A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5355. Dinsdag 21 September 1909.4^ .margang Toegangswegen naar Spoorwegstations. Gemengde berichten. 49e Jaargang. Varkenshokken en mestputten te Sluiskil. FEUILLETON. ABONNEMENT: Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. BEJRSTB BLAD. TER NEUZEN, 20 September 1009. TEH SEHZEfSCHE COCRAIT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,321/J en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bp aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADYERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Hit bla<l verschijnt VIxniKlnx-, WoeniidaK- en Vrijil»KHHIII(Initgezondenl op feertdagen. bij tie yirwin Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gelet op artikel 14 van het Koninklijk besluit van 23 Maart 1876 (Staatsblad no. 55) maken bekend, dat een afschrift van eene door het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland ontworpen wijziging van den ligger der toegangswegen naar de spoorwegstations en halten in Zeelandvoor wat be- treft de toegangswegen naar de stations Ter Neuzen en Kruiningen, van 1 October aanstaande gedurende dertig achtereenvolgende dagen op de secretarie der gemeente ter inzage van ieder zal worden nedergelegd. Ter Neuzen, 17 September 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester. W. S. J. DLELEMAN, Secretarie. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis van belanghebbenden dat op grond van artikel 6 der wet, houdende voorziening tegen be- smettelijke ziekten, in het belang der open bare reinheid en gezondheid, de varkenshokken, mestputten en mest- verzamelingen in de kom van het gehucht Sluiskil binnen tin maand na heden behooren te worden gereinigd of opgeruimd en dat hij die hieraan niet voldoet zich blootstelt aan eene vervolging krachtens de wet. Ter Neuzen, 18 September 1909. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Door het ongunstige weer was het concert, dat gisterenavond door het muziekgezelschap /pDe Vereenigde Werklieden" alhier, in den toin van den heer Joz. de Feijter gegeven werd, niet druk bezocht, alwas het naar omstandig- heden bevredigend te noemen. De tuin ligt nogal beschut en bet bleef droog. Door het gezelschap werd een varieerend programtna redelijk uitgevoerd, al was aan de uitvoering te bemerken dat men een aantal krachten miste, die door omstandigheden niet aanwezig konden zijn. Verwijzende naar achterstaande advertentie zal in de Nederlandsche Schouwburgtent, 16) Magdalen ging terug naar Eleonora. Zij stond midden in de kamer er was wat kleur op haar gelaat gekomen. Ze had om koud water gescheld en zich wat opgefrischt, juist toen zij Magdalen in de geopende deur ge- waar werd. /Magdalen," zei ze, Wwat beteekent dit alles Droomde ik Wie is die man, en waarom ging hij heen zonder mij iets van mijne moeder verteld te hebben En waarom noemde hij mij Violet? En waarom kneep je mij en legde je mij de hand op den mond Ik begrijp er niets van. Ik moet gedroomd hebben. En ik voelde me zoo mat, alsof ik nergens meer om gaf. Maar nu voel ik mij weer goed. Het koude water heeft me opge frischt en ik heb het raam opengezet, want 't was hier ontzettend benauwd." „Maar lieve, wat al vragenIk kan er geen woord tusschen krijgen. Ik ben blij, dat je je zooveel beter gevoeld. Ik denk, dat de hoofdpijn je wat opwond. Je zag er zoo akelig uit, dat ik dacht dat kolonel Browne je te veel was, daarom nam ik hem maar weer gauw mee. Je schijnt niet veel zin te hebben met hem te spreken." i/Neen, ik voelde mij zoo vreemd." is, of was, liever gezegd, een vriend van je ouders. Morgen gaat hij naar Indie terug. 't Was beter, dat hij je maar even zag, Schoolplein alhier, Dinsdag gegeven worden z/De koopman van Venetie" en Woensdag ,/De orgeldraaister". Vooral op de uitvoering van a. s. Dinsdag wordt de aandacht gevestigd. Vrijdagavond kreeg een onzer raadsleden in zijnen winkel bezoek van een vreemdeling, die //Rijnpapieren" ten verkoop aanbood. Orn- trent het voordeel dat het overnemen dier papieren aan den kooper zou bieden kon hij weinig vertellen, maar hij verzekerde dat hij die later, als hij in Rotterdam was gearriveerd, weer terug zou koopen. Genoemde winkelier zag geen voordeel in den voorgeslagen koop, te minder daar de aanbieder bijzonder aandrong op aankoop, zeggende //ik moet toch ook eteti." Toen de winkelier te kennen gaf even zijn broeder te willen laten roepen, om met dezen te raadplegen, gaf de vreemdeling ten antwoord dat dit niet noodig was en ver- wijderde zich. De man met de Rijnpapieren toonde deze daar- na, ook zonder resultuat bij een anderen winkelier eveneens in de Kersstraat, en bij vele andere neringdoenden, doch vond naar wij vernamen, ten laatste een slachtoffer in een winkelier in de Grenulaan. Intusschen lijkt het voor elkeen, die eenigs- zins doordenkt, een raadsel, dat zoo'n onbe- kende nog ieniancL vindt, die bereid is „er in te loopen." Heden voormiddag is alhier aangevangen op de militaire schietbaan nabij de Oostsluis, de provinciale schietwedstryd, uitgeschreven door de scherpschuttersvereeniging //Voor Vader- land en Koning". Deze wedstrijd dient tevens voor Bondskorps- wedstrijd van den Zeeuwschen Schietbond, aan- gesloten by de vereeniging Volksweerbaar- heid". Geschoten wordt met patronen no. 1 en 7 (geweerM. *95) op afstanden van 200 M. en 15 M. Yoor de verschillende banen zijn uitgeloofd minstens 41 prijzen, waaronder 3 vergulde, 8 zilveren en 8 bronzen medailles, voor het grootste deel welwillend beschikbaar gesteld door autoriteiten uit de proviucie Zeeland. Door den heer J. de Cooker, vice-voorzitter der vereeniging, tevens afgevaardigde in het bestuur van den Zeeuwschen Schietbond, werd de wedstrijd hedenmorgen met een woord van welkom aan de afgevaardigden van elders, geopend. dan in het geheel nietdat zul je met my eens zijn. En dat hij je Violet noemde, wel, dat was een vergissing. Ik denk, dat die naam veel in de familie voorkwam. En geknepen, lieve, heb ik je niet. Je moet je dat verbeeld hebben." z/Neen," zei Eleonora haastig. //hier heb ik nog duidelyk een roode plek. En je sloot mijn mond met je hand, juist toen ik hem wilde vragen, waarom hij mij Violet noemde." v't Was toeval, hoor zei Magdalen lachend. z/'tSpijt me zeer, dat ik je pijn deed. En ga nu naar boven om je te kleeden, als't u belieft. Er zijn straks een paar japonnen van je thuis gekomen, zei Arnalia mij daar op de trap. Ze moeten prachtig zijn En ik heb haar gezegd, dat ze mijn kamenier om een klein pakje moest vragen, dat ik klaar legde. 't Bevat een snoer parelen, die ge van mij present krijgt Eleonora ging langzaam naar boven. Zij voelde zich veel beter, hoewel hare leden nog beefden. Een vaag gevoel van vrees was over haar gekomen, een onbestemde angst vervulde haar. Wat voor mysterie kon het zijn Was kolonel Browne niet een vriend harer moeder geweest Hij had haar gezien, haar herkend Arnalia kwam om haar te kleeden. De nieuwe japon was zeer elegant. Ze had een langen sleep zij had er nooit te voren een gedragen't Was 't werk van een artiste, smaakvol en rijk. Om zes uur was ze gereed. Men zou niet laat dineeren, daar de gasten per automobiel naar Richmond zouden gaan en bij maanlicht wilden terugkeeren. Er werd beden reeds met animo geschoten. Van elders waren aanwezig de vereenigingen van Baarland, Domburg, Groede en Vlissingen. Zaterdag werd alhier door den bouwkundige J. Scheele, in het hotel //De Arend" aanbesteed het maken van een winkelpui enz. in het perceel staande in de Noordstraat, gemerkt no. 32* Hiervoor werd ingeschreven door de heeren G. Verlinde voor f 796, P. L. Boogaa'd voor 754, Joris Kolijn voor 745, A. C. Rynberg voor f 715, Gebr. Wisse voor 707, J. A. Rijuberg voor f 693 en F. C. Herrebout voor 691. Gegund aan laatstgenoemde. Zaterdagnamiddag arriveerde alhier de Noorsche stoomboot ySvind" met een groot gat in den stuurboordsboeg. Naar we vernamen was het stoomschip te Selzaete door eene onjuiste manoeuvre van een zeilaak, waarvoor men trachtte met het stoomschip uit te wijken, ge- varen tegen den steiger voor bet douanekantoor, waarvan een paal in het schip drong en het gat veroorzaakte. Ook werd de aak nog aan den boeg geraakt, die daardoor eenigszins ver- bogen werd. Ter hoogte van de staalfabriek liepen Zaterdag op elkaar in de Noorsche stoomboot z/Finse" en de Eng. stoomboot //Ronau". Door het anker van eerstgenoemd stoomschip werd een deuk toegebracht aan den steven en den stuur boordsboeg van laatstgenoemd stoomschip. In verschillende bladen deed de vorige week het bericht de ronde dat aan boord van het Eng. stoomschip n Warkworth", van Ter Neuzen te Gent gearriveerd, een verdacht sterf- geval was voorgekomen. Daaromtrent vernemen wi) dat even voorbij Selzaete de machinist van dit (niet van Ter Neuzen maar van New-Castle rechtstreeks naar Gent bestemde) stoomschip plotseling ongesteld werd en spoedig overleed. Te Terdonck riep de kapitein geneeskundige bulp in, waarop een geneesheer van Doornzeele aan boord kwam en meevoer naar Gent. Later is geconstateerd dat het plotseling sterfgeval aan hartverlamming moet worden toegeschreven. De Commissaris der Koningin, de heer Mr. H. J. Dijckmeester, heett heden met verlof voor den tyd van vier weken Middelburg ver- laten. Eleonora zou op haar eigen verzoek niet van de partij zijn. Al die mooi gekleede menschen met hun hoi, onbeduidend gepraat verveelden haar. En haar rouwkleed was een geldig excuus. Toen zij zich in een spiegel bekeek en hare vorstelijke gestalte weerkaatst zag, haalde zij misnoegd de schouders op. Zij rouwde, ja, was geheel in 't zwart gekleed maar hoe Prachtig," zei Amalia, vorstelijkJuffrouw Eleonora zal een rijk huwelijk doen." //O, neen," zei Eleonora met een donkeren blik, //ik trouw niet." Gevoel t gij u weer geheel beter ,/Bijna, ja." z/Ah In't eerst dryven die aanvallen spoedig over." z/ln't eerst? Wat bedoel je vroeg Eleonora verschrikt. i/O, niets. Dit leven is niet gezond, bedoelde ik maar." ffDaar hebt ge gelijk in. Maar ik, ik heb nog niet veel aan dit leven deelgenomen." Zij ging naar beneden. Al haar kinderlijk genoegen in de mooie parelen, den ruischenden sleep, was voorbij. Zij voelde haar angst ver- meerderen. En Amalia glimlachte, terwijl zij zich naar de zieke Violet begaf. „lk ben niet zoo dom, als ze wel denken," zei ze in zich zelf. Ze mogen zich wel voor me in acht nemen Eleonora amuseerde zich niet dien avond. Er waren zes gasten, drie heeren en drie dames, die er alien prachtig uitzagen en veel drukte maakten. De heer Chr. Bruins, pred. der Geref. kerk te Hendrik-Ido-Ambacht, beroepen naar Axel (B), boopt 31 October afscheid te preeken en op 7 November intrede te doen te Axel. De heer R. v. d. Kamp, door wiens vertrek naar Sliedrecht de vacature te Axel ontstond, zal den nieuwen leeraar bevestigen. Door een noodlottig toeval is het 2jarig zoontje van den landbouwer A. Dees D.Jz. te Waarde in den put van de hoeve verdronken. Zaamslag, 18 Sept. Hedenavond werd al hier in het gemeentehuis door verschillende ingezetenen der gemeente eene vergadering ge- houden, ten doel hebbende om in deze gemeente een afdeeling op te richten van het Groene Kruis. Na breed voerige besprekingen werd de afdeeling opgericht met aanvankelijk 22 leden. Zaterdag a. s. zal in eene algemeene vergade ring worden overgegaan tot het benoemen van een bestuur. Sas van Gent, 20 Sept. Aan de gisteren gehouden gaaischieting namen 60 schutters deel. Onze laatste kermisdag waarvan vele een een grootsche verwachting hadden, was een groote tegenvaller, tengevolge van het slechte weder. Alleen tegen den avond was het een paar uren erg druk. Geen enkele maal werd de orde gedurende de kermis verstoord. Middelburg. De choleralijder te Middelburg is hersteld, doch zal nog eenigen tyd in obser- vatie blyven. Te Klijndijk (Dr.) heeft de arbeider H. Woensdag zijn woning verkocht voor 1,50. Omtrent den ontvluchten Prins is te Heeren- veen nog niets naders bekend. Bij nader onderzoek is gebleken, dat P. niet door de gevangenisgracht is gezwommen, maar van een boenstap er gedeeltelyk overgesprongen is, zoodat hij niet doornat de reis aangevangen heeft. Te Snikzwaag (Fr.) is Donderdagavond het 3jarig zoontje van den fabrieksarbeider E. K. verdronken. Moord bij Koekange. Donderdagavond is de vrouw van Klaas Bakker uit Koekan- gerveld in vrijheid gesteld. De positie van Magdalen en haar vader in gezelschap, was eenigszins vreemd. Zij verkeerden niet in de hofkringen, hoewel Magdalen was voorgesteld. Slechts een enkele had zijn deur voor haar geopend. De markiezin Faversham, de rykste jong getrouwde vrouw van Londen, was Magdalens grootste vriendin. Men zag hen bijna altijd samen. Lady Faversham al haar vrienden noemden haar Bunnie behoorde tot die soort van menschen, die geen kwaad kunnen doen. Zij was bijzonder leelijk, maar zeer geaistingeerd en zeer rijk. Zij was dien avond ook van de party en joeg Eleonora meer dan eenig ander vrees aan. Zij°was ontzettend luidruchtig en verschrikkelijk rusteloos. Zij redeneerde zonder ophouden, had eene onaangename opinie over allerlei zaken en sprak meest zeer onvriendelijk over half Londen. Eleonora kon geen touw aan hare verhalen vastknoopen. Toen Eleonora haar werd voorgesteld, had zij haar een tijdlang aangestaard, haar een „veldmuis" genoemd en over haar tot Magdalen gesproken alsof ze een paard was. Toen ze een tweeden keer kwam had ze een zak lekkers voor haar meegebracht en een derde maal, toen Eleonora haar op haar sleep met Brusselsche kant trapte, was zij tegen haar uitgevaren, alsof ze een kamenier was geweest die een fout had begaan. De jonge hertog van Mornington geleidde Eleonora aan tafel. Iedereen wist, dat het huis in Park Lane

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 1