A I g e m e e n Ni3uws- en Adverientieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Herhaaldo Qproeping. een Onderwijzer Donderdag 9 September 1909. 49e Jaargang. No. 5350. Benoeming Wethouder. Q eenen groot /15000. BinnenSaod EBBSTB ZBL-AJD. FEUILLETON. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen j 1,Franco per postVoor Nederiand f 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,321/3 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. T e 1 o f o 0n No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij het openbaar lager onderwijs in de ge- meente TER NEUZEN wordt gevraagd in het bezit der akte j. De jaarwedde bedraagt f 575, met regel- matige opklimmingen overeenkomstig de des- betreffende verordening tot f 900, na 24 dienstjaren. Voor het bezit der hoofdakte wordt de jaar wedde met iOO, verhoogd. Is deze akte verplichtend dan bedraagt de verhooging der jaarwedde £200,— Stukken in te zenden aan den Burgemeester v66r 27 September 1909. Ter Neuzen, 6 September 1909. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A, P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burg, en Wetb. van AXEL, maken bekend jiat ten laste dier Gemeente, wordt aangegaan eene geldleening De leening bestaat uit dertig obligation of annuiteiten, af te lossen in 30 jaren te beginnen met 15 Nov. 1910, met ten minste een aandeel. Storting der aandeelen 15 Nov. 1909. De inschrijvingsbiljetteu vermelden den naam en woonplaats van den inschrij ver, het aantal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven, de bedongen rente en opgaaf of de obligatie op 12) VIIJ. Toen de predikant binnentrad, zat Eleonora nog in den grooten stoel. Zij weende niet, doch hare oogen waren rood gezwollen. //Jerningham is hier geweest," zeide zij. "Arm kind," dacht hij, ,/dan is de sia<* al gevallen." z/Wat heeft hij je gezegd vroeg hij. ffNiels, niets. Hij kwam afscheid nemen. Hjj heeft een fout begaan, naar het schijnt. Hij houdt niet van tnij. Hij sprak niet van onze lietde. Hij heeft veel gezegd en toch eigenlijk niets. 'tis uit tusschen ons." //Eleonora," zei de predikant, ,/zijt ge erg bedroefd Zij zag hem aan. llij had nog nooit zoo'n volmaakte berusting gezien op zoo'n jeugdig gezichtje. //Eleonora, wanneer ik u was, zou ik Frank vertrouwen. Ik zou trachten aan te nemen, dat hij een goede red en heeft voor zijn plotse- ling vertrek. Weet ge nog, lieve, wat ik u vroeger zeide n J a," antwoordde ze. //Ge zeidet eens, dat ik Frank enkel als een vriend moest beschouwen. Kan het dezelfde reden zijn, die hem noopt zoo heen te gaan van mij naam of aan foonder wordt verlangd, onder- teekend en gesloten in een couvert waarop //Irischrijving geldleening", in te leveren bij den Burgemeester van Axel vooi* 55 Sep- tssmbei* SS£3J. Axel, den 3 September 1909. J. HU1Z1NGA, Burgemeester. P. VAN VESSEM, wnd. Secretaris. Onze Prinses. Nu bij Prinses Juliana het //dumme Vierteljahr," zooals onze oostelijke buren de drie eerste maanden in het kinderleven noemen, achter den rug is, wordt met steeds grootere beiaugstelling naar berichten omtrent het Koningskind uit- gezien. Het doet ons genoegen, schrijft de Tel., uit de meest betrouwbare bron te kunnen mede- deeleu, dat Prinses Juliana een alleraardigst, kerngezond kindje is dat zich in elk opzicht voorspoedig ontwikkelt. Hoewel omtrent een kind van haar leeftijd met besliste zekerheid te dien opzichte nog niets kan worden gezegd, is men in de aller- naaste omgeviug der Prinses van oordeel, dat de Koninklijke baby hoe langer hoe meer op Haar Moeder gaat lyken. Haar heldere blauwe kijkers zien vroolijk de wereld in en daar bet Prinsesje een bijzonder levendig kind is, lacht ze bijna voortdurend. Koningin Wilhelmina is, naar men ons ver- zekerde, in een woord een ideaalmoeder. Gelijk bekend, voedt ze haar kind, althans in hoofdzaak, zelf. Ook de kleeding der Prinses verzorgt H. M. en legt daarbij veel smaak aan den dag. Het Prinsesje is steeds in het wit gekleed. Haar jurkjes zijn allerliefst, vooral door hun grooten eenvoud. Het ondergoed der Konink lijke baby (de luiermand werd indertijd door de Koningin zelf in orde gemaakt) is, hoewel niet hyper-modern, tochuiterstpractisch. Reform- stoffen werden voor den kinderuitzet nietgebruikt. Over 't geheel genomen, houdt men Prinses Juliana zoo rustig mogehjk. De omgeving van het Loo biedt volop gelegenheid tot wandelen. Ondanks den slechten zomer heeft het Prinsesje veel buiten vertoefd. A lleen wanneer het stort- regende, bleef de kinderwagen, dikwijls door de Koningin zelf gereden, binnen de muren van 't paleis. De kamers, waar 't Prinsesje en z/Ja. Tracht hem te vertrouwen. Deuk niet slecht over hem, want dat verdient hij niet." Een oogenblik kwam baar hart in opstand. vMaar waarom zegt bij het niet? Waarom is hij als een vreemde van me weggegaan Als er iets tusschen ons is, wat ons van elkander scheidt, waarom spreekt hij dan niet 't Is zoo hard, in het duister te moeten rondtasten 1" //Dat weet ik mijn kind; maar wat is ver trouwen, dat de duisternis vreest De volgeude morgen bracht voor elk een brief van Frank, geschreven aan boord en ge- post te Calais. Eleonora's brief was slechts kort //Eleonora Ik kon van morgen niet met u spreken over datgene, waar van mijn hart vol is ik had er den moed niet toe. Ik kan u niet vragen, mij te vergeten. Geefmijeen plaats in uw hart als vriend. Ik kan geen andere plaats innemen. Hebt ge ver trouwen in mij Vergeef mij, dat ik u ooit van liefde heb gesprokeu, maar ver- trouw in mij. Mijn leven is te alien tijde tot uw dienst. Frank Jerningham." De brief aan Johan Tempest luidde z/Beste Johan Ik had niet den moed het haar te zeggen, ik kon niet. Zij zou mij vragen gedaan hebben, die ik niet kan beantwoorden. Ik heb haar in de meening gebracht, dat ik in raijne gevoelens veranderd was, ten Hare verzorgsters zich ophouden, zijn evenais het geheele paleis te Apeldoorn, ouderwetsch. Er werd echter voor gezorgd, dat lucht en licht rijkelijk naar binnen kunnen stroomen. Groote openslaande deuren verleenen toegang tot den tuiu. Overbodige luxe is in de vertrekken vermeden alles wat het kindje noodig heeft is practisch en eenvoudig. Dagelijks gebruiken de verzorgsters de kleedtafel, indertijd H. M. door de Utrechtsche vrouweu aangeboden. Dr. Haverscbmidt te Apeldoorn heeft de alge- heele medische behandeling, in zooverre men bij een kerngezond kind hiervan spreken kan, op zich genomen, maar toch komt ook Dr. Roessiugh af en toe naar het Prinsesje zien. De manier, waarop de Koninklijke ouders met Hun kindje omgaan, moet alleraardigst wezen en wanneer Koningin Emma op het Loo is, vertoeft ze urenlang aan het ledikantje van Haar kleinkind, dat rustig ligt te slapen, onbe- wust van 't feit, dat de belangstelling van hon- derdduizenden in den lande op Haar is ge- richt. TER NEUZEN, 8 September 1909. Tot gemeente-veearts te Raamsdonk is be noemd de heer L. van Dixhoorn alhier. Geslaagd voor het tweede studiejaar als huis- houdkundige aan de huishoudschool Laan van Meerdervoort, Den Haag, mej. A. Spruitenburg van Ter Neuzen. Onze stadgenoot M. R. de Bruijue Mz. is geslaagd voor het toelatings-e.xamen tot de 2e klasse der Hoogere Burgerschool te Ylissingen. Bij Kon. besluit van 4 dezer is benoemd tot burgemeester der gemeente St. Kruis de heer L. J. de Smet. Zaamslag. In de Dinsdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werden de her- kozen en nieuw gekozen leden geinstalleerd. Tot wethouder werd benoemd de heer W.de Mul. Sas van Gent, 8 Sept. Gisterennacht is ten nadeele van den landbouwer P. de Ridder een zijner twee vaarzen loopende in zijn weide in den Poel, gestolen. De eigenaar en politie gingen dadelijk op onderzoek en vonden het beest te Selzaete. Dit was des nachts door de Belgische ambtenaren even over de grens aange- slagen. De dieven-smokkelaars uamen na een hevig verzet do vlucht en bleven onbekend. minste zoo zal zij het beschouwen. Ik heb haar uu geschreven eu haar om hare vriendschap gesmeekt. Van den winter korri ik terug. Ik heb een plan, wat ik dan met u zal bespreken. Waak over haar. Ik laat haar geluk in uw handen, want wanneer alles achter den rug zal zijn, wordt zij de rnijue. Vaarwel! Frank." Zijt gij nu gelukkiger, Eleonora vroeg Johan Tempest, toen hij zijn eigen brief ge- lezen had. z/Ja," antwoordde zij, //ik ben overtuigd, dat hij het goed met mij meent. Ik bagrijp hem niet, maar ik ben tevreden." Hoe laug zou zij tevreden zijn In den naraiddag reed Magdalen Sorosis in een hansom naar het huis van den predikant, om Eleonora af te halen. Het ineisje stoud gekleed en wachtte haar. z/Gij hebt elkander nooit te voren gesproken, doch zij schijnt u niet onbekend voor te komen," sprak Johan Tempest tot Magdalen. //Gelijkt zij op het een of ander u bekend familielid z/Zij lijkt op baar moeders portret," zei Magdalen laugzaam. //Maar ze is nog mooier. Zij zal opgaug maken in onze kringen." Een wolk trok over het gelaat van den predikant. hij hield niet van dergelijke wufte dingen. Schoonheid was den mensch niet ge- geven om er mede te pronken. Eleonora staarde onafgebroken op Magdalen's schoon gelaat. /.Gij hebt mij nooit te voren gezien," zei Magdalen. Gelukkig 4oor De Ridder zal deze weder spoedig in het bezit van zijn beest gesteld worden. In de gisteren gehouden openbare raads- vergadering met aanwezigheid van alle leden (een vacature) werd de heer Malotaux ge'instal leerd. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Op de keunis- geving door Ged. St. van een in te stellen wekelijksche veemarkt te Sluis, werd besloten geen bezwaren daartegen in te brengeu. De heer Hatnelijnck stemde hier tegen, op groud dat hij van de Gentsche slagers vernomen had, dat deze zullen aanvragen om de veemarkt alhier des Maandags te houden en deze dan met Sluis zou samenvallen. Op verzoek der heeren Gross en Malotaux werd besloten kleine biljetten aan te schaffen, waarin voorbehoedmaatregelen tegen de cholera worden aanbevolen, om deze aan alle huizen en schepen in de gemeente af te geven. Nog werd besloten de Stationsstraat waarin putten liggen, zoo spoedig mogelijk te herstel- len en het onverharde gedeelte voor het station te verharden. St. Jansteen, 7. Sept. Ter openbare raads- zitting van huden waren alle leden present. Eerst werden de op 9 Juli j.l. gekozen raads- leden, de heeren C. IJsebaert en C. G. Bleijen- bergh, als zoodanig beeedigd. Vervolgens was aan de orde vaststelling der gemeentebegrooting der inkorasten en uitgaven voor den dienst 1910. Bij de behandeling hiervan is naar aanleiding van een verzoekschrift van het parochiaal kerkbestuur besloten de subsidie voor de bewaarschool voor het jaar 1910 op 350.te bepalen. De begrooting werd in ontvang en uitgaaf op 18903,68 vastgesteld. Bicrvliet. Door den heer P. C. van der Hooft, bouwkundige te Ter Neuzen, werd Donderdag jl. in het cafe van Van de W aeter publiek aanbesteed het bouwen van twee woon- huizen in den Pieterspolder. Inschrijvers waren voor het woonhuis S. de Klerck J. B. van Weijnsbergen te Hoofdplaat voor de massa f 1940, voor timmerwerk f 910 C. J. de Bree Ter Neuzen voor timmerwerk 805,50 P. J. ten Haken, Hoofdplaat voor metselwerk f 1030. Voor het woonhuis H. Riemens J. B. van Weijnsbergen voor de massa 1595 en timmerwerk 675; C. J. de Bree voor timmerwerk f 572 en Ten Haken voor metsel werk f 920. Zij zag den predikant aan, als wilde zij hem opmerkzaam maken op Eleonora's zwijgende houding. Zij stond daar als een steen, het gesprokene scheen langs haar heen te gaan. Plotseling verhelderde haar blik en ze zei opgewekt //Heb ik u nooit te voren gezien? Er is iets in uw gelaat, iets dat mij doet denken aan mijne droomen, toen Margaretha nog leefde. Ik zie nu duidelijk het groote, prachtige huis en een mooi klein meisje. Kunt gij dat wellicht geweest zijn?" z/'t Moet verbeelding zijn," zei Magdalen, met eeu medelijdenden blik op den predikant. //Maar laat mij u eerst zeggen, hoe weikom gij zijt in ons huis. Zijt gij gereed z/Ja, ik ben klaar," zei Eleouora. Zij kon hare oogen niet van Magdalen af- houden. Half werktuigelijk gaf zij Johan Tem pest de hand eu mompelde eenige woordeu van dankbaarheid voor zijne gastvrijheid. z/Zeg geen //vaarwel", lieve. Ik hoop, dat we dominee heel, heel dikwijls in Park Lane zullen zien en het zou al heei ondankbaar zijn, als ge niet vaak hier kwaamt om voedsel te brengeu voor de armen der gemeente." //Zij heeft een goed hart," dacht de man. In het rijtuig gezeten, deed Magdalen het meisje allerlei vragen, eu eer zij het huis be- reikt hadden, was zij vrij wel op de hoogte van Eleonora's omstandigheden en hartsge- heimen. (Wordt vervolgd). BSlt III ml verscliijnt MaanilRg-, WoeiiailHe- en '3rariJ«l»jr»von€l, nll(i«ioii<ierd op VeeaMnKen. bij lie Fimm I". J* 8? t1- Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat in de vergadering van den Gemeen- teraad van 7 September 1909 tot Wethouder is benoemd de lieer A. VIS3ER. Ter Neuzen, den 8 September 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMaN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 1