ter opluistering. Zij alien worden uitgenoodigd, zoowel ter mede- diuging als ter opluistering in te zenden, onder voorbehoud van hetgeen in de artikelen wordt gemeld. Inzendingen ter mededinging moeten door den inzender zelven gedurende de laatste vijf jaren zijn vervaardigd. De aangifte van inzendingen ruoet voor 15 April 1910 gedaan worden bij de plaatselijke correspondenten, of voor die plaatsen, waar geen correspondent is aangesteld, bij den secretaris der regelingscommissie, den heer G. J. Blees Kz., te Zaandam, op nauwkeurig ingevulde en onder- teekende inschrijvingskaarten, welke bij de correspondenten of bij den secretaris voornoemd verkrijgbaar zijn. Correspondenten zijn thansbenoemd en bebben de benoeming aangenomen in de rueeste plaatsen des lands; tezamen verklaarden bijna 300 dames en heeren zich bereid aan dit nuttige werk hunne krachten te verleenen en onder hen vindt men alien rang en stand vertegenwoordigd. oor Zeeuwscb-Vlaanderen zijn de correspon denten Jhr. J. W. Pompe van Meerdervoort te Ter Neuzen, Ds. L. M. de Boer te Hulst, G. A. Yorsterman van Oyen te Aardenburg en mevr. A. M. Preij-Kruimel te Oostburg. De tentoonstelling belooft, naar de vooruit- zichten nu reeds aanwijzen, van deelneming niet te zullen worden verstoken. En behalve de binnenlandsche inzendingen mag ook van de buitenlandsche groep, die ter leering en ter opluistering wordt georganiseerd, goed effect worden verwacht. RECHTSZA jTenT Arroudissements-Reclitbauk te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 September de volgende vonnissen uitgesproken A. VV. D., oud 22 j., timmermansknecht te Graauw, is wegens eenvoudige beleediging, ver- oordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. v. K., oud 22 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens vernieling, veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hecht. A. F., oud 27 j., slager te Groede, is wegens beleediging van een ambtenaar, veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. E. D. H. G., oud 40 j., landbouwer te Biervliet, is wegens het niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. G. v. D., oud 22 j., landbouwer te Axel, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. v. E., oud 20 j., veldarbeider te Zaatuslag, is wegens mishandeling, veroordeeld tot 3 maan- den gevangenisstraf. P. J. S., oud 19 j., veldarbeider te Axel, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 1 maand gevang. M. A. v. d. V., oud 19 j., landbouwersknecht te Zuiddorpe, is wegens alsvoren, veroordeeld Cot f 5 boete of 5 dagen hecht. P. v. O., oud 43 j., werkvrouw te Klooster- zande, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. C. W., oud 40 j., slager te lJzendijke, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. L. K., oud 24 j., timmermansknecht te Ter Neuzen, tbans gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevang. met inminderingbrenging der preventieve hecht. P. A. P., oud 18 j., werkman te Sas van Gent, thans gedetineerd te Middelburg, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 2 maanden gevang., met inminderingbrenging der preventieve hecht. P. B. C., oud 17 j„ landbouwersknecht te Zuiddorpe, beklaagd van mishandeling, is vrij- gesproken. Kantongerechtte Ter Neuzen. Dinsdagmorgen, te 5 uren, is een vee- koopman, wonende op het gehueht Vossenhol, te Maldeghem, en die regelmatig te voet naar de veemarkt van Brugge ging, vermoord ge- vonden in een bosch op 5 minuten afstand van zijn woning. Zijn hoofd is doorschoten door twee geweer- kogels. Vervolgens is hij afgemaakt met een hevigen kolfslag van het geweer. Zijn beurs met 700 fr. is verdweuen. Hij had zijn huis verJaten om vier uren's morgens. Vermoedens rusten op veestouwers, die ook regelmatig op de markt van Brugge komen. De opzoekingen door de gedarmerie op de markt bleven vruchteloos. Een jachtavontuur. Begin dezer week, zoo meldt men aan de Limburgsche Koer., begaf zich een burgemeester uit een gemeeute, in de nabijheid van Maastricht, ter jacht met zijn zoon. Hoewel de jacht op fazanten nog niet geopend is, waren de jagers toch zoo op zulk een lekker hapje belust, dat beiden de verleiding te groot was om niet op een fazant aan te leggen met het moordend lood. Twee geweren werden in de houding van vaardig gebracht, er knalde een schot, en de fazant viel dood uit de lucht. En de burgemeester liep toen, zoo hard als zijne beenen 'tgedoogden, naar het smakelijk boutje en stak den fazant in den wildzak. Doch op hetzelfde oogenblik kwam eerst het hoofd en daarna het heele lichaam van den onbezoldigd rijksveldwachter Schils te Limmel uit het struikgewas te voorschijn. De jagers stonden beiden perplex, en hun werd duidelijk aan het verstand gebracht, dat de fazanten nog tot de verboden lekkernijen behooren. Ongaarne gaf de burgemeester het wild afzelts bood hij ernstigen tegenstand. De zoon des burgemeesters werd geverbali- seerd wegens het schieteu van en de burger- vader zell wegens het vervoeren van een fazant in gesloten jachttijd. Tegen dezen laatste werd bovendien nog procesverbaal opgemaakt omdat hij weigerde zijne jachtacte te vertoonen //Ik ben hoofd der politie, dieu moet ge maar ge- looven", zeide hij. Dat intusschen een hoofd van politie zich in deze jachtkwestie anders had behooren te ge- dragen, zal hem eerlang wel duidelijk worden gemaakt. Op de Britsche vloot bestaan nog lijf- straffen. Jongelieden onder de 19 jaar kunnen wegens overtredingen tot het ontvangen van stokslagen worden veroordeeld. De arbeiders- afgevaardigde Richards, een tegenstander van dat verouderd barbaarsch gebruik, heeft in het Lagerhuis de regeering daarover aangesproken en gevraagd, of het waar was, dat in het jaar 1907 de bedoelde straf 45G5 malen is toegepast op de Britsche vloot. De Minister van Marine antwoordde, dat het genoemde cijfer zeer over- dreven was en dat in 1907 //nog geen duizend" jongelieden met stokslagen zijn gestraft. Die straf wordt alleen toegepast op rechtstreeksch bevel van den kapitein. Een nieuw soort zeerooverij is te Palermo voorgekomen, waar eenige schurken op klaar- liehten dag in de haven op roof uittrokken. Het Griekscbe ss. //Zeus" werd door hen tot offer gekozen en, terwijl het schip zich gereed maakte om naar Milazzo te vertrekken, kwaraen eeusklaps 5 woeste kerels aan boord, die onder voorwendsel dat zij hun achtergebleven goed wilden hebben, in de hutten en bet goederen- ruim doordrongen, waar zij alles wegnamen, wat onder hun bereik kwam. Toen de be4 manning weerstand bood trokken zij hun messen en weldra ontstond op het schip een woest handgemeen, dat met groot rumoer gepaard ging. De kapitein riep, door middel van schoten en audere noodsignalen, om hulp van den wal, waarna de zeeroovers van het schip sprongen, een klippendam bereikten en van daar een steenen-bombardement op de //Zeus" open- den, totdat de aankomst der havenwacht hen noodzaakte te vluchten. Het meerendeel der schurken wist in de rotskloven te ontkomen, maar 2 vielen, na lange vervolging, de haven wacht in handen. Te laat. Volgens een telegram uit St. Petersburg aan den //Lokal Anzeiger" hebben de reehtbanken te Wilna onlangs vier misda- digers ter dood veroordeeld, die bij een poging te ontvluchten tweegevangenisopzichtersdoodden. De verdediger van twee der veroordeelden richtte tot den minister van oorlog een verzoek om revisie van het proces. Toch teekende in tusschen generaal Heurschelman het doodvonnis en de vier veroordeelden werden 15 September terechtgesteld. Den volgenden dag kwam de brief van den minister van oorlog, die op het verzoek van den advocaat bevestigend antwoordde. Te Roynes in het Zuiden van Frankrijk, is Woensdagochtend een hevige aardschok ge- voeld. Een aantal huizen, die door de vorige aardschokken reeds zwaar hadden geleden, zijn ingestort. De verschrikte bewoners ontvluchtten ijlings hun woningen. Persoonlijke ougelukken zijn niet voorgekomen. Na "de aardschok ontlastte zich een hevig onweder over deze streek, waardoor de verbin- dingen werden verbroken. Ook in de omgeving van Athene werd een aardschok gevoeld, die echter geen schade aanrichtte. Middelbui'g. Naar wij vernemen heeft Mr. S. Gratama, rechter bij de arrondissemeuts-recbt- bank te Middelburg, als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Naar het huis van bewaring alhier is overgebracht P. P., oud 33 jaar, arbeider te Waterland Oudeman (Belgie) verdacht van mishandeling, zwaar lichaamlijk letsel tengevolge hebbende, gepleegd te l.Tzendijke. 's Gravenbage, 24 Sept. Naar wij vernemen hoopt de Staatscommissie voor de reorganisatie van het onderwijs binnenkort met haren arbeid gereed te zijn. Deze zal bestaan in eene alge- meeue inleiding en ontwerpen voor wetsvoor- stellen tot wijziging der regeling van het lager onderwijs en tot regeling van het middelbaar, vak- en voorbereidend hooger onderwijs tot wijziging der hooger onderwijswet, benevens eene reeks ontwerpen van Koninklijke besluiten betreflende de uitvoering en de werking der wetsvoorstellen. Deze arbeid is geheel afgedaanover de Koninklijke besluiten zal in de eerstvolgende vergadering beslist worden. Opening van het //Variete-seizoen.' Zondag 26 September a. s., om 3 ure, eerste dagvoorstelling, optreden van d'Arrens. wereld- sche zegger ml'e d'Avricourt,komischezegster the famous Rioguko family, buitengewone Japan- neesche troep, van het Keizerlijk hof van Japan de Costos, geleerde honden miss Emma, oefe- ningen op den ijzerdraadde oorsproukelijke Nunez, equiiibriste op het trapezium Hersiebe brothers, excentrieken, uitvinders dertoekomstige automobielen Marien, sifHomane;Marigny Girls, 11 dames, troep van zang en Engelsche dansen. ZEETIJDING JfcC IV. Van 22 tot en met 23 September. a Van 22 tot en met 23 September werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op en 33 afgescbut; door de Westsl. 7 op- en 2 afgesobut. Positle der Stoomschepen. Zijn de geneesmiddelen die u aangeprezen waren, mislukt, weifel dan niet, neem vandaag nog de Pink Pillen, deze zullen u niet te leur stellen. Zij zuiveren en verrijken het bloed, geveu krachten, wekken de eetlust op, versterken de maag, regelen en vergemakkelijken de spijs- vertering. Zij zijn krachtdadig en dus om deze reden een goedkoop geneesmiddel. Het is het geneesmiddel dat de grootste regelmatigheid in zijne resultaten aanwijst. Over geheel de wereld hebben zij verkregen en verkrijgen zij voortdurend snelfe genezingen van zieken die voor ongeneeslijk waren verklaard, en zij hebben in heel wat gevallen een bewondering gewekt die met een werkelijke verwondering gepaard ging. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurastheuie, algemeene zwakte, zenuwzwakte. Prijs 1/75 de doos 9,per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoold-depotbouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken, bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 25 Sept. 9.52 10.37 26 11.16 11.48 27 12.14 28 0.38 1.1 29 1.2L 1.43 30 2.1 2.23 1 Oct. 2.44 3.2 K 0 E R S V A N HET G E L 1). Belgische per 100 fr. 47,85 k 47,87° Eugelsch per M 12,— n 12, Heden overleed zacht en kalm, in den leeftijd van 35 jaar, onze geliefde dock ter en zuster, J. MARSILJE. M. M. MARSILJE—Varel. J. MARSILJEWisse. H. MARSILJE—v. d. Wege. P. MARSILJE. A. A. MARSILJE. Ter Neuzen, 23 Sept. 1909. Ondergeteekende JOHANNES PAUWELS, landbouwer te St. Jansteen, betuigt zijnen welge- meentlen (lauk aan de Naaml. Venn. Ver- eenigde \ederlanden" te Hulst, voor de spoedige onteigening en prompte uitbetaling van een zijner paardeu. St. Jansteen, 21 September 1909. J. PAUWELS. P. S. Agent te St. Jansteen is de heer Emile de Rechter. .S -S die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Ragattenstraat 38, GENT. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen eJken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tand- en mondziekien, alsook voor het plaaisen wan valsche gebitten. Teneinde diefstallen en strooperijen te voorkomen is het ten stT*engste wef*" boden met vischbooten, vischbakken of dergelijke vaartuigen, mijne gepachte visch- waters te bevaren. Otbene, 23 Sep). '09 OPRUIWING van eene zeer groote partij liefst in een koop. H. VERHOEVEN, Grossier, Ter Neuzen, Noordstraat 70. Zitting van 23 September 1909. Veroordeeld zijn M. S. v. H., landbouwer en C. D., voermansknecht, beiden te Sas van Gent, ter zake van spoorwegovertreding, ieder tot eene boete van f 10, subsidiair 5 dagen hechtenis voor elke boete. C. M., molenaarsknecht te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 0,50, subs. 1 week tuchtschool. A. J. d. K., landbouwer te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 0.50, subs. 1 dag hecht. P. M. D. v. d. P., onderwijzer; C. A. D., landbouwer, beiden te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. K., grossier te Westdorpe; K. V., werkman te Moer- bekeE. D., fabrieksdirecteur te Selzaete, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. G. H., herbergier; C. J. R, arbeider; J. v. H., zonder beroepJ. W., molenaarsknecht, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. Fzwervende schippersknecht, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. R. B. v. d. Ccommissionnair te Axel, ter zake van het fietsen zonder bel, tot eene boete van 1, subs. 1 dag* hecht A S, kermisreiziger te Amster dam; fl. G., kermisreiziger te Nijmegen, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. J. K., aannemer te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Bouwverordening, tot eene boete van 25, subs. 14 dagen hecht. A. d. V., herbergier (e Ter Neuzen, ter zake van het niet zorgen dat gedurende den tijd voor de openbare gods- dienstoefening besterad, de deuren van zijn herberg fesloten zijn, tot eene boete van 10, subs. 5 dagen echt. H. d. K, leurder te Hoek en J. L. P., mossel- visscher te Philippine, ter zake van Leerplichtwe tover- treding, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. d. W., voermansknecht te Hoek, ter zake als voren bij herhaling, tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. J. B„ knecht te Hontenisse, ter zake van een berm beriiden, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. A. G., sjouwerman en J. K., visch- leurder, beiden te Ter Neuzen, ter zake van hetjopden openbaren weg met geld spelen, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. C. Z., schipper op de sleepboot IJkade te Amsterdam, ter zake van het op een Rijkskanaal door een sluis varen in strijd met het verbod van den betrokkeu kanaalbeambte, tot eene boete van /25, subs. 14 dagen hecht. F. E. A. J., werkman te Sluiskil, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. S., werkman te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. L. Q-, varensge zel te Ter Neuzen, ter zake als voren, to! eene boete van 10, subs. 3 dagen hecht. A. S., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 15, subs. 3 dagen hecht. E. v. H. landbouwersknecht; A. T., werkman en A. M. V., landbouwersknecht, alien te Westdorpe, ter zake van het verblijven in een bier- huis na de sluiting, ieder tot eene boete van f 3, subs. 1 dag hecht. rijKesproken A. E. N., werkman te Westdorpe, ter zake van overtreding der Politieverordening van Westdorpe. A. V., dienstknecht te Zaamslag, ter zake van over treding der Politieverordening van Zaamslag. Ontslagen van rerhtsvervolsing F. o.'tH., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch. J. d. M., zonder beroep te Zuiddorpe, ter zake van het buiten noodzaak uitoefenen van een beroep, waartSe de wet eene toelating vordert. F. v. T., L. v. D., A. D. G., alien zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het loopen op den spoorweg. H VLAG. a NAAM M8. Van en naar. Lading. 22 23 22 23 Eng. s.s. idem Ned. s.s. Eng. 8.9. Deen. 8.8. Noor. s.8. Belg. 8.9. Eng. a.g. Belg. s.s. Duits. 8.8. Eng. barge Eng. 8.8. idem Fran. 8.8. Eng. 8.8. idem idem Noor. 8.9. Eng. 8.8. idem 2580 Leith 2199 Londen 5125 St. Petersb. I'oor Ter Veiiaen I Astrologer River Scheldt Jenny t'nn Ter *euxeii River Lagan 2272 Londen Guldborg 4442 W. Hartlep Dag I 1787 |Goole Voor «-e»it i 1980 Middle9bro 2763 Londen 5391 St. Pelersb. 5818 INarva La Flandre Sea Gull Ganda Pallas 1 an tpcn* I Gravelinis II 277 Portsmouth Greystoke Castle 10834 Hull Barmoar Quistreham Sea Serpent Truro Wharfe Hector Avocet Tadorna 6298 1331 3245 3985 3730 Londen Grand Ville 2554 Londen 2337 Hull 2585 Goole Rotterdam Liverpool Manchester stukg. idem hout stukg. ledig idem erts stukg. hout idem stukg. idem ledig phosph. stukg. idem idem ledig stukg. idem Vnn Selzaele i 22 Noor. s.8. |Havlide 1186 [Rotterdam ledig 8.8. HARALD in lossing te Brugge. s.s. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.8. RICHARD vertrekt heden van Blyth naar Kroonstad. 8J. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. s.8. HELENA in lading te Hull voor Kroonstad. 8 8. MAGDALEN A in lossing te St. Petersburg. H n n u

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2