Mr. ADR1AANSE, Tandarts VAU DALEU timmerman. Advertentien. Vereeniging AGRICULTURE", Hoek. Laatste berichten. Hulp in Nood te Ter Heuzen. Nieuw Circus van Gent. den Heer en Mevrouw MEI ER URINE-ORGANEN. - NIEREN. GEHEIME Z1EKTEN. »Kijk u ze maar eens in, mijnheer", voegde hij er bij. Na inzage merkte ik op ,/JuistHet mijn- wetje-Van Kol; u weet zeker wel waarover dat loopt z/Jawelzei hij op ietwat gereserveerden toon. //Is u er voor of tegen-?" z/Dat weet ik nog nietIk zal het wetje en de stukken goed nakijken, mijnheer, en dan na hoor en wederhoor mijn stem uitbrengen", antwoordde hij met een diplomatiek lacbje. Te Doornik heeft de menigte, woedend omaat eenige vliegers niet opstegen, de schut- tingen beklommen, de afsluitingen rondom het terrein verbroken, en zich op de toestellen ge- worpen. De gendarmerie moest een charge doen. Te Wachtebeke was Zaterdagmorgen te 11 ure de landbouwer Camiei Jerswaln aan den arbeid in zijn veld, toen er eenklaps een schot knalde. Een jager, die zich in hetzelfde veld bevond en die den landbouwer niet gezien had, had naar een stuk wild geschoten, doch zijn doel gemist. Jerswaln kreeg de voile lading, 60 loodkorrels, in het gelaatde twee oogen zijn uitgesehoten. De ongelukkige ontving de eerste geneeskundige zorgen ter plaatse en werd vervolgens naar het gasthuis van Gent overge- bracht. Een wagon door vlooien overrompeld. Nauwelijk was trein 318, komende uit Caen en gaande naar Parijs, in het station van Serquigny aangekomen, of uit een wagon derde klasse stort- ten zich een aantal reizigers met ontstelde ge- zichten, onder groot misbaar en geschreeuvv op het perron. Allen begonnen zich fluks te ontkleeden, zich als uit het water komende poedels te- schudden onder het toeschreeuwen van zeer gerechtvaardigd blijkende protesten aan het adres van den stationschef, die storn van verbazing naar de vreemde gebaren der zich steeds verder uitkleedende reizigers zag. En nu vielen er wolken vlooien uit de ge- schudde kleederen, en de aanwezige reizigers vluchtten verschrikt voor het ongedierte weg. De stationschef klom in den wagon, maar deinsde onmiddellijk vol ontzetting terugde compartimenten waren letterlijk bedekt door de insecten, en bier en daar verdwenen banken en zittingen onder hun lichamen. De chef moest den wagon laten afkoppelen, en door een andere vervangen. Men denkt, dat de onsmakelijke parasieten afkomstig zijn van Russische en Poolsche emi- granten, die in dien wagon hadden gereisd. Twee arbeiders te Doncaster besloten Zondagmorgen een ouden wrok te beslechten door op Engelsche wijze een bokspartij te houden. Door een talrijke menigte gevolgd begaven de twee vuistvechters zich naar een stille plek buiten de stad, ontblootten zich tot het rniddel en begonnen. Na eenige ronden kreeg een der mannen een stomp voor de borst. die hem velde. Toen een dokter kwam, was hij dood. De ander werd in hechtenis genomen. Toen de sneltrein Domodossola-Arona dezer dageu een 100 M. buiten het station Fondo-Toce was gekomen, klonk piotseling de noodbel, zoodat de trein in het open veld tot staan gebracht werd. Onder de reizigers ont- stond een paniekje, ze dachten aan een ongeluk. De treinbeambten liepen heen en weer om uit te vinden wat er aan de hand was. Piotseling steeg uit een afdeeling le klasse een goed ge- kleede slanke heer met twee valiezen bij zich en vroeg heel beleefd waar de uitgang van het station was. Dat kon zoo niet afloopende beambten wilden hem aanbouden en wegens het zonder noodzaak gebruik te hebbeu gemaakt van het noodsein verbaliseeren. Dat viel echter den beambten niet mede bij den energieken passagier, die op hun vragen waardig en beslist antwoordde //Ik heb niets anders gedaan dan waartoe ik als eerlijk mensch verplicht was. Ik heb een kaartje naar Fondo-Toce en moest natuur- lijk in Fondo-Toce uitstappen. Toen de trein aan dit station stopte vertelde niemand me dat ik in Fondo-Toce was. Ik heb uit het portier gehangen om den naam van het station te ontdekken, maar nergens vond ik een opschrift. Ik ben reiziger en ben heelemaal niet verplicht alle stations die ik langs moest uit mijn hoofd te kennen. Toen we doorreden zag ik een heel eind van het station een bord met het opschriftPallanza-Fondo-Toce. Toen bleef me niets anders over dan den trein te doen ophouden. Het is op de Italiaansche spoorwegen wel een phenomenale janboel, maar ik wil van die wanorde geen mishruik maken om de staats- spoorwegen te bestelen door verscheidene kilo meters verder te rijden dan waarvoor ik betaald heb." De reiziger had gesproken en verwijderde zich met afgemeten tred, nagestaard door een aantal treinbeambten, die vergaten hun monden dicht te doen. De Tribuna uit Rome heeft dit verhaal wereld- kundig gemaakt. Een kort telegram van Reuter heeft de mededeeling gebracht, dat Lefebvre gisteren te Juvisv een vlucht deed, door onbekende oorzaak met zijn toestel ter aarde stortte en kort daar- na overleed. Deze jonge, onverschrokken luchtheld, die al- tijd zoo moedig zijn zitbankje beklom, zonder naar 't scheen aan de raogelijkheid van een ongeluk te denken is nu't slachtoffer geworden van zijn vermetelen durf. Reuter meldt uit Sydney aan de Engelsche bladen, dat de Fransche schoener Quadalite niet lang geleden gestrand is op de kust van het eiland Mallikollo, een der Nieuwe Hebriden. Het schip werd aangevallen door inboorlingen. Ondanks de dappere verdediging van de be- manning werd het schip overmeesterd. De kapitein en het scheepsvolk werden vermoord en het schip geplunderd. Een Engelsch oorlog- schip is op onderzoek uitgegaan. Een Russisch blad vertelt de volgende geschiedenis Maxim Kolibaba, een ambtenaar in Taurie had indertijd pogingen in 't werk gesteld om een school te stichten te Kamrat, maar hij kon de benoodigde som, zestig duizend roebel, niet bijeenkrijgen. Hp vroeg hulp aan den million- nair Tsanko. Doch deze gaf bits ten antwoord dat hij aan schoolopvoeding geen waarde hechtte Rusland had goede landbouwers noodigIemand als Kolibaba beschouwde hij als het type van een man van opvoeding, waaraan de maatschap- pij niets had. Kolibaba schreef toen aan Tsan ko, dat hij, in weerwil van zijne opleiding, in staat was zonder hulp zijn 23 acres haver te maaien. Tsanko, die er niets van geloofde, bood 60,000 roebel, als Kolibaba deed wat hij zeide te kunnen. En Kolibaba deed het. De millionnair stond verbluft en was zijn 60,000 roebel kwijt. - Vele weken lang heeft men te Parijs ge- zocht naar een brandstichter, die het voorzien had op hooiwagens. Hooiwagens die door de stad reden, vlogen telkens in brand, zonder dat men kon nagaan, wat daar de oorzaak van was. Kort geleden is een zekere Louis Parent betrapt op het oogenblik, dat hij juist een brandende lucifer wierp in een bergplaats van hooi. Louis Parent is eergisteren verhoord. Hij heeft be- kend, dat de hooibranden van den laatsten tijd door hem waren aangestoken. Op de vraag, wat hem tot die daden gedreven had, ant woordde hij lk heb eens een bergplaats van hooi zien branden en dat vond ik prachtig. Ik heb brand gesticht om opnieuw van dat mooie schouwspel te kunnen genieten. 's Gravenliage, 8 Sept. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij de rechtbank te Middelburg tot president de heer Mr. P. Kronenberg, rechter, en tot vice-president de heer Mr. J. van Bel, rechter. Tengevolge van deze benoeming zal een der opengevalleu rechtersplaatsen onvervuld blijven. Rotterdam. Sedert de laatste opgave is overleden de in de barakken verpleegde cholera- lijder Gerrit van Wijk, zoodat totaal aan cholera zijn overleden 14 personen. Het aantal aange- geveu sterf'gevalleu bedroeg alhier sedert 20 Augustus 271. Verpleegd worden nog 15 personen. Geen nieuwe gevallen deden zich voor. Amsterdam. De directeur van den Gezond- heidsdienst alhier deelt ons mede dat tot heden geen enkel geval van Aziatische cholera zich heeft voorgedaan. De aangeteekende brief kwestie. Voor het Gerechtshof alhier werd heden be- handeld de zaak van H. van F., die beschuldigd wordt den 18en Januari aan het Postkantoor te Utrecht te hebben afgegeven een aan Mr. P. Rink, oud-minister te 's Gravenhage, ge- richten aangeteekenden brief met een waarde- aangifte van f 2000, terwijl later gebleken was dat deze brief geenerlei waarde inhield. Het onderzoek had uitgemaakt dat het couvert aan de onderzijae was opengesneden en zeer zorgvuldig met kleefstof weder wasdichtgemaakt. Uit het getuigenverhoor in deze zaak welke op 17 Mei j 1. onder zeer groote belangstelling voor de Utrechtsche rechtbank was behandeld, was gebleken dat de samenstelling van de lijm, welke voor den bewusten brief was gebruikt en die welke op het Postkantoor wordt gebezigd, niet overeenkwara. De heer Rink had'ver- klaard, dat hij den brief persoonlijk ontvangen en geopend had. De eisch van het Openbaar Ministerie te Utrecht was 6 maanden gevangenis- straf. Bij de uitspraak had de rechtbank den bekl. schuldig verklaard aan het misdrijf van oplichting, strafbaar gesteld bij artikel 326 Wetboek van Strafrecht en hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maanden. De Rechtbank vond geen termen tot het in- stellen van een onderzoek naar de geestvermogens van den beklaagde. Tegen dit vonnis werd door baron van Beeckeren van Brandsenburg hooger beroep aangeteekend, zoodat de zaak heden voor het Amsterdamsche Gerechtshof in behandeling kwam. De advocaat-generaal eischte bevestiging van bet vonnis der Utrechtsche rechtbank. Kopenhagen. Dr. Cook heeft in het gebouw van het aardrijkskundig genootschap een rede gehouden over zijn ontdekkingstocht. Onder de toehoorders bevonden zich de Koning en Koningin en andere leden van het Koninklijk Huis. Nadat Dr. Cook zijn rede had geeindigd, heeft de Kroonprins hem de gouden medaille van het genootschap aangeboden. INGEZONDE N STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Het grootste gevaar, waarmede een generaal op het slagveld te kampen heeft, is het afsuijden van den toevoer der levensmiddelendit betee- kent het uithongeren zijner troepen en ten slotte een ramp. Het gevaar voor U is even groot, wanneer ongesteldheid van de lever en maag U met uithongeren dreigen, want wat het voedse betreft, is het lichaam geheel afhankelyk van deze twee organen. Wanneer gij bygevolg lydt aan de maag of de lever, dan wordt Uw lichaam langzaam uitgeteerd, het komt er met op aan koeveel ge eet, het bloed wordt arm en bevat geen kracbt. Uw lippen en wangen worden bleek, de oogen geel, de uitdrukkmg van bet ge laat mat. Ge wordt mager en zwak en gevoelt U zwaar en lusteloos. Deze verschijnselen zyn hulp- kreten van de spijsverterings-organen en 1oster s Maagpillen behooren te worden gebruikt totdat elk teeken der ziekte verdwenen is, anders loopt mi gevaar bloedarmoede, verstoppmg, chromsche indigestie, galachtigheid of ophooping van het bloed in de lever te knjgen. Foster s Maagpil len worden gemaakt uit zuivere kruiden, die direct en in overeenstemming met de natuur, op de lever, maag en ingewanden werken en zy herstellen een natuurlijke werkmg en gezonde dat U de echte Foster'. Maas- pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud uO stuks.) Deze pillen zijn te Ter Neuzen verknjgbaar bij den heer A. van Overbeeke—Leunis, est- kolkstraat, a 0,65 voor een of 3,60 voor zes doozen. Voor de zeer vele blijken van be langstelling op 28 Aug j.l. ontvangen, betuigen wij onzen recht liartelijkeu dank. A. J. TAZELAAR. Ter Neuzen. TAZELAAR—Scheele. P O L 1TI E. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevondet) gedeponeerd Een ceintuur, een kinder- sokje met kousje, twee kinderspeentjes, een paar handschoenen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Het Bestuur van HULP IN NOOD te Ter Neuzen maakt hare leden en donateurs bekend dat de driemaandelijksche Vergadertng zal gehouden worden op Zaterdag It Sep tember a. s., des avonds om H warop den heer M. J. Adbiaansen. HET BESTUUR. Zij, die aardappels willen betrekken van het proefveld, kunnen daarvan opgave der Bestuursledeu oi by den doen bij Secretans een G. DEES Jr., Hoek. Zondag 12 September, te 3 ure, groote dag- voorstelling door den troep Bernardi. Variete- nummers. Drie stukken met 80 rollen, alleen gespeeld door den beroemden Bernardi. 250 veranderingen vau kostumen. ZEET I-J DING E IV. Van 6 tot en met 7 September. De ondergeteekende maakt het ge- achte publiek bekend dat hy zich heeft gevestigd als Hopende door eene vlugge en solide bediening het vertrouwen waardig te zich de makeu. gunst en E. WAN DER BENT, De Jougestraat, Ter Neuzen. Aan hetzelfde adres Afbraak te koop, alsKozijuen, Ramen, Balken, enz. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediploraeerde specialisten voor Mond- en T and- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Yalsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken KJaandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. Van 6 tot en met 7 September werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op en 31 afgescbut; door de Westsl. 3 op- en 8 afgeschut. Doxitie der Stoomscbepen. 8.8. HARALD vertrekt heden van Kroonstad naar St. Petersburg. is iederen Zaterdag van 11S'/s wur, in het Ziekenhuis te cousulteeren. Geneeskundig Gesticht te GEN T, fepiegel- straat 30, (bij St. Baafskerk). Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Diusdag en Yrijdag van 101 2 tot I21/, ure. Radicale genezing van NieP-BIaas ziejiten, Troebel water en alle geheime ziekten. Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw veelgelezen blad. De vorige week ontving ik een briefkaart van net Bestuur der O. Z.-V. Concours-hippique-vereeniging, mij meldende dat in verband met gerezen moeilijkheden in het nummer harddraverij koudbloed van het laatste concours, geene prijzen worden uitgereikt. Het moet iemand die geheel met de toedracht van de zaak op de hoogte is, wel doen glimlachen over de wijze, waarop het Bestuur zich van die kwestie weet af te maken; het ware immers veel correcter geweest dat het Bestuur geschreven had, door gebrek aan orga- nisatie of regeling van het Bestuur en door de laagheid van een paar deelnemers is de harddraverij in de war geloopen en hebben er geen zin in om een paar prijzen, welke loch vcrdiend zijn uit te keeren, daar het wel steeds aan denzelfden zou moeten zijn en dit zou zeker geen effect geven op een later concours. Aangezien dat geene prijzen worden toegekend aan hen die ze wel verdienden, »of hebben die paarden voor ./zot" geloopen zooals men wel eens uitdrukt, is het toch geheel verkeerd om de gemaakte tijden der snelste paarden niet bekend te makendit na te laten geeft aan een voornaam blad uit ons land eene mooie gelegen- heid om op het concours te schimpen. In dat blad was tevoren een hevige strijd geweest over het concours, het kon niet gelooven dat verleden jaar de koudbloed- paarden zoo snel gedraafd hadden. lk hoop dat het Bestuur een volgend jaar een flinke regeling zal houden over het uit de baan dringen, want de uitbrekers uit de tweede ronde zijn niet uitgebrqken, maar met moedwil uitgedrongen door andere ruiters. 't Kan ook wezen dat het slechts door onhandigheid van die ruiters was, die hunne paarden nog niet goed konden besturen, er was zelfs een Bestuurslid en zijn vrindje bij die er van te voren toch op uit waren om die beste paarden er uit te rijden. Gelukkig dat ze het niet met mij te doen gehad hebben, want zij met springen en ik in vollen draf met mijn paard, zou het toch niet gelnkt zijn mij te kunnen volgen. Welnn, tot een volgend jaar. U dankend, Mijnheer, voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij, Sluiskil, 6 Sept. '09. AL. COR1VR1ENDT. H 2 VLAS. 6 Eng. s.s. idem 6 Eng. s.s. 7 idem idem 6 Belg. s.s. idem Eng. s.s. 7 Bus. s.s. 6 Deen. s.s. 7 Eng. s.s. idem idem NAAM M«. Van en naar. Lading. Voor Ter Reuien I Cedarwood The Sultan Skinningrove Cedarwood The Sultan La Flandre Belgica Tadorna Graf Todleben Ian 1815 Middlesbro jjzer 1828 Milium idem lenien 1546 Skinningrove ledig 1815 Middlesbro ledig 1828 Antwerpen idem (ieut 1980 Middlesbro erts 2773 Blyth kolen 3730 Manchester stukg. 4198 IRiga idem Kent 4158 New-Castle ledig 3847 Rotterdam stukg. 1451 Goole ledig 2226 idem stukg. 1903 Memel phosph. 3189 Dantzig idem Mijnheer de Redacteur Gezien de maatregelen genomen tot voorkoming van uitbreiding der cholera-ziekte, trok het vcler aandacht, dat ten spijt van de zeer besliste uitspraak van den inspecteur van gezondheid, geen speciaie maatregelen genomen zijn met het oog op de komende kermisreizigers in onze gemeeute. Gegeven die zeer besliste uitspraak van den inspecteur van gezondheid, o. a. geuit in overleg met de gezond- heidscomrnissie te 's Hertogenbosch, zou het dunkt mij, pleiten voor de opvatting van *algemeen belang," indien het dagelijksch bestuur nog ingreep met het oog op het cholera-gevaar en de kermis niet deed doorgaan. Wegcn9 force majenr" heeft de gemeente geen con tract- breuk te vreezen, "terwijl daartegenover staat de voile verantwoordelijkheid voor de gevolgen, wanneer inder- daad cholera-gevallen in onze gemeente zich mochten voordoen gedurende of na de kermis. U dankend, mijuheer de redacteur, voor de verleende plaatsruimte. H ABONNE. City of Cork Cottingham Emden Duits. zeel. Moderne Kuust Duits. ».s. Grete Gronau 3.3. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. 8.8. RICHARD van St. Petersburg naar Ter Neuzen pas- seerde 7 dezer des n. m. 5 uur Elseneur. s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3