Gemengde berichten. Laatste berichten. kolf van een geweerden loop hadden de ban- dieten nog weten weg te moffelen. (Br. Gt.) De drievoudige moord. De twee marechaussees, uit Hoogeveen, die zich in dit drama met loffelijken tact en ijver onderscheiden hebben, hebben op onderzoek in het Koekangerveld een kleine deur aan den stal van den vermoorden Hendrik Bakker aangetrofien. Toen werd besloten nogmaals de woning te onderzoeken, waarbij ruim f 300 werd gevonden. Daarop werd aan de zoons van den vermoorde, alsmede aan de moeder van de eveneens //ge- slachte huishoudster" van Bakker bericbt, dat zij op een bepaalden dag den. inboedel (van het uitgemoorde huis) konden weghalen. De moeder, een weduwe en wachteres van een wachtpost nabij 't station van de Staatsspoor te Echten, gaf aan de uitnoodiging gevolg, maar de zoons van Bakker bleven weg. Hierop brachten bovenbedoelde marecbausees eif del yftldwachtc)' van Ruinen bun een visite. waarbij'zij gegevens kregen, om beiden als ver- dacbten te arresteeren. De rijksveldwachter Kracbt ontdekte dat een buurman van den vermoorden Bakker Geert Vernim genaamd meer van de zaak afwist doch dat deze niet durfde spreken uit vrees, dat de daders zicb op bem zouden wreken. Deze man als getuige gedagvaard heeft ver- klaard in den avond van den moord om 9 uur, even nadat hij gekerm had gehoord bij bet huis van den vermoorden Bakker de beide broeders nabij dat huis te hebben kooren praten. Hij beweert alles te hebben gezien, doch uit vrees te hebben gezwegen. De gebroeders Bakker ontkennen, dat zij in de nabijbeid van de woning van bun vaderzijn geweest. De gebroeders Bakker zijn als verdacbt de daders te zijn van dezen drievoudigen moord van Hoogeveen naar Assen overgebracht. Tegen hen is een bevel tot voorloopige in- hecbtenisneming uitgevaardigd. In een dqr secties van bet internationaal Yeeartsenijkundig Congres is de volgende con clude omtrent het mond- en klauwzeer aan- genomen le. Het is mogelijk eeu actief serum tegen het mond- en klauwzeer te bereiden. 2e. Het gebruik van dat serum kan een middel van groote waarde zijn in den strijd tegen die ziekte, indien het gepaard gaat met andere sanitaire maatregelen. 3e. De bereiding van een actief serum rnoet verzekerd zijn door Staats-inricktingen, die alien waarborgen geven tegen de verbreiding van de ziekte door de proefdieren. W. B., boschbaas van den heer S. te Maarn verliet Zondagmorgen zijne woning. Gisteren morgen vond men zijn lyk in een kolk. onge- veer een kwartier van zijn woning verwijderd. Men vreest dat de ongelukkige onder den invloed van sterken drank heeft verkeerd en dat daardoor het ongeluk is veroorzaakt. In den afgeloopen nacht was dejachtop- ziener P. Lambregts te Tilburg op surveillance achter den Heikant, onder deze gemeente, waarbij hp drie personen op wildstrooperij betrapte. 'Bij het instelleu der bekeuring wierp het drietal zich op den jachtopziener en brachten hem erge verwondingen met een mes toe. De onverlaten maakten zich daarna uit de voeten. Iemand, die per wagen zich naar depaarden- markt te Utrecht begat, kwam op den Utrecht- schen straatweg, doordat hij een toeval kreeg, van den bok te vallen. Het wiel van den wagen gmg over zyn hootd. De man was on- middellijk dood. De Hilversumsche politie heeft tweejon- gens van 15 en 16 jaar gearresteerd, die ten nadeele van winkeliers een groot aantal vooi- werpen aan allerlei aard hadden ontvreemd. Zy hadden het gestolene verborgen in een gat in den grond, waar zij ook verblijf hielden. Het bol stortte in door den regen en den wind en toen werd de zaak ontdekt. Sedert eenigen tijd heeft de Belgische .Minisrter vpn Landbouw bij circulaire het publiek ovwaarschuwd tegen het gebruik van oesters. Vele eigenaars van Zeeuwsche oesterbedden zyn naar Brussel gegaan, doch vernumen, dat hun klachten niet voldoende gegrond zijn. De eigenaars van de oesterbedden protesteeren tegen de verdachtmaking van hun ondernemin- gen en vragen dat de Belgische regeenng een legatie van deskundigen hun inrichtingen zal laten onderzoeken en onbesmet verklaren. instelling van den alleensprekenden rechter en gedwongen pensionneering van rechters. De heer Van der Meulen beaamde die bezwaren, maar stemt onder de bestaande omstandig- heden voor. Ue heer Kist vreesde dat opruiming van den achterstand door bet ontwerp niet zal worden bereikt. De heer Van der Biesen bleef sterk bestipden de instelling van den alleensprekenden rechter en gedwongen pensionneering. De heer 't Hooft kon zich ook niet met het ontwerp vereenigen. 's Graveiiliage, 22 Sept. De Tweede Kamer besloot tot toelating van alle gekozen leden met uitzondering van den heer Ruys de Beerenbrouck. Dinsdag zal reeds behandeld worden het voor- stel der commissie van onderzoek van diens ge- loofsbrieven om genoemd lid voor Gulpen voor- loopig niet toe te laten, maar eerst te onderzoeken de tegen diens verkiezing ingebrachte bezwaren. De Minister van Financien bood de Staats- begrooting voor 1910 aan. Bij het opmaken der uominatie voor het oorzit terschap werd gekozen met 51 van de 91 stemmen tot eersten candidaat de heer V an Bylandt, afgevaardigde voor Apeldoorn, tot tweeden candidaat de heer, Van Nispen, afge vaardigde voor Nijmegen, en tot derden candidaat de heer Drucker, met 44 tegen 37 stemmen op den heer Borgesius. Amsterdam. Het gerechtshof heeft een nieu w onderzoek bevolen in de zaak van Baron van Heekeren van Brandenburg, omtrent de verdwijning van f 2000. De zaak zal 13 October worden behandeld. Er zullen 9 getuigen worden gehoord waar- onder oud-Minister Rink. Boulogne sur Mer. De luchtschipper kapitein Farben is hedenmorgen 11 uur bij landing gedood. Brussel. De Nederlandsche zaakgelastigde heeft van de Nederlandsche Regeering bericht ontvangen dat de cholera in Nederland geheel gewekeu is, en verzoekt opheffing der bepalingen ten opzichte van schepen uit Nederland. Menilla. Gisteren is een convooi aangekomen met zich voerende 106 gewonden, waaronder 1 luitenant—kolonel, 1 majoor, 4 kapitems en 7 luitenants, benevens 9 dooden, waarvan 3 luitenants. Wordt ge geplaagd door een gevoel van vol- heid, slaperigheid, of zwaarte na maaltrjden Maagpijn, geelachtigheid van het wit der oogen, maagzuur Lijdt gij aan slechte spijsvertering, galachtigheid of verstopping Wanneer ge 's morgens opstaat, .hebt ge dan een onaange- namen smaak in den moDd en is de tong be- slagen V Hebt gij moeiljjkheid bp het adern- halen, een gespannen gevoel over borst A1 deze en vele andere syraptomen worden veroorzaakt door de aanwezigheid van vergifti- gen afval in het gestel en het is gevaarlijk er geen acht op te slaan, het kan leiden tot slechte spijsvertering of bloedarmoede of de ongelukkige onlsteking van den blinden darm. Wanneer ge U niet zoo flink gevoelt zooals 'tbehoort, neemt dan een dosis Foster's Maagpillen en ge zult zien hoeveel opgewekter en geestkrachtiger ge den volgenden morgen zult zijn, en wat beter is zult blijven, want Foster's Maagpillen genezen alle ongesteldheden der lever, maag en mgewanden en wel dadelijk en voor goed. Overtuigt U, dat U de echte Foster's Maag pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (lnhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, West- kolkstraat a 0.65 voor een of 3.60 voor zes doozen. OOGENBL8KKEN QM UIT te blazen zijn a'leen mogelijk wanneer Sunlight Zeep wordt Er was den eersten kermisavond, Maandag jl., betrekkelijk reeds veel volk op de been. Vooral was er zeer veel publiek aan de Axelsche brug, waar men zich, zonder dat het een cent kost, kan amuseeren met de parade voor het theatre St. Michel. Het is al geruimen tijd geleden dat men zich kon vergasten aan de grappen van een clown en die echt kermisachtige vertooning blijkt nog steeds in den smaak te vallen van oud en jong. En ook wat voor de menagerie van de Gebr. Been te zien is, trekt steeds veel kpkers. De grimassen der apen en de muzikale uitingen der dierentemmers maken gedurig de belangstelling gaande. De directies dezer inrichtingen hebben geen reden tot klagen voor hetgeen zij gratis aan het publiek te zien en te hooren geven, want telkens vult zich hunne tent voor eene nieuwe vertooning met een nieuwsgierig publiek, dat omdat 't kermis is, daar toch ook wel een kijkje wil nemen. De dierentemmers blijken goed met hunne leeijsven, tijg^rs en slangen vertrouwd, al meenen wij dat het toch altijd maar een gevaarlijk werk blijft. Aangenaam voor het oog is den serpentinedans in het theatre St. Michel, uitgevoerd door //Miss Cornelia", terwijl daar ook een equilibrist en jongleur laten zien wat ze kunnen. Vooral voor de jeugd is niet onaardig het slot der vertooning//het rijk vau Pluto." Gisteren werd de tweedaagsche provinciale schietwedstrijd, uitgeschreven door de scherp- schuttersvereeniging yVoor Yaderland enKoning" alhier beeindigd. Het weder was bijzonder gunstig, en dit was blijkbaar ook van invloed op het schieten, daar op de baan van 200 M. betere series werden gemaakt dan den eersten dag. Na de mooie series die evenwel den eersten dag, voornamelijk door de leden der vereeniging te Baarland op de baan voor Margapatronen waren gemaakt, was de animo voor de vrije baan op 15 M. niet groot meer. De prijsuitreiking zal plaats hebben Dinsdag a.s. De uitslag is als volgt Geschoten werd met patronen no. 1 en no. 7 (geweer model M '95 op afstanden vau 200 en 15 M. De uitslag is als volgt Afdeeling A. Bondskorpswedstrijd van den Zeeuwschen Schietbond, aangesloten bij de ver eeniging Volksweerbaarheid. Korpsbaan 200 Meter, le prijsVerguld zilveren Medaille, geschonkeu door den heer Mr. 11. .J. Dijckmeester, OommissarisderKoningin in Zeeland, de scherpschuttersvereeniging »Voor Vaderland en Koning" te Ter Neuzen, met 773 punten. 2e prijs Zilveren Medaille, geschonken door den heer F. C. O. M. Hombach, lid der Provin ciale Staten van Zeeland, schietvereeniging yWillem Tell" te Baarland, 919 p. 3e prijs Zilveren Medaille, geschonken door den //Zeeuwschen Schietbond", schietvereeniging ,/Domburg" te Domburg, 957 p. 4e prijs: GrootebronzenMedaille,geschonken door de scherpschutters-vereeniging //Voor Vaderland en Koning" te Ter Neuzen, schiet vereeniging //Groede" te Groede, 963 p. 5e prijs Middel bronzen Medaille, geschonken door idem, scherpschutters-vereeniging //Bres- kens" te Breskens, 1002 p. 6e prijs Kleine bronzen Medaille geschonken door idem, Scherpsch.ver. //Voor Vaderland en Koningin" te Vlissingen, 1067 p. Korpsbaan 15 M. le prijs Zilveren Medaille, geschonken door den heer Mr. P. C. J. Hen- nequin, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, schietv. yWillem Tell" te Baarland, 305 p. 2e prijsZilveren Medaille, geschonken door de Scherpschutters-Vereeniging v Voor Vaderland en Koning" te Ter Neuzen, scherpsch.ver. //Voor Vaderland en Koningin" te Vlissingen, 306 p. 3e prijs Groote bronzen Medaille, geschonken door den heer M. Eijke, Eere-Voorzitter van de Scherpschutters-Vereeniging //Voor Vaderland en Koning", schietver. //Domburg" te Domburg, 328 p. 4e prijs Kleine bronzen Medaille, geschonken door deri //Zeeuwschen Schietbond", schietv. z/Voor Vaderland en Koning" te Ter Neuzen, 352 p. Afdeeling B. Personeele wedstrijd op 200 Meter, voor alle leden van Schietvereenigingen in Zeeland. le prijs Zilveren Medaille, geschonken door den heer J. A. P. Geill, burgemeester van Ter Neuzen, de heer Elout te Domburg. 2e prijs Klein zilveren Medaille, geschonken door de Scherpschutters-Vereeniging //Voor Vaderland en Koning", de heer L. Dekker te Ter Neuzen. 3e prijsGroote bronzen Medaille, ge schonken door idem, de beer J. Bruggeman te Baarland. 4e prijs Middel bronzen Medaille geschonken door idem, de heer C. A. van Fraeijenhove te Ter Neuzen. 5e prijs Klein bronzen Medaille, geschonken door idem, de heer P. Louwerse te Domburg. Afdeeling G. Vrijebaan wedstrijd op 200 M. le prijs J. J. Verjaal te Ter Neuzen, 68 p. 2e L. Dekker te Ter Neuzen, 67 p.3e L. Bootsgezel te Breskens, 64 p.; 4e L. J. van der Lubben te Ter Neuzen, 64 p.5e H. J. van der Vliet te Ter Neuzen, 64 p.6e C. A. van Fraeijenhove te Ter Neuzen, 63 p.; 7eJ. J. Hoogvliet te Baarland, 63 p.8e J. Brugge man te Baarland, 63 p.9e A. J. Bruggeman te Baarland, 63 p.lOe P. Schenkel te lis- singen 62 p. en lie J. van der Hage te Dom burg, 62 p. Vrijebaan wedstrijd op 15 M. le prijs J. J. Hoogvliet te Baarland, 120 p. 2e Elout te Domburg, 120 p.3e J. Brugge man te Baarland, 120 p.4e W. Roelse te Vlissingen, 119 p.; 5eS.de Pagter te Dom burg, 118 p.6e C. A. van Fraeijenhove te Ter Neuzen, 118 p.; 7e W. Zeevaart te Baar land, 117 p.8e A. Provoost te Domburg, 117 p.9e A. Meeuwse te Axel, 115 p.lOe C. C. Sap te Vlissingen 114 p.; en lie A. J. Bruggeman te Baarland, 113 p. Afdeeling D. Eerewedstrijd op 200 M. le prijs: Verguld zilveren Medaille, ge schonken door den heer J. A. van Rompu, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heer L. Dekker te Ter Neuzen, 52 p. 2e prijs Zilveren Medaille, geschonken door den heer J. ,F. A. M. van Waesberghe, lid der Provinciale Staten van Zeeland, de heer L. Bootsgezel te Breskens, 51 p. 3e prijs Kleine zilveren Medaille, geschon ken door den heer Mr. P. C. J. Hennequin, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, de heer J. J. Verjaal te Ter Neuzen, 49 p. Rozenprijs, een groote zilveren Medaille ge schonken door den heer G. A. Vorsterman van Oyen, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Deze medaille werd toegekend aan den heer G. A. van Fraeijenhove te Ter Neuzen, bij Ioting met den heer Elout te Domburg. die beiden een gelijk aantal rozen hadden geschoten. Wij herinneren nogmaals dat nog tot uiter- lijk 1 October gelegenheid bestaat om de oude muntbiljetten van f 10 en f 50 in te wisselen bij de Rijksbetaalmeesters en Rijksontvangers. Met ingang van 1 October is in Zeeland benoemd tot kommies 3e klasse bij 's Rijks- belastingen te Aardenburg M. G. Koster te Rotterdam, en zijn verplaatst de kommiezen 2e klasse S. Bouma van Zuiddorpe naar Roosen- daal en K. Sinke van Aardenburg naar Breskens. Verplaatst zijn van Amsterdam naar Axel de adspirant klerk der posterijen en telegrafie H. A, Lewis en naar Sas van Gent de adspirant klerk L. J. M. Tervooren. Zondag herdacht de zusteroverste van de R. K. meisjesschool te IJzendijke den dag, dat zij voor 25 jaar in IJzendijke kwam. Deze ge- heurtenis werd feestelijk herdacht door het uit- voeren van eenvoudige tooneelstukjes door de kinderen dier school. Sluiskil. Dinsdag j.l. zag G. P. alhier een jongen in het kanaal drijven. Het was voor hem onmogelijk den knaap uit het water te halen, Gelukkig kwam er spoedig hulp opdagen door de komst van G. R. P. hield C. R. goed vast, zoodat de laatste den jongen kon grijpen. Toen zij dezen aan den kant hadden getrokken, zagen zij een tweeden jongen aan de beenen van den drenkeling hangen. Zij mocbten dus het geluk smaken twee jongens, kinderen van A. v. P. alhier van een wissen dood te redden. Maandag werd door de afdeeling lncasso van Van Gend en Loos op den Dam, te Amster dam een bediende uitgezonden ter inwisseling eener cheque. Toen de man niet terugkeerde bleek bij nadere informaties, de cheque aan de betreffende bankinstelling verzilverd, van den bediende was echter geen spoor te vinden. Oogenblikkelijk werd de politie van het geval in kennis gesteld, die onmiddellijk haar onderzoek aanving. Gisteren was de bediende nog niet achterhaald. Het bedrag der cheque beloopt ongeveer 2000. Een firma te Roermond heeft Maandag naar men meldt, als onbestelbaar terugont- vaugen eeu door haar voor zeventien jaren naar Stettin verzonden briefkaart. Vrijdag a. s. zullen de verschillende politie- posten in en om het beruchte Beike versterkt worden alsdan zal het detachement marechaussee te Rucphen en te Hoeven met ieder 5 man worden versterkt, terwijl te Etten en te Sprundel 2 marechaussee's zullen worden in dienst gesteld bovendien is toegestaan, dat de marechaussee's des nachts gebruik mogen maken van jachtge- weren in plaats van hunne rijksrevolvers, daar begrijpelijkerwijs met een jachtgeweer de kans van raken veel grooter is. Nauwkeurig wordt ook gelet op de gangen der beruchte individuen hun gaan en komen nauwlettend bespied en bij elke ontmoeting worden de heeren gefouil- leerd bij een expeditie in den nacht van Zaterdag op Zondag onder geleide van den heer Thomson kapitein der marechaussee, werden op deze wijze een paar revolvers buitgemaakt en de '8 Gravenhage, 22 Sept. Eerste Kamer. Het wetsontwerp tot wijziging van het burgerlijk deel der Kinderwetten is aangenomen, na eene gedachtenwisseling tusschen de heeren Van der Feltz en den Minister van Justitie, die toegat dat deze regeling slechts betreft eene voor loopige dringende herziening ten behoeve van natuurlijke, niet erkende kinderen, met eer- biediging, zooveel mogelijk, der ouderlijke macht. De heer Van der Feltz bestreed principled het tweede achterstandsontwerp, betrekkelijk de gebruskt. Zij bespaart tijd want de zuiverste zeep doet het wer^. SUNLIGHT ZEEP SCHAAFJES om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen by uwen Winkelier in ruil voor 5 omslagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2