lllUBif m Mr. ADRIAANSE, Fraaie Teint, Gez. KLAASSEN, WSnterartlkelen, H.H. Schilders Verloren ZAAIGRA1TEIT. Advertentien. een zilveren Bedelkettinkje, Rechtstreeks uit Engeland ingevoerde bestaande uit Stoffen voor Costumes, Japonnen en Blouses, Fluweel, Bonten, Mutsen, Kinderkapjes. Laatste berichten. Duizenden huisvrouwen gebruiken Sunlight voor de wasch, in de keuken en voor de schoonmaak, omdat ZE ABSOLUUT ZUiVER IS. Handelsberichten. Hoogwatergetij tc Ter Neuzen. den Heer en Mevrouw MEIER, Hout- en Marmer-Imitatie Maandag 1 November a. s. JOHAN VAN HERP, H.H. Landbouwers! F. Dekker Pz. te Axel, British Agricultural Import G°. Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Vlooswijkstraat 32. TER NEUZEN. s Positie der Stoomschepen. SUNLIGHT ZEEP SCHAAFJES Hulst, 13 Sept. 1909. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 16 Sept. 2.51 3.6 Vrijdag 17 3.20 3.33 Zaterdag 18 3.48 4.2 Zondag 19 4.14 4.29 Maandag 20 n 4.45 5.1 Dinsdag 21 5.18 5.36 Woensdag 22 5.59 6.23 ARNOLDUS MARCUS VAN VEGGEL. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken Hlaandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. Laatste methode. Natuurgetrouw. Vraagt inlichtingen bij door welks tusschenkomst wij de door ons veredelde Zaaigranen rechtstreeks van uit Engeland aau H.H. Landbouwers leveren, met documenten en schriftelijke waarborg van kiemkracht en zuiverheid. Berichten de ontvangst eener uitgebreide keuze benevens eene groote keuze Alles in de nieuwste soorten en modellen en kleuren. Een heele rits agenten, 'n dozijn, wierpen met liiet genoeg te prijzen ijver de dreggen uit. Een rechercheur hielp mee. IJverige zwemmers trokken de jassen uit, met het oog op een gratis bad. En daar rolde al met bekwamen spoed een rijwielbrancard naderbij. Iedere dreggende agent, die /,tuk" had, werd weldra door 'n dichte menigte omstuwd. Doch de langverwachte ,/kin- derhoofies", zooals zich een poetisch uitdrukte, kwamen niet boven water. Tot plots een stoere werkman aan kwam loopen met een dreumes op de schouders en twee voor zich uit drijvende. ?/Zeg, zoeken jullie m ij n kinderen. Hou dan maar op, want daar heb je ze Tableau Agenten haalden de dreggen in. De brancard rolde onbevracht huiswaarts en de menigte een tikje teleurgesteld verspreidde zich, te- vreden, maar niet ten voile voldaan over dit dramatische waterfeest met blijden afloop. (Tel.) In verband met de beweerde knoeierijen aan de rijkswerken bij Callantsoog, brachten de Kamerleden de heeren Helsdingen en Duys dezer dagen een bezoek aan die werken, Uit het persoonlijk onderzoek bleek, dat groote stukken bazalt in de duinen waren begraven. De werklieden, die de knoeierijen aan het licht hadden gebracht en na dien ontslagen waren, deelden mede dat deze steenen van de duinen waren afgerold en daarna begraven, en dat in plaats van 't basalt gruis op de strekdammen was gestort, dat later bedekt werd met basalt. Ook moesten palen geslagen worden van 21/, M., doch men had deze palen tot 2 M. atgezaagd. Op last van den ingenieur waren van deze palen enkele uitgetrokken en deze bleken bij meting werkelijk slechts 2 meter lang te zijn. Ook de toestand der woningen was aller- treurigsto.a. ontbraken de voorgeschreven af- scheidingen. Indertijd werd, na een ^onderzoek" der zaak van regeeringswege, beweerd dat er absoluut van knoeierijen geen sprake was. Een treurig ongeval overkwam een der werkende leden van de voetbalclub N. 0. A. D. uit Brummen. Op een match te Dieren ontving A. S. een trap van een medespeler tegen zijn been, waar- door dit op twee plaatsen gebroken werd. De patient werd per rijtuig naar zijn woning vervoerd, waar werd geconstateerd, dat de breuken zeer ernstig waren, waarop de lijder naar bet Diaconessenhuis te Arnhera werd getransporteerd. Toen Y rijdagavoud een ingezetene van Gorinchem met den trein van ongeveer 12 uur aldaar aankwam en op de stoep voor zijn huisjeven moest wachten tot de deur werd geopend, werd hij in dat oogenblik door een of meer individuen aangevallen en zoodanig mishandeld, dat hij in deeruiswekkenden toestand in zjjn huis werd gebracht. De dokter kon hem slechts met een morpbine-inspuiting tot rust brengen. Zaterdag heeft de mishandelde vrijwel den geheelen dag bewusteloos gelegen. De toestand was Zondag zorgelijk. De dader van den lafhartigen aan- val moet bekend wezen. Donderdagnacht werd een vrouw te Tilleur gewekt door geklop op de deur. Zij stond op, schoof het venster open en bemerkte twee mannen, die een derden, wiens hoofd met een witten doek omwonden was, droegen. Denkende dat men haar man, die den nachtdienst had in een kolenmijn, gekwetst naar huis bracht, snelde de vrouw naar beneden, opende, en de drie mannen kwamen binneu. De kerel met verbonden hoofd haalde aan- stonds een revolver te voorschijn en eischte onder doodsbedreigingen het geld dat in huis was de bandiet ontstak de lamp en te zamen met de twee anderen doorzocht hij gansch hec huis. De schurken maakten zich meester van al de spaarpenningen der echtgenooten Jaspers, zijnde een som van 865 frank, waarna zij heen gingen. De vrouw heeft geen der drie bandieten herkendzij weet slechts dat een Ylaamsch sprak, een ander Waalsch en de derde Duitsch. Geweldige regens hebben in Engelsch In die een overstrooming veroorzaakt die het dorp Kunloo bij Kasauli heeft weggevaagd. Twaalf inlanders kwamen om. Een Engelsch dragonder werd te Kasauli met paard en al onder een aardstorting bedolven. In een gezin te Leipzig waren drie kin deren, onder wie een jongetje Erich. Aan de vrouw was bovendien een knaapje van 3 maan- den ter verpleging gegeven, daar de ouders van het kind voor hun werk elken dag van huis moesten. Dit kind heette eveneens Erich. M aan dag ging de vrouw met haar jongste wan- delen en liet haar dochtertje en haar vierjarig zoontje Erich met het pleegkindje achter. Toen zij terugkeerde kwam haar dochtertje haar tegemoet met de mededeeling dat de nieuwe Erich '/heelemaal rood gesmeerd" was. In het bedje vond de ontstelde vrouw het kind geheel met bloed bevlekt en met verplet- terenden schedel. Toen vernam ze dat haar Erich het schreiende kind met een schoen- borstel zoolang op het hoofd had geslagen, dat het zieh niet meer verroerde. Aan de bekomen wonden was het overleden. De daad van den vierjarige is hoogstwaarschijnlijk veroorzaakt door jaloezie. want hij zeide her- haaldelijkffWe hebben geen Erich meer noodig Dertig Nederlanders kwamen Zondag te Rochester aan om een aanvang te maken met de slooping van het oude slagschip /Anson" thans ter hoogte van Upnor liggend, dat door een Nederlandsche firma is aangekocht. Een door de sleepboot //Oostzee" over de Noordzee gesleepte drijvende sloopers-werkplaats is even eens aangekomen en naast de Anson geankerd. Te Le Puy (Haute Loire) had een bende kleine jongens sedert eenigen tijd de gewoonte opgevat op de muren van de kazerne te klirn- men, om beter de oefeningen der soldaten te zien. Zaterdag is een van hen, een knaapje oud 11 jaar, gekwetst neergevallen. Uit het onderzoek bleek, dat het kind aan het hoofd getroffen was door een kogel. Een soldaat heeft bekend de dader te zijn. Drie maal heeft hij geschoten de eerste twee maal had hij den kogel van de patroon geno- men, derde maal had hij niet aan die voor- zorg gedacht. De toestand van den jongen is hopeloos. Amsterdam. Zaterdag werd op een bankiers- kantoor te Vlaardingen een trommel ver- mist, die eene waarde van f 200.000 aan effecten en papieren van waarde inhield. Maan- dag werd die trommel in een der kelders van het gebouw teruggevonden en bleek dat daar- uit voor een waarde van 140.000 was ver- dwenen. Thans is te Amsterdam voor een be- drag van 80.000 van het vermiste terugge vonden, dat aan verschillende bankinstellingen ten verkoop was aangeboden. De direeteur van een der instellingen, die argwaan had gekregen, waarschuwde de politie. Vermoedeiijk zal de inbeslagneming van dit bedrag tot het ontdekken van den dader kunnen leiden. Amsterdam is door de militaire autoriteiten besmet verklaard wegens cholera. Ierseke. Aan den werkman J. Pekaar, die door een gebrek niet meer in staat is zijn werk te verrichtten, is door H. M. de Koningin een bedrag van 25 gezonden als tegemoetkoming voor het beginnen van een zaakje. Asseu. Onder voorbehoud wordt gemeld dat Brouwer, verdacht van den drievoudigen moord te Koekange, op vrije voeten gesteld is. De lever en de maag werken in overeensteming met elkander om het voedsel, dat ge eet, om te zetten in bloed, been en weefsels de voeding van uw lichaam hangt geheel van deze belang- rijke organen af. Bijgevolg wanneer ze zwak en ziek zijn, kan Uw lichaam niet behoorlijk gevoed worden en ge wordt roager, verliest Uw werklust en kracht, Uw leden zijn pijnlijk, Uw hart slaat onregelmatig en Uw oogleden wegen zwaar als lood. Wanneer zulke kenteekenen zich voordoen dan dient men de maag en lever dadelijk te hulp te komen door Foster's Maagpillen, want de verwaarloozing van deze eerste verschijnselen kunnen de oorzaak zijn van slechte spijsvertering, verstopping, bloedarmoede of ontsteking van den blinden darm. Foster's Maagpillen zijn vertrouwbaar, want zij zijn van de zuiverste natuurlijke kruiden en wortels gemaakt, die de maag en lever behulpzaam zijn en hun de ge- zondheid weergeven, zoodat ze Uw gestel be hoorlijk kunnen voeden en den afval afscheiden die anders de darmen zou verstoppen en Uw bloed vergiftigen. Overtuigt U, dat U de ecbte Foster's Maag pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke—Leunis, West- kolkstraat a 0,65 voor een of 3.60 voor zes doozen. ZEETIJDINGEN, Van 13 tot en met 14 September. H VLAG. NAAM Ms. Van en naar. Lading. 13 Eng. 8.9. 13 Eng. barge 13 Eng. 9.8. Ku8. 9 8. Noor. 9.8. Eng. i.g. Ned 8.9. 14 Noor. 8.8. Deen. s.s. idem 13 Eng. bark 14 Eng. 8.9. idem Veer Ter Neuzen I Cedarwood 1815 |Middlesbro l an Ter Neuzen i Athole 411 |Londen 1 our Ueili I Truro Gen. Zimmerm. Barbro Wharfe Leersum l)ovre Taarnborg Anialienborg 2367 4397 2572 2585 4120 1303 3486 Hull Riga Arendal Goole Cardiff Drammen Libau 8803 Hungerborg Ijzer macadam 8tukg. idem papierp. stukg. kolen bout idem idem 1065 Hull 1691 idem 1697 Goole ledig idem idem 1 an <>eut I Earlshall Idaho Ralph Creyke Van 13 tot en met 14 September werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op en 16 afgeschut; door de Westsl. 6 op- en 0 afgeschut. s.s. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge. 8.8. JENNY vertrok 14 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde 14 dezer des n. m.2 uurSkagen. s.s. HELENA van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde 15 dezer des v. m. 8 uur Haakslichtschip. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van New-Castle on Tyne naar Kroonstad. 1287 om zachte Zeep te maken. Gratis te bekomen bij uwen Winkelier in rail voor 5 ontslagen. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 18,75, Rogge/7,75, Wintergerst f 8,75, Zomergerst f Haver f 9,50, Erwten, J 13,25, Witte boonen f Bruine buonen f— Duivenboonen fPaardenboonen fBoekweiif Ly nzaad I Koolzaad J 14,25, Aardappela 2,75. Boier per kilo 1,30. Eieren per 26 stuks f 1,— Ter weekmarkt waren aangevoerd 15 stuks Rundvee, 22 varaens waarvan verkoeht 6 sluks rundvee en 18 varkens. Heden ontsliep zachr, en kalm in het Wilhelmina-ziekenhuis te Nijmegen, onze geliefde Broeder Nijmegen, 13 September 1909. J. A. DE GRAAFF. M. P. H. DE GRAAFF— Van Veggel. Ondergeteekenden betuigen hunnen liartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling en deelneming hun betoond, gedurende de ziekte en bij het over- Ijjden hunner geliefde Dochter en Zuster, Wu,- HEI.MINA FrEDERIKA. J. A. VAN DER VLIET en Kinderen. Ter Neuzen, 15 September 1909. Ondergeteekende betuigt zijnen w hartelijken dank aan alien die medewerkten tot zijne benoeming als lid van den gemeenteraad en ook aan hen die blijken gaven hunner belangstelling. J. D. DE FEIJTER. Hoek, 15 September 1909. Mijnen hartelijken dank aan alien j|j«SSi|g?' die hebben medegewerkt aan mijne benoeming tot raadslid alsmede mijnen dank voor de vele blijken van belangstelling bij die gelegenheid ondervonden. J. VAN DRONGELEN. Hoek, 15 September 1909. -5 -5 die bang zijn, wenden zich ■1^1 in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der zjekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. OPENING van den CTXR-STJS in Vlooswijkstraat 29-31, Ter Neuzen. waaraan 5 souveniertjes. Terug te bezorgen tegen belooning bij AUG. DHAEZE, Dijkstraat. Voor den verkoop van bovengenoemde Zaai- granen hebben wij tot vertegenwoordiger onzer My aangesteld, den heer Landbouwers, thans zijt gij in de gelegenheid uwe Zaaigranen rechtstreeks en vertrouwd van uit Engeland te koopen, doet daarom uwe bestellingen aan onzen vertegenwoordiger, welke gaarne alle nadere inlichtingen verschaft, en uwe voorschotteu zullen tienmaal vergoed worden door de meerdere opbrengsten. Vraagt prijscourant en catalogussen. Aanbevelend, Londen, 7 Sept. '09. een zacht, rein gelaat, bloeiend, jeugdig uiter- lijk, blanke, fluweel-zachte huid, is de wensch van alle dames. Dat alles krijgt men door de eenig echte van Bergmann Co., Radebeul a 50 Cts per stuk bij J AC. DE KOK.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3